Voorschoten winkeliers gaan hechter samenwerken Bejaarden 'Haagwijk' niet zo best te vinden Sportterreinen in het Duyfrak 'Nieuwveen gedegradeerd' Agenda voor Leiden Valkenburg gaat 'n weekje feestvieren Gezamenlijk jeugdwerk Bloemen en fruit aan Rooseveltstraat Biljarters Woubrugge kampen met beperkte accommodatie Koudekerks brandweer komt aan huis Bouwbedrijf Bakker wil koopwoningen bouwen in Nieuw-Vennep Krediet gevraagd voor aankoop bomen Videoapparatuur gestolen Raad Koudekerk voor bungalow Electronisch concert in de Triumfatorkerk Brandweer houdt open huis Nico Waaddorp geeft concert in Lisse TROUW KWARTET DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1972 REGIO L3 8 I OOI' rzitter Planje: koopafvloeiing moet worden afgeremd VOORSCHOTEN Opgericht is de Stichting Verkoopbevordering Detailhandel, voorzitter is de heer D. W. H. Planje, die een zelfde functie bekleedt bij de Al gemene Winkeliersvereniging Voorschoten, het orgaan voor de middenstandsbelangen op be stuurlijk gebied zoals overleg met de gemeentelijke overheid. De nieuwe Stichting gaat zich bezig houden met de verkooppromo- tion via onpersoonlijke reclame voor de detailhandel. De Stich ting gaat werken voor alle plaat selijke winkeliers. De middenstand zal hecht samenwer ken en de eerste grote actie naar buite n zal zijn een najaarsbeurs, waarbij het hele centrum wordt inge schakeld. De heer Planje is niet zo optimistisch LISSE Men is in Hervormde en Geref. kringen erg ingenomen met het feit, dat men het jeugdwerk geza menlijk gaat voortzetten. Ieder jaar zal men het nieuwe seizoen met een feestweek inzetten. Deze gezamenlijke inzet voor het winterwerk zal plaats vinden op zaterdag 9 september en besloten worden met een programma op zaterdag 16 september. Zaterdag 9 sept. 2 uur wandelpuzzel- tocht: 10-13 jaar, verzamelplaats bij Salvatori; leeftijd 6-8 jaar verzamelen bij Keukenhofbos. Na de puzzeltoch- ten pannekoeken eten in Salvatori. Zondag 10 sept. 10 uur Gezinsdienst in Geref. Kerk, voorganger ds. J. Bovenberg, van Leiden; om 7 uur is er een Jeugddienst in het Ontmoe tingscentrum in de Poelpolder onder leiding van ds. J. Bovenberg. Een groep jongeren uit Nieuw-Vennep ver leent muzikale medewerking. Om 7 uur is er ook een Jeugddienst in de Herv. Kerk (was maanden geleden reeds gepland, waardoor twee jeugd diensten tegelijk vallen). In de toe komst gebeurt dit niet meer. Dinsdag 12 sept. 7-9 uur filmavond in Salvatori. Donderdag 14 sept. 7-9 uur creatieve avond voor de jeugd van 8-14 jaar. Zaterdag 16 sept. Voor de jeugd van 7-13 jaar verzamelen bij Salvatori voor een bezoek aan het strand met creatieve bezigheid en tot besluit een kampvuur. Des avonds om 8 uur wordt voor de jeugd van 14 jaar en ouder een feest gehouden in Salvato- ri. Na de startweek gaat men het jeugd werk gezamenlijk voortzetten op de volgende wijze: Dinsdag van 7-8 uur clubavond voor jongens en meisjes van 8, 9 en 10 jaar in Salvatori; Woensdag van 24 jongens en meisjes van 9 tot 12 jaar in de jeugdzaal van het nieuwe Kerkelijke centrum aan de Ruishornlaan Poelpolder; op de zelfde avond van 7-8.30 uur meisjes van 13, 4 en 15 jaar, eveneens in het Centrum Poelpolder; Vrijdagavond van 7.30-8.30 uur jongensclub leeftijd 11-13 jaar in Salvatori; zaterdag avond van 7.30-8.30 uur jongens en meisjes- soos 13-15 jaar in nieuwe Hervormde Centrum. Zondag van 11.30 tot 12.30 uur Intermezzo (jongens en meisjes 14 en 15 jaar) en de club boven 16 jaar, in Salvatori. LEIDEN Zaterdag en zondag hou den de tuingroepen Oostvliet, Room burg en de Onderlinge Turnvereni ging met medewerking van de Ama teur- bloemen- en fruitteeltclub Ma- ter-Sprenger een tentoonstelling met bloemen, planten, groenten en fruit in de kantine van het Centrum voor vakopleiding aan Volwassenen aan d Rooseveltstraat. De tentoonstelling zal zaterdag om half drie worden geopend door de heer H. J. Haarlem, voorzit ter van de Leidse Bond van Amateur- tuindersverenigingen. Zij is voor alle belangstellenden open zaterdag van half 4 tot 6 uur en zondag 10 septem ber van 12 tot 6 uur. om te veronderstellen dat alle winke liers met open armen de nieuwe stichting tegemoet zullen treden. Eén van de kenmerken van de winkelier is vrijheid en zelfstandigheid en daar voor is de winkelier bereid het avon tuur te zoeken en vele zekerheden niet te begeren. De heer Planje meent echter dat er iets moet gebeuren om de sterke koopafvloeiing te remmen en als het kan te stoppen. Voorschoten komt in de greep van de strijd om de consu ment tussen de winkeliers in het centrum van Leiden, Den Haag en Leidsenhage. In die strijd kan Voor schoten wel een grote klappen krij gen. ROMANTISCH 'Het is een teken aan de wand dat de NZH extra autobussen in zet voor de koopavond in Leiden. Deze bussen rijden van Voorschoten naar Leiden v.v. De NZH zou dit niet doen als er géén animo voor is', aldus de voorzit ter, die constateert dat Voorschoten een compleet assortiment bewinkeling bezit in een zeer romantische omge ving, wat helaas niet wordt uitge- WOUBRUGGE In het Oude Raed- thuys vergaderden leden van biljart vereniging Jacobswoude. Uit het jaar verslag bleek dat de vereniging er financieël gezond voor staat. Het le dental steeg tot 28. In de afdeling C4 behaalde het eerste team een tweede plaats. Het tweede team werd kampi oen, in de afdeling C-4. Ook de jeug dafdeling werd kampioen, tenvijl bij het bandstoten Jacobswoude 1 eerste werd. Secretaris A. van der "Haven werd herkozen. De contributie wordt verhoogd tot 5 gulden per maand voor de senior-leden. Het bestuur zal onderzoeken of, gezien de beperkte accommodatie, of tot een ledenstop of tot ledenselectie moet worden beslo ten KOUDEKERK Evenals voorgaande jaren zal een nationale brandweerdag worden gehouden en wel zaterdag 9 september. Deze dag zal in het teken staan van de brandpreventie. De spuitgasten zullen met rijdend materieel huis aan huis een folder verspreiden, waarin wenken staan om brandgevaar te voorkomen. De leerlin gen van de hoogste klassen van de lagere scholen krijgen een zgn zoek plaat waarop een aantal brandgevaar lijke onderwerpen staat afgebeeld. speeld. Iedere winkelier kijktgraag naar de eigen deur en wanneer die maar flink open en dicht gaat, loopt de zaak wel. 'Dat is een verouderd principe', aldus de heer Planje,. 'want nu moeten alle wikeldeuren veel open en dicht gaan. Een winkelcentrum kan alleen bestaan als alle winkels 'gewild' zijn bij de consument. Een dracht onder de winkeliers maakt het kopen aantrekkelijk'. NIEUW-VENNEP Donderdag 14 september vergadert de commissie voor ruimtelijke ordening en volks huisvesting. Op tafel komt een tweede wijziging van het bestemmingsplan Nieuw-Vennep-Linquenda. Om de ont sluiting van het gebied ten westen van genoemd bestemmingsplan dat in de toekomst wellicht voor verdere dorpsuitbreiding zal worden bestemd, mogelijk te maken, moet ruimte wor den opengehouden voor de aanleg van een toegangsweg. Hiervoor is een planwijziging ontworpen. Besproken wordt een voorstel voor de verkoop van grond aan het bouw- en aannemingsbedrijf J. M. Bakker voor het bouwen van zeventig voor de verkoop bestemde drive-in-woningen in 'Linquenda'. Het betreft hier twee terreinen voor een verkoopprijs van 875.000. Het bouwbedrijf C. Valk wil grond kopen voor de bouw van zeven voor de verkoop bestemde pre miewoningen aan het Waterlelieplant soen te Lisserbroek. Als verkoopprijs wordt genoemd 74.560. yLEIDEN Bejaarden worden 'weg gestopt', werd vroeger wel eens ge zegd. Bij het bejaardencentrum Haag- wijk aan de Beethovenlaan lijkt dat thans nog een beetje het geval te zijn, tenminste wat de bereikbaarheid betreft. Verscholen achter de smalle doorgang naast het verzorgingscen trum liggen bij het bejaardencentrum behorende woninkjes, die voor een bezoeker of leverancier nauwelijks te vinden zijn. 'Zelfs de brandweer niet', aldus de heer F. van Dorp, een bewo ner. 'Vorige week hoorde ik een vrouw om hulp roepen. Tot mijn grote schrik zag ik dat de gordijnen in haar huisje in brand stonden. Ik belde de brandweer en liep even later naar de Kennedylaan om ze op te vangen. Mijn buurman ging de andere kant op. Natuurlijk waren ze weer aan het zoeken en zaten totaal in de verkeerde hoek. Het liep gelukkig goed af'. De heer Van Dorp heeft een aardige suggestie om aan deze situatie een eind te maken. 'Men moet het hier' gewoon 'Haaghof' noemen, dan kun nen we voortaan weer gevonden wor den. Nu is het zo dat je bij verjaarda gen de banketbakkers en bloemenhan delaren met hun bestellingen als pad vinders over de Beethovenlaan heen en weer ziet rijden*. 'Wij gaan ons niet verkopen aan Rijnsburg' VALKENBURG Onder leiding van iburgemeester N. van 't Wout kwam de Valkenburgse gemeenteraad bijeen. De belangstelling op de publieke tri bune was groot. Zowel door het colle ge als de raad is men op positieve wijze op de sportproblemen ingegaan. Het was de heer J. Schipper, die mede namens zijn fractiegenoot, de heer D. Doldersum (C.H.U.) als eer ste het- woord voerde over de aanleg van sportvelden. Vooral wethouder v.d. Meij heeft zich als wethouder voor sportzaen, volle dig voor deze zaak ingezet. Er be stond, aldus de 'heer Schipper, alleen nog maar de vraag waar de sportvel den zouden komen. Daar de gemeente raad vorig jaar besloten heeft tot vrijwillige ruilverkaveling leek het ons, aldus de heer Schipper, onge wenst op deze gronden zonder nadere informatie, sportvelden te gaan aan leggen. Dit om de ruilverkaveling niet in gevaar te brengen. Er is veel tijd verloren gegaan. Hierdoor zijn tevens de voordelen van aanleg van een tweede veld aan de Zonnevelds laan van de baan. 'Ik blijf van menig, dat een definitief sportveldencomplex aan de Zonneveldslaan goedkoper is'. Bovendien wilde Schipper een groot vraagteken plaatsen betreffende de globale kostenberekening van het In genieursbureau Oranjewoud. Globaal moeten we toch denken aan een be drag van 100.000 per veld. Ook de overplaatsing van het clubgebouw is twijfelachtig. In een onderhoud met Valken 68 is gebleken dat deze vereni ging positief staat tegenover het plan Duyfrak. Eén terrein voor deze vere- NIEUWVEEN De gemeenteraad van Nieuwveen heeft besloten zich in z'n geheel achter het advies van het Instituut Stad en Landschap te scha ren, waarin kritiek geleverd wordt op het Streekplan Plassengcbied. G. v.d. Hoorn duidde de woningbouw voor eigen inwoners aan als grootste noodzaak. De toegestane aanwas van 1.5 pet zou voldoende zijn, wanneer uitsluitend, woningwetwoningen wer den gebouwd. Echter is dit een onmo gelijke zaak. De woningbouw moet geschieden in pakketvorming, volgens verordening, tezamen met premie- bouw en vrije sektorwoningen, tenein de voor de woningwetbouw de grond voor redelijke prijs te kunnen calcule ren. Anders zouden de huren hiervoor onbetaalbaar worden. De toegestane 1 pet bouwvolume per jaar zal dus nog moeten gedeeld met nieuwkomers. M. de Groot zag Nieuwveen als ge meente gedegradeerd geen uitbrei ding monddood wat betreft werkmogelijkheid zal de beroepsbevol king zijn aangewezen op de grotere plaatsen en dan maar zien daar een onderkomen te vinden. Dit bezwaar werd gedeeld door mevr. Th. Speet 'wanneer vrijwel geen vesti ging mogelijk-is voor kleine bedrijven of enigerlei uitbreiding, gaat dit 73 streekplan ten koste vooral van 'De kleine man'. C. Meyer zou graag in een hearing de inwoners zelf hun mening laten horen over het streekplan, maar na veel overleg over en weer, bleek dit de zaak niet eenvoudiger te maken. Op grond van de bepalingen van de kleuterwijswet zal van gemeentewege schoolgeld worden geheven van 48 per leerling per jaar, rekening hou- dend met de bekende bepalingen voor eventueel min- of onvermogenden te -m y|- -n •Ij g°l,dsoeanansia^i«)1.iJke [Qrmm'n vo1' Marktberichten Goedkeuring werd verleend aan mede- de plannen gereed zijn om medio te beginnen met de bouw van de rioolwaterzuiveringsinstallatie aan de Schilkerweg, welke bouw twee jaar zal vergen. De gemeente zal dan in tussen dienen te zorgen voor de aan leg van het rioleringssysteem, waar voor plannen en bespreking voor fi nanciering binnenkort ter tafel ko men. niging is geheel onvoldoende. Laten B. en W. toch alles in het werk stellen hieraan iets te doen. Wat de voorzieningen voor de tennis sport betreft zag Schipper dit niet zo liggen. Zij kunnen in Katwijk spelen. Bovendien gaat de aanleg van één tennisbaan zeker 25.000 kosten. Mevrouw Mr. A. M. de Jong- de Graaf (V.D.D.) wilde een lans breken voor de tennissport. Hoe staat het met de agrarische bestemming van het Duyf rak? Toch wilde ook mevr. De Jong zich achter het voorstel van B. en W. scharen. De heer A. C. de Haas (Gem.Bel.): Ik ben blij dat we een beslissing kunnen nemen. Ik heb, aldus de heer De Haas, al jaren gepleit voor wat thans •is voorgesteld. Ook de heer Van Leeuwen (A.R.) vond dit een gelukkige situatie. Wel wilde hij de zelfwerkzaamheid van de sportvereniging duidelijk naar voren brengen. Zonder hoofdelijke stem ming werd het voorstel voor vestiging van sportterreinen in het Duyfrak, aanvaard. RIJNSBURG Hierna werd het algemene sportbeleid in bespreking gegeven. De heer A.C. de Haas: Als ik deze werking tot bouw van een bergplaats nabij de nieuwe christ. kleuterschool, welke berggelegenheid zal worden ge bouwd onder één kap met de berg plaats voor de nieuwe in aanbouw zijnde openbare basisschool. Aan mevrouw I. Phillippa-Brada zal op eervolle wijze ontslag worden ver leend per 20 sept. a.s. op haar eigen verzoek als onderwijzeres aan de openbare basisschool, terwijl in deze vacature met algemene stemmen werd benoemd mevr. A. Zwolsman van de Bovenkamp uit Wilnis. Burgemeester H. L. Breen kon nog mededelen te hebben vernomen van Hoogheemraadschap van Rijnland, dat KATWIJK AAN DEN RIJN 5 september groenteveiling: waspeen A I 420-630, A II 370-720. B I 630-1000, B II 2S0 C II 370-390, uien 350-690, bloemkool 6 I 100-172, 6 II 22- 223, S I 116-160, S II 40-S8, 10 I 131, 2 I 00- 2. 2 II 63-06, bospeen 46-73, snijbonen 30, postelein 20, sla 8-25. rode kool 21-SO, savoye kool 2S, prinsessebonen 90. prei 48. selderij 18-25. kroten 73. andijvie 29-39, spitakool 49, breekpeen 590-620. Aanvoer waspeen 150.000 kg, bloemkool 85000 stuks. KATWIJK AAN ZEE Woensdag 6 septem ber geen haringafslag. LEIDEN 6 september Groente- en Fruivei- lirig. Per 100 kg appelen 58. peren 34. aardappelen 18-27, andijvie 12-22. augurken 22-28, pronkbonen 65-80. snijbonen 95-120. stambonen 80-135, kroten gekookt 70. rode kool 14-21, groene kool 10-22. spitskool 45-52. postelein 20-47, prei 32-39. rabarber 29-32, spinazie 27-41. spruiten A 78-85. spruiten B 63-71. champions 305-335, tomaten A 410-450, tomaten B 360-400. tomaten C 330-360, toma ten CC 250-270. uien middelgrof 20-32, witlof 200-325. Per 100 stuks meloenen 6. 185-205. 8. 125-190. Bloemkool A 130-150, bloemkool B 124. bloemkool C 94, komkommers AAA 20-27, .AA 20-22. A 19-20, komkommers B 16-17, komkommers C 15. D 15. E 15. sla A 23-29. Per 100 bos peterselie 14-20. selderij 14-21. NIEUW-VENNEP Maandag verga dert de raadscommissie van advies en bijstand voor openbare werken en plantsoenen. Ondermeer komt een krediet van 4000 ter sprake voor de aankoop van een partij bomen dooi de afdeling Hoofddorp/Nieuw-Vennep van de Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor tuinbouw en plantkun de. In verband met liet vijfjarig bestaan van de vereniging wordt voorgesteld de bomen te planten in voortuinen te Nieuw-Vennep. HAZERSWOUDE In de nacht van maandag op dinsdag is uit het bedrijf van Nedairco N.V. Hazerswoude-Rijn- dijk video-apparatuur ontvreemd ter waarde van ong. 10.000 Dit appara tuur wordt gebruikt voor theorieles sen in dit bedrijf aan de Willem Kloosstraat. sportnota lees, gaan we ons dan niet een klein beetje verkopen aan Rijns- burg? Wat blijft er nog in de eigen gemeente? Hij wilde verschillende za ken in eigen huis houden. Een spor thal zou misschien wel te realiseren zijn. De heer Van 't Wout: Ik wil bestrij den dat door mogelijke samenwerking ons aan Rijnsburg gaan verkopen. Be paalde zaken zijn voor een kleine gemeente niet realiseerbaar. Valken burg kan bijv. nooit alleen aan een zwembad denken. Wethouder Van der Meij: Bij het college bestaat het ge voelen dat als het enigszins kan ivij in eigen huis blijven. De heer Schipper: Is het niet moge lijk het Dorpshuis uit te breiden of te verbouwen? Wat gaat Rijnsburg ons bieden? De opmerking van de heer De Haas, dat als de sport uit het Dorpshuis zou verdwijnen, dit voor het dorpshuis u-el eens financiële ge volgen zou kunnen hebben, kon de heer Schipper volledig onderschrijven. In de nota, aldus de heer Schipper, wordt een bedrag genoemd van 800.000 voor een sporthal. Voor 500.000 zou er toch 'wel iets te creëren zijn. Voorzitter Van 't Wout: We hebben niet alleen met sportzaken te maken. Er zijn ook vele andere voorzienin gen. Duidelijk zullen we dan ook andere mogelijkheden hebben te on derzoeken. KOUDEKERK Wat de raad van Koudekerk betreft mag de heer M. C. Reyneveld een bungalow bouwen op het stukje grond naast zijn loonbe drijf aan de Hondsdijk. Het gemeentebestuur had dat aanvan kelijk verboden. Bij stemming bleken alleen de beide wethouders, ir. Van der Pols en de heer W. van Venten, en het PC-raadslid v.d. Vlugt tegen het bouwen van de bungalow te zijn. Het motief van drs. Van der Vlugt: dan worden alle mooie plekjes in de gemeente vogelvrij. De kans dat de heer Reyneveld ook inderdaad een bungalow op zijn grond mag bouwen is volgens burgemeester Van der Lin den niet zo groot. Er moet nu bij G.S. een wijziging van het bestemming splan worden ingediend en die gaan alweer volgens burgemeester Van der Linden daar nooit mee ak koord. Verschil van mening was er in de Koudekerkse raad ook over de onbe woonbaarverklaring van de panden Hogewaard 90 en 91. De inspecteur voor Volkshuisvestiging had positief geadviseerd. In de raad gingen stem men op die pleitten voo handhaving van de huisjes. Temeer ook omdat de bewoners nooit geklaagd hadden. Bij stemming bleek een ruime meerder heid in de raad toch voor afbraak. KATWIJK AAN ZEE Morgen, vrij dagavond, kunnen de liefhebbers ge nieten van een heel bijzonder concert in de Triumfatorkerk. Het wordt ver zorgd door de organist en componist Jan Welmers en de altviolist en expe rimentator met nieuwe klanken, Wybren Veeman. Samen studeerden ze aan het Groningse conservatorium. Veeman bovendien aan de Universi teit van Utrecht. Het programma belooft ook uitvoerin gen van andere, oudere en nieuwere muziek. Maar hierna komt het ongewone, het in het westen van Nederland nog niet gehoorde. Eerst een 'Mixtuur', voor vier klanksporen, van Wybren Veeman. Het laatste programapunt is een improvisatie van Welmers en Veem an. met gebruikmaking van orgel, alt viool. orff-instrumentarium cn een verplaatsbare productie-studio voor electronische muziek. Het bestuur van Pro Organo et Musi- ca verwacht een grote belangstelling voor dit unieke, een onbekende klank wereld oproepende gebeuren, óók cn vooral van de kant van de jeugd. HAARLEMMERMEER Voor het vierde achtereenvolgende jaar doet de brandweer mee aan de nationale brandweerdag die zaterdag wordt ge houden. Al het brandweermateriaal zal worden tentoongesteld op liet plein voor de hoofdkazerne in Hoofd dorp, waar open huis wordt gehou den. Om 10 uur en 14 uur worden demonstraties gegeven. Vorig jaar werd de brandweerexpositie bezocht door ruim zeshonderd belangstellen den. LISSE De orgelkring Bollenstreek organiseert zaterdag 9 september om 8.15 uur in de St Agathakerk een orgelconcert door Nico Waasdorp uit Bloemendaal. Het programma ver meldt ondermeer werken van Fr. Cou- perin. C. Franck, M. Reger, H. Schroeder. J. Dragt en H. Andiessen. -^OORDWIJK üp zaterdag 16 september zal prins Claus in Noordwijk het nieuwe complex open wijkse Golfclub. Het complex is tevens Nationaal Golfcentrum. VALKENBURG Door de Oranje vereniging 'Wilheknina' te Valken burg is voor de komende feestdagen een goed verzorgd programma uitge bracht, dat er als volgt uit ziet: maandag 11 september; tafel-tennis toernooi in de grote zaal van het Dorpshuis. Aanvang 19.30 uur. Even eens die avond houdt de schaakvereni ging een schaaktoernooi in het Dorps huis. Aanvang 8 uur, deelname staan voor iedereen open. Dinsdag 12 sep tember is er een lampionoptocht voor alle kinderen, met medewerking van het tamboer- en trompetterkorps D. V. S. uit Katwijk en Valkenburgs Harmonie. Opstelling van de stoet om 19.30 uur op het Lamb rechts veld. Na afloop demonstratie door D. V. S. Woensdag. 13 september wordt al om 6.00 uur begonnen met een hengel- wedstrijd voor iedereen. Gezamenlijk vertrek vanaf de veerpont. Om 10.00 uur volgt de opening van de paarden markt door burgemeester N. van 't Wout. Om 14.00 uur zijn er kinder spelen op het schoolplein van dp Lagere School aan de Broebweg. Om 14.30 uur wordt door het ptarden- marktco-mmité een ringrijderij georga niseerd. Hieraan kan worden deelge nomen met paard en tilbury, en ook met gezadelde paarden. Om 17.00 uur is er op terrein aan de Zonnevelds- laan een voetbalwedstrijd tussen de kampioen van 1951 (toen Valken Boys geheten) en Oud Valken 68. Toegang gratis. Donderdag 14 september wordt om 9.00 uur begonnen met een grote kinderoptocht door het dorp. Om 11.30 uur: prijsschieten op de speel plaats van de kleuterschool. Om 11.30 uur kunnen »de schoolkinderen tot 14 jaar een tractatie afhalen bij de mu ziektent tegenover v.d. Krogt. 14.30 uur: Kuipjessteken met wagen op rails voor dame en heren van 15 jaar en ouder. 16.30 uur: Touwtrekken voor dames en heren, in ploegen van 6 personen. Om 20.30 uur wordt het feest besloten met een dansavond in het Dorpshuis met medewerking van het dansorkest van Wim Crama. Vrij entree. Beide dagen is er lunapark. DONDERDAG 7 SEPTEMBER Praethuys: Vrouwengerkkoorstraat 9. 8 uur gespreksavond actio Columbia Derde-Wereld- wlnkel. Voorschoten: kasteel Duivenvoorde 8.30 uur: kamermuziekavond. Stadhuis: 6 tot 8 uur spreekuur soc. raads vrouw. Praethuys: Vrouwenkerkkoorstraat 9. 8 uur cespreksavond actio Columbia Derde-Wereld winkel. Voorschoten: kasteel Duivenvoorde 8.30 uur; kaïuerinuzlekavund. Stadhuis: 6 tot 8 uur spreekuur soc. raads vrouw. VRIJDAG S SEPTEMBER Gehoorzaal: 8.15 uur musical Halr. ZATERDAG 9 SEPTEMBER Gehoorzaal: 8.15 uur cn 24 uur musical Hair Bevrijdingskerk Montgomerystraat. 7 tot 10 uur: rullclub voor verzamelaars. Gehoorzaal: 8.15 uur musical Hair. ZATERDAG 9 SEPTEMBER Gehoorzaal: 8.15 uur en 24 uur musical Hair School De Valk Rljnsburgerslngel: informatie middag esperanto. FILMS TOT 14 SEPTEMBER Camera: Mysterie van het organisme 18 jr Dag. 19 cn 21.15, do. vr, ma en di 14.30 Matinee: 'Jungle Jlm en de skeletmannen' a.l.j za en wo 14.30. zo 14 en 16.15 uur. Nachtv. vr. za 23.30 "Little big man' 18 Jr. Studios 'Trash' 18 J. Dag. 14.30. 19 en 21.15 uur. ZoZZ. 14.30. 16.45, 19.00 en 21.15 uur (E) Luxor: 'What's up Doc' a l. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. o. 14.00. 16.45. 19.00 en 21.15 uur. (E) Lido: 'Bad man's river' 14 jr. Dag. 14.30. 19.00 cn 21.15 uur. ZoZ 14.30, 16.45. 19.00 en 21.15 uur (E) Trianon: 'De inbreker' 14 jr. Dag. 14 30. 19.00 en 21.15 uur. Zo extra voorst. 16.15 Rcx: 'Naakt in vreemde bedden'. 18 jr. Dag 14.30, 19.00 cn 21.15 uur. APOTHEKEN TOT 8 SEPTEMBER Haven-Apotheek, Haven 18. cn apotheek Voorschoten. TENTOONSTELLINGEN Do Lakenhal: tentoonstelling over de Leidse hofjes, tot 10 september, dagelljk 10 tot 17 uur, zondagen 13 tot 17 uur. De Lakenhal: 'Do familie Fortman, zilver smeden te Lelden in de 18e eeuw', tot 27 augustus. Museum Volkenkunde: Fal-La, Hijs de- Zeilen tol 8 Januari 1973. Openingstijden ma t.m za 10-17 uur: zo- en feestdagen 13-17 uur. Dagelijks filmvertoning. Galerie Van der Vllst. Butermarkt 3, Leiden: ziimertentoonstelllng, schilderijen van Fred Groie. gouaches van MACHTELD Hooyen. lekemngi o van Rcnê Nijhof cn Keramiek van Adrian a Baarspul. tot 2 september. Geopend van dinsdag tot en met zaterdag. Museum natuurlijke historie Raamsieeg 'i_ Dierenleven in Suriname tot en met 27 oktober. Lakenhal: tekeningen cn grafiek van Léon van den Eijkel. van 8 september tot 22 oktober. DOKTERS. BKANUWEER. POLITIE Dokterstelefoon 5 maal 2 (tot zondag 24 uur). Brandweer 5 maal 3. Politie 5 maal 4 EHBO: 20545. Oe poliklinische behandeling na ongevallen BEHANDELING NA ONGEVALLEN wordl van dinsdag 12 uur ('s middags) lot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlacom-ssrnliuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door bel Si. Eirrabetb ziekenhuis «Hooigracht). U|i andere werkdagen cn op zondagen door hel Academisch Ziekenhuis. GEMEENSCHA!* ZUID IVESI Hulpverlening*- en informatiedienst voor Lel den voor hulpverlening telefoon 20460: voor Intomulle 33021. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19,45 uur; dinsdag van 13.00-14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en vuor zwangeren: van 10.00- 12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10 00-11.30, 10 00-17 30 en van 18.30-20.00 uur. Op dinsdag Is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek ('raemalurenafde- llng ialleen voor ouders) dinsdag niet. Ma. wo. du en vrij van 18.30-18.45 uur; za en zo van 15.0U-I5.15 uur. Uiacunesscnhuis: Isle klasse dagelijks: 11.00- 12.00 uur. 13.15-14.00 uur; 19 45-20 30 uur; 2e en 3e klasse: dagelijks 13.15-14 00 uur; kin derafdeling: dagelijks 14.45-13.30 uur en maandag, woensdag- en vrijdagavond 18.00- 19 00 uur. LEIDEN Si. Eli-abeihziekenhuls: Volwas senen: 3e klasse, dagelijks van 14-13 en van 18.45-19.30: 2e klasse, dagelijks van 11.30-12 en van 14-15 en van 18 45-19.30 uur. Ie klasse, dagelijks vanaf 11 30 uur. Kraamaf- deling: 3e klasse. 15-16 en van 18.45-19.30 uur: 2e klasse. 11 30-12 (alleen vaders); 13-16 en van 18.45-19.30 uur. Kinderafdelingen Al en B4: Dagelijks van 14 30-18.45 uur (de bezoektijd per bezoek ls beperkt tot drie kwartier). SPREEKUUR GEZINSVERZORGING EN BE- JAAKDKNBULPs dagelijks van 9.00-10.00 uur op Morssingel 8. telefoon resp. 24800 en '3200.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3