Jason King was in levenden lijve er Geen zwembadbouw in Zwammerdam Agenda voor Leiden Hervormd Warmond heeft weer eigen predikant ALPHEN'S ALLERLEI lerste woningen in lebied Tramstraat ip Raad Leimuiden Tweekamerbouw in Zoeterwoude ^Scholenbouw op terrein an het vierde eendje Gerei -West beroept drie predikanten Marktberichten HORLOGES KLOKKEN v. d. WATER Zes maanden voor oplichtingen Benoeming bij T.H. Feest in Katwijk Prins Bernhard opent kantoor van Siemens V.G.A. sceptisch tegenover plan passengebied Dagverblijven in Alphen voor geestelijk gehandicapten Frontale botsing on Herenweg A VAN DAM MODESTOFFEN HAARLEMMERSTRAAT 99 LEIDEN. K2 TROUW/KWARTET MAANDAG 28 AUGUSTUS 1972 REGIO L3 Honderden tieners hebben hem van liefde bijna doodgedrukt f d« uit- jelse tornt mate e re- moet wor- over ïller- van t de in- .t de door Edith Witzleb) >rde« »ene- i 'iet gene rezen iede' rven. in is, leton aren. van loed, Slim- iwer- 1 niet i &ijn .vater ldige r ter in is, in de grau- wol- auvve ogen- stam- Wie een >p de niet •elen, Llleen larte- eten, Gods niet om- ïzich- ver- DEN HAAG Honderden tieners maakten het zaterdag bijna onmoge lijk om door de Venestraat te komen. Ze dromden als een zoemende zwerm bijen voor de ingang van Gerzon samen. Ze bezetten, onverzettelijk, zonder een stap te wijken, de trappen van dit modehuis om een glimp van hun idool, de t.v.-ster Peter Wyngar- de, alis Jason King, alis Mark Cain, te kunnen opvangen. Peter Wyngarde was gekomen om Ja son King-overhemden met het Mark Cainemerk te introduceren en bevond zich op de eerste etage, waar een schare bewonderaarsters hem echter onzichtbaar maakte voor wie achter- lan stond. Helemaal achteraan stond ik en gaf het moedeloos op verder ellebogenwerk toe te passen. En toen zei iemand tegen me, met een opge lichte toon in z'n stem: 'So, that 's t!' Naast mij, bij een verlaten toon- jank, stond het idool van miljoenen vrouwen, de man, die op het t.v.- eherm kwistig de mooiste vrouwen ippen kust en even kwistig goedge- ilaatste vuistslagen uitdeeld als dit egenover zijn seksegenoten zo uit- comt. Hij stond daar, slank en tenger ?n trok zijn brede stropdas recht. )p slinkse wijze was hij aan de nensenkluwen ontsnapt. Hij keek me an met de ontwapenende glimlach ran Jason King en zei: 'Ik ben be- ïieuwd hoe ik hier er weer uitkomt!' "Bent u nooit bang voor zo'n menig- e? Oh neen, ze houden toch van me. laar ik begrijp wat u bedoelt. Ze lunnen je van liefde dooddrukken! lent bang? Och..een beetje'. Blijf dan maar naast me. Kom, ik ;eloof dat ik weet waar de champagne laat', zei Jason King. En zo gingen re keuvelend of we elkaar al jaren lenden, naar de tweede teage, waar e champagne inderdaad stond. Ja, de ason Kingserie wordt voortgezet. Houdt u van die rol?' 'ja. heel erg," egt Peter Wyngarde, een hyperdunne iltersigaret opstekend. 'Bent u Jason ung?' Hij glimlacht fijntjes onder z'n valrussnor en zegt schouderophalend: Ik weet het niet!' Maar dan verbetert ij zichzelf met een gulle lach: 'De ïensen, die me heel goed kennen, zeg- ;en dat ik Jason King ben. Het zal lan ook wel zo zijn. Ik geloof trou wens dat je iets van jezelf in een rol erug moet vinden, wil je de rol i van Ka- uren, z vier, I bh., deze kleur bloog ristie- jk li- erder n de itieke fami- :dend Ie fa- estek beeld flijke ilasse irtdu* at de heeft issing istan* r we- nkele rwis- It dit KLACHTEN BORGING reede j ka- in de imen. n an-| staat, prijs I ïldin- ïptonI het waar-1 nogal TELEFOON 01710 -31441 Indien u de krant onverhoopt eens niet mocht ontvangen, ver zoeken wij u ons bij voorkeur te bellen tussen 9 en 12 uur. Annemarie Lelieveld, die een uur heeft staan wachten, weet niet hoe ze het heeft als Peter een praatje met haar maakt. De nog wat kleine tieners Yvonne Moritz en Yvonne Strijdonck. glimlachen verheerlijkt als Jason King hen over het haar strijkt. Eén van hen zegt bedeesd: 'I don't speak English'. Dan verdwijnt Peter Wyngarde door de zijuitgang, omgeven door een cor don van Gerzonpersoneel, dat alle moeite heeft, te beletten dat de star in zijn streepjespak met de bekende omgeslagen manchetten, van liefde wordt doodgedrukt. In het Ketting straatje gilt de menigte enthousiast: 'Peter! Peter!' Hij steekt z'n hand op, draait zich dan om en roept me toe: 'Nu kan je beter weggaan..nu ben ik zelf hulpe loos!' Maar de glimlach woor het pu bliek blijft. Dat was hem dan. Peter Wyngarde. Jason King en Mark Caine, de best geklede man ter wereld, de superstar, die zich een beminnelijk en beschei den mens getoond heeft. LEIMUIDEN De gemeenteraad van Leimuiden toonde zich ongerust over het verkeer. Ir. v.d. Berg (Chr.) meende dat het Streekplan Plassenge- bied niet compleet is zonder een streekvervoersplan. ij verzocht B. en W. aan G. S. te vragen naar hun argumentatie voor het niet vermelden van dit facet. De heer Van Graas zei te verwachten dat ook veel verkeer door Leimuiden za! komen, wanneer steeds meer op stoppingen op de rijksweg ontstaan. De groei van Leimuiden met 1,5 pet per jaar bleek de meeste raadsleden niet ie bevredigen. Zij hadden liefst een groei van 2 pet gehad maar dat zou tot gevolg hebben dat Leimuiden al lang voor 1980 volgebouwd zal zijn. De eigenaar. Arie v.d. Boom, zal zo sooedig mogelijk beginnen met het e i 1 o""en van de eerste fase van het recreatiepark Princesse Drecht. De ra id is nu echter niet zo blij meer met dat project als toen hij ruim een iaar "'Meden de verkoop zonder veel discussie goedkeurde. Da capaciteit van de rioolwaterzuiver ingsinstallatie blijkt niet voldoende voor de vrije sectorbouw die de ko mende jaren verwacht wordt. De voorzitter ging ervan uit dat de vrije bouw plus het plan Honhoff noodza- k«'ijk zijn voor de aansluiting van Princesse Drecht op de rioolwaterzui veringsinstallatie. De raad, t?n slotte, had geen bezwaar tegen een kasgeldlening t.b.v. de stichting 'et Spant' ter voldoening van haar verplichtingen in afwachting van dc subsdes. OETERWOUDE Er zijn plannen in op het terrein van 'Het Vierde endje' en belendende percelen een rieklassige bijzondere kleuterschool p te richten, ter vervanging van de - in zeer slechte staat van onder oud verkerende r.k. kleuterschool )e Krakepit' en de protestants-chris- elijke kleuterschool De Blokhut', aarvan de leerlingen tijdelijk zijn ndergebracht in het perceel Hoge ijndijk 92. Momenteel is voor het ebied een bestemmingsplan in voor- ereiding, waarin tevens de voorgeno ten scholenbouw is begrepen, met ibegrip van een bijzondere bar.is- chool ter vervanging van de r.k. asisschool 'St. Bernardus'. In ver and met de urgentie van de bouw an niet op de tervisielegging worden ewacht. B. en W. zijn dan ook voor emens de scholenbouw te legaliseren oor toepassing te geven aan artikel 9 van de Wet op de Ruimtelijke •rdening. DEN HAAG Peter Wijngaar- de, alias Jason King, alias Mark Caine. overtuigend kunnen brengen.' Mej. Heskes van Gerzon komt om een handtekening vragen. Behoedzaam trekt Jason King me de balpen uit de hand en schrijft met een merkwaardig handschrift hij houdt de pen van rechts naar links zijn naam. Dan wordt het tijd om te vertrekken. Inkoper Mieremet van Gerzon en de heer Duymel van organisatiebureau Jacques Senf houden met hun staf krijgsraad. Intussen loopt Peter Wyngarde naar de trap, vanwaar het gejuich 'Peter! Peter!' door het ge bouw galmt. Vreemd, maar niemand roept 'Jason'. Derde antiekbeurs op Duinrell WASSENAAR Op Duinrell wordt van 1 tot en met 3 september de dernp Antiekbeurs gehouden. Thans wordt ook de eerste verdieping van he* kasteel voor dit kunstevenement benut.opdat meer antiquairs er aan deel kunnen neme i. De deelnemers in totaal twaal fkomen uit Wassenaar, Den Haag, Drift, Amster dam en Rotterdam. De opening wordt verricht door Sid- ley J. van den Bergh, vrijdagmiddag 1 spptember om 18 uur. De opening stijden rijn 1 sept, van 19-22 uur. 2 sept, van 11-22 uur en 3 sept, van 11- 18 uur. DEN HAAG In de vier geref. kerken van Den Haag-west hebben de leden zondag na de ochtenddienst meebeslist over het beroep van drie predikanten. Beroepen werden voor de Westduin kerk cis. L. H. Kwast uit Leeuwarden west. Voor de Valkenboskerk ds. C. W. de Bruijne uit Goes en voor de Nieuwe Zuiderkerk ds. A. C. van Beek van 's Gravenhage-zuid. [ATWIJK Zoals bekend is bestaat et voornemen spoedig over te gaan at de bebouwing van het saneringsge- ied Tramstraat. Deze bebouwing zal i enkele fasen plaatsvinden. Voor de aststelling van het bestemmingsplan an reeds met de bouw van de eerste roningen begonnen worden. Voor de- t bouw is inmiddels van gedeputeer- e staten de nodige verklaring van een bezwaar tegen de afwijking van et vigerende bestemmingsplan afge- even. Een voorstel tot verkoop van e grond voor de in eerste instantie i bouwen 54 woningen hopen B. en V. spoedig aan te bieden. ALPHEN Tot nu toe was de tweede openbare kleuterschool in Rid- derveld gehuisvest in één der beide aan de Lupinesingel staande noodlo- kalen. Door uitbreiding van het aan tal leerlingen van de John F. Ken- nedyschool moeten deze lokalen voor de genoemde schiol beschikbaar ko men. Daardoor zal voor de kleuter school vervangende ruimte moeten worden gevonden. De Raad voor Kerk en Samenleving is bereid ter huisves ting '-an deze kleuterschool lokalen in 'De Bron' aan de gemeente te verhu ren, met ingang van 18 september 1972. Gedurende het tijdvak van 14 augustus 1972 tot 18 september 1972 kan de kleuterschool worden onderge bracht in het gebouw van de R. K. lagere school 'De Troubadour'. Voor lopig zal bedoelde kleuterschool wel éénklassig blijven. Nochtans stellen wij B- en W. voor in principe te besluiten tot huur van twee lokalen waarbij dan tevens de kleine beneden kerkzaal als speellokaal beschikbaar komt. ALPHEN De bebouwing tussen de ATWIJK AAN DEN RIJN, 25 augustus roentevelling: waspeen A I, 300-480. A II. 80-450. B I, 500-920. B II 350-470. bloemkool I, 136-171, 6 II, 24-105. 8 I. 92-142. 8 II. 22- I. 10 I, 80-91. 12 I. 48-72. herebnnen 80. rulpeterselie 27-30. peterselie 17-29, rabar- 8T 20-25. sla 21-37. prinsessebonen 90-100. «peen 62-85, andijvie 37-47, selderij 18-22. omkommers 15-17, tomaten A I, 600, B I, 'O, C I. 550, uien 650-780. spinazie 67-75. •Itskool 52-57, breekpeen 360-740, snijbonen 10-130. groene kool 20, rode kool 24-33, ivoyc kool 32. Aanvoer waspeen 106.000 kg. oemkool 14500 stuks. ATWIJK AAN DEN RIJN. 26 augustus roenteveiling: waspeen A I, 310-480. A n '0-47O. B I. 480-780. rode kool 15-28, selderij I. bloemkool 6 I. 95-132 6 II, 38-78. 8 I. 71- 1S. 8 II. 19-63. 10 I. 92. 10 II. 12, 12 I, 62- 12 II 71. bospeen 53-68. breekpeen 300- sla 23-27, krulpeterselie 21-33. uien 610, rinsessebonen S0-100. Aanvoer waspeen 000 kg. bloemkool 9200 stuks. De mooiste en de ruimste keuze, in de allerbeste merken. SEIKO - ETERNA - CERTINA CITIZEN - PRISMA - LASITA JUNGHANS-EWE ANCRE Voor j 39,50 heeft u bij ons al een echt Anker uurwerk. Schokvrij. Onbr. veer. Door eigen ateliers, de beste vakservice. Uw horloger Haarlemmerstraat 181 - Leiden. DEN HAAG Overeenkomstig de eis van de Officier van justitie twee we ken geleden, veroordeelde dc Haagse rechtbank vrijdag de 29-jarige verko per M. M. A. van V., zonder vaste woonplaats tot zes maanden gevange nisstraf met aftrek van het voorarrest en onvoorwaardelijk ter beschikking stelling van de regering, terzake ple gen van diefstal en oplichtingen. Verdachte had door diefstal zich in bezit weten te stellen o.a. van betaal cheques. Hij kocht diverse goederen zonder te betalen en logeerde in veel plaatsen in ons land in hotels, waar hij de rekening onbetaald liet, waar bij hij zelfs nog kans zag van directie of personeel geld te lenen. Reeds eerder is de man terzake dit soort feiten veroordeeld. Lindehovenstraat en de Oude Rijn/ Ziende heeft in het bestemmingsplan een agrarische bestemming. Het is duidelijk dat voor deze 'stedelijke' bebouwing langs de Oude Rijn nim mer de gegeven bestemming zal wor den gerealiseerd. De N. V. M. van Muiswinkel en Zn., Van Lennepstraat 83 te Alphen aan den Rijn, heeft een bouwplan ingediend voor het bouwen van een silo aan de Lindehovestraat. op het terrein dat zal vrijkomen na afbraak van het nu nog aanwezige cafépand. Met het ingediende bouw plan kunnen B. en W. instemmen. B. en \V. stellen nu voor dat een herzie ning van het bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gehele gebied tussen de Lindenhovestraat en de Ou de Rijn/Ziende. ALPHEN In Alphen wordt op de openbare lagere scholen godsdienston derwijs gegeven vanwege de kerkera den der hervormde gemeenten van Alphen aan den Rijn, Oudshoorn en Zwammerdam. Deze hebben zich in een gezamenlijk schrijven tot B. en W. gericht met het verzoek dit gods dienstonderwijs te subsidiëren. Het geven van dit onderwijs en het subsi diëren daarvan is blijkens de juri sprudentie mogelijk, aldu sB. en W. DELFT Bij Koninklijk Besluit van 19 juli 1972 is benoemd tot gewoon hoogleraar aan de afdeling der Alge mene Wetenschappen om onderwijs te geven in de zuivere en toegepaste wiskunde dr. ir. L. Dekker, thans gewoon lector aan de Technische Ho geschool. ZOETERWOUDE Bij B. en W. is een verzoek ingekomen van de firma L. van Cromvoirt, Noordbuurtseweg 7, om vergunning tot het uitbreiden van haar trappenfabriek. AAN DEN RIJN Donderdag 31 augustus 's avonds half zeven is er in het verpleeghuis 'De Wilbert' een kerkdienst waarin ds. P. Huisman uit Rijnsburg voorgaat. WARMOND In de gistermiddag gehouden kerkdienst, van de er- vormde Gemeente, werd de nieuwe predikant, ds. A. J. den Tonkelaar, gekoemen uit Bussum, door de consu lent, ds. B. van 't Hof uit De Kaag bevestigd. Na de bevestiging, verbond ds. Den Eonkelaar, zich aan zijn nieu we gemeente, met een verkondiging uit 2 Petrus 313 'Wij verwachten naar Zijn belofte nieuwe hemelen en een nieuwe aarde, waar gerechtigheid woont'. Als predikant en gemeente, zo zei ds. Den Tonkelaar, zijn wij aan elkaar verbonden en richten wij ons op de toekomst. Wij moeten vooruit zien, niet stil blijven staan en moeten ons od deze gerechtigheid richten, niet alléén op de toekomst, maar ook op dc eer der Kerk. God belooft ons nieuwe hemelen en een nieuwe aarde Die verwachting bepaalt ons doen en laten, geeft ons de kracht, ons op Hem te verlaten. De Kerk is een levende gemeente, de leden zijn stenen, die het lichaam van Jezus Christus vormen en laten zich in dat machtige werk invoegen. Wij staan in die stroom, de ere God verlaat niet wat Zijn hand begon. KATWIJK AAN DEN RIJN —De oranjefeesten, traditioneel eind augus tus gehouden, zijn in het Rijndorp weer achter de rug. Zaterdag was wel de voornaamste dag. Het programmapunt, dat er wel bij zonder uitsprong, was het ringsteken met tilbury's 's middags op de Com mandeurslaan. Wel dertig deelnemers stonden genoteerd afkomstig uit Am sterdam. Sassenheim, Leidschendam, Wassenaar, Rijnsburg en Katwijk. Na een aantal enerverende races konden de prijswinnaars worden bekend ge maakt. Bij de paardenl. mevrouw M. Aanhane. 2. heer Becks, Wassenaar, 3. W. Langeveld. Voorschoten en A. Heemskerk. Rijnsburg. Bij de pony's 1. Rudie Molenkamp, 2. A. Schalkers, 3 R. de Lange en W. Hilgers, Breuke- len. De heren W. van Del den Am sterdam en P. Schaap uit 't Zand kregen vermelding voor het schoonste geheel. Burgemeester Vermeulen reik te met een toepasselijk woord de eerste prijs uit, wethouder J. Berg man de overige. Er was een gezellige drukte bij het ringsteken. En ook op het vermaakcentrum. Al vroeg waren de feestelijkheden geopend door 'De Hooivlegels'. In de morgenuren was er op het sportier rein de ooltuin een bedrijfsvoetba!- tournooi, waar de prijzen werden be haald door 1. Van Rooyen. 2. A Valkenburg en 3. 't Wachtje. Hei damesvoetbaltoumooi gaf een leuke strijd te zien tussen de dames van KRV en van UDO uit Oegstgeest. De eindstand was 22. Diversen spelen werden gehouden voor de jeugd van zes tot vijftien jaar. De lamp.onoptocht 's avonds was zeer geslaagd. De Harmonie Katwijk en de Leidse Harmonie verleenden medewerking. Voor dc wijk Koestal-Overduin was een eigen programma vastgesteld. DEN HAAG Prins Bernhard heeft het voornemen dinsdag 26 september het nieuwe hoofdkantoor van Siemens Nederland N. V. aan de Prinses Bea trixlaan officieel te openen. Prinses Beatrix zal op vrijdag 1 september in het congresgebouw een gedeelte van het jubileumcongres van het Kon. Instituut van Ingenieurs, ter gelegen heid van het 125-jarig bestaan bij wonen. ALPHEN B. en W. zijn tot de conclusie gekomen dat het om finan ciële redenen niet verantwoord is van gemeentewegen mede te werken aan de bouw van een zwembad te Zwam merdam. Het staat naar hun mening buiten twijfel dat de door de raad voor de bouw daarvan toegezegde bij drage een op de inwoners van het gemeentedeel Zwammerdam gericht doel dient te behouden. Reeds een tiental jaren bestaan er plannen om te komen tot de aanleg van een zwembad te Zwammerdam Een aantal in dat gemeentedeel wo nende particulieren heeft destijds be sloten zich voor realisering van die plannen in te zetten en hun activitei ten te bundelen in de op 30 septem ber 1963 opgerichte stichting 'Stich ting Zwembad De Burcht'. De -raad van de voormalige gemeente Zwam merdam stelde zich achter de plannen van de stichting. Overal is God, die de mensen in Zijn dienst roept. Wanneer de nieuwe hemel en aarde komt, weten wij niet. Wij leven uit Gods beloften. Er is véél geroep om gerechtigheid, in onze dagen, aldus de predikant. Het is een modewoord ge worden. Die gerechtigheid berust niet op wat wij daaronder verstaan. Gods gerechtigheid is eigensoortig. Genade en liefde zijn begrippen, waarop Gods gerechtigheid rust. Volharden in 't gebed, geeft ons de kracht, wat wij moeten doen. In Christus vergeeft God ons, onze Schuld. Wij moeten denken aan Gods serechtigheid, van zondag tot zondag. Wij moeten samen luisteren naar de stem van de Vader. Na de zegen, volgden enkele toespra ken. o.a. namens de burgelijke ge meente, door wethouder G. Tulp. die o.a. meedeelde dat half of eind sep tember, de nieuwe burgemeester be kend zal zijn. ZOETERWOUDE Bij B. en W. is een verzoek ingekomen van Nedpro- jekt te Amsterdam, om vergunning tot het oprichten van 42 2-kamerwo- ningen aan de Burgemeester Wap- straat. De flatwoningen zijn in het bijzonder ontworpen voor bejaarden, alleen staanden en kleine gezinnen. ALKEMADE In een speciale voor lichtingsavond voor leden en belang- ste-lenden heeft de V.G.A. (Vereni ging Gemeentebelangen Alkemade) zich uitgesproken over het in te ne men standpunt voor de raadsvergade ring van maandag 28 aug tus bij de behandeling van het streekplan plas- sengebied. (Advertentie) ALPHEN Het bestuur van de Stichting Dagverblijven Geestelijk Ge handicapten, is voornemens in Alphen aan de Maasstraat een kinderdagver blijf en een dagverblijf vóór ouderen te bouwen, in te richten en te exploi teren. De plannen om tot de stichting van een dagverblijf te geraken date ren van einde 1968. Het stichtingsbe stuur, dat niet over de voor de reali sering van zijn plannen benodigde gelden beschikt, heeft de gemeente verzocht te bevorderen dat deze zich garant stelt voor de betaling van rente en aflossing van de geldlenin- g(en). Op 28 juli 1972 ontvingen B. en W. van de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk de WOUBRUGGE Zaterdagavond vond op de Herenweg ter hoogte van de afslag naar Rijnsaterwoude een aanrij ding plaats tussen twee personenwa gens. waardoor twee inzittenden met ernstige verwondingen in een Leids 'i eken hu is moesten worden opgeno men. Door onopgeloste oorzaak raakte de in de richting Alphen a.d. Rijn rijdende auto. bestuurd door de heer J. de K uit Alphen op de linkerweg- helft en botste vrijwel frontaal tegen de bestelwagen van de heer P. van Rijn uit Roelofarendsveen. Dc eerste auto raakte van de weg en de be stuurder werd eruit geslingerd en kwam terecht in cle bernisloot. waar bij hij arm- cn beenbreuken opliep De bestuurder van de bestelwagen liep een schoek op. terwijl een drietal inzittenden er met lichte kwetsuren afkwam. KATWIJK Omtrent het formaat en de frequentie van lediging van de papiermanden in het dorp hebben B. en W. de directeur van openbare uerke neen advies gevraagd. Afhanke- lij k van de uitslag van dat advies zullen de nodige maatregelen worden getroffen. KATWIJK Met de heer C. H. Jonker bereikten B. en W. in princi pe overeenstemming over de aankoop van het door hem bewoonde en in eigendom toebehorende pand Sluisweg 35 k. Dp opstal zal moeten worden geamoveerd aangezien deze is gelegen in de 7c fase van het volgens het bestemmingsplan 'Katwijk aan Zee' te saneren dorpsdeel. KATWIJK Op zijn verzoek hebben B. en W. het Aannemingsbedrijf G. Haasnoot, Pres. Kennedylaan 35 Oegstgeest een perceel industrieter rein in 't Heen aangeboden. Het be treft een perceel, gelegen aan de Blokmakcrstraat, dat een oppervlakte heeft van ca. 520 m2. Het aannemings bedrijf is voor deze grond geïnteres seerd om een loods te bouwen voor haar prefab-afdeling. KATWIJK Woensdag wordt het grove huisvuil weer opgehaald; aan de beurt zijn de donderdag- en vrijdag- wijk. ZOETERWOUDE Er is een onder zoek ingesteld naar de mogelijkheid om ten behoeve van de toekomsti ge Loethe-bewoners te komen tot realisering van een voetpad tussen Watertje en Loethe. Uit het onder zoek is gebleken, dat de meest aange wezen plek zich bevindt tussen de percelen sectie E nr. 1937 en sectie E nr. 1938. mededeling dat hij bereid is de dag verblijven in oprichting te beschou wen als vallende binnen de rijksplan ning en deze te zijner tijd zal toetsen aan de erkenningsnormen, onder voorwaarde dat de verblijven worden gebouwd naar de hem laatstelijk aan geboden ontwerpen waaarvan de tota le stichtings- cn inrichtingskosten worden geraamd op 3.500.000. Tegen het verlenen van de garantie bestaan van de zijde der gemeente geen be denkingen. KATWIJK De mogelijkheid van slopen van het pand Emmaplein 1 is repds onderzocht. Daarbij is gebleken, dat dit bepaald geen fraaie oplossing zou zijn. B. e W. menen dan ook dat de huidige toestand, howel weinig bevredigend, de minst kwade is. Stadhuis, kamer 3. 2.30 lot 4 30 uur- spreek uur alg. burg. Pensioenfonds, voor gepensio neerden. DINSDAG 2? AUGUSTUS Breestraat 19. 7 lot 8 uur: spreekuur Chr Emigratiecentrale. Stadhuis. 7 tot 8 uur: spreekuur Bouwfonds Xed. Gemeenten Hooigracht 3S. 7.30 tot 8.30 uur spreekuur hutsvesting werkende jongeren Arbeidsbureau Doezaslraat. 9 30 tot 10.30 uur: Man-Vrou-.v-Maatschappij, spreekuur over parttime-werk. Driftstraat 49. 10.30 tot 11 30 uur: spreekuur soc r aadsvrouw. WOENSDAG 30 AUGUSTUS Dijkstraat 2a, 10 tot 11 uur: spreekuur soc raadsvrouw. Stadhuis. 4 30 tot 6 uur. spreekuur soc raadsvrouw. DONDERDAG 31 AUGUSTUS Stadhuis. 6 tot 8 uur: spreekuur soc raads- Pieterskerg. 8 uur: concert Pools Jongens koor met medewerking van Haags Matrozen koor. VRIJDAG 1 SEPTEMBER Pieterskerk. 3 uur: orgelconcert Stoffel van Vjegen. Turk, Steenstraat 2. 3 lot 5.30 uur: af scheidsreceptie C. Jongejan <NZHVM) en kennismaking met diens opvolger. J. G. van der Sluys (chef vervoersdlstrlct Zuid». FILMS TOT 31 AUGUSTUS Lidu: Veel ilefs uit Moskou. 14 Jr. Dagelijks 14.30. 19.00 en 21.15; zo 14.30. 16.45, 19.00 en 21 15 uur iE.i Studio: Sacco en Vanzettl. 14 jr. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zo 14.30. 16 45. 19 00 en 21.15 uur. Luxor: Hou je roer recht, a.l. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zo 14 00, 16.45. 19.00 en 21.15 uur (E Trlauun: De Woeste Hoogte, a.l. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zo extra voorst. 16.15 uur. (E.) Kex: School voor sex, 18 jr. Dag. 14.30. 19.00 cn 21 15 uur Nachtv. Tho Hol Gils. 18 Jr. vr za 23.30 uur (E.). REX: Malinee: Pippl Langkous, wo. zo en zo. 14.30 uur Camera: De slag urn de Nerelva. 14 jr. Dag. 19.00 cn 21.15 uur en do. vr, ma, dl 14 30 uur Malinee: Laurel cn Hardy als dans meesters. a.l. za/wo 14.30 en zo 14.00 en 1 ii.luur. Nachtv. vr/za 23.30 uur 'Een dullar met een gaatje' Apotheken tol 1 september De dienst wordt waargenomen door apotheek Centraal, Breestraat 74. de apuiheek Voor schoten en dc apotheek Oegstgeest. 1 KM DUNSTELLINGEN De Lakenhal: tentoonstelling over de Leidse holjes, lol 10 september, dageltjk lil tol 17 uur. zondagen 13 tot 17 uur. De Lakenhal: De lamilie Kurtinati. smeden te Leiden in de 18e eeuw augustus. Museum Volkenkunde: Fai-La. Hijs de Zeilen lol s januari 1973. Openingstijden 10-17 uur: zo- en feestdagen Dagelijks filmver loning. Galerie Van der Vlist. botermarkt 3. Leiden: zomer tentoonstelling, schilderijen van Fred Grote, gouaches van MACHiKLD Hooyen, lekciiulgrli van Kcue Nljhol cn kcraliiKk van Adriana Baarspul, tot 2 september. Geopend van dinsdag lol en met zaterdag. Museum natuurlijke historie. Kaanislccg Dierenleven in Suriname lol vu met 27 oktober. DOKTERS, BRANDWEER. POLITIE Dokterstelefoon 5 maal 2 (tot zondag 24 uur). Brandweer 5 maal 3. Politie' -6 maal 4. EHBO: 20645. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na ongevallen lol 27 3-17 uur. wordt van dinsdag 12 uur i's middags) lol woensdag 12 uur waargenomen door hel Dlaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tol zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagcu en op 'zondagen duur het Academisch 'Ziekenhuis. GEMEENSCHAP ZUIDWEST Hulpverlenlngs- eri Informatiedienst voor Lel den voor hulpverlening leleloon 2046U: voor informatie 33921. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van li.00-19.45 uur: dtnsdax van 13.00-14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde cn Gynae cologie: Vuur patiënten van de afdeling Gynaeculogie en voor zwangeren- van lO.uO- 12.30 en van 15 ön-zn nu uur Voor kraam- vrouwen: van I o 00 11 30. 15 00-17 30 en van 18 30-20.00 uur Up dinsdag is er de gehele dag geen bezoek Bezoek l'raemalurenafde- ling (alleen voor ouders) dinsdag niet. Ma. wo. do en vrij van IX 30-18 45 uur. za en zo van 15 00-15 15 uur. Dlaconessenhuis: Iste klasse dagelijks 11.00- 12 00 uur. 13.15-14 00 uur: 19 45-20 30 uur: 2e en 3e klasse: dagelijks 13 15-14 oo uur: kin derafdeling: dagelijks U 45 15 30 uur en maandag uuensdig- en vrijdagavond 18.00- 19 00 uur. LEIDEN St. Elisabelhziekenhui- Volwas senen: 3e klasse, dagelijks van 14-15 en van 18.45-19.30: 2e klasse, dagelijks van II 30-12 en van 14-15 en van IR.45-1» 30 uur le klasse, dagelijks vanaf II 30 uur Kraamat- deling: 3e klasse. 15-16 en van 18 45-19 30 uur: 2e klasse II 30-12 uiteen vaders: 15 18 en van 18.45-19 30 uur. Kinderafdelingen Al en B4 Dagelijks van 14 30-18.45 uur 'de be/uekujd per bezoek is beperkt tot drie kwartier) SPREEKUUR GEZINSVERZORGING EN BE JAARDENHULP: dagelijks van V.OO-IO uu uur op Morssingel 8. telefoon resp. 248UO en 23200. AI.PIIEN Bezoekuren ziekenhuis Rijn oord dageliiks look in nel weekend): le klas en 2e klas van 10 30-1100 uur. van 14 00-14.45 uur. van 18 ou 19 on uur. 3e klas van 14 00-14 45 uur. van 18 oo-iv mi uur. van 19 uo-19.30 uur alleen vuor echtgenoten: kin derafdeling: vari 15 00 5 30 uur. van 18 00- 18 30 uur alleen vuur ouders hinderen beneden Itt laar geen toegang jp de km4«r 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3