(EUNISSEN: 'GO AHEAD AL UITGEBLUST' veriies Vitesse ïaarlem ergeet envoud xcelsior, nauwelijks begonnen en al vol zorgen Eerste T ™èt Jim Ryun cht naar profs /KWARTET MAANDAG 18 SEPTEMBER 1972 iry Hughes grijpt na 0-1 nederlaag tegen FC Den Haag naar wapen van de zwijgzaamheid SPORT T8/RHL11 I INTER Evert Teunissen, de r van FC Den Haag, toonde na j van de strijd tegen Go Ahead 1 voor details te bezitten. Na e>en I he analyse van de verrichtin- ie zijn ploeg had geleverd, vatte it opmerkelijke falen van Go in deze competitie als volgt •pit elftal is niu ail uitgeblust. I duidelijk af te leiden uit het at de spelers niet meer tegen praten. Zo gauw iets dergelijks t is het mis'. Deze opmerking eheel aan bij de houding, die Hughes later innam. Hij wei- elk commentaar en volstond met op te merken 'dat er en ten onrecWfce té veel ne ga- kritiek op Go Ahead in de teit wordt gebracht.' duidelijk: Barry Hughes weet, tmaal geheel in overeenstem- net het spelbeeld met 0-1 van en Haag werd verloren, niet se >p meer welke kant hij op moet. Is het wenselijk met straffe hand te blijven proberen verandering in de deprime rende situatie te brengen of wordt het zo langzamerhand tijd, nu de ploeg met drie uit zes in een onpretti ge toestand verzeild is geraakt, op een wat mildere toer over te gaan? Een moeilijke beslissing voor een man als Hughes, wiens tong nu eenmaal op zijn hart ligt en die bij elke voorko mende gelegenheid onomwonden laat blijken, waar hij het niet mee eens is. En als zo iemand naar het 'wapen' van de zwijgzaamheid grijpt ligt hij duide lijk ook met zichzelf overhoop. Het zou voor Go Ahead in het alge meen en voor Barry Hughes in het bijzonder nog een verteerbare zaak zijn geweest, als het als excuus de afwezigheid van Niels Overweg, Bart van Marwijk (beiden wegens een schorsing aan die kamt) en Jan Veen- stra (geblesseerd) had kunnen aan voeren. Maar hun vervangers, die een omzetting in de ploeg noodzakelijk hadden gemaakt, te weten Ruud Geestman, Gerrie te Winkel en Bertus strijdiveen, gaven op geen enkele ma nier aanleiding voor zo'n verontschul diging. Het was zelfs zo dat juist Gerrie te Winkel zich presenteerde als een van de weinigen, die negentig minuten lang overal te vinden was, waar hij nuttig werk kon verzetten: dén weer in de spits en even later als afstopper op het middenveld. Het op merkelijke gebrek aan stootkracht moest, zo maakte dieze wedstrijd dui delijk, gezocht worden in tactische tekortkomingen. Merkte Bert van Marwijk later terecht op: 'Het grote verschil tussen Go Ahead en FC Den Haag was, dat onze vleugels onvol doende waren bezet. Telkens fis er een aanval werd opgezet, concentreer de alles zich op het centrum. Iedereen trok naar het middien, waardoor het met name voor Aad Mansveld betrek kelijk eenvoudig was, elke bal bijtijds te retourneren. Op die manier is het onvermijdelijk, dat er een gevoel van machteloosheid over de ploeg komt'. Het was de verdienste van FC Den Haag, dat het zich niet bij voorbaat in de verdediging terugtrok, om te trachten zo kort na de vermoeie nissen van de bekerwedstrijd in Mos kou met een minimum aam inspan ning op een puntenverdeling aan te sturen, al had het daar in de beginfa se wel even de schijn van. Deson danks was Evert Teunissen ('begrijpe lijk dat ik blij ben met deze overwin ning. gezien de resultaten van bij voorbeeld een FC Twente en MW') toch niet helemaal te spreken over het totaalbeeld. Zijn opvatting: 'Met name het positiekiezen was niet, zoals van een ploeg als FC Den Haag mag worden verwacht. Er zit nog té wei nig overtuiging in het spel. We moe ten groeien in collectivisme'. De aanvankelijke moeilijkheid bij de Haagse formatie was dat zij geen raad wist met het tactische concept van Teunissen om met vier spitsen te proberen, zo spoedig mogelijk een beslissing te forceren. Bekende Teu nissen: 'Na de rust heb ik Dick Advo- kaat belast met de opdracht, Henk Hoenders, die té veel vrijheid had, af te stoppen. En toen al na vijf minu ten in de tweede helft Paul Roodnat ('ik had wel een beetje geluk dat die bal via de binnenkant van de paal in het doel stuitte') de stand op 0-1 had gebracht was er van een merkbare verbetering sprake'. Opmerkelijk in deze wedstrijd was vooral het falen vam twee spi'taen: Jam Groenendijk bij Go Ahead en Kees Bregman bij FC Den Haag. Beiden bleken geen schaduw meer van wat zij in het vorig seizoen bij hun oude clubs waren. Geen moment konden zij de beweegredenen van hun transfer waarmaken. Voor wat Bregman be treft acht Teunissen nu reeds het tijdstip aangebroken zijn aanwinst een tijdje rust te gunnen. Teunissen: 'Een kwestie van vermoeidheid. Het is beter, hem enige tijd op verhaal te laten komen. Dan kan hij gesterkt terugkeren. Verder is gebleken dat ik Kees Weimar niet kan missen. Tegen Go Ahead heb ik hem doelbewust gespaard. De knie is nu voldoende genezen. Niets staat hem meer in de weg om te bewijzen dat hij er weer helemaal is'. Go Ahead—FC Den Haag 01 (00) 50. Roodnat 01 Scheidsrechter: Vervoort. Toe schouwers 7.000. Go Ahead: Van Zogehl. StrIJdveen. Geestman. Warnas. Kolkman, (Bakker). Smid (Van Tl(oledo). Haar, Hoenders, De Winkel. Groe nendijk. Blcijenberg. FC Den Haag: Thle, Wljngaarde. Mansveld, De Zoete. Korevaar, Klla. Advocaat, Berg. Fuglset (Van Viet), Bregman. Roodnat. JAN BLLJBOOM 34 Dj, ie speciale verslaggever B Aan één van de wanden van de Haarlem kleedkamer len uitspraak van Bobby Charlton, één van de meest populaire _)e voetballers. 'Een promotieploeg moet', zo staat er, 'eenvou- snel spelen'. Een hoewel Joop Brand, de trainer van Haarlem, Ielers deze uitspraak meerdere keren voor heeft gehouden, zijn ploeg tegen Sparta (04) juist op dit punt. Brand: 'Een poet de kracht van de ploeg zijn. Maar er werd teveel met tie- intjes gespeeld. Bijna ieder bal. Ook in de verdediging'. stond gistermiddag plotse- midden in de harde reali- roes van de succesvolle 1 de eredivisie was volkomen Jen. Joop Brand noemde de zelfs afschuwelijk. 'Je weet de gevolgen ervan zullen }tten}r'aa2 van Haarlem tegen j hu fas vreemd tot stand geko ot arlem, de ploeg die op eigen e i De Amerikaanse alteet (25), wereLdireoordihiouder K) m en die mijl, denkt erover lal te worden. Ryun, die in zijn laatste kans venspeelde Mympische medaille ('in 1976 oud') door te vallen in de m, vertelde diat een prof- International Track Asso- America, in hem is ge- erd. 'Ik voel wel voor hun Het wordt zo langzamerhand ik eens iets ga verdienen aan rt. Maar ik neem geen over- eslissing. Ik koester namelijk dat de atletiek in een niet sr verwijderde toekomst tot irt zal worden', aldus Ryun, aS f momenteel volkomen gedes- .rijerd te zijn. veld al twee andere elftallen uit de sub-top had bedwongen (40 tegen FC Twente en 00 tegen FC Den Haag), had na de eerste 45 minuten van het treffen met Sparta nog een fraai uitzicht op een nieuwe prestatie van-formaat. Want niet alleen was de score op dat moment nog steeds 00, ook qua krachtsverhouding behoefde Haarlem niet voor de Rotterdammers onder te doen. Binnen een kwartier sloeg Sparta daarna de illusie op een nieuwe opmerkelijke prestatie de bo dem in. Haarlem-doelman Henk Lelie veld was daarbij de Rotterdammers niet onwelwillend gezind. Zoals hij dat ook kort voor tijd bij Sparta's vierde treffer was. Joop Brand: 'Toch moet die nederlaag niet op Lelieveld alleen worden afgeschoven. Hij bles seerde in de eerste minuut reeds zijn pink. Maar er zijn grotere fouten gemaakt. Door de kansen, die we hebben gekregen bijvoorbeeld, niet te benutten'. ANGST Haarlem had met angst tegen het treffen met Sparta opgezien. Ondanks de goede resultaten in de eerste com petitieduels. Brand: 'Sparta wordt toch als topclub bekeken. Men kijkt er tegenaan. Dat maakt het geheel al moeilijker, omdat ik niet op 00 wil spelen in een thuiswedstrijd'. Haarlem viel derhalve aan. De ploeg kreeg door het 'aangepaste' speltype van Sparta daartoe ook de gelegen heid. De met zoveel narigheden omge ven reis naar Frankrijk had Leo Steegman, Sparta's trainer, doen in zien dat.het onverstandig zou zijn Ln Ondanks het scherm dat v.l.n.r. Hoeben, Nieuwenhuijs en Van Bree voort optrekken, is Sparta's Stef Walbeek op weg het eerste doelpunt te maken tegen Haarlem. Er volgden nog drie Rotterdamse treffers. Haarlem in hoog tempo te gaan druk ken. Steegman: 'Ik heb bewust geko zen voor een iets lager tempo en een hoger rendement van de passes. De bal moest zuiver worden afgespeeld. Raak je de bal vaak kwijt dan speel je je tegenstander in de kaart. Dan kom je zelf ook teveel in moeilijkhe den en kwakt er iets, aoals tegen MVV in Maastricht ook gebeurde'. Het voorzichtig schuivende Sparta moest nadat Kreuz in de zevende minuut dicht bij de openingstreffer was geweest (de toch tijdig herstelde Hoe ben haalde de bal nog juist van de doellijn af) Haarlem toch enkele kan sen weggeven. Steegman: 'Ik wist van de uitvalskracht van Haarlem. Die moest zoveel mogelijk aan banden worden gelegd'. Sparta had ook Van der Veen en Visser bij Haarlems gevaarlijkste mannen De Goede en Fernandez geposteerd. Steegman: 'Dat is gqed uitgekomen'. ROUTINE Na de rust sloeg Sparta toe. Vooral op routine (Steegman: 'Niet alleen, want daarmee doe je Sparta tekort'). Sparta versnelde op de juiste ogen blikken en benutte het handjevol kan sen. Walbeek (langs een nauwelijks reagerende Lelieveld), Kreuz (nadat Lelieveld een slap schot van Heyer- man maar half wegwerkte). Bosveld (na een trekbal op maat van Walbeek) en Heyerman tenslotte zelf (Lelieveld sloeg de bal tegen hem na een voorzet van Klijnjan). Haarlem zakte met elke treffer van Sparta dieper weg. Joop Brand: 'Dat was niet nodig geweest. Want zowel voor als na het eerste doelpunt van Sparta hadden wij kansen. Méér dan wij er tegen FC Twente hebben ge had. Maar de kansen die je krijgt moet je afmaken. De Goede bij voorbeeld. Kom je alleen voor de doelman dan moet je de bal in de verste hoek laten ploffen en niet proberen er mooi over heen te prik ken. Dan gaat de bal eroverheen. Ook Nieuwenhuis heeft een prachtige kans gemist'. EEN TREFFER Realiteit voor Joop Brand (en Haarlem) is, dat de ploeg in de laatste vier wedstrijden 'echts tot één treffer is gekomen. Een uiterst magere produktie. Brand: 'Of dit frustreert? Er zal gewoon hard aan gewerkt moeten worden. Kansen creë ren alleen is niet genoeg'. Het feit dat Van de Berg er gisteren niet bij was (wegens een blessure) voerde Brand niet als excuus aan 'ook al mis je hem als organisator erg'. Scheidsrechter Beek toonde Spartaan Heyerman bij de stand 10 de gele kaart. 'Wegens blokkeren van de te genstander (De Goede) zoorder de vaü te willen spelen'. Steegman: 'Een naar bijsmaakje aan deze overwinning. Ik dacht niet dat het juist was'. Haarlem-Sparta 0—4 (0—0) 49 Walbeek 0—1. 81. Kreuz 0—2. 71. Bosveld 0—3. S2. Heljerman 0t. Scheidsrechter: Beek. Toe schouwers: 10.000. Haarlem-Sparta 0—4 (0—0) 49. Walbeek Haan, Peys; Van Breevoort, Nieuwenhuijs, Burgers (Huljg); De Goede, Fernandez, Bosz- hard. Sparta: Doesburg; Venneker. EIJkenbroek. Van der Veen. Visser: Bosveld, Heljerman, Walbeek (Van der Munnlk); Kreuz. Klijnjan, Van Staveren (Jansen) PETER ONVLEE Aer Joop Castenmiller9Ik ben zeer somber, we spelen nu al voor lijf sbehoucV speciale verslaggever RDAM Het is een in-trieste situatie waarin Excelsior te- gekomen. De voetbalcompetitie is nog maar nauwelijks ge- het merkwaardige cliché-fenomeen dat degradatiespook heet, in diepe ruste. Voor vrijwel iedereen. Behalve voor Excel- int de kaarten zijn nog maar gedeeltelijk geschud, maar Ex- ïeeft de slechtste al vast in handen. En er moet heel wat ge- Ijj om van die kaart nog af te geraken. FC Amsterdam deelde (ïddag tenminste een dreun uit (40) die de Rotterdammers zeer nadrukkelijk heeft gewezen op het grote scala van on- snheden in het elftal. levert nu al zes competi- iden zijn pas achter de rug Irijtl op leven en dood. Een s voor de spelers die zich "KC allers noemen nogal kwet- zijn. Een strijd die eigen- het publiek dat vele guldens tassa moet neertellen, beter kan worden. De problemen ilsiors trainer Joop Casten- angzamerhand boven het egroeid. Nogal mismoedig ij ar na afloop van het duel Amsterdam melding van. 'Ik enomen om Excelsior in de te houden. En er is geen voor mij. Ik heb de pest lanier waarop wij hebben pelen. Maar de zaak is toch FC Amsterdam heeft een een beter spelerspotentieel, 6 die beter voetbal speelt. nu al voor lijfsbehoud. Ja, :®er somber en met reden over inderdaad. Want Excel- jjde zowel verdedigend als d een uiterst slecht spel. Er !ts aan te voe.-en tegen het de 'nul achter'. -r-ar voor >ek kan zo'n werV'ijd toch 'ijk zijn. En zeker als je op balbezit en zeer verdedigend «pelend, je spitsen in de gaten houdt om via snelle uitvallen de tegenstander te overrompelen. Zelfs dat risico wilde Excelsior in de eerste helft niet ne men. Op balbezit spelen is best. maar er een samenspel tussen achterhoede en eigen keeper van te maken is iets teveel van het goede. En Excelsior kwam in de eerste helft nauwelijks verder. Excuses voor die manier van spelen zijn er wel aan te voeren. De ploeg uit Kralingen mist routinier Thijs Libregts node. Hij was het die vorig seizoen het hoofd im de defensie koel kon houden en daardoor kansen zag om uitverdedigend gevaar te schep pen. Maar Libregts heeft een seizoen nadat hij al had aangekondigd met voetballen te stoppen, zijn schoenen definitief in het vet gezet. En Van Nierop die ook de kwaliteiten heeft om rust te brengen is geblesseerd. 'Dat duurt nog wel eventjes' zei Cas tenmiller mismoedig. Het wachten lijkt inderdaad op die man om Excel sior. zeker in uit-wedstrijden, wat ac ceptabeler te laten optreden. GATEN Excelsior werd na rust ingepakt door een FC Amsterdam dat soms opmer kelijk tikkend o>p het middenveld gro- Het tweede doelpunt van FC Amsterdam. Frank Kramer (links) is diep doorgedrongen in de Excelsior defensie en passeert doelman Eddy van der Roer met een bekeken schot. hoefde daarvoor niet eens zo opmer kelijk te zijn. Zei trainer Pim van der Meent: 'Het is moeilijk om als een tegenstander je een bepaald speltype opdirimigt, waarixxvenuit te groeien. Ik heb de hele week gewaarschuwd voor onderschatting van Excelsior. Het ge beurde nu toch. En dan krijg je inderdaad het punt dat het niet lukt en d>ait er im het veld door de spelers flink gekankerd wordt. Dat ligt ook aam het zelfvertrouwen. Dat is er nog onvoldoende en dat speelt je in dit te gaten sloeg in de Rotterdamse defensie. Maar dat allemaal dan wel met het risico zelf een klap terug te krijgen, want Excelsior kreeg daar door ook de kansen om gevaarlijk voor Jan Jongbloed te verschijnen. Alleen juist daar ging alles te ge haast Castenmiller: 'Ons uitgangspunt was dus hier een punt weg te pakken. Met dit spelerspotentieel zit er voor ons niet meer in. Maar we hebben toch de kansen gekregen, al ontston den die dan niet direct uit goed opgebouwde aanvallen. Maar we maakten ze toch niet. Gebrek aan concentratie? Met wat meer rust had den Meutstege, Van der Heijde en Kwakkernaat er zeker meer uit kun nen halen. Het had voor hetzelfde geld inderdaad 3-3 kunnen zijn. Maar ook wel 6-0 voor FC Amsterdam'. Het werd geen 6-0, maar heÉ verschil met de 4-0 die nu op het scorebord kwam is zuiver cijfermatig. Het her stel van de Amsterdammers na een bepaald niet goede eerste helft be- soort wedstrijden parten. Het zelfver trouwen is ook nog te snel aangetast Maar een voordeel levert dit duel wel op. Na zo'n winst kun je toch weer andere, nieuwe zaken met het elftal gaan doornemen.' ZELFVERTROUWEN Het zelfvertrouwen keerde bij de Am sterdammers pas na rust terug. Zeker toen Leen van der Merkt snel succes had. Excelsior moest toen iets meer uit de schuilkelders komen en dat werd prompt afgestraft De ruimte die de Amsterdamse aanvallers kregen, was voldoende om de score vla Frank Kramer, Chris Dekker en Cees van Sloten naar 4-0 te tillen. Daarmee het aantal Amsterdamse doelpunten in zes wedstrijidem op 11 brengend. Toch res pectabel voor een club die juist in de afwerking maar weinig respect leek te kunnen afdwingen. En tegen het ne gatief ingestelde Excelsior leek die score er lang niet in te zitten. Merkte Pin) van der Meent over de speelwijze van de tegenstander op: 'Ik kan wel respect opbrengen voor die negatieve instelling. Ik weet toch, dat wij in het verleden ook zo hebben moeten spelen om de punten te pakken. Zo'n man als Castenmiller kan immers niet anders. Stel dat ze inderdaad 0-0 spe len, dan betekent dat toch een presta tie die dubbel telt ln de punten'. FC Amsterdam-Excelsior 40 (00) 48. Van der Merkt 10, 59. Kramer 20, 82. Dekker 30, 88. Van Slooten 4—0. Scheids rechter: Jonker. Toeschouwera 2.000. Amsterdam) Jongbloed; Fllnkevleugel. Corn wall, Fransz, Kammtnga, Van der Merkt, Menslnk, Van der Ban: Dekker (Van Sloot- en), Couperus, .Frank Kramer. Excelsior: Van der Roer; Bron, Tetteroe, Van der Helde, Van der Heyden; Van der Vaart, De Mos, Roggeveen; Meutstege, Kwakker naat, Bassant (Moerkerken). RUUD VERDONCK VLAARDINGEN Uiteindelijk viel aan de overwinning (10) van Fortu- na niets af te dingen. Het enige doelpunt, ver in de tweede helft door Cees Bouwman gemaakt, dwong Ger Bals dan toch tot de overgave. Juist in een periode waarin Vitesse dacht zijn slag te kunnen slaan. Het drong Fortuna ver terug op eigen helft, maar juist daardoor kreeg een combinatie tussen Reijgersberg en Bouraan die doeltreffende beloning, uiteindelijk goed voor twee verdiende punten. Na afloop vielen in het Vitessekamp twee verschillende en afwijkende me ningen te beluisteren. Manager Wim Beltman: 'Wij hebben tegen Fortuna geen schijn van kans gehad. De jon gens kunnen wel huilen zo erg vinden zij dat Niemand heeft schuld aan de nederlaag, dus heeft het ook voor mij weinig zin om wie dan ook de huid vol te schelden.' Toen veel later trainer Frans de Munck de kleedkamer verliet was er een geheel ander geluid te horen. Hij: 'Wij hebben dom gespeeld. Er kwam geer. enkele gave pass van hun voe ten. Somer was nergens en ook de voorzetten van Hofs waren verkeerd. Daarbij komt dat wij Fortuna hele maal in de kaart hebben gespeeld. Vitesse hield de zaak breed en daar "roes Fortuna naar.' De Munck had alle reden boos op zijn spelers te ziin, omdat wat hij als fout constateerde inderdaad fout was. Vi tesse. in de lange spitsen Veenendaal en P. van Kerkhoef goede speerpun ten bezittend, had tegen Fortuna wei nig profijt van dit wapen. Niet door het dalen van de twee 'koppers', maar omdat het voorbereidende werk van vooral Hofs ver beneden de maat was. Zijn hoge voorzetten vonden zelden de tweede naai en dat was geheel naar de zin van Peter Eikelenboom die. sterk in de lucht, het gevaar '■o' komen onderkende. Trainer Jan van Baaren: 'Peter wist wat hem in het doel te wachten stond. Je weet nu eenmaal van Vites se dat het gevaar in de lucht zit BohouHoos die oneevaarlijke kopsto ten is Vitesse niet één keer gevaarlijk geweest' Fortuna VI Vitesse 1—0 (0—0). 75: Bonman Scheidsrechter: Ram. Toeschouwer»: 2500. Fnrtunn VI.: Elkelenbonm, Corver. Boon, Pijl, Rohbemnnd. Van de Bol, Bouman. Riedljk. Huver. Revpersberg. Don. Vitesse: Pals. Helneman. Bosma, Heezen, Kunst. Hofs, Somer. Meeuwsen. Van Kerkhof. "e»n*ndaal. Vleemlng. Wa«enlngen-Helmond Sport 30 (00) 59. Blok 1—0 73. Meurs 2—0. 75. Wellerdleek 3—0 (strafschop). Scheidsrechter: Hoppen- brouwer. Toeschouwers: 8.500 Pas na een uur konden do Bergbewoners In dit duel van 'wee ongeslagen nloegen de veste van Hel mond Sport doorbreken Helmond was er w In ce<!,aae<l topscorer Hazelhekke aan banden te leppen, maar moest toen ondervin den dat Wapenineen meerdere schuttert heeft. Voor de Helmonders was er weinig eer meer te behalen, toen de thuisclub eenmaal de smaak te pakken had. De Graafschap-Eindhoven 2—0 (1—0) 34 Veen 1—0. 65. Veen 2—0 Scheidsrechter: Derks Toeschouwers 5.000 P« Graafschap toonde de opgaande lijn te n-' te hebben en schiep teeen het teleur - Eindho ven een reeks van kanse- lts twee daarvan werden verzilverd V solistisch werk van de thuisclub had zek een hogere score veroorzaakt. BIJ Eindhoven werden Quadackers en Weber sterk gemist. PEl'-FC WV 00 Scheidsrechter: Booy. Toeschouwers: 4.000. Do verdedigende tak- tiek leverde WV één winstpunt op, zij het op gelukkige wijze Doelman Teeuwen, de ster van het veld. heeft voor de Venlose ploeg fraaie reddingen verricht, waarbij hij het geluk enkele malen aan zijn zijde had, toen Heskamp. Van Effrinp en Stoffels bulten zijn bereik tegen paal en lat schoten. Volendam-Fortuna SC 01 (01) 22. Erkens 01. Scheidsrechter: Van EIJk. Toe schouwers: 3.000. De voormalige eredivisie- ploeg Volendam. die eigenlijk te goed wa» voor degradatie, weet In de eerste divisie niet veel klaar te maken. Voor het oog wordt er leuk spel op de grasmat gelegd, maar In de buurt van het strafschopgebied van do tegenpartij falen de voorwaartsen keer op keer Zo ook gistermiddag, toen Volendam uitgezonderd één tegenaanval de toon aangaf. Droomkansen werden echter door Billy Bond. Jack Jonk en Wlm Kwakman om zeep geholpen. Een verdedt- gingsfout van do thuisclub daarentegen werd door het povere Fortuna wél afgestraft. Volendam zag ook nog zijn beste speler Jan Milhren door een enkelblessure voortijdig het veld verlaten. Leo van Straaten ontbrak opnieuw en werd kundig vervangen door Jan Hoogland (16) De VolewIJckers-Heere veen 1—1 fl0). -40. Fldne 10 (strafschop). 65. Kees Kist 1—1. Scheidsrechter: Van Gastel. Toeschouwers 3.000. Voor De Volcwljckers lijken betere tijden aangebroken Behalve de betere pres taties van de afgelopen weken Medt de mededeling dat good-old Pim Waayenberg weer in training gaat de Nnordamsterdam raers goede perspectieven op een verbetering /an de positie. '."aayentvrg van wie het bestuur vond dat hij voor het voetbal verloren was: hij laat zijn maatschappelijke positie prevaleren boven sljn voetballoop baan. heeft een hem aangeboden contract getekend mét de clausule dat hij volgend seizoen eventueel naar de amateurs mag terugkeren. Ook gistermiddag vertoonde De VolewIJckers de opgaande lijn. Met sterke posltledekklng legden zij Heerenvecn vooral vóór rust hun wil op en schiepen zich gevaarlijke kansen. Slechts het missen ervan verhinderde een grotere score Een moment van onbedacht zaamheid leverde in de tweede helft de gelijkmaker op, waarna de Amsterdammers geen fantasie meer konden opbrengen om alsnog de overwinning te grijpen. ?C Ttlburg-Veendam O—o - Scheidsrechter Welllnga. Toeschouwers 1 500. Een erg slech te partij die nauwelijks het vermelden waard ls, kregen de toeschouwers gistermiddag te zien. Tilburg was weliswaar Iets sterker, maar daarentegen ook meester ln het missen van kansen. Heracles-FC Dordrecht 0—3 (0—1) 27. Van 't Holt 0—1, 47. Vorstenbos 0—2, 53. Hoogmoed 03 Scheidsrechter: Draaisma. Toeschouwers: 2 000. Roordink en Tiessellnk. de 'rebellen' die deze week elndeUJk ak koord gingen met de financiële voorwaarden, hebben geen positieve bijdrage kunnen leve ren aan de aanvalskracht van Heracles. Integendeel, de Almeloërs waren t*gen een verre van groots FC Dordrecht nog machte loze rdan ln allo voorgaande competitiewed strijden van dit seizoen seizoen. Alleen de Jongste spelerH Van Duiven en d eEngels- man Kerlln, konden eennvoldoende halen. Toen Tiessellnk en Roorda In verband met hun slechte prestaties waren vervangen was hei inmiddels te laat cn had Dordrecht reeds geprofiteerd van de diverse fouten ln de Heracles-achterhoede. Roda JC-HVC 2—0 (0—0) 47. Zuldorsma 1—0. 52. Van Leeuwen. 2—0. Scheidsrechter: Van Gemort. Toeschouwers: 4.000. Met man en macht wist HVC voor de rust de aanvalsstormen van Roda op het doel van Van Geffen op te vangen, maar daardoor werd de Araersfoortse aanval danig verwaar loosd. Frïnkel en Van Mourlk liepen er verloren rond. Na de pauze vond Roda hef patroon om de verdedigingsgordel vkn HVC te ontgrendelen en scoorde tweemaal. Meer dere kansen voor de Limburgers werden niet benut. Trainer Koolo na afloop: 'Het is oen regelmatig": overwinning geworden. We moesten goed opletten op de enkele snelle uitvallen van HVC.' SC Cambnur-FC WV 1—1 fl—1) 23 Groenewegen 0—1, 35. Vlletstra 1—1. Scheidsrechter: Berrevoets. Toeschouwers: 2.000. In een matig duel konden zowel Cambuur als WV geen vuist maken. Voor de Friezen was het resultaat teleurstellend, ze blijken nog lang niet die eenheid te zijn, d zij vorig jaar manifesteerden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11