OLGA verkoop door adverteren wij nodigen uUIT OLGA MATRASSEN (LMF)N.V. is tehvuQ Sport en optocht in Valkenburg Leiderdorpse schaakstrijd groot succes Oranjefeesten in Roelofarendsveen Daling werkloosheid in bollenstreek zet zich voort Hyacinten zijn prijzig Raad Noordwijk 't Nut in Hillegom houdt enquête Programma NUT Voorschoten Kampioenschappen tafeltennis in Hazers Jan v. Duuren de koning LEERLING-VERKOOPSTER TEEKENS SLAGERIJEN Tijd is rente geldt vooral voor termijnsparen bij de spaarbank. Rust roest geldt niet voor geld! Want geld groeit juist beter op termijn. Hoe langer de termijn, des te meer armslag krijgt de spaarbank om uw geld gunstiger te beleggen. Dat betekent voor u de hoogste rente. Voor wat, hoort wat. Laat u inlichten over de mogelijk heden door de spaarbank. een OPERATRICE nieuweAUTOhuren OPHEFFING VAARGELEGENHEID TROUW/KWARTET MAANDAG 18 SEPTEMBER 1972 BINNENLAND VALKENBURG Aan de vooravond van de paardenmarkt hebben verschil lende sporten de aandacht gekregen. Door de afdeling Tafeltennis van de sportvereniging 'De Valken' werd een tafeltennistoernooi gehouden in het Dorpshuis. Dertig spelers hebben hieraan deelgenomen. De uitslag was: 1. B. de Best: 2. J. Hoekstra: 3. K. Haasnoot; 4. S. Pullen; 5. T. Rhijns- burger; 6 A. de Best; 7. J. Haasnoot en 8. H. de Mooij. Ook het door de schaakvereniging 'De Toren georganiseerde schaaktoernooi is een succes geworden. Hier waren 28 deelnemers. Groep I: 1. Spieren burg (wisselbeker), 2. Herman Rus- schenburg; 3. v. d. Meij mzn en 4. H. Russchenburg. Groep 2: 1. R. den Tonkelaar; 2. L. Kamphuis; 3. K. Revet en 4. J. Rus schenburg. Groep 3: 1. C. Houwaard; 2. B. Kromhout; 3. A. van Dijk en 4. A. de Roode. Groep IV; 1. G. den Tonkelaar; 2. Hus; 3. Iterson en 4. L. Noort. Uitslag van de viswedstrijd: 1. J. van Went; 2. A. Oosterlee; 3. G. van Leeuwen en 4. F. van der Heijden. Een oude traditie, ringrijden met paard en tilbury, was dit jaar in ere hersteld. 1. Joh. Verdoes; 2. van Tol de Vries; 3. de Lange en 4. fam Onos. Bij het ringrijden op los paard waren de gelukkigen 1. fam. Zandbergen, Rijnsburg; 2. van Delft en 3 Floor Tilburg. De ochtend van 14 september heeft vooral in het teken gestaan van de grote kinderoptocht Voor dit jaar was als thema gekozen: 'Spreekwoor den en gezegden'. We mogen wel zeggen dat men ook dit jaar er in geslaagd is iets bijzonders te creëren. Niet minder dan 16 spreekwoorden moesten tot uitdrukking worden ge bracht. De kapel van de M.L.D. en Valkenburgs Harmonie hebben deze prachtige optocht muzikaal begeleid. LISSE In navolging van vorig jaar vormt de puzzelrit voor automobilis ten dit jaar één der eerste evenemen ten van de Najaarsfeestweek Lisse. De datum van deze, onder auspiciën van de Harddraverijvereniging 'Lisse en Omstreken' en met medewerking van de Lisser auto-dealers georganiseerde puzzelrit is vrijdag 22 september. LEIDERDORP Omdat het open schaaktoernooi van Leiderdorp, dat door de Leiderdorpse Schaakvereni ging en de schaakclub VTL werd georganiseerd, met een deelnemers veld van 72 schakers onder wie 35 huisschakers, een duidelijk succes' is geworden, hebben de organisatoren besloten jaarlijks een open toernooi te houden. Als toekomstbeeld hebben zij open Leiderdorpse schaakkampi oenschappen voor ogen. Ook op het punt van de ledenwerfaktie was dit toernooi een succes. Beide clubs boek ten ledenwinst Evenals in de beide vorige ronden moest men in de derde en tevens laatste ronde met een vergrootglas naar remises zoeken. Ditmaal noteer den we er zes. In de sterkste poules domineerden in Leiderdorp woonach tige LSG-ers. Wichers, voor LSG in de KNSB spelend, maakte na een foutje van Steffelaar korte metten met hem. Om zijn dame te redden moest Steffe laar een pion en een kwaliteit geven, spoedig gevolgd door het inleveren van zijn koning. De tweede LSG-er, Bakker, plaatste De Jong voor mat- problemen. Om aan het matnet te ontkomen moest De Jong twee stuk ken geven hetgeen zijn houtvoorraad zodanig deed slinken, dat hij kansloos verloor. De jeugdkampioen van Lei derdorp, Henk van Osnabrugge, kwam in dit toernooi duidelijk routine te kort Demmendal had geen kind aan hem. De kampioen van Leiderdorp, dr. J. Pool, scoorde op de valreep zijn eerste punt en wel dankzij fraai posi tiespel tegen huisschaker Boere. Voor de winnaars van de 18 vierkam pen was het toernooiboek van het twaalfde IBM-schaaktoernooi wegge legd. Indien twee spelers in een poule gelijk op de eerste plaats eindigden, werd de zaak via loting of een vlug gertje beslist Behalve deze prijs werd er ook nog een prijs toegekend aan de sportiefste deelnemer; dit werd J. van Oudshoorn. In het bezit van het toernooiboek kwamen: de LSG-ers J. P. C. Wichers en J. P. A. Bakker; de VTLers B. L. Zeilstra, W. Koppers sr., A. Koppers, J. Vermond en A. Momberg; P. Zwets loot, R. Floor, P. Dirkse en J. H. v. d. ROELOFARENDSVEEN De Oran jefeesten worden op donderdag 21 september geopend en zullen duren tot en met zaterdag 23 september. Op donderdag 21 september 5.45 uur n.m. openingsoptocht met medewer king van 'Liefde voor Harmonie' en de drumband 'Vica' Zoeterwoude. Des avonds 8 uur zullen de beide muziek verenigingen een taptoe uitvoeren op het parkeerterrein op de Noordhoek. Vrijdag 22 september wordt 10 uur begonnen met een luchtballonnenop- tocht voor de kinderen van de kleu terschool en le en 2e klas. Namiddag 2 uur wordt er voor de jeugd van 3e klas tot en met 15 jaar een Vossen jacht georganiseerd. Des avonds 7 uur lampionnenoptocht door 'Liefde voor Harmonie'. Zaterdag 23 september 8.30 uur hengelwedstrijd wor dames en heren o.l.v. de plaatselijke henge laarsclub. Deelnemers vanaf 14 jaar. Voormiddag 9.30 uur bloemencorso en versierde optocht voor de kinderen. 11 uur tonknuppelen voor mannen van 18 jaar en ouder; 2 uur bejaar denmiddag in de veiling aan de Sota- weg. Met bus en particuliere auto's worden de bejaarden gebracht. 2.30 uur touwtrekken voor groepen van 6 personen op de oefenhoek van de voetbalver. Wet. Boys en D.O.S.R. Opening Oranjeschool ALPHEN Zoals we onlangs gemeld hebben, is de uit 1912 daterende Oranjeschool, waaraan de tand des tijds hevig knaagde, afgebroken. Res tauratie had enorme bedragen ge vraagd en zo werd besloten tot af braak en tot bouw van een semi permanent gebouw, ter vervanging van de oude school. De officiële ope ning van de nieuwe Oranjeschool, ver rezen langs de Zaalbergstraat, die uit gaat van de Vereniging voor Chr. schoolonderwijs, zal plaatshebben op vrijdag 29 september. De wethouder van sociale zaken en onderwijs, de heer M. Paats, zal de openingshande ling verrichten. Velden van Leiderdorp en voorts zes huisschakers, t.w. F. van Gemert, F. den Holder, M. Strijdhorst, D. van Oudshoorn, H. Dingjan en W. Dem mendal jr. In poule 17 spelen Van der Zwan en Willighagen volgende week het beslissende vluggertje. LISSE De werkloosheid in de Bol lenstreek blijft zich in gunstige zin ontwikkelen. Volgens de tellingen op het Gew. Arbeidsbureau te Lisse, om vattende Hillegom, Lisse, Sasenheim, Voorhout, Noordwijk en Noordwijker- hout, is er een grotere daling in het aantal werkzoekenden dan in 1971. Verheugend is dat ook het aantal ingeschreven minder-geschikten niet onaanzienlijk is teruggelopen. Dat de werkgelegenheid wat ruimer is geworden mag afgeleid worden uit het feit, dat per eind augustus bij het G.A.B. Lisse 338 aanvragen om ar beidskrachten genoteerd stonden te gen 309 in juli. In de sector vrouwelijke arbeidskrach ten zien de cijfers er ook gunstig uit; het aantal werkzoekende vrouwen van 122 in juli liep terug tot 41 eind augustus. LISSE Bij Hobaho was het de vraag of de gele hyacint City of Haarlem deze week de zeventig gul den per honderd zou halen. Het is niet gebeurd, de 19 kwam tot 68,60. Trouwens andere hyacinten zijn ook vrij prijzig, behalve de rose. Er zijn er bij die meer dan 44 per honderd kosten en die enkele jaren geleden wegens overcompleet moesten worden vernietigd. Dit jaar is het met de tulpen in de veilingtijd niet best geweest. Deze week werden vrij veel tulpen aange voerd. Ze worden steeds moeizamer verkocht, zodat voor de massasoorten de prijs nog lager wordt dan hij al was. Er zijn wat duurdere uitzonde ringen. Hoewel de narcissen wat gemakkelij ker in de markt liggen kan men nauwelijks zeggen, dat zij goedkoop zijn. De duurste is de overigens niet bijzonder veel geteelde Gold Medal. Wie deze prachtige gele trompetnarcis op de veiling wil kopen moet toch bijna 76 cent per bol betalen. De andere gele en witte trompetten zijn nog drie tot vier dubbeltjes per stuk. Over het geheel genomen een rustige markt. NOORDWIJK De gemeenteraad vergadert dinsdag 19 september om 8 uur. De agenda vermeldt o.a.: Garan tieverlening rente en aflossing wo ning aan Voorstraat; Vaststelling kos ten openbaar kleuteronderwijs over 1970 met afrekening van de 5-jaarlijk- se vergoedingen over de jaren 1966 t.m. 1970 ten behoeve van de bijzon dere kleuterscholen; Wijziging hon denbelasting; Verlenging geldigheids duur verordening op de heffing en invordering van een rioolbelasting; Wijziging verordening op de heffing en invordering van een belasting op vermakelijkheden; Rijziging Algeme ne Politieverordening; Medewerking opknappen museumboerderij; Subsidie peuterspeelzalen; Wijziging plan bouw woningwetwoningen in Duinpark; Vaststelling bestemmingsplan 'Sport- fondsenbad'; Voorlopige goedkeuring onteigening gronden bestemmingspla Sportfondsebad'. HILLEGOM Dinsdag 26 oktober opent het Nutsdepartement het win terseizoen met een onderwijsavond. Mej. M. Nijkamp van het Nutssemina- ne te Amsterdam, zal spreken over 'Onderwijs en Prestatiedwang'. Het departement slaat het wintersei zoen nieuwe wegen in. Het ledental is bezig te vergrijzen. Het bestuur, met name voorzitter H. Roeland, mikt op de bewoners van de nieuwe woonwij ken Elsbroek, Treslong, Meer Dorp. Komende week zullen duizend enquêteformulieren worden verspreid en aan de hand van de lijsten zullen de activiteiten voor de winter worden voorbereid. Intussen staan al drie avonden vast: dinsdag 26 september komt mej. M. Nijkamp; dinsdag 24 oktober treedt de pianist Louis van Dijk op en in het voorjaar '73 komt 'De Jonge Balie', jonge juristen die hun licht laten schijnen over in Hillegom en Bollen streek actuele onderwerpen. Alle bij eenkomsten worden in het eigen Nutsgebouw aan de Van den Ende laan 52, gehouden. NOORDWIJK B. en W. stellen de raad voor de Alg. Politieverordening aan te vullen met een bepaling om het gebruik van woonruimte als recre atieverblijf de zgn. tweede woning tegen te gaan. VOORSCHOTEN Het programma 1972-1973 van het Nut te Voorschoten ziet er als volgt uit: dinsdag 19 sep tember: Sieto en Marijke Hoving, ca baret. Cultureel Centrum 20.15 uur; donderdag 28 september: Moeder Adam, een toneelstuk met Henk van Ulsen en Josephine van Gasteren. Cultureel Centrum 20.15 uur; maan dag 9 oktober: De milieutuin, een avond door Gerard Meyer over de 'natuurlijke tuin'. Hij is een mede werker van de zilveren -njer winnaar 1972 Le Roy. Cultureel Centrum 20.15 uur; Donderdag 26 oktober: Residen tie Orkest o.l.v. Willem van Otterloo. Het programma wordt nog nader be kend gemaakt. Moeder Godskerk 20.15 uur; vrijdag, zaterdag, zondag 27, 28, 29 oktober: Grote Antiekbeurs; Zater dag 11 november: Ramses Shaffy en Liselore Gerritsen, cabaret. Cultureel Centrum 20.15 uur; Donderdag 16 no vember: Ik vaar op alle winden, een film van en toegelicht door Gait L. Berk over het zeilen met botters en over de pogingen om originele botters in de vaart te houden. Cultureel Cen trum 20.15 uur; Donderdag 21 decem ber: Kerstconcert. Moeder Godskerk 20.15 uur; Donderdag 28 december: Kindermiddag. Cultureel Cntrum 14.00 uur; Donderdag 18 januari: Een instructieve rechtzitting, gespeeld en toegelicht door de jonge balie uit Den Haag. Het is niet alleen bedoeld als spel, maar op de achtergrond staat het bevorderen van een beter begrip en inzicht in de rechtspraak. Cultu reel Centrum 20.15 uur; Donderdag 25 januari: Going Home, een toneelstuk met Ellen Vogel en John Peters. Cultureel Centrum 20.15 uur; Donder dag 15 februari: Voorschoten, een avond waarop enkele Voorschotenaren in een gezellige kring met het pu bliek een causerie houden over ge schiedenis in wetenswaardigheden, bij te vertonen dia's en foto's; Zaterdag 24 februari: Carnaval; Donderdag 8 maart: Filipijns Madrigaal Koor; Moe der Godskerk 20.15 uur; Donderdag 15 maart: De Derde Wereld; Zaterdag 28 april: Tuindag. Kleine excursies ter plaatse, demonstraties, instructies en voorlichting; Donderdag 19 mei: Flora rondom Voorschoten, een avond met dia's en een causerie over wat er vlak om Voorschoten te zien is als we maar zien. Cultureel Centrum 20.15 uur; Zaterdag 12 mei: Fietstocht rond Voorschoten. HAZERSWOUDE Els bij de dames, en Jan van de heren, zijn de Hazersw< spel-tafeltenniskampioenen terdag, tijdens de titelst: Bos, streden zo'n 200 inj_ Hazerswoude om de titels in] se categorieën. Opvallend Verwey, in Hazerswoude kend als wethouder Vei veroverde bij de vijfendi Els Vreeburg eiste met Boer ook de dubbelspel-til op, door in de finale Ria K| Bea Verwijk te versla: Wetten werd enkelspelk; in de finale Theo Loui laan. Jan en Anneke de eerste in het mixed-dubl endubbelspel was een aai voor Leo Straathof en Th< In het veld van 94 jeu; mers waren de eerste twee] de verschillende groepen jes 3e en 4e klas 1 Jolani 2 Els Droogh; meisjes 5e Laura Smits, 2 Jolanda P: gens 5de en 6de klas 1 Nierop, 2 John van Strien; en 4e klas 1 Robert de Gi_, de Groot; jongens dubbel jt rst aspiranten 1 Rudi van Beek fcal wijk; 2 Peter Groot-Paul vj meisjes junioren en aspiran ma Kooter, 2 Mariëtte Pai meisjes dubbel junioren en 1 Mariëte Pannebakker-Ann mermans, 2 Wilma Ko Streng; meisjes pupillen 1 Streng, 2 Helene Loom an pupillen B 1 Paul van Niei van Wetten; jongens dub! 1 Richard Stolwijk-Peter Wim de Boer-Fred mixed dubbel junioren en 1 Peter de Groot-Karin v; den, 2 Leon van de Werf Smits. Het damesteam van de tafe eniging Avanti komt in de van start gaande competitie ereklasse. Vrijdagavond Hazerswoudsen in een bei strijd TOGB uit Berkel m< LEIMUIDEN De collect! kankerbestrijding heeft in 1 1221,68 opgebracht. HILLEGOM De collect Ned. Rode Kruis (KindeJ verkoop) bracht 5.406,50 ruim 1600 meer dan vorl op Verhuizingen in binnen- en buitenland Onder garantie. piano- transporten Verwarmde bergplaats voor inboedels. Middelstegracht 36, Leiden. Tel. 25468-24060. UITZENDBUREAU Telef. 01710-31710 Korevaarstraat 33 Leiden mabu Dr. TH. BOVn Nu meis'e- straks vrouw Seksuele voorlichting voor meisjes van veer tien tot achttien jaar Vertaald door A. Verkuyl, arts f4.90 Verfcnffboor ZOMER KEUHIKfl - «Al LAK-THEATER ENGLAND'S IRELAND een actuele voorstelling over de gebeurtenissen in Ierland door Portable Theatre In het Mlckery-circult Prijzen 6.00 C.J.P. 3.00. Inschr. K&O 5.25. RIJNLANDS LYCEUM DE KLEINE HUT Een pikant blijspel van Andre Roussin met Hetty Verhoogt. Bob de Lange en Paul Cammermans Prijzen ƒ8.50. ƒ5.50. C.J.P. ƒ4,25. Inschr. K&O 7.50, 4.75. STADSGEHOORZAAL BAY.ANIHAN DANCE COMPANY Fascinerende cn gracicu.se dansen door de eerste dansgroep uit de Philippijnen. Prijzen 10.—. 7.50. 5.—. CJP 5.—. 3.75. Inschr. K&O 9 4.25. Kaartvark. en plaatsbespr. 5 dgn voor de dag der vewst rd. kassa v.d. Leidse Schouwburg (niet op zo.) v. 9.00-15.00 u.,"L v 9 00-12.00 u. tel. v. 10.00-12.00 u. (41200) en va. 19 30 u. ad. zaal Voor inschr. K&O: bur. K&O,Oude Vest 45 (niet op zo.) v. ^,5™ U T... v.9.00-12.00 o. v. 1MO-17.0O LEIDSE SCHOUWBURG K&O LAK WO 20 sept. 20.15 uur VR. 23 sept. 20.15 uur Ben je 16 jaar of ouder? Wil je direkt goed gaan verdienen? Wij hebben plaats voor een in de filialen Oegstgeest; Paardeslagerij Lange Mare; Consumentenmarkt Levendaal. Maak een afspraak: telefonisch tel. 01710-24639 of 24885 met het Hoofdkantoor van LANGE .MARE 90-92 LEIDEN. iid=rente rente=geld Een greep uit onze dienstverlening: spaarrekeningen buitenlands geld gepremieerde spaarrekeningen verzekeringen termijnsparen effecten spaargirorekeningen kluisloketten gegarandeerde cheques Hoofdkantoor: Oude Rijn 56, LEIDEN. Hansenstraat71-77,Postbus16,Leiden Fabrikante van o.a. Sanocel matrassen, vraagt voor spoedige indiensttreding: voor de mechanische verwerking van orders en facturen. Leeftijd vanaf ca. 18 jaar. Mavo-opleiding gewenst. Wilt U meer weten over salaris, vooruitzichten, werkzaamheden e. d., dan kunt U voor een afspraak ons nummer bellen 01710-42341, toestel 26, of indien U dit verkiest zelf even langs komen. MATRASSEN LEIDEN autoverhuur Tin TAD st; aagtenstraat 14 III I VI telefoon: 01710 *25709*53627 leiden Het voornemen bestaat de vaargelegenheid in de Mallesloot van het Rijn-Schiekanaal tot de Meerburgerwatering op te heffen. Bezwaren hiertegen kunnen binnen 21 da gen na dagtekening van dit blad schrifte lijk worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zuid Holland, Koningskade 1 te 's-Gravenhage,

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8