Verschil zaleraltyd blijven Echt is Echt, Coke is Coke 1 Diaconessenhuis 'voorburg ia<>i Diaconessenhuis 'voorburg Gereformeerd jeugdwerk bruist in Rijnsburg van aktiviteiten Sporthal de Buitenhof nagenoeg volgeboekt Geef een Artia panoramaboek HET NIEUWE VOGELBOEK 1000 SPECIAL HOEGEE N.V. een docente eerste verpleegkundige instructie verpleegkundigen eerste verpleegkundige Wijkagenten in Gouda Afscheid mej. Bosch Nootdorp wacht met gewest-idee op Delft Fiets-marathon Razzel en Dazzel groot succes Gratis boekje voor scholieren Gemeenteraad keurt vijver goed In 2 uur voor de brug meer dan 3000 loten verkocht Grasmaaier in Haagse Bos verongelukt TROUW/KWARTET DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1972 REGIO DRH8' al» verrassing voor ds klsmtjss Sprookjesbos*. prontonbook on .kijk doos' - alls# In één Tslksns als u san blad omslaat ontvouwt zich san boeiend aprookjeatonaal in mooie kleuren. Drls-dimanalonaal. du» net als bij aan kijkdoos. Zis da afbeelding. Sommige gedeelten zijn nog beweegbaar ookl In alk boek etsen zes van die kostelijke panorama- taferelen, met de vertelling erbij. b zijn 5 Arta panoramaboek en: Goudkopje en de drie beren t Drie kleine biggetjes Kleinduimpje Jeep en de boneataak Sesam open u Groot tormsat per boek f4,90 Verkrijg baar in de boekhand L. J. VEEN WAGENINGEN (Denkt u daar eens aan bij het winkelen) In Nederland gebotteld met toestemming van de rechthebbende op de gedeponeerde handelsmerken "Coca-Cola" en "Coke" v/elke beide hetzelfde produkt aanduiden. Voor het hennas en herkennen van vogels in da vrije natuur F.M. ENGEL drachtige afbeeldingen vsn 200 vogels In ttun natuurlijke kleuren. Met duidelijke beschrijving»* en vele detalltekenlngen. Kenmerken, leefwijze, nestbouw, broedprocee, vllegtrant, voedselverwer- ving, vogelzang, vogeltrek enz. Een ideaal boek voor de vogelvriend Bewerkt door de bekende Nederlandse vogelkenner RINKE TOLMAN gebonden t 1^.(^0 Verkrijgbaar In boekhandel A3 ma we: sta: offi vra sch. alle opl Hel Sh5 heii van lee rap bru vroi del hij afb So Sportief semi-fastback model met een sterk karakter. De 1000 cc 58 pk motor is soepel, vinnig en zuinig. Moeiteloos en licht is de besturing, het schakelen gaat soepel, de draaicirkel is maar 8.8 meter. Toyota 1000 een snelle stadswagen die echter ook op de grote weg van opschieten weet. Schijfremmen vóór, remkrachtbegrenzer, achteruitrïj- lampen, achterzijruiten uitklapbaar, bucketseats met hoofdsteunen, ruitenwissers met 2 snelheden, veiligheidsknipperlichten rondom, verwarming/ventilatiesysteem met 2 snelheden, enz. OFFIC. DEALER Automobiel- en Garagebedrijf DAMSTRAAT 14 DUBBELDAM TELEFOON 01850-61510 Mevrouw G.V.-'tV. te B. (52) 'Ik bel m'n zuster op en zeg, jij hebt altijd zo'n geluk, kan jij voor mij niet eens een gebruikte brommer op de kop tikken. Ze zegt mijn geluk Is dat ik die kleine rubriekadvertenties in de krant heb uitgevonden. Dat was de beste tip die Ik ooit van een zuster heb gekregen. M'n zoon Jan bromt er goed van. Tevreden zijn ze alleen nooit. Ik heb ook nog een plck-up nodig, zegt ie.' In ons ziekenhuis wordt gevraagd een In ons ziekenhuis wordt gevraagd: liefst met staf- en docentenopleiding. Rang is afhankelijk van opleiding en ervaring. Tevens vragen wij een of twee Enige bekendheid met teamverpleging wordt op prijs gesteld. Inlichtingen worden verstrekt door het Hoofd van de Opleiding, telefoon (070) 90 67 00, toestel 229. Sollicitaties te richten aan de Directie, Diaconessenhuis, Fónteynenburghlaan 5 te Voorburg. op de afdeling Heelkunde. Deze afdeling biedt plaats aan 38 patiënten. Tevens kan er een worden geplaatst voor de nachtdienst, die het hoofd van de nachtdienst tijdens afwezigheid kan vervangen. Het aantal patiënten is zodanig, dat in de hoofdwacht twee medewerksters functioneren. Inlichtingen worden verstrekt door het Hoofd van de Verpleging, telefoon (070) 90 67 00, toestel 212. Sollicitaties te richten aan de Directie van het Diaconessenhuis, Fónteynenburghlaan 5 te Voorburg. Wat vindt u van de kerkdienst? M'euwe geluiden ove» de keft ,,T Jienst zoels die is en zo unnen zijn Twaalf auteurs li verschillende kerken Dr Dekker Dr. C. Graafland. 0 a J. Hoorn. Prot. Dr. H. Jonk* "j®1 D van Katwijk. Prof. Dr G. I Lammens. Ds. J Overdutn. 0 R. J. van Ragée. Eimen Pro Prof. Dr. P. Smits Hennen Ve oeek en Ds. H A. Vis ervaringen inzichten idealen suggesties uturgie. preek, sacramentsb» )0 diening. huisdienst leugddisni ai of met expenmenteei 8itwnatiet - alles komt aan orde in dit Interessante boek vele perspectieven opent paperback f 9.90 Verkrijgbaar n ae boeknan ZOMER KEUNINI WAGENJNGEN G *°e Nieuwe winterseizoen begint zondag RLJNSBURG Zoals ieder jaar het geval is, wordt ook dit keer het gereformeerd jeugdwerk voor het nieuwe seizoen weer ingeluid met de zgn. 'Startweek'. Een reeks evenementen vindt plaats te beginnen op aanstaande zondag. Deze jeugd-zondag zal in de gereformeerde kerken worden gepreekt over 'De jeugd heeft de toekomst. Heeft de jeugd toekomst?' In een speciale jeugddienst om 5 uur in de Imma- nuëlkerk, zal ds. J. Bovenberg uit Leiden voorgaan. Muzikale mede werking wordt verleend door 'Sjar es Shaloom' uit Voorhout. Na af loop van deze dienst is er een gezamenlijke broodmaaltijd en is er gelegenheid te discussiëren. 'Veel liefs uit het verre oosten'. Iets nieuws is de vrijdagacondsoos, waar de jongens en meisjes van 15 tot 17 jaar worden verwacht. Men is hiertoe overgegaan omdat de zgn. tussenclubs ophielden te bestaan in verband met gébrek aan leden. Toch willen de organisatoren deze jeugd de gelegenheid geven zich op verantwoorde wijze te ontspannen. Al met al bruist het van activiteiten bij de gereformeerde jeugd in Rijnsburg. Het verdere programma van de 'start- week* ziet er als volgt uit: Maandag 11 september is er vanaf 18.45 uur voor de jeugd van 8 tot 12 jaar een spelavond in 't Centrum'. Dinsdag 12 september wordt in de Petrakerk, be gin om 8 uur, een toneelstuk opge voerd: 'Hoogheid uw kameel staat voor". De ouderlingen zullen woens dag 13 september om 6 uur de (voet- bal)strijd aanbinden tegen de jeugd op het terrein van de 'Rijnsburgse Boys'. Ook wordt deze avond 'open huis' gehouden in 't Centrum' dat begint om 7.30 uur. GOUDA De Goudse politie zal binnenkort overgaan tot de aanstel ling van enkele specifieke wijkagen ten. B. on w. zien hierin één van de mogelijkheden om het grotendeels verloren gegane contact tussen politie en burgerij te herstellen. Bij wijze van proefneming is geduren de enkele maanden met een wijkagent in het oostelijk stadsdeel gewerkt. B. en w. noemen de resultaten zonder meer positief. Vandaar het besluit nu definitief met enkele wijkagenten te gaan werken. Donderdag 14 september spreekt ds. Toornvliet in de Immanuëlkerk. Aan deze dienst, die om 8 uur begint, verlenen Onno de Jong (zang) en Teke Bijlsma (orgel) medewerking. Thema: 'Ik wandel in het licht van Jezus'. Een ontspanningsavond is gepland op vrijdag 15 september om 8 uur voor de jeugd van 12 tot 16 jaar in "t Cen trum'. Sociëteit "t Vooronder", voor de jeugd van 15 jaar en ouder, opent zaterdag 16 september de deur. Zon dag 17 september begint de zondaga- vondsoos voor jongeren var.af 18 jaar. Jonggehuwden en alleenstaanden van 23 tot 35 jaar kunnen vanaf 21 sep tember terecht op de donderdagavond. Op deze eerste avond komt Sipke van der Land uit Wassenaar praten over ROTTERDAM De directrice van het maatschappijke, advies bureau en inlichtingènbureau (MAI-bureau) in Rotterdam, mej. A. M. Bosch, is met pensioen gegaan. Zij is 25 jaar direc trice geweest. Er wordt haar een afscheidsreceptie aangeboden op vrij dagmiddag van half vie/ tot vijf uur in het sterhuis 'Union', Westzeedijk 144. NOOTDORP Het gemeentebestuur verwacht binnenkort een uitnodiging te krijgen van Delft voor een oriënte rend gesprek over de gewestvorming. Eerst moet Delft nog een definitief standpunt innemen over de gewest- vorm die zij prefereert Volgens loco burgemeester Elfferich geeft Delft de voorkeur aan een regionaal gewest met de Westlandse gemeenten en voorts met Pijnacker en Nootdorp. Pijnacker heeft dezelfde mening. Op voorstel van het Protestants-Chris telijk raadslid mr. Van Muiden nam het college het voorstel tot wijziging van de bouwverordening terug. Mr. Van Muiden had evenals de liberaal Verkaaik kritiek op de verlaging van de toegestane maximum hoogte van t.v.-antennes (van drie naar twee me ter). Op verzoek var. KVP-er Van der Swan zal wethouder Boonekamp de instelling van een centraal-antennesy- steem in bepaalde gedeelten van Nootdorp nader bezien. De raad ging accoord met de grond- verkoop voor 77 woningen in het nieuwbouwplan 'Vrouwtjeslant'. DEN HAAG De sociëteit van de Gereformeerde Laakkerk, 'Razzel Daz zel' heeft het nieuwe sociëteitsjaar andermaal op sportieve wijze inge luid. Evenals vorig jaar werd een fietstocht gehouden over 400 km. van Den Haag naar Winterswijk en terug, die binnen 24 uur voltooid moest zijn. Er waren negen deelnemers aan de start, die op hun barre tocht door midden-Nederland werden begeleid door drie auto's en elf verzorgers. Via Jutphaas en De Steeg werd Winters wijk bereikt met een voorsprong van anderhalf uur op de schema's. Eén van de deelnemers moest op de heen weg reeds uitvallen, geplaagd door maagkrampen. In Winterswijk werden de deelnemers opgevangen door leden van de sociëteit uit deze plaats. Vroeg in de ochtend werd het startschot gegeven voor de terugtocht, die langs dezelfde route ging. Ook deze terug weg leverde een uitvaller op. ditmaal wegens een doorgezeten stuitbeen. Via Zoetermeer kwamen de marathon-fiet sers terug bij het punt van vertrek, de sociëteit in de Isingstraat. Daar werden zij opgewacht door 200 en thousiaste supporters, die de vermoei de maar tevreden lange-afstands-trap- pers een feestelijk onthaal bereidden. Er wordt nu al gedacht over plannen om volgend jaar opnieuw een soortge lijke fietstocht te organiseren. Maar dat wordt dan waarschijnlijk een nog groter opgezet gebeuren, waaraan alle Haagse sociëteiten meedoen. DEN HAAG Het Residentie-Orkest begint zijn nieuwe concertseizoen op zaterdag 9 september met een popu lair concert in de 'Houtzagerij' aan de Hobbemastraat in de Schilderswijk. Het Residentie-Orkest speelde voor het eerst in deze sporthal tijdens zijn actie 'Stad vol muziek' in mei jl. Dit concert bleek zo'n succes o.m. door de schitterende acoestiek dat direct werd besloten tot een herhaling. Willem van Otterloo heeft de leiding; op het programma staan populaire werken van Mozart, Beethoven, Grieg, Berlioz, Dukas en Van Otterloo. Bij de abonnementsconcerten in het Congresgebouw rijden weer de specia le bussen 31 en 33. DELFT De Sporthal Buitenhof is voor het komende seizoen na genoeg volledig volgeboekt. Ge durende 3235 uren oftewel 220 dagen van 's morgens 8 tot 's avonds 11 uur is de hal ver huurd. Wekelijks oefenen er 5000 mensen sport, die door gemiddeld 1500 toe schouwers worden vergezeld. De typi sche. binnensporten basketbal en vol leybal zijn er helemaal aan hun trek ken kunnen komen, de tennissers heb ben niet alle ruimte gekregen die zij 's-GRAVENZANDE De gemeente raad heeft in de dinsdagavond gehou den vergadering een aanvullend voor stel van B. en W. goedgekeurd tot graven van een vijver aan de oostzijde van de verlengde Kon. Julianaweg. De vijver krijgt een lengte van 160 me ter, de grootste breedte is 50 meter. Deze vijver kan tevens dienen als compensatie van gedempt water, tot waterberging en als recreatie-natuur gebied. Rondom de vijver zal name lijk een groenstrook worden aange legd. De totale oppervlakte van de vijver bedraagt 6750 m2, waarvan 2795 m2 bestemd is voor compensatie van gedempt water, als gevolg van de aanleg van de Kon. Julianaweg. Door de provincie wordt subsidie ver leend. Na aftrek van de bijdragen die ontvangen worden, zijn de kosten voor de gemeente 24.000, waarvoor de raad het nodige krediet verleende. Voor aanleg van de Perzikenlaan en Pruimenlaan werd 11.500 toege staan. Vastgesteld werd een bestem mingsplan voor Vluchtenburg en Staelduinen. De overige agendapunten werden zonder discussie goedgekeurd, zodat de raadsvergadering binnen een uur afgelopen was. wel gewenst hadden. In het voorseizoen zijn nog enkefp uren vrij. Tijdens die uren worden m deze maand sportlnstuiven gehouden en wel op donderdag- en vrijdagavon den. Voor het eerst dit seizoen zal het eerste team van de volleybal-vereni ging AV'40, dat uitkomt in de eerste klasse van de NEVOBO, in sporthal Buitenhof spelen. Ook RAAK-PUNCH doet dat, evenals vorige jaren. De basketballers spelen bovendien tenminste één Europacupduel in de sporthal. De besprekingen over de plaats van de tweede sporthal zijn nog steeds gaande. Verschillende instanties heb ben reeds aan het gemeentebestuur, advies uitgebracht om de hal bij het sportpark aan de Brasserskade te bou wen. De hal kan in twee maanden worden gerealiseerd. De geschatte kos ten bedragen 1,5 miljoen gulden. 's-GRAVENZANDE Een groot aan tal enthousiaste dames en heren heb ben de koopmansbanken van veiling Westland-Zuid- bezet om via de tele foon de grote lotenverkoopactie te houden. De opbrengst is bestemd voor het jeugdcentrum 'De Brug' en wordt be steed aan aflossing en rente. Binnen de 2 uur werden vlot 3020 loten verkocht. Dit betekent een nieuw record. Omdat de prijzen aan trekkelijker geworden zijn is ook het aantal loten groter. De resterende 200 loten zullen aan de deur worden ver kocht. MAASSLUIS Het boekje 'Maassl 100 jaar Stad aan de Waterweg*, Da eind juni 1972 als gemeentelijke de gave verscheen, zal dezer dagen wj ge: den uitgereikt aan de leerlingen le< de vijfde en zesde klassen der plaat vai lijke basisscholen en aan alle leerl rel gen van de scholen voor voortge onderwijs. Omdat een collectieve distributie mc C. lijk uitvoerbaar is voor de leerlini vo die buiten Maassluis voortgezet ond wijs volgen, is de regeling getroffi dat zij vanaf heden het boekje gra kunnen verkrijgen bij de Maasslui ke V.V.V., Zuiddijk 11, (Gildehuisje). Deze regeling geldt dus uitsluite voor leerlingen die buiten Maassl] scholen voor voortgezet onderwijs zoeken en, uiteraard, zolang de vo raad strekt. vo DEN HAAG De 59-Jarlge C. kestein uit Den Haag is woensdag® gen in het Haagse Bos aangered door een grasmaaimachlne, waai een collega van hem zat, en tenge' ge van ernstig bloedverlies overled De heer Merkestein liep met een achter de motormaaier aan om grasrandjes waar zijn collega met machine niet kon komen, bij te ken. Toen de machine over een pennest reed en de woedende we de collega van de heer Merkestein lijf gingen, draaide deze de mach om van het nest weg te rijden. 0» bij raakte een van dc cirkelende a ner. de heer Merkestein aan een bf De collega rende naar de weg om politie te waarschuwen, hoewel die enkele minuten na het gebeurde had de heer Merkestein al z<* bloed verloren ^at hij later op ochtend in eer xenhuis overleed.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4