B. en W. van Valkenburg kregen hun zin niet halve prijs Agenda voor Leiden üisen Bond van huurders >ver Leiden-noord slechts 2 dagen >9 De droom van kapper- Kort oordwijk opgenomen m Duits schoolboek Vandalen richten schade aan in Rode-Kruisgebouw Hoog en laag water Katwijk aan Zee Mr. Vrolijk opende gebouw Groene Kruis in Leimuiden v.d. WATER Humanistisch verzorgings tehuis in Voorschoten 3 ETAGES W00NIDEËN BULTHUIS Politie van Alphen nam afscheid van h. i. Van Woudenberg Gemeentehuis krijgt permanente receptie VOORBEREIDINGS- BESLUIT VOORBEREIDINGS- BESLUIT Parkeerverbod in Dorpsstraat 'r- [OUW/KWARTET VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1972 REGIO L3 de ;emei lan •lieke kor nk U uitsi :n li lie n aal c i ziji et ol i i dt 1 wi ■in n de r va d g nu d .n in mi spn in n i' idere >en ?evrj mers ui t hi en oncil ad a p eei toe geer De een ►e. Ta Maa en he :erkli de loem alle ld ssie cerk lerkl eze holie loeft EIDEN De Bond van Huurders Woningzoekenden heeft een brief in de Gemeentelijke Woningstich- ng gezonden. lat de gemeente eindelijk tot het izicht gekomen is, dat ze onze hui- •n al jaren verwaarloosd heeft, jui- >en wij toe. Wij hebben onze huizen lang afbetaald en we moesten dui mden guldens uitgeven om ze een leefbaar te maken. Daarom ibben we vorig jaar de huurverho- ng niet betaald. Niemand mag gedwongen worden igen zijn zin mee te doen met de rbouwing; waar niet verbouwd wordt moet el gerepareerd worden. En dan zon- LEIDEN In 1960 openden een aantal neringdoenden een winkel op het Bevrijdings- en Vijf Meiplein. De pleinen lagen eenzaam temidden van een kale steen- en zandwoestijn. Een van de eersten die zijn zaak opende op het Bevrijdings- plein was kapper R. K. E. Kort. Het toen nog lege plein gaf een weids uitzicht op een deel van de gestaag groeiende wijk Zijn nieuwsgierigheid naar wat er met dat lege plein zou gaan gebeuren, dreef de Haagse kapper naar het stad huis. Wat hij daarop zag, zinde kapper Kort geenszins. Op 30 oktober 1969 kreeg de kapper een brief van B. en W. met de mededeling, dat het Be vrijdingsplein het aanzien zou krijgen, dat hij had voorgesteld. En dat is nu bijna voltooid fraai en gezellig. 'Nu hebben we een bijzonder aardig winkelcentrum'. Zijn boosheid is veranderd in milde vergoeilijking. 'Ach ja, het was misschien niet zo'n goede plan ning. U moet begrijpen dat dit de eerste grote uitbreiding van Leiden werd'. Een paar jaar geleden dacht hij er anders over. 'Ik zag de plan nen. Die waren niet aantrekke lijk. Toen heb ik me erin ge stort en actie gevoerd De con tacten met toen nog wet houder Piena en de twee ban ken die hier moestep komen (Leidse Spaarbank en AMRO) waren heel plezierig, al was het een felle toestand af cn toe. Pas het vierde ontwerpplan is akkoord bevonden'. 'Het zou een kaal plein zonder sfeer zijn geworden. Open en aan drie zijkanten rechte, lange winkelgalerijen. Het is nu intie mer door drie zeskantige honing raten in het midden. De hoge flat erachter stoort helemaal niet. Het is een fijn accent dat de beslotenheid van het plein markeert. Een dubbele rij boompjes achter de honingraten maakt de overgang van plein naar parkeerplaats wat gezelli ger De drukte is door deze intieme sfeer echt toegenomen'. Een flink deel van het geplan de park moest verdwijnen. 'Ja, de parkeerplaats kwam ten kos te van de groenstrook. Ik vind dat er eigenlijk maar twee din gen belangrijk zijn in een win kelcentrum 'winkels en goede parkeergelegenheid. De gezellig heid kun je dan aaöbrengen door bloembakken. Daar heeft de plantsoenendienst hier ook voortreffelijk voor gezorgd'. En een terrasje? 'Wijkvereni- ging Actief wil dat wel. Ze willen tussen die honingraten in een terrasje. Dan gaat die speelse doorzichtigheid weg. Dat is nou nel de bedoeling niet. Trouwens, zo'n terras loopt hier niet. De mensen ko men hier voor hun dagelijkse boodschappen. Wel banken voor bejaarden. Daarvoor ben ik ook bezig geweest. Ze zijn er nog niet. Ik zal in het voorjaar er wel eens iets aan doen'. Namens wie trad u op? 'Ik trad op namens de Belangengemeen schap Ondernemers Bevrijdings plein. Het is een organisatie naast de winkeliersvereniging. Toen ik met de actie begon had ik meteen 1200 handtekeningen. Dat stelt natuurlijk niets voor. Die. heb je zo. Ook als je het tegenovergestelde wilt'. Overlegde u met de mensen hier? 'Nou dat niet. Ik vertelde wel wat er ging gebeuren, maar ik had volledig carte blanchc. Ik kon helemaal mijn gang gaan'. En is men tevreden? 'Ja Nagenoeg iedereen bevalt het In de etalage heb ik een dan maquette staan van het plein voolj zoals het wordt. Die heeft ionsi enorm veel bekijks gehad', probl lelan i aarli cons OORDWIJK Op verzoek van een xpe "tse uitgeverij van schoolboeken le en rdo de VW Noordwijk begin dit dPr tekst- en fotomateriaal voor een t o >'ts studieboek: 'Welt und Umwelt' er tiGeographie ftlr die Sekundarstufe loei 1 Schuljahr. vi Ir- Roovers. directeur van de 'VVV ïzwi lordwijk' kreeg dezer dagen een dool emplaar van het boek toegezonden, ide 1(ter het hooflstuk 'Wir reisen und eldi holen uns' wordt een 'Badeurlaub' n di Noordwijk besproken, iëne 1 voor Noordwijk interessante boek. nun 1 jaarlijks zal worden herdrukt, is liati n leerboek voor Duitse middelbare ildei holen. De reden, dat juist Noord- Jk wordt behandeld, is dat de irijver deze plaats zeer goed kent. der huurverhoging, want die repara ties had men al jaren geleden moeten doen; 3. voor de verbouwing begint, moeten we precies weten welke huurverho ging de gemeente gaat vragen. Velen van ons zijn van mening dat er hele maal geen huurverhoging mag komen, omdat, we al jaren huur betaald heb ben voor huizen die geen cent waard waren. U moet het bedrag noemen en dan kijken wij of we accoord gaan; 4. alles wat door de verbouwing aan ons eigendom vernield wordt moet vergoed worden; 5. alles wat na de verbouwing niet meer past (bv. vloerbedekking, be hang) moet worden vergoed, 1500 is veel te weinig; 6. voor wie dat wil, moet tijdens de verbouwing een ander huis beschik baar zijn. Wij willen weten welke huur u dan gaat vragen; 7. wanneer gaat de verbouwing begin nen? Gedurende de tijd dat we op de verbouwing moeten wachten moet u de noodzakelijke reparaties doen. An ders betalen we helemaal geen huur meer'. Het buurtcomité van de Bond van Huurders en Woningzoekenden, on dertekent met: Mevr. Vermeer, Alexanderstraat 17; De heer en mevr. Blok, Dillenburger straat 3a; Mevr. Otgaar, Alexander straat 25; Mevr. Schermer-Voest, Wil lem de Zwijgerlaan 309. OEGSTGEEST Donderdagavond ontdekte de colonneleider van het Rode Kruis de heer G. T. van der Horst, in Oegstgeest dat vandalen zich via het dak toegang hadden verschaft tot de bergruimte annex garage van de Rode-Kruiscolonne. In de berg ruimte was nogevëer drie ton aan kranten en tijdschriften gebundeld en uitgezocht (wat dagen werk kostte) aanwezig. De ongewenste bezoekers hadden al het papier losgemaakt en over de colonnewagen heen gegooid. De wagen was niet meer te bereiken. Toen de heer Van der Horst de deur opende kwam een lawine papier op hem af. Het zal dagen duren voor alles weer is opgeruimd, en uitge zocht. Hoewel de sloten van de colon newagen waren vernield bleek er niets tc zijn vermist. Jeugdweek Hillegom HILLEGOM Opening Winterwerk (Jeugdwerk van Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk) heeft weer net als vorig jaar een programma in elkaar gezet. Vele maanden van voor bereiding zijn bijna ten einde, om in de week van 4-9 september de jeugd van Hillegom een middag-avond te bezorgen. Op het programma staan o.a. een kleutermiddag met poppenkast, boe renkermis, filmavond etc. met als klap op de vuurpijl zaterdag 9 sep- teber weer een geweldige 'ZES KAMP'. Evenals vorig jaar speelt dit grote feest zich ook dit jaar weer af in de Treslong Sporthal en wederom is er een gevarieerd programma van spelen: 'banderollen', dagbladrace, 'tulbandes tafette' en het waterspel 'Baktillen'. Het creatieve element komt aan bod in bijv. het constructiespel. Het ontwerp is erop gericht het hele festival visueel zo aantrekkelijk moge lijk te maken. Maar liefst 270 jongens en meisjes, verdeeld over 6 ploegen betreden die dag het sport-slagveld. In het middagblok komen achtereen volgens de leeftijdsgroepen 8 t.m. 12 en 13 t.m. 15 jaar aan bod, 2 uur; 's avonds de 16 t.m. 20-jarigen, begin nend om 7 uur. Voor de verbindende teksten zorgt weer Peter van Pagée. de regie doet Marcel Bergema. En om de tribunes vol te krijgen, is de toegangsprijs laag gehouden, één gulden voor een hele middagkaart, °en avond-kaart kost evenzoveel. KATWIJK AAN ZEE Zaterdag 26 augustus: hoog water 3.58 en 16.23 uur, laag water 0.03 en 12.21 uur. LEIMUIDEN De Commissaris dei- Koningin. mr. M. Vrolijk, offerde don derdag een dag vakantie op om in Leimuiden. het nieuwe Groene-Kruis- gebomv officieel in gebruik te nemen. Hij stak de sleutel in het slot om daar na de deur te openen. De vele geno digden kregen vervolgens de gelegen heid het fraaie gebouw te bezichtigen. Vooraf werd in gebouw Keijzer een bijeenkomst gehouden onder voorzit terschap van de heer R. Rink, voorzit ter van het plaatselijke Groene Kruis, die de voorgeschiedenis memoreerde. Hij ging ook in op de fusie in '69 tus sen het Wit-gele Kruis en het Groene Kruis waarbij ee goede gezondheids zorg voorop stond. Een betere subsi dieregeling vond de heer Rink van het grootste belang. Hij was ook van mening dat het krijgen van een goed gebouw en het ter beschikking heb ben van een wijkzuster in een klein dorp moeilijker is dan in de stad. In Leimuiden is dat alles gelukt, aldus de heer Rink. Mr. Vrolijk zei in zijn toespraak het van groot belang te \inden dat een dergelijk gebouw in een dorp aanwezig is. Elk dorp moet hier het recht toe hebben, wat helaas niet mogelijk is. Het particulier initi atief is hierbij een eerste vereiste. Ook de burgerzin speelt een belangrij ke rol, aldus mr. Vrolijk. Ook burge meester H. L. Breen sprak en over- LE1DEN De sloop binnen oud- Leiden wordt, hoe onsmakelij ker het rotte gebit van de bin nenstad er met de dag ook gaat uitzien, zodra de gelegenheid zich voordoet, met kracht voort gezet. Nu is men begonnen met het neerhalen van een aantal panden op de hoek van de Hooi gracht en de Oude Rijn. Dit ter rein tegenover het gebouw van de Leidse Duinwatermaatschap pij aan de Ir. Driessenstraat is bestemd voor een parkeergarage. Verschil run mening over aanvraag elektriciteitsvoorziening (ADVERTENTIE' VERLOVINGS RINGEN Blijvende service. De ruimste keuze. De beste merken. Gratis graveren, desgewenst handgravure. De KONING der VERLOVINGSRINGEN Uw juwelier Haarlemmerstraat 181 - Leiden. VOORSCHOTENReeds enige jaren zijn B. en W. met de Humanistische Bouwstichting Bejaardenhuisvesting te Amsterdam in onderhandeling om trent de bouw van een verzorgingste huis annex bejaardenwoningen in Noord-Hof land. De onderhandelingen zijn nu zo ver gevorderd, dat zij kunnen worden af gerond. De Stichting is voornemens een ver zorgingstehuis te bouwen met 159 bed den, waarvan 9 zijn bestemd voor personeelsleden, alsmede 12 bejaar denwoningen. Aangezien het hier gaat om een voor ziening met een regionale functie me nen B. en W. dat het wenselijk is de belangrijkste belanghebbende gemeen ten, te weten Leiden, Leiderdorp en Leidschendam, bij deze garantie te betrekken. Aangezien de bouw enige tijd voorge financierd zal moeten worden met kasgelden, verzoekt de Stichting een gemeentelijke garantie tot 9.000.000 voor het opnemen van leningen. VALKENBURG Order leiding van burgemeester N. van 't Wout kwam de Valkenburgse gemeenteraad bijeen. De agenda, die een 18-tal punten telde, gaf weinig zaken waarover debat verwacht mocht worden. Er was één agendapunt waarover men bijna een uur gedebatteerd heeft. Dit was nl. het voorstel betreffer.de de electriei- teitvoorziening Duifraklaan. Door een tweetal daar gevestigde tuinbouwbe drijven was een aanvraag ingediend voor subsidieverlening groot 5500 zijnde 50 pet van de kosten voor de aanleg van een hoogspanningskabel, alsmede 3000 voor één van de aan- vraagsters voor een kabel speciaal be stemd voor haar bedrijf. Omtrent dit verzoek hadden B. en W. zich tot de Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden gewend. Dit gesprek had niet het gewenste resultaat. B. en W. stellen zich aanvankelijk op het standpunt dat het aanbrengen van de voorzienin gen voor rekening van de Lichtfabrie ken zou zijn. Dit is niet juist geble ken. Wel is door de Lichtfabrieken reeds een gedeelte van de kosten betaald. De restant-kosten werden bij aanvraagsters in rekening gebracht In het verleden werd wel voor de aanleg van electriciteit een subsidie verstrekt Dit betrof dan telkens de ontsluiting van een gebied d.m.v. stroomvoorziening in de openbare weg, waardoor het ook voor de ge meente mogelijk was hierop aan te sluiten voor straatverlichting e.d. Dit Advertentie Sportieve trenchcoat, uitgevoerd in^^R ■I wollen flausch, met capiton en plaid- M voering. In diverse modieuze kleuren, o.a. donkerbruin, cognac, marine en is hier niet het geval, aldus B. en W En daarom stelden zij de raad voor afwijzend op deze aanvraag te beslis sen. Mevrouw mr. A. M. de Jong-de Graaff (WD): In de toekomst zullen er wel meer zijn die van deze stroomvoorzie ning gebruik gaan maken. De heer D. Doldersum (CHU): Liggen hier in de toekomst voor de gemeente dan geen mogelijkheden? Volgens de lichtfa brieken heeft de huidige kabel nog maar beperkte mogelijkheden. Het be treft hier agrarische bedrijven. Voor heen kregen ze toch ook subsidie. De heer P van Leeuwen (AR): Het gaat toch niet om verplaatst bedrijven. De heer A. C. de Haas (Gem. Bel.) kon begrip opbrengen voor het standpunt zoals dat door de heer Doldersum naar voren was gebracht. Kunnen we dit niet beter aanhouden tot bijv. de ruilverkaveling in het Duyfrak. waar aan men nu gaat beginnen voltooid zal zijn? Voorzitter Van 't Wout: Dat kunnen we later altijd nog bezien. Maar daar was de meerderheid van d° raad niet voor te vinden. De heer De Haas wilde dan ook zijn voorstel tot aanhouding handhaven. Hij verkreeg de meerderheid. Aanhouding tot na de verkaveling. Alleen mevr. A. M. de Jong-de Graaf f en de heer P. van Leeuwen waren lüer de tegenstem mers. Het voorstel van B. en W. om de subsidie-aanvraag nu al af te wij zen. was verworpen. SPORTVELDEN Bij de aanvang der vergadering was door de voorzitter medegedeeld waar om het punt Sportvelden nog niet op deze agenda was vermeld. We hebben advies gevraagd, aldus de vóorzitter, en hierop slechts nog maar telefoni sche reactie gehad In een tussentijdse vergadering hoopt men binnenkort nadere mededelingen te kunnen doen. Dit was later voor de heer Schipper (CHU) aanleiding de vraag te stellen, of deze mededeling ook de sportnota parterre: RIBCORD BANKEN GOBELIN FAUTEUILS le etage: MEUBELEN in VELOURS- en LEER uitvoering 2e etage: MAHONIE- en NOTEN expositie in Franse stijlen exclusieve interieurs BOTERMARKT 23 eiken-meubelshow Nieuwe Rijn 25) FILMS TOT SI AUGUSTUS Lido: Veel ilefs uit Moskou, 14 Jr Dagelijks 14.30, 19.00 en 21.15; zo 14.30. 16.45, 19.00 en 21.15 uur (E.). Studio: Sacco en Vanzetti. 14 jr. Dag. 14.30. 19 00 en 21.15 uur. Zo 14.30, 16 45, 19.00 en 21.15 uur. Luxor: Hou Je roer recht, al Dag. 14 30. 19.00 cn 21.15 uur. Zo 14.00. 16.45. 19.00 en 21.15 uur. (E Trianon: De Woeste Hoogte, a.l. Dag. 14.30. 19 00 en 21.15 uur. Zo extra voorst. 16.15 uur. (E.) Rex: School voor sex, 19 jr. Dag. 14 30. 19.00 en 21.15 uur. Nachtv. The Hot Glls, 18 jr. vr 'za 23 30 uur (E.). REX: Matinee: Pippl Langkous, wo, zo en zo. 14.30 uur. Camera: De slag om de Neretva. 14 jr Dag 19.00 en 21.15 uur en do. vr, ma. di 14.30 uur Matinee: Laurel en Hardy als dans meesters. a.l. za/wo 14.30 en zo 14.00 en 16 15 uur. Nachtv. vr/za 23 30 uur 'Een dollar met een gaatje'. APOTHEKEN Zulder-apotheek, Lammenschanswes 7, Lei den. apotheek Leiderdorp en apotheek Oegst geest TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: tentoonstelling over de Leidse hofjes, tot 10 september, dageüjk 10 tot 17 uur. zondagen 13 tot 17 uur. De Lakenhal: 'De familie Fortman, zilver smeden te Lelden ln de 18e eeuw', tot 27 augustus. Museum Volkenkunde: Fai-La, Hijs de Zeilen tot 8 Januari 1973. Openingstijden ma t.m za 10-17 uur: zo- en feestdagen 13-17 uur Dagelijks filmvertoning. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3. Lelden zomertentoonstelllng. schilderijen van Fred Grote, gouaches van MACHTELD Hooyen. tckvningi-u van Rene Nljho' en keramiek van Adriana Baarspul, tot 2 september. Geopend van dinsdag tot en met zaterdag. Museum natuurlijke historie, Raamsteeg 2 Dierenleven in Suriname tol en mei 27 oktober. 't Hoekje bij de Pomp: Tol 25 augustus Bert Slingerland expositie van monotypes en aquarellen. DOKTERS. BRANDWEER, PUL1TIE Dokterstelefoon 5 maal 2 (tot zondag 24 uur). Brandweer 5 maal 3. Politie 5 maal 4 EHBU: 20643. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na ongevallen wordt van dinsdag 12 uur Cs middags) tot woensdag 12 uur waargenomen door bet Dlaconcssenhuis. Vrijdag 12 uur tol zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen eo op zondagen door hel Academisch Ziekenhuis. GEMEENSCHAP ZUID-WEST Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Lel den voor hulpverlening telefoon 20460: voor informatie 33921. BEZUEKUKEN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19,45 uur: dinsdag van 13.00-14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00- 12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10 00-11.30, 15 00-17 30 en van IS.30-20.00 uur. Op dinsdag Is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praomaturenafde- Ung (alleen voor ouders) dinsdag niet. Ma. wo, do en vrij van 18.30-18.45 uur: za en zo van 15.00-15.15 uur. Dlaconessenhulalste klasse dagelijks: 11.00- 12.00 uur. 13.13-14.00 uur; 19 45-20 30 uur; 2e en 3e klasse: dagelijks 13.13-14 00 uur: kin derafdeling: dagelijks 14.45-15.30 uur en maandag, woensdag- cn vrijdagavond 18 00- 19.00 uur. LEIDEN St. Ellsabethzlekenhuls: Volwas senen: 3e klasse, dagelijks van 14-15 en van IS.45-19.30; 2e klasse, dagelijks van 11.30 12 en van 14-15 en van 18.45-19.30 uur le klasse, dagelijks vanaf 11 30 uur. Kraamaf- dellng: 3e klasse. 15-16 en van 18 45-19 30 uur: 2e klasse. 1130-12 (alleen vaders); 15-16 en van 18.45-19.30 uur. Kinderafdelingen Al en Bt Dagvlnks van 14 30-18.45 uur (de bezoektijd per lie/oek is beperkt tot drie kwartier). SPREEKUUR GEZINSVERZORGING EN BE JAARDENHULP: dagelijks van 9UO-IO00 uur op Morssingel 8. telefoon rasp. 24KQ0 en 23200. AI.I'IIEN Bezoekuren ziekenhuis Knn- oord dagelijks (ook ui liet weekend) le klas en 2e kla» van 10.30-11 00 uur. van 14 00-14.45 uur. van 18.00-19.00 uut; Je klas van 14.00-14.45 uur, van 18.00-19 00 uur. van 19 00-19.30 uur alleen voor echtgenoten: km derafdellny: van 15.00-15.30 uur, van 19 HO- 13 30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 16 jaar géén toogang op dé kinder scbeiclswourden gaf de heer Van Wou denberg de sleutel van een kast in zijn werkkamer aan zijn opvolger. De burgemeester kreeg de uiterlijke teke nen van het korpsbrevet van de heer Van Woudenberg terug. ALPTIEN 'Mijn conclusie is dat de politie het nooit goed doet', aldus hoofdinspecteur G. D. H. van Wou denberg tijdens zijn afscheid donder dag in het gemeentehuis van Alphen. Hij bedoelde daarmee te zeggen dat het publiek vaak de handelswijze van de politie bekritiseert. De heer Van Woudenberg was een andere mening toegedaan, en vond het politiekorps in Alphen zonder meer uitstekend. 'Ik heb hier een prettige tijd gehad.' De heer Van Woudenberg is benoemd in Groningen bij de bestuursschool. Bij zijn afscheid waren vele koesleden aanwezig alsmede burgemeester Gallas en de opvolger van de heer Van Woudenberg inspecteur Van Es. Hoofdinspecteur korpschef H. W. van Voorden schetste de politie-loopbaan van de heer Van Woudenberg, die een aantal studieboeken mee naar Groningen kreeg. De beste verwach tingen heeft de korpschef van opvol ger Van Es. De heer Van Voorden wees erop dat de geruchten dat er een tweede hoofdinspecteur bij komt onjuist zijn. Plannen zijn er wel voor een wijkagent in Alphen. De politie- sportvereniging bleef niet achter. Als afscheidscadeau werd een enveloppe met inhuod aangeboden. Na zijn af- Gemeenteraad Hazerswoude IIAZERSWOUDE De gemeenteraad vergadert donderdag 31 augustus om 8 uur. De agenda vermeldt o.a.: mach tiging tot het aangaan van geldlenin gen; aanvullend krediet gymnastiek- materiaal R.K.-school Hazerswoude- dorp. krediet ten behoeve van de openbare kleuterschool 't Kwetter- nest'; verbetering rioolzuiveringsin stallatie plan Zuid; vervanging tele fooncentrale; onderhoud korenmolen 'Nieuw Leven'; krediet Intergemeente lijk Overlegorgaan; wijziging vergoe dingen voor de brandweer; overdracht eigendom beheer en onderhoud Ach terweg; aanvullend krediet 3e lokaal 'De Springplank'; idem noodlokaal Da Costasingel: verbouw gemeentehuis; wijziging verkeersmaatregelen Hazers- woude-dorp; wijziging verordening commissie milieuhygiëne. Verbinding; Burg:. Smitweg op losse schroeven HAZERSWOUDE Ten aanzien van de aansluiting van de Burgemeester Smitweg, bestaat met de gemeente Alphen en Boskoop overeenstemming. De aansluitende verbindingen maken echter in de plannen deel uit van het quartaire wegennet, waarvan de uit voering op losse schroeven staat. Wat betreft de aansluiting op de Copierekade, is opnieuw toestemming verzocht aan het polderbestuur. Zodra deze toestemming is verleend zal de aansluiting tot stand worden ge bracht, zo delen B. en W. van Hazers woude mee op vragen van het raads lid Van Elderen. HAZERSWOUDE B. en W. stellen de raad voor 171000 beschikbaar te stellen voor verbouw van het gemeen tehuis In de praktijk is behoefte ge bleken aan een permanent bezette receptie bij de ingang, waar het pu bliek terecht kan voor informaties, aanmelding enz. De aanwezige ruimte naast de ingang, die is bestemd voor de bode en be doeld als een soort receptie, leent zich hier niet voor. Wel is die ruimte geschikt te maken door ook de tele fooncentrale er in onder te brengen. Ds. Kret opent Himpe LEIDEN Ds. A J. Kret, wethouder voor stadsontwikkeling, zal donderdag 31 -augustus om 18 uur. de bar. sherry- en wijnbodega Himpe. offici eel heropenen. Tot 8 uur wordt in de Kloksteeg 3 gerecipieerd. handigde namens de gemeenten Lei muiden en Rijnsaterwoude een plan tenbak. De voorzitter van het provin ciaal bestuur van het Groene Kruis sprak van een juweel van een gebouw en als laatste voerde de plaatselijke arts J. A. Brinkl rst het woord. Advertentie betrof. Kan aan de sportvereniging niet gezegd worden waar ze nu aan toe zijn? Wethouder Vis zei dat ook voor sport velden misschien noc gedacht kan worden aan het Duyfrak. Wel wees wethouder Vis op de noodzakelijkheid dat er haast gemaakt wordt. Wegens het vertrek uit de gemeente van de heer J. C. v. d. Nagel die 13 jaar als marktmeester van de paarden markt is opgetreden, moest in deze vacature worden voorzien. De nieuwe marktmeester is de heer C. Bol. De heer P. van Leeuwen werd be noemd tot lid van de huisvestingscom missie in de vacature G. van Delft. Een gemeentewoning is weer in parti culiere handen overgegaan: Rijnlaan 4 voor 22.500 Dc Burgemeester van Lelden maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie (kamer 316) voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de gemeenteraad van 7 augustus 1972, nr. 182, waarbij wordt verklaard, dat een herziening van het „Uitbreidingsplan 1033" wordt voorbereid voor het op tekening St. 4501 met een stippellijn aangegeven gebied, globaal begrensd door de Haarlemmerweg, de Broekweg en de spoorlijn LeidenHaarlem. Leiden. 25 augustus 1972. De Burgemeester voornoemd. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie (kamer 313) voor ccn ieder ter Inzage ligt het besluit van de gemeenteraad van 7 augustus 1972, nr. 181, waarbij wordt verklaard, dat een herziening van het bestemmingsplan „Leiden Zu.dwest. herziening 1959" wordt voor bereid voor dc bij dit besluit behorende tekening met een gele kleur aangegeven gronden ten westen van het Korte Vlietkanaal. Leiden. 25 augustus 1972. De Burgemeester voornoemd. Raad Voorschoten VOORSCHOTEN Op vrijdag 1 sep tember om 8 uur komt de gemeente- r-iad van Voorschoten bijeen. Agenda: Voorstel tot v erkiezing van een wet houder; beëdiging van de heer M. J. Adriaanse ais tweede loco-secretaris; voorstel inzake wijziging en uitbrei ding van de verordening geldelijke steun krotopruiming en doorstroming 1970; voorstel inzake straatnaamge- ving in de wijk Noord-Hofland; tot verkoop van de boerderij Leidseweg 553; tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het bouwrijpmaken van gronden in Noord-Hofland, hel. onderhands aanbesteden van deze wer ken en het verkopen van de gronden; tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor de aankoop van een vuilperswagen; tot het be- schikbaarstellen van een krediet voor de bouw van 46 woningwetwoningen in Noord-Hofland; inzake verkoop van grond en garantie geldlening betref fende de Humanistische Bouwstich ting Bejaardenhuisvesting; inzake ver goeding voor het bijwonen van verga deringen; voorstel tot het beschik baarstellen van een aanvullend subsi die in de restauratiekosten van Huize 'Woelwijk'; tot het beschikbaarstellen van kredieten ten behoeve van de openbare school voor m.a.v.o.: tot in breng van de openbare school voor m.a.v.o. in de Rembrandtscholenge- meenschap voor atheneum, h.a.v.o. en m.a.v.o.: voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet en onderhand se aanbesteding 2e fase sportpark Adegeest. Woningwetbouw in Noord-Hofland VOORSCHOTEN Door Reijm Bouw- ontwikkeling te Waddinxveen zullen 50 woningwetwoningen worden ge bouwd naar een ontwerp van de N.V. Bouwkundig Ingenieursbureau Stuur man te Waddinxveen op een terrein, gelegen aan de Admiraal de Ruyter- singel, ter weerszijden van de Abra ham van der Hulstlaan. Vporalsnog 46 woningen, aangezien 4 woningen zijn geprojecteerd op de plaats van hel Pastoor van Bemmelengezondheids- centrum. Er is van genoemd Ingenieursbureau een plan ontvangen vour de bouw van 46 woningwetwoningen. Om organisatorische redenen achten B cn W. het gewenst dat de gemeen te bij de bouw van dit complex for meel als opdrachtgever optreedt en dat de woningbouwverenigingen zo veel mogelijk worden ingeschakeld bij de begeleiding van de bouw, waarna overdracht aan een nog nader aan te wijzen woningbouwvereniging zal plaats hebben. De twee plaatselijke woningbouwverenigingen, te weten de Algemene Woningbouwvereniging 'Voorschoten' en de Chr. Woning bouwvereniging 'Voorschoten' kunnen zich met deze gang van zaken vereni gen. De stichtingskosten resulteren in een huurprijs van 270 per maand. HAZERSWOUDE De raad trof in november 1971 verkeersmaatregelen voor de Dorpsstraat. Nu een deel van de verkeersborden is geplaatst blijkt, dat met name de middenstand hiervan hinder onder vindt. Omdat de raad steeds van het standpunt is uitgegaan dat de midden stand niet de dupe mag worden, zijn de getroffen maatregelen nogmaals onderwerp van discussie geweest in de commissie openbare werken en de commissie algemene /aken. De uitgebrachte adviezen hebben er toe geleid dat B. en W. een voorstel tot wijziging van het eertijds geno men raadsbesluit aanbieden. Dit voorstel behelst het wijzigen van het stopverbod voor de noordzijde van de Dorpsstraat in een parkeerverbod. Hierdoor zal het mogelijk zijn om voor de bedrijven die aan die zijde van de Dorpsstraat zijn gelegen goede ren te laden en te lossen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3