Bestuur Wilgenhof wilde Ljnaar één verhuizer Stadsvernieuwing ondergeschikt aan stadsuitbreiding Deel Pelikaanstraat vandaag dicht HET KARPETTENHUIS Van der Plas leidt in Katwijkse schaakstrijd Ontmoetingsdag zendingscommissie een succes Groene-Kruisleden naar Wit-Gele Kruis ^Parkeerperikelen Kostbare vervanging Wassenaars riool Diefstal partij verdovende middelen opgelost feOUW/KWARTET WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1972 ADVERTENTIE Als het om een goed betaalbaar kamerbreed tapijt of klassiek kwaliteitsmeubel gaat moet u eens gaan informeren bij Dealer van alle bekende merktapijten, uit voorraad leverbaar, o.a. DESSO, K.V.T., VENETA, HATEMA, enz. Dealer van kwaliteitsmeubelen Koekoek, Raanhuis, Rego, Sprei, Maasland, Moh. Jongh, Anker. Reeds meer dan 40 jaar uw woninginrichter. KLASSIEKE KWALITEITSMEUBELEN DEALER VAN ELK BEKEND KAMERBREEOTWJT LEIDEN, HERENSINGELT0-1V12,TEL 26003 RUNSBURG, OEGSTGEESTEFWEG 46,TR.0T718t6813 LErDEN De bewoners van de 5e Binnenvestgracht zijn van mening dat de gemeente geld öf verkeersborden te veel heeft, want maar liefst 15 borden moeten een automobilist duidelijk maken dat er niet geparkeerd mag worden. Opmerkelijk is echter dat auto's (uitgezon derd bedienend verkeer) daar helemaal niet mogen komen. Het bordenfestijn begint op de Rapenburg-Nonnensteeg. Onder het inrij- verbod prijkt een bord dat aangeeft dat er niet geparkeerd mag wor den en aan de andere kant van de steeg hangt er nog één. Lopen we de steeg door, dan zien wij een tiental meters verder weer drie borden en een grote plank op de muur waarop u raadt het al verboden te parkeren' staat. We zijn er dan nog niet, want op het kniispunt Kolfmakerssteeg-5e Binnenvestgracht staan maar liefst v'jf splinternieuwe borden in een straal van nog geen tien meter. Uni een lang verhaal kort te maken: aan het begin van d? Kolf- makerssteeg en de Zegerstceg hangen er ook nog twee. NOORDWTJK Op de Voorstraat te Noordwijk, ter hoogte van 'Royal' reed een 13-jarig meisje met een ponywagen tegen een boom. Het brak een been en moest naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden worden ker geen voorrang verleende aan een Schiestraat kwamen twee bromfietsen met elkaar in botsing, toen- een der bestuurders, een 18-jarige Noordwij- ker geen voorrang verleende aan een 51-jarige plaatsgenoot. Beiden liepen letsel op. LISSE Het jeugdgebouw 'Salvatori' aan de Wagenstraat is na een grondi ge restauratie gereed gekomen en wordt morgen (donderdag) weer in gebruik genomen. of hoofdelijk de kosten dienen om te slaan. We hebben totaal niets tegen collega Meijer, maar wel tegen de onvrijheid in keuze. Het bestuur had de ordelijke aanvoer zelf met de door de mensen gekozen verhuizers moeten regelen. Hier lijkt het op bedisselen rond een stel onmondigen'. Brandt had al een paar aanvragen voor verhuizingen naar de 'Wilgen hof'. Ik trof een mevrouwtje helemaal overstuur aan: 'U mag me niet ver huizen', zei ze tegen me. Weet u, de verhuizer is vaak gewoon een fami liestuk. In ons bedrijf worden soms generaties verhuisd. Dat is een tradi tie. In het geval van de 'Wilgenhof' hadden er afspraken gemaakt kunnen en moeten worden, we hebben bejaar denverhuizingen al zo dikwijls meege maakt en altijd werden de bewoners vrij gelaten in de keuze van verhui zer, of het nu ging om de statenflat aan de Churchilllaan, of de Rijnland flat of De Warande in Bergen op Zoom; dat is alles om het even. Als je het oude mensen gemakkelijk wil ma ken kan het best op een andere manier dan bij de 'Wilgenhof' is ge beurd. DISCRIMINATIE Wat zul je mensen met een redelijk stel hersens voorschrijven? Het is je reinste discriminatie ook nog. Stel u voor. Dat hadden ze de 'hoogbegaaf den' vain de Cronesteinflat niet hoe ven lappen. Ik zie het al: professor Romme, die zich laat vertellen wie •hem moet verhuizen. Zoiets komt daar (net zomin als elders trouwens) echt niet voor', aldus de heer Brandt, die het achteraf wel kan waarderen, dat collega Meijer een zakelijke oplos sing heeft gevonden voor zijn begun- stelingen: 'Wat mij betreft zou ik zo'n aanbieding aannemen, maar dan ook alleen tegen het afstaan van een kor ting'. De heer Brandt had tenslotte met zijn advertentie slechts het oogmerk, de collega's wakker te maken. Er heeft maar één verhuizer op de annonce gereageerd. En nu denkt Brandt, al wat gekalmeerd: 'Jongen waar heb je je nou eigenlijk zo duk over ge maakt?' KATWIJK De kopgroep in het schaakkampioenschap is na vier ron den geslonken tot één man. Dick van der Plas. Via de Franse Tarrasch variant verkreeg Dick in zijn treffen met Van Galen een slechte stelling. Een fout van V.AN Galen stelde Dicks pionnenformatie op de dame- vleugel in staat op te rukken, hetgeen partijwinst opleverde. Kampioen van Katwijk, Hans de Raad, probeerde Barnhoom door gemompel uit zijn concentratie te halen, doch na een koningsindische opening werd het remise. Dit allies had tot gevolg dat Hans een punt achterstand opliep ten opzichte van Dick. Naast Hans plaat sten zich nog twee man op de tweede plaats: Gijs Haasnoot en R. Poot. Gijs liet, een geweigerd koningsgamoiet te gen J. J. Guyt geraffineerd positio neel spel zien. Het moodsbe was wel een doorlopende pion gesteund door het loperpaar. Dit noopte Guyt tot onmiddellijke overgave. Poot maakte aan de illusies van Admiraal een einde door het toreneindspel met een pion meer op klassieke wijze te win nen. Achter dit leidende kopgroep je probeerden nog twee man aansluiting te krijgen: D. Hoek en Michiel van der Plas. Evenals in de beide eerste ronden vielen er ook in de vierde ronde in de strijd om de jeugdtitel geen remi ses. J. Guyt stelde tegenover de aan val van G. v. d. Bent een vernietigen de dubbelaanval. Jeroen den Hollan der gaf een sterk staaltje weg: Nauwe lijks zat hij achter het bord of hij moest weer opstaan om zijn winst punt aan de wedstrijdleiding te mel den. Voor de derde maal was C. v. d. Linden zonder tegenbericht afwezig; alweer een reglementaire nul. T. Bak ker won deze avond twee partijen. VOORBURG Gisteren heeft de Commissie Vrouwenwerk van de Clas- sicale Zendingscommissie een geslaag de ontmoetingsdag gehouden in de Vaste Burchtkerk aan de Potgieter laan. Mevrouw L. M. Dirksen-Korrelboom, echtgenote van dr. P. M. Dirksen die werkt als docent aan het seminarie van de koptische evangelische kerk in Caro, vertelde het een en ander over haar leven in Cairo. In Egypte zijn 10 pet Christenen en 90 pet Moslims. Naast de Koptische Evangelische- en de Koptisch Katholieke Kerk is de Koptisch orthodoxe kerk met 150 stu denten de grootste. In 1926 begon een evangelische opleiding, nu zijn er met een opleiding van 4 jaar, een 30 tal studenten. Vanwege de heersende ar moede gaan de meesten naar de dor pen. Ook is het moeilijk boeken aan te schaffen van het weinige geld dat ze uit een beurs toucheren. Er is een boekenfonds, dat gesteund wordt door Amerika en Den Haag. Bovendien is er een grote honger naar boeken. Onderling bestaat er een goed contact tussen de 3 kerken, die zich hebben opgesteld tegen onderlinge concurren tie. Veel belangstelling bestaat er ook voor avondcursussen voor 'leken'. In Midden-Egypte bestaat er een kopti- sch-evangelische organisatie voor hulpverlening ter bestrijding van het analphabetisme en algemene onkunde. Er bestaat voorts een levendige distri butie van bijbels door Amerikaanse zendelingen. Uitdrukkelijk werd door mevrouw Dirksen-Korrelboom gesteld dat een breuk met de koptisch ortho doxe kerk nooit de bedoeling is ge weest. Uitzending van het eerste team was in 19T4, met een paar predikan ten, een landbouwdeskundige, 1 huis- houdlerares en werd begonnen met het vormen van bijbelkringen. In 1854 kwamen de eerste Amerikaanse zende lingen en de oude Koptisch orthodoxe kerk was toen reeds in venal. Van 1912-1946 kende zij een bloeiperiode. In midden-Egypte bevindt zich de grootste groep Christenen. Daar was ook het eerste zendingsziekenhuis en in 1955 ONGEVEER 70 zendingsarbei ders. In de afgelopen 10 jaar is er veel veranderd en met de oorlog van 1967 zijn alle Amerikaanse zendelin gen vertrokken. In de middag hield mevrouw M. Bons-Storm een lezing over haar werk als docente aan de theologische faculteit in Tomohon (Noord-Celebes). De Bouwbond van het NW heeft dezer dagen een eigen gebouw betrok ken aan de Willem de Zwijgerlaan. Iedere maandag- en vrijdagavond kan men daar terecht voor inlichtingen op sociaal en maatschappelijk gebied. Ook ongeorganiseerden kunnen hier van gebruik maken. De voetbalvereniging Quick Boys gaat in overleg met het gemeentebe stuur de entreeprijzen verhogen. Dit is het gevolg van een financieel te kort. 2/KT -+/itman: Verhuisaffaire moet orderlijk verlopen Brandt: Het lijkt op bedisselen rond een stel onmondigen mnrM 'Aio in ni- aan nni-hiiiiinir nn til ic ninnl io vftnrjiphtio' JSIDEN 'Als je er een verhuizing op til is, moet je voorzichtig fijn met de zenuwen van de bejaarden. Ze zullen op allerlei manieren ;ekalmeerd moeten worden, want alleen al bij de gedachte aan ver- luizen worden de meeste 'oudjes' nerveus; ze zien tegen die veran- hel jeriug op als tegen een berg'. Dat is één stelling. Een andere ziens- .va® yijze luidt als volgt: 'Je dient bejaarde mensen zoveel mogelijk in jrdv iun waarde te laten en ze niet altijd als hulpbehoevend te zien. Zo- ?no« ang het mogelijk is moet je ouden van dagen de kans geven om iiet elfstandig te draaien'. De eerste mening wordt gegeven door de heer Zitman, oud-raadslid en voorzitter van de Stichting Leids Vrijzin- geat "o Christelijk tehuis voor ouderen; de tweede gedachtengang is van be Ie heer H. J. Brandt, firmant van Brandt en Zoon in Verhuizingen. ;t^ anleiding tot het opvoeren van bei- ntwc e figuren was een advertentie, die )g e Paar keer in de Leidse kranten eeft gestaan. Het was een 'bekend- laking' aangaande 'De Wilgenhof-ver- uiringen', uitgaande_van het secreta- aat van de Leidse Bond van verhui- de heer Brandt het iladfrc* w'aarvan nen. jcretariaat heeft. De inhoud van de un» ekendmaking was: 'Toekomstige be- n L roners van de 'Wilgenhof' van de lichting Leids Vrijzinnig Christelijk i thuis voor ouderen, Apollolaan te ieiden, zijn vrij in de keuze van een Je i Brhuizer!' voer 'en re^ op de ievensavond van enkele luid enta^en betrokkenen? 'Helemaal es. riet', werpt de heer Zitman gedeci- tpi eerd tegen. 'Wat wij als bestuur van terr 'e stichting beogen is uitsluitend het 'smli elang van de bejaarden die onder it sonze zorg komen te staan. Een beetje j igenbelang is onze maatregel ook, j ant de hele verhuisaffaire van onge- toen aan bod. Het is gewoon een kwestie van efficiency. Vandaag be ginnen we met de verhuizingen. Als alles goed verloopt is eind van de maand het tehuis bezet. Waarschijn lijk heeft tegen november de officiële opening plaats. We hebben berekend: vier verhuizingen per twintig werkda gen. Er is één lift die op verhuizin gen is berekend. Als er een paar verhuizers tegelijk komen zal er maar één aan de slag kunnen en de andere moeten werkeloos wachten. Dat kost tijd en geld. Het leek ons beter met één man een regeling te treffen voor een regelmatige gang van zaken, een mste cadiams op vaste tijden. Boven dien en dat is juist zo belangrijk voor de bejaarden hebben we nu collectief een korting van tien. pro cent kunnen bedingen. Onze zachte dwang heeft de bejaarden dus in feite bevoordeeld'. eer tachtig personen zal nu ordelijk GEEN VETE u, eer xaui J q* triopen' O0J ERHUISBOOT AAN In i mge tijd geleden kregen de bejaar- t gel »n die deze maand in de 'Wilgenhof r d mien wonen (de 63 zelfstandige bij last it tehuis behorende woninkjes zijn Het bezet) een circulaire in de bus. ig d aarin was o.a. een besluit vervat, van inomen door de stichtings-voorzitter And overleg met de directrice van het aaf, huis. mevrouw Van Schaik. De tve ti rekking van de maatregel was: de roori rhuizingen .worden alle uitgevoerd oor de Gebr. Meijer te Leiderdorp, e Leidse verhuizers kregen er lucht i en staken de koppen bij elkaar: verhuisboot was aan en de adver- ntie ging de deur uit. De gevoelens aren gekwetst. De heer Brandt heeft r nu een beetje spijt van: 'de toon as misschien een beetje hard, maar e blijven van mening dat door het ichtingsbestuur niet juist is gehan- !ld'. heer Zitman ('als makelaar en Joorzitter van een bejaardenstichting (toe op ik met boter op het hoofd') ven tsumeert: 'We hebben een paar bona- :est; de verhuizers in Leiden aangeboord eem prijsopgave gevraagd. Meijer kwam enbi oyer «erp gr •or I B! Del iper S Ton, arte Zitman en Brandt kennen elkaar als 'ouwe jongens' en slaan elkaar, ovef en weer telefonisch op de schouder als dat zo uitkomt. Van een persoon lijke vete is geen sprake. 'Brandt is net zo goed als Meijer of als welke vakman in Leiden ook. Klinkt mis schien gek, maar persoonlijk had ik die verhuizingen zelfs nog liever aan Brandt gegund. Maar die jongen pikt toch de graantjes wel mee. Vandaag deze, morgen die: interesseert mij wat. Ik vind het een beetje een zielige houding van die opstuivende verhuizers. Neringziekte. In het be stuur is al gezegd: die Brandt moet ik niet meer hebben: Z'n eigen debiet is hiermee eerder verkleind dan ver groot'. Het stichtingsbestuur van 'Wilgenhof' met voorzitter Leo Zitman aan het hoofd heeft, deze dagen heel wat te beredderen. 'We moeten met honder den kleinigheden rekening houden. Er komt verschrikkelijk veel kijken bij zo'n nieuw gebouw; alles moet nu functioneren. Neem zou de personen lift. Die heeft nog kinderziekten, waarmee zelfs de experts moeite heb ben. Dat moet in orde komen. En nou dit weer, met die verhuizers. Zelf heb \KT kal m-H liet nd sekt ik nog nooit om werk gevraagd in m'n leven. Als Je je best doet komt dat vanzelf wel'. NIET NERINGZIEK Verhuizer Brandt vindt, dat de adver tentie wellicht een beetje venijnig is aangekomen. ('Ik wil helemaal geen ruzie en narigheid'), maar ook zaken man Zitman heeft het gevoel, dat er van zijn kant een foutje is gemaakt: 'We hadden die verhuizers allemaal moeten vragen. Dan hadden ze met hun alleen die gelegenheid gehad om eventueel af te dingen. Nu krijgen ze de kans om je een beetje op je kop te trappen'. Verhuizer Brandt wijst met beslist heid de bewering, dat hij neringziek zou zijn, van de hand. 'Met het ver huizen van bejaarden hebben wij een jarenlange ervaring. Sinds de oorlog zijn er tientallen van die tehuizen uit de grond gestampt. Als zo'n ding klaar komt en er komen zeven verhui zers tegelijk, krijg je een chaos van heb ik jou daar. Je moet etage voor etage vullen, geregeld per dag en per uur. Daar heeft dat bestuur gelijk in. Maar als je dan in finesses treedt en verplichtend een verhuizer aanwijst en dan nog voor eigen rekening van de betrokken bejaarden, dan zul je als bestuur de zaak zelf moeten betalen NOORDWLJK Het Groene Kruis Noordwijk kan in feite aan zijn leden (153) te Noordwijkerhout niet de ser vice verlenen, die gewenst is. Meer malen is reeds de vraag besproken of het niet reëel is dit werkgebied 'af te stoten'. Het bestuur heeft de indruk, dat de leden meer gebaat zullen zijn bij aansluiting van de Noordwijker- houtse leden bij een kruisvereniging in eigen woonplaats, in dit geval het Wit-Gele Kruis. Gewezen wordt op het regelmatig contact tussen plaatse lijke huisartsen en wijkverpleegsters. Ook de zorg voor moeder en kind kan beter ter plaatse geschieden. Dit is voor het bestuur van het Groene Kruis Noordwijk reden ge weest contact te zoeken met het be stuur van het Wit-Gele Kruis te Noordwijkerhout Inmiddels heeft het Wit-Gele Kruis Noordwijkerhout zich bereid verkl aard de Groene Kruis-leden over te nemen. In het jaaroverzicht wordt gemeld, dat de experimentele samenwerking van alle kruisverenigingen in het dis trict Bollenstreek steeds meer concre te resultaten begint af te werpen. Het Groene Kruis Noordwijk heeft een jaar van vele activiteiten achter de rug. De wijkzusters brachten 2890 verpleegbezoeken aan 104 patiënten Aan het begin van 1971 stonden bij de t.b.c.-bestrijding 19 patiënten inge schreven, terwijl 9 nieuwe patiënten werden genoteerd. REGIO L3 Hoe nijd iveer vreugde werd LEIDEN Is in Leiden stads vernieuwing ondergeschikt aan stadsuitbreiding Die vraag wierp zich tijdens de gemeenteraad van maandag een ogenblik op in een dis cussie tussen wethouder Kret en het PvdA-raadslid me vrouw Kerling, die reeds bij de behandeling van de begro ting 1972 een voorstel had in gediend betreffende invoering van een speciale dienst of hoofdafdeling voor renovatie en sanering. Zoals wij in ons raadsverslag van gistermorgen reeds meedeelden, kon het college hiermee niet in stemmen. Mevrouw Kerling ont ving op haar voorstel een brief, waarin melding werd gemaakt van een oplossing in de vorm van de voorgenomen samenbundeling van enkele hoofdafdelingen van de dienst gemeentewerken. Zij was hierover aanvankelijk zeer verbol gen. De brief van B. en W. had haar 'de schrik om het hart doen slaan'. ,'U vindt het dus niet nodig hiervoor een aparte dienst in het leven te roepen, maar de dienst gemeentewerken te reorganiseren. Dit is echter maar een middel. De stadsvernieuwing wordt zodoende niet verbeterd. Onze bedoeling is afgezien van het aantal wonin gen dat nog gebouwd moet worden de bestaande woningen in goede staat te houden. Ik heb de indruk dat hier niet voldoende aan gedaan wordt'. Teleurstellend Het antwoord van B. en W. hield onder meer in, dat wanneer de Merenwijk en de Stevenshofjespol- der zijn ontwikkeld, de afdelingen stedebouw en volkshuisvesting meer tijd krijgen om zich bezig te gaan houden met de stadsvernieu wing. Mevrouw Kerling: 'Maar moet ik daar dan uit opmaken dat er intussen niets aan gedaan wordt? De Stevenshof vraagt nog minstens vijf jaar de aandacht; kan dn pas een aanvang worden ge maakt met het vernieuwen van oude wijken? Ik vond uw brief ronduit teleurstellend. Er blijkt niet uit, dat u onze zorg hierom trent deelt'. Ze vroeg het college onder welke wethouder die gereorganiseerde dienst dan wel zou komen te val len, en of er op deze manier niet i -. Mevrouw Kerling teleurgesteld Wethouder Kret open depr veel dure topambtenaren in dienst zouden moeten treden. En kón dat wel, in verband met de perso neelsstop bij de gemeente? Een andere vraag: op grond van welk vergelijkingsmateriaal kon het col lege stellen dat de reorganisatie resultaten zal hebben? Ze was zelfs zo vriendelijk het college een aan tal zaken aan te bevelen: in het kader van de reorganisatie de stadsvernieuwing meer aandacht geven en er meer personeel voor vrij maken. En vooral: met deze zaak een experiment gaan nemen door het meer projectsgewijs aan te pakken. 'Wij geven de moed niet op', aldus mevrouw Kerling, die kordaat een motie indiende, waarin van een grote teleurstelling en diepe bezorgdheid werd gespro ken. 'Open deur' Nadat Kret het discussieroer had overgenomen werden deze regels er alras uit geschrapt, en bleef er slechts een vijftal wensen over, die door de wethouder tezamen een 'open deur' werden genoemd. Kret dacht begrepen te hebben dat me vrouw Kerling van mening was dat er aan stadsvernieuwing helemaal niets meer werd gedaan. Dat pikte hij niet (citaat) en hij verwees naar het onlangs gelanceerde reno vatieplan voor het gebied Heren- gracht-Zijlsingel. Tevens maakte hij melding van een op handen zijnd structuurplan voor de aanpak van oude wijken. Bovendien, zo stelde hij, moet de gemeente zelfs voor stadssanering een strategische positie innemen waar liet gaat om de financiering ervan. Afijn, de storm luwde weer en mevrouw Kerling vroeg zich be zorgd af of de wethouder kwaad op haar was. Doch integendeel was dit het geval. Kret, lachend: 'Och, wel nee. Ik heb nog nooit ruzie met mevrouw Kerling gehad en dal zal wel nooit gebeuren ook. De discussie werd min of meer besloten met een opmerking van burgemeester Vis, die aankondigde dat het raadslid drs. M. de Jong (WD) ter gelegenheid van zijn verjaardag op koekjes bij de koffie tracteerde. Het was een 'zandkoek je'. De tweede een Jan Hagel was weer van de gemeente. LEIDEN Het Haagse aannemingbe- drijf N.B.M., dat sedert bouwvakva- kantié druk doende is de aansluiting Hooigracht-Langegracht tot stand brengen, begint vandaag met de eer ste noodzakelijke wegafsluiting. De Pelikaanstraat tussen Pauwbrug en Van der Werfstraat gaat dicht voor ongeveer vijf weken. WASSENAAR De commissie Open bare Werken en de commissie Straat namen komen donderdagmiddag om vijf uur in vergadering bijeen. De commissie Openbare Werken zal zich buigen over de herprofilering van het laatste deel van de Oostdorperweg. Over deze herprofilering was al enige tijd geleden overeenstemming bereikt, maar B. en W. willen de toen ge maakte plannen nu op enkele details wijzigen. De Oostdorperweg zal wor den verbreed nabij de Van Cranen- burghlaan. Voorts moet de commissie een oordeel geven over het ontwerp- raadsvoorstel om de rioleringen in enkele wijken te vernieuwen. Deze rioleringen verkeren in een verre gaande staat. De vervanging van deze buizen zal niet alleen een langdurige- maar ook kostbare zaak worden. Een kilometer riolering kost ongeveer 250.000. B. en W. hebben nu een zevenjarenplan opgesteld, dat ander half miljoen gulden moet gaan kos ten. Het gaat om de rioleringen in delen van de Achterweg, Schoolstraat. Lange Kerkdam, Herenweg, Tuinpad, Windlustweg, Bloemcamplaan, Groot Hoefijzerlaan en Deylerweg. De commissie Straatnamen buigt zich donderdagmiddag over de huisnumme ring van het Van Polanenpark. Vooral gezien de ligging van veel van de woningen in het park. is het vinden van een bepaald huis geen gemakke lijke zaak. De commissie zal een op lossing zoeken. De Haarlemmerstraat en de Van der Werfstraat zijn in deze periode voor gemotoriseerd vckeer wel beeikbaar vanuit het zuiden, maa niet vanuit het noorden (Oude Vest). Hiervoor is een omleidingsroute aangegeven. In het af te sluiten gedeelte moet riolering worden aangebracht en de definitieve weg worden gelegd. Hier voor zal de tijdelijke parkeermogelijk- heid verdwijnen. Men hoopt het hele werk vóór Kerst mis voltooid' te hebben. DEN HAAG De politie heeft negen mannen tussen 15 en 44 jaar en een meisje van 17 aangehouden in ver band met twee diefstallen van verdo vende middelen en geneesmiddelen bij twee farmaceutische groothandels in Den Haag. Bij de inbraken was voor 20.000 aan palfium- en dexedri- netabletten gestolen. De buit is vrij wel geheel teruggevonden bij vier van de mannen die door de politie als handelaars worden aangemerkt. Vier anderen hebben bekend de inbraken te hebben gepleegd. Het 17-jarige meisje had hen aan de adressen van de groothandels geholpen. Zij had gewerkt bij een statisch bureau dat gegevens over de famaceutische indus trie verwerkt. Twee van de handela ren komen uit Rotterdam, de andere acht arrestanten wonen in Den Haag. BOLLENSTREEK Zondag 10 sep tember 3 uur zal een aangepaste ge- zindienst met gehandicapten worden gehouden in de Nieuw Vredenhofka- pel aan de Johan van Oldenbarne- veldtlaan 15 te Heemstede. Voorgan ger is ds. J W. C. van 't Hoff. Muzikale medewerking wordt ver leend door 'The Shepherds' en Teke Bijlsma.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3