Lardinois belooft voorzieningen voor sportvissers Euromarkt moet wijdi open voor arme landej w 0 1 Iedereen moet kunnen meepraten over veranderingen in omgeving Betere bescherming politie voorbereid Weerbericht voor 4 tot 10 dagen Minder werknemers, méér studerenden IJsselmeer gemakkelijker toegankelijk Dit jaar begint bouw van de Schiphollijn Nederlands standpunt in de EEG: ANWB: extreme toepassing profijtbeginsel Lardinois: West doet weinig voor werkgelegenheid Kwart miljoen voor jubileum van Koningin Aparte procedure voor planologische 'kernbeslissingen' Wij ontvingi ei P ki V b( M TROUW/KWARTET WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1972 BINNENLAND Tli Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Lardinois verwacht dat het aantal sportvissers snel zal stijgen boven de 715.000 die het vorig seizoen geregistreerd stonden. De minister heeft de Tweede Kamer beloofd grote aandacht te besteden aan de inrichting van water en oevers voor deze recreatie. Ook wordt ge dacht aan voorzieningen voor invaliden. Bij het aantal van 715.000 geregistreer de sportvissers moeten nog de niet- geregistreerde sportvissers in de open zeearmen en kustwateren geteld wor den en niet te vergeten de jongens beneden de vijftien die geen bijdrage- bewijs behoeven te bezitten. In zijn nota over de sportvisserij die minister Lardinois bij zijn begroting gevoegd heeft staat dat het de bedoe ling is aan hengelsportverenigingen, gemeenten, waterschappen en anderen subsidie te verlenen voor de uitvoe ring van plannen voor de sportvisse rij. Bij de uitvoering van ruilverkave lingen zijn al plannen voor de sport visserij uitgevoerd. Ook in de toe komst zal dit gebeuren. De minister wil voor dit doel totaal twaalf mil joen gulden uittrekken. De minister is verder van plan het IJsselmeer gemakkelijker toegankelijk te maken voor de sportvissers door de oevers te verbeteren. Ook wordt in de nota gepleit het mogelijk te maken dat meer van boten kan worden ge vist Nederland is niet alleen veel sportvis sers rijk, maar ook zo'n 700 plaatselij ke hengelverenigingen. Het aantal le den van deze verenigingen varieert van enkele tientallen tot duizenden. Tussen de verenigingen is een systeem gegroeid van het uitwisselen van vergunningen. In dit systeem ziet de minister de mogelijkheid dat men stales overal kan vissen in het openba re water. Dan kan het zogenaamde vispaspoort worden ingevoerd. Jachtexamen Behalve het aantal vissers neemt ook het aantal jaigers snel toe. Er zijn het laatste seizoen niet minder dan 31.000 jachtakten afgegeven. Dat rijn er dui zend meer dan een jaar eerder. De minister is bang, dat bij vele nieuwe jagers de nodigde deskundigheid en ervaring ontbreken. Om dit tegen te gaan zal straks een jachtexamen moe ten worden afgelegd. De opleiding voor dit examen moet niet alleen zijn gericht op de techniek van het jagen en op de kennis van de Jachtdieren en van de wettelijke bepa lingen, maar de aspirant jager moet er ook vam doordrom gen worden, dat hij medebeheerder wordt van de fau na. Groene ruimte De minister van landbouw erkent, dat de vorm. waarin de moderne land bouw zich ontwikkelt en de niet agra rische belangen bij de ruimtelijke ontwikkeling voor een deel tegenge steld zijn. Niettemin zal de Landbouw de meest aangewezen beheerder zijn van de groene ruimte. De minister belooft de nadelige gevol gen van de land- en tuinbouw voor het leefmilieu nauwkeurig te bestude ren. Dat geldt vooral voor de natuur- en recreatiegebieden. De belangen moeten worden afgewogen en dan zul- Minister Lardinois len in bepaalde gevallen beperkingen voor land- en tuinbouw nodig zijn. Voor een verdere bescherming van het leefmilieu zal de minister richtlijnen uitgeven en coor het verantwoord ge bruik van gewasbeschermingsmidde len. Onkruidbestrijding DEN HAAG Met de bouw van de Schiphollijn, de directe spoorwegver binding van Amsterdam naar Schip hol, die later mogelijk nog zal worden doorgetrokken naar Rotterdam kan in 1973 worden begonnen. In de begro ting 1973 van Verkeer en Waterstaat is met de bouw van dit miljoenenpro ject rekening gehouden. Voor de bevordering van het open baar vervoer zal opnieuw meer geld beschikbaar worden gesteld. Zo zullen de bijdragen in de verliezen van het openbaar vervoer worden opgetrokken van 292 miljoen in 1972 tot 439 mil joen gulden in 1973. Daarvan is 72 miljoen bestemd voor steden met ei gen vervoersbedrijven, zes miljoen gulden voor gemeenten, die vervoer- andernemingen van derden steunen, 271 miljoen gulden voor de NS als compensatie voor de verplichting on rendabel personenvervoer in stand te houden en negentig miljoen gulden ter compensatie van de tekorten van de streekvervoersbedrijven. Voor de aanleg van metrolijnen In Rotterdam en Amsterdam en de spoorlijn naar Zoetermeer is dit jaar 108 miljoen gulden uitgetrokken. De mechanische onkruidbestrijding, aldus de bewindsman, moet meer de chemische bestrijding vervangen. Op grond van de bestrijdingsmiddelenwet kunnen volgend jaar nieuwe gebruiks beperkingen worden verwacht. Het gebruik van kwikbevattende zaad ontsmettingsmiddelen zal na 1 januari verboden zijn. Verder wordt het gebruik van kwalij ke middelen als aldrin, dieldrin, hep- tachloor en chloordaan in de groente teelt beperkt. Het aanwenden van DDT in de fruitteelt behoort straks geheel tot het verleden. De gewasbestrijdingsmiddelen worden verder onderzocht op giftigheid voor bijen. Vijftienjarenplan Uit de begroting van Verkeer en Waterstaat blijkt dat de regering in 1974 een plan gereed zal hebben om de Nederlandse wateren in een vijf tien jarenprogramma gezond te ma ken. In het kader van een dergelijk program zullen er nieuwe waterzui veringsinstallaties worden gebouwd en bestaande verder uitgebouwd om ook andere verontreinigingen tegen te houden. De zuivering van het afval water concentreert zich nu hoofd zakelijk op het wegnemen van zuur stof onttrekkende verontreiniging. In de toekomst lijkt echter ook zuivering noodzakelijk van fosfaten en nitraten en zullen ook bepaalde bacteriologi sche verontreinigingen tegen moeten worden gegaan. In het meerjarenplan zullen de afzonderlijke plannen wor den gebundeld en bij wet worden voorgeschreven. Heffingen Het ligt in de bedoeling om in 1973 al een begin te maken met het leggen van heffingen op lozingen in zoutwa ter. De heffingen op lozing in het binnenwater gaan in 1973 acht gulden per inwonorequivalent bedragen. Voor 1974 staat een heffing op het pro gramma van 11 gulden. De lozing op zout water zal in 1973 twee gulden per inwonerequivalent gaan kosten en in 1974 ruim vijf gulden. DE WERKLOOSHEID '70 1 71 i |l972 Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De regering meent dat de EEG zo effectief mogelijk moet bijdragen aan de oi kelingsstrategie van de Verenigde Naties. Dit staat in een nota waarin het Nederlandse standpu»onze opzichte van een gemeenschappelijk ontwikkelingsbeleid van de EEG is opgenomen. Van een verslaggever AMSTERDAM De minister raad heeft het profijtbeginsel wel op zeer extreme wijze in praktijk gebracht, zegt de ANWB in een commentaar op troonrede en miljoenennota. éOngeacht de grote sommen die het wegverkeer jaarlijks aan belastingen en heffingen opbrengt (ongeveer tien procent van alle inkomsten van de rijksbegroting) vindt de regering het blijkbaar de gewoonste zaak van de wereld om de automobilist daarboven nog op te laten draaien voor de financiering van de rijkswegen', aldus de ANWB. De Stichting Weg meent dat de aanleg van wegen ln 1973 veel te weinig is om welke ontwikkeling dan ook bij te kunnen houden. Consument 'De consument is nog niet tot de troonrede doorgedrongen. Met andere woorden: ingrijpende verbeteringen hoeven we niet te verwachten', aldus de Consumentenbond. De bond juicht het toe dat de regering van plan is de prijzenwet te laten verbeteren en als dat doorgaat krijgt de consument betere en méér prijsinformatie. Gemeente de Vereniging van Nederlandse Ge meenten ziet na de gunstige ontwik keling van onze economie en van de situatie op de kapitaalmarkt geen en kele reden meer om de centrale finan ciering nog langer te handhaven en de gemeenten aldus nog langer de vrije toegang tot de kapitaalmarkt te ontzeggen. De VNG noemt de miljoe nennota een 'goed, helder en eerlijk stuk': 'er blijkt opnieuw uit dat de overheid inflatieslachtoffer nummer één is'. Van onze Haagse redactie DEN HAAG ïn de toelichting op de begroting van Surinaamse en An tilliaanse zaken wordt kritiek uitgeoe fend op het feit, dat deze landen te weinig projecten indienen, die de werkgelegenheid in deze landen be vorderen. Voor Suriname en de Antil len bestaat een Vijfjarenplan (van 1972 tot 1976). De initiatieven van de twee landen komen er echter op neer, dat er teveel hulp moet worden besteed aan de verbetering van de infrastructuur (wegen, spoorwegen en bruggen). Op zichzelf is dit wel een goede zaak, maar nu dreigt de infrastructuur te ver vooruit te lopen op de industriële en landbouwkundige ontwikkeling. Het gevolg is, dat de onderhoudskos ten van de wegen etc. een te zware last worden voor het nationale bud get; ook wordt het onderhoud ver waarloosd. Minister Lardinois dringt er bij Suri name en de Antillen op aan, dat er een betere planning komt van de sociale en educatieve projekten. Op de Antillen ligt het aanbod van particu liere projecten duidelijk achter bij Suriname. Bij het opbouwen van een gemeen schappelijk ontwikkelingsbeleid zal de EEG zich geplaatst zien voor verant woordelijkheden die in diepte en om vang ver uitgaan boven de verant woordelijkheden die zij tot nu toe te diagen heeft gekregen. Belangrijke beleidsvragen komen nu op, bijvoor beeld. Hoe brengen we in de toekomst een evenwicht tot stand in de huidige gerichtheid van de EEG op Afrika en het Middellandse Zeegebied en haar verantwoordelijkheid ten opzichte van andere regio's als Azië en Latijns Amerika waar de ontwikkelingsproble matiek veel omvangrijker is dan in Afrika. Door dé uitbreiding van de EEG komen er ingrijpende verschuivingen in de buitenlandse handel van de ledenstaten, maar dan moet juist wor den voorkomen dat de ontwikkelings landen die geen bijzondere voorkeurs behandeling krijgen daarvan geen na delige gevolgen krijgen in hun uit voer. Trouwens, het Nederlandse standpunt luid onomwonden dat de voorkeursbehandeling van export uit ontwikkelingslanden niet regionaal moet woeden aangepakt maar mondi- Handelspolitiek Wat betreft de handelspolitiek dient de EEG volgens de Nederlandse rege ring een verregaande liberalisatie na te streven. Het algemeen stelsel voor voorkeurstarieven en quota, zoals de EEG dat hanteert, moet worden uitge breid ook voor bewerkte lamdbouw- produkten (waarvoor nu zeer hoge invoertarieven worden geheven - red.) al moeten essentieël geachte belangen van het Europese bedrijfsleven wel in het oog worden gehouden. Wederzijd se preferenties - dat zijn lagere in voerrechten op voorwaarde dat het ontwikkelingsland ze ook voor produc ten aan het rijke land geeft - moeten worden verminderd (thans zijn alle tariefvoordelen die de EEG aan de 'geassocieerde' Afrikaanse landen geeft gebaseerd op wederkerigheid - red.). Voorts moeten volgens het Nederlandse standpunt het EEG-tarief en de fiscale lasten op tropische pro- dukten verlaagd, respectievelijk beëin digd worden. De EEG kan door haar dominerende positie in de wereldhan del een positieve bijdrage leveren aan de totstandkoming en de verlenging van bestaande grondstoffen-overeen komsten. EEG deel moeten nemen aan onder handelingen waarin vast moet worden gelegd welk deel van haar consumptie tot 1980 gedekt moet worden door ontwikkelingslanden en welk deel door andere ontwikkelde landen. Bij zulke onderhandelingen moet de EEG produkt voor produkt aangeven welke verplichtingen zij op zich neemt. Tot welke hoogte wenst zij zichzelf te 'bedruipen' en tot welke hoogte is zij bereid af te zetten hoeveelheden uit ontwikkelingslanden te garanderen? De Gemeenschap moet voorts haar bereidheid uitspreken om aan een internationale suikerovereenkomst deel te nemen en zich daarbij rd. bereid verklaren om een vei terj ring te accepteren in de mate zij zichzelf thans 'besuikert'. 1 Aldus de belangrijkste element Verl de Nederlandse standpunt-b tfsc ten aanzien van een gezamenli jsc wikkelingspolitiek van de EBT, wordt niet bij vermeld waaf*-51 Nederland het breekpunt ligt ver zijn standpunt ndet wordt k..c In de toelichting bij de bipib1 wordt ook stilgestaan bij de UNCTAD-zitting in Santiago.!,, j tegengestelde thema's bepaal j, ontmoeting, dat van solidary dat van de confrontatie' al minister. a gc iige besli non die DEN HAAG Het ministerie van Binnenlandse zaken ond< om momenteel de mogelijkheden om de politie beter te beschern zijn begroting wijst minister Geertsema erop dat de politie aan grotere risico's wordt blootgesteld door de mogelijkheid van ti <>igd aanvallen op vliegtuigen, belangrijke installaties en buitenland lichti tegenwoordigingen. 'Hoewel een afdoende beveiliging on der alle omstandigheden niet bereik baar lijkt, zal de overheid alles moe ten doen om de extra-risico's voor de VERWACHTING VDOR1973 Hel- prijspeil wn de pa rt icu 11 ere consumptie shjgh 5-7f. Premiedruk van de soc. verzekeringen wordr ca. 18 7o\ran hernat. inkome n De loonsom per werknemer shjgt 9-13% De arbeidspro- duktiviteit stijgt mei 4,5% - Y - Vervoer Volgens de Algemene Verladers en Eigen Vervoersorganisatie (EVO) worden wegvervoer en verkeer weer onevenredig gebruikt om de tekorten op de begroting op te vangen. De EVO noemt het onbegrijpelijk dat de rechtstreekse bijdrage van de wegge bruiker aan het rijkswegénfonds onge veer 37 procent hoger wordt, wat 200.000 meer moet opleveren, terwijl de rijksbijdrage met ƒ250.000 wordt verminderd. 'De verhoudingen worden steeds schever getrokken'. De Nationa le Organisatie voor het Beroepsgoe- derenvervoer, NOB-wegtransport, be treurt het dat het enige bedrijfsmid del van de transportondernemer, de vrachtwagen, telkens wordt meege sleept in de claim die de overheid legt op het wegverkeer om budgettzi- re tekorten te dekken. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Voor het 25-jarig regeringsjubileum van koningin Julia na, dat op donderdag 6 september 1973 valt, is op de begroting van Algemene zaken 250.000 gulden uitge trokken. Een nationaal comité, dat alle plannen in verband met dit rege ringsjubileum aal coördineren, krijgt deze kwart miljoen gulden ter be schikking. Het is de bedoeling ter gelegenheid van het zilveren jubileum drie mil joen zilveren tienguldenstukken uit te geven. Landbouw In de landbouwpolitiek moet het be lang van de ontwikkelingslanden ver disconteerd worden, aldus de Neder- landse standpuntbepaling. Overeen komstig de voorstellen van de secreta ris generaal van de UNCTAD zou de De goe derenui tvoer 'zal 1 O stijgen. De goedereninvoer zal 10,5 7. stijgen. Van onze sociaal-economische re dactie DEN HAAG Het totaal aantal beschikbare werknemers zal dit jaar met vijfduizend verminderen, blijkt uit de macro-economische verkenning van het Centraal Plan bureau. Dat is voor een belangrijk deel een gevolg van de toenemende be langstelling voor diverse onder wijsvormen. Bij een nauwelijks stijgende deelneming aan het nij verheidsonderwijs concentreert de ze groeiende belangstelling zich vooral op het voorbereidend weten schappelijk en hoger onderwijs. Daarnaast leiden ook de instelling van de negen-jarige leerplicht en de Invoering van de partiële leer plicht ertoe, dat de natuurlijke groei van de arbeidsgeschikte be volking niet resulteert In een stij gend arbeidsaanbod, dat voorts wordt gedrukt door een sterke groei van het aantal personen, die een uitkering krijgen krachlens een Invaliditeitsregellng. Via het buitenland ontstaat even min een uitbreiding van het ar beidsaanbod. Weliswaar neemt het aantal gastarbeiders nog enigszins toe, maar de grenspendel leidt tot een vermindering in dezelfde om vang. Het beroep op de arbeids markt van overheidszijde krijgt, niettegenstaande de Ingestelde per soneelsstop, met tienduizend perso nen (met name voor onderwijs en krijgsmacht.) Van de zijde van hét bedrijfsleven vindt dit Jaar een uitstoot van arbeid van ruim zestigduizend per sonen plaats. Alleen in de dien stensectoren blijft de werkgelegen heid toenemen, zij het trager dan gebruikelijk. Dit mak politieambtenaar zoveel mogjroaai reduceren', aldus minister Ge üge Zoals bekend start binnenB33*1 Woensdrecht een speciale o dien voor mobiele eenheden die irdt, terreurdaden en andere geween stingen moet bestrijden. Blijkens de begroting gaat B landse zaken' ook een gedej onderzoek instellen naar de n heden tot beveiliging en hi gaan van misbruik van gegef in een computer zijn verzai in verband met de eventuelj ring van een Centrale Persoj nistratie. Bij dit onderzoek uit van een computer die dooï lijnen met het eindtoestel j gebruiker is verbonden. De gemeenten zullen dit extra financiële tegemoetkonjl gen om hun begrotingen slif kunnen maken. In plaats van andere overheidsorganen verhoging van de uitkeringen} procent, krijgen de gemeen ff procent. Minister Nelissen vreest da i teveel gemeenten een begj kort zullen krijgen. De g« krijgen daardoor 35 miljoen Over 1972 bedraagt het tota bij de gemeenten 341 miljo van 224 miljoen voor reken van Amsterdam, Rotterdam, i en Utrecht De noodmaatre; I in 1972 werden getroffen om ciële situatie van deze vier g I wat te verlichten, zullen he f jaar worden verlengd. Een ke maatregel voor -de gem het besluit van het kabine bijstandskosten die door de ten worden uitgekeerd, geb - rekening van het ministerie te laten komen. De mogelijk eenzelfde maatregel ten aai de kosten van sociale zorg schappelijk werk worden on Via het gemeentefonds krijg meenten in 1973 84,5 milji voor het onderwijs, waarvot taaibedrag van 802 miljoen trokken. Hiervan zullen on 250 gymnastieklokalen en 17 kalen worden gebouwd. Ook sidiebedrag per leerling w hoogd. Regering: de mensen moeten in eerder stadium invloed kunnen uitoefenen Van onze Haagse redactie DEN HAAG De regering heelt besloten deel Ie nemen aan het nog op Europees centrum voor meerdaagse weersverwachtingen'. Het KNMI zal wanneer het centrum van de grond is gekomen (en dat zal eind volgend jaar al het geval kunnen zijn), in staat zijn om weersverwachtin gen uit te spreken van vier tot tien dagen. Meerdaagse weersverwachtingen zijn onder meer van belang voor het milieubeheer. Veel regen betekent bijvoorbeeld een verdunning van het afval in het Rijnwater, zodat bepaalde maatregelen achterwege kunnen olijven, zo staat in de begroting van verkeer en waterstaat. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Beslissingen, die van invloed zijn op de structuur en de kwaliteit van de omgeving van de mens, mogen niet worden ge nomen voordat iedereen, wiens leefomgeving daarbij in het geding is, er over mee heeft kunnen praten. Dat is het uitgangspunt van de nota van minister Udink over de openbaarheid bij de voorbereiding van het ruimtelijk beleid. Voor de openbaarheid bij de totstand koming van streekplannen en bestem mingsplannen bestaan al veel regels. De regering vindt, dat het publiek al in een eerder stadium gelegenheid moet hebben invloed uit te oefenen op die plannen. Uitgangspunten en doelstellingen, die worden gehanteerd bij het opstellen van plannen, moeten ook openbaar worden gemaakt. In zijn notal doet minister Udink (volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning) een aantal voorstellen, waarmee dit zou kunnen worden bevorderd. De minister vindt, dat er voor de belangrijke beslissingen van het rijk op ruimtelijk gebied geen eenvormige procedure hoeft te zijn. Wel wil hij een bijzondere procedure voor zoge naamde planologische kernbeslissin- gen. Dót ajo beslissingen over hoofd lijnen en beginselen, die van alge meen be'ang zijn voor het nationaal ruimtelijk beleid. Ook concrete plan nen, die voor dit beleid van belang zijn en afwijken van de hoofdlijnen, vallen onder de 'kernbeslissingen' Be langrijk bij kernbeslissingen is, dat de raad voor de ruimtelijke ordening uit de ministerraad, zijn beleidsvoor nemen publiceert Iedereen kan daaro ver zijn mening kenbaar maken voor dat de ministerraad een beslissing neemt Van die beslissing wordt dan de Tweede Kamer op de hoogte ge bracht. Daarna moet drie maanden worden gewacht met het uitvoeren van die beslssing, tenzij de kamer eerder het sein op groen zet Bij deze gang van zaken kan volgens de minis ter het recht van beroep op de kroon vervallen. De regering maakt uit wat wel en wat niet onder het begrip kernbeslissing en dus onder de voorgestelde procedu re valt Veel ruimte Deze kernbeslissing moet ook in de ruimtelijke plannen van de provincies en de gemeenten doorwerken, maar omdat de regering zich niet al te '.eer in details kan begeven krijgen deze organen in het algemeen vrij veel ruimt» bij de uitvoering. Wel moet de minister de mogelijkheid hebben om aanwijzingen te geven voor een be stemmingsplan. De wet op de ruimte lijke ordening zal daartoe worden ge wijzigd. Dat is overigens de enige wetswijziging, die de minister voorlo pig nodig vindt voor de planologische kernbeslissing. In de praktijk zal ze bij wijze van experiment worden ge bruikt zonder wettelijk te worden vastgelegd. De minister heeft ook geen behoefte aan nieuwe wettelijke voorschriften voor de openbaarheid bij het vaststel len van provinciale en gemeentelijke plannen op het gebied van de ruimte lijke ordening. Alleen artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening zal worden aangevuld. Dit artikel geeft gemeentebesturen de mogelijkheid vooruit te lopen op bestemmingsplan- ne, die nog niet zijn aangenomen. De minister vindt, dat de ruimte die dit artikel biedt te ver gaat. Dit kan worden ondervangen door een voorge nomen besluit om vooruit te lopen op een nog nieit geldend bestemmings plan openbaar te maken en de ge meenteraad er bij te betrekken. Lexicon voor fysische geoi H. A. Visscher (korte bi van de aan of bij de aardop waarneembare verschijnsel» grippen uit de sociale g< (238 blz - ƒ7,50) zijn vers» uitgeverij Het Spectrum te Sociologie van de Olympii door U. Prokop. Uitg. Neli mendaal 114 blz - ƒ12," Kind in gezin en groep in nigde Staten en de Sowjet l dr. Urie Bronfenbrenner. IJ® voor Ouders van Nu door Veen, Wageningen 184 blz In de ban van de ju ju, eei van doc Savage door Kei son. Uitg. Classic Lektuur.l 128 blz - ƒ2,50. Désiree ln de hoofdrol en om Désiree door Suzanne Uit het Frans vertaalde mans, verschenen in de van La Rivière Voorhoedt prijs resp. 8,50 en 7,90. Zeilend onder de doodskop ges Blond. Uitg. Westfriesl* uit Engels vertaald door J huis: 334 pag. plus 16 paf naar oude gravures; prijs een paar eeuwen omvatten! van de boekaniers die de 1 West-Indië en Zuid-Amerilc ten; 'kustbroeders' noemden rovers zichzelf. Ha ha pocket nr 7, cart# Arend van Dam. Uitg. Cl tuur, Naarden 2.25. Agglomeratieproblematiek land, door H. van Ruller, een onderzoek naar het feil loop van het openbaar Nederlandse agglomeratie» bied van de overheidstaak ordening. Uitg. Samsom, de Rijn. 290 blz - ƒ27,50. Twee aula-pockets van uiW« Spectrum, Utrecht: Lexicon!* sche Geografie door H. A' 239 blz ƒ7,50 en De Montagu. 296 blz - ƒ7,50.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 16