angladesj staat oor grote crisis IcGovern onthult in Wall treet financiële plannen Verkiezings schandaal na inbraak bij Democraten verwerpt het ranse systeem ook m politieke redenen IJsland keert zich tegen NAVO-basis Amin gaat toerisme ook Afrikaniseren idia wil erkenning door Pakistan Mechelse kathedraal in vlam Angela Davis krijgt Russische medaille Wilde jacht na een overval in Chicago Nixon loopt verder uit blW/KWARTET DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1972 BUITENLAND T7/K13 DELHI, DACCA (Reuter, DFA, UPI, AP) India heeft Pakistan te verstaan gegeven dat de tie van de terugkeer van de 90.000 Pakistaanse krijgsgevangenen en de talrijke burger-geïntet- ien niet kan worden geregeld zonder deelneming en instemming van de regering van Bangladesj vroegere Pakistaanse provincie Oost-Pakistan [nog langer uitstel van de erken- van Bangladesj zou een duurza- 'rede op het subcontinent in de staan. Dit staat in de eerste ële Indiase verklaring naar aanlei- van het dinsdag afgesloten over- net Pakistaanse vertegenwoordi- De verklaring houdt ook ver- met het Chinese veto. dat vorige in de Veiligheidsraad toelating Bangladesj als lid van de organi- der Verenigde Naties heeft ver- ird. irikkeld onge staat Bangladesj stevend in- !n rechtstreeks af op een nieuwe Volgens een correspondent van het Westduitse persbureau DPA moe ten de 70 miljoen inwoners zich voor bereiden op een radicale verslechte ring van de economische situatie, op sociale onrust en politieke twisten. Stijgende prijzen, een gevoelig tekort aan essentiële voedingsmiddelen alsme de een groeiende werkloosheid heb ben al voor een geprikkelde stemming gezorgd. Een voorproefje van wat kan komen, geeft vermoedelijk de hongermars van leden van de pro-Chinese Awami Par tij. die zondag wordt gehouden. Men vreest dat het daarbij tot bloedige botsingen zal komen. De komende oogstmaanden zullen van beslissende betekenis zijn voor de toekomst van Bangladesj. De leider van het land, sjeik Moedjiboer Racl*nan, staat nage noeg machteloos. Hij heeft even wei nig organisatorische ervaring als de nieuwe leiders van de zelfstandige ondernemingen, die vroeger door niet- Bengalezen werden gedreven. Hier door grijpt ook de corruptie steeds verder om zich heen. Vertwijfeld ilië en kleurentelevisie ITE (AP) Oud-president seppe Saragat van Italië ft zich begeven in de strijd de kleurentelevisie. Het tse Palsysteem is beter, zei Het Frans SECAM noemde een typisch product van ns-Russisch beleid, dat Italië de westerse wereld zou isole- en aan het oostelijk blok zou len'. gat Zei dit in een artikel geschre- voor het Romeinse tijdschrift esso en de mening van de schrij— itemde overeen met de anti-Fran- pvattingen van de leider der Re- ikeinse partij, Ugo la Malfra, die ivenals de Sociaal democratische ij van Saragat - deel uitmaakt van regering in Rome. gat schreef: „Er zijn bepaalde ieke redenen die veel belangrij- zijn dan de rest (de technische). SECAM-systeem is een typisch uct van het door .gaullisme geïn- >erde Frains-RussLsche beleid. SECAM, aildus Saragat, is Frank- aan het manoeuvreren opdat Italië lt blootgesteld aan „Anti-Ameri- se en anti-Europese invloeden". hipidou Sowjet-Unie en de andere landen iliet Oostblok hebben het Franse AM-systeem aanvaard en de an- West-Europese landen het Duitse rsysteem", dat volgens Saragat nisch veel beter is dan het Franse, gat schreef voorts dat het hele verleg van enige tijd geleden tus- president Pompidou van Frank en de Italiaanse premier Andreot- igenlijk in verband met het tv- ileem was opgezet, reotti heeft verleden week gezegd hij met Pompidou slechts enige De internationale instellingen die Bangladesj willen helpen op eigen benen te staan, voeren een vertwijfeld gevecht tegen de enorme bureaucra tie. Eén kras voorbeeld hiervan is het geval van een vrachtwagen van het Rode Kruis die met levensmiddelen voor de bevolking van Bangladesj uit India de grens wilde passeren. Tot viermaal toe moest de auto terugke ren omdat de betreffende minister nog geen tijd had kunnen vinden een of ander document te tekenen. Sjeik Moedjiboer Rachman, tijdens de strijd voor de onafhankelijkheid het enige integrerende element, is allang niet meer het symbool van eenheid. Andere politici zijn intussen in het zog van het algemene polariserings- proces geraakt Binnen de regerende en tot dusver nog almachtige Awami- Liga, die bij afwezigheid van een zelfstandig politieapparaat tevens de orde handhavende macht vertegen woordigt, tekenen zich vleugels en groeperingen af. Terwijl de duidelijk sterker wordende pro-Russische vleugel van de Awami geen noemenswaardige oppositie be drijft, maakt de op Peking gerichte stroming in die partij dankbaar van de sociale spanningen gebruik, onder wijl proberend een anti-Indiase stem ming aan te wakkeren. Steeds luider klinkt kritiek op de 'bevrijders' omdat rijst, vis en jute in grote hoeveelheden naar India worden gesmokkeld en intussen de prijzen in Bangladesj met de dag stijgen. Na regeling visserijconflict REYKJAVIK (Reuter, DPA) Als het visserijconflict eenmaal ge regeld is gaat IJsland de kwestie van de buitenlandse troepen op zijn grondgebied regelen, zo heeft minister van buitenlandse zaken Einar Augustsson bekendgemaakt. Morgen breidt IJsland zijn visserij- grenzen uit tot 50 zeemijlen, een maatregel die bij Engeland en West-Duitsland op veel verzet is gestuit en door het Haagse Inter nationale Gerechtshof illegaal is verklaard. Zodra dat gelegen komt wil IJsland besprekingen beginnen met de Vere nigde Staten over de toekomst van de NAVO-basis op het eiland. De linkse coalitie die in 1971 aan de regering kwam heeft zich verplicht het eiland voor 1975 vrij te maken van buiten landse troepen. De NAVO-basis op het eiland, waar Amerikaanse militairen zijn gestationeerd dient vooral voor verkenningstochten per vliegtuig en per boot. De rol van de NAVO-basis moet nog nader bestudeerd worden, maar „nie mand ziet graag buitenlandse troepen op zijn grondgebied", aldus Augusts son. Persoonlijk hoopt hij wel dat IJsland nog een rol kan blijven spe len in de NAVO. Op IJsland is de kwestie van de buitenlandse troepen een omstreden zaak De grootste oppositiepartij, de Onafhankelijkheidspartij is tegen de uitwijzing. In sommige rechtse krin gen vindt men handhaving van de NAVO-basis noodzakelijk omdat Rus sische duikboten hun activiteit in het noordelijk deel van de Atlantische oceaan opvoeren. Kabeljauw-oorlog De eenzijdige uitbreiding van de vis- serijgrenzen wordt daarentegen door alle politieke partijen gesteund. Visse rij is voor IJsland net belangrijkste bestaansmiddel en levert 80 tot 90 procent van de exportprodukten. Au gustsson kondigde ook aan dat buiten landse schepen, die de 50 mijlszone binnendringen, gefotografeerd zullen worden. De treilers kunnen dan in het archief geïdentificeerd worden en later kan de kapitein ter verantwoor ding worden geroepen. Om een „ka beljauw-oorlog" te voorkomen, zullen de schepen niet meteen worden opge bracht naar IJslandse havens. Enge land heeft zijn vissers al aangeraden hun registratiekentekenen te verwij deren binnen de 50 mijlszone. Brandweerlieden en vrijwilligers hebben de brand getrotseerd die in de nacht van dinsdag op woensdag een deel van de dertiende eeuwse gothische kathe draal van Mechelcn in België heeft verwoest. Zij slaagden er in vrijwel alle kunstschatten en historische archieven van de kerk te redden. Het kostbaarste schilderij, een Christus aan het kruis, van Anthony van Dljck, behoorde tot de werken die in veiligheid werden gebracht. De unieke preekstoel ging verloren, evenals een kostbaar altaar. Aan de kathedraal waren vrijdag herstelwerk zaamheden begonnen, die 100 miljoen frank zouden kosten. Oud-president Saragat minuten over kleuren-tv heeft ge praat. Het overleg heeft twee dagen geduurd. Zowel Frankrijk als West- Duitsland zijn, afgezien van alle poli tieke motieven die er achter mochten zitten, zeer geïnteresseerd in die keuze die Italië tenslotte zal doen, want Italië is een geweldige potentiële markt en de winnaar zal er zeer wel bij varen. CHICAGO (Reuter) In Chicago - heeft de politie na een wilde jacht een auto laten verongelukken waarin drie gewapende negers met vijf vrouwelij ke gijzelaars na een roofoverval op een restaurant poogden te ontkomen. Twee overvallers werden doodgescho ten; de derde viel gewond in han den van de politie. Van de gijzelaars is er naar verluidt één gewond. Toen de politie het gebouw omsingel de eisten de overvallers een auto voor hun vlucht. Eén van hen duwde een vrouw naar buiten, dwong haar op straat te gaan liggen en richtte zijn pistool op haar hoofd. Met vijf gegij zelde vrouwen gingen de mannen er tenslotte vandoor in de auto die de politie voor had laten rijden. Tiental len patrouillewagens en een helikop ter achtervolgden de auto door de donkere straten. De jacht eindigde na twee uur toen een politiewagen met een snelheid van 160 km per uur langszij de vluchtauto kwam waarvan de bestuurder werd neergeschoten ter wijl de gijzelaars zich achter in de wagen tegen de bodem drukten. MOSKOU (UPI) De Amerikaanse negeractiviste Angela Davis heeft in Moskou de medaille gekregen die is geslagen ter herdenking van het feit, dat Len in 100 jaar geleden werd gebo ren. Mevrouw Nasriddinova, de voor zitster van de Sowjet der nationalitei ten (één van de twee kamers van de Opperste Sowjet) overhandigde haai de medaille. Tieners mogen niet meer dansen KAMPALA (Reuter, UPI) In het kader van zijn Afrikanlseringsprogramma heeft president Idi Amin gisteren verordineerd, dat buitenlandse toeristen voortaan in zijn land in Oegandese voertuigen moeten reizen. Als ze per auto de grens overkomen, moeten ze daar overstappen in een Oegandese wagen. Reiskosten en rekeningen moeten zij voortaan in harde buitenlandse valuta betalen. Buitenlandse investeerders moeten voortaan hun investeringstransacties via Afrikanen in Oeganda laten lopen. Amin was zeer teleurgesteld, zei hij. omdat hij pas had gehoord, dat de meeste Westduitse investeringen via Aziaten liepen. De president kondigde staatscontrole op de in- en uitvoer aan. Ook voor zijn eigen zwarte landgenoten had hij wat in petto. Tieners mogen zich voortaan niet meer in dansgelegenheden ophouden, omdat de energie van de jeugd hierdoor werd verbruikt; de openingsuren van bars en café's worden beperkt. Amin bepaalde verder, dat de ambtenaren een vijfdaagse werkweek krijgen. Aziaten die gisteren op het Londense vliegveld Heathrow aankwamen, vertel den daar dat zij geen cent meer bezaten. De Oegandese douane had al hun geld afgenomen. V YORK (Retuer, AP, UPI) Ln 'het hol van de leeuw', het Amerikaanse financiële centrum Wall et, heeft senator George McGovern zijn herziene belasting- en bijstandplannen bekend gemaakt. Democratische presidentskandidaat neeft de meest radicale punten van zijn economisch programma 1 vallen irll lt» bel oorspronkelijke plan van McGo- wilde iedere Amerikaan, onge- leeftijd en sekse, een jaarlijks Jien geven van 1.000 dollar. Maar dee werd zo heftig door vriend ijand aangevallen op rekenkundi- n politieke gronden dat het voor voor de voorverkiezingen in Cali- ia werd ingetrokken om het nog op de tekentafel te zetten. De we plannen, uitgewerkt door een groep economen, laten duidelijk dat ze beter doordacht zijn. overn houdt nog steeds vast aan oeiingen op het defensie-budget 10 miljard dollar per jaar over periode van drie jaar. Verder wil de mazen in de belastingwetten, van vooral de kapitaalkrachtige ers en ondernemingen gebruik en, dichten. De senator rechtvaar- e dit idee door erop te wijzen dat 'el de belastingdruk voor de st draagkrachtigen in Amerika 70 ent bedraagt, de belastingmazen or zorgen dat ze worden aangesla- met slechts 32 procent. N CENT MEER het dichten van deze mazen McGovern een extra 22 miljard aan belastinggeld te innen miljard van particulieren en 9,4 van ondernemingen). Dit ge- bij de besnoeiingen op het isie-budget zal een regering- ivern jaarlijks ruim 50 miljard Ij" op leveren. McGovern beloofde: Amerikaan, wiens inkomen be- uit loon en salaris, zal een cent aan federale belasting betalen nij nu doet. Wie zullen meer betalen? Ondernemingen en 'culieren, die tegenwoordig doo- 'tlastingmazen worden vrijgesteld WASHINGTON (Reuter) De kloof tussen president Nixon en presidents kandidaat McGovern is weer groter geworden. De populariteit van Nixon steeg in de week na de Republikeinse conventie met 7 procent. 65 procent van de Amerikanen, die ondervraagd werden door het Gallup-instituut, zei den Nixon te steunen en 30 procent McGovern. Zes procent had nog geen besluit genomen. Bij een vorige pei ling op 20 augustus steunde 57 pro cent Nixon, 31 procent McGovern en had 12 procent nog geen mening. om hun eerlijk aandeel te betalen'. Het lijstje van uitgaven van McGo vern was niet geheel compleet, maar de senator verzekerde dat zijn uitga ven de genoemde besnoeiingen niet te boven zullen gaan. Het 1000-dollar- per-Amerikaan plan heeft McGovern vervangen door een systeem van Nati onale Inkomens Verzekering, dat de werkloosheid moet verdrijven. Vol gens dit systeem zal 6 miljard dollar per jaar worden uitgegeven om werk gelegenheid te creëren voor hen die van de sociale bijstand moeten leven. McGovern denkt 1 miljoen werkplaat sen te kunnen creëren. Het (hoge) aantal Amerikanen, dip van de sociale bijstand leeft, wil McGovern verder verminderen door de ouderen een soort pensioen te geven en hen de sociale bijstand te ontnemen. Met deze twee systemen meent McGovern het aantal Amerika nen, dat van bijstand leeft, met 30 procent te kunnen reduceren. Verder wil McGovern 5 miljard dollar uitge ven om de 12 miljoen Amerikanen, die geen sociale verzekering hebben en niet in staat zijn te werken, een inkomen van 1.000 dollar per jaar te geven (60 procent meer dan het be staande minimum). Dit driedelige programma vormt de basis van McGoverns nieuwe sociale wetgeving. Wel wetend dat hij tot een Republikeins gehoor sprak, zei McGo vern tegen de financiële experts: 'Ik kwam hier niet in de verwachting dat Wall Street mijn woorden zou toejui chen. maar ik geloof dat u zich nog eens moet bedenken voor u Republi keins stemt'. BELOFTE 'Hoe kan iemand zich op z'n gemak voelen als hij weet dat, nu wij hier bij elkaar zijn er kinderen in deze stad zijn zonder eten, dat er duizen den zijn die ziek zijn en geen verzor ging hebben, bejaarde mannen en vrouwen zonder hoop en arbeiders, die in gevaar en rotzooi werken voor een schamele beloning? Het is tijd ons te herinneren dat de belofte van Amerika niet een belofte was aan de bevoorrechten, maar een verplichting aan onze hele bevolking. Laten we ons aan die belofte houden'. Desondanks kon zijn gehoor niet en thousiast zijn over McGoverns gewij zigde plannen en zag men in hem nog steeds een te grote radicaal. De presi dentskandidaat kondigde echter aan dat het zijn plan is het Congreslid Wilburg Mills te benoemen tot minis ter van financiën als hij wint in november. Mills is voorzitter van de machtige commissie voor regeringsuit gaven en wordt de beste expert op het gebied van de Amerikaanse belas tingen genoemd. door Jelte Rep De nachtwaker, die op een za terdagnacht in juni zijn ronde maakte door het luxueuze Wa- tergate-gebouw in Washington, deed een opmerkelijke ontdek king. Hij merkte dat het slot van een deur in het trappenhuis was afgedekt met een stukje plakband en vervolgde zijn weg. Tien minuten later, toen hij het slot nogmaals controleerde, zag hij tot zijn verbazing dat een nieuw stuk plakband was aange bracht. Onmiddellijk belde hij de politie. Het kleine stukje plakband verzegel de merkwaardige praktijken die ten gerieve van de herverkiezing van president Nixon in het duister wor den ondernomen. Want wat de nachtwaker ontdekte, was een groot verkiezingsschandaal, waarvan nog steeds de volle omvang niet te over zien valt. De drie in burger geklede politiemannen, die na het telefoon tje van de bewaker in actie waren gekomen, vonden een gemakkelijk spoor. Tot en met de vijfde etage van hef Watergate-gebouw was iede re deur in het trappenhuis met plakband bewerkt. Op de vijfde eta ge was een slot opengebroken in de deur, die direct toegang geeft tot het kantoor van het Nationale Comi té van de Democratische partij. De agenten slopen over de etage, maar pas toen zij het vertrek van één van de top-secretaressen binnen kwamen, verschenen twee opgesto ken armen, gevolgd door een ge schrokken hoofd vanachter een bu reau. 'Niet schieten', riep de inslui per. Hij was in gezelschap van vier anderen, die zich eveneens gemakke lijk overgaven. Het vijftal droeg operatie-handschoenen, die geen vin gerafdrukken achterlaten en was zeer professioneel uitgerust. De politie vond foto-camera's, 40 filmrollen, een walkie-talkie, een ontvanger waarmee de politieband kon worden afgeluisterd, geraffineerde elektroni sche afluisterapparatuur en onge veer 6.500 dollar in knisperende bankbiljetten van 100 dollar, waar van de serienummers elkaar opvolg den. Dichtbij de plaats waar zij waren betrapt, stonden twee archief laden open. En in een vertrek naast dat van de toenmalige partij voorzitter Larry O'Brien, waren twee panelen uit het plafond wegge nomen. Op deze manier kan afluister apparatuur onder het plafond van O'Briens kamer worden geschoven. Oud-spionnen Wat deden die mannen daar en in wiens opdracht? Toen de vijf arres tanten geïdentificeerd waren, bleek dat ze niet de eersten de besten waren en dat vier van hen ervaring hadden opgedaan bij de Amerikaanse spionagedienst CLA. Het waren: Ben Barker, geboren op Cuba, die dienst had gedaan in het guer rilla-leger van Castro, maar later naar Amerika vluchtte. Hij fungeer de als één van de organisatoren van de mislukte Varkensbaai-invasie en ook 'operatie-Watergate' stond onder zijn leiding. Op werkdagen is Bar ker een welgestelde makelaar in Mi ami. Vorig jaar trachtte hij blauw drukken te krijgen van het aircondi tioning-systeem van de conventie-hal in Miami, die de Democraten had den besproken voor hun conventie (De Republikeinen waren toen nog van plan naar San Diego te gaan). Frank Sturgis, had ook al voor Castro gevochten, zich later tegen hem gekeerd, en was toegetreden tot de CIA. In 1959 strooide hij anti- Castro-pamfletten uit boven Havan na en in 1962 was hij het hoofd van de geheime brigade, die 23 Cu baanse vluchtelingen naar Cuba bracht om een guerrilla tegen Ca stro te organiseren. Eugene Martinez, ook al een om geturnde Castro-supporter, die naar Miami vluchtte en ging werken voor de CIA. Tegenwoordig is hij in dienst van Barkers makelaarskan toor. Een paar weken tevoren had hij zich beijverd in Miami onderdak te vinden voor de 3.000 Jonge Repu blikeinen, die Nixon moesten toejui chen op zijn conventie. Virgilio Gonzalez, eveneens een gevluchte Cubaan, die echter niet als CIA-agent maar als slotenmaker de kost verdiende. Zijn vakkennis stelde de vijf kennelijk in staat het Democratische hoofdkwartier binnen te dringen. James McCord de vijfde arres tant. bleek als chef veiligheid en elektronisch expert in dienst te zijn van het Comité ter Herverkiezing van de President en als veiligheids adviseur voor het Nationale Comité van de Republikeinse partij te wer ken. Alsof het een aflevering betrof van Mission Impossible ontkende de leider van het Herverkiezingscomité, oud-minister John Mitchell, dat McCord voor hem werkte. Maar al spoedig bleek dat McCord tot op de - fci I Larry O'Brien: onbeschaamde politieke spio nage. dag van zijn arrestatie voor Mitchell had gewerkt. 'W.Huis' Op de hotelkamers in hetzelfde Wa tergate-gebouw, waar vier van de vijf de dag voor hun inbraak hun intrek hadden genomen, vond de politie nog meer elektronische appa ratuur en inbrekersgereedschap, plus een plattegrond van de hotelka mers die senator George McGovern in Miami had besproken. Maar het interessantste waren wel twee adres boekjes, waarin de naam stond van E. Howard Hunt, met de toevoegin gen 'W. H.' en 'W. Huis'. Deze Hunt bleek een oud-CIA-agent te zijn met 21 jaar ervaring, een oud-journalist en een schrijver van detective-ro mans. Bij hun arrestatie gaven de vijf insluipers aanvankelijk schuilna men op, die aan Hunts boeken wa ren ontleend. Tot de afgelopen lente werkte Hunt op het Witte Huis als 'loodgieter' om uit te zoeken waar de 'lekken' zaten waardoor de pers o.a. de Pentagon-documenten had ge kregen. Hunt was na zijn CIA-carriè- re in dienst getreden van een public- relationsbedrijf. welks nauwe ban den met de Republikeinse leiders hem gemakkelijk toegang verschaf ten tot het Witte Huis. Met een vloek vernam Hunt dat zijn naam werd genoemd in verband met de inbraak en dook onder. In zijn bureau in het zogenaamde Executive Office Building, waar een gedeelte van de Witte-Huis-staf werkt, wer den ondermeer een ongeladen pis tool en een walkie:talkie gevonden. Toen 150 FBI-agenten de jacht op Hunt openden, liet deze al gauw via zijn advocaat weten dat hij bereid was te praten met de federale re chercheurs, die de zaak in onderzoek hadden. Eenmaal boven water, wei gerde Hunt op advies van zijn advo caat te antwoorden op de vele vra gen die de FBI had. Schakels Natuurlijk waren de Democraten er als de kippen bij de zaak nog eens extra onder de aandacht te brengen. Larry O'Brien beschuldigde de Re publikeinen van 'onbeschaamde poli tieke spionage' alhoewel niemand precies wist wat de vijf wilden doen: microfoons plaatsen of wegha len, documenten fotograferen of zoe ken naar een vermist document? John Mitchell: goedkope demagogie. O'Brien zei, dat hij in de afgelopen kwart eeuw nog nooit zoveel reden had gehad als nu om te twijfelen aan de integriteit van het politieke proces. Hij voegde eraan toe: 'Het is zeker dat er een schakel is met het Comité ter Herverkiezing van de President en dat zich een schakel ontwikkelt met het Witte Huis. De Democraat wees erop dat de vijf insluipers walkie-talkies bezaten, die exclusief gebruikt werden door het Republikeinse Nationale Comité. 'De walkie-talkies stonden afgestemd op de golflengte, die de overheid ter beschikking had gesteld aan de Republikeinen.' De leider van het Herverkiezingsco mité, John Mitchell, noemde de woorden van O'Brien 'goedkope de magogie.' 'Binnen onze campagne en binnen het verkiezingsproces is geen plaats- voor dergelijke activiteiten' meende Mitchell. De woordvoerder van het Witte Huis, Ron Ziegler. weigerde iets te zeggen 'over een derde-rangsinbraak' maar moest la ter toch spreken over 'een tweede rangsinbraak'. President Nixon zelf beweerde: 'Het Witte Huis heeft geen enkele bemoeienis met dit inci dent.' Maar waarom waren dan Mit chell en de waarnemend directeur van de FBI, Patrick Gray, op de dag na de arrestatie beiden in een hotel in California? Toeval, verklaarde de FBI-man Gray, die ontkende dat ze elkaar hadden gezien of gesproken. 'Het is een groot hotel', voegde hij er ter verduidelijking aan toe. Geen antwoord Van O'Briens voorstel 'een speciale officier van justitie van onkreukba re integriteit en nationale faam' aan te wijze om de zaak te onderzoeken, wilde de regering niets weten. De federale rechercheurs, die belast zijn met het onderzoek, kregen maar weinig antwoorden op hun vele vra gen. 'Als we met iemand van de Herverkiezingscomité's praten, zit een van hun advocaten erbij. In zo'n situatie krijgen we zelden complete antwoorden', klaagde een van hen. 'En op het Witte Huis zijn de zaken al niet beter.' Gelukkig was er nog een spoor: de knisperende bankbiljetten, die de vijf insluipers bezaten. Van wie kwamen die? Wie financierde derge lijke duistere praktijken? Wordt vervolgd

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13