Dokter Mary Verghese X J Vanavond: opnamen van Haagse bijbelkring in Ander Nieuws (NCRV) dsgpecept Haal het doek op rtfï TROUW/KWARTET DINSDAG 29 AUGUSTUS 1972 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K 8.45 Nni. 8.50 Olymp. Spelen. 12 vattende en dlrektc spurlrcp. 13.1 naai. 13.40 Olymp. Spelen. 17.55 Ni 18.00 Olymp. Spelen. 20.00 Journa MARY PERKINS Vrouwen van veel landen bijeen Van onze radio- en tv-redactie DEN HAAG In de televisierubriek 'Ander Nieuws' zendt de NCRV vanavond opnamen uit van een Haagse bijbelkring ten huize van de Amerikaanse ambassadeursvrouw, mevrouw I. Middendorff. 'Ander nieuws', dat de NCRV dinsdagavonds en na 1 oktober op de zater dagavond uitzendt, richt zich op de actualiteit van kerk en geloof. LOWIETJE IN DEGOUDE GAPER door \V. G.Tan DE HULST, plaatjes van W. G. VAN DE HULST Jr. 217. De meijer in wrevelig ongeduld, is haastig voortgestapt. Ja, bij 'l poortje zal hij wel weer even op die langzame sukkel wachten. De deur is niet op slot. Opeens!'He! Wat?'Opeens sto ten zijn haastige voeten tegen iets zwaars, iets donkers, iets diks, dwars over 't pad. Hij kan zich niet zo snel inhouden, struikelt, slaat voorover, ploft met een doffe bons in 't zand. Z'n schreeuw breekt. Dat zware, dikke, donkere daar onder hem. beweegtHet leeft!Een beest. een zwaar, dik, donker beest?... Hij grabbelt in 't zand, om. zo snel dat lukken wil, weer op te springen.Maar datdat dat daar onder hem. schiet weg, springt boven op hem en eer de meijer iets tot verweer doen kan, voelt hij half versuft, verbaasd, verschrokken n >g van zijn val, een zware slag op zijn hoofd, 'n felle greep in z'n nek; handen, mensenhanden, sterk als ijze ren tangen, die zich dichtschroeven... Schreeuwen om hulp kan hij niet meer; wil hij ook niet. KARELTJES GROTE AVONTUUR Hoe kan de vrouw door de praktische uitwerking van haar geloof een posi tief aandeel hebben in de maatschap pij? Dat is de kernvraag in de bij belkring in Den Haag, die voorname lijk bestaat uit dames uit diplomatie ke kringen of wier echtgenoten wer ken op buitenlandse ondernemingen. De kring is twee jaar geleden voortge komen uit contact tussen mevrouw Middendorff en mevrouw Gien Kars- sen-Leinenga, die eigenlijke initiatief neemster. Mevrouw Karssen is bekend door haar activiteiten als staflid van de 'navigators', een interkerkelijke en internationale organisatie voor le- kentraining. Een vorm van lekentrai- ning is ook de Haagse bijbelkring, al. is deze niet opgezet in Navigator- verband. Mevrouw Gien Karssen vertelt,' dat gesprekken tussen de Amerikaanse ambassadeursvrouw en haarzelf over ,hoe je je geloof praktisch kunt bele ven in het leven van iedere dag', resulteerden in uitnodigingen aan kennissen om een bijbel- en ge- sprekskring te vormen.- Onder hen waren dames uit diplomatieke of an dere hoge buitenlandse kringen. NATIONALITEITEN Sinds twee jaar komt de groep samen. Zij wordt gevormd door dames van verschilldende nationaliteiten. Ameri kaanse, Zwitserse, Finse, Engelse, Griekse, Australische en Nederlandse. De kriing is aan veel wisseling onder hevig door de vele overplaatsingen in diplomatieke kringen. Voordat men bij elkaar komt wordt thuis aan bijbelstudie gedaan. Ter sprake komt bijvoorbeeld ook het feit dat minister-president Biesheuvel een belangrijke beslissing moet nemen of iets dergelijks - en daar bidden deze vrouwen dan voor. Maar de aandacht gaat net zo goed uit naar de buur vrouw of naar kinderen. Het kan ook zijn dat iemand uit eigen kring voor een bepaalde moeilijke taak staat, en daarin steunt men elkaar dan. Nu na twee jaar, is men zo ver, dat het werk zich begint te vertakken. Verscheidene dames gaan een eigen kring opzetten, meestal met mensen die hun eigen taal spreken. Een Finse dame. (zij is in de televisie-opnamen in klederdracht te zien), verzamelt Finse dames om zich heen. Een Engel se gaat met achttien jongeren verder. Klaas van Gelder en Jan Pieter Vis ser, de samenstellers van het onder deel over de Haagse kring voor .An der Nieuws' hebben het bezigzijn van deze christen vrouwen interessant ge noeg gevonden om er door middel van levendige opnamen en inter- vieuws meer bekendheid aan te geven ter navolging van anderen, die op een eigen manier hun geloof praktisch kunnen uitwerken. Mr. H. W. Van Doorn in 'Moeders wil is wet' Van. onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Niemand minder dan mr. H. W. van Doorn, KRO-voorzitter, presenteert vanmorgen 'Moeders wil is wet', het programma voor de vrouw van Mia Smelt. Tijdens de zomer maanden is dit radioprogramma ter afwisseling van de normale gang van zaken gepresenteerd door KRO-mede- werkers van alle afdelingen. Deze konden het programma naar eigen inzicht samenstellen. Hekkensluiter is nu mr. Van Doorn. Het programma 'De werkelijkheid van 300 jaar geleden' (KRO) had een paar in het oog lopende pluspunten. In het informatieve vlak was er naast aller lei historische wetenswaardigheid ook aandacht besteed aan het kleinere werk, dat zijn waarde vooral kreeg, doordat het dicht bij huis bleef. Zo is het functioneel, eraan te herinneren dat hier driehonderd jaar geleden op het gebied van gezondheilszorg dezelf de situaties voorkwamen als op het ogenblik in de ontwikkelingslanden. We mogen daarbij aannemen, dat de televisie wat die ontwikkelingslanden betreft zijn werk heeft gedaan, zodat het probleem voor de kijkers meer een werkelijkheid vertegenwoordigt dan de politieke bewetgingen van toen maals levende koningen, stadhouders en regenten. Van dezelfde categorie van informatievoorziening was de Oudhollandse Maaltijd, die samenstel ler Reinboud zich liet opdienen door een landgenote, die gelijkelijk deed denken aan Saartpe uit de jeugdserie Swiebertje en het Melkmeisje van Vermeer. Tevens zagen we een musketier met zijn wapen rondkrukken en een toen malige kanonskogel vruchteloos over een klinkerstraatje rollen. Ik wil niet beweren, dat dit soort mededelingen essentieel voor het rampjaar zouden zijn, maar wel hadden ze een voor treffelijke functie in het programma. Naar mijn gevoel sloten ze prachtig aan op het soort vaderlijk-vriendelij ironie die Reinboud uitstraalt. In kader vond ik het ook zeer juist, hij ergens tussen de archiefkasten het Rijksarchief opdook op zoek documenten of in Groningen om te tonen hoe één van de bommen Berend daar was ingeslagen. Op zulke momenten deed hij me ken aan Kenneth Clark, die we kennen van de serie 'Civilisatie gaf die nog professioneler de ill dat we er allemaal bij waren. Re boud evenaarde hem alleen in sailles, toen hij opkeek naar de sc deringen en ons terloops vertelde het 'Te Deum', dat bij de Vrede Nijmegen werd gecomponeerd, th nog functioneert als herkenningsm die van de Eurovisie. Het enige dat ik op het progra had aan te merken, was, dat het te nadrukkelijk instructief wilde Wat mij betreft had Reinboud de historici van verschillende natio teit aangedragen informatie best kunnen verwerken in zijn verh Verder had hij aan het begin voor een landkaart moeten gaan ten en aan het slot niet voor een nebeeldig schilderij. Zoiets verst zeer nadrukkelijk het idee, dat je na iets leuks zit te kijken en het lijkt ij zo onnodig. Dan leek de slottekst, waarin grcns lijnen naar het heden werden getioor ken, een beetje op een konijn dat een hoed werd getoverd. 6. Toen smidje Verholen zijn koffer aan boord van zijn scheepje had ge bracht, wandelde hij terug naar het winkeltje van Ouwe Dorus. Die stond al op hem te wachten en zei: 'Zo, zeuntje! Ben je daar? Nou, alles is in orde, hoor! Dorus heeft een stelletje flinke maats gehuurd en die zullen helpen alle spullen netjes aan boord te brengen. En is er nou werkelijk niks meer dat je nog mot hebben, zeuntje?' 'Een zuidwester mis schien. antwoordde de smid, die aan de stormen dacht, die wel eens over het water bliezen. 'Die krijg je van mij, zeuntje', lachte Dorus gul. 'En nog een fijne oliejas ook! Hier trek an! Ze bennen een goeie klant van harte gegund!' Dorus hielp de smid met aantrekken en intussen gluurde de geheimzinnige persoon met het alpinootje even, héél even, om de hoek van de étalage.'Ik geloof, dat ik er nu als een echte zeeman uitzie, Dorus', glunderde smidje Verholen, toen ze over de kade lipen. Een stelletje flinke maats kwam uit Dorus' pakhuisje en rolde en droeg vaten en blikken en pakken en dozen en kisten naar de boot van de stoere zeeman Verholen. 'Je zal 'es zien hoe blikskaters handig die maats je boter, je scheepsbeschuit, je koffie en je pieterleulie an boord van je pieremegoggeltje brengen, zeuntje', lachte Ouwe Dorus. 'En jij met je plunjezak, man, je ziet eruit as een eigenste kapitein. Goeie reis, hoor!' En smidje Verholen voelde zich ook een kapitein. Hij borg alles netjes op, sloeg de motor, aan en.'Joho! Ik ben weer op weg naar Europa! jubelde hij. En zingend voer hij langs het beroemde Vrijheidsbeeld, dat aan de ingang van de haven staat opge steld, de New Yorkse haven uit. Europa tegemoet Slasoep FERDNAND DAGRECEPT HEE 2 kroppen sla 1 1. kippebouillon 3 dl. melk nootmuskaat zout, peterselie room, suiker Was de sla zorgvuldig en snijd de kroppen sla zeer fijn. Maak bouillon van kip of gebruik kippeboulHonblok- jes. Breng de bouillon aan de kook en voeg de sla toe Enige minuten laten trekken. Dan de bouillon ze^en en de sla door de zeef wrijven. De verkre gen puree mst de melk wrmengen. Breng de soep aan de kook en breng ze op smaak met peper, nontmuskaai, zout en wat suiker. Doe de soep in soepkommen en garneer één en ander met wat stijfgeslagen room waarover fijngehakte peterselie wordt gestrooid. Menutip: Slasoep, rosbief schotel, aard appelsalade, Amerikaanse grapefruit, fruit. KRO brengt hele serie over de Familie Ashton Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Het is praktisch ze ker, dat de KRO alle 52 delen van de familie Ashton zal uitzenden. Nog drie afleveringen en de eerste serie van dertien delen over een Britse familie in oorlogstijd zit erop. Aan het begin van de serie stond het voor de KRO niet vast, dat er meer dan dertien afleveringen zouden ko men. Men wilde de ontvangst bij de kijkers afwachten. De sympathie bij de kijkers en tv- recensentën groeit. Dat er echter niet zoveel reacties bij de KRO zijn bin nengekomen als aanvankelijk werd verwacht, is voor een groot deel te wijten aan het feit, dat men in de zomermaanden met 'Family at war' is begonnen. Vooral mensen van boven de veertig, die de oorlog hebben mee gemaakt, blijken serieuze kijkers te zijn. Hijn enthousiasme is dan ook het grootst. De 'Familie Ashton' is echter ook bedoeld om jongeren te laten zien hoe het in de oorlog in Engeland toeging. In Engeland is de Familie Ashton zo aangeslagen, dat de mode zich ging richten naar die van de vrouwelijke speelsters. Zover is men in Nederland voorlopig nog niet. Morele Herbewapeninguit ether bannen onrechtvaardig Van een verslaggever DEN HAAG De Nederlandse Stich ting voor Morele Herbewapening heett verkUard de verwerping door de Kroon van haar beroep tegen het niet verlenen van zendtijd, te betreu ren. De stichting vindt het onrecht vaardig dat zij, na vijf jaren uitzen dingen voir radio en televisie te heb ben verzorgd, door de minister uit de el her wordt verbannen. 'Dit besluit doet geen recht aan de vrijheid en verscheidenheid van meningsuiting en (le betekeneis om de ideeën van more le herbewapening voor ons land', al dus de stichting. Omdat de Raad van State de beschik king van de minister slechts margi naal mag toetsen en niet het beleid als zodanig beoordeelt, is de zaak voor morele herbewapening hiermee niet afgedaan. Zij stelt zich voor bij de minister van erm opnieuw zendtijd aan te vragen. De nieuwe minister die na de venciezingen optreedt, zal daar over te zijner tijd moeten beslissen nadat de Oraroepraad is gehoord. Opera van Strawinsky De Amsterdamse accordeonist Herco de Boer zal volgende week g® dag debuteren in de nieuwe aflevering van de NCRV-tv "Haalke'j doek maar op". md Radio vandaag HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerfe: klass. en seml-klass.muz. (7.30 Nws; 7.41 Echo.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.41 Moeders wil ls wet. 10.00 <S> Aubade: amusem.muz. (10.30 Nws.) 11.00 V.d. zieken. 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Mws. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12.22 WIJ van het land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws; 12.41 Echo: 13.00 Raden maar.) 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op dinsdag: muz. mldddag- raag. (15.30 Nws; 16.00 Vraaggesprek.) Over- heidsvoorl.: 17.00 Nws uit de N'ed. Antillen. Spreker: R.J.A. Fraai. KRO: 17.10 (S) Metro- pole Ork. 17.25 V.d. kinderen. 17.30 Nws. 17.32 Echo. 18.00 Vakantietoeslag: licht progr. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 KRO-Voorbeschou- wlng. 19.00 Belglë-Nedcrland: Klnderzangfes- tlval. 19.30 De zingende kerk: nw liturgische gezangen. 20.00 (S) Zeg me wat ge draalt: Interview en gramm.muz. 21.00 Babel: lite raire kron. 22.00 <S) Klass. symfonische muz. 22.25 Overweging. NOS: 22.30 Nws. 22.40'Den Haag vandaag. KRO: 22.50 Echo. 23.15 Voer voor vogels: act. progr. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje: lichte gramm.muz. (8.00 Nws: 8.11 Radiojournaal.) 8.50 Morgen wijding. 9.00 (S) Nw gramm.platen met toelichting. (9.35 Waterst.) 10.00 V.d. kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws.) 11.30 (S) Rondom twaalf: progr. T.d. vrouw. (11.55 Beursber.) 12.30 Overheldsvoor porti vilei (en: nws, wenken en advlei exportgebled. 12.40 (S) Knipperlicht: 1 F lljks radloverkeersmag. 13.00 Nws. Radiojournaal. 13.30 (S) Ned. Koon hu 1972. 14.00 Jumbo Set: muz. en lnf. ,rn, 15.00 (S) Zoeklicht op Ned.: rep. en 'ru' uit alle delen van het land en vee *61 (16.00 NWS.) AVRO: 17.00 (S) Mobiel g beweeglijk progr. voor beweeglijke n|rnr (17.55 Med.) t (18.00 Nws; 18.11 Radiojournaal.) 19 K Big Baud beal: The Skymasters. itei vond: gevar. progr. (20.00 Nws.) 22.0 p punt: beschouwingen over act. zaken j (S) Vanavond laat: act. progr. <22.55 23.00 Nws; 23.10 Radiojournaal.) NOSltie 01. Journaal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III 7.00 Nws. 7.02 Dag dlnsdi ■a,k anderen geen deelgenoot maken van wat God voor je heeft gedaan?' W06nSu393VOnCl VOOf TSUiO door D. C. Wilson 10O— is reeds gedaan, speciaa' in de vooraf gaande decenniën, om revalidatiepro- gramma's tot ontwikkeling te bren gen. vele van de noden der gehandi capten in de -.vprejd zijn evenwel nog niet gelenigd Zo senst men bijvoor beeld dat alleen al door de ziekte van Hansen tweemaal zoveel runden zijn aangetast als door i.lle <.rdur<- oorza ken verwondingen, zie kien bij een, polio, arthritis on de gevolgen van ongevallen inbegrepen Het was of cr een last van Mary schouders werd afgenomen. Wat was zij blij niet alleen te staan in haar Overdag was er het gewone zieken- huiswerk, waren er opnamen, bespre kingen, colleges. De avonden waren eenzaam: dan studeerde ze hard. 's Nachts araaide ze zich moeizaam om en om. geplaagd door het onge mak van de hete New Yorkse zomer. 'Ondankbare!' riep ze zichzelf tot de orde, als ze geneigd was toe te geven aan zelfbeklag. 'Je moest je schamen. Denk eens aan al die verlamden in India die geen air-conditioning in hun kamer hebben en geen rolstoel om in te zitten'. Overigens was die rolstoel van haar geen onverdeeld genoegen! Hij bleek een te harde zitting te hebben, het geen haar andermaal decubitus be zorgde, zodat zij drie weken het bed strijd. En ook India met zijn op het moest houden Ook een andere zitting oog onoplosbare menselijke proble- lost,, dit niet op. Ononderbroken men stond niet alleen. waakzaamheid en een geregelde veran- Allen hebben wij één doel', besloot dering vau zithouding waren de enige dokter Rusk de zitting. Wij zijn hier wapens waarmee dit voortdurend loe- vanaaag vooral hierom: om te leren, om van deze week nieuwe kennis, nieuwe methodieken en een nieuwe moed mee naar huis te nemen. Wij, die op het teirein van de revalidatie werkzaam zijn, mogen dankbaar zijn dat wij .n deze wereld, die technisch zo ver is gevorderd doch geestelijk zo achtergebleven is, een gemeenschappe lijke taal spreken'. Maar toen Mary weer aan het werk was op het instituut en op het Belle- vue-ziekenhuis leken zulke hoogtepun ten som zeer ver weg te zijn..De weken en maanden die volgden boden niet veel bi.zondere gebeurtenissen. rende gevaar kon worden bestreden. Ononderbroken waakzaamheid! het wachtwoord van iedere verlamde. Dag aan dag, jaa^ :n jaar uit, het hele leven lang datzelfde ritueel: het li chaam grondig onderhoeken op rode plekken, zich dagelijks zorgvuldig wassen met warm water en zeep, de verlamde lichaamsdelen licht masse ren en poederen, schuimrubber aan brengen onder rode plaatsen en er nauwlettend op toezien dat op geen enkel lichaamsdeel langer dan een uur druk wordt uitgeoefend. De huid moet drong gehouden worden en de kleinste .schram dient te worden be handeld of het een ernstige wond is. Het is een eentonige en tijdrovende bezigheid, die niettemin voor iemand die verlamd is vaak beslist over leven of dood! De winter bracht Mary nog meer arbeid. Hij bracht ook een onver wacht en verontrustend voorstel. De Amerikaanse die een biografie had geschreven van dokter Ida wilde nu een boek schrijven over haar, Mary Verghese. Voor dat idee huiverde ze terug. Haar meest intieme gedachte en wensen blootleggen, haar jammerlijke zwakhe den en teleurstellingen, haar meest persoonlijke en dierbare herinnerin gen? Dat was zoiets als iemands zenu wen testen met precisie-instrumenten! En wat meer was: wat had zij nu gepresteerd dat bij mogelijkheid de moeite van het beschrijven waard was? Neen, neen! Alles in haar ver zette zich ertegen. Haar vriendinnen, tegenover wie zij melding maakte van het haar gedane voorstel, dachten er echter anders over. Grace Koshi, Helen North, An- namma Cherian allen betuigden ze haar hun enthousiasme. 'Je moet het doen', schreven ze. 'Denk eens aan. hoe jouw ervaringen ande ren behulpzaam kunnen zijn hun ge breken eveneens te overwinnen, zoals r.t.k jij hebt gedaan'. 'Maar ik heb niets gedaan, overwoog Mary. Dat is door Gods genade en macht, dat het alles is geschied. Toen hoorde ze in gedachten haar vri»ndii",eii antwoorden: 'Wil je dan O, zeker wel. Maar haar meest eigen gedachten en daden prijsgeven, als was ze van mening dat die van belang waren? 'En die droom van je, het helpen van de gehandicapten van India zou je niet willen Jat zoveel mogelijk men sen daarvan vernamen?' Ja, natuurlijk wel, maar En zelfs dokter Brand, die in januari weer in Amerika was om een voor dracht te houden voor een geneeskun dige organisatie, wees het idee niet van de hand. En op zijn wijze was hij toch al even gereserveerd als Mary. Ook hij moest niets hebben van de schone schijn van de publiciteit en hij voelde zich enigszins schuldig bij de gedachte dat zijn lezing, waarvoor hij een vliegreis van India naar Ame rika en terug maakte, zo'n honderd dollar per minuut kostte. Na veel bidden en innerlijke strijd stemde Mary erin toe dat haar ge schiedenis op papier gesteld werd. 'Het zit me dwars', schreef ze, 'dat mijn naam daarmee in de openbaar heid zal komen. Maar ik bezit niet de moed te weigeren wanneer men mij zegt dat hierdoor anderen met licha melijke gebreken als de mijne kunnen worden geholpen. Sommigen zullen wellicht aarzelen u mijn zwakke zij den te laten zien. Het zou echter onjuist zijn als u een beeld ontwierp van louter overwinningen. Dat is be zijden de waarheid. Mijn levensge schiedenis getuigt van Gods eindeloze genade die in een heel gewoon mens werkzaam is, ondanks en dankzij haar talrijke zwakheden en fouten'. (Wordt vervolgd) HILVERSUM De NOS-radio zendt in het woensdagavond-muziekmagazine van 19.50-22.25 uur via Hilversum I de hele stereofonische opname uit van de opera 'The Rake's Progress' van Igor Strawinsky, zoals die op zondag 19 maart van dit jaar werd uitgevoerd in het Circustheater in Scheveningen. De opera, een produktie van de Ne derlandse Opera Stichtinj, werd uitge voerd door het radio kamerorkest van de NOS onder leiding van Edo de Waart, het Nederlands Operakoor on der leiding van Cor Olthuis, en de solisten Simon Estes, Joanna Bruno, David Hillman, Peter van der Bilt, Elsa Lioni, Cora Canne Meijer en Nico Boer. De regie had David Pount- ney. Promoties: Gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen aan de Vrije Universiteit: K. Allaart. Zuivel Ir. H. Lolkema, thans direc teur van hei Nederlands Instituut voor Zuivelonderzoek (NÏZI) te Ede, zal begiin 1973 in dienst treden van de Bond van Coöperatieve Zuivelfabrie ken in Friesland als hoofd van de afdeling zuiveltc jhniek, waaronder ook de technische en bacteriologische laboratoria van deze bond vallen. TV vandaag NEDERLAND I NOS 8.54 O.S. Mtinchen 1972, met: 8.54 Roeien en zwemmen; 12.20 Basketball, volleyball en turnen; 13.55 Roeien en boksen; 14.00-14.25 Schooltelevisie; 16.00 Samenvatting van hoogepunten uit de ochtenduitzendingen; 17.00 Hockey, volleybal, waterpolo en wielrennen; 17.25 Zwemmen NOS 19.05 Journaal NCRV 19.15 De Flaxton Boys 19.40 Dierenvriend NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Papillons, speelfilm over het leven van Robert Schumann 21.35 Ander Nieuws NOS 22.00 Journaal 22.05 O.S. MUnchen 1972, met: 22.05 Hoogtepunten uit de middag- en avondwedstrijden; voorts turnen en gewichtheffen; 23.00 Samenvatting: Schieten, boksen, zeilen, voetbal, hockey, worstelen, basket ball, volleybal, schoon- springen en evtl. military- dressuur NEDERLAND II NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal VARA: Nws. 8.02 Onderweg. 9.00 Nws. 9.03 v.d. pep. NOS: 10.00 Nws. 10.03-19.00 lympla: rep. van de 01. Spelen muz. (Op de hele uren: Nws.) BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, ined. en SOS-ber. 12.08 muz. 12.15 Klelnkunstkron. 12.50 persoverz. 13.00 Nws, weerber.. Olym naai en toneelagenda. 13.30 Licht mu /(J' 13.53 Beursber. 1J.00 Nws. 14.03 muz. 15.00 Nws. 15.03 Llcdjesprogt hc Nws en beursber. 16.10 Casinomui Jap Nws en med. 17.10 Progr. voor luisteraars. 17.55 Weegschaal. "cv 18.00 Nws. 18.05 Ultz. v.d. soldate d, Paardesportultsl. 18.45 Sport en Olyn 1]{ naai. 19.00 Nws, act. en taalwenke Licht muz.progr. 19.45 Vakbondskro '!'n Intermezzo. 20.00 Munch. Olymp JU1 ork.muz. 22.00 Nws en Olymp. nw jpe Dansmuz. 23.40-23.45 Nws. VARA 19.05 Zomaar 'n Zomeravond NOS 20.00 Journaal VARA 20.21 Zomaar 'n Zomeravond (2 21.00 De Commissaris: De dood van meneer Kurusch, politieserie 22.00 Achter het nieuws NOS 22.40 Journaal DUITSLAND I Sportcommentaren. -nws. -Interv. 21.30 Nws. 21.35 Olymp. Spelen. 23.0 Spelen. 0.30 Journaal. (Rcg. progr 8.20-8.50. 8.55-9.25, 9.30-10.30. Schooltelevisie. DUITSLAND II 15.30 Kort nws. 15.35 Der Kor Wlldnls, Amerlk. speelfilm uit 19 Progr. voor oudere kijkers. Aansl.: dlgh. oproep. 17.30 Nws en wcerb Gevar. progr. met sport en show. 18.35 Cabaretprogr. 19.10 Mtnl-ftW-= Act. en weerber. 20.15 Filmrcp. Aan nws. 21.00 Paul Temple. 21.50 J Kron. 22.35 Nws, weerber. en com Nummer Sechs. DUITSLAND III WDR 8.20. 8.55, 9.30, 11.00. 17.00 Schooltelevisie. 18.30 Studleprogr. 19.00 Zandmai Progr. voor Griekse werkn. 19.15 max. 19.45 Reg. nws. 19.55 Com Journaal en weerber. 20.15 Zwecdl sleprogramma's: 20.15 Fllmlmprcssl Doe. progr. 21.20 Film. 21.35 Reist Conc. BELGIE NEDERLANDS 8.55 Eurovisie: Olymp. Spelen. 19.00 Fabeltjeskr. 19.05 Tlcnci 19.37 Cultureel nws. 19.42 Med. 19 naai. 20.10 Houd de dief. 21.45 KI X)< watershow. fllmklucht. 22.00 G 22.30-0.30 Eurovisie: Olymp. Spelen." BELGIÉ FRANS "el 8.55 Eurovisie: Olymp. Spelen. 13 Le pauze. 17.00 Eurovisie: Olymp. Spel t 18.25 Gesprek met Jean Vilar. 1 kleuters. 19.00 Un taxi dans les As 19.30 Waalse act. 19.40 Weerber. 1» naai 20.15 Occupc-tol d'Amelle, to 22.55 Journaal. 23.00-0.30 Eurovisie Spelen. u rei ii 19

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6