Musical Godspell 'klapstuk' can bont seizoenpro gramma Leidse veemarkt moet exportmarkt worden fAgenda voor Leiden Vragen over Stichting huisvesting jongeren Tentoonstelling Welfare-werk :woners bundelen rachten tegen luurverhogingen (atwijks mannenkoor w zong voor NCRV Dertig jaar Koster 'Mirakel' meteen al een succes vanavond praatavond Garage Polderman ie goeder trouw Marktberichten Schakend Leiderdorp in aktie Medewerking voor bouw MAVO-school in De Lier Met Schuijt door het water van Leiden jOïïW/KWARTET DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1972 REGIO L3 ^Qeeti eigen accommodatie - toch schouwburg-activiteiten EIDEN Ondanks het voorlopige tekort van een eigen accommoda- Van wegens de voorgenomen restauratie heeft de directie van de n schouwburg in samenwerking met K O voor het komende seizoen g- D m bont en veelzijdig programma samengesteld. 'Klapstuk' is onge- 1 brijfeld de musical Godspell, die vorige week in Den Bosch in pre- iar ii iére ging en die op donderdag 19 en vrijdag 20 oktober in de Stads- nd i ftoorzaal zal worden opgevoerd. Andere hoogtepunten van dit sei- ren zijn ongetwijfeld optredens van Wim Kan, Herman van Veen en 1 {l[jaul van Vliet, en tal van befaamde toneelvoorstellingen. Het pro- ideairamma wordt afgewerkt in de Stadsgehoorzaal, het LAK-theater en and it Rijnlands Lyceum, et 01 at hi b musical Godspell onderscheidt zich ere szoverre van andere produkties op mala ligieuze grondslag, dat het hier niet za eerste instantie gaat om een stuk ofaniserend theater, maar om een em efest die overwegend puur evange- den ;ch is. Er worden ongeveer dertig wen adzijden van het evangelie naar en attheus in geacteerd en geciteerd. ,-ers. aar het is bepaald geen Mattheus aat' jassion in een andere versie. De ma- leujers wilden met deze musica lniet je pus' leven beschrijven, maar ge- waoon onderstrepen wat Jezus gezegd i kopeeft, wat zij als blijde boodschap tirevi *varen. Die boodschap sprint er in odspell steeds uit op een naïeve, ojew ïgecompliceerde manier. Er is in tej odspell eigenlijk maar één thema: erkk irblijd u in de opgestane Heer. stf air "pat de maand september betreft, is r om te beginnen de rook-musical voor de tweede maal in Leiden vrijdag en zaterdag 8en 9 septem- ?r in de Stadsgehoorzaal. Ook is er bterdags nog een extra nachtvoorstel- jng. Op zaterdag 16 september komt pet Russiche Staatspoppentheater van ergej W. Obrastzow naar Leiden. j)nder pianomuziek worden in het aan, el ok i i dat ige I wil LEIDEN Dinsdagavond waren en- n mfele bewoners van panden in de Tuin- it bliftadwijk, Zuid-West en omgeving Al- rt Verweystraat, bijeen omdat er tder hen veel klachten bestaan over steeds terugkerende huurverhogin- navolging van het comité van de lers van oude huizen in de adswijk zal een nieuw comité ureu met het Leids Huurders Comi- trachten de bewoners te mobilise- 1 tegen de komende huurharmoni- je op 1 oktober en op 1 april. A^ffet voorlopige comité is samengesteld de bewoners: J. de Vink-Merinsky, de Vink, W. T. Lumboo, J. Erades, sgaar en N. Brandt Het contactadres Albert Verweystraat 3. Ook de roners van het Morskwartier kun- hier terecht voor informatie. Rijnlands Lyceum door poppen ro mances, gedichten en fabels gespeeld. Op woensdag 20 september komt het Portable Theatre naar het LAK-thea ter met het stuk 'Engeland's Ireland' (Mickery). Op vrijdag 22september wordt in het Rijnlands Lyceum het blijspel 'De Kleine Hut' opgevoerd, met Bob de Lange, Hetty Verhoogt en Paul Cammermans. Op zaterdag 23 september in de Stadsgehoorzaal weer een hoogtepunt: de Bayanihan Dance Company, de beroemdste dansgroep uit de Philippijnen. Het september- programma wordt de dinsdag daarop besloten met de tragedie "Moeder Adam', met Josephine van Gasteren en Henk van Ulsen in het LAK- theater. Afrikaanse dansen Een greep uit het programma voor de rest van het seizoen: in oktober ko men respectievelijk naar Leiden het nationale ballet van Senegal met Afri kaanse dansen ('Feérie Africaine'), het stuk Hitler Dances (Mickery), Ramses Shaffy en Liselore Gerritsen, 'Dagboek van een gek* met Hek van Ulsen, 'Op Hoop van Zegen' (afscheid van Beppie Nooy sr.) en de twee eenakters 'Huiswerk en Mannenzaken* door het Amsterdam ToneeL De maand november begint met een optreden van Sieto Hoving, gevolgd door het blijspel 'Zo'n meisje om in je binnenzak te stoppen', nogmaals Sieto Hoving, de Franse zangeres Francesca Solleville (met protestsongs en klassieke aria's...), Fiesta Gitana en de Hoofdstad Operette. De maand december begint met het cabaret Don Quishocking, gevolgd door de Mickery-voorstelling George Jacksen Black White Minstrel Show. Daarna worden het eerste en tweede deel van de vierdelige feuilleton 'The Family* van Lodewijk de Boer in het meri lard w [ATWIJK Woensdagavond trad het christelijk mannenkoor uit Kat wijk 'Jubilate' voor de derde maal op ?p?n 'oor de NCRV-televisie. Om kwart Ka roor tien begon de uitzending die een kwartier duurde. Gezongen werd 'De ctJmaan is opgekomen'. Aan de uitzen- ling verleende ook medewerking het :hristelijk oratoriumkoor 'Cantate De- i' uit Zoetermeer, dat 'Stilte over alle landen' liet horen. Beide koren zon- !en 'Avondleid'. Zowel het koor uit [atwijk als uit Zoetermeer staan lnder directie van Sander van Marjon. -^Evenals de twee vorige keren was amfi sprake van een perfekte uitvoering. e w NOORDWIJKERHOUT Op 1 september is de heer J. H. Bouwmeester, Julianastraat 1, dertig jaar koster van de her vormde Kerk de Witte Kerk in de kom van het dorp. In 1942 volgde hij zijn vader op, die 39 jaar koster van het kerkje was. De nu 71-jarige heer Bouwmees ter, Noordwijkerhouter in hart en nieren, is van beroep metse laar. Het kosterschap is een bijbaantje, dat hem echter heel veel plezier doet. En omdat hij nog een uitstekende gezondheid geniet, peinst hij er niet over zijn junctie in dienst van de kerkgemeenschap neer te leg gen. Koster Bouwmeester is dikioijls in het Witte Kerkje te vinden, niet alleen ambtshalve, maar omdat hij er zich thuisvoelt. Over de historie van zijn kerk gebouw heeft hij een diepgaan de studie gemaakt en hij kan er dan ook veel over vertellen. Naast zijn kosterschap is hij ook eenzelfde reeks jaren be grafenisondernemer. d DONDERDAG SI AUGUSTUS rtaa Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raads- 1 vrouw. i Pieterskerg, 8 uur: concert Pools Jongens- koor met medewerking van Haags Matrozen- Of koor. jgt Molen de Valk rondleidingen van 14.00— ma, 15.30 uur en van 15.3017.00 uur. ar l VRIJDAG 1 SEPTEMBER oc Pieterskerk. 8 uur: orgelconcert Ben Fey. Turk, Steenstraat 2, 3 tot 5.30 uur: ai- scheidsreceptie C. Jongejan (NZHVM) en rom kennismaking met diens opvolger. J. G. van der Sluys (chef vervoersdlstrlct Zuid). FILMS TOT 7 SEPTEMBER Lido: 'Veel liefs uit Moskou' (James Bond) 14 jr. Dag. 14.30. 19 en 21.15 uur, zo. 14.30, 16.45. 19.00 en 21.15 uur. (E). Studio: 'Trash' 18 Jr. Dag. 14.30. 19.00 en '21.15 uur. Zo. 14.30. 16.45, 19.00 en 21.15 m^uur. (E). Luxor: 'What's up Doe?' a.l. Dag. 14.30, 19,00 en 21.15 uur. Zo. 14.00, 16.45. 19.00 en 21.15 uur. (E). Camera: 'Woeste Hoogte' 14 jr. Dag. 19.00 en 21.15 uur, do. vr, ma en dl 14.30 uur. iMatinee: Rintintin, de dappere wolfshond', za en wo 14.30 en zo 14.00 en 16.15 uur. Nachtv. vr/za 11.30 'Little big man' 18 jaar. vé(E). Trianon: 'e perfecte bankroof' 14 jr. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zo extra voorst. 16.15 uur. (E). Rex: 'Nacht der verdoemden' 18 jr. Dag. 14 30 19 00 en 21.15 uur. Nachtv. 'Negen eeuwen heerlijk naakt' 18 Jr. vr/za 23.30. LEIDEN Deze week Is er in het Rode Kruisgebouw aan de Morsweg 186 een tentoonstelling annex verkoop ten bate van het welfare-werk Rode Kruis afd. Leiden e.o. De welfare heeft als taak zieken en gehandicap ten een prettige en zinvolle bezigheid te verschaffen in de vorm van aange paste handenarbeid, waarvan men het resultaat op deze tentoanstellimig kan zien. Men is van harte welkom op donderdag 31 augustus van 7 tot 9 en vrijdag 1 september van 2 tot 5 en 7 tot 9 uur. LEIDEN De opening van jeugdso- ciëteit 'Mirakel' aan de Breestraat 19 is een succes geworden. Er waren 150 bezoekers en de sfeer was geweldig. De band 'Speed King' viel bij het publiek erg goed in de smaak. Vrijdag is er een soosavond; een ieder kan biljarten, tafeltennissen, kaarten, etc. Zaterdag 2 september is er café chan- tant en verder iedere zondag van 11 tot 1 uur koffie drinken. van 6 tot 10 uur Vanavond staat het LOI- gebouw open voor alle vragen over schriftelijk èn mondeling onderwijs die u eigenlijk altijd al over dag had willen stellen. leidse onderwijs instellingen vlakbij de Zijlbrug in het verlengde van de Willem de Zwijgerlaan. Telefoon (01710)44451* Musical 'Godspell': blijheid voorop. LAK-theater opgevoerd, en komt de cabaretgroep Tekstpierement (Sylvia Albers, LLa Karon, en Frank Sanders) naar het Rijnlands Lyceum. Met de vrije produktie 'Wie is er bang voor Virginia Woolf' wordt de maand janu ari van het volgend jaar besloten. Neerlands Hoop In februari komen Miel Cools en Fons Jansen, en het Spaanse ballet La Singla. Ook wordt in deze maand het derde deel van The Family uitge voerd, alsmede het blijspel 'U spreekt met uw moordenaar'. In maart komen Freek de Jonge en Bram Vermeulen met het cabaret 'Neerlands hoop in Panama', is er een voorstelling van Het Zwarte Theater uit Praag en wordt de laatste aflevering van The Family vertoond. In april volgen Fons Jansen, Herman van Veen en Wim Kan. Het seizoen wordt in mei beslo ten met twee optredens van Paul van Vliet. Aldus luidt het voorlopige seizoenpro- gramma. De kans is groot dat er tussentijds nog een aantal toneelvoor stellingen worden ingelast, aldus Schouwburg-directeur Hans van Dam, die nog meedeelde dat de Schouwbur g-activiteiten gedurende dit seizoen nog meer zullen worden geïntegreerd in die van K O, vooral wat betreft de kaartverkoop. Overname Rotterdam zou welkom zijn Apotheken tot 1 september De dienst wordt waargenomen door apotheek Centraal. Breestraat 74. de apotheek Voor schoten en de apotheek Oegstgeest. TENTOONSTELLINGEN 1 De Lakenhal: tentoonstelling over de Leidse hofjes, tot 10 september, dagelljk 10 tot 17 uur. zondagen 13 tot 17 uur. De Lakenhal: 'De familie Fortman, zilver smeden te Lelden ln do 18e eeuw', tot 27 augustus. Museum Volkenkunde: Fat-La. Hijs de Zeilen tot 8 januari 1973. Openingstijden ma t.m za 10-17 uur: zo- en feestdagen 13-17 uur. Dagelijks filmvertoning. Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3. Lelden: zomertentoonstelling, schilderijen van Fred Grote, gouaches van MACHTELD Hooyen, tekenlngrn van Rerié Nljhol en keramiek van Adriana Baarspul, tot 2 september. Geopend *an dinsdag tot en met zaterdag. Museum natuurlijke historie, Raamsteeg 2: Dierenleven ln Suriname tot en met 27 oktober. DOKTERS, BRANDWEER, POLITIE Dokterstelefoon 5 maal 2 (tot zondag 24 uur). Brandweer 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. De poliklinische behandeling na ongevallen BEHANDELING NA ONGEVALLEN wordt van dinsdag 12 nur Cs middags) tot woensdag 12 nur waargenomen door het Dlaconessenhnls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door hel St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door hel Academisch Ziekenhuis. GEMEENSCHAP ZUID-WEST Hulpverlonlngs- en Informatiedienst voor Lel den voor hulpverlening telefoon 20460: voor Informatie 33921. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur; dinsdag van 13.00-14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00- 12.30 en van 15 00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10 00 11.30. 15 00-17 30 en van 18.30-20.00 uur. Op dinsdag Is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- Ung (alleen voor ouders) dinsdag niet. Ma. wo. do en vrij van 18.30-18.45 uur: za en zo van 15.00-15.15 uur. Dlaconessenhnls: lste klasse dagelijks: 11.00- 12.00 uur. 13.13-14.00 uur: 19 45-20 30 uur: 2e en 3e klasse: dagelijks 13 15-14 00 uur; kin derafdeling: dagelijks 14.45-15.30 uur en maandag, woensdag- en vrijdagavond 18.00- 19.00 uur. LEIDEN St. Ellsabethzlekenhuls: Volwas senen: 3e klasse, dagelijks van 14-15 en van 18.45-19 30; 2e klasse, dagelijks van U.30-12 en van 14-15 en van 18.45-19.30 uur le klasse, dagelijks vanaf 11 30 uur. Kraamaf- dellng: 3e klasse. 15-16 en van 18.45-19 30 uur: 2e klasse. 11 30-12 (alleen vaders): 15-18 en van 18.45-19.30 uur. Kinderafdelingen Al en B4: Dagelijks van 14.30-18.45 uur (de bezoektijd per bezoek ls beperkt tot drie kwartier). SPREEKUUR GEZINSVERZORGING EN BE JAARDENHULP: dagelijks van 9 00-10 00 uur op Morssingel 8. telefoon resp. 24800 en 23200. LEIDEN De veemarkt van Leiden, tot dusver vrijdags ge houden, moet vervangen worden door een markt op maandag en op dinsdag. Bovendien moet ze de status van 'exportmarkt' krijgen. Een voorstel om de gemeente lijke Veemarktverordening in die zin te wijzigen, hebben B. en W. aan de Commissie voor de Be drijven voorgelegd. Hoewel de gemeenteraad wel zijn consent aan deze wijziging kan geven, heeft hij de realisering van de feitelijke verandering niet hele maal in de hand. Er zijn twee gegevens op grond waar van het wijzigen van de verordening wenselijk en zelfs noodzakelijk is. De exploitatie van de Groenoordhal waar de markt gehouden wordt vertoont voortdurend aanzienlijke te korten: gemiddeld per marktdag LISSE Woensdagavond kwam voor de eerste maal de hoorcommissie inza ke beroepsschriften bijeen in het ge meentehuis. Onder meer diende de zaak van garage Polderman, die vol gens B en W moet worden gesloten omdat het bedrijf is gevestigd in het pand dat een agrarische bestemming heeft. Burgemeester en wethouders van Lisse verloren destijds een kort geding voor de rechtbank, maar blij ven op hun standpunt staan.' De heer Polderman was nu in beroep gegaan bij de raad er mocht gisteravond uitvoerig zijn standpunt uiteenzetten, bijgestaan door een rechtskundig ad viseur. Op een daartoe gestelde vraag zei de heer Polderman onder meer destijds geheel te goeder trouw het koopcontract te hebben ondertekend. Er werd breedvoerig over gesproken. De commissie zal nu advies uitbren gen aan de gemeenteraad. Aan de woensdagmarkt werden te IJmuiden aangevoerd: 13 kisten wijt. 11 kisten kabel- Jouw. 93 kisten makreel. 20 kisten pilchards. 22 kisten schol. 14 kisten scharren, 6 kisten varia en 550 kg. tong. Besommingen van woensdag: De 1B 28 en de UK 78 1.670: de UK 142 en 236 2.800: de UK 90 en 234 200. Scheveningen: Sch 32 5.530; Sch 64 3.730; de Ye 25 242; de Z1 6 240. l'er 1 kg. ln guldens: Grote tong 9.41-9.08. grootmlddol tong 9.24-9.11 kleinmiddel tong 8.70-8,68. tong 1 9.90-9.79 tong 2 9.69-9.59. Wijting 1 90-78 wijting 2 77-47 schar 143. Pilchards 27.80-20.50 Inktvis 92. Schol 1 125- 115 schol 2 140-118 schol 3 120-100 schol 4 90- 89 Kabeljauw 3 148 kabeljauw 4 143-90 kabeljauw 5 140-83 tarbot 402-221 griet 174- 152 makreel 1 65-22 rode poon 1 94. 6.600. De exploitatie zou uit de rode cijfers kunnen komen, wanneer de veemarkt van Rotterdam die per 1 januari 1974 zal ophouden te bestaan door Leiden overgenomen kan wor den. De Rotterdamse markt is op maandag voor slachtvee (ruim 73 pet van de aanvoer is afkomstig uit het gebied ten noorden van Rotterdam en van de eilanden ten zuiden van die stad een evenhoog percentage vond een bestemming in hetzelfde gebied) en op dinsdag voor gebruiksvee (80 pet van de aanvoer kwam uit het aangegeven gebied; ca. 61 pet vond er zijn bestemming). Voordelig Aan de hand van de cijfers over 1971 wordt na de overname van de Rotter damse markt door Leiden een aanvoer op de Leidse markt berekend van 57.000 runderen en 17.000 varkens.per jaar op de maandagse- en van in totaal 190.000 dieren per jaar op de dinsdagse markt. In 1971 werden te Leiden in totaal 130.400 dieren aange voerd. Het verschil is duidelijk ten gunste van een voordelige exploitatie van de Groenoordhal. Daar staat tegenover dat de gemeente raden van 's Hertogenbosch, Utrecht en Leeuwarden besluiten hebben ge nomen ten behoeve van het overne men van de Rotterdams markt. Het gemeentebestuur van Leiden heeft te gen deze besluiten bezwaar aangete kend maar het blijft de vraag aan welk van de raadsbesluiten de Kroon al dan niet zijn goedkeuring hecht. Van de zijde van de veehandel wordt er veel waarde aan gehecht, dat in de Randstad Holland een goedgeoutilleer- de veemarkt blijft bestaan; zij ondersteunt ten volle elke poging, die Leiden onderneemt om de veemarkt functie van Rotterdam naar Leiden te trekken. Evenementen Een ander argument vpor het vervan gen van de vrijdagse markt door markten op maandag en dinsdag is, dat dan meer vrijheid wordt verkre gen voor het houden van evenemen ten in de weekends. Anderzijds hoeft de maandagse markt die van korte duur zal zijn en op het buitenterrem gehouden kan worden geen belet sel te zijn voor het houden van evenementen. Er moeten alleen wat vaste balies en een bescheiden af scherming op het terrein worden aan gebracht. De nieuwe datering van de Leidse markt kan pas in dit najaar bij de besprekingen over het vaststellen van de landelijke veemarktkailender in Den Haag verwacht worden. Een andere mogelijkheid om de Groen- oordhal-exploitatie meer rendabel te maken is die van de instelling van een exportmarkt voor slachtvee, ge lijktijdig met de gewone markt. Deze mogelijkheid houdt verband met een recente wijziging van de veterinaire eisen. B. en W. van Leiden hebben reeds de erkenning van Leiden als exportmarkt van de minister van landbouw gevraagd. LEIDEN Naar aanleiding van het onlangs verschenen jaarver slag over 1971 van de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren te Leiden heeft het PvdA-raads- lid Roel in 't Veld zich tot het college van B. en W. gewend met een aantal vragen over de stich ting. Als garantieverlener voor de aan te kopen panden zal de gemeente als risicodrager inzicht behoren te houden in de werke lijke omvang van de risicofactor van het stichtingswerk, aldus In 't Veld. Het raadslid vraagt B. en W. of zij de grondtrekken van het financiële be leid hebben getaxeerd en zo ja, wat is dan hieromtrent de algemene con clusie van het college. Wat de vast stelling van de huren betreft, vraagt het raadslid of het juist is om in de huur een hoger rentepercentage te berekenen dan door de stichting be taald is en om in de huur een hoger afschrijvingspercentage te berekenen dan in de exploitatierekening als last is gecalculeerd. Het college wordt voorts gevraagd of het van oordeel is dat de stichting de toekomstige onder- LEIDEN Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de onderne ming en de ingebruikneming van de in- en uitwendig verbouwde radio- afdeling van de firma Van Zijp en Zonen werd gistermiddag in de zaak aan de Haarlemmerstraat een drukbe zochte receptie gehouden, waarop e.a. het gemeentebestuur, de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land en het bestuur van de Leidato blijk van hun belangstelling .gaven. LEIDERDORP Als training voor de komende schaakcompetitie wordt deze weken een open schaaktoernooi gehouden. Dit toernooi wordt georga niseerd door de Leiderdorpse Schaak vereniging en de schaakclub V.T.L. De opkomst is buiten verwachting groot. We noteren: 23 leden van L.S.V., 14 man van V.T.L. en maar liefst 35 huisschakers. Het totale deel nemersveld van 72 man moet in 18 vierkampen uitmaken wie de prijzen in de wacht slepen. De belangstelling zal vooral uitgaan naar de groepen 14 en 15. In groep 14 zijn de oudste deelnemer, de ex-kam pioen van de LSB, W. G. Demmendal en de jeugdkampioen van Leiderdorp, Henk van Osnabrugge ingedeeld. De huidige kampioen van Leiderdorp treffen aan in groep 15. Hij zal een harde dobber krijgen aan Steffelaar en de LSG-er Wichers. houdsverplichting systematisch onder schat. Het raadslid rekent voor dat op basis van het bedrag aan afschrijvingen de huurontvangsten meer zouden moeten bedragen dan thans het geval is. Hij vraagt of het verschil tussen deze bedragen te wijten is aan leegstand. Tenslotte wordt het college gevraagd hoe het de liquiditeitspositie van de stichting beoordeelt, en het voor gaande in overweging nemend of het wil doorgaan met garanties ver strekken ten behoeve van de stich ting. DE LIER De gemeenteraad heeft in de woensdagavond gehouden verga dering onder leiding van loco-burge meester wethouder J. v. d. Berg met algemene stemmen besloten medewer king te verlenen aan de bouw van een zevenklassige r.k. MAVO-school, waar voor de onkosten op rond 2*4 miljoen worden geraamd. Als gemeentelijke bijdrage werd be sloten een geldlening van 688.000 gul den van de bank voor Nederlandse gemeenten te accepteren. Door diver se raadsleden werd aangedrongen om zoveel mogelijk op de bouwkosten te bezuinigen, zodat overschrijdingen voorkomen worden. Wethouder Van Vree deelde mee dat de minister omtrent de verleende bijdrage nog moet beslissen, en ook wat de grond- kosten betreft. Momenteel telt de ge noemde MAVO 168 leerlingen. Volgens berekeningen zal de nieuwe school in 1980 ongeveer 280 leerlingen tellen. Er is een mogelijkheid om, indien nodig, de school met nog drie lokalen uit te breiden. Bij de school wordt een gymzaal gebouwd, zodat het voorlopig niet nodig zal zijn een derde gymzaal in de gemeente te bouwen. De raad verleende voorts zijn medewerking aan de NV Valk en Prins voor het in bouwexploitatie brengen van enkele percelen grond aan de Kijckenveg. (Advertentie) MEUBELSHOWROOM W. J. Zirkzee N.V. ZEEMANLAAN 22 LEIDEN Tel. 0171042627 prabo-Leiden boekhouden opleiding voor praktijkdiploma duits conversatie engels conversatie lessen in rembrandt-lyceum in/, tv. de greef - leiderdorp - telefoon 32532 LEIDEN De stem van de aankondigster van de rondvaarten door Leiden heeft de laatste maanden zo vaak door de omgeving van de Beestenmarkt-Steenstraat geklonken, dat gisteren het Leidse studentenkoor cn -orkest meende de vriendelijke invitatie aan de toeristen te moeten honoreren met een muzikale rondvaart. Zij hebben daarmee ook gedemonstreerd, dat zo'n rondvaart niet alleen attractief is voor toeristen, maar ook voor de Leidenaars zelf. Het 'ken uw eigen stad' kan nooit volledig zijn als je haar niet vanuit het water hebt zien oprijzen. Een tiental leden van het Collegium Musicum voerde een werk uit van Cornelis Schuijt, die. als wij ons niet schuldig maken aan een his torische blunder, lang geleden nog organist is geweest van de Pieterskerk. Om elf uur vertrok de boot van het Galge water en om een uur was ze terug. Niet dat de duur van Schuijts werk een eerdere terugkomst verhinderde, maar de studenten hadden ook voldoende goed humeur cn smakelijk proviand bij zich om de twee uren vol te maken. Hun muzikale come-back na een lange vakantie krijgt vanavond om half 9 nog een genereus vervolg in de Lakenhal, waar zij voor ieder die het maar horen wil gratis de mis in c van Beethoven en nog een stuk van Schuijt uitvoeren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3