ïnka tegen luiting Landbouwhogeschool gaat niet in op eisen bezettende studenten Twee doden bij hotelbrand in Winterswijk w PENDE BE! 5SIÖS Actie van acteurs tegen 'valse reclame' mm Steeds meer arbeid in ploegendiensten u H1 beder slaat auto zoons met ner in elkaar ns Nieuwe en Preciese kaart van heel Nieuw Nederland Drie overvallers snel gegrepen Drie Nederlanders in Hamburg gearresteerd Hugo Metsers neemt initiatief tot 'STER-sterren' Het weer ibüW/KWARTET DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1972 BINNENLAND T3/K5 venals vakbonden in drie landen as 1 beho onze sociaal-economische redactie |NHEM Evenals de betrokken vakbonden in Nederland, West- itsland en België is ook de centrale ondernemingsraad van Enka- rtoff tegen de voorgenomen sluiting van de bedrijven van dit ■wjicern in Breda, Emmercompascuüm, Barmen (West-Duitsland), leta (België) en Feldmuhle (Zwitserland). erkent de centrale ondernemings dat er maatregelen nodig zijn de huidige overcapaciteit van ische garens het hoofd te bie- De raad meent evenwel, dat het verantwoord is het probleem der ipaciteit op te lossen met de iseriji|jting van de genoemde fabrieken sch de daarmee gepaard gaande af- eiing van totaal ongeveer 5.000 uk personeel, temeer omdat in 1974 nieuwe opleving in de vraag naar ithetische garens verwacht wordt. arbot r\ TARD Mevrouw A. Ponsing in ki# tard heeft de auto van haar beide vers' ins met een voorhamer gesloopt. lrca nleiding was een vermaning van de neentepolitie van Sittard, die de -Jjgens thuis bracht nadat zij zonder bewijs met een oude 'sloopauto' een door Sittard maakten'. Ditmaal ief het bij een berisping. Een vol- nde keer zpu een procesverbaal irden opgemaakt'.verzekerden de po- iemannen. vrouw Ponsing bedacht zich geen imenf. Zij haalde een zware voorha- t en toog aan het werk. Na tien inuten was de auto van haar beide ons niets meer over dan een hoopje hroot. Hierna liet mevrouw Ponsing ar dochter met bezem aanrukken en srden de glassplinters die meters in omtrek waren gevlogen bij elkaar veegd. Met vereende krachten werd rvolgens de schroothoop in de tuin n de familie Ponsing gedeponeerd, twevrouw Ponsing: 'Zo, dat geeft geen ajoces verbaal meer.' En tot haar oniijeide zonen: 'De heren gaan mee naar er nnen.' Verbijsterd bleven de vele iw luurtbewoners die de slooppartij had- gevolgd, op straat achter. eijm 396 ir Z4 iel anno 1673 van Hugo Allard als feestelijk introduktie-geschenk TIME-LIFE BOEKEN start nu zelf met de Nederlands talige uitgave van hun we reldbekende series zeer fraai verzorgde, rijk geïllustreerde boeken voor mensen met een onderzoekende geest en een levendige interesse, die hun kennis willen verdiepen. Wilt U er meer over weten? Vul dan de informatiebon in en wij sturen U regelmatig - geheel vrijblijvend - alle ge gevens over de uitgaven van TIME-LIFE BOEKEN (Ottho Heldringstraat 5, Amsterdam 1018). Bovendien ontvangt U een facsimilé van de mooie landkaart van Hugo Allard. Gedrukt op perkamentpapier in maar liefst 6 kleuren. For maat 42x52 cm. Ter waarde van 7,50. GEHEEL GRATIS ter introduktie. TIME-LIFE BOEKEN. Ik ben geïnteresseerd in (hokjes zwart maken wat gewenst is): seksualiteit kookkunst [oiografie handwerken doe-hot-zclf ruimtevaart exakle wetenschappen O psychologie antropologie geschiedenis natuur en biologie milieubescherming GRATIS ontvang Ik gaarne als introduk tie do landkaart van Nieuw Nederland NAAM ADRES... Deze bon In enveloppe zonder postzegels zenden aan TIME-LIFE BOEKEN. Antwoordnummer 1234, Amsterdam 1018. Een en ander wordt gezegd in een elf pagina's tellend advies van de centra le ondernemingsraad van Enka-Glanz- stoff aan de raad van bestuur van dit bedrijf over de voorgenomen reorga nisatieplannen. Dit advies (uitgebracht in vier talen: Nederlands, Engels, Duits en Spaans) is gebaseerd op het onlangs uitge brachte rapport van de commissie van externe deskundigen. De onderne mingsraad is het met deze commissie eens, dat er een beter altneratief gezocht moet worden, bijvoorbeeld door de noodzakelijke inkrimping te spreiden over alle betrokken bedrij ven in plaats van enkele bedrijven geheel te sluiten. (Zoals bekend wil len de internationaie vakbonden nog verder gaan en de werkelijke noodza kelijke personeelsinkrimping in het kader van een 'totaal plan' opvangen binnen het gehele Akzo-concern, waar toe Enka-Glanzstoff behoort). Volgens de' centrale ondernemings raad liggen tussen de 'uitersten van bedrijfssluitingen en lineaire vermin dering nog vele mogelijkheden, die even zovele kansen bieden om een zo gunstig mogelijke oplossing te vin den'. Daarbij wil de raad, dat stappen worden ondernomen voor internatio naal overleg tussen de betrokken re geringen, de producenten van chemi sche vezels, de Europese commissie van de EEG en de vakorganisaties. De ondernemingsraad van Enka-Glanz- stoff zal daartoe zelf verzoeken bij de Nederlandse regering en de Europese commissie indienen. Van een verslaggever OOTMARSUM Een paar uur, nadat drie mannen gistermiddag een overval hadden gepleegd op het bijkantoor van de ABN te Ootmarsum in Twen te, konden ze worden aangehouden in Deurningen (gemeente Weerselo). De mannen, aillen Nederlanders, drongen het gebouwtje binnen, en wisten met al het geld, dat in het kantoor voor het grijpen lag (ongeveer 6800 gul den) in een auto te ontkomen. De rijkspolitie vond de auto, waarmee de overval was gepleegd, enkele uren later bij de kerk in Deurningen en kon de daders in een café daar in de buurt arresteren. Ze hadden alle drie een geladen vuu.wapen op zak. In hun auto werd de buit aangetroffen. Van een verslaggever HAMBURG Bij overvallen op ho tels en pensions in Hamburg heeft de Westduitse politie gisteren negen Ieren en drie Nederlanders gearresteerd di* er van verdacht worden door een Ierse bouwonderneming illegaal als zwarte arbeiders Hamburg binnenge smokkeld te zijn. He' brein achter deze 'slavenhandel' zou de 47-jarige Nederlander H. van S. uit Den Helder te zijn, die nog op vrije voeten is. Zijn uit Ierland af komstige compagnon William Mac C. is gearresteerd. Deze heeft bekend in de laatste maanden in totaal 54 Ieren als zwarte arbe'ders naar Hamburg gebracht te hebben en voor een uur loon van acht mark aan verscheidene firma's te hebben uitgeleend. Overleg met gemeente en justitie Van een onzer verslaggeefsters W GEN IN GEN Het college van bestuur van dp landbouwhogeschool in Wageningen wil niet in gaan op de eisen die bezettende studenten gesteld hebben. Sinds dinsdagavond houden ongeveer honderd studenten het hoofdgebouw van de hogeschool bezet uit protest tegen de verhoogde college gelden. De bezetters willen dat het college van bestuur geen maatregelen neemt tegen studenten die de duizend gulden niet willen betalen. Ook willen de bezetters geen controle van de collegekaarten. In een oogwenk stond het hotel Victoria in Winterswijk in lichter laaie. Aantal gasten door nachtelijke vuurzee gewond Van een onzer verslaggevers WINTERSWIJK Bij een hotelbrand in Winterswijk zijn woens dagmorgen vroeg twee personen gedood en enkele personen gewond. Van het hotel, het tegenover het stadion gelegen Victoria dat 22 bedden telde, is slechts een rokende puinhoop overgebleven. Het hotel werd geëxploiteerd door het echtpaar Jumelet, dat zich met vakan tie in Griekenland bevond. Eigenares is de gereformeerde stichting Fides et-Concordia, waarvan een aan het hotel grenzende zaal, waar zondags gekerkt werd, zodanige schade opliep dat zij dit jaar wel niet meer bruik baar zal zijn. Bij de brand kwam één gast om, de tachtigjarige mevrouw H. J. Wesse- link-Te Kromme uit Middelburg, en één van de zoons van de familie Jumelet, de ongeveer 22-jarige Cor, die werkzaam was bij de gemeentepo litie in Haarlem. Zijn lichaam was geheel onder puin bedolven, en kon daar pas gistermiddag vandaan ge haald worden. Hij vond de dood toen hij, na reeds uit de vuurzee gevlucht te zijn, weer naar binnen ging om te kijken of hij nog mensen kon redden. De brand werd ontdekt door de heer A. G. van der Heide, die vlak bij hotel Victoria woont. Op zijn beurt was déze gewekt door zijn hondje, dat luid begon te blaffen. De heer Van der Heide rende naar het hotel en sloeg daar alarm. Vervolgens waar schuwde hij de brandweer van Win terswijk, die met groot materieel kwam. Ir een oogwenk stond het hotel in lichterlaaie, maar toch zage.i de onge veer vijftien gasten bijna allemaal kans veilig naar buiten te komen. De 79-jarige heer H. J. Wesselink, de echtgenoot van de omgekomen vrouw, durfde, toen hij van de tweede verdie ping het gat beneden zich zag, niet te springen; een politieman gaf het daar op een duwtje. Dat was zijn redding, al moest hij met een gebroken heup. schrammen en brandwonden in het ziekenhuis worden opgenomen. Ook zijn dochter, de 49-jange mejuf frouw A H. Wesselink uit Amstel veen, is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht. Ook een broer van de omgekr.men Cor Jumelet moes', met brandwonden naar het zie kenhuis; een zuster kwam er goed af. Het drietal had besloten de zaken enkele weken waar te nemen, zodat hun ouders een poosje ongestoord met vakantie naar Griekenland kon den. Hoeveel gasten in Victoria logeerde, was gisteren niet precies bekend. Ook het gastenboek is verloren gegaan. De meeste bezittingen van de gasten zijn verbrand. Omtrent de oorzaak tast men tot gisteravond laat in het -duis ter. Een van de mogelijkheden, die worden onderzocht, is dat er in bed zou zijn gerookt. In' het hotel was ook een ploeg onder gebracht, die restauratiewerkzaamhe den verricht aan de spits van de Sint Jacobstoren in Winterswijk. De VVV vindt het verlies van het hotel een gevoelige klap voor het toerisme in déze tegen de Duitse grens liggende gemeente. Winterswijk telde tot nog slechts drie hotels met samen 84 bedden. Dit aantal is nu met ruim 25 procent verminderd. Ge zien de huidige ontwikkelingen in de hotelwereld lijkt het nog de vraag of 'Victoria' wel weer als hotel wordt opgebouwd. De gereformeerde stichting Fides et Concordia, die zoals gezegd eigenares is van hotel van de belendende zaal is ook gedupeerd. De schade in de zaal is niet groot maar toch wel zo dat de heer H. L. Kirchner (van de commis sie van beheer) verwacht dat de zaal in 1972 niet meer voor de eredienst gebruikt zal kunnen worden. Voorlo pig zal men dat moeten oplossen met dubbele diensten in het hoofdkerkge bouw. Een aan de andere kant van het hotel liggend jeugdgebouw kon door het flink nat te houden,- worden gered. Enige auto's die op een parkeerter- reintje bij het hotel stonden werden eveneens een prooi van de vlammen; daarbij ontplofte een benzinetank. Het verkeer is gisteren geruime tijd omgeleid. Het college van bestuur heeft zich in een verklaring beroepen op uitspra ken van hogeschool- en faculteitsraad die boycotacties rond de duizend gul den niet wensen te steunen. Over de bezetting pleegt het bestuur overleg met gemeentelijke en justitië le autoriteiten. Het personeel van de hogeschool mag tijdens de bezetting het hoofdgebouw niet betreden, aldus de verklaring van het bestuur. Gister morgen hebben enkele honderden stu denten in Wageningen gedemon streerd ter ondersteuning van de be zetting. In Delft hebben studenten- gistermorgen bij de inschrijvingsloka len van de technische hogeschool een informatiecentrum ingericht, waar studenten alles te weten kunnen ko men over de juridische consequen ties van een collegegeldboycot. De boycot in Delft is zo massaal, dat de TH heeft besloten geen college kaarten uit te reiken. Slechts één col legekaart werd per vergissing ge geven. Actiecentrum Ook in Utrecht is een actiecentrum ingericht waar de studenten informa tie kunnen krijgen over de acties. De Utrechtse Studenten Faculteiten heb ben besloten nu op de faculteiten actie te gaan voeren om zoveel moge lijk studenten ertoe te bewegen de inschrijvingsformulieren niet in te sturen en een eventueel per aangete kende post thuis gezonden college kaart niet tc accepteren. Uit solidariteit mét de boycotactie hebben de student-assistenten van de sociologische faculteit in een brief anin het Utrechtse bestuurscollege ge- eiist dat verlenging van hun contract niet mag afhangen van het al of niet betalen van ae duizend gulden. Als het college van bestuur niet op deze eis ingaat willen de assistenten hun werk per 1 september neerleggen. Op de Universiteit van Nijmegen is een groot boycotcomité gevormd, dat actief bezig is de studenten ervan te overtuigen zich niet te laten inschrij ven. Gisteren is bekend geworden dat van de 12.000 studenten er pas 1500 zijn ingeschreven. Dit aantal is erg weinig, temeer als men in aanmerking neemt, dat de inschrijvingen, zoals al enkele jaren gebruikelijk, schriftelijk plaats hebben. Het boycotcomité is bezig leden van Minister Van Veen: acties scha den universiteit de Wetenschappelijke Staf te benade ren en van hen heeft 90 procent zich volledig solidair verklaard met de boycotactie. De universiteitsraad van dc universi teit van Amsterdam nam dinsdag nacht een motie aan, waarin gesteld werd dat het nieuw te kiezen parle ment zich alsnog over de „duizend- gulden-wet' hoort uit te spreken. Deze wet is de oorzaak van de groeiende onrust aan universiteiten en hoge scholen. De invoering van deze „mate rieel zo zwak staande wet" mag niet de ooi-zaak zijn van blijvende benade ling van siudenten en ontwrichting van het onderwijs, aldus de motie. Ook de kwestie van de toewijzing van woonruimte door de stichting studen tenhuisvesting kwam tijdens het de bat aan de orde. Voorgesteld werd voor ouderejaars de collegekaart van vorig jaar geldig te verklaren. Daar naast zou het betalingsbewijs van de eerste termijn (de UvA kent termijn betaling) als bewijs van inschrijving beschouwd worden. Ook de boycotten de studenten zouden in aanmerking Van een verslaggever DEN HAAG In Nederland wordt steeds meer in ploegendiensten gewerkt. Dit is de uitkomst van een onderzoek van het directoraat-generaal van de ar beid. Het percentage arbeiders in ploegendienst in de Nederlandse nijverheid (exclusief mijnbouw) is geslegen van 17,7 in 1963 tot 18,3 in 1966 en tot 19,8 in 1969. De meeste in ploegendienst werkende Nederlanders zijn te vinden in de metaal industrie. gevolgd door de chemische industrie en de voedings- en genotmidde lenindustrie. Advertentie y 'qp (nu nieuwe oogst) Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het is onverteerbaar dat acteurs reclame maken voor allerlei produkten, zonder de eventuele schadelijke effecten daarvan te vermelden of zelfs maar te kennen. Deze opvatting ligt ten grondslag aan de actie 'STER-sterren'. dezer dagen op touw gezet door de acteur Hugo Metsers (de mannelijke hoofdrol speler in de film Blue movie). De actie, vertelt Hugo Metsers in zijn Amsterdamse woning, heeft ten doel alle Nederland se acteurs ertoe te bewegen niet mee te werken aan, wat hij noemt, 'niet-informatieve en dus valse reclame.' Samen met een paar collega's, die zich onmiddellijk aan zijn zij de schaarden, heeft hij de af gelopen twee dagen al zo'n zeventig acteurs telefonisch benaderd. Min of meer tot verbazing van de activisten heeft tot nog toe geen van hun collega's zich duidelijk afwijzend opgesteld. Op grond van deze ervaring koesteren Hugo Metsers en de zijnen de hoop dat er straks geen enkele acteur meer te pas zal komen aan in hun ogen misleidende reclame. Onder degenen die adhesie met de actie hebben betuigd, bevinden zich Sonja Barends. Kitty Courbois, Siem Vroom, Ramses Shaffy, Elsje de Wijn. Henk Molenberg, Marja Kok, Shireen Strooker, Wilbert Bank, Ank van der Moer en Han Bentz van Jen Berg. Zelfs in Duitsland hebben ac teurs, op de hoogte gesteld door een Nederlandse collega, al enthousiast op het initiatief van Hugo Metsers gereageerd. De initiatiefnemer ('ik heb vroeger dezelfde misdaden be gaan, gelukkig maar twee keeri) zegt dat het hem er vooral om te doen is de ac teurs bewust te maken van wat ze in de uitzendingen van de STER en ande e reclame uitingen eigenlijk aan het doen zijn. 'Ze prijzen alles maar aan voor een beetje geld. Dat is ook de houding die ze bij het toneel aanne men. Het kan ze niet schelen wat ze doen; ze pakken alles maar aan.' Op de tafel voor hem liggen een paar advertenties die gere geld in tijdschriften verschij nen en waarin bekende ac teurs een bepaald sigaretten merk aanprijzen. Als die ac teurs zich daarvoor lenen, vindt Hugo Metsers, moeten ze erop staan dat in de adver tentie ook duidelijk wordt ge maakt dat roken schadelijke gevolgen kan hebben. Dat de toneelspelers die voor de advertentieserie hun fnto hebben afgestaan (tegen beta ling van 2000 tot 2500 gulden per jaar), bij de bewuste siga- rettenfabrikant onder contract staan, is volgens de actiegroep geen bezwaar. Een van hen. Kitty Courbois, heeft al laten weten dat ze bereid is tot contractbreuk. De actiegroep heeft zich daartoe verzekerd van de bijstand van een juri disch adviseur. Hulp Omdat acteurs moeilijk kun nen bepalen of een produkt al dan niet een schadelijke bij werking beeft, heeft de actie groep de hulp ingeroepen en verkregen van dc Bond van wetenschappelijke arbeiders en andere wetenschappers. Ramses Shaffy, die de doel stelling van de activisten on derschrijft, meende bijvoor beeld dat het toch geen kwaad kan reclame te maken voor zoiets onschuldigs als haver mout, waarop een van de we tenschappelijke medewerkers hem duidelijk maakte dat het in de door hem bedoelde tele visiespot gaat om voorgekook te havermout, waarvan de be reiding schadelijke effecten kan hebben. Op de eerstvolgende, in sep tember te houden ledenverga dering van d e Nederlandse vereniging van tonelisten, waarvan ongeveer 500 acteurs lid zijn, zal de door Hugo Metsers c.s. aan de orde ge stelde kwestie een agendapunt vormen. In het door de vere niging uitgegeven bulletin zal van de actie melding worden gemaakt. Mede langs die weg hoopt de initiatiefnemer binnenkort te kunnen komen tot de opstel ling van een lijst van toneel spelers die verklaren niet meer te zullen meewerken aan volgens de actiegroep valse' re clame. De lijst zal waarschijn lijk eind september in de vorm van een advertentie in dp dagbladen worden gepubli ceerd. Geen druk Hugo Metsers ruimt nog even een misverstand uit de weg. Sommige acteurs, zegt hij, wa ren het met de doelstelling van 'STER-sterren' wel eens, maar voelden er weinig voor zich aan te sluiten bij wat zij als een pressu re-groep be schouwden. Ten onrechte, meent Hugo Metsers. 'Wij vor men geen pressure-grnep'. zegt hij. 'wij zijn alleen maar één groot verzoekschrift, We zet ten de acteurs niet onder druk, we proberen ze alleen maar aan het nadenken te zet ten. Als acteur heb je een bepaalde motivatie. En als het je grootste doel is geld te verdienen, dan moet je ermee ophouden acteur te zijn. Als ie met die smeerlapperij geld wilt verdienen, kun je beter huurmoordenaar worden.' moeten kunnen komen voor studen tenfaciliteiten; daarom zouden ze in geschreven moeten kunnen worden bij een subfaculteit of instituut. Inmiddels heeft minister Van Veen in antwoord op kamervragen van het eerste kamerlid prof. Diepenhorst ge zegd dat de boycotacties van de stu denten de universiteit schaden. De minister van onderwijs keurt de ac ties ten sterkst" af." „Ik betreur het dat de essentie van de interne democratisering van de uni versiteiten en hogescholen, waarmede tevens werd beoogd de beginselen der democratie uit te dragen door bevor dering van het maatschappelijk ver antwoordelijkheidsbesef, aan deze overigens kleine groep van studenten, is ontgaan", aldus de minister, die eraan toevoegt dat hij er op ver trouwt dat de bestuursorganen hun taken en verantwoordelijkheden in deze volledig zullen verstaan. Goed zomerbesluit Van onze weerkundge medewerker De zomer heeft een heel goed besluit. Ook vandaag opnieuw droog weer met zon, alhoewel er plaatselijk wolken velden kunnen overdrijven. Die wor den uiteraard niet aangevoerd van de oceaan, van die kant is de zaak geblokkeerd, maar uit Zuid-Zweden en de Oostzee. Regen valt er niet uit. Die gaat het krachtige hogedrukge- bied met centrum van bijna 1035 mil libar boven Scandinavië beslist tegen. Neerslag van betekenis valt er nog steeds wel in het Alpengebied, maar dan verspreid. Genève kwam aan de markt met 33 millimeter en (alweer) Biarritz^ in Zuidwest-Frankrijk gister avond met dertien millimeter. Mohi- lew aan de Dnjestr in het vroegere Bessarabië meldde om zeven uur gister avond omveer na 29 graden celsius. In augustus is de regenval in Neder land uiteenlopend geweest. Er zijn streken tvaar de honderd millimeter is overschreden, maar ook andere, vrij dichtbij gelegen soms, waar niet meer dan 45 tot 50 millimeter viel. Een collega wist gisteravond al te melden, dat de zomer als geheel plaatselijk bij de vijf natste zomers van deze eeuw hoort. De temperatuur bereikt tot nu toe in deze laatste zomerfase geen zomerse waarde van 25 graden of hoger. Te laat is het daar allerminst voor. Soms wordt het in september zelfs nog wel dertig of meer, maar er stroomt nu eenmaal van huis uit kou de lucht naar ons land en de late augustuszon ziet geen kans de tempe ratuur hierin hoger te doen oplopen dan 20 d 23 graden. Onder het hoge- drukgebied komt in Scandinavië hier en daar al lichte stralingsvorst voor. Enkele stations, tot in midden-Fin- land en Zuid-Zweden toe, rappor teren de laatste nachten min een tot min twee graden. Het aantal uren zonneschijn loopt de laatste dagen flink op. Tot en met gisteren was het augustustotaal in De Bilt circa 175 tegen normaal 186. Wanneer het een beetje meezit kan augustus vandaag de mormale meet halen. BEWOLKING MAK. TEMP. MIN. TEMP. WINDRICHTING Weerrapporten van gisteravond 19 uur. Amsterdam onbew 22 0; De Bilt onbew 22. Deelen onbew 22. 0; Eelde half bew 22. 0:: Eindhoven half bew 22. 0: Den Helder licht bew 20. 0. Luchthaven R dam onbew 22. 0:; Twente licht bew 21. 0: Vllssingen onbew 22. 0: Zuid Limburg onbew 23. 0; Aberdeen onbew 18, 0: Barcelona zwaar bew 24. 0: Berlijn hall bew 20. 0; Bordeaux zw bew 20. 0; Brussel onbew 23. 0: Frankfort onbew 23, 0: Genève geh bew 22. 0: Hel sinki onbew 15. 0; Innsbruck zwaar bew 20. 0: Kopenhagen zwaar bew 19, 0,1; Lissabon onbew 27. 0; Locarno regen 23, 0,2; Londen onbew 22, 0: Luxemburg onbew 21. 0; Ma drid hall bew 27. 0; Malaga onbew 28. 0: Mallorca zwaar bew 27 0.1; Munchen zwaar bew 20, 0; Nice half bew 24, 0; Oslo zwaar bew 20. 0: Parijs licht bew 24. 0; Rome re gen 24. 10; Split zwaar bew 23, 0.2; Stock holm zwaar bew 16. 0; Wenen onbew 21, 0; Zurich zwaar bew 16. 0; Casa Blanca hall bew 25. 0: Las Palmas zwaai bew 20, 0. HOOG WATER 1 september Vlissingen lc getij 7.09 2e getij 19.38: Ha ringvliet a.d. Zeezijde 8.4521.15. Rotterdam 9 53—22.23: Schevenlngen 8.0820.42: IJmut- den 8.55—21.31: Den Helder 0.03—12.33; Har- llngen 2.35—15.01; Delfzijl 4.56—17 25 I

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5