Publiek 'vergeet' kunstlicht-show chür beschuldigt ploegmakkers ('SF: 'Regering bedrijft fbraak inzake de sport' Semi-profvoetballer WW-uitkering -!SU Jibe ra Loting KNVB-beker in Amersfoort erlinge na-ijver verkleint kans op Nederlandse successen M Pikeur krijgt paard terug organiseerde Nederlandse sportwereld kolos zonder machï Perspectieven voor contractlozen UTRECHT (ANP) De 31-jari- ge G. W. Hogenbirk, die elf jaar lang als semi-profvoetballer wat bijverdiende en die tengevolge van de sanering van het betaalde voetbal vorig jaar door 'Gooiland' werd ontslagen, heeft vanaf 12 augustus 1971 recht op een werk loosheidsuitkering. Dit heeft de Raad van Beroep in Utrecht gisteren beslist De Be drijfsvereniging voor de Gezond heid, Geestelijke en Maatschappe lijke Belangen had de uitkering geweigerd, omdat Hogenbirk bij 'Gooiland' slechts een part-time functie vervulde en daarnaast als verzekeringsagent een volledige dagtaak zou hebben. De bij het NW aangesloten organisatie van beroepsvoetballers tekende be roep aan tegen deze beslissing. Zoals bekend werden door de sa nering van het betaalde voetbal vorig jaar bij 12 clubs de con tracten met 260 voetballers opge zegd. Volgens het NW heeft slechts een beperkt aantal semi- profs een werkloosheidsuitkering gevraagd. De zaak-Hogenbirk was de eerste die door een raad van beroep werd behandeld. Binnen kort dient in Amsterdam een soortgelijke zaak. Het betreft de semi-prof Geurtsen. De Raad van Beroep in Utrecht heeft overwogen, dat het op z'n minst twijfelachtig is dat Hogen birk als semi-prof bij 'Gooiland' ook nog een volledige dagtaak als verzekeringsagent had. De raad heeft onvoldoende overtuigende aanwijzingen gevonden om aan te nemen, dat Hogenbirk na de op zegging van het contract niet lan ger gedeeltelijk werkloos was. Weliswaar heeft hij na 12 augus tus zijn werkzaamheden als verze keringsagent verhoogd. maar voor de raad is niet komen vast te staan dat hij daarmee zijn tijd terstond geheel of nagenoeg ge heel produktief heeft kunnen ma ken. |ff/KWARTET yOENSDAG 20 SEPTEMBER 1972- --SPORT T9/KI1 prelijks twee jaar later, met tfingscijfers voor 1973 in de loet die aanvankelijk optimis- ternde NSF erkennen, dat de aktie niet tot het gewenste heeft geleid. Met, als absolu- s, een teruggang van ruim 3 tot 11.065.000 (ongeveer 22 eekt NSF's algemeen secreta- van Zijll zelfs:, 'Onze aktie resultaat, maar geen succes aide aing linj iet UKHEID Itaat is de duidelijkheid. De gen van de NSF door de gepleegde 'aanslag op de Ne- i sportboefening'. Van Zijll: rewi t van mij desondanks geen tkse aanval op staatssecreta- be off. Die is voor mij niet erg kkend. Hij is zelfs erg onbe- end. Belangwekkend is iet feit, dat deze regering heeft laten zien waar wij als ld aan toe zijn. Deze rege- ezig de sport weg te werken ied otale welzijnsbeleid. De sport neer mee. De regering heeft gerekend. Dit is de eerste lor ons spreekt deze begro- idelen.' rlandse Sport Federatie ba- standpunt op twee hoofdpei- ,EID rlu' ,!?s De Nederlandse Chris nic (NCSU), die gister et Utrechtse Jaarbeurscon afscheid nam van voor dr. J. H. Christiaanse (hij rolgd door Papendrecht? Ier M. Soetendal) is door ondigde bezuinigingen van »g in moeilijkheden geko- S'CSU, die om principiële »g geen geld van de NSF mag aannemen (het hier fel tegen gekant) mende jaar somber in. Se lashof: 'Het is óf activitei tten, óf mensen ontslaan. 1 hel een als het ander band met elkaar. Je kunt Uviteiten gaan ontplooi! nsen aan te houden waar activiteiten niets terecht een activiteiten meer ont- je kader aanhouden. Het i voor sportbeoefenaren kan niet veel meer.' gewezen op de schrijnende oneven wichtigheid in het regeringsbeleid. Tot nog toe is de sport ondergewaar deerd en onder-gesubsidieerd in ver gelijking met andere terreinen van het sociaal-culturele werk.' 'De kwantificering van de cijfers van de begroting 1973 wijst uit, dat er op andere gebieden van het vele werk van de volksontwikkeling en recreatie wel een vooruitgang, grpei in absolute cijfers te zien is, terwijl de sport met ruim 20 pet. wordt teruggedraaid. En dat, terwijl het om bedragen ging, die toch al nergens op leken, gezien in het licht van de bedragen die door zelfwerkzaamheid binnen de sportwereld w.orden uit gespaard. Zo'n 200 miljoen.' De Nederlandse sportwereld van de subsidie komt slechts 4 pet. van het rijk; de rest bijna geheel van de gemeenten is in de afgelopen ja ren op rijksniveau inderdaad tekort gekomen. Van de in 1968 reeds met CRM overeengekomen 'subsidierege-- ling is in de afgelopen jaren nauwe lijks iets terecht gekomen. Overeenge komen was, dat 60 pet. van dê. kosten van aetivïteiiiten van landelijke sport organisaties (als opleidingen en ka der) gesubsidieerd zou worden. Dat percentage is nog nooit bereikt. Op dit ogenblik, na de nieuw aangekon digde vermindering met bijna 900.000 gulden, dekt de 5,4 miljoen nog maar 30 tot 35 pet. van de uitgaven. Van Zijll dan ook: 'Dit is een rechtstreek se aanslag op ook de breedtesport. En dan wordt in de toelichting van de minister nog gesteld, dat de hoofdaf deling Sport van het ministerie in de toekomst extra aandacht gaat besteden aan de breedte- en recreatiesport. TCen terrein, waarop de bonden voor ruim 90 pet, werkzaam zijn.' BEKNOTTING Wim van Zijll én met hem de NSF, ziet moeilijke tijden voor de sportbe- weging aanbreken. Er volgen uitspra ken als: 'Sport ressorteert niet meer onder welzijnsbeleid', en: 'Protest te gen de afbraakpol itiek van deze rege ring' en ook: 'De sportbeoefening wordt in het hart getroffen omdat de opleidingen, de kadervorming en de bondsbureaus moeten worden inge krompen. Omdat een nog groter ach) terstand in ruimte en accommodatie voor de jeugd beknotting van speel ruimte en ontplooiingsmogelijkheden betekent en omdat voor de breedte- en recreatiesport tal van ontwikke lingsmogelijkheden worden vernie tigd.' De uitspraken stoelen dat zeker gezien de cijfers wel op waarheid, al dient de NSF ook bij zichzelf te rade te gaan over het 'waarom' van de achterstelling. De NSF is een mis kende onbeduidende, anonieme kolos De NSF-vertegenwoortligers tijdens de persconferentie, V.l.n.r. algemeen secretaris Vlot, staffunctio naris Van de Harst, directeur Van Zijll en hoofd van de afdeling financiën Van Ulsen. met een achterban Van 2.5 miljoen sportbeoefenaren. Maar de NSF is zelf ook nooit verder gekomen, dan een wat halfslachtige houding ten aanzien van de politiek, tot voor enkele jaren een in de sportwereld nog besmet begrip omdat sport en politiek ge scheiden dienden op te trekken. Toe gegeven: de sport is met de nota Sport '70 gekomen, heeft enige activi teit ontplooid, maar heeft zich als NSF nooit openlijk durven opstellen ten opzichte van het zittende kabinet, hóewei Wim van Zijll, NSF's alge meen secretaris, ooit nog eens staats secretaris voor sport was in het alter natieve schaduwkabinet van PvdA's Joop den Uyl. Wim van Zijll (voor D'66 in dat schaduwkabinet) over de neutrale houding van de NSF: 'Er waren twee redenen voor om de poli tieke voorkeur niet openbaar te ma ken. Ten eerste omdat een advies wel eens averechts bij de leden van die bonden en verenigingen konden wer ken. Ten tweede omdat we geloven in evenwichtigheid. Sport moet niet los gemaakt worden, maar een harmo nisch geheel vormen met de andere sectoren van het welzijnsbeleid. Sport is niet een middel tegen alle kwalen, wel- tegen een aantal.' STANDPUNT Ook nu, pa de beknotting met ruim 3 miljoen, (behalve de sportorganisaties die bijna 9 ton minder krijgen gaat er ruim 2,2 miljoen af van de post subsidies en voorschotten in investe ringskosten sportaccommodaties en is de subsidie aan Federatie van Bu reaus voor Medische Sportkeuring in Nederland geheel geschrapt), wordt geen standpunt ingenomen. Zelfs wordt nog geen enkele aktie overwo gen. BOYCOTT Toch zouden hiertoe mogelijkheden zijn geweest. Zaterdag bijvoorbeeld is er in Den Haag op het ministerie van CRM een ontvangst van Olympiërs. Het zou bijvoorbeeld geen onaardig gebaar zijn geweest deze ontvangst van NSF-zijde te boycotten. Van Zijll echten 'Ik geloof dat het ook voor de mensen van CRM moeilijk zal zijn. Een boycott zal niet worden afgekon digd.' Niettemin wordt er vanuit de sport wereld toch geageerd tegen het rege ringsbeleid ten aanzien van de sport. De Budobond heeft al aangekondigd niet bij minister Engels op bezoek te komen. Dat houdt onder meer in dat Wim Ruska, winnaar van twee gou den medailles niet zal verschijnen. Andere sportbonden beraden zich nog over hun houding ten aanzien van de CRM-receptie. De moeilijkheid voor de NSF is gele gen in de diversiteit van de organisa tie. Enerzijds zijn er de confessionele groeperingen (die als kleinere organi saties v aak meer politieke invloed kunnen uitoefenen dan de logge NSF zelfT'erf anderzijds is er de tóch wel sterke gebondenheid van NSF-bestuur- ders als Bakkenist, Peyt, Van Ulsen, die zich moeilijk tegen eigen mensen binnen de regering kunnen afzetten. Van Zijll realistisch: 'Het enige wat ik kan doen is met lege en gespreide handen voor het forum gaan staan en de volksvertegenwoordiging vragen deze afbraakpolitiek van de regering een halt toe te roepen. Ik kan me niet voorstellen, dat volksvertegen- Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De gisteravond gestartbe kunstlicht-showcompetitie heeft zoals verwacht weinig belangstelling getrokken. In Den Haag, waar het op papier toch aantrekkelijke duel tussen de plaatse lijke betaald voetbal-drijver en de FC Twente werd afgewerkt, werd een opkomst van 3000 toeschouwers geregistreerd. Die matige score verdiende de confrontatie aanvankelijk niet. Want de gepresenteer de show had wel degelijk kwaliteit. Ondanks het feit dat beide ploegen experimenteerden met enkele jeugdspelers. In de tweede helft ver zandde het duel echter dn een troosteloos gebeuren. woordiging ook de fracties van de in de regering vertegenwoordigde par tijen deze begroting slikt.' De Nederlandse Sport Federatie, het grote lichaam zonder werkelijke poli tieke macht (ook al kwam er op het laatste moment nog 4 miljoen extra op de begroting voor sportzaken), ook slechts op een uitstel van de behande ling van de begroting van CRM. Met een eventueel nieuw kabinet zou er wellicht nationaal nog wat te redden zijn. Of in dat nieuwe kabinet ook Van Zijll zal zitten? 'Ik heb geen enkele politieke ambitie. Ik ben slechts bereid in welk kabinet dan ook te gaan zitten, indien ik de zekerheid heb, dat ik de kans krijg te gaan bouwen aan een nationaal sport beleid. Dat hoeft enerzijds geen geld te kosten (structureren) en anderzijds bij de uitvoering wel.' PETER O NV LEE DEN HAAG (ANP) Zondag vindt, na afloop van de wedstrijd in de eer ste divisie tussen HVC en De Graaf schap, op Birkhoven de loting plaats van de eerste ronde van de KNVB-be- ker. Aan deze eerste ronde nemen deel, de eerste 20 ploegen uit de eerste divisie, de zes amateurdistrictskam- pioenen plus de twee zaterdagkam pioenen Zwart-Wit '28 en IJsselmeer- vogels. De eredivisieploegen zijn vrij gesteld. De eerste ronde wordt ge speeld op zondag 29 oktober. De FC Twente had vaste spelers als Van der Vall, De Vries en Jeuring vervangen door Huve, Bruggink en Brinks. De FC Den Haag deed het zelfde met Brepnan, Roodnat, Berg. De Zoete, Advocaat, Urie waarvoor Bres, Hijkoop, Augustsson, Ouwehand, Van Vliet en Ardesch waren opge trommeld. Juist die verse krachten gaven het duel een attractief karakter. De vertoning was taktlsch/organisato- risch niet helemaal verantwoord, maar de geëtaleerde agressie deed verfris send aan in een wereld die veel door geroutineerde profs beheerst wordt Een tot voordeel van de lichtcompe- titie strekkend punt was de op de aanval afgestemde taktiek, die beide ploegen voerden. De Enschedese formatie trad aanvan kelijk slagvaardiger op dan de tegen stander. De ploeg gokte veelal re cept Spitz Kohn op afstandschoten, die door Ardesch goed verwerkt wer den. Opvallend was dat de FC Twente zich niet Inhield. En dat terwijl de ploeg afgelopen zondag tegen NEC duidelijk vermoeidheidsverschijnselen toonde. Trainer Kohn was ook niet ge lukkig met deze mldweekse ontmoe ting. Hij: 'Ik zou dit toernooi toege- julchd hebben als we niet voor de UEFA-cup hadden ingeschreven. Nu dreigt evenwel het gevaar, dat de ploeg overbelast wordt. En dan in spe ciaal deze periode tussen twee Europa cup-wedstrijden en het competitieduel tegen Feyenoord in'. Het overwicht van dé FC Twente werd vlak voor de pauze door René van de Kerkhof reliëf gegeven. Hij so leerde door de Haagse defensie en scoorde beheerst. Twente trok zich daarnó niet bewust in de defensie te rug. De ploeg werd daartoe soms wel gedwongen omdat de formatie van Teunissen onder aanvoering van de epe speciale verslaggever ÜSSES Frits Schür, na de bijzonder zware ijngjïtappe van Toumus naar rsportoord Les Rousses, niet meer inhouden, mag ik het niet zeg- de Nederlanders rijden en elltaar- Vooral zo- rijdt is vrij waardeloos. indruk, dat hij niet kan lat een ander van de ir hem staat. In de slot- vijl bijna iedereen aan van zijn krachten was, rde hij nog met Bour- i het klassement vlak staat, aan zijn wiel'. rlingi De ichole anders nogal zwijgzaam, Ea kwijt. Het had weinig ge- /A toj had in deze rit door de ni7l reecle Plaats verspeeld .en u N zijn ploeggenoten kwa- 'spraak was trouwens ook had Middeling voor de vraagt ld, dat Fedor den Hertog Kuiper wel zouden aanval- V/n1" Keen geval de positie van T gevaar mochten brengen ndelïfknders mee te nemen. letten niet op afspraken, w toen er vier Nederlan- n aantal concurrenten van zaten? Fedor. Het is me "oninger, die op de laatste De beslissende ontsnapping. V.l.n.r. Claude Tollet, Franco Ongarato en Michel Roques. dC8 Rousses nog had moeten Fet moeite weer was bijge- 'uchtte: 'Het worden nog ING 'link ontkende de beschul- Schür aan het adres van zijn ploegmakkers. Fedor is hem nog gaan halen toen hij op die laatste Cóte moest lossen. Schür zal wel net als alle andere Nederlanders aan het eind van zijn latijn zijn geweest toen hij dat allemaal zei'. De ronde ploeg leider, die met zoveel favorieten in zijn ploeg een bzijohder hioéilijke taak heeft, zei blij te zijn, dat alle Nederlanders het er zo goed hadden afgebracht. Wat de aanval van Den Hertog en Kuiper betreft concludeer de Middelink: 'Het is bijna gelukt. Het is overigens een wonder, dat in zo'n zware rit zoveel coureurs over eind zijn gebleven. Onze winst bestaat daarin, dat we vier plaatsen hebben gewonnen omdat Hubschmid, Vondra- cek, Aiguesparses en Soler ver zijn teruggevallen'. Fedor den Hertog daarover: 'Met die aanval zijn we in feité niets opgescho ten. Ze gaan aan je wiel rijden en nemen niet over'. De Nederlandse topfiguren waren in derdaad in de aanval gegaan. Na tal van schermutselingen in de beginfase van de etappe, die uiteindelijk een Italiaanse zege door Franco Ongarato zou opleveren was Ben Koken in de eerste heuvels van de Jura achter de Franse regionaal Roques gesprongen, had hem achterhaald en had daarna gezelschap gekregen van de Italiaan Brentegani en de Zwitser Salm. Deze kopgroep had na 111 km een voor sprong van iets meer dan twee minu ten op het peloton, hetgeen beteken de, dat Brentegani, die in het klassement op 1.25 stond, de gele trui symbolisch van Schmid had overgeno men en Schür van de tweede plaats had verdrongen. Dat namen de Neder landers niet. Er moest nu gereden worden en dat deden Den Hertog en Kuiper ook. Jammer genoeg vergaten zij Schür mee te nemen. Wel de Franse nationaal Meunier, de Italiaan Battaglin en de regionaal Pitard. Daar begon Schür zich gedupeerd te voe len. Hij organiseerde een tweede jachtgroep met onder meer de Franse nationalen Magni en Martin maar moest heel lang knokken om de groep met Den Hertog en Kuiper, die in middels de kopgroep had achterhaald, tot de orde te roepen. Dat lukte pas in de klim van de Cóte de Cinquetral na 140 km, toen er voorin een her groepering kwam. Enkelen bleven achter onder wie gele truidrager Schmid. Hij werd met veel moeite en opofferingsgezindheid tenslotte door Ueli Sutter nog bij gebracht. BESLISSING Op dieóte viiel de beslissdinig in vele opzichten. In de afdaling demarreer den Roques, Tollet en Ongarato, die een voorsprong van 1.15 opbouwden. Op de laatste Cóte des Rousses ver speelden zij daarvan nog zoveel dat winnaar Ongarato tenslotte met een voorsprong van 14 seconden uiterst tevreden mocht zijn. In het peloton zaten Van Dongen (6e), Langen (13e), Kuiper (24e), Schür (25e) en Den Hertog (28e). Cees Priem, die op de Cóte de Cinquetral had moeten lossen kwam op 7 min. 20 sec. binnen maar behield de groene trui omdat zijn concurrenten net nog slechter hadder gedaan. Koken had zijn inspanningen in de vlucht samen met Roques duur moe ten betalen. Op de Cóte de Cinquetral kwam hij volkomen kapot te zitten dat kostte hem in de laatste 25 km een verlies van 7 min. 27 sec. Maar hij was er nog lang niet het ergst aan toe. Vier renners die tot dan in de voorste rangen van het algemeen klassement hadden vertoefd, ver dwenen in de achterhoede. De Tsjech Vondracek verspeelde in deze moor dende rit bijna vier minuten, de Ita- laia&n Osler tien minuten, de Franse regionaal Aiguesparses en de Zwitser Hubschmid, na de tweede dag drager van de gele trui, werden met een achterstand van bijna een half uur tot figuranten gedegradeerd. De uitslag van dc zevende etappe: 1. Onga rato (lt) 4.39.50; 2. Tollet (F A); 3. Roques (Fra) 4.39.54; 4. Bourreau iFra) 4.40.04; 5. Btllcraiane (Fra); 6. Van Dongen (Ned); 7. Duchemin (Fra); 8. Coquelln (Fra); 9. No- gues (Fra); 10. Martin (Fra); 11. Beon (Fra); 12 Meunier (Fra); 13. Brentegani (lt); 14. Langen (Ned); 15. Tarslguel (Fra); 25. Kuiper (Ned); 2«. Schür (Ned); 29. Den Hertog (Ned) allen z.t.; 36. Priem (Ned) 4.47.16; 37. Koken (Ned) 4.47.11. Algemeen klassement: 1. Schmid (Zwlt) 23.12.00; 2. Schür (Ned) 23.17.51; 3. Sutter (Zwlt) 23.18.09; 4. Bourreau (Fra) 23.18.10; 5. Brentegani (It) 23.18.25; 6. Duchemin (Fra) 23.19.56; 7. Martin (Fra) 23.20.15; 8. Ville- mtane (Fra) 23.20.46; 9. Den Hertog (Ned) 23.20.49; 10. Roques (Fra) 23.21.25; 11. Tar slguel (Fra) 23.21.27; 12. BattagUni (It) 23.21.27; 13. Pitard (Fra) 23.21.32; 14. Kui per (Ned) 23.22.02; 15. Ba;shardy (Fra) 23.Z2.02; 23. Van Dongen (Ned) 23.24.46 28. Langen (Ned) 23.27.30; 31. Priem (Ned) 23.30.14; 33. Koken (Ned) 23.32.40. Puntenklassement: 1. Priem (Ned) 71 pun ten; 2. Schmidt (Zwlt) 59; 3. Hubschmldl (Zwlt) 56; 4. Thomazeu (Fra) 54; 5. Vllle- mlane (Fra) 48. Bergkléssement: l'.-Sutter (Zwlt) 70 punten; 2. Koken (Ned) 40; 8. Schmid (Zwlt) 39; 4. Vlllemlane (Fra) 34; 3. Brentegani (It) 38. Algemeen ploegenklassement: 1. Nederland 71.13.33: 2. Zwitserland 71.15.34; 3. Itall» 71.19.38; 4. Frankrijk 71.21.00- stimulerende ausputzer Mansveld druk ging uitoefenen. Door plotselinge counters bleef de tegenstander echter dreigen. Uit een dergelijke actie produceerde Willy van de Kerkhof ook de tweede treffer. Pahlplatz hield de bal goed op rond de middellijn en Van de Kerk hof demarreerde razendsnel. De door de FC Den Haag opengetrokken bui- tenspelval werkte niet, omdat Weimar het beslissende pasje vergat. Van dat moment af trok de Enschedese forma tie nadrukkelijk het initiatief naar zich toe. De ploeg was uit op een overwin ning met drie doelpunten verschil, wat op de ranglijst met vier punten gewaardeerd zou worden. (Winst in uitwedstrijden wordt al met drie pun ten beloond.) Het chaotisch optreden de FC Den Haag (veel balverlies, wei nig met overleg uitgevoerde combina ties) wist dót echter te voorkomen. FC Den Haag-FC Twente 0-2 (0-1) 43. Van de Kerkhof 0-1; 82. van de Kerkhof. Scheids rechter: Berrevoets. Toeschouwers 3000. FC Den Haag: Ardesch; Wijngaarde, Wei- mar, Mansveld. Korevaar; Augustson, Kila, Ouwehand (Advocaat); Bres, Van Vliet, Hij koop (Roodnat). FC Twente: Schrijvers; Van Ierssel. Drost, Bruggink. Oranen; W. van de Kerkhof. Huve. Notten; R. van de Kerkhof. Brink (Paard). Pahlplatz. PSV-FC Utrecht 2-8 (1-8) 23. Nordqvist 1-0; 58 Schmldt-Hansen 2-0. Scheidsrechter Geu- rens. Toeschouwers 3500. Het eerste Ucht-duel in Eindhoven betekende zeker geen reclame voor dezo competitie. In de eerste hellt bood Utrecht nog redelijk te genspel. maar toen de brigade van Bert Ja cobs In de tweede helft wegzakte naar een bedenkelijk peil, werd hel een slaapverwek kende vertoning. PSV kreeg ln die tweede helft veel kansen, maar verknoeide ze alle op één na. KEC-Sparla 1-3 <0-11: 21 Bosveld 0-1; 63 Jansen o-2; 75 Klijnjan 0-3; 82 Leidekker 1-3. Scheidsrechter Derks. Toeschouwer» 2000- Sparta dat ln de eerste helft vrij gemakke lijk een 1-0 voorsprong had genomen, kwam in de tweede helft nog aardig in moeilijkhe den tegen dit NEC dat aantrad zonder de geblesseerde Cas Janssens. Toen Jansen ln duidelijke bultenspelpositle echter Sparta's tweede treffer kon aantekenen, was het Nij meegse verzet definitief gebroken. AMSTERDAM (ANP) De Egmond- se trainer-pikeur Jacobus Geluk heeft zijn kort geding tegen de Amsterdam se paardeneigenaar Koert Kamm ge wonnen. Gisterochtend gelastte de pre sident van de rechtbank in Amster dam de laatste het paard Heliotroop R weer onder de hoede te stellen van de pikeur en wel op grond van een con tract, waarin partijen geruime tijd ge leden waren overeengekomen, dat Heliotroop tot 1978 bij de pikeur in training zou blijven. Niet tevreden met de verzorging had de heer Kamm dit contract verbroken. Hij had zijn ros op 6 augustus bij de pikeur weggehaald. De kosten van het geding, ten bedrage van 300,komen ten laste van ge daagde Kamm. VOETBAL MANCHESTER Manchester United en Celtic Glasgow speelden maandagavond ln een benefietwedstrijd voor Bobby Charlton gelijk: 00. Ruim 60.000 toescbouwera een record voor een benefietwedstrijd ln Engeland waren gekomen om de Man chester-ster en een van Engelands grootste voetballers uit te Juichen na een carrière die 16 Jaar heeft geduurd. United en Celtic, de twee enige Britse clubs die de Europa Cup hebben gewon nen, speelden een prachtige wedstrijd, waarin echter geen doelpunten vielen, nadat Charlton die ln totaal 106 maal voor het nationale Engelse elftal ls uitgekomen, was bejubeld door honderden fans terwijl hij zijn ereronde liep. Het veld was overstroomd door toeschouwers toen Charl ton zijn ereronde beOlndlgde en naar de kleedkamers rende terwijl de tranen hem over de wangen Hepen. De 34-jarige 'vete raan' heeft enkele scoringskansen gehad in deze laatste wedstrijd maar slaagde er niet ln te scoren waardoor een nog uitbundiger slot achterwege bleef. De Mancunlnas domineerden In de eerste helft, maar Celtic kreeg de beste kans het duel ln zijn voordeel te beslissen toen Lou Macarl tien minuten voor het «lotalgnaal alleen voor de doelman verscheen. Hij faalde. nze speciale verslaggever JAAG Twee jaar geleden stortte, zo heette het althans, de niseerde Nederlandse sportwereld zich in de politiek. De tatie van de nota Sport '70, de brieven aan de politieke par- \t pogingen om de vergaderingen van die groeperingen in de sport positieve zin te beïnvloeden, dat alles moest resul- i een ook óp politiek niveau erkennen van de kolos, die in een half miljoen geörganiseerden telt. De door de Neder- Sportfederatie (NSF) ontketende aktie leek met de instal- in Hendrik Vonhoff als eerste staatssecretaris voor onder portzaken in het kabinet Biesheuvel succes af te hebben ge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11