Fiscus moet tweemiljard gulden meer binnenhalen Kinderbijslag eerste en tweede kind wordt niet verder verhoogd Schadefonds voo slachtoffers van geweldsdelicten Udink geeft het startsein voor bouw van 1600 goedkope huizen Zeven miljoen meer voor opbouwwerk onder gastarbeiders Omzet-, inkomsten- en vennootschapsbelasting hoger - autorijden duurder Regering wil middengroepen tegemoetkomen li 11 1111 n Andere verdeling ontwikkelingshulp Totaal woningbouwprogram ruim boven de 133.000 Sterke stijging van criminaliteit Ons natuurli; milieu wordt- kaart gebrac"* TROUW/KWARTET WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1972 BINNENLAND T12/ ONTWIKKELING! 1964-1976 Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het omvangrijke belastingplan voor het volgend jaar, dat ruim twee miljard gulden meer in de schatkist moet brengen, betekent een geringe verlichting voor de laagstbetaalden. Belas tingverzwaring treft (vanaf een inkomen van 15.750 gulden twee kinderen) de rest van de belas tingbetalers en wel in het bijzonder hen die een hoger inkomen hebben. De belastingmaatregelen die minister Nelissen en staatssecretaris Scholten van financiën voorstellen komen op het volgende neer: Indirecte belastingen Het algemeen tarief van de omzet belasting wordt verhoogd van veertien naar zestien procent. Meeropbrengst een miljard gulden. Het verlaagd tarief van de omzet belasting stijgt van vier naar vijf procent Meeropbrengst 200 miljoen, gulden. Het tarief van de bijzondere ver bruiksbelasting van personenauto's wordt verhoogd van vijftien naar ze ventien procent. De automobilist be taalt 80 miljoen gulden meer. De opcenten op de motorrijtui genbelasting worden verhoogd van 224 naar 308. Voor een gemiddelde auto moet 60 gulden per jaar meer worden betaald. De automobilist be taalt totaal 200 miljoen gulden meer. Directe belastingen De verhoging van alle percenta ges van het schijventarief van de inkomsten (en loon-) belasting met een procent terwijl de tarieven voor de middengroepen 10.624 tot 37.184) twee procent lager worden. Opbrengst 500 miljoen gulden meer. Verhoging van de vermogensbelas ting met zes tot zeven promille. De belastingvrije bedragen worden enigs zins hoger. Meeropbrengst 40 miljoen gulden. Verhoging van de vennootschaps belasting van 46 tot 48 procent. Het Rijk ontvangt 180 miljoen gulden meer. Het tarief van de kansspelbelas ting wordt van 15 op 25 procent gebracht Opbrengst 5 miljoen gulden meer. ALLE BELASTING TE7AMEN' welk deel van de winst jaarlijks aan de oudedagreserve mag worden toege voegd, is vastgesteld op vijf. De mini mumtoevoeging aan de reserve be draagt 300 gulden en de maximumtoe voeging 3.750 gulden. De percentages voor 1974 en 1975 worden nader bij wet geregeld. De loongrens, waarbeneden men geen aanslag krijgt voor de inkom stenbelasting wordt van 18.000 ver hoogd tot 25.000 gulden. Verlichting DE OPBRENGST VAN DE -BELASTINGEN IN 1973 in miljard gulden (voor af Lr) s li I M I 5 Tegenover al deze maatregelen om meer geld in de schatkist te krijgen staan de volgende verlagingen: De fiscale faciliteiten voor zelf standigen om een oudedagreserve te vormen, worden voor de helft inge voerd. Het percentage, dat aangeeft Het nieuwe voorstel van minister Nelis sen en staatssecretaris Scholten be treffende de structuur van het tarief van de inkomstenbelasting betekent een duidelijke verlichting voor de inkomensgroep van 10,624 tot 37,184 gulden. In de memorie van antwoord, die bij de Tweede Kamer op het kritische voorlopige verslag is ingediend, schrijven de bewindslieden, dat zij de middengroepen tegemoet hebben wil len komen. De verlichting voor deze groep bedraagt 240 miljoen gulden. Dit bedrag wordt door andere belas tingverhogingen gecompenseerd. De belastingverlichting wordt bereikt door de percentages van de tweede, derde en vierde inkomenschijf steeds met twee te verminderen. Uiteinde lijk is de verlaging voor deze inko mensgroep één procent omdat de ge hele inkomstenbelasting weer met één procent wordt verhoogd. Een tweede tegemoetkoming van de bewindslieden is, dat de inkomensaf trek voor de gehuwde bejaarden wordt verhoogd van 1.150 tot 1.750 gulden en voor ongehuwde bejaarden van 575 tot 875 gulden. Dit voorstel hangt samen met het plan van de regering de AOW-uitkeringen per 1 januari structureel met vier procent te verhogen (zie elders deze krant). Vrijkomend geld gebruikt voor wettelijke pensioenplicht Vin onze sociaal-economische redactie DEN H.AAG De regering wil de kinderbijslag zowel voor het eerste als voor het tweede kind be vriezen. De middelen, die vrijkomen door het niet verder verhogen van de bijslag voor het eerste kind, zullen overeenkomstig het voorstel van de Stichting van de Arbeid (werkgevers en werk nemers) worden gebruikt voor het tot stand brengen van een wettelijke pensioenregeling. Wanneer de bejaardenaftrek niet wordt verhoogd zou over de AOW- uitkeringen belasting moeten worden betaald. Wel aannemen De minister en staatssecretaris vragen met klem de Tweede Kamer de voor: stellen tot wijziging van de structuur van de inkomstenbelasting wel te be handelen en aan te nemen. Het gaat immers ook om de optrekking van de belastingvrije voet voor de laagstbe taalden. Wanneer de voorstellen niet worden aangenomen is het onmoge lijk om nog een apart wetsontwerp voor de verhoging van de vrije voet in te dienen. Een ander argument voor een snelle behandeling is de regeling voor de bejaarden. Het zou zeer bezwaarlijk zijn voor de derde keer met een noodmaatregel te komen om te voor komen, dat belasting over de AOW wordt geheven. Ook wijzen minister Nelissen en staatssecretaris Scholten erop, dat het altijd mogelijk is na de verkiezingen wijzigingen in de tarieven aan te brengen, die volgend jaar van kracht kunnen worden. In brede kring, aldus de bewindslieden, bestaat er waarde ring voor het voorgestelde schijventa rief. Aan het niet-invoeren van het nieuwe systeem per 1 januari zouden alleen maar nadelen zijn verbonden. Uitgangspunt van het wetsontwerp blijft het wettige en dus monogame huwelijk. Belastingtarieven mogen niet leiden tot bevordering van schijnhuwelijken of van concubinaat, aldus de memorie van antwoord. Leven duurder De verhoging van de omzetbelasting heeft dit gevolg voor de gezinnen, dat de prijzen gemiddeld met 1.2 procent zullen stijgen. Met het oog op de ontwikkelingen in de landbouw (mechanisering) zijn de landbouwwerktuigen van het algeme ne tarief van de BTW naar het ver laagde tarief van de eerste levensmid delen overgebracht. Verder krijgen de kleine ondernemers een tegemoetko ming door de verhoging van de on dergrens tot welke grens algehele ontheffing kan worden verleend. De reductieregeling wordt dan als volgt aangepast aan de geldontwaarding: ƒ1.300 wordt ƒ1.900; ƒ1.950 wordt 2.400 en 3.250 wordt 4.000. De verhoging van de vermogensbelas ting is tijdelijk (een jaar) in afwach ting van de voltooiing van een studie van de samenhang van het successie recht, de vermogensbelasting en de vermogenswinstbelasting. De verho ging gaat gepaard met een stijging van de aftrek per kind. van ƒ13.500 tot 14.500. De bejaarden- en arbeids ongeschiktheidsaftrek wordt 37.500 in plaats van ƒ35.000. f>É BELASTING-EN PREMIEDRUK Dit blijkt uit de begroting van het ministerie van sociale zaken, die een totaal bedrag van ruim 2.8 miljard gulden opeist (ruim 361 miljoen gul den meer dan de begroting-1972). De regering wil ook tegemoetkomen aan de wens der werkende jongeren van zestien jaar en ouder, die ver plicht partieel onderwijs volgen, voor hun ouders een voorziening te treffen om het probleem der gederfde kinder bijslag op te lossen en wel met terug- HOÉ DE STA411GULDEN OVTVUGT V(yoorafl*) i HOE DE STAAT 1 GULDEN UITGEEFT werkende kracht tot 1 juli jl. De Tweede Kamer zal hierover eerdaags een wetsontwerp krijgen. Meegedeeld wordt dat de invoering van een volksverzekering voor arbeids ongeschiktheid (thans alleen nog een voorziening voor werknemers) zulke ingrijpende budgettaire consequenties zal hebben, dat een nadere studie nodig zal zijn om tot een regeling te komen 'die passend is in het kader van de beschikbare ruimte'. Hierbij wordt thans met name gedacht aan een voorziening voor de zelfstandige beroepsbevolking. Voorts is besloten in 1973 een extra rijksbijdrage van 33.6 miljoen gulden beschikbaar te stellen voor minder draagkrachtigen binnen de bejaarden- ziekenfondsverzekering en van 36.4 miljoen voor de premie-reductierege ling vrijwillige ziekenfondsverzeke ring, waardoor de stijging van de ziekenfondspremie voor de betrokke nen beperkt kan blijven tot vijftien procent Zoals reeds eerder bekend wil de regering verder de AOW- en AWW- pensioenen per 1 januari a.s. extra (structureel) verhogen met vier pro cent en voor de ziekenfondsverzeke ring een beperkt gedifferentieerd ei gen risico invoeren, een plan dat inmiddels op fel verzet van de zieken fondsen en de vakbeweging is gestuit De eigen-bijdrageregeling in de ver- pleegkosten van de AWBZ (thans al leen geldend voor mensen boven 65 jaar) zal worden uitgebreid tot daar voor in aanmerking komende ver pleegden van achttien jaar en ouder. Over de werkloosheidsproblematiek (zie daarvoor ook de prognose van het Centraal Planbureau) wordt ge zegd, dat nog dit jaar wordt gestart met een landelijk Bureau Academici en Hoger Personeel, dat zich be halve met centrale inschrijving en bemiddeling zal bezighouden met een systematische inventarisatie van de actuele vraag naar arbeidskrachten in kaderfuncties en op academisch niveau. Bovendien komt er spoedig een systeem van open informatie over vacatures op dit gebied. Verder wordt thans nagegaan of het mogelijk is aanvullende werkgelegenheid voor de ze hoog gekwalificeerde groep te scheppen. Volgend jaar komt op enige arbeids bureaus het experiment 'arbeidsbe middeling nieuwe stijl' tot uitvoering, onder meer in samenwerking met het georganiseerde bedrijfsleven en een externe wetenschappelijke instelling. Tegelijkertijd worden studies verricht naar de pJaaits en de rol van de arbeidsbureaus in de relatie tot de uitvoeringsorganen van de sociale ver zekering en de sociale voorzieningen. Uit de begroting blijkt voorts dat het aantal gehuwde vrouwen in het ar beidsproces aanzienlijk toeneemt. 'Zij vormen thans een essentieel bestand deel van de beroepsbevolking'. Blij kens de voorlopige uitkomsten van de voIkstelling-1971 bestaat de afhankelij ke beroepsbevolking thans voor een- vierde uit vrouwon. in '/«von hei neho noh. inkomen (markiprijzefi) 1967 '68 '69 '70 Van onze parlementsred actie DEN HAAG Hoewel het totaalbe drag van 1150 miljoen gulden voor ontwikkelingshulp op de begroting overeenkomt met de planning voor 1973 volgens het meerjarenprogram ma, is de verdeling van deze gelden over de verschillende sectoren anders dan die uit het meerjarenplan. Dit blijkt uit de begroting voor ont wikkelingshulp voor 1973. Zoals pre mier Biesheuvel aankondigde, staat bijvoorbeeld 27,9 miljoen gulden on kosten van de afdeling buitenlandse dienst van het ministerie van buiten landse zaken als post op de begroting voor ontwikkelingssamenwerking, 'als gevolg van een sterke uitbreiding van deze dienst in het kader van de ontwikkelingssamenwerking'. Daar- door komt de post 'personeels- en apparratskosten' op 44,3 miljoen in plaats van de geplande 20 miljoen gulden. Terwijl de bijdragen aan het Europees ontwikkelingsfonds en de hulpverle ning Europese investeringsbank met ruim 53 miljoen worden verhoogd, wordt de bijdrage aan het multilatera le financieringsinstituut, de IDA, ver laagd van 81,5 mildoein het afgelopen jaar, naar 20 miljoen voor het ko mend jaar. Ook de bijdrage aan regio nale ontwikkelingsbanken wordt aan zienlijk verlaagd. Van Agt vindt instelling in 1973 mogelijk: lii Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het schadefonds voor slachtoffers van geweldsmis ven zal in 1973 worden ingesteld. Minister Van Agt (justitie) h ■'P hiervoor ruimte op zijn begroting voor 1973 gevonden. Binnenkort zal het wetsontwerp voor de instelling van het fonds naar de tweede kamer gaan. De minister van justitie maakt dit in zijn begroting voor 1973 bekend. Slachtoffers van geweldmisdrijven of hun nabestaan den, die als gevolg van het misdrijf in grote financiële moeilijkheden ko men, kunnen een beroep op het fonds doen. Minister Van Agt had voor dit jaar het fonds al willen invoeren, maar daarvoor ontbrak het benodigde geld. Naar verwachting zal het fonds uit rond één miljoen gulden bestaan. Het aantal misdrijven tegen leven of persoon is volgens de laatste cijfers over 1971 wat afgenomen. Het totale aantal was 10.667: ongeveer 200 min der dan het jaar daarvoor. Het aantal misdrijven tegen het leven alleen, nam iets toe: van 541 tot 621. Stijging DEN HAAG Voor het categorisch opbouwwerk onder gastarbei ders en rijksgenoten uit Suriname en de Antillen heeft minister Engels (CRM) op zijn begroting 19,4 miljoen gulden uitgetrokken, zeven miljoen gulden méér dan vorig jaar. Vooral huisvesting en onderwijs zullen meer aandacht krijgen. De toename en concentraties van rijksgenoten in bepaalde stadswijken roepen problemen op, die nauwelijks in het kader van het categorisch op bouwwerk zijn op te lossen'. Over een nieuwe structurele opeet zal de advies commissie migratie rijksgenoten bin nenkort een rapport uitbrengen. Dit staat in de memorie van toelichting op de CRM-begroting voor 1973. 'Het eigenlijke opbouwwerk voor gast arbeiders komt nu vaak in gedrang doordat de instellingen voor buiten landse werknemers zich naar verhou ding soms te veel bezig moeten hou den met individuele zaken', aldus de minister. Om het stimulerings- en werkgelegen heidsbeleid van de regering in Oost- Groningen en Zuid-Limburg te onder steunen, is voor het bijzonder wel zijnsbeleid in deze gebieden 2,36 mil joen gulden uitgetrokken, ruim twee miljoen meer dan het afgelopen jaar bestemd was voor dit werk In gebie den met bijzondere structuurveraauder- ringen. 'Het stimuleringsibeleid voor de overige landsdelen zal im de ko mende vier jaren een aflopend karak ter dragen.' Het jeugd- en jongerenwerk zal niet worden uitgebreid. Wel zal de subsi die in de personeelskosten van het plaatselijk uitvoerend werk verhoogd worden tot 47 procent en die van de landelijke organisaties tot 80 proeent. Ook de post 'maatschappelijke bemoei ingen ten behoeve van bejaarden', werd met zes miljoen verhoogd tot 21,5 miljoen gulden. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Udink heeft in zijn begro ting het startsein gegeven voor de bouw van twee series van in totaal 1600 goedkope woningen, waarvan de liuur ongeveer 150 gulden per maand zal bedragen op basis van het prijspeil 1971. De woningen zijn bestemd voor bewoners met een laag in komen. W0NINGB0UWPL ANNENK B0UWPR0GRAMN De eerste serie van 800 goedkope woningen is het resultaat van een voorstel van de vakbeweging om de bijeen te brengen gelden voor aanvul lende bedrijfspensioenen te beleggen in de woningbouw. Het geld voor deze pensioenen zal beschikbaar ko men door de bevriezing van de kin derbijslag van het eerste kind. Bin nen de Stichting van de Arbeid ls een akkoord over deze kwestie bereikt. In zijn begroting heeft minister Ud- nink dit voorstel gehonoreerd. Hij zal voor de bouw van woningen met het geld voor de pensioenen zodanige faci liteiten verstrekken dat de huur be perkt zal kunnen blijven tot ongeveer 150 gulden per maand. De regering zal voorts voor nog eens 800 wonin gen uit het bestaande woningwet- bouwprogramma overeenkomstige fa ciliteiten toekennen. Het totale woningbouwprogramma zal zich naar verwacht ook in 1973 gun stig blijven ontwikkelen. Minister Udink denkt dat in dat jaar om streeks 133.750 woningen in aanbouw genomen kunnen worden, exclusief de 800 woningen die het resultaat zijn van het initiatief van het bedrijfsle ven. Van dit programma zullen er 50.325 in de woningsector. 60.925 in de ge subsidieerde particuliere sector en on geveer 27.500 in de vrije sector wor den gebouwd. Van het toale aantal te bouwen woningen zullen er rond de 18.000 ten goede komen aan de bejaar den. (7.500 in de woningsector en 10.500 in de particuliere sector). In 1973 zal ook subsidie toegezegd kun nen worden voor 5000 bedden in ver zorgingstehuizen voor bejaarden. Om de uitvoering van dit program moge lijk te maken stelt het ministerie 3112 miljoen gulden aan voorschotten beschikbaar voor de bouw van wo ningwetwoningen. De uitgaven voor de jaarlijkse bijdra gen voor woningwetwoningen worden geraamd op 423,3 miljoen gulden en voor particuliere huur- en eigen wo ningen op in totaal 453.4 miljoen gulden. Hoewel minister Udink tijdens deze kabinetsperiode geen kans meer ziet zijn grootscheepse huuroperatie met onder meer een eenmalige huurverho ging van 20 procent door te voeren kondigt hij in zijn begroting toch aan dat hiervoor wetsontwerpen zullen worden voorbereid. Gewacht wordt nog op de adviezen van de Raad van de Volkshuisvesting en de SER en een nader advies van de commissie Hartog. Voor het verstrekken van aanvullende huursubsidie kan in 1973 tot een bedrag van 74,4 miljoen aan verplichtingen worden aangegaan. Voor de stadsvernieuwing heeft minis ter Udink voor 1973 evenveel geld beschikbaar gesteld als dit jaar, name lijk 300 miljoen gulden. Voor sane ring, woningverbetering en rehabili tatie is een bedrag beschikbaar ge steld van 237 miljoen gulden (vorig jaar nog 191 miljoen gulden). Om versnippering op het gebied van het onderzoek- en ontwikkelingswerk te voorkomen is besloten tot instel ling van een Voorlopige Raad voor het Bouwonderzoek. Het adviesli chaam zal zowel advies aan de over heid als informatie aan de research- wereld geven over het vanwege de rijksoverheid te voeren beleid inzake coördinatie en de bevordering van het onderzoek- en ontwikkelingswerk ten behoeve van het bouwwezen. De totale criminaliteit gaf in 1971 een zeer sterke stijging te zien van ruim 262.000 in 1970 tot ruim 303.000 het jaar daarop. Deze stijging betrof met name de vermogensmisdrijven (dief stal) en de ruwheidsdelicten (vernie lingen). Het aantal roofovervallen op banken, postkantoren en geldtransporten steeg Met alle mogelijke middelen zal ge probeerd worden om de Waddenzee en de eilanden in de huidige staat te handhaven. Daarom zal in de sector natuurbehoud aan dit gebied bijzonde re aandacht worden geschonken. Met andere departementen wordt bekeken wat voor verdere voorwaarden er ge steld moeten worden aan de exploita tie en exploratie van bodemschatten om de natuur beter te beschermen. Minister Engels kondigt aan, dat er binnenkort een regeling tot stand- komt, waardoor schrijvers een 'uit leenvergoeding' kunnen krijgen. De beeldende kunst krijgt meer ruimte voor experimenten. Het bedrag op de begroting werd verhoogd van 820.000 tot één miljoen gulden. Het aankoop beleid van beeldende kunst zal voort aan rechtstreeks gericht worden op het samenstellen van tentoonstellingen, die via een tentoonstelllngsapparaat en de provinciale en locale tentoon stellingsruimten 'aan een zo breed mogelijk publiek zullen worden aan geboden'. Vooriopig komt er nog geen nieuwe subsfdieregeling voor vaste toneelge zelschappen. Deze valt niet eerder te verwachten dan het seizoen 1975/1975. Zoals gemeld is er ruim drie miljoen minder uitgetrokken voor de sport. In een brief aan de kamer zal de minis ter het komend jaar zijn gedachten uiteenzetten over het overheidsbeleid ten aanzien van lichamelijke vorming en .sport in de-eerstvolgende jaren. rei van 46 in 1970 tot 116 in 1971. li eerste halfjaar van 1972 vonden iin roofovervallen plaats. 0] Minister Van Agt wijst erop di in groei van diefstallen en rooi vallen gedeeltelijk in de hand pv* gewerkt door 'laakbare zorgelooi bij het publiek en het bedrijfs! tig Hij hoopt overigens dat eind 197: ies kleinere banken, een geliefd doel i r overvallers, voldoende beveiligd en ipa Minder opgehelderd In 1971 werden procentueel we« ig« der misdrijven opgehelderd dai be jaar daarvoor. Het ophelderinlng centaige daalde van 41 tot 37. g daling moet voor een deel wordeitrii geschreven aan de nog steeds be ire de tekorten bij de politie. Dooi vijs hoogde werving en meer central ru en specialisatie voor opsporin ev< bepaalde soorten misdrijven hoo^tto minister hierin verandering te d< gen. ev< De rechtspositie van gedetineerc worden versterkt door een bet klagprocedure. Voorts worden hele systeem van disciplinaire gelen en de censuur op brieve en grondig onderzoek onderwc Wat betreft het vreemdelinge! wordt gestreefd naar een intei le regeling voor buitenlandse beiders. Gezien het groeiend vreemdelingen in Nèderland (l wordt ook gezocht naar moi den om berechting voor bepaali drijven in het land van hei" laten plaats vinden. Ontvluchtingen De procureurs-generaal van gerechtshoven in Nederland hun jaarverslag over 1971 zorgdheid over het groeiend j ontvluchtingen van gedetineerd ter beschikking van de regeri gesteld. Vorig jaar waren dat i De procureurs-generaal wijzen) verband het argument van de h de behandeling van deze persoi risico van de ontvluchting daar zou impliceren. Dit 'ges grote gevaar dat de maatschapjj met voortijdige vrijheidsvei" van deze categorie personen lopen'. t si Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het natuurlijk van ons land zal in de komende1"* nauwkeurig worden geinventle c en gewaardeerd. Minister UdiiJ ee hiertoe opdracht gegeven aan 'e"S nalogisch Studiecentrum TN duur van het onderzoek ,Lai Milieukartering' wordt gesel z< drie jaar, de kosten op o otin, 400.000 gulden. mil, Het in kaart brengen van ons van lijk milieu vormt een belangifcr 1! derdeel van het algemeen milj gisch onderzoek. De feitelijke usie ring en wetenschappelijke beg m d zal geschieden door het Rijksi asiel voor Natuurbeheer in samen istel met de Stichting Bodemkartejring de afdeling Geobotanie van de hoev siteit van Nijmegen. Minister Udink verwacht dat.,.— loop van 1973 een aanvullen! ringsnota over de ruimtelijk pRO ning kan worden uitgebracl 'J0en accent in deze nota valt op d( lijnen van de tweede nota ruimtelijke ordening ten aart 11 s de bevolkingsspreiding en deg delijking. 1 De aanvullende nota zal een 3 jj rijke rol spelen in het g regering te voeren beleid. Eet instrumenten (de selectieve Dp investering, de ontwikkeld J1 groeikernen, adviezen over plaatskeuze en woonmilieu j studie over de statlsvernieuw al op stapel. Ook wordt gewl aanvulling van de ruimtelijke ordening die de ;eur- ji ver 'ry~ llfc, in staat moet stellen rechtstre wijzingen te geven over de jgj, van structuur- en bestemnt cwijs nen. Aankoop gronden Minister Udink verwacht jp bescheiden schaal grond! kunnen kopen in het gebiéd venwoude (bufferzone Den den) en het gebied rond het meer. Deze gronden wordei kocht ten behoeve van nat WüLO; zes aag had gead\ same een landschapsbehoud en de still "gin; tie. In het recreatieproject öen) Delfland zullen pas gronden aangekocht na aanvaarding De wetsontwerp reconstructie Pen h Delfland. De Rijksgebouwendienst zal, in 1973 kalm aan moeten d "We kunnen in dat jaar projecten31 le gebouwd met een totaal kostf^ij: van 400 miljoen gulden. I' bedrag dat nodig is om aan bekende huisvestingsbehoe het rijksoverheidapparaat te ?£e voldoen is globaal geraamd "jkti, miljard. wete

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 14