lub I -sponsoring ervalt dambond Oran j e-kerngroep eens met KNVB MIDDELINK GOKT OP FEDOR Bestuur van Velox door rechter tot aftreden gedwongen c# s terson veert ;r k.o. DB-regeling niet aangepast elspel tu,!0kker Fischer blijft toch thuis Gewijzigde puntentelling in lichtcompetitie Sf/KW-VRTET DINSDAG 19 SEPTEMBER 1972 SPORT T11/K13 ie speciale verslaggever BDAM In een nogal opmerkelijke outfit verscheen het afgelopen weekeinde het Residentie (nootschap achter de borden. De Haagse spelers droegen allen een T-shirt met daarop reclame tapijthandel Ali Baba. Het fenomeen sponsor deed zijn intrede in het wereldje van Nederlandse is. Al eerder had de dambond zelf met sponsors gewerkt (Suikerdamtoernooi, wereldkampioen- Hengelo), maar nog niet eerder was het voorgekomen dat een damclub ook een sponsor wist ïsseren. et ook weer niet zo, dat het bedragen gaat. Tot 1 januari t tapijthandel in totaal 3500 n de club die als topspeler mpioen Ton Sijbrands heeft, me die er tegenover staa uit het dragen van shirts redstrijden, die bepaald niet zenden toeschouwers bezocht ■Opmerkelijk is echter wel, ■eglement van de Koninklijke ■■dse Dam Bond niet voorziet ■fcntrokken van sponsors. Op f^Mursvergadering deze week RK (ANP). Op 22 novem- verdedigde Cassius Clay in s met succes zijn wereldtitel zwaargewicht tegen Floyd In de twaalfde roadie ging er destijds knock out Mor- ontmoeten de twee ex-we en elkaar weer in Madis- Garden in New York. De infrontatie tussen Clay en trekt in de Verenigde Sta- neer belangstelling dan het recht. 65 is er voor beide boksers veranderd. Clay, die zeven in met zes tegen een favo- ildt opnieuw als kansheb- ikmakers zijn nu echter •rzichtiger. De verhouding twaalf tegen vijf. Op de itdagers van wereldkampi- 'razier, de man die op 8 Cassius Clay zijn eerste - hij won op punten staat Mohammed Ali als lasseerd. De 37-jarige Pat een iindrukwektoeoidie oome i kte en sedert 1968 geen par- r verloren heeft, geldt als JJ( ager van Frazier. pit is van uitermate groot winnaar kan ervan verze- dat hij binnen afzienbare "iciële uitdager van Frazier wezen. Nadat hij in het 1971 op punten van loer, heeft Gassdus Clay gebokst die hij alle won. boksintellect, snelheid heeft Clay nog enkele den ten opzichte van Pat- de eerste plaats zijn leef- nu dertig jaar Patterson Een tweede voordeel is gewicht. Het verschil zal tien kilo bedragen. Ook in centimeter) en reik- eëntwinitiig centimeter) is ieur aan zijn tegenstander, heeft nadat hij in 1960 tpische Spelen in Rome bij de halfzwaargewichten irofessional 38 wedstrijden eindigden in een overwin- 29 door knock-out. rice 1L (ANP) Tom Okker en ikaanse parner Marty Ries- i in Montreal de finale van dubbelspel van een interna- f tennistoernooi gewonnen. ands-Amerikaanse combina- g met 6-1, 4-6 en 7-6 Ken Aus.) en Bob Maud (Z.-A Riessen verdienden met de- ning 1800 dollar, enkelspel leverde een over- voor Arthur Ashe, die on in vier sets de baas 3-6, 6-2, 6-5. Voor Ashe le- IRE! 10.000 dollar op. N- MEU toont ihdd' aten imen itlsek Fadrhonc heeft vijftien fecteerd voor de wedstrijd jen—Jong Oranje, die dinsdag i Sarpsborg wordt gespeeld. ihlhiI ste wedstrijd in de voorronde ituiu* )Pees toernooi voor landente- elers onder de 23 Jaar. De »1 nog een zestiende speler i het reglement is een bepa len, die het mogelijk maakt van 23 Jaar of ouder op te lonc heeft daarvoor Mansveld aangewezen. De geselecteer- 'th (Anderlecht), Schellekens "ld (FC Den Haag). Brokamp torgen (Feyenoord), Krljgh Kraay (PSv). Bonsink (FC a (FC Den Haag), Arnold Thijssen (NEC). Hazelhek- Hr San), Bos (FC Groningen), 1 ■■"TlCo Ahead), Visser (Sparta). De vice-voorzitter van de hockeyfederatle en president [Pese hockeyfederatie, Pablo «•Jarige leeftijd in Barcelona W», die ook voorzitter van ickeybond is geweest, was de ar van het vorig jaar in 3000 '""den eerste wereldtoernool. ■H is Europees kampioen rol- rden bij de Junioren. Het «•ra verloor de laatste wed- 4 van Italië. komt de onverwachte stap van het RDG aan de orde. REGLEMENT De verwachting bij de Hagenaars is, dat de KNDB akkoord gaat met het sponsoren viam de Nederlandse club kampioen. Zegt Aad Ivens, directeur van het bondsbureau, maar ook speler van het eerste team van heit RDG: 'Er bestaat inderdaad nog geen sponsor- reglement. In theorie is de mogelijk heid dan ook aanwezig, dat de dam bond hier 'nee' tegen zegt. Maar als de bond een strijd om het wereldkam pioenschap organiseert dan gaat de bond zelf ook met sponsors in zee. Ik zie dan geen reden om een club die de zaken zelf voor elkaar heeft ge bracht dit te gaan verbieden. Ik ge loof dat er alleen maar voordelen ziftten, voor iedere club, aiam het aan trekken van een sponsor.' Punt is echter dat een bedrijf in de dambond een middel kan gaan zien om met een miniem bedrag en dat is 3500 gulden een maximum aan reclame te realiseren. In andere spor ten zijn daar voorbeelden te over van. Sponsors bijvoorbeeld die voor een beperkt bedrag eisen, dat de naam van de sponsor ook tot uitdrukking komt in de naam van de club. De sponsor maakt dan alleen maar ge bruik van die sport, terwijl het juist andersom zou moeten zijn. Ivens ge looft niet, dat het in de dambond snel zo'n vaart zal gaan lopen. 'Natuurlijk zijn er kwalijke bijzaken opgetreden in het verleden bij andere sporten. Wij hebben die ontwikkelingen goed gevolgd, en we blijven er attent op, dat dit bij ons ook niet gaat gebeu ren. We zitten er bovenop. En het gaat bij ons toch nog om bescheiden bedragen.' De nieuwe ontwikkeling is volgens Aad Ivens alleen maar toe te juichen. De mensen willen topsport, wel dan is dit een gevolg daarvan. Wij zijn kampioen en we willen dat blijven. Ik zou het helemaal niet erg vinden als een damvereniging zo'n goede sponsor wist te vinden, dat ze bijvoorbeeld Sijbrands, Wiersma en Rozenburg konden aantrekken. Dan zeg ik, je moet maar zorgen dat je er ook bij bent. Ik ben geen Fischer-aanhanger wat al zijn eisen betreft, maar ik vind wel dat de kunst betaald moet wor den. De mensen willen het beste, als amateur kan dat niet langer.' De huidige sponsorregeling (Ivens: 'Na 1 januari gaan we bekijken of we door kunnen gaan of dat het veran derd moet worden') biedt het RDG de mogelijkheid om slechts enkele zaken Iets beter aan te pakken. 'De regeling geldt alleen voor het eerste team', zegt Ivens. "Maar we kunnen er wat extra-zaken voor doen. Het kost spe lers dikwijls geld om aan de competi tie deel te nemen. We kunnen nu bij een uitwedstrijd zeggen, we gaan een avond eerder weg, we kunnen een voorbespreking houden, we kunnen onze coach, die in Alkmaar woont vergoedingen gaan betalen zoals dat gebruikelijk is, voor iemand die steeds maar op en neer reist. En we kunnen ook ee betere speelaccommo- datie verzorgen. Op die punten is het alleen maar toe te juichen.' PROCENTEN Andere sportbonden eisen van clubs die een sponsor hebben, een bijdrage die in procenten wordt uitgedrukt. Bij de damlbood bestaat z» iets (mag) niet. Er is gewoon nog niets geregle menteerd. 'En,' zegt Ivens, 'ik ben ook niet zo'n voorstander van zo'n regeling. Als een club alle moeite doet om zelf een sponsor te vinden, dan vind ik het niet zo redelijk als de bond daar een aandeel van eist. Als directeur van het bondsbureau zeg ik er zijn geen afspraken over gemaakt. Dus nog: nee. En als RDG-er zeg ik: wat heeft de bond ermee te maken dat wij een sponsor hebben gevonden. Wat de voetbalbond heeft gezegd met betrekking tot de sponsoring van het Nederlands elftal, vind ik een te hoge eiis. Het gaat ook toch om bescheiden bedragen. Als het nu om 50.000 of 100.000 gulden zou gaan, dan zou er over te denken zijn. De voetbalbond is met het Nederlands elftal ook be gonnen met horloges en nu is het al 60.000 gulden. Het kan bij ons ook zo gaan veranderen. Er zijn bij ons ook mensen die het huidige bedrag te weinig vinden, mensen die willen pra ten over bedragen van tien- of vijfen twintigduizend gulden. Dat kan alle maal nog gaan komen. Natuurlijk als de bond meer geld moest gaan uitge ven omdat door de sponsoring van een aantal clubs de speelomstandighe- den verbeterd moeten worden, is een extra bijdrage op z'n plaats. Maar zo maar een percentage nee, dat zie ik niet.' STAP Het RDG heeft de eerste stap gezet in de damwereld. Als de andere clubs het ook willen, dan moeten ze dat maar doen, vindt Ivens. Maar juist daarin schuilt een groot probleem. Als de Nederlandse kampioen niet meer dan 3500 gulden weet los te weken, dan mag niet verwacht wor- Ton Sijbrands: jasje uit, reclame-shirt aan. den, dat andere clubs meer op tafel kunnen toveren. De reclame mogelijk heden zijn ook zeer beperkt, juist voor die clubs. De eisen van de sponsor zijn meestal een stuk hoger. Bijvoorbeeld om de naam van de sponsor ook in de naam van de club tot uiting te doen brengen. Ivens gelooft niet dat het snel zo'n vzart zal gaan lopen. 'Residentie Dam Genoot schap, dat is zo'n sjieke naam. Ik zie ons echt niet zo makkelijk onder de naam Ali Baba DV gaan optreden. Voor het zover is moeten er rigoreuze verianderingen komen. Maar ik hoop wel dat het gaat komen dat er veel meer geld in de damsport wordt ge stopt, omdat de jeugd daar ook van kan gaan profiteren. En wat wij kun nen, kan een ander toch ook?' Er zal heel wat aangepast moeten worden binnen de dambond, voor er een pasklaar en voor iedereen aan vaardbaar reglement voor de sponso ring wordt gevonden. Zeker ook, om dat de topprijs in een damtoernooi precies de prijs bedraagt waarvoor het RDG in de reclameshirts is gaan zit ten: 3500 gulden. En de dambond zal er ten soherpste voor moeten waken, dat clubs zich niet voor een appel en een ei (en in reclame-termen spre kend is 3500 gulden nog maar nauwe lijks de prijs van de appel) verkopen aan een 'goedwillende' sponsor. De voorbeelden van slecht sponsor-schap met alle kwalijke gevolgen vandien zijn bij andere sporten (basketbal, volleyball, tafeltennis) im overvloed te vinden. RUUD VERDONCK SKOPJE (UPI, AP) Wereld kampioen Bobby Fischer heeft op het laatste moment besloten af te zien van deelname aan de twintigste schaakolympiade, die vandaag in het Joegoslavische Skopje begint. Naast Fischer ontbreekt ook grootmeester Larry Evans in het Amerikaan se schaakteam. 'Wij hebben een jonge ploeg en je kunt niet verwachten dat wij de Russen, die drie ex-wereldkampioenen in hun team hebben opgeno men, kunnen weerstaan', zo ver klaarde de captain van het Amerikaanse team, Donald Byrne. 'Fischer is niet geko men. Dat is alles wat ik kan zeggen.' Officials van de Amerikaanse schaakbond maakten vorige week bekend dat Fischer een bedrag van 100.000 dollar wilde hebben om voor de Amerikanen aan het eerste bord te spelen. George Kane, een van de Ame rikaanse spelers: 'Dat geld was beschikbaar, maar op het laatste moment is er toch een kink in de kabel gekomen.' UTRECHT (ANP) Het bestuur van de Utrechtse voetbalvereniging Velox is niet gerechtigd tot uitoefenen van zijn functie. Op de jaarvergadering van 25 september zal door de algemene vergadering van deze vereniging een nieuw bestuur moeten worden gekozen. Tot deze uitspraak kwam prof. mr. V. J. A. van Dijk na afloop van een in Utrecht gehouden kort geding, dat (namens het oude bestuur) door een viertal leden van Velox tegen het huidige bestuur van deze vereniging was aangespannen. De eisers stelden, dat de verkiezing van het zittende bestuur niet op demo cratische wijze en volgens de statuten was geschied. Het huidige bestuur was in januari van dit jaar op voordracht van een commissie van goede diensten in functie getreden, waarna er geen officiële bestuursverkiezing meer was gevolgd. De vereniging Velox dient nu binnen vier dagen een convocatie rond te sturen, waarin de leden op de algemene jaarvergadering worden geatten deerd. Mr. G. H. Olgers, die voor eisers tegen gedaagde partij optrad, stelde dat het huidige bestuur van Velox de vereniging aan de rand van de afgrond had gebracht, door een verbintenis aan te gaan met de FC Utrecht om jeugdige voetballers op te leiden. De oppositie had de KNVB hiervan ln Juli Jl. in kennis gesteld. De KNVB had hierop geantwoord, dat de band met FC Utrecht als ongeoorloofd werd beschouwd en dat Velox met uitsluiting uit het amateur voetbal rekening moest houden. Een definitieve uitspraak bad de KNVB nog niet gedaan. Volgens de advocaat wilde dc voetbalbond de uitspraak afhankelijk stellen van de uitslag van het gevoerde kort geding. Mr. Van Ravenswaay, raadsman van het bestuur van Velox, vond het maar een onsmakelijke geschiedenis, waarin over en weer met modder werd gegooid. Hij bestreed de aanklacht en vond dat hierin een kleine groep onruststokers de nu weer rustige gang van zaken binnen de vereniging wilde blijven ver storen. Uniek was het feit dat de Utrechtse rechter het Velox erelid IJwema tijdens het kort geding ln de gelegenheid stelde om een bemiddelingspoging te doen. Voetbalbond neemt ris ico Van een onzer verslaggevers ZEIST De kwestie 'Oranje en het geld' is opgelost. Gistermid dag bereikten de spelers van de nationale selectie en het sectie- bestuur Betaald Voetbal van de KNVB een akkoord over de pre mieregeling. Op een enkele wij ziging na stemden de spelers in met de voorstellen, zoals die vo rige week al door het secfciebe- stuilr waren bekend gemaakt. De overeenkomst bestrijkt de perio de, waarin de kwalificatiewed strijden voor de eindronden van het wereldkampioenschap voetbal worden afgewerkt. Daarna zal er opnieuw overleg worden gevoerd. De gesprekspartners werden het vrij vlot eens over de materiële inhoud van de voorstellen. Er kon geen over eenstemming worden bereikt over de zogenaamde reclamenota, waarin ge steld wordt: alle opbrengsten uit re clame, waarbij het Nederlandse elftal op enigerlei wijze is betrokken, zijn het onvreemdbaar eigendom van de KNVB. Onder meer daarom weiger den de spelers ook een schriftelijke overeenkomst met de KNVB aan te gaan voor de periode, dat zij in pDHZ-brochure aan bij 'Magt, Postbus 1,1 JlsL Van een speciale verslaggever LE CREUSOT Cees Priem stapte van de fiets en vloekte. De Zeeuw was razend. Op Jacob Lan gen. 'Nadat ik op Langen had ge wacht toen die een lekke band had gekregen had ik zeker ver wacht dat hij in de slotfase een beetje voor me zou werken. Maar hij heeft niet eens geprobeerd om de sprint voor me aan te trekken'. Cees Priem spuwde vuur: 'Ze (Schür en Langen) Sprongen ten slotte zelfs nog weg'. Was het reeël van Priem om zich zo kwaad te maken op zijn kameraden? Jacob Langen, die na zijn goede rij den op die Puy die Döme im de etappe van gisteren de beslissende ontsnap ping had gelanceerd, had geen redelij ke verklaring om het tegendeel te bewijzen. Maar hij is nog jong. Hij is net twintig geworden en' heeft nog niet zo veel ervaring. Frits Schür lachte om de uitval van Priem. 'Ik heb eerst die Beon en toen de Itali aan Bretegani teruggepakt. Priem heeft het gewoon weer niet gered.' Evenals zaterdag in de rit van Niort naar Saint Yrieix was Cees Priem er weer niet in geslaagd zijn sprintcapa- citeiten in klinkende munt om te zetten en waarschijnlijk was dat de oorzaak van zijn gramschap. Op de meet in Le Creusot werd hij dit keer geklopt door de Zwitser Iwan Schmid, die dankzij de voorsprong van de kopgroep van 3 min. 49 sec. op het grote peloton en de bonificatie de gele trui van zijn Landgenoot Sut ter overnam. SCHADUW Die sprintnegerlaag van Priem was de enige schaduw op de Nederlandse ex plosie in de etappe van Clermont Ferrand naar Le Creusot, waarin Frits Schür opklom naar de tweede plaats in het algemeen klassement. Cees Priem de groene trui heroverde en de ploeg van Middelink niet alleen het dagploegenklassement won maar ook met een voorsprong van ruim 2 minuten op de Zwitsers de leiding in de algemene ploegenklassering van de Helveten overnam. Blijft natuurlijk de enorme teleurstel ling, dat de drie Nederlanders in de kopgroep van tien, die na 38 km op initiatief van Jacob Langen was ont staan, er niet in waren geslaagd de etappezege in de wacht te slepen. Fedor den Hertog, die met een ach terstand van 3.49 in het grote peloton samen met Ben Koken, Cees van Don gen en Hennie Kuiper over de meet was gegaan, schudde het hoofd: 'Daar begrijp ik helemaal niets van. Leren jullie het dan nooit?' De Zwitser Schmid gaat zegevierend over de streep. Geheel achter hem verscholen flitst Priem naar de tweede plaats. Joop Middelink, die na de rit op de elkaar lek gereden. De eerste keer Puy de Dóme vergoelijkend was opge- heb ik hem nog kunnen helpen. De treden maar 's avonds zijn jongens er op had gewezen, dat er betere resulta ten moesten komen, was weer tevre den. Vooral over Frits Schür. 'Het is maar goed, dat die er bij is. Alle anderen rijden op het wiel van Fedor en Hennie Kuiper. Die krijgen geen gelegenheid om weg te gaan. Frits Schür maakt daarvan gebruik. Die is in elke etappe actief.' Of Schür nu dan ook bescherming krijgt, nu hij tweede achter Schmid staat op slechts 51 seconden? Middelink: 'Dat is bij Schür niet nodig. Die kijkt zelf wel uit. Bovendien is de ronde nog lang. We zijn pas op de helft.' Wat Middelink dan wel gaat doen? 'Fedor staat toch maar 2 min. 40 seconden achter en ik reken er op, dat hij die achterstand in de laatste tijdrit zondag over 33 km goed kan maken.' De aap was uit de mouw gekomen. Middelink houdt het nog altijd op Fedor den Hertog om de Ronde van de Toekomst te winnen. Daarom ook kwam de ploegleider pas vrij Laat naar vwen om zijn drie mannen in de kopgroep bij te staan. 'Verbeeld je, dat ik eerder was ge gaan. Fedor heeft twee keer kort na tweede keer heeft Oscar Platteer hem een ander wiel gegeven. Maar als ik er die eerste keer ook al niet was geweest, wat zou er dan gebeurd zijn?' Middelink maakte bij deze rede nering een grote fout. Fedor den Hertog namelijk stond na dè zesde etappe niet op 2.40 maar op 3.49 achter Schmid en bijna drie minuten achter op Schür. Frits Schür redeneerde merkwaardig genoeg net als zijn ploegleider. Ook hij zei: 'De ronde is nog lang en wie weet krijg ik nog een slechte dag.' De Groninger was overigens uiterst tevre den over zijn sprong naar voren in de klassering. 'Misschien kunnen wc het net zo spelen als de Russen in Alge rije. Die kwamen ook een voor een naar voren.' Schür doelde uiteraard op de Nederlanders maar vergat te denken aan de door de uiterst slimme Oscar Plattner geleide Zwitsers waren er in geslaagd drie troeven in de vuurlinie te schuiven: Schmid eerste, Sütter derde en Hubschmid zesde. Merkwaardig Schmid en Sütter reden dit jaar in Olympia's ronde en vielen nauwelijks op. Hier vertolken zij hoofdrollen. Plattner, die nota bene een waarschu wing kreeg omdat hij, nadat Midde link naar voren was gegaan, Den Hertog aan een nieuw wiel had gehol pen, heeft in de zesde etappe bewust afstand gedaan van de leiding in het algemeeD ploegenklassement om Schmid naar voren te kunnen schui ven. Daarom was het niet zo verwon derlijk, dat, nadat de Italiaan Giovan ni Tonoli eon vain de Laatsten in het klassement vier mislukte aan vallen had gelanceerd, bij de door Jacob Langen ingezette beslissende vlucht, de Zwitsers Schmid en Salm zo dapper meewerkten aan het vergro ten van de voorsprong van de kop groep van tien man. Jacob Langen was na 38 km alleen op pad gegaan, had snel gezelschap gekregen van Be on en Tonol. (uiteraard uitgeroepen tot strijdlustigste) en wist zich na 56 km. gesterkt door de komst van Frits Schür en Cees Priem, die samen met Bourreau, Brentegani,, Salm. Schmid en Vondracek op jacht waren gegaan. Aanvankelijk bedroeg de winst met moeite ruim een minuut. Halfkoers, na 85 km in Le Donjon, was het 1 min. 40 sec. waarvan door tegenacties van onder meer de Britten na 94 km. slechts 1.10 was overgebleven. De gro te slag viel vlak voor de ravitaillering na 110 km in Digoin. Achter viel het stil en toen groeide de voorsprong naar 3.15. De beslissing was definitief gevallen. De in de hoofdmacht samen werkende Zwitsers, Nederlanders en Italianen hielden de teugels strak. Voorin marcheerde het ondanks de door de ploegleider opgelegde verbo den aan Beon en Bourreau om kop te doen, uitstekend. DERDE MAN Na 115 km kwam er wat Nederland betreft even een kink in de kabel toen Jacob Langen lek reed en gehol pen moest worden door de algemene materiaalwagen, want ondanks de be wering vorige week vrijdag, dat hij aldoor achter de derde man zou ko men, was Middelink ook nu achter het peloton met Den Hertog gebleven. Langen reed bijna tien kilometer al leen, werd toen door Priem opge haald. Inmiddels was Middelink, die Den Hertog eenmaal aan een nieuw wiel had geholpen, naar voren geko men. Wat dat betekende bleek toen Priem, vrijwel meteen nadat hij Lan gen had bijgebracht, zelf lek reed. De Zeeuw werd door mecanicien Jan Spenkelink zo vlot van nieuw materi aal voorzien, dat hij snel in zijn eentje kon terugkomen. Algemeen klassement na de zesde etappe: I Schmid (Zwl) 18.36.59; 2. Schür (Ned) 18.37.47; 3. Sutter (Zwl) 18.38.05; 4. Bour reau (Fra) 18.38.06; 5. Brentegani (Fra) 18.38.21; 0. Hubschmid (Zwl) 18.29.50; 7. Du- chemln (Fra) 18.39.52; 8. Martin (Fra) 18.40.11; 9. Vondracek (TsJ) zt; 10. Alguc- parses (Fra) 18 40.26: 11. Osler (Ita) 18.40.42; 13. Den Hertog (Ned) 18.40.45; 14. Tarsiguel (Fra) 18.41.23; 15. Battaglln (Fra) 18.41.24; 18. Kuiper (Ned) 18.41.58. Zesde etappe: 1. Schmid (Zwl) de 170 km In 4.09.12 (met bon 4.08.52); 2. Priem (Ned) Zt (,4.09.02); 3. Beon (Fra) zt (4.09.07); 4. Bourreau (Fra): 5. Vondracek (Tij); 8. To noli (Ita); 7. Schür (Ned); 8. Langen (Ned); 9 Brentegani (Ita); 10. Salm (Zwl) allen zt; II Tollet (Fra) 4.12.51; 12. Battaglin (Fra) 412.53; 13. Hellon (Fra) 4 12.58; 14. Tar- slguel (Fra) zt; 15. Clark (GBr) zt; 31 Ko ken (Ned) 4.13.01; 35. Den Hertog (Ned) zt; 39. Kuiper (Ned) zt. aanmerking komen voor de nationale selectie. 'Maar', aldus Jos Coler, de voorzitter van het sectiebestuur, 'dat tast de waarde van het akkoord geens zins aan.' De problemen rond de premieregeling ontstonden toen het dagelijks bestuur van de KNVB elftalleider Jack van Zanten toezegde, dat al het geld dat voortvloeit uit de reclame die rond het Nederlands elftal zou worden ge maakt, ten goede kwam aan de spe lers. Het sectiebestuur 'betaald voet bal' kwam tegen die toezegging in actie, omdat het Nederlands elftal A. tot de competentie van het sectiebe stuur hoort en B. omdat in een rapport-shirtreclame duidelijk is vast gelegd, dat als een speler geëxploi teerd wordt om reclame te voeren, de revenuën bestemd zijn voor de werk gever. Bij de internationals de KNVB dus. De spelers hebben zich langdurig be roepen op de toezeggingen die Jack van Zanten had gedaan. Gisteren be zweken zij voor de argumenten van het sectiebestuur. En uiteraard voor het verleidelijke prijzenbedrag dat wordt voorgespiegeld. Cor Coster, schoonvader van Johan Cruijff en ad viseur van de spelers: 'De spelers hebben genoegen genomen met deze regeling, omdat er een aantrekkelijk bedrag van de reclamegedden beschik baar wordt gesteld. Per speler ten minste 20.000.' Bestuurslid mr. Hoogewoning: 'Wij hebben door dit akkoord een risico genomen. Want als Boom-Ruygrok, dat het exclusieve recht heeft verkre gen om namens de KNVB het be drijfsleven te interesseren voor recla me rond het Nederlands elftal, maar een 200.000 aan contracten afsluit, moet de KNVB een aardig bedrag bijpassen. Als je in een impasse zit moet je wel ondernemersrisico accep teren.' DEN HAAG (ANP) Winst ia een uitwedstrijd in de eerste lichtcompeti tie, die morgen van start gaat, hoger worden gewaardeerd dan een zege op eigen terrein. Voor deze nieuwe reeks voetbalwedstrijden geldt de volgende regeling ten aanzien van winstpunten: A. gewonnen uitwedstrijd, drie pun ten, B. gewonnen thuiswedstrijd of gelijkspel in uitwedstrijd, twee pun ten, C. gelijkspel in thuiswedstrijd, één punt, D. verloren wedstrijd, nul punten E. een overwinning met drie of meer doelpunten verschil, een punt extra, F. indien een speler uit het veld wordt gestuurd wordt een winst punt in mindering gebracht. Dat ge schiedt ook als in een wedstrijd twee waarschuwingen aan spelers van de zelfde club zijn gegeven. De speelda- ta voor deze competitie, waaraan FC Den Haag. NEC, PSV, Sparta, FC Twente en FC Utrecht deelnemen, zijn 19 september, 18 oktober, 22 november, 28 maart en 8 mei 1973. De wedstrijden om de 'floodlight-Cup' worden aangemerkt als zogenaamde 'bindende wedstrijden'. Dit houdt in dat geschorste spelers ook niet aan deze lichtwedstrijden mogen deelne men. De winnaar van de 'Floodlight-Cup' ontvangt 35 procent van de door spon sors beschikbaar gestelde bedragen; nummer twee 20 procent en nummer zes nog 7.5 procent. (ADVERTENTIE) U bóft alsu van vis houdt «Gegarneerde gebakken scholfilets 8 scholfilets licht zouten, door de bloem halen en lichtbruin bakken. Bak wat champignons en stukjes appel in boter goudbruin. Verdeel deze over de warm gehouden via. Schenk vervolgens de na het bakken overgebleven olie, vermengd met enkele druppels citroen, over de vis. Vis houdt fit lag recepten bij uw vlahandelaar of bij het Produktschap Dr Vis en Vlsprodukten, Waasenaarseweg 20, Oen Haag^

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13