vallen universiteit ian over panden Witte Singel DIRECTRICE Kulturele raad Alphen met gevarieerd programma koopavond vindt definitief doorgang in Leiden 'jgensterschool Alphen worden uitgebreid irktberichten Raad Zoeterwoude Geen belangstelling voor "Het Zonnehuis-Vlaardingen" Chronische zieken maakten bootreis Hoog en laag water Raad van Alphen Raad van Katwijk DENIM POLYESTER/ WOL A VAN DAM MODESTOFFEN Felicitaties voor Trou moet blycken Sport- en spelmiddag voor Gereformeerde jeugd Veertig jaar Foreholte KLACHTEN BEZORGING rr-- i --A- =?- --**" SfÉ -K-l v;: /R )UW/KWARTET DINSDAG 29 AUGUSTUS 1972 •.Sfijf^:; - jx.*r«iVS>-i:--, -*i REGIO L3 Oadprzopk gemeentewerken in B. Korffstraat een onzer verslaggevers ]f^DEN Een groot deel van de Leidse gemeenteraad heeft zich beppavond overduidelijk gekeerd tegen het voorgenomen besluit de universiteit om een aantal panden aan de Witte Singel (nrs. slot 17) te slopen, voordat er ook nog maar enigszins sprake zou van verwezenlijking van het aldaar geplande universitaire nieuw- [vproject. De panden zouden zolang slechts bewoond kunnen blij- onder de voorwaarde, dat de gemeente vrijwel alle ook finan- vaverantwoordelijkheden voor bewoners en bewoning op zich nemen. Deze gestelde voonvaarde werd door menigeen als bij- nïanper oncharmant betiteld, crit de uwe riing college van B. en W. had de raad pré-advies de belofte gedaan die zich in te spannen de panden dat onbaar te houden, totdat binnen Zo'i ibare tijd het pand De Witte blij (Weddesteeg, Noordeinde) t kan gaan doen als opvangcen- voor daklozen. Een alternatief »r niet, omdat de kosten die de dat aloi ïoodzakelijkste voorzieningen sn vergen om de panden zolang jonbaar te houden, een bedrag blij ond de twee ton zouden belopen, bre aadsleden waren het met het tenvpe eens, dat zulks onaanvaardbaar zeker gezien de armlastige posi- aarin de stad verkeert. Maar wat Ook de publieke tribune diefiijk gevuld met betrokken bewo- s d zat daarop te wachten, klor ^beijanvaardbaar meijer (PSP) leek een oplossing den te hebben en zag die inves- van twee ton niet zo zwaar uder n di culi Ge lijk dpEN In verband met uitbrei- het aantal leerlingen van de dpnsterschool aan de Briljant- is het noodzakelijk over te gaan Itbreiding van het aantal lokalen, elmiillen aan de Diamanstraat ten lie bve van genoemde school 2 nood- rievn geplaatst worden. In afwach- ran het beschikbaar komen zal ussenmaatregel moeten worden De commissie aula-Noord e Hervormde Gemmente Ouds- bereid gevonden de aula huisvesting van leerlingen van irgensterschool aan de gemeente huren tegen ƒ2.000 per jaar. W C. ■8' w lesg vee 'S a in 1 een iet jai ifge Inu zitten: 'Er zijn mensen die lagere eisen aan hun woningen stellen, die i: er geen bungalows van willen maken'. En hiermee haakte hij in op een f suggestie van de heer Zunderman f (DS'70) om de panden dan in elk [1 geval in hun huidige weliswaar slech- te staat te handhaven. Amptmeijer vond het volstrekt onaanvaardbaar dat f er gesloopt wordt terwijl er grond braak blijft liggen. Hij vond sommige van de woningen ook zo slecht nog niet. Wat wethouder Den Haan later stellig ontkende. De heren Lamers (Prot. Chr.) en Waal (PvdA) waren van mening dat de universiteit zich als huiseigenaar niet op een dergelij ke manier aan zijn verantwoordelijk heid kon onttrekken Waal: 'Voor de universiteit zijn we ook altijd soepel geweest met zijn nieuwbouwplannen, nu krijgen we stank voor dank. Zun derman (bijna galmend): 'De univer siteit weet dat de gemeente zich haast om een opvangcentrum tot stand te doen komen, laat de jongeren dan voor zolang het kan daar huisvesting hebben'. De panden Witte Singel 11 tot 17, die binnenkort gesloopt moeten worden ten behoeve van de univer- Saamhorig sitaire nieuwbouw. Noodzakelijke voorzieningen om ze nog zouden een bedrag van ongeveer twee ton vergen. een tijdje bewoonbaar te houden Bijna saamhorig was de raad want ook Gerkema stond voor de bewoners van de te slopen panden op de bres: 'Hoewel hij de universiteit nog cou lant vond optreden vergeleken bij de gemeente in dit soort gevallen. Hij diende en voorstel in om de universi teitsraad te verzoeken de mogelijk heid tot uitstel van de sloop open te houden. Dit werd verworpen om de simpele reden dat de heer Van Peype (PvdA) namens zijn fractie een zelfde voorstel indiende, dat luidde: instem men met het plan voor een opvang centrum en spoedig een andere uit werking van dit plan, met daarbij de aantekening dat het bestuur van de universiteit verzocht zal worden zijn standpunt te herzien en de sloop uit te stellen. Nadat dit voorstel door burgemeester Vis van een kleine (for mele) wijziging was voorzien ging de raad ermee akkoord. Kuiper (D'66) nog: 'deze handelwijze van de univer siteit is ronduit hypocriet'. Coöp. Groente- en Fruitveiling. 28 PER 100 kG: Aardappelen 21-28. 36-52. Augurken 26-8S. Pronkbonen (Snijbonen 85-125. Stambonen 120-125. gekookt 70. Rode kool 9-28. Spitskool Postelein 30-44. Prei 34-54. Rabarber Spinazie 77-91. Spruiten A 60-110. B Tomaten A 800-840. B 760-790, C 790- C 580-610. Uien Mlddelgrof 29-32. 240-385. stuks: Meloenen (6) 190-195. (8) 130- 0) 100-150. Bloemkool (6) 94-114 (8) Kw Komkommers AAA 35, AA 36-38, A 35- fl-34, C 25, D 22, E 16. Sla A 35-43. bos: Bleekselderij 26-30. Bospeen 77- irselie 6-26. Radijs 28. Selderij 5-14. IRSWOUDE Ds. L. Boer, her predikant te Hazerswoude, een toezegging van beroep ont- n uit Katwijk. ZOETERWOUDE Donderdag 3J augustus om 8 uur komt de raad van Zoeterwoude bijeen. Agenda: Voorstel tot het verhuren van woonruimte ten behoeve van de diresteur gemeente werken; tot het nemen van een voor- bereidingsbesluit voor een gebied, ge legen aan de Dr. Kortmannstraat; tot het nemen van een voorbereidingsbe- j i# sluit voor een gebied, gelegen aan de UriVG-HI-WOniïlgGIl MlWIIK Burgemeester Wapstraat; tot het ne- men van een voorbereidingsbesluit voor een gebied, gelegen aan de Noordbuurtseweg; tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een ge bied, gelegen aan de Oranjelaan; tot het vaststellen van het ontwerp-be- stemmingsplan 'Industrieterrein Grote Polder'; krediet ten behoeve van het maken van een voetpad als doorbraak tussen Watertje en Loethe; tot het verlenen van subsidie aan de Stichting Algemeen Bureau voor Levens- en Gezinsvragen. Koopavond erdoor Tot dit besluit kwam de raad gistera vond nadat er van verschiljende zij den nog wensen, klachten en aanmer- KATW JK Op zijn verzoek hebben B. en W. het Bouwbedrijf De Lange en Van der Plas- Oegstgees voor wo ningbouw en voor garagebouw be stemde grond in koop aangeboden. Er zullen in totaal 29 eengezinswoningen worden gebouwd en 11 garages. Er zijn momenteel nogal moeilijkhe den om kopers te vinden voor drïve- in-woningen, zodat B. en W. de ver vanging van dit type woningen door normale eengezinswoningen gerecht vaardigd achten. kingen kenbaar waren gemaakt. De heer Van Aken (PvdA) bijvoorbeeld plaatste een verwijt aan het adres van de Decom (Samenwerkingscommissie van werknemersorganisaties) die on der het Leidse winkelpersoneel een enquête had geliuoden waaruit bleek dat het merendeel tegen voortzetting van de koopavond was. Van Aken: 'Hoeveel werknemers zijn er geën quêteerd? Er werd alleen gesproken van percentages, niet van cijfers'. Wel pleitte hij voor een redelijke compen satie, evenals Zunderman de in dit verband al sprak van een vrije zater dag. De heer Hoeven deelde mee namens de CPN-fractie tegen te zijn. ADVERTENTIE lONNf^ (van de Chr. ver. tof verpleging van langdurig zieken "Het Zonnehuis") raakt per 1 september a.s. vakant de funktie van Als lid van de driehoofdige direktie draagt de direktrice speciaal de verant woordelijkheid voor de verpleegkundige en huishoudelijke dienst en is tevens belast met het toezicht op de opleiding tot ziekenverzorg(st)er. "Het Zonnehuis-Vlaardingen" is een modern verpleegtehuis met 200 bedderi, waarvan 30 voor geestelijk gestoorde bejaarden. Vereist: diploma verpleegkundige A. Gewenst: diploma verpleegkundige B en stafopleiding. Gegadigden dienen meelevend lid van een der protestantse kerken te zijn. Indiensttreding in nader overleg. Bij het verkrijgen van woonruimte kan bemiddeling worden verleend. Sollicitaties aan de direktie van de Vereniging "Het Zonnehuis", Postbus 13011, Utrecht. Nadere inlichtingen verstrekt de geneesheer-direkteur van "Het Zonnehuis-Vlaar dingen", tel. 010 - 34 19 22. ALPHEN Ruim zestig chronische zieken uit Alphen en omliggende ge meenten hebben weer genoten van de jaarlijkse boottocht verzorgt door de afdeling van het Rode Kruis. De tocht werd gemaakt met een Avi faunaboot. Bij de aanlegsteiger in wijk Hoorn arriveerden de reizigers met allerlei vervoermiddelen, waaron der ambulances. Leen van het Rode Kruis zorgden voor plaatsen. Eén en ander gebeurde onder toezicht van de arts J. II. J. Pilon, hoofd van de Rode Kuriscolonne in Alphen. Omstreeks negen uur vond de afvaart plaats. "De Welfare-afdeling van het Rode Kruis heeft ook nu weer op voortreffelijke wijze gezorgd, dat het de patiënten aan niets ontbrak op de reis. Omstreeks vijf uur was men weer terug. Voor men van boord ging, zorgde de muziekvereniging 'Crescendo', met drumband, nog voor een muzikaal onthaal. KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 29 augustus: hoog water 5.55 en 18.19 uur, laag water 2.00 en 14.15 uur. Woensdag 30 aug hoog water 6.37 en 19.01 uur, laag water 2.41 en 14.54 u. ALPHEN De gemeenteraad van Alphen komt donderdag 31 augustus om half acht bijeen. Agenda: Voorstel inzake: a het niet verlenen van finan ciële medewerking voor de bouw van een zwembad in het gemeentedeel Zwammerdam; b intrekking van het raadsbesluit van 25 oktober 1968 tot het verlenen van een recht van opstal voor genoemd zwembad; voorstel inza ke huur van een aan de Molenstraat staande garage van de fa. Jac. Boeyen- ga en Zn ten behoeve van de brand weer; voorstel inzake vaststelling van een voorbereidingsbesluit voor gron den tussen de Lindenhovenstraat en de Oude Rijn/Ziende; voorstel inzake verkoop van grond aan de IJzerweg aan C. J. Buis te Woubrugge; voorstel inzake het verlenen van medewerking ingevolge de Kleuteronderwijswet voor het uitbreiden van de bijzondere kleuterschool 'De Startsleutel', Pollux- straat 6; voorstel inzake het verlenen van medewerking voor het aanschaf fen van leer- en hulpmiddelen voor de bijzondere school voor g.l.o., Bril jantstraat 1; voorstel inzake het met ingang van 1 januari 1969 toekennen van een subsidie aan het Vormings centrum voor jong volwassenen 'Troef' te Leiden; voorstel inzake huur van twee lokalen van de Bron van de Raad voor Kerk en Samenle ving voor de huisvesting van de twee de openbare kleuterschool in Ridder- veld; voorstel inzake huur van de aula van het schoolgebouw aan de Briljant- straat van de commissie aula Noord van de Hervormde Gemeente Ouds- hoorn e.a. ten behoeve van de Mor- gensterschool; voorstel inzake vaststel ling van een verordening, regelende het verlenen van een tegemoetkoming in de kosten van het geven van godsdienst- en vormingsonderwijs aan leerlingen van de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs in de gemeente Alphen aan deh Rijn; voor stel inzake het garanderen van rente en aflossing van een door de Stich ting Dagverblijven Geestelijk Gehan dicapten West Zuid-Holland, aan to gane geldlening. LEIDEN Uit een onderzoek van de dienst gemeentewerken naar aanleiding van de onlangs geleden wateroverlast in de Bak ker Korffstraat is naar voren ge komen dat de lage ligging van de woningen door verzakking als een der hoofdoorzaken moet wor den aangewezen. Als andere oorzaken worden genoemd: het binnendringen van water door ventilatieroosters; de rechtstreekse af voer van regenwater uit de goten op het verlaagde trottoirgedeelte; en ten slotte een aantal gebreken aan huis rioleringen. Dit wat betreft de wonin gen. Over de technische mogelijkheden v9or een definitieve oplossing van het rio leringswaagstuk in de Bakker Korff straat zullen de bewoners door de ge meente nader geïnformeerd worden op ëen bijeenkomst op donderdag 31 au gustus in het restaurant van de Groen- oordhal '20.00 uur). Dan zal in overleg met de gedupeerde bewoners worden KATWIJK De gemeenteraad van Katwijk komt donderdagavond om half 8 bijeen. Behandeld worden on der meer de volgende punten: Verle- nen van krediet voor het treffen van brandveiligheidsvoorzieningen aan de Boorsmaschool en de kleuterscholen 't Kwetternest' en 'Op de Spelbrink'; verlenen van krediet voor de stichting van een protestants christelijke kleu terschool in Cleijn Duin; verlenen van krediet voor het verbeteren van de verlichting in de leslokalen van de Otto Baron van Wassenaer van Cat- wijckschool; verlenen van krediet voor het treffen van voorzieningen aan het pand Voorstraat 81 ten behoe ve van het Genootschap 'Oud Kat wijk'; verlenen van krediet voor het plaatsen van verkeerszuilen op enkele kruispunten; verlenen van krediet voor het herstel van de dakbedekking van het politiebureau Voorstraat 46; aankoop van grond en opstallen aan de Badstraat en verkoop van grond aan de Zuidstraat van-aan de heer J. A. de Best Gzn; aankoop van het pand Zuidstraat 35k van de heer C. H. Jonker; verkoop van een perceel in dustrieterrein in t Heen aan Aanne mingsbedrijf G. Haasnoot B. V.: ver» koop van bouwgrond in het Molen- blok-Zuid aan het Bouwbedrijf De Langen en Van der Plas B. V.; ver huur van het sportpark Nieuw-Zuid aan de Katwijkse Voetbalvereniging 'Quick Boys'; verlenen van kredieten voor het bouwrijp maken van het saneringsgebied Tramstraat. gezocht naar een oplossing voor de wateroverlast en de daaraan verbonden kosten. Gewatteerd en gevoerd voor broeken - jacks - pakjes etc. 140 cm breed voor de ongelooflijke prijs 9,95 p.m. Haarlemmerstraat 99, Leiden Botermarkt 10, Leiden LISSE Het bestuur van de muziek- en show-vereniging 'Trou moet Blycken' heelt ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan zaterdagmiddag receptie gehouden in Rehoboth te Lis- se. Van vele zijden kwam men de vereniging geluk wensen met dit jubi leum, waarbij bleek dat T.M.B. als een der oudshe verenigingen in Lisse in de lange jaren van haar bestaan een goede naam heeft verworven en zich mag verheugen in de warme belangstelling en medeleven van de gemeenschap van Lisse. Tal van afge vaardigden va i verschillende vereni gingen onderstreepten dit met gelu kwensen en geschenken. Tijdens de receptie kwam een bedrag van dui zend gulden binnen voor het instru mentenfonds voor leerling-muzikan ten. SASSENHE1.M Onder flinke be langstelling werd onder auspiciën van de Gereformeerde Oudercommissie de jaarlijkse sport- en spel-middag voor de jeugd gehouden. Ongeveer 65 jon gens en meisjes deden mee. De prij zen bestonden uit cadeaubonnen. Ca deaubonnen ■«varen er ook voor de organisatoren Kees Faber en Henk Kcyzer. Aan het slot van de middag was er een voetbalwedstrijd waarbij een elf tal van de kerkeraad het moest opne men tegen een elftal van de Ouder commissie, versterkt met jeugdleden. Koster Kruil: verrichtte de aftrap. Ds. Te Winkel die als midvoor bij het kerkeraadselftal speelde zag geen kans een ountje te score Hij moest dit overlaten aan ouderling Van Leeuwen die de eer redde door twee doelpun ten te maken. Niettemin ging de Van Goeverden-cup, uitgereikt door ds. Van der B^rg. naar de Oudercommis sie die niet 42 won. KATWIJK AAN ZEE Harinsafslag n dag 28 augustus. KW 81-603 k. KW 66 218-686 k. Prijzen Vol 95-117, steur ijle sleur 55-65 VOORHOUT Dat er 40 jaar gele de een voetbalvereniging werd opge richt, is door de jubilerende sportver eniging Foreholte op waardige wijze gevierd. Welluidende lofuitingen wer den gebracht aan het bestuur, dat in het eigen clubhuis een receptie gaf. De heer P. van Wouw, vele jaren speler van het eerste elftal, herdacht dat hij 25 jaar lang het jeugdleider- schap behartigde. Dat deze bijzondere vriend van de jeugd van 'Foreholte' en ook hun trainer, zoveel hulde mocht incasseren was uit aller h. !cn gegrepen. Tijdens re receptie kwamen gelukwensen namens de KNVB, de LVB, de Ned. Kath. Sportbond, het gemeentebestuur en vele anderen. De felicitaties gingen met welgemeende bewoordingen en cadeaus gepaard. Indien u de krant onverhoopt eens niet mocht ontvangen, ver zoeken wij u ons bij voorkeur te belleni tussen 9 en 12 uur. TELEFOON 61710-31441 ALPHEN De Kulturele Raad van Alphen heeft zijn programma klaar voor het seizoen 19721973. Het programma is door de heer Van Berkel samengesteld na besprekingen met de programmakommissie. De programmakommissie bestaat uit de volgende leden van de Kulturele Raad: de dames A. van der. Boom- Klomp en W. J. de Heer-Vos en de heren P. Groenhart, H. J. Polderman en W. A. M. Jansen. Het programma ziet er als volgt uit: Serie klassieke conserten, Oudshoorn- sekerk, 20.15 uur; donderdag 12 oktober: Guarneri trio (Herman Krebbers - Danièle Dechen- ne -Jean Decroos); donderdag 7 december: Nederlands Kamerkoor; donderdag 8 februari: Syntagma Musi- cum; donderdag 12 april: Huib Christiaanse e.a.; donderdag 14 juni: Frans Briiggen - Gustav Leonhardt. Voor deze serei wordt een abonnement verkocht: f 20,losse prijzen variëren van 4.— tot 7,50. Zondagochtend-koffieconserten, 'De Bron', 11.45 uur: Zondag 22 oktober: Barokensemble Bois Mortier; zondag 19 november: Huib Christiaan se; zondag 24 december: Ned. Saxofoon kwartet-IIarry Mooten; zondag 21 januari: Antonio Perreira- Arias (gitaar); zondag 25 februari: Amati-kwartet; zondag 25 maart: Eindhovens Barok Ensemble. Toegangsprijs laag- 2.50 inclusief koffie: CJP 150 (ook voor kinderen). Er is een crèche-mogelijkheid bij deze conserten. Popconserten, Rijnstreekhal: zaterdag 9 september: Soft Machine en Alquin; zaterdag 23 december: The Chris Hin- ze Combination; zaterdag 30 december: Earth and Fire; zaterdag 3 maart: Focus; zaterdag 7 april: Ekseption. Jazzconserten. 'De Bron', 22.30 uur. Gestart wordt op zaterdag 30 septem ber met het Dexter Gordon-kwartet. Er volgen bij redelijke belangstelling nog drie jazzconserten, Kabaret, zaal Nabij, 20.15 uur: donderdag 19 oktober: Compromimc; donderdag 30 november: Ivo de Wijs: dinsdag 27 februari: Don Quishocking; donderdag 29 maart. Funhouse; donderdag 24 mei: Neerlands Hoop. Ook hier abonnement mogelijk op de hele serie: 20, Toneel: Alphen kan worden opgeno men in het z.g. 'Shaffy-circuit'. d.w.z. dat produkties van het Amsterdamse Shaffythearer ook hier geplaatst zul len kunnen worden. Voorts zijn onderhandelingen gaande over enkele stukken door De Nieuwe Komedie uit te voeren. Revues, shows, chansons e.d. Er zul- en twee nog te bepalen 'grotere avon den' worden geplratst in Alphen aan den Rijn. FILMPROGRAMMA Films in Nabij, vrijdag- en zaterdaga vonden, 20.15 uur. Er komt een apart op Nabij afgestemd bioscoopprogram ma met een eigen scherm (ruim 6 x 3.50 m). Het programma tot 1973 is als volgt: vrijdag 1 september: Tora. Tora. To- ra! zaterdag 23 december: Daniël; zaterdag 7 oktober: The French Con nection; vrijdag 27 en zaterdag 28 oktober: It's a mad, mad world; zaterdag 11 november: Mash; zaterdag 25 november:* De- tien gebo den; zaterdag 9 december: Le Mans; vrijdag 15 en zaterdag 16 december: Dr. Zjivago. In 1973 zullen o.m. Clockwork Oran ge, Straw Dogs en een speciale 'pop filmavond' op het programma komen. Elke zaterdagmiddag dat er 's avonds ook een film gedraai d wordt, is er ook een kinderfilm Films in de Brond, 22.30 uur, vrijda gavonden. Een speciale filmserie in 'De Gron'. aanvangend op een laat avonduur: vrijdag 13 oktober: Het zevende zegel; vrijdag 17 november: Le souffle au coeur: vrijdag 19 januari: Fahrenheit 451: vrijdag 16 februari: Oratorium voor Praag Het feest en de gasten: vrijdag 16 maart: De melkweg; vrijdag 13 april: Joe. Orgelconserten: In de tweede helft van het seizoen zullen op diverse orgels in Alphen vier orgelconserten worden georganiseerd. Speciale bejaardenprogramma's: Als testcase voor het invoeren van een bejaardenpaspoort zullen, beginnend in januari 1973, elke maand 's mid dags of 's avonds speciale bejaarden- programma's worden georganiseerd. Begonnen wordt waarschijnlijk met de toneeluitvoering van 'Mobiel' op 16 januari 1973 in Nabij. Vervolgens op 8 februari 's middags een concert door het gewestelijk or kest van Zuid-Holland met een ballet groep en op 8 maart 's middags een uitvoering door het Amsteltoneel. Er wordt naar gestreefd, de entree hiervoor op 1, te houden! Tentoonstellingen: Gezocht wordt naar een geschikte ruimte om exposi ties in te richten in samenwerking met de Nederlandse Kunststichting. Gedacht wordt aan vier exposities 'he dendaagse kunst'. Kerstvakantieprojekt: Tijdens de kerstvakantie staat de World Press Photo in de Rijnstreekhal. Daaraan zal een grootse manifestatie worden gekoppeld, te organiseren door de Jeugdraad. Kulturele Raad. Sport stichting en Gemeentelijke Voorlich ting gezamenlijk. Omtrent een en an der komt een aparte persconferentie. Tijdens dit projekt zal ook een kunst markt worden gehouden in de Rijn streekhal. Nog bijgekomen: voorlopige datum 14 november: Ramses Shaffy cn Liselore Gerritsen cn op 8 maart: Henk van Ulsen mol 'dagboek van een gek'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3