Feestroes Israëli's wreed verstoord 'Goede afloop' bleek afschuwelijke slachting Wilson: Amin is waanzinnig mens Spelen gaan door Geen EEG-initiatief in Midden-Oosten Nederlands Palestina Comité betreurt aanslag Zuidvietnamezen op de vlucht bij Da Nang medische hulp Vietnam vpro televisie 1091430 Finse baggeraars vermist Joegoslaviërs vrezen Stalinisme Vijf doden bij brand in Belgische lichter TUC: niet in EEG TROUW/KWARTET DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1972 BUITENLAND T9/K11 oep om wraak tegen Arabische buurlanden Waarom geen machtsvertoon? 5RUZALEM (UPI, Reuter, AP) Israël, dat naar bed was gegaan met de verzekering i'e na- oirale radio dat de negen Israëlische gijzelaars veilig waren, heeft gisteren met woede er. rbijste- Dg kennis genomen van de ware ontknoping van het drama van München. Alom werd geroepen IQ wraak op de Arabische landen, die de Palestijnen onderdak bieden. LONDEN (UPI, Reuter, AP) Harold Wilson, leider van de Britse Labourparty, heeft in een vraaggesprek voor de BBC-radio president Idi Amin van Oeganda een man genoemd, die aan waanideeën lijdt en geestelijk onevenwichtig is. Wilson zei het te betreuren, dat de regering in Londen Amin een staatsgreep heeft laten uitvoeren, zonder enig machtsvertoon van de Britse marine. radio, die de gehele nacht in de cht was gebleven, had niet het auws over de dood van de gijzelaars prgegeven, waarschijnlijk omdat ist de naaste familieleden ingelicht ,esten worden. Nieuws-bulletlns zei- q alleen dat de reddingsoperatie rt geslaagd was. Er werd vermeld, t één van de helikopters op het egveld nabij München dn vlammen s opgegaan, maar verzwegen werd t de negen IrraëLi's daarbij waren igekomen. u z« uur werden de uitzendingen a de nieuwe dag echter geopend it gebeden uit het bijbelboek Gene- dat gaat over moed in de dood. r omroeper meldde dat de reddings- sratie was mislukt, maar pas een r later werd met gebroken stem dedellng gedaan over de doden. 'De lering van Israël kondigt met diepe art aan dat 11 leden van de Israëli- ie delegatie naar de Olympische den in München zijn vermoord ir Arabische terroristen', zo luidde regeringsmededeling. Klassieke dek vervang daarna de gebruikelij- vrolijke ochtendmuziek, jimier Golda Meir en drie leden van ir "keuken'-kabinet vernamen het nieuws dn de vroege ochtend, nadat ze met elkaar haddien getoast op het feit dat de atleten in veiligheid waren. De Israëli's reageerden in verbeten woe de. 'De bastaarden, die vuiile, laffe bastaarden', tierde eén arbeider. 'Het enige wat zij kunnen is ongewapende burgers aanvallen'. Velen riepen om wraak: 'We moeten korte metten ma ken met de terroristische hoofdkwar tieren dn Beiroet, Cairo en waar dan ook. En we moeten hun cellen in Westeuropese landen eveneens likwie- deren', meende een van hen. Premier Meir vergaderde gistermor gen bijna vier uur met haar kabinet en militaire leiders. Na afloop van het beraad, tijdens welke waarschijn lijk ook de uitzending van de rouw- plechtigheid in München werd beke ken, werd een officieel communiqué uitgegeven, waarin er bij alle landen op aangedrongen werd effectiever op te treden tegen Arabische guerrilla's. In een, indirecte toespeling aan Israëls Arabische buurlanden werd gezegd, dat Israël hen dde de guerrilla's helpen mede-verantwoordelijk blijft stellen. De guerrilla's vormen een gevaar niet alleen voor Israël, maar voor de vrede en het welzijn van alle naties, aldus het communiqué. Het dankte de West- RVOLG VAN PAGIN A 1 betrokkenen u-t de helikopters tapt en daardoor kregen de Arabie- kans de gijzelaars af te maken. 5PE INDRUK Westduitse kabinet heeft giste- nadat in het Olympische stadion herdenkingsplechtigheid was ge iden, waar vooral de Westduitse sident Heinemann en de leider van Isralische ploeg, Samuel Lalkin, indruk maakten, vergaderd, ïdskanselier Brandt heeft een ver- tot de VN gericht gezamenlijk strategie uit te werken om in de iomst dit soort terreurakties te rkomen. Hij heeft opnieuw zijn ete leedwezen betuigd aan pre- r Meir van Isral en de Bondsre- ing heeft een diepgaand onderzoek ist. Ook naar de veiligheidsmaatre en die genomen waren. Hoe kon- de Arabieren in het dorp komen, van de Palestijnen heeft als tuin- i in het Olympisch dorp gewerkt zou de anderen het Isralische iljoen hebben gewezen. hinderlaag was door de Westduitse itie gelegd, omdat, aldus de West- tse minister van binnenlandse za- Genscher, 'als de Israëlische gij aars het land zouden verlaten, dit zekere dood voor hen zou beteke- 'We hebben getracht Westduitse itici, die zich vrijwillig hiervoor ichikbaar hadden gesteld (onder- er bondskanselier Brandt en minis- Genscher, red.) in de plaats te Hen van de gijzelaars, maar de roristen weigerden dit', n woordvoerder van het ministerie binnenlandse zaken heeft ook toe- leven, dat de Westduitse autoritei- enkele dagen geleden al gewaar- twd waren, dat er iets zou kunnen leuren. Maar dat was een waarschu- ig in zeer algemene termen zei hij. 'AB1ERENHAAT Q golf van Arabierenhaat gaat nu de Bondsrepubliek. Mensen met donker uiterlijk werden op straat Frankfurt uitgescholden voor •ordenaars. Het bleek een groep an jaarden te zijn aalf banken in München hebben riale rekeningen geopend voor de Jestaanden van de elf Israëli's en de astduitse politieman, die zijn ver- •ord. fflderden Britten hebben gisteren aangeboden vrijwillig dienst te nemen in het Israëlische leger om tegen de Palestijnse guerrilla's te strijden. Dit heeft de Israëlische ambassade in Lon den meegedeeld. Een groot aantal was geen jood. 'We hebben ze duidelijk moeten maken dat het Israëlische leger geen vrijwilligers uit het buitenland opneemt', aldus een woordvoerder van de ambassade. De opperrabijn van het Israëlische le ger is naar München gevlogen. Hij zal de doden naar huis begeleiden. Het gezaghebbende Egyptische dag blad Al Aohram schreef gisteren dat de Egyptische premier, Aziz Sidny, dinsdagavond een Westduits voorstel om de Arabische guerrillastrijders en hun negen Israëlisce gijzelaars uit München naar Cairo te sturen, heeft verworpen. Al Achram zegt dat de Westduitse bondskanselierWilly Brandt, de pre mier telefonisc aanbood de geurrilla- strijders en hun gevangenen aan boord van een Duits vliegtuig te zen den, mits het toestel en de gijzelaars later zouden worden teruggestuurd. Maar Sidky deelde de Bondskanaselier mee, dat Cairo zo'n voorstel niet zou kunnen aanvaarden tenzij het door de geurrillastrijders zou worden ge- duiitse regering voor haar pogingen het leven van de gijzelaars te redden. De Israëlische middagbladen kwamen eerder uit dan normaal. Ze eisten wraakneming. Maariv meende dat de tijd was gekomen voor een bloedige afrekening met de terroristen en zij die hen sturen. 'Er zijn geen woorden om de misdaad die dn München bedre ven werd te beschrijven', zei het blad, dat meende dat het drama een geheel nieuwe fase in het Israëlisch-Arabi- sche conflict betekende. Een tweede krant, Yedioth Ahronot, schreef: 'We kunnen het feit niet negeren, dat het de Arabische landen zijn, die achter de werkelijke moordenaars staan'. De ministers, die met verbeten gezich ten naar de kabinetsvergadering gin gen, spraken eveneens hun afschuw Uit. Shimon Peres, de minister van communicatie, zei: 'We hebben te ma ken met mensen die niet over nor maal verstand beschikken, half krank zinnig zijn, die geen onderscheid ma ken tussen mannen, vrouwen of kin deren. En zij moeten met alle energie aangepakt worden en zonder aarze ling'. De minister van binnenlandse zaken, Hosef Burg, zed tegen de journalisten dat de tragedie een volledig onder zoek eiste, misschien gezamenlijk door Israël en West-Dudtsland. 'Als wij in onze geschiedenis tot nu toe gespro ken hebben over Dachau, diat dicht bij München ligt, misschien moeten wij van nu af aan zeggen dat München dicht bij Dachau ligt*. Abba Eban, de minister van buitenlandse zaken zei: 'Ik zal noodt het ogenblik vergeten toen het vreselijke bericht ons hier bereikte. Het is een zware slag'. DUITSLAND Itn Kanttekeningen bij verklaring monstreerden voor het gebouw van de Westduitse ambassade in Tel Aviv, waar de vlag halfstok hing. 'We stel len Duitsland gedeeltelijk verantwoor delijk, omdat de veiligheidsmaatrege len zo slap waren,' zei één van de 150 demonstranten. Zij droegen borden, waarop te lezen stond: 'Stop de Spe len', 'Geen Spelen met het bloed van Israël', en 'Geen Moord-sport'. De Westduitse ambassadeur gaf een verklaring uit, waarin hij zei: 'Ik deel de diiepe smart in de harten van het Israëlische volk, in de wetenschap dat de gebeurtenissen van gisteravond de gedachten doen terug gaan naar de bittere tijden, de tijd die een schande is voor mijn volk. In dit droeve uur kan ik, als vertegenwoordiger van een ander, een nieuw Duitsland, slechts vragen om een eerlijk oordeel'. De lichamen van de Israëlische sportslie- den worden vandaag In Israël ver wacht Op het vliegveld Lod zal een dienst worden gehouden. De overle venden van de Israëlische ploeg keer den gisteren terug naar hun land. Diepgeschokte Israëli's woonden gistermorgen de rouwdienst bij in het Olympisch stadion in München. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM/DEN HAAG Het Nederlands Palestina Comité be treurt de aanslag in München, maar is tevens van mening dat hier door 'de gerechtvaardige strijd van het Palestijnse volk in een ver keerd daglicht wordt gesteld'. Dit wordt gezegd in een gisteren uit gegeven verklaring. Leden van Wilsons partij maakten later duidelijk dat deze laatste opmer king 'figuurlijk opgevat moest wor den, daar Oeganda geen 'rechtstreekse verbinding met de zee heeft.' Hoe Wilson zich de uitwerking van Brits vlagvertoon dan wel voorstelde, werd niet medegedeeld. Voor het zenden van parachutisten zou de medewer king van Afrikaanse landen als Tanza nia of Ehtiopië vereist zijn geweest. Wilson drong aan op bijeenroeping van een conferentie van de Gemene- bestlanden, die de kwestie van de in Oeganda levende Aziaten zou moeten bespreken. Hij maakt zich ernstige zorgen over de vijandige stemming in Engeland in verband met de komst naar dat land van Aziatische Oegande- zen. De betogers die zich er tegen verzetten, bestaain niet alleen uit geze ten burgers uit het conservatieve kamp, maar vooral uit arbeiders van wie mag worden aangenomen, dat zij merendeels bij vroegere verkiezingen op Wilson hebben gestemd. Kaoenda President Kenneth Kaoenda van Zam bia omschreef het optreden van Amin als 'verschrikkelijk, afschuwelijk en schandelijk'. Wat nu in Oeganda ge beurt is volgens hem een schande, niet alleen voor Afrika, maar ook voor de rest van de wereld. Kaoenda sprak met een groep Scandinavische journalisten, die een bezoek aan Zam bia brengt Britse burgers die gisteren arriveer den op het internationale Oegandese vliegveld Entebbe, moesten hun pas poorten inleveren bij de immigratie- officieren, voordat zij Oeganda binnen mochten. Zij zouden hun paspoorten terugkrijgen. Het in beslagnemen volgde op een beschuldiging van pre sident Amin dat de Britse regering een samenzwering op touw zet om hem te vermoorden, opdat zijn opvol ger het uitwijzingsbevel kan intrek ken. Intussen ziet het er naar uit, dat de uitwijzing veel later op gang zal ko men dan op 11 september, omdat Oeganda geen haast maakt bij het afwikkelen van de zaken van de Azia ten die moeten vertrekken. Gevreesd wordt ook dat op 7 november als het ultimatum van Amin afloopt, nog lang niet allen vertrokken zullen zijn. Bovendien is er van Oegandese zijde geen woord gerept over een 'lucht brug' tussen beide landen om de ge dwongen verhuizing in het belang van de vluchtelingen zo snel mogelijk te laten verlopen. Opgemerkt wordt voorts dat bij de huidige golf van verontwaardiging een aantal kanttekeningen dienen te worden gemaakt*. In de eerste plaats is het Palestijnse volk, zo wordt ge zegd, uit eigen huis en haard verdre ven door middel van terreurdaden, 'waarbij aanslagen als die in München nog verbleken. Na 1948 heeft het Palestijnse volk twintig jaar vergeefs ADVERTENTIE k door intensieve bombardemen en en een dreigende watersnood le" gevolge van verwoeste dijken waterwerken dringend nodig, pjk donderdagavond om 10 over op het eerste net naar de Zweedse documentaire 'zomer 19"2' die dan wordt uitgezonden door de Meer dan 420 Nederlandse artsen staan achter de activiteiten van net Medisch Comité Nederland- vietnam dat o.m. de aktie 'boten r°oj Vietnam' organiseert. Uw geldelijke steun is nodig om hulp kunnen blijven zenden. ten y.r name van de penningmeester MCNV te Amsterdam is het giro nummer waar uw bijdrage directe nuip betekent. Een verantwoor ding van ontvangsten en uitgaven wordt u gezonden. MÜNCHEN (DPA, UPI, AP, Reuter, AFP) Wat aanvan kelijk nog betrekkelijk goed leek af te lopen, is in de nacht van dinsdag op woensdag uitgelopen op een afschuwelijke slachting van negen gegijzelde leden van de Israëlische Olympische ploeg, een Westduitse politieman, een helikopterpiloot en de dood van vijf Arabische terroristen. Tot diep in de nacht geloofde ieder een de Westduitse autoriteiten, die vertelden dat er wel geschoten was op het militaire vliegveld Fürstenfeld- bruck, dat er enkele gewonden waren, dat er waarschijnlijk een politieman was gedood, maar dat de gijzelaars ontkomen waren, zij het dat enkelen misschien gewond waren. Zelfs de Westduitse regeringswoord voerder, Conrad Ahlers, gaf om één uur in de nacht opgelucht een pers conferentie. De Westduitse politie had risico's genomen, maar gelukkig wa ren de levens van de gijzelaars gered. Het was nooit de bedoeling geweest dat ze een vrijgeleide kregen naar Egypte. De minister van binnenlandse zaken van de Westduitse deelstaat Beieren, Bruno Merk. hield ook lang vol dat het allemaal goed was gegaan. Maar toen na middernacht nog schoten weerklonken op het vliegveld en een helikopter in brand stond, toen rode kruiswagens af cn aan reden en pant serwagens het vliegveld opreden, toen begon de twijfel op te komen. Maar die twijfel werd door de autoriteiten gesmoord. Tot het niet meer kon. Heel voorzichtig formuleerde de pers chef van het organiserende Westduit se Olympische Comité, dat eerdere berichten misschien wat al te optimis tisch waren geweest. Er was een poli tieman gedood, er waren gewonden. En later verklaarde minister Merk, P1ETARSAAIRI (Rzuterfc— Zestien mensen zijn gisteren vermoedelijk verdronken toen tijdens een zware storm ter hoogte van Pietarsaari in Finland een baggermolen verging. Reddingsploegen die op een noodsein te hulp kwamen, vonde niemand meer. dat er natuurlijk een helikopter in brand stond en dat niet bekend was wie daar nog in hadden gezeten. Tegen drie uur kwam eindelijk de waarheid. Alle gijzelaars waren dood en de vijf terroristen waren dood en drie Arabieren waren gevangen geno men. Zij waren gewond. En nu is het nog steeds niet helemaal zeker hoe alles in zijn werk is gegaan. Er blij ven veel vragen over, waarop het onderzoek, dat de Westduitse regering gisteren heeft bevolen, misschien ant woord zal geven. Maar het staat wel vast dat in de brandende helikopter de gijzelaars nog zaten, geblinddoekt en gebonden aan handen en voeten. De meest betrouwbare lezing lijkt op dit moment dat een van de terroris ten op het moment, dat hij zag dat ze in een val waren gelopen, een hand granaat in de helikopter heeft laten ontploffen, zichzelf en de gijzelaars daarmee dodend. De eerste mededeling van de dood van de gijzelaars was afkomstig van burgemeester Georg Kronawitter van München, die tegen drie uur in de nacht bij het verlaten van de vliegba sis zei: 'Wat hier gebeurd is, is ver schrikkelijk. die aanblik vergeet ik nooitalles is misgelopen..alle gij zelaars zijn dood.de Palestijnen hebben een helikopter opgeblazen.' Harold Wilson staan duizenden Aziaten te wachten om formulieren in te vullen voor emigratie naar Canada. Bij de Britse ambassade bevinden zich veel minder mensen. Opvallend is dat vooral de jongeren die igestuidieecnd hebben of als vakman beschouwd kunnen worden, naar Canada willen. In feite zijn zij volgens de Canadese immigratiebepa lingen ook de enigen, die in aanmer king komen. Een pantservoertuig van de Duitse politie verlaat het militaire vlieg veld van Fürstenfeldbrück na de voltrekking van het drama. gewacht op terugkeer en in 1967 zijn door Israël opnieuw vele Palestijnen verdreven en wordt het verzet van degenen die konden blijven systema tisch onderdrukt. In de tweede plaats, zo wordt ver volgd, zullen wij niet meedoen aan de golf van verontwaardiging die door zijn eenzijdigheid huichelachtig aan doet. De slachtoffers van de Israëli sche onderdrukking in de bezette ge bieden sten-en temidden van totale onverschilligheid hier te lande'. GESCHOKT Minister-president Biesheuvel heeft in een telegram aan de Israëlische minis ter-president, mevrouw Golda Meir, gezegd dat de tragedie in München het Nederlandse volk diep heeft ge schokt. Medeleven wordt betuigd met het volk en in het bijzonder ook met de familieleden van hen die naar München waren gekomen 'om deel te nemen aan de Olympische Spelen in een geest van vrede, maar die overval len zijn door de geest van haat en terrorisme'. De bewindslieden die van plan waren een bezoek te brengen aan de Olympische Spelen, hebben beslo ten daar nu van af te zien. Minister De Koster, die zich in München be vond woonde gistermorgen de rouw- plechtigheid bij en verliet daarna de Olympische Spelen. In de Nederlands Israëlitische hoofd synagoge aan het Jacob Obrechtplein in Amsterdam wordt vanavond om acht uur een rouwdienst gehouden. Zaterdagmorgen worden in alle syna gogen in Amsterdam van de Neder lands Israëlitische hoofdsynagoge ex tra herdenkingsdiensten gehouden. De stichting sportbevordering Neder- land-Israël en de joodse sportvereni ging Maccabi-Nederland houden vana vond om half acht een korte herden kingsbijeenkomst in het Olympisch Stadion in Amsterdam. In verband met de tragische gebeurtenissen in München besloot de regering gisteren geheel in overeenstemming met de gevoelens van prins Claus niet te vlaggen in verband met diens verjaar dag. BELGRADO (AFP) De inbeslagne ming van het tijdschrift van het Ser visch genootschap voor filosofie, 'Filo- sofia '72', heeft beroering gewekt in diverse intellectuele en politieke krin gen in Joegoslavië, waar men bevreesd is voor een terugkeer van het 'stali nisme'. 'Fllosofia '72' werd vorige week op last van het parket in Belgrado in beslag genomen, omdat het blad 'leu genachtige, verdorven en alarmeren de' berichten zou hebbengepublice erd die de openbare orde zouden kunnen verstoren. In het betrokken nummer werd fel geageerd tegen de 'gerechtelijke on derdrukking', waaronder volgens de Servische filosofen de studenten en de niet-conformistische intellectuelen de laatste tijd moeten lijden. Ter illustratie van deze opvatting werden verslagen van recente processen afge drukt. Canada Voor de ambassade van Canada in Kampala (de hoofdstad van Oeganda) BRUSSEL (ANP) Een explosie aan boord van een 1350 ton metende Belgische benzinelichter heeft waar schijnlijk het leven gekost aan vijf Belgen: de schipper van de lichter (Albert vain Roek) een vrouw, een matroos en twee kinderen, één van een jaar oud en één van twee maan den. Alle vijf kwmaen naar men aan neemt, om in een hel van vlammen toen de bijna volgeladen lichter een grote brandende fakkel werd. Het ongeluk gebeurde in Feluy, waar de lichter bij de olieraffinaderij ben zine lag in te nemen. De lichter de 'python2' eigendom van de Antwerpse firma Ringoot was bijna volgela den toen zich op het voorschip plotse ling een explosie voordeed. Zowel aan de wal als op het schip waren alle normale strenge veiligheidsmaatrege len genomen en het is nog steeds een raadsel hoe het ongeluk kon gebeu ren. BRUSSEL (ANP) Er is geen sprake van een nieuw Europees vredesinitiatief voor het Midden-Oosten. De juistheid van onlangs in de Egyptische pers verschenen berichten hierover zijn door een woordvoerder van de Europese commissie in Brussel ten stelligste ontkend. In commissiekringen wees men erop dat van een EEG-initiatief gewoon geen sprake kan zijn, omdat de Euro pese gemeenschap op dit stuk nog geen enkele bevoegdheid heeft. De EEG kan op politiek vlak niet na mens de lidstaten optreden. De Egyptische berichten, aldus luidt de veronderstelling, grijpen waar schijnlijk terug op het rapport dat vorig jaar werd opgesteld door het zogeheten 'comité Davignon' bestaan de uit de directeuren-generaal politie ke zaken van de ministeries van bui tenlandse zaken van de EEG-landen. Dit rapport handelde over een geza menlijke politiek van de EEG-landen ten aanzien van het Midden Oosten. Uit dit rapport, dat geheim moest blijven, maar waaruit korte tijd later toch werd geciteerd in het Hamburgse blad 'Die Welt' bleek dat de zes het op drie essentiële punten eens waren: Europa moet alles doen om de vredes- kansen te helpen benutten; elke alge mene regeling moet zijn grondslag vinden in de resolutie van de veilig heidsraad; en een deel-oplossing, zoals heropening van het Suezkanaal, bete kent slechts een stap in de richting van een volledige oplossing van het geschil. Het rapport zou in concrete voorstel len dat er gedemilitariseerde zones komen aan weerszijden van Israëls grenzen; dat Israël zich zou terugtrek ken uit de bezette gebieden, met uit zondering van enkele grenscorrecites; en dat Jeruzalem een internationaal bestuur zou krijgen. Van gezamenlijke stappen van de 'tien' (de zes EEG-landen en de vier toetredende landen) is in Brussel in het geheel niets bekend. SAIGON (ANP) Duizenden Zuid vietnamezen vluchtten gisteren naar de kuststreek nadat Noordvietnamese eenheden de belangrijke heuvel 211 ten zuiden van de Kwe Son-vallei en ten zuiden van de grote Amerikaanse basis in Da Nang, hadden overrom peld. De heuvel ligt ten noorden van de stad Tien Phuoc. Mocht de Noordviet namese opmars succes hebben, dan komt de hele Kwe Son-vallei (de poort naar Da Nang en snelweg 1) in gevaar. De ZuMvietmamezen hebben nog ge probeerd door het zenden van verster kingen per helikopter de verovering van de heuvel te verhinderen. Twee van de helikopters die 200 militairen afeetten ten zuiden van de heuvel LONDEN (DPA) Met overweldi gende meerderheid hebben de afge vaardigden naar het congres van het Britse verbond van vakverenigingen (TUC) zich uitgesproken tegen toetre ding van Engeland tot de EEG. Tach tig procent van de deelnemers aan het congres heeft gestemd voor prin- cipiëLe verwerping.van hzt verdrag met de EEG. werden neergeschoten. Hierbij zou door Amerikaanse B 52-toestellen. een militair zijn gedood en zouden 16 militairen zijn gewond. Aan het zuidelijk front hebben de Zuidvietnamezen een deel van het vliegveld Kwan Loi in de rubberplan- tages ten oosten van An Loc hero verd. Het vliegveld werd in april door de Noordvietnamezen ingenomen. Bij de strijd zouden twintig hunner zijn gedood. Men vond ook de lijken van 40 guerrilla's, die omgekomen waren bij bombardementen op het gebied HARRISBURG (REUTER) Pater Philip Berrigan, een Amerikaanse ac tivist tegen de oorlog ln Vietnam, is tot twee jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens het smokkelen van brie ven in en uit zijn gevangeniscel in het kader van een 'complot, de advi seur van president Nixon, Henry Kis singer, te ontvoeren'. Zuster Elizabeth McCallster, die vol gens de Amerikaanse regering deel heeft uitgemaakt van het complot is tot een jaar en een dag gevangenis straf veroordeeld, eveneens wegens het smokkelen van brieven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11