Burgemeester Van der Haar s tegen gewestvorming Woningen voor gastarbeiders een moeilijke zaak ebo moet in Leiden "ilijven Agenda voor Leiden Eerste jarige in Driehof z Noordwijkerhout krijgt openbaar onderwijs CONTESSA/fijn datje d'r bent istrum 'treffers' ivoorbereiding vanavond praatavond 2/ Ronv KWARTET DONDERD \G 24 M Gl STUS 1972 REGIO L3 re, meentebesturen hebben niet gefaald in hun taakt Advertentie MacdonaJd CanadanTbbaoco Co, SMsjesdjfc 10° Rotterdam ©D)-293900 JoQRSCHOTEN De Voorschotense commissie voor intergemeen- lijke samenwerking kreeg van burgemeester J. van der Haar te .ren dat hij niet van zins is de mening van de overgrote meerder- lid van de gemeenteraad te volgen over het vraagstuk van de ge- estvorming. Burgemeester Van der Haar is tegen gewestvorming het algemeen. Indien een gewest gevormd wordt dan betekent dit it de gemeenteraad in hoofdzaak zal hebben afgedaan. Het beleids- Ivies van de VNG uitgebracht in opdracht van het Gewest Leiden den fint met vele stellingen, maar nergens is een bewijsvoering te vin- raci en voor die stellingen. Het beleidsadvies vraagt alleen: Wilt u de ote Haagse of de kleinere Leidse oplossing? Er wordt niet gevraagd Gewestvorming nodig is. Burgemeester Van der Haar meende d®n, ker te weten dat de gemeentebesturen niet gefaald hebben in hun itge ak en ziet daarom een nieuwe bestuurslaag uitsluitend als een °c gemoetkoming aan de bureaucratie. Burgemeester Van der Haar las zijn verweer tegen een gewestvorming aan de commissieleden voor en deelde mede dit verweer ook in de morgen te houden Gewestraadvergadering in Leiden voor te lezen. De leden van de commissie waren allerminst sprakeloos na deze 'cri de coeur' van hun voorzitter. Dr. Pels (PvdA) wees op de voorgeschiedenis. Het beleidsadvies van de V.N.G. be hoeft niet te bewijzen dat gewestvor ming noodzakelijk is, want de ge meenteraden van de elf deelnemende gemeenten hebben dit besluit reeds vier jaar geleden genomen en daarna de V.N.G. de opdracht voor een on derzoek naar samenhang van de deel nemende gemeenten gegeven. Drs. Van der Laan (KVP) stelde dat IVoorschoten een der eerste gemeen ten is geweest, die gewestvorming noodzaak vond mede in het licht van de grenswijzigingen. Het wordt een vreemde zaak wanneer de burgemees ter van Voorschoten, die het gemeen tebestuur vertegenwoordigt, niet de mening brengt die de gemeenteraad heeft. Mr. Italianer (PvdA) waarschuwde de burgemeester met de opmerking 'U gooit u voor de leeuwen en luister naar een wijze raad: zeg niet'. Mr. Koetsier (VVD) verzocht de bur gemeester zijn mening niet op deze wijze in de Gewestraad naar voren te brengen. Mr. Goosens (D'66) hield een knap betoog over de gewestvorming en be greep wel dat de burgemeester als privépersoon een eigen mening mag hebben, maar als voorzitter van de gemeenteraad de mening van de raad moet verkondigen. VAT VOL PROBLEMEN Door het betoog van de burgemeester werd de discussie over het beleidsad vies en de uitgangspunten iets op de achtergrond geschoven. In grote lij nen kan Voorschoten akkoord gaan met de uitgangspunten bij de opstel ling van een nieuwe gemeenschappe lijke regeling voor het Gewest Lei den. De heer Marcelis (KVP) vond wel de positie van Leidon een belangrijk punt. Met de huidige situatie in Lei den is er nooit de kans om een goed gewest tot stand te brengen. Leiden staat volledig onder curatele van de rijksoverheid. Het wordt voor de deel nemende gemeenten een moeilijke zaak hun goed functionerende onder delen in te brengen in een gewest Advertentie) prabo-Leiden boekhouden duits engels lessen in rembrandt-lyceum inl. w. de greef - leiderdorp telefoon 32532 opleiding voor praktijkdiploma conversatie conversatie waarin Leiden zeer belangrijk is. Het is dan niet denkbaar dat in de toe komst niet alleen Leiden maar ook de omliggende gemeenten onder curatele gezet worden. Dr. Pels (PvdA) wilde graag erken nen dat er in Leiden eer. vat vol problemen ligt, maar da zijn ook de omligge de ge..ieenten debet aan. We maken dankbaar gebruik van diverse Leidse voorzieningen, aldus t heer Pels. rs. V n der i :i (K. miste in. het beleidsadvies de kwestie van de financiën en de samenstelling van de gewestraad. Voorschoten wil positief blijven mee werken aan de vorming van een gewest Leiden zonder Den Haag uit het oog te verliezen, omdat vele Voorschotenaren maatschappelijk gebonden zijn aan Den Haag. De burgemeester deed na veel aan drang de toezegging nog een nachtje te slapen over zijn afwijzend stand punt inzake Gewestvorming en de me- aedeling daarvan in de gewestraad. De Voorschotense raad blijft echter een voorzitter houden, die niet de mening deelt van de overgrote meer derheid van die raad en die graag bereid is terug te komen op een eerder genomen besluit van die ge meenteraad om over te gaan tot inter gemeentelijke samenwerking in de vorm van een lichte gewestregeling. WW* Ci kcwem-nod. kamtk-ipgg kamw-uto&Z 'Mrmt&pcuiAG Jumauerblauul NOORDWIJKERHOUT De laatste jaren is het verlangen naar openbaar onderwijs steeds duidelijker gewor den. De samenstelling van de bevol king wijzigt zich zodanig, dat de mo gelijkheid om tot het wettelijk vastge stelde minimale aantal leerlingen te komen, steeds groter wordt. Een aantal ouders heeft aan de raad het verzoek gericht tot stichting van een openbare school over te gaan. B. en W. zijn van oordeel dat niettegenstaande er op dit moment te weinig ouders zijn om een openbare kleuterschool vragen er over enke le jaren wél genoeg kleuters zullen zijn om het wettelijk minimum te bereiken. Zij stellen de raad voor te besluiten tot stichting van een open bare kleuterschool. Schaakfeest bij Philidor Le gesi ;ort Vei een onzer verslaggevers DEN 'The show must go on' mijn overtuiging', waren de cor irden van mr. W. J. Geertsema, 'ister van binnenlandse zaken bij opening van de 37e VEBO fokvee zuiveltentoonstelling gistermorgen de Groenmarkthal te Leiden. In >and met de subsidiemoeilijkheden er gerezen zijn, zei de minister: problemen van Leiden zijn groot, ir hoe bloeiender de economie, hoe sr het is voor Leiden. Daarom zijn promotie van het vee en het rtbestaan van de VEBO van het rgrootste belang. Zonder te willen •n in het besluit van de gemeen- lad van Leiden ten aanzien van de ig op de subsidie, hoop ik dat de ;nte een oplossing zal vinden het voortbestaan van de VEBO'. belangstelling voor deze jaarlijkse tentoonstelling was bijzonder Dt. De kwaliteit van het aangevoer de was van hoog gehalte. EMADE In het tafeltenniscen- i aan de Middenweg kwamen be- en leden van de 'Treffers' bij- Ivoor het houden van de jaarver- lering. Uit het verslag van deze e vergadering bleek dat de vereni- fe met haar 165 leden en 30 teams georganiseerd competitieverband 1de grootste en sterkste verenigin- fvan de NTBB mag worden gere- bestuur werd gecompleteerd met rerkiezing van Koos van Beek en Castelein. Het landelijk wed- Iprogramma voor het nieuwe sei- begint op 16 september en voor afdelingsteams in oktober. Op de ndagavonden wordt onder leiding Bert van der Zwet conditietrai- ;sgeva% gegeven. e artsen zijn bereid gevonden de om dichte medische keuring te verzor- Tot slot stelde de vergadering een commissie samen om de vie- van het zevende lustrum in het (jaar voor te bereiden. LEIDEN Ter gelegenheid van de verhuizing naar de prachtige kantine van het Adlerconcern bakt de Leidse schaakclub Philidor op maandagavond 28 augustus een grootse uitsmijter in de vorm van simultaanséances. Als schaakmatadoren zullen de sterkste spelers van Philidor optreden en wel de kampioen van de Leidse Schaak bond Ad v. d. Berg; clubkampioen Joop Piket; de kampioen van Philidor van het jaar 1971, Henk van Maaren en eerste lientalspeler drs. R. A. G. de Graaff. Van dit viertal zal Van Maaren een klokséance verzorgen voor de sterkere schakers. Daar voor dit evenement slechts plaats is voor tien schaaklustigen dient men er als de kippen bij te zijn. Men kan zich om half acht aanmelden bij de wedstrijdleiding in de kantine. Zowel voor Philidorleden als voor leden van andere schaakclubs uit Lei den en omgeving alsmede ook voor de zogenaamde huis-tuin-en-keuken-scha- kers en -schaaksters liggen bij een goed resultaat (remise of winst tegen één der simultaangevers) prijzen in de pot te wachten. De deelneming aan dit schaakfestijn, dat om 20 uur be gint, is gratis. Het gevechsterrein ligt in de kantine van de Adlerfabne- ken, Rooseveltstraat 20 te Leiden. Aanranders gepakt SASSENHEIM De politie heeft gisteren drie jongelui en een oudere man ingesloten op verdenking van aanranding. Het zijn een 17- en een 30-jarige inwoner van Sassenheim, een 18-jarige Voorhouter en een 21-jarige inwoner van Lisse, die dezer dagen zullen worden voorgeleid bij de offi cier van justitie te Den Haag. In de nacht van zaterdag op zondag zouden zij in de Middendorplaan te Warmond een 70-jarige inwoner uit Warmond hebben mishandeld op een dusdanige wijze dat hij zich onder medische behandeling moest stellen. Ook een 30-jarige inwoner uit Swalmen (Lim burg) werd hun slachtoffer. Niet al leen werd hij mishandeld, maar ook nog beroofd van honderd gulden. Een deel van het geld kon worden achter haald. van 6 tot 10 uur Vanavond staat het LOI- gebouw open voor alle vragen over schriftelijk èn mondeling onderwijs die u eigenlijk altijd al over dag had willen stellen. leidse onderwijs instellingen vlakbij de Zijlbrug in het verlengde van de Willem de Zwijgerlaan. Telefoon (01710)44451* Raad Noordwijk ebde oeverloos voort NOORDWIJK Het debat in de raad over de 21 punten tellende agenda leek op de zee bij een landwind. Het ebde oeverloos voort, met nu en dan een wat onstuimige roller. Zelfs na twaalf ging men door, tot ergernis van enkele raadsleden, onder wie de heren Ben schop en Alkemade, die nog voor het sluiten van de vergadering boos de raadzaal verlieten. Schier eindeloos werd over detailpunten door gezaagd. Niet aan de orde zijnde zaken en van de agenda afgevoerde voorstellen, bracht men toch ter sprake en toen de voorzitter dit verhinderde, werden zij bij de rondvraag wederom aan de orde ge steld. Echtpaar Overduin halv e eeuw getrouwd LEIDEN In 'De Turk' vierde het echtpaar Overduin-Peerenboom woens dag het gouden bruiloftsfeest, temid den van vrienden, bekenden en fami lie. De bruid (73) en bruidegom (74) zijn geboren en getogen in Leiden, waar zij al jarenlang een textielbe drijf onder beheer hebben. Het zware werk wordt nu door een zoon gedaan. Het echtpaar woont aan de Heren gracht 19, heeft twee kinderen en vijf kleinkinderen. De heer Overduin is op kerkelijk gebied geen onbekende. Hij was vele jaren ouderling van de Christelijk-Gereformeerde kerk aan d Steenschuur. Bekendheid kreeg hij ook als lid van het schoolbestuur van de christelijke scholengemeenschap in Leiden. Twee vrouwen gewond LEIDEN Toen een 71-jarige vrouw plotseling de Breestraat ter hoogte van de Ketelboetersteeg overstak, bot ste een bromfietser uit Rijnsburg te gen haar op, waardoor hij de macht over het stuur verloor. Een 19-jarig meisje dat op de duo zat kwam te vallen en liep een schedelbasisfrac- tuur op. De bejaarde dame kreeg een lichte schouderfractuur en vleeswon den. De bromfietser zelf mankeerde niets. Zo trachtte de heer De Witt (prot. chr.) een uitspraak te krijgen of hij de vertrouwelijk verkregen weten schap. die hij als bijzitter van de besloten commissie van openbare wer ken had opgedaan, kon gebruiken in de openbare commissie voor sport en recreatie, waarvan hij lid was. Daar bij betitelde hij de leden van de commissie openbare werken als 'go den' en de overige raadsleden als 'half-goden'. Deze mythologische ver gelijking leverde hem het verwijt op van de heer Alkemade (KVP) dat hij als raadslid de zaak onjuist bena derde, en zijn fraktie-voorzitter Voge laar hield hem voor dat de bijzitters dezelfde vertrouwelijkheid in acht dienden te nemen als de commissiele den van openbare werken. Dit is een zaak van fundamentele aard, meende burgemeester mr. Bon- nike en d aarover zullen college en raad eerst nog eens moeten nadenken. De vaststelling van het bestemmings plan 'Sportfondsenbad' en een voor stel tot voorlopige onteigening van gronden waren van de agenda afge voerd. Toen de heer Van Riemsdijk deze punten niettemin ter sprake bracht, kwamen er protesten uit de raad. Tijdens de rondvraag kwam hij toch met de motie waarin het college opdracht werd gegeven te onderzoe ken of aanleg van een zwembad in de noordduinen mogelijk was. De motie kreeg alleen steun van mevrouw Van Nes en kon daardoor niet in behande ling worden genomen. Aan het begin van de vergadering legde de heer C. P. Schaafsma, opvol ger van de heer Van Hese als afge vaardigde van de VVD, de eed af. De burgemeester releveerde, dat de heer Schaafsma voorzitter was van de Stichting Bibliotheek Noordwijk en dit was veelbelovend voor het nieuwe raadslid, dat halverwege de rit instap te en gelijktijdig in diverse raadscom missies werd benoemd. Meer voeten in de aarde had de benoeming van een vertegenwoordiger van de gemeenteraad in de Stichting VVV Noordwijk. De heer Van Riems dijk maakte bezwaar tegen een herbe noeming van de heer Benschop (prot. chr.), omdat deze destijds voor een onaangename verrassing had gezorgd door tegen een verhoging van de subsidie aan de VW te stemmen. Bij de stemming werd de heer Ben schop met 13 stemmen voor, 5 tegen en 1 blanco opnieuw gekozen, maar bedankte voor de eer. De raad besloot toen de verkiezing tot de volgende vergadering uit te stellen. Rotterdam De raad had waardering voor de nota waarbij uitvoerig werd ingegaan op een request van de Oecumenische Vredeswerkgroep Noordwijk betref fende de leefsituatie van de buiten- Eettafel in het dienstencentrum landse werknemers. Wel signaleerde de heer Schelvis (PPR) een verschil in beoordeling, omdat de nota van het college berust te op ambtelijke informatie. Aan de leefomstandigheden mankeert méér dan de nota doet voorkomen. De heer Schelvis waarschuwde tegen Rotter damse toestanden. Er mag geen spra ke zijn van discriminatie van gastar beiders, doch zij mogen ook niet wor den voorgetrokken. De nota bood aan de Vredeswerkgroep mogelijkheden verdere akties te ondernemen. De heer Bogelaar constateerde dat in vergelijking met enkele jaren terug op het gebied van de huisvesting aanmerkelijke verbeteringen zijn aan gebracht. Veel punten uit de brief van de Vredeswerkgroep vallen buiten de competentie van de raad. Persoon lijk had hij veel vertrouwen in het door de vreemdelingenpolitie ingestel de onderzoek. Zij staan de gastarbei ders steeds met raad en daad terzijde. De prot. chr. fractievoorzitter was kort geleden zelf in Marokko geweest en hij geloofde niet, dat de arbeiders uit dat land zich hier spoedig zullen thuis gevoelen. De leefgewoonten zijn volkomen anders en de onderkomens hier zijn paleizen in vergelijking met de woonruimten in het eigen land. De heer Alkemade (KVP) betreurde het dat vóór het schrijven van de brief geen contact was opgenomen met het college. Zo ligt het probleem van de huisvesting anders dan in het stuk van de Vredeswerkgroep wordt voorgesteld. Raadslid Benschop vond dat de zaak van de menselijke zijde was benaderd. Hij had de indruk dat de buitenlandse werknemers uitgebuit werden door hen minder te betalen en' het vuilste werk te laten verrichten. Kritiek had de heer Benschop op de behuizing, hoewel hij de toewijzing van woningen aan de gastarbeiders een moeilijk punt achtte. De nota is een uitstekend stuk, merk te de heer Bedijn (PvdA) op. Hij was tevreden met het antwoord van het college. Wehouder Van Leeuwen (KVP) zette de gedragslijn uiteen ten aanzien van de toewijzing van wonin gen aan gastarbeiders. Bij woningwet huizen ligt dat anders. Dan wordt gelet op de ernst van het geval. Een medische verklaring bleek nog nooit aan een buitenlandse werknemer te zijn afgegeven. Oppassen is geboden, want het aantal woningzoekenden in Noordwijk is groot en het is de vraag hoe de bevolking reageert als hei college op min of meer grote schaal woningwetwoningen aan buitenlandse werknemers gaat toewijzen. Slechts één keer had de wethouder een Marokkaan op zijn spreekuur ge had, die om een huis kwam vragen. Ook toen had hij moeten zeggen: Nog niet. Gerecht 10 h l goe en leropb vooi 'ijf t de delen MUIDEN Eind november JT dt de verkeersellende voor een p( ingrijk deel opgeheven. De nieuwe era nel geei de an de twee an dl i aan} ide lei meet g over de Drecht is dan nog wel helemaal klaar, maar het verkeer er wel overheen kunnen worden 3d. verbinding tussen Leimuiden en isaterwoude is, dan enigszins her- Sinds begin dit jaar wordt het lotoriseerde verkeer tussen deze oen over de provinciale weg ge- ['ACHTEN i BORGING ndien u de krant onverhoopt lens niet mocht ontvangen, ver- Ie oeken wij u ons bij voorkeur te ïllen tussen 9 en 12 uur. TELEFOON 01710 -31441 IIAZERSWOUDE Gisteren was het feest in hel nieuwe bcjaardenpensioii 'Driehof dat in september officieel wordt geopend. Er werd namelijk al een verjaardag gevierd en dat was de eerste. Het was de directrice Bos die deze eer te beurt viel. Namens de bewoners van 'Driehof bood de heer De Bruyn haar een prachtige zilveren kaarsenstandaard aan. LEIDEN De Stichting Dienstencen trum Leiden gaat met ingang van maandag 28 augustus in haar Dien stencentrum Binnenstad, Gerecht 10, voor alle ouderen in de stad een eettafel openen met diepvriesmaaltij den. Iedere week zal er op maandag, woensdag en vrijdag een open eettafel zijn van half een tot twee uur, waar op deze maaltijden worden geser veerd. Een keuze uit meer maaltijden is aanwezig, waarbij met wensen reke ning wordt gehouden. De kosten be dragen totaal 2.75 met de keuze van soep vooraf of een dessert na. Stichting Dienstencentrum Leiden voor 65-plussers: Algemene informa ties (9-10 uur) Noordeindsplein 2B, tel. 40483; Dienstencentrum Morskwartier Wijk- iuformatie (9-10 uut); clubs, hulp dienst, Dijkstraat 2a, tel. 49698. Dienstencentrum Binnenstad Wijkin- formatie 9-10 uur) clubs, hulpdienst Gerecht 10 Tel. 43503. Dienstencentrum De Kooi Wijkinfor- matic (9-10 uur): clubs, hulpdienst. Driftstraat 49a. tel. 49726. Hulpdienst Zeeheldenwijk, Diverse te lefoonnummers (9-10 uur); 43754. 43078. 30897. 20176. Hulpdienst Meerburg. Diverse tele foonnummers (9-10 uur); 33509, 34639, 23231. 20788. 44256, 41795. Hoog en laag water Katwi aan Zee KATWIJj \AN ZEE Vrijdag 25 augustus: ">og water 3.21 en 15.48 uur. laag s 'er 11.42 uur. LEIDEN - 8 uur si Praethuis' aan de Vrouwenkerk!;oorstraat 9 over het Goddelijk beginsel van Sun Myung Moon. DONDERDAG 24 AUGUSTUS Stadhuis. 8 tot 8 uur: spreekuur soc. raads vrouw. FILMS TOT 14 AUGUSTUS Camera: 'Slmson en DeUla', 14 Jr. Dag. 20.00 en do. vr, ma, dl 14.00 uur. Matinee: Bugs Bunny Parade, a.l. za en wo 14.00 en zo 14.00 en 18.15 uur. Nachtv.: Le Samoural, 18 jr. vr/za 23.30 uur. Studio: Samen uit. Samen thuis, a.l. Dag. 14.30, 19 00 en 21.15 uur. zo 14.30, 18.45, 19 00 en 21.15 uur. Lldo: Veel liefs uit Moskou, 14 jr. Dag. 14 30, 19.00 en 21.15 uur. Zo 14.30, 18.45, 19.00 en 21.15 uur. Luxor: Dracula vs Frankenstein, 18 Jr. Dag. 14 30, 19.00 en 21.15 uur. zo 14.00, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Trianon: Safari, maagden in de jungle. 14 jr. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zo extra voorst. 16.15 uur. Rex: Het Wijfjesdier. 14 Jr. 19.00 en 21.15 uur. Matinee: Plppl Langkous, wo, za en zo 14.30 uur. Nachtv. Sex A la Minute, 18 jr. vr/za 22.30 uur. APOTHEKEN Zulder-apotheek. Lammenschansweg 7. Lei den: apotheek Leiderdorp en apotheek Oegst- geest TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: tentoonstelling over de Leidse hofjes, tot 10 soptember. dagelijk 10 tot 17 uur, zondagen 13 tot 17 uur. De Lakenhal: 'De familie Fortman, zilver smeden te Lelden In de 18e eeuw', tot 27 MuseumSVolkenkunde: Fai-La. Hijs de Zeilen tot 8 januari 1973. Openingstijden ma t.m za 10-17 uur: zo- en feestdagen 1317 uur. Dagelijks filmvertoning. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3, Leiden: zomertentoonstelllng. schilderijen van Fred Grote, gouaches van MACHTBLD Hooyen. tekeningen van René Nijhof en keramiek van Adrlana Baarspul. tot 2 september. Geopend van dinsdag tol en met zaterdag. Museum natuurlijke historie. Raamstccg 2 Dierenleven :n Suriname tot en met 27 oktober. 't Hoekje bij de Pomp: Tot 25 augustus Bert Slingerland, expositie van monotypes en aquarellen. DOKTERS. BRANDWEER. POLITIE Dokterstelefoon 5 maal 1 (tot zondag 24 uur). Brandweer 5 maal 3. Politie 5 maal 4 EHBO: 20645. BEHANDELING NA ONGEVALLEN lie poliklinische behandeling oa ongevallen wordt van dinsdag 12 uur Cs middags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconesscnhnts. Vrijdag 12 uur lol zaterdag 12 uur dour het SI. Elizabeth ziekenhuis Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Academisch Ziekenhuis. GEMEENSCHAP ZUID-WEST Hulpverlenings- en Informatiedienst voor Lel den voor hulpverlening telefoon 20460: voor informatie 33921. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN' Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur; dinsdag van 13.00-14 00 uur: zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verlosknnde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwingeren: van 10.00- 12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10.00-11.30, 15 00-17.30 en van 18.30-20.00 uur. Op dinsdag ls er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- ling (alleen voor ouders) dinsdag niet. Ma. \vo. do en vrij van 18.30-18.45 uur: za en zo van 15.00-15.15 uur. Diaconessenbuis: lste klasse dagelijks: 11.00- 12.00 uur, 13.15-14.00 uur: 19.45-20.30 uur: 2e en 3e klasse: dagelijks 13.15-14 00 uur: kin derafdeling: dagelijks 14 45-15.30 uur en maandag, woensdag- en vrijdagavond 18.00- 19.00 uur. LEIDEN St. Eltsabelhzlekenhuis: Volwas senen: 3e klasse, dagelijks van 14-15 en van 18.45-19.30; 2e klasse, dagelijks van 11.30-12 en van 14-15 en van 18 45-19.30 uur. le klasse, dagelijks vanaf 11 30 uur. Kraamaf- deling: 3e klasse. 15-16 en van 18.45-19.30 uur: 2e klasse. 11 30-12 (alleen vaders): 15-14 en van 18.45-19.30 uur. Kinderafdelingen Al en B4 Dagelijks van 14 30-18 45 uur >de bezoektijd per bezoek is beperkt tot drie kwartier) SPREEKUUR GEZINSVERZORGING EN BE JAARDENHULP: dagelijks van 9.00-10.00 uur op Morssingel S. telefoon resp. 24800 en 23200. AI.PHEN Bezoekuren ziekenhuis Rijn- oord dagelijks (ook in het weekend): le klas en 2e klas van 10 30-11.00 uur: van 14 00-14.45 uur. van 18 00-19.00 uur: 3e klas van 14 00-14 45 uur. van 18.00-19.00 uur. van 19.00-19.30 uur alleen voor echtgenoten: kin derafdeling: van 15.00-15.30 uur, van 18.00- 18.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 16 Jaar gëén toegang op de kinder-

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3