portoverleg nog te vrijblijvend iparta ideaal voor vreemdeling' Voetbalprofs steil en eisen aan werkgeversorganisatie Dave HemerySpelen in vieren splitsen ios in sponsorregeling duurt voorlopig nog voort Schakers naar finalepoule Blijetijds Speelgoed Pechvogels '/KWARTET DINSDAG 26 SEPTEMBER 1972 SPORT T11/K13 |j speciale verslaggever DAM Ruim een jaar geleden ging het rover reclame, sponsoring en alles wat daar- Imenhangt tussen de 9 grootste sportbonden Iderland van start. Doel was zich te bezinnen i toen reeds uit de hand gelopen materie, de Satiek, de inventarisering en te komen tot een jnbevelingen, die orde in de chaos zouden [brengen. Deze week wordt in het KNVB- jntrum in Seist het overleg van de commissie |(de grootste negen spreken ook over andere het gezamenlijk uitgeven van bondsbladen, ale administratie, de schoolsport) afgerond. 5 zal echter ook daarna blijven bestaan, jrleg van de sportbonden is vrijblijvend L De aanbevelingen zullen niet in reglemen- Jgelegd kunnen worden en wat zeker even tijk is de sportbonden hebben de groep [belanghebbenden buiten het overleg gehou- sporters zelf. De groep, die buiten de nisaties om, ook reeds denkbeelden heeft eld om tot een binnen de reglementen niet vorm van sponsor- en reclameactiviteiten te Waarvan de opbrengst met inachtneming van ige amateurbepalingen toch aan die groep ten i komen. j tot het overleg van de negen (het gaat voetbal- korfbal- hockey- schaats- volleybal- zwem- turnen en tennisbond) was de zich iren geleden plotseling indringende sponsor- F binnen de sportbonden. Verenigingen ont- [vaak slechts enkele duizenden guldens 'steun' raarvoor zij hun identiteit prijs gaven om de ters het grootst mogelijke rendement te amateurbepalingen kwamen in het gevaar [waren er meer aanvechtbare zaken in het iponsor-sportwereld. Reglementering van het zo overwogen de negen, geen overbodige rking betrekking tot de sponsering, in aangegeven. Criteria als: de in discussie zijnde amateurbepalingen mogen door de sponsering niet worden overtreden; de sponsor moet geen misbruik kunnen maken van de slechte positie van de vereniging en/of bond; de af te sluiten contracten moeten een meerjarige periode beslaan om een zekere opbouw te garande ren; bij naamswijziging moet de oorspronkelijke club naam herkenbaar blijven; bij het voeren van reclame op sportkleding dient de produktnaam achterwege te blijven en moet worden volstaan met de merkennaam; sponsorcontracten mogen niet door de individuele sportmensen worden afgesloten, maar slechts door verenigingen en/of bonden om de sponsor een mate van zekerheid te bieden. NeVoBo-voorzitter Van Dorst: 'Hoewel de inhoud van de rapportage nog niet helemaal vast staat, dacht ik wel te kunnen zeggen, dat zich tot nog toe geen voor onze volleybalbond nieuwe zaken hebben aangediend. De door ons in de afgelopen jaren gehanteerde reglementering is zelfs mede leidraad geweest voor de aanbevelingen die in het rapport zullen worden gedaan. Per slot van rekening hadden wij als volley balbond al enige jaren ervaring met de sponsoring en ik dacht dat deze binnen de bond behoorlijk was geregeld. De NeVoBo kent een sponsoradviescommis sie, waaraan alle sponsorcontracten moeten worden voorgelegd, voordat deze ondertekend kunnen wor den. Deze commissie adviseert niet aleen de clubs (die zich soms voor te weinig geld verbinden), maar ook de sponsor*. Vrijblijvend felopen jaar is er vooral veel over het jrp gesproken. De uitwerking van die gege- niet meer dan een inventarisatie van de Ide reglementeringen binnen de diverse bon- K buiten de negen, omdat bijvoorbeeld de [nis- en basketbalbond een enkele keer bij het [zijn gevraagd is de afgelopen maanden 1 door het overlijden van Leo de Wolff, die •nsteller van het rapport zou optreden, [overleg tussen de bonden zijn weinig nieuwe {punten naar voren gekomen. Er worden, jor een enkele bond gehanteerde criteria, met Het initiatief van de bonden om tot dit gezamenlijk denken over de problematiek te komen leidt deze week tot niet meer dan vrijblijvende stellingen. Zowel voor de niet bij het overleg betrokkenen als bij de negen gesprekspartners. Wezenlijk verandert er ook na morgenavond, wanneer het rapport is goedgekeurd, niets. Van Dorst: 'De bedoeling is van het overleg van de negen een nationaal overlegor gaan te maken en hierin ook.de Nederlandse Sport Federatie (NSF) te betrekken. Wellicht kunnen we op die manier komen tot een door de gehele Nederlandse sportwereld aanvaarde reglementering van de sponsoring. Ik ben er persoonlijk zelfs ook heilig van overtuigd dat dit mogelijk is'. Dat de sponsor-chaos spoedig tot het verleden zal behoren is evenwel niet te verwachten. Twee stem men uit het niet bij het overleg betrokken kamp: Nederlandse basketbalbond directeur Van den Boom: 'In principe heeft de NBB niets te maken met de reglementen van andere bonden. Het gevaar bestaat inderdaad, dat je straks in de hoeveelheid sponsorbepalingen gaat verzuipen. Het bevreemdt mij dat de basketbalbond niet als volwaardige partner in het overleg betrokken is geweest omdat een sport als basketbal voor de sponsors aantrekkelijk blijkt te zijn. We zijn dan misschien wel een kleine bond, er zullen niet veel andere bonden zijn die zo met deze materie zijn geconfronteerd. Wij hebben als NBB 3 jaar geleden een voorlopig sponsorreglement opge steld, dat binnenkort afloopt en komen nu op de aanstaande jaarvergadering met een definitief, op enkele punten aangepast conceptreglement Er zal daarin waarschijnlijk indien de vergadering er althans mee akkoord gaat worden afgestapt van de bepa'ing dat de contracten voor de duur van tenmin ste drie jaar aangegaan moeten worden, terwijl tevens een regeling is gevonden om de ontduiking van de afdracht (bijvoorbeeld door het in het leven roepen van stichtingen, die Amerikaanse spelers ter beschikking stellen van een vereniging) tegen te gaan. Iedere Amerikaanse speler zal als sponsoring van 15 tot 20.000 gulden worden beschouwd. Het kan dan niet meer voorkomen dat een vereniging voor officieel 3000 (het bedrag waarover geen bondsaf- dracht is verschuldigd) wordt gesteund, terwijl er twee Amerikanen in het veld rondlopen. Ook moet de verenigingsnaam in een eventuele nieuwe naam herkenbaar blijven'. Nederlandse tafeltennisbondsbestuurder Scharroo: 'Intern zijn wij druk bezig een eigen visie te ontwikkelen. Wij zijn gelukkig niet gebonden aan allerlei van bovenopgelegde amateurbepalingen. We willen wel een grotere greep op de sponsoring krijgen, door vooraf inzage te eisen van alle contrac ten. Gebeurt dit niet, dan worden deze en de daaruit voortvloeiende verplichtingen (voor de vereniging) niet geaccepteerd. Wij zullen ons waarschijnlijk iets soepeler ten opzichte van de sponsors opstellen dan andere bonden kunnen doen. Wij willen niet finan cieel aantrekkelijke zaken voor verenigingen torpede ren, dat is althans niet de bedoeling. Totdat we intern de zaak rond hebben zal het huidige beleid (alles wat aanvaardbaar lijkt wordt aanvaard) wor den gecontinueerd'. Concurrentie Duidelijk is, dat met name de NTTB voor sponsors ruimere mogelijkheden zal bieden dan de negen bij het overleg betrokkenen. Een vorm van concurrentie, die ook Van Dorst onderkent. Al zegt hij wel: 'Een De basketbalbond kent de sponsoring al jaren. Vandaar ook dat de bond ontstemd is over het feit dat zij buiten het overleg over deze zaak zijn gehouden. Op de foto: de basketbalsponso- ring in beeld. Moment uit een duel tussen het door Levi's gesponsorde Flamingo's en het door Fiat gesponsorde ex-Blue Stars. serieuze sponsor die aan marketing doet, die niet alleen op direct voordeel afgaat, zal zich beslist tot een in de toekomst wellicht op te richten nationaal overlegorgaan wenden. Maar: we leven in een over gangssituatie, die onoverzichtelijk is, wanneer nor men ten aanzien van o.a. de ethiek veranderen'. Naast de vraag of het uit te brengen rapport van de negen al dan niet gewijzigd ook voor de overige Nederlandse sportbonden acceptabel zijn, is er de tot nu toe niet onderkende arbeid van de topsporters zelf, die weliswaar overtuigd zijn van de financiële moeilijkheden van de bonden en verenigingen (zeker nu er het regeringsvoorstel in de begroting ligt de sport drie miljoen gulden minder toe te wijzen), maar daarnaast streven naar de oplossing van nauwe lijks door de buitenwereld erkende problemen. Ge- ruggesteund wellicht door de vorige week gepresen teerde studie van dr. Nico Nelissen en drs. Wil Foppen ('Topsport in het geding*) zoeken zij naar wegen van persoonlijke sponsoring. Plannen Op niet al te lange termijn zullen ook zij met plannen komen (juridisch volkomen waterdicht) die een doorkruising van de bondsdenkbeelden zijn. Van Dorst: 'Er is een merkwaardige concurrentie tussen de bond en de sporters. Er zijn binnen de gehele sportwereld grote spanningen door. Individue le contracten, eventueel via een stichting, brengen hen van de regen in de ,drup. Ik dacht dat de bonden zich beraden hebben over dit probleem mede in het belang van de top en meer algemeen wedstrijdspor ters. Het kan best zo zijn, dat in het mogelijke nationaal overlegorgaan ook plaatsen worden inge ruimd voor sporters. Topsport en sporter kunnen er alleen maar wel bij varen, wanneer we komen tot eensluidende standpunten en klaarheid in deze zaak. Dat is ook in het belang van de sponsor". Dat 'onderlinge overleg" wordt trouwens ook bij de afgeroomde schaatsenrijderstop gehanteerd, waar de KNSB er echter wel vanuit gaat, aldus directeur Comello, 'dat het recht van sponsoring de clubs en de bond is voorbehouden. Laat je het aan personen over dan krijg je helemaal een circus met wandelen de reclamezuilen. Daarnaast steken wij als bond bedragen van vijf cijfers in de opleiding van kern ploegen, zodat wij dachten met recht met sponsors te kunnen onderhandelen'. Het is een standpunt dat door min of meer georgani seerde topsporters niet wordt onderschreven. De chaos zal, mede omdat die nationale reglementering er voorlopig niet zal komen ondanks de aanzet van het rapport van de negen, waarschijnlijk de eerste tijd alleen maar groter worden. PETER ONVLEE vl lscorer Willi Kreuz past zich razendsnel aan je speciale verslaggever jj| RDAM Buitenlandse voetballers, die door vaderlandse ere- lubs worden gecontracteerd, hebben doorgaans een lange aan- ftf; speriode nodig eer zij het door hun nieuwe werkgevers ver- ffï rendement opleveren. Vandaar dat Sparta op grond van er- p n die het in het verleden had opgedaan met Deense rasartiest ^Kristensen en de Pools-Amerikaanse individualist Janusz Ko- ivankelijk enige reserve toonde over de nieuwe buitenlandse de Oostenrijkse Willi Kreuz van Admira Wien. wat hoekig uitziende lijkt evenwel wondersnel te tatiseerd. DatS parta er 7 competitieduels met 22 n op kan beroemen over de ifste vuurlinie te beschikken, op het conto worden ge- van de vriendelijke Oosten- Ie met de MW-er Ben Redèl de lijst van topscorers idag, in de wedstrijd tegen irdam bracht Kreuz zijn pro- "iiet twee doelpunten op een an zeven. Ofschoon Willi rl geen enkel opzicht te verge it met een begenadigd talent i Cruijff en de bij Feyenoord de herinnering weg te ban- Kindvall, blijkt hij op de ise voetbalvelden een bijna instinct te hebben voor het van doelpunten. Kreuz de Spartanen bijzonder ge- om zijn opofferingsgezind- aanspeelbaarheid en zijn r korte combinaties. :elling tot de meer individu- ngestelde Kowaldk staat bij nrijker het samenspel met fgenoten voorop. Zonder dat I op heden een werkelijke heeft vervuld, is Sparta trai- JlOAuUrtt Wurv ■CjÜniC' ~<lpo/Jïë<rdis ba*. nislM.ltzi Umsivj crk/vbvts/ Ireln/entree NS-station« Ut ner Leo Steegman uitermate tevreden over de presentatie van de Wener, die zijn gemis aan pure snelheid compen seert door een voortdurende ijver te etaleren. Kreuz kan bovendien uit stekend overweg met Sparta's uitge kookte rechterspits Nol Heyerman. Tegen FC Amsterdam leverden beide Spartanen een voorbeeldig voorbeeld van hun samenwerking bij het tot stand komen van de derde Rotterdam se treffer. Kreuz' overgang van Admi ra Wien naar Sparta hij verbond zich voor twee jaar aan de Rotterdam se club is niet zonder strubbelin gen verlopen. De Rotterdammers lonkten twee seizoenen' geleden al naar de vijftienvoudige internationaal, maar de vraagprijs van 900.000 gulden ging het armlastige Sparta ver te boven. Kreuz: 'Ik wilde dolgraag naar Holland, maar toen mijn oude vereni ging zo'n astronomisch bedrag eiste, zag ik het niet meer zo zitten. Ik heb toen bewust een seizoen min of meer gesaboteerd in de hoop dat men mij voor een aanzienlijk lager bedrag zou laten gaan. Die taktiek is geslaagd. De prijs zakte tot rond 100.000 gulden, waardoor de transfer een feit werd'. Sparta kwam met de Oostenrijkse voetbalbond contractueel overeen op straffe van een boete van 40.000 gulden dat het Kreuz vijf maal per jaar zou afstaan aan het nationale elftal. Intussen schreef Kreuz aan de overkoepelende Oostenrijkse organisa tie een brief waarin hij meedeelde dat hij geen prijs meer stelde op het nationale tricot. CONFLICT Een wat wonderlijke tegenstrijdige gang van zaken, die binnenkort tot een conflictsituatie kan lelden, wan neer op zondag 15 oktober in Wenen de wedstrijd Oostenrijk-Hongarije ge speeld wordt. Kreuz verwacht dezer dagen een invitatie voor deze inter land. Ik heb achteraf spijt dat ik bedankt heb. Ik vrees dat Sparta mij na mijn brief niet zal laten gaan. Ze spelen die dag dan tegen NEC. Of de Oostenrijkse voetbalbond daarmee ge noegen zal nemen, weet ik niet'. Willi Kreuz heeft ooit kunnen ver moeden of hopen dat hij in de nieu we omgeving al zo spoedig zou explo deren. 'Natuurlijk, ik ben bij Sparta aangetrokken om doelpunten t e sco ren, maar het voetbal in Nederland verschilt minstens twee klassen met het Oostenrijkse. Hier wordt veel sneller, directer en harder gespeeld. Toen ik in de oefenwedstrijd tegen FC Dordrecht debuteerde werd er keihard gevoetbald. Als het er hier zo hard toegaat, dan zie ik het somber in, dacht ik. Ik zat na die wedstrijd werkelijk in de put. In het eerste competitieduel tegen FC Den Haag ging het echter al heel wat beter. En nu durf ik voorzichtig te stellen dat ik mijn draai gevonden heb. Er zijn geen aanpassingsmoelijkheden. Sparta is een ideale club voor een vreemde ling. Je maakt er zo vrienden. Ik heb zelden een vereniging gezien waar de Will Kreuz haalt doeltreffend uit man Hendriksen vriendschap en gezelligheid zo groot is. Zondagavond was in de Ridderzaal een fijn feestje. Enorm leuk, ook voor mijn vrouw. Het is heel belangrijk voor een full-prof dat hi; in een vreemd land niet wordt geconfron teerd met allerlei aanpassingsproble men. Dat is fnuikend voor Je concen tratie. Mijn vrouw en ik voelen ons hier thuis. De Nederlandse taal is verschrikkelijk moeilijk, maar wat in de kranten staat begrijpen we. De rest komt automatisch.' Willi Kreuz beseft terdege dat hij door zijn tegenstanders nauwlettend zal worden gadegeslagen. 'Gelukkig ben ik wel het een en ander gewend. In Oostenrijk kleefden vrijwel altijd twee verdeddiger tegen mij aan. De anderen konden daar niet van profi teren. Nu heb ik geen specifieke be waking gekregen, maar zonder twijfel zal dat zaterdag tegen Go Ahead wel het geval zijn. Dan rest me niets anders dan te bewegen en nog eens te bewegen, me terug te laten vallen naar het middenveld en dan op goede momenten in de spits op te duiken. Die rol ligt me ook beter dan als pure spits la Kindvall te fungeren. Gelukkig begrijpt het Neder landse publiek veel beter dan het Oostenrijkse hoe moeilijk een spits- speler het soms heeft. Als je hier een bal verkeert neemt, dan word je niet uitgefloten zoals bij ons. Zoals het Nederlandse publiek ook achter zijn vertegenwoordigers in de Europa Cup-toernooien staat, dat is in één woord geweldig'. RICHARD MATTH1JSSE Hier passeert hij FC Utrecht-doel- Van onze sportredactie SKOPJE Het Nederlands schaak team heeft zich gisteravond geplaatst voor de finalepoule van de schaak- Olympiade die in het Joegoslavische Skopje werd gehouden. Nederland moest om zeker te zijn van een plaats bij de top zestien minstens 2-2 gelijk spelen tegen het zwakke Puerto Rico. Zonder enig risico te nemen gebeurde dat ook Het viertal nam steeds genoegen met remise.. Ree tegen Kaplan, Zuidema tegen Verrios, Timman tegen Scarello en Enklaar tegen Colon. Nederland werd daardoor tweede in poule acht. De eerste plaats ging naar Bulgarije dat precies al Nederland op safe spe lend 2-2 overeenkwam met Columbia. Veertienn. van de 16 landen die in de finalepoule zullen spelen zijn bekend geworden. Het zijn: Sowjet-Unie, De nemarken, Joegoslavië, Hongarije, Po len, West-Duitsland, Tsjecho-Slowakije Spanje, Oost-Duitsland, Zweden, Bul garije, Nederland, Verenigde Staten en Roemenië. Peru, Zwitserland, IJsland en Argentinië zijn nog in de strijd voor de twee overige plaatsen Van een speciale verslaggever AMSTERDAM Tijdens het con gres van de Federation Internatio nal des Footbaldeurs Professionnels (FIFPRO), dat gisteren in Amster dam onder leiding van de Belgi sche professor Roger Blanpain is gehouden, heeft deze internationa le federatie van voetbalprofs beslo ten zich scherper op te stellen tegenover de werkgeversorganisa ties. 'Er is een fundamenteel con trast tussen de Europese gemeen schap, die groeiend is naar 250 miljoen mensen, en de positie van de profvoetballers', stelde Blan pain in zijn openingstoespraak vast 'Op het moment waarop de gren zen vervagen wordt een nieuwe aanslag gepleegd op de vrijheid van de prof. Terwijl rechtbanken vaststellen dat beroepsvoetballers werknemers zijn, worden in de kringen van de Europese Voetbalu nie plannen gesmeed via een sta tuut die vrijheid aan banden te leggen'. De Westduitse secretaris-generaal van de FIFPRO, Gerhard Wiesner, voegde daaraan toe: 'We zullen ons met alle middelen die een werkne mer ter beschikking staan verzet ten. Daarbij reken ik ook het mid del van de staking. We moeten komen tot een vrije transfer zon der transfersom, anders leven de voetballers in een moderne slaven- maatschappij'. De FIFPRO, waarin ongeveer 5000 spelers uit Engeland, Nederland, Frankrijk, West-Duitsland, Schot land, Oostenrijk en Italië zijn vere nigd, stelde vast da4 professionele voetballers werknemers zijn wier rechtspositie bepaald wordt door de regels die de normale arbeids verhouding beheersen. De FIFPRO, als representatieve vakorganisatie van voetbalprofs er kend, is bereid overleg te plegen met FIFA en UEFA over gemeen schappelijke problemen. Een zevental resoluties werd aan genomen. Deze zijn: le De FIFPRO stelt met nadruk dat alle transfersystemen onrecht matig zijn en in strijd met de wetten van elk land. Voorts is het in financieel opzicht desastreus voor het betaalde voetbal. Boven dien betekent het transfersysteem De Duitser Wiesner en profes sor Blanpain tijdens de verga dering van de FIFPRO. een ernstige inbreuk op de vrij heid van de speler. Elke speler heeft het onvervreemdbare recht na afloop van zijn overeenkomst zonder enige beperking te onder handelen met zijn oude club of andere clubs over een nieuw con tract 2e. In disciplinaire zaken behoren alle spelers de fundamentele rech ten te hebben, in het bijzonder het recht van objectieve scheidsrechter te horen of te doen horen, en het recht op beroep op een onpartijdig college. 3e. De FIFPRO, in een geest van solidariteit en bewust van zijn ver antwoordelijkheid heeft de bedoe ling een internationale benefiet wedstrijd te organiseren. 4e. De FIFPRO is in het bijzonder bekommerd over de sociale zeker heid met inbegrip van pensioen rechten van de spelers in het alge meen en van diegenen die in het buitenland spelen. Speciale maatre gelen dienen te worden getroffen om te waarborgen dat spelers in het buitenland sociale- en pensioen rechter genieten. 5e. De commerciële exploitatie van de beroepsvoetbaLler door de diver se communicatiemedia, in het bij zonder door het gebruikmaken van hun afbeeldingen zonder vooraf gaande toestemming, is een com mercieel schandaal, hetwelk de FIFPRO vastbesloten is met alle mogelijke middelen te bestrijden. 6e. De FIFPRO herhaalt zijn be reidheid over deze problemen een constructief gesprek te voeren en zal niet aarzelen naar andere mid delen te grijpen om zijn doelein den te bereiken. 7e. Ten slotte verklaart de FIF PRO zich solidair met de acties van de Italiaanse zusterorganisatie ten aanzien van de problemen rond de sociale voorzieningen van de Italiaanse profspelers. Van Franse zijde werd betoogd dat de vooruitgang die de voetbalprofs in dat land ten aanzien van hun rechtspositie hebben bereikt in ge vaar wordt gebracht Als enig land ter wereld kent Frankrijk voor zijn profs met betrekking tot de oontracten volledige vrijheid. 'An dere landen zetten Frankrijk onder druk om de oude toestand te her stellen', aldus Jean Bertrand, voor zitter van de Franse organisatie van beroepsvoetballers. VOETBAL De aangekondigde staking van Italiaanse profvoetballers is definitief van de baan. De vertegenwoordigers van de spelers en de afvaardiging van de clubs hebben overeenstemming bereikt over een verre- keringsregeling. Een week geleden kwa men al regelingen voor een sociale verzekering en een pensioenfonds tot stand. De Italianen geloven dat nu de spelers uit de zorgen zijn, de clubs die toch allemaal al zeer fors in de rode cijfers staan, het financieel nog veel zwaarder zullen krijgen. BASKETBAL In Frankrijk mag per team voortaan nog slechts een buitenlander uitkomen Dit meent het blad l Equipe uit welingelichte bronnen te weten be maatregel zou aan het begin van het colgend seizoen In gaan. Daarmee wordt de markt voor werkloze Amerikaanse basketballers (of gewoon Amerikaanse basketballers die in eigen land niet goed genoeg zijn voor een profcontract) weer een stuk kleiner. (ADVERTENTIE) Vraag de DHZ-brochure aan bij Nooitgedagt, Postbus 1, IJlsL LONDEN (Reuter) Dave Hemery, de Britse 400 meter horden loper die in MUnchen brons haalde en later aankondigde met de aktieve sportbe oefening te stopepn, heeft gisteren een nieuw plan voor de Olympische Spelen geprsenterd. Hmery vindt, dat de Spelen in vier delen moeten worden gesplitst De evenementen moeten dan op verschillende tijdstip pen op verschilelnde plaatsen van de wereld gehouden worden. Volgens He mery moet het voor Montreal 1976 al zo ver zijn. Hemery: 'Mijn idee is een Olymoisch jaar te houden, zodat de sportlui voor hetzelfde jaar trainen. Maar de wed strijden zijn gespreid. Daardoor krij gen ook de kleinere landen de kans om de Olympische Spelen eens te organiseren'. Hemery vindt ook dat de nadruk teveel ligt op het nationa lisme. 'De mensen thuis zijn verplicht hun landgenoten te steunen, maar het zou beter zijn het Olympisch ideaal voorrang te verlenen tijdens de Spe len, dan politiek sterker te lijekn'. Hemery stelde ook voor de huldig- gingsceremonies te wijzigen. Hij wil van het vlaghijsen en de volksliede ren af. Volgens de Brit zouden de medailles het beste op de slotceremo nie uitgereikt kunnen worden. Dan zou een keer de Olympische vlag gehesen kunnen worden en de Olym pische hymne kunnen worden gespeeld. Daarmee zo meent Hemery kan wor den volstaan. ROTTERDAM Door een ver gissing van scheidsrechter Van der Polder is de voetbalvereni ging Pechvogels zaterdag een 32 zege ontgaan op AVS in een wedstrijd in de tweede klas se van de afdeling Rotterdam. In plaats van de juiste eind stand vulde de arbiter op het ruilformulier de uitslag 22 in. De spelers van AVS verdwenen na ontvangst van het formulier schielijk van het veld. Drie hunner maakten evenwel hun opwachting bij de tegen standers, verklaarden zich wel als verliezers te beschouwen, doch zeiden verder geen actie te durven ondernemen uit vrees voor repressailleraaatregelen van ploeggenoten en supporters.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13