Vice-premier van Egypte naar VS fesprek over minder roepen in Europa omt niet op gang Chinees bezoek aan Pakistan irriteert regering van India Sowjet Unie praat over olie en gas ""Jebriden: belastingparadijs F Weer Britse militair in Ulster doodgeschoten Australiër werkt c~n een 'schone' race-stoomwagen Echtgenotes van Ehmke en Schiller spelen rol in Duitse stembusstrijd esak beticht westen 'Goebbels-propaganda' iakkegangetje 'oor auto in lapanse Kyoto Proces begonnen tegen Zuidafrikaanse journalist Meerderheid vóór EEG in Denemarken slinkt Irving op weg naar cel Ex-minister van Zaire in Genève gearresteerd Angela Davis in Sowjet-Unie EWW/KWARTET DINSDAG 29 AUGUSTUS 1972 BUITENLAND T7/K9 Heikal voert besprekingen in Bonn (IRO (UPI, Reuter, AP) De Egyptische waarnemend premier Mohammed Abdoellah Marzaban in september naar Washington gaan. Dit is in Cairo bekend gemaakt. 'danigheid van minister van econo- sche zaken voo: een bijeenkomst het Internationale Monetaire nds en de Wereldbank. Maar hij zal besprekingen voeren met verte- woordigers van de Amerikaanse ering. doel van de reis van de vice- mier is het versterken van de nomische banden tussen Egypte en erika, aldus officiële kringen in ro. Zijn bezoek is een nieuwe aan- jing dat de Egyptische regering de rekkingen met Amerika wil verbe en nu de banden met de Sowjet- e losser zijn geworden door het sturen van de militaire adviseurs r president Sadat. oskou reageert niet op verzoek VS NDEN (UPI) Amerika heeft Rusland gevraagd voorbereiden- besprekingen te beginnen over een evenwichtige troepenvermin- ing in Europa, maar heeft tot nu toe geen reactie uit Moskou vangen. Dit hebben diplomatieke kringen in Londen laten weten. zal Amerika bezoeken in zijn Volgens het Libanese dagblad An Na- har bemiddelt West-Duitsland tussen Cairo en Washington. In het kader van deze bemiddelingspoging voert de invloedrijke Egyptische journalist Hassanan Heikal momenteel bespre kingen in Bonn, aldus het blad. Hei- kal heeft gisteren aan het Starnber- germeer bij Mtlnchen een vertrouwe lijk gesprek gevoerd met bondskanse lier Willy Brandt. De journalist, die nauwe betrekkingen onderhoudt met de Egyptische regering, zal deze week ook nog minister van buitenlandse zaken Walter Scheel, ontmoeten, is in Bonn bekend gemaakt. NIEUWE CRISIS Intussen hebben drie door de rege- Amerikaanse verzoek vloeide uit een principie-afspraak die eitn Nixon in me van dt jaar n Kremlin met de Russische Ieders gemaakt. Die afspraak luidde, besprekingen oer de mogelijkheid troepenvermindering.in Europa te voor of gelijktijdig met de reidende besprekingen voor een lese veiligheidsconferentie zou- moeten beginnen. Die veiligheds- rentie. aartegen de NAVO zich ankelijk heet verzet, ondermeer at gevreesd werd dat het hier om Russische propagandastunt ging, iu waarschijnlijk op 22 november lelsinki beginnen, tussen zouden er de voorkeur aan een akkoord over de troepen- AG (Reuter, AP) De Tsjechos- akse partijleider Hoesak heeft de erse veroordeling van recente essen in zijn land bestempeld als jaganda in de trant van Goebbels, irop gebaseerd is, dat een honder al herhaalde leugen tenslotte it geloofd'. (Goebbels was minis- voor propaganda in de Duitse ring onder Hitier), een toespraak in Bratislawa ont- le Hoesak, dat ook maar één van 6 liberalen die de laatste tijd zijn ordeeld, terecht heeft gestaan we- zijn opvattingen of functie in de ode-Doebtsek. Zij allen waren be- t, omdat ze 'de wetten met voeten len getreden'. end op de kritiek die deze proces bij de Franse, Italiaanse en Britse nunistische partijen hebben uit- kt, zei Hoesak: 'Ongelukkigerwijze an de bourgeois-anticommunisti- campagne tegen het socialistische choslowakije ook deelgenomen bepaalde vertegenwoordigers van ressieve krachten in het westen, ^een verrassende onverschilligheid i getoond voor objectieve infor- uit Tsjechoslowakije'. res ESSII IOKIO (DPA) In de Japanse lad Kyoto zullen personenauto's Jaortaan niet harder dan 20 km Ier uur mogen rijden. De vroe- fe vaderen van deze ongeveer pee miljoen inwoners tellende fad hebben dit besloten om het ftrkeer zoveel mogelijk bulten b stad te houden. Zij hopen op tze wijze hel aantal verkeers- Igevallen drastisch te vermin- tren. Er wordt alleen een uit- bndering gemaakt voor de uit- (als- en ringwegen, waar har- Ier mag worden gereden. Elders h de oude keizerstad zal het (erkeer niet veel sneller '.verlo- 'pn' dan vroeger in de tijd van e riksja's en de paardentractie. vermindering met Amerika alleen te tekenen, waar Washington staat er op dat bij afspraken over deze zaak ook de NAVO-bondgenoten betrokken wor den. De Russische regering wil echter graag dat Amerika zoveel mogelijk van zijn troepen uit West-Europa te rugtrekt. In Amerika zelf neemt de druk van de volksvertegenwoordigers op de re gering toe om een groot deel van de geld verslindende troepen uit Europa weg te halen. De Democratische sena tor Mike Mansfield dringt hier bij voorbeeld allang op aan. Zijn redene ring komt er op neer, dat West- Europa verdediging te organiseren en te betalen. Frankrijk wil van onderhandelingen tussen de NAVO en het Pact van Warschau niets weten. Parijs is er vobr dat de Amerikanen rechtstreeks met de Russen onderhandelen. Enge land en Wet-Duitsland staan gereser veerd tegenover onderhandelingen over een vermindering van de troe pen. Een woordvoerder van de Amerikaan se delegatie bij de NAVO in Brussel heeft gisteren verklaard dat Amerika nog niet akkoord zijn gegaan met 22 november als datum voor het begin van de voorbereidende besprekingen in Helsinki over de voorgenomen Eu ropese veiligheidsconferentie. De Amerikaanse woordvoerder zei dat de Amerikaanse regering nog overleg pleegt met haar bondgenoten over de datum van 22 november die door Finland is voorgesteld en door de Sowjet-Unie geaccepteerd. JOHANNESBURG (Reuter) In Jo hannesburg Zuid-Afrika is gisteren het proces begonnen tegen John Jordi, hoofdredacteur van het dagblad The Star. Hij wordt beschuldigd van het overtreden van de Defensiewet, die het publiceren over speciale defensie zaken zonder toestemming van de au toriteiten verbiedt. The Star heeft op 18 november vorig jaar een artikel gepubliceerd over een bezoek van de Zuidafrikaanse ministe van defensie, Pieter Botha, aan Lissabon. ring gecontroleerde kranten in Egypte gisteren geschreven, dat president Nixon en zijn tegenstander George McGovern het Midden-Oosten weer naar een nieuwe crisis drijven. In hun poging zoveel mogelijk stemmen en geld te krijgen van de joodse Amerikanen bieden zij tegen elkaar op als het er om gaat Israël te steunen, aldus de Egyptische kranten. 'De Amerikaanse houding draagt niet bij tot vermindering van de spanning in het Midden-Oosten maar stuurt in tegendeel het gebied in een gevaarlij ke koers', aldus het commentaar iri de semi-officiële Al Achram, waarvan Heikal hoofdredacteur is. In Lybië is bekend gemaakt dat presi dent Sadat van Egypte op 1 septem ber een belangrijke radio- en televi sierede zal houden, die gelijktijdig in Egypte, Lybië en Syrië zal worden uitgezonden. Waarover de president zal spreken is niet bekend gemaakt. Waarschijnlijk zal zijn rede verband houden met de eerste verjaardag van de federatie tussen de drie landen. KOPENHAGEN (DPA) De meerderheid, die in Denemarken be- ston dvoor aansluiting bij de EEG, is in de loop van de zomer aanzienlijk geslonken. Bij een opinie-onderzoek in augustus sprak 41 procent van de ondervraagden zich uit voor aanslui ting; 35 procent wa stegen en 24 procent had nog geen mening. Dit blijkt uit een opinieonderzoek van het Deens Gallup-instituut. In juni leverde het onderzoek nog 46 procent voorstanders op 31 procent tegenstanders en 23 procent zonder mening. Als Noorwegen zich uitspreekt tegen toetreding wil nog maar 38 procent van de Denen toch toetreden, in dat geval is 38 procent tegen. ISLAMABAD (Reuter) Tsjiao Koean-hoea, de Chinese onder minister van buitenlandse zaken, heeft tijdens een bezoek aan Pakistan gezegd, dat Peking de band met dit land verder zal ver sterken. Hoezeer China aan de zijde van Pakistan staat in de con flictsituatie op het subcontinent bleek vorige week, toen het voorstel om Bangladesj toe te laten tot de Verenigde Naties in de Veiligheids raad werd getroffen door een Chinees veto. Tsjiao deed een felle aanval op de Sowjet-Unie, die haar aanhangers aan moedigt zich tegen China en Pakistan te keren en nieuwe moeilijkheden op het subcontinent te veroorzaken. De onderminister zei geheel achter presi dent Ali Bhoetto "an Pakistan te staan: 'De houding van de president is redelijk en juist, maar sommige mensen, die atoomwapens bezitten, willen hem niet begrijpen. We zijn echter niet bang'. De Chinese onderminister keerde zich tot een Franse correspondent en vroeg hem, waarom Frankrijk zich zo druk gemaakt heeft om toelating van Bangladesj als lid van de Verenigde Naties te bepleiten: 'Ik denk, zei hij, 'dat Frankrijk er in Azië wat mee denkt te bereiken'. Later gaf hij de Fransman de verzekering, dat hij dit ook in de vergaderingen van de Vere nigde Naties zou zeggen. Op de vraag of hij een boodschap van premier Tsjoe En-lai had meegebracht voor president Bhoetto antwoordde Tsjiao: 'Dat is een topgeheim'. Veto De minister verklaarde dat zjjn over leg met de Pakistaanse regering voor namelijk betrekking heeft op het Chi nese veto over toelating van Bangla desj (het vroegere Oost-Pakistan). Dit veto wierp een schaduw over de be sprekingen in New Delhi tussen India en Pakistan betreffende geschilpun ten, die nog altijd de uitvoering van de vredesovereenkomst van Simla in de weg staan. Simla is de naam van de grensplaats, waar mevrouw Indira Gandhi (de Indiase premier) en presi dent Bhoetto van Pakistan besprekin gen voerden. Het Chinese veto tegen Geboeid verlaat Clifford Irving hier het gerechtsgebouw in de Ame- SOGtlSFtO 11331" EUFODS rikaanse stad Lewisburg op weg naar de gevangenis, waar hij een straf van 2y2 jaar moet uitzitten wegens het schrijven en publiceren van een gefingeerde autobiografie van de multi-miljonair Howard Hughes. BELFAST (Reuter, UPI) pen sluipschutter heeft gisteren in de Noordierse hoofdstad Belfast een Britse militair doodgeschoten. De soldaat was op patrouille toen hij door het hoofd geschoten werd. Enkele kilometers ten zuiden van Bel fast waren maar enkele honderden mensen naar paardenraces komen kij ken die anders duizenden bezoekers trekken. Het geheime Ierse Republic keinse Leger had gewaarschuwd dat de kijkers gevaar zouden lopen. De wedstrijden verliepen echter zonder incidenten. Maar voor de wedstrijden begonnen, was het afgelopen weekein de een bom op de racebaan ontploft, waarbij twee of drie mannen zijn omgekomen. Het IRA heeft bekend gemaakt, dat twee van zijn soldaten bij een aktie zijn omgekomen. De politie heeft verklaard, dat de licha men van de omgekomen mannen zo verminkt zijn, dat niet kon worden vastgesteld of er twee of drie slachtof fers waren. In Londonderry hebben Britse mili tairen bij huiszoekingen grote hoe veelheden explosieven gevonden. Het afgelopen weekeinde zijn in JAKOETSK (TASS) In de mon ding van de Oostsiberische rivier de Indigirka aan de kust van de Naarde- lijke IJszee heeft men het ongeschon den skelet van een mammoet gevon den. Noord-Ierland zeker zeven mensen ge welddadig aan hun einde gekomen. Drie van de doden waren burgers die in Belfast zijn vermoord door rooms katholieke en protestantse benden die in de afgelopen t\yee maanden al vijftig mensen hebben gedood. Deze moordenaars zijn niet officieel bij een of andere partij aangesloten. Als er ergens een katholiek wordt gedood, wreken protestantse benden dit en andersom gebeurt hetzelfde. Als men iemand doodschiet, wordt een kap over het hoofd van het slachtoffer getrokken, als een soort 'handelsmerk' van de benden. GENEVE (AP) De Zwitserse auto riteiten hebben gisteren de arrestatie bekend gemaakt van een voormalig minister van buitenlandse zaken van Zaïre (Kongo), die door de regering in Kinsjasa beschuldigd wordt van verduistering van regeringsgelden. Losembe Batwaniele, die zowel minis ter van buitenlandse zaken als van onderwijs is geweest in de regering van Zaïre, is donderdag in Genève gearresteerd, 24 uur nadat Zaïre om zijn uitlevering had verzocht. Batwa niele heeft reeds geruime tijd in Ge nève gewoond. Zwitserland en Zaire hebben geen verdrag waarbij de uitlevering van onderdanen is gereeld, maar onder bepaalde omstandigheden zou men tot uitlevering kunnen besluiten, aldus Zwitserse autoriteiten. DJAKARTA (AFP) President Soe- harto van Indonesië zal in november vijf Europese landen bezoeken, zo is maandag in Djakarta van betrouwbare zijde vernomen. Generaal Soeharto, die oorspronkelijk alleen naar Fran krijk en Oostenrijk zou gaan, zal ook een bezoek brengen aan België, Ita en Zwitserland. toelating van Bangladesj was vooral gericht tegen de weigering van Bang ladesj, resoluties van de Verenigde Naties uit te voeren, waarin werd aangedrongen op vrijlating van (90.000) krijgsgevangenen en vele geïnterneerde burgers. Ook de tegen woordigheid van vreemde troepen op het grondgebied van de afgescheiden staat deed China besluiten, zijn veto uit te spreken. India De besprekingen tussen mevrouw Gandhi en Pakistaanse vertegenwoor digers, die in New Delhi worden gevoerd, worden morgen voortgezet. Premier Gandhi zou zich nogal opge wonden hebben over het Chinese be zoek aan Pakistan, zo snel na het veto tege/i Bangladesj. De jongste ontwik kelingen zouden in strijd zijn met de geest van het topgesprek van Simla, waar werd overeengekomen, dat India en Pakistan hun problemen zouden oplossen zonder inmenging van ande re landen toe te staan. De gelijktijdige terugtrekking van troepen van Indiaas en Pakistaans grondgebied, die deze week voltooid had moeten worden, is nu in gevaar gekomen. MOSKOU (Reuter) De militante Amerikaanse negerleidster Angela Da- vis is gisteren in Moskou aangeko men. Zij werd er ondermeer verwel komd door Walentina Teresjkowa, de enige Kosmonaute ter wereld. 'Het is een onbeschrijfelijk prachtige ervaring hier op Sowjet-grond te staan', aldus Angela Davis, die verder voorspelde, dat de VS eens communistisch zullen worden. Angela zei de groeten mee te brengen van 'alle zwarten en andere onder- drukte groepen in Amerika en van de werkende klasse die snel het bewust zijn krijgt die er uiteindelijk toe zal leiden dat wij in de VS ons bij het Sowjet-volk in de rijen van de socia listen zullen kunnen scharen. MOSKOU De Sowjet-Unie praat momenteel druk over olie en gas, zowel met de Amerikaanse oliemaatschappij Occidental Oil (betref fende samenwerking) als met Japan (betreffende leveranties) Vertegenwoordigers van Occidental Petroleum Company zijn in Moskou begonnen aan een nieuwe serie be sprekingen met Russische deskundi gen op het gebied van handel en economie. De vorige maand was tus sen de Occidental en de Sowjet-Unie een mammoet overeenkomst bereikt tot vergaande samenwerking. Het was :eo - mkti iratiebrd )ldo«nii^ YORK De Australiërs wa- er het eerst, maar enkele belang- internationaal georiënteerde, rikaanse ondernemingen ogen eens begerig naar de Nieuwe ideneen eilandengroep in het 1 elijk deel van de Pacific en een idijs voor mensen die zo weinig f flijk belasting wensen te beta- Volgens een gezaghebbend fi- dëel weekblad uit de VS hebben en slordige 500 maatschappijen Mor er* gevestigd in Vila, de If 39.1 ^Pleats van de Hebriden. De 5!.? van deze buitenlandse onder ingen zijn van Australische oor- NGI >9 Van Amerikaanse onder ingen, die aan de deur van de dengroep staan te trappelen SYDNEY (Reuter) De 48-jarige Australische architect Gene van Grecken uit Sydney heeft ruim een miljoen gulden geïnvesteerd om in vijf jaar tijd zelf een race-stoomwegen te bouwen, die volgens zijn zeggen 'de meest revolutionaire vinding is van deze tijd'. De stoomwagen kreeg de naam 'Gvang'. De 2-cilinder motor loopt op water en kerosine, heeft een actieradius van 1600 km en kan een topsnelheid bereiken van 320 km per uur. Volgens de uitvinder veroorzaakt de race-stoomwagen 100 maal minder verontreinigende stoffen dan de gemiddelde benzinemotor. De uitvinder deelde mee, dat enkele autofabrieken optie hebben genomen op enkele stoommotoren om ze in eigen laboratoria te testen voor een moge lijke inbouw in personenauto's, vrachtwagens en schepen. Een benzinemaatschappij zou met hem in onderhandeling zijn over de leve ring van speciale brandstoffen voor de stoommotor. Voorts heeft de gvang een vermogen van 400 pk, is opgebouwd uit aluminium, weegt 685 kilogram en heeft een brandstoftank voor in totaal 45 liter. van ongeduld, heeft tot nu toe al leen Standard Oil of New Jersey zich er een financiëel achterdeurtje weten te verwerven. In het afgelopen jaar heeft het Brits bestuur van de eilanden enke le wetten veranderd, waardoor be drijven, banken en trustmaatschap pijen zich vrij mogen vestigen. Daar naast ontbreekt op de eilanden elke vorm van controle op de in en uitgcande kapitaalstroom. Om het geheel een nog knusser aanzien te geven, kennen de Nieuwe Hebriden noch vennootschaps, noch persoon lijke belastingen. Tenslotte wordt de hele situatie nog fraai omlijst door de heersende politieke stabiliteit on der Brits-Frans beheer. Zo verklaar de Clayton B. Wentworth, voorzitter van Investors Trust en propagandist van de eilanden als belastingwal halla: 'Wilt U een oceaan tussen U en Black Power?' 'Wij hebben de juiste oceaan op het juiste moment gevonden!' Wentworth c.s. verwach ten de meeste klanten uit de VS, Japan en Australië. Een internatio nale maatschappij kan vanuit de Hebriden in het buitenland zaken doen zonder aan iemand belasting te moeien betalen. Voor een fooi zal een trustmaatschappij vennootschap pen arrangeren, helpen kantoor- ru'K,te ie vinden en alle legale en fi-anciëi'* vieisten afhandelen, die n-1 'O) y- n i m een ondern -minq op de Nieuwe Hebriden op te zetten. BONN (AP) Twee vrouwen, een blondine en een brunette, staan in West-Duitsland in het middelpunt van de politieke belangstelling, drie maanden voor de algemene verkie zingen, in een land waar vrouwen niet vaak een belangrijke rol spelen in de politieke wereld. De ene is een donkerharige schoon heid die in 1968 uit Tsjechoslowa kije is geëmigreerd. De ander is een mooie blonde Germaanse, de echtge note van de voormalige minister van financiën en economie, Karl Schille- Alles wat deze beide dames doen wordt in tijdschriften en kranten vermeld en politieke waarnemers ge loven dat deze beiden invloed zou den kunnen hebben op de uitslag van de verkiezingen, die waarschijn lijk in het begin van december zul len worden gehouden. Het huwelijk van Maria Hlavacova, (25) met minister Horst Ehmke (46) heeft aanleiding gegeven tot be schuldigingen door de oppositie dat de regering van Willy Brandt zich blootstelde aan moeilijke communis tische chantage. En Etta Schiller (39) Iwordt in bre de kring als de grote figuur op de achtergrond beschouwd in de poli tieke intriges die in de afgelopen paar weken in Bonn zoveel onzeker heid hebben veroorzaakt. Ehmke, de minister voor de kansela rij en het hoofd van de Westduitse inlichtingendienst, heeft de politieke storm die opstak toen bekend werd dat hij in juli in het geheim was getrouwd, kalm over zich heen laten gaan. De regering heeft ontkend dat er enig risico voor de veiligheid van de staat zou zijn verbonden aan het feit dat een minister in het huwelijk is getreden met een Tsjechische vluchtelinge, waarvan verwanten nog in Tsjechoslowakije zijn achter gebleven. De trouw van Ehmeke was voordat rij trouwde aan een zorgvuldig onderzoek onderworpen betreffende de veiligheidsaspecten van de zaak, zo werd bekend ge maakt. Maar de oppositie zag kans de kwes tie uit te buiten, vooral in rechtse kringen waar de 'Oost-politiek' van Brandt niet populair is. En de ka tholieke geestelijkheid leverde scherp commentaar ophet feit dat Ehmke hertrouwd was met een meis je dat twintig jaar jonger is, na van zijn vrouw te zijn gescheiden, waar het drie kinderen bij heeft. De andere befaamde vrouw in Bonn werd. echter verondersteld een veel actievere en belangrijkere rol te hebben gespeeld in deze verwikke lingen van de West-duitse politieke wereld voor de verkiezingen. Etta Schiller stond op de voorpagi na van het jongste nummer van het weekblad Der Spiegel met het on derschrift: 'Zullen de verkiezingen worden beslist door een vrouw?' In het verhaal bij deze foto werd Etta voorgestedl als de manipulator van haar man, de briljante 61-jarige professor, wiens aftreden als minis- ter van economische zaken en finan-" ciën een zware slag heeft toege bracht aan de kansen van Brandt in de verkiezingen. Zij is er sinds hun huwelijk het vorig jaar vaak van beschuldigd te proberen de carrière van haar echt- genogt te willen organiseren. De inntelligente en eerzuchtige mevrouw Schiller zou haar man er toe hebben aangezet geheime ontmoetingen met de leiders van de oppositie te heb ben, waardoor in de afgelopen maand de geruchten de ronde deden dat Schiller van plan was zich aan te sluiten bi] de christen-democrati sche CDU, hetgeen volgens het opi nieonderzoek een verschil van vier procent van de stemmen zou kunnen uitmaken voor de partij van Brandt (SPD). Maar /het lijkt nu dat Schiller een te hoge prijs eiste voor zijn toetre den tot de christen-democraten. En op dit moment schijnt geen van beide partijen er veel behoefte aan macht te brengen. Karl Schiller Horst Ehmke het grootste handelsakkoord ooit tus sen oost en west gesloten. Dr. Armand Hammer, president-direc teur van Occidental, heeft geweigerd te zeggen waarover het nieuwe over leg precies zal gaan. Op 18 juli had dr. Hammer te Londen meegedeeld dat de samenwerking met de Sowjet- Unie vooral betreft: het exploreren, produceren en gebruiken van olie en aardgas. metaalbewerking. het produceren van kunstmest en chemicaliën. het ontwerpen en bouwen van mo tels in de Sowjet-Unie, en het gebruik van afvalmaterialen. JAPAN Met Japan heeft de Sowjet Unie con tact gezocht over samenwerking. In oktober of november zal op een Japans-Russische bijeenkomst te To kio worden gesproken over de ge meenschappelijke exploitatie van olie en gas in het zeegebied om het schier eiland Sachalin. Tot de Japanse dele gatie, sterk 20 man, behoort ook de vertegenwoordiger van (de Ameri kaanse Gulf Oil Cy. Deze maatschap pij had al eerder aangeboden met de Japans-Russische onderneming te wil len samenwerken. De Sowjet-Unie zal van Japan $350 miljoen vragen om de exploitatie mogelijk te maken, en van haar kant zal Japan niet nader genoemde hoeveelheden olie en gas ter beschikking stellen. NSF wil binnenkort invoering van lotto Van een verslaggever DEN HAAG In een brief aan de politieke partijen in ons land heeft de - Nederlandse Sportfederatie NSF ge- pleitvoor invoering van een lott in de komende kabinetsperiode. Deze lotto zal dezelfde voorwaarden moeten heb ben als thans de toto heeft De NSFschrijft dat zij optreedt als spreekbuis van 2.3 miljoen beoefena ren van de sport. Andere wensen zijn: het o.stellen enuitvoeren vn een nati onaal sportbeleid, onder meer door de activiteiten van de overheden onder ling en die van overheid en particu lier initiatief te coördineren; het ilo- pen op korte termijn va de achtersta nen ophet gebied van kaderopleidin gen en sportaccommodaties; Integrale uitvoering van bestaande subsidierege lingen- Het optimaal gebruik vn het nationaal sport centrum 'Papendal' voor ht sportonderwijs en de opleidin gen. Aan de politieke partijen s gevraagd de eisen in de verkiezingsprogram ma's op te nemen. 'Het andsbelang eist dat met de opbouw van een nationaal sportbeleid een aanvang wordt gemaakt', aldus de NSF.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9