Rotterdam-Promotion gaan werken kan Zaterdag weer gondelvaart Vitesse (eerste) punt kwijt Fraai plan voorhaven Ringvaart bij Lisse Zo n voetbalschool moet in Leiden toch ook kunnen Ton Viergever vindt zijn vorm terug: 5-1 Krediet verkeerslichten in Sassenhein Parkeerverbod Industriekade J. A. Broekhuizen met pen«ioen Tennisclub in Nieuw lekkerland Kunst- en antiekmarkt Kosten gevolgen van verkeerwngelukken J. P. de Jager verlaat Maassluis TER MER WE WEER OPEN VAN STEENIS HEEFT SMAAKl TE PAKKEN TROUW/KWARTET DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1972 REGIO DRLO! LISSE Dinsdagmorgen 22 au gustus werd in het gemeentehuis de maquette aangeboden voor een jachthaven voor de Bollen streek, die wordt gevestigd in de onmiddellijke omgeving van de Ringvaart van de Haarlemmer meer tegenover Scheepswerf L. Oldenhage, Lisserdijk 350; vanuit Lisse bekeken geheel aan de oost zijde van de Poelpolder. Het ont werp is van architecten bureau Ku items-Si jtsma-Oosterbaan te Hillegom, in opdracht van Water sportvereniging 'Uitermeer'. B. en w. en de chef algemene zaken, A. J. A. L. Eruggeman, namen de maquette in ontvangst. Burgemeester drs Berends sprak van een 'indruk wekkende maquette'! 'Het bestuur van 'Uitermeer' en architect Sijtsma gaven een toelichting. De jachthaven komt op het einde van de Grevelin- gen bij de Ringvaart. Het 'eilandje' zal gedeeltelijk worden afgegraven om een 'binnenhaven' te kunnen cre- eren. Het is niet toegestaan een jacht haven te maken, waarbij schepen direct aan de Ringvaartwallen meren. De jachthaven krijgt een lengte van ruim 400 meter en biedt plaats aan 145 jachtschepen en pleziervaartuigen van allerlei afmetingen. Verder knmt er parkeergelegenheid voor 95 auto's. KAGERPLASSEN Zonder één brug te passeren kunnen de Kagerplassen'worden bereikt. Het bestuur van 'Uitermeer' heeft vóóraf uitvoerige besprekingen ge voerd met de betrokken instanties als Lisse, Prov. Waterstaat en Hoogheem raadschap 'Rijnland'. De maquette is voor iedereen te zien bij Sigarenwin kel Klopper. Hyacinthenstraat 23, waar men zich ook voor een ligplaats kan opgeven. Voor dit laatste kan men óók terecht bij de secretaris van 'Uitermeer', I-Ieereweg 142, Lisse. De aanlegkosten worden begroot op 300.000. De gemeenteraad zal de terreinen waar de jachthaven komt, een andere bestemming moeten geven en de 'a- grarische bestemming' in een 'recrea tie-bestemming' moeten wijzigen. Op 8 septeber zal een ledenvergade ring van 'Uitermeer' worden gehou den in het Poelpoldercentrum, waar alle belangstellenden worden ver wacht. SASSENHEIM Tijdens een bespre- king met vertegenwoordigers van de aan de Industriekade gevestigde be drijven over de reconstructie van deze weg is de wens geuit maatregelen te nemen tegen het parkeren aan de noordoostelijke zijde van de Industrie kade, waarlangs de woonschepen zijn gemeerd. Uit een onderzoek is gebleken dat hier inderdaad zo intensief wordt ge parkeerd, dat aan- en afvoer van ma terialen per vrachtauto ernstig wordt belemmerd. B. en W. stellen voor een parkeerverbod in te stellen. Bestuur en werkgroep gevormd ROTTERDAM De voorbereiding van ,Rotterdara-Promotiion' is nu zover dat liet bestuur en de uitvoerende werkgroep samengsteld kunnen worden. In een voorstel aan de gemeenteraad wordt de raad gevraagd in te stemmen met de doelstellingen en de opzet van Rotterdam-Promotion. Omdat er teveel tijd met de voorbe reiding ervan verloren zal gaan zal er voorlopig nog geen rechtspersoon voor Rotterdam-promotion worden in gesteld. Het bestuur zal, zolang dat nog niet het geval is, en voorzover Rotterdam-promotion niet zelfstandig optreedt, worden beschouwd als een advieslichaam voor het college van b. en w Later kan het bestuur zelf met voorstellen komen over de meest ge schikte vorm van een rechtspersoon, een stichting of anderszins. De burgemeester zal fungeren als te weten toerisme en congressen, sa men te voegen, met een gecombineer de vertegenwoordiging in het bestuur en in de werkgroep. Gebleken is namelijk dat voor de promotie en werving van congressen en van de verschillende feestelijkhe den en excursies rond congressen er een nauwe samenwerking nodig is met het gemeentelijke congresbureau en de VW. Bovendien waren b. en w. toch al van plan het hele bureau congreszaken los te maken van de organisatie van de voorzitter van het bestuur van de dienst kunstgebouwen. Nu de gelegen- nieuwe organisatie. Er zijn, in de heid zich voordoet, acht men de sa- organisatie van Rotterdam-promotion menvoeging van de twee sectoren toe- enkele veranderingen ingevoerd. Be- risme en congressen van Rotterdam- sloten is om de afzonderlijke sectoren promotion de beste oplossing, toerisme en congressen tot één sector. De bij de sector haven betrokken LEIDEN Lugdunums eerste man J. P. Breedeveld belooft een interessante spreekbuis te worden van de belangencommissie Leidse KNVB-clubs. 'Aan de opleiding van de jeugd in Leiden ontbreekt veel' en 'Het punt betalen aan amateurs zal ik zeker eens op tafel brengen', zijn uitspraken die er niet om liegen. Een half jaar geleden vonden KNVB- en LVB-clubs elkaar in een samenwerkingsvorm, die uiterlijk schijnt in te houden dat de voor zitter slechts de representatie tij dens de recepties voor zijn reke ning mag nemen en belast is met het leiden van een vijftal bijeen komsten. Geduld is daarbij een schone zaak. Immers, alle leden van de 'club van achttien' moeten steeds hun 'achterban' polsen naar hun mening. OVERSCHRIJVING Tot nu toe werd o.m. overeenstem ming bereikt over het punt 'over schrijving'. 'Het is niet meer zo dat de secretaris op de vervalda tum van de overschrijvingstermijn nog naar Den Haag moet. Het was toch te gek dat sommigen ter elf der ure nog kwamen zeggen dat zij lekker naar een andere club gin gen. Dat moet nu drie dagen voor het aflopen van deoverschrijvings- periode gebeuren waarbij overleg tussen de betrokken verenigingen moet plaats vinden. Ach, er zijn altijd zaken, die niet in de open baarheid mogen, omdat ze 't dag licht niet kunnen velen. Dat is niet alleen in Leiden zo, maar overal. Jongens, die bij een andere vereniging een extraatje krijgen. Ik zal dat punt zeker eens aan de orde stellen al weet ik wel dat iedereen het zal ontkennen. Vaak weten de verenigingsbestuurders er ook niets van af en zijn het buitenstaanders, die zich met zulke onsportieve praktijken bezig hou den. Het betalen van amateurs er uit halen is niet te verwezenlijken. Op het ogenblik is men bezig aan het uitwerken van de plannen voor een onafhankelijken-klasse. Ik zie dat niet zo zitten. Betaalde clubs komen steeds meer in moeilijkhe den. Waar moeten de amateurs dan het geld vandaan halen?' CONTROLE 'Ik zie liever de controle op nale ving van de amateurregels ver scherpt. Je krijgt toch een onvoor stelbare chaos als je betaling toe staat. Bij Lugdunum is iedere maandag geheel belangeloos een schoonmaakploeg aan het werk. De hele week is er een kantineploeg in touw, die niets vraagt. Zullen zij zich niet gaan roeren als de spelers betaald worden? Het zou de clubs alleen maar schade berok kenen'. Een zaak waar Breedeveld meer heil in ziet is het jeugdplan Ne derland voor Leiden: 'Er is wel eens over gesproken om de jeugd in Leiden een betere opleiding te geven. Dat zou moeten gebeuren met vakkennis van een grote trai ner. Ik voorzie dat er in de toe komst knappe oefenmeesters vrij komen in het betaald voetbal. Hoe veel a-trainers zijn er al niet over bodig geworden, die wachten op een baan? Het behoeft allemaal niet zo duur meer te zijn. We zouden iets moeten doen zoals Go Ahead. HOGER NIVEAU In Deventer is allang zo'n voetbal- school. Dat moet hier in Leiden toch ook kunnen. Misschien wat minder omvangrijk. Het hoeft alle maal niet zo groot te zijn. Neem b.v. 10 jongens van iedere vereni ging en laat hen eens 2/3 jaar onder zo'n man trainen. Het ge vaar zit er natuurlijk in dat ze na zo'n periode zeggen, ik ga naar het betaald voetbal, maar dat heb je nu ook. Het gaat er allereerst om de jeugd op een hoger niveau te brengen. Juist aan de opleiding van de jeugd in Leiden ontbreekt nog veel. De kosten, die er aan verbonden zijn, moeten voor reke ning komen van de clubs, die aan dit plan willen meedoen. De spe lers moet je het niet laten betalen. Velen studeren nog en kunnen dat nooit opbrengen. Trouwens, bij Lugdunum trainen ook junioren onder leiding van De Busser mee bij de senioren. De knapen laten wij toch ook niet meer contributie betalen, ook ai kosten zij in feite meer'. Bredeveld wil nog verder gaan: 'Misschien dat er op den duur ook nog wel een Leids elftal uit voort komt en te zijner tijd ook nog wel combinaties'. ROTTERDAM Zwart Wit kwam op het sportpark De Vaan tegen een elftal van Stibekavo (stichting be- drijfs- en kantoor voetbal) bij vlagen heel knap voor de dag. Nadat in de beginperiode doelpunten van Steur en Hak werden afgekeurd, omdat Vierge ver zich in beide gevallen in buiten spelpositie bevond opende Frans Steur met een geweldige knal de score. Toen Hak na de wisseling was neerge legd door Bauwens (ex De Musschen) kon De Winter vanaf de witte stip de tweede goal aantekenen. Vervolgens brak er een periode aan, waarin een hoofdri was weggelegd voor Ton Viergever. Eerst verfraaide hij een knal van Van der Sande. dat tegen het houtwerk belandde en kort daarop profiteerde hij van een fout van Daane. Hoewel Gijs Smit gebruik maakte van schoonheidsfoutjes van de overigens goed keepende Lolkema, be paalde Viergever kort voor het laatste fluitsignaal van arbiter Wolffenbuttel de eindstand op 51. TOGR toonde zich heer en meester in het missen van scoringskansen. Daar door werd tegen het constant in de verdediging gedrukte Progress niet gescoord. Rang presteerde het zelfs te falen nadat hij de Progress-goalie reeds had omgespeeld. Bovendien trof Piet Groeneboom het houtwerk. Ook Mutsaars had weinig gelijk met z'n schoten. Grote uitblinker was stopper Dammers (van Progress). ASWH deed het tegen Feyenoord B htel verdienstelijk. Niettemin moes ten de Ambachters genoegen nemen met een 30 nederlaag. Feyenoord mocht echter voor de rust niet kla gen, toen Kuiters en Dorré de paal raakten. Nog voor de pauze gaf Theuns de bezoekers de leiding. Daar na veranderde Bakker een inzet van een Feyenoorder, waardoor het O2 werd. Feteris bracht tenslotte een 0 3 stand op het scorebord. Op Pernis was DOTO veel te sterk voor VFC (40). Zonder Hans Wes- dorp (geschorst) legden de Pernisscs aantrekkelijkt combinaties op de gras mat. Joop de Ronde (eindelijk weer ouderwets op dreef) zorgde al in het eerste kwartier voor 20 De zelfde speler trof daarna de paal. Met een rollertje werkte Kees Kalkman de derde treffer in het net en nog voor rust zorgde Polderman voor 40. In de tweede helft had De Ronde de plaats onder de lat ingenomen en kwam Ringeling als veldspeler binnen de lijnen. Doelpunten konden er niet worden genoteerd, al hadden Wijnt jes, Adri Hordijk en Polderman zeker mogelijkheden. Goede leiding arbiter Moret. HBSS toonde zich over alle linies de mindere van Hennes DVS. In het eerste bedrijf trof Hermes reeds drie keer de roos. Na de thee was HBSS wat feller. Niettemin had Hermes DVS nog één keer succes: 40. HAZERSWOUDE Opperwachtmees ter van de rijkspolitie J. A. Broekhui zen gaat per 1 september met funcio- neel leeftijdsontslag. Dinsdag 29 augustus om 8 uur zal in de raadzaal van het gemeentehuis af scheid van hem worden genomen. NIEUWKOOP Onlangs heeft de gemeenteraad zijn goedkeuring ge hecht aan een voorstel tot instelling van een verordening op gemeentelijke onderscheidingen. In deze verordening was sprake van een onderscheiding in de vorm van een medaille met een middellijn van 16 mm, die aan een lint van 90 cm om de hals zou worden gedragen. Door een der raadsleden werd toen opgemerkt dat in verhouding tot de lengte van het draaglint de medaille wel bijzonder klein zou uitkomen. B. en W. zijn het hiermee wel eens want nu wordt de raad voorgesteld de middellijn op 40 mm te bepalen. instellingen inene n dat zij het best vertegenwoordigd kunnen worden door de vernieuwde stichting Haven- belangen en door een rechtstreekse eigen vertegenwoordiging van het ha venbedrijf. Hiermee wordt tevens be reikt dat de belangen en activiteiten van zowel de stichting Havenbelangen als het havenbedrijf worder. gecoördi- neerd. Bij de vorming van de sector kunst en manifestaties deed zich het pro bleem voor dat er in de gemeente geen coördinerende instelling bestaat die tevens de sector kunst en manifes taties in de organisatie van Rotter dam-promotie zou kunnen vertegen woordigen. Besloten is ;nu, ook om te voorkomen dat de organisatie een te log lichaam zou worden, om de directeur van de dienst kunstgebouwen, die tevens lid is van de Rotterdamse Kunststichting in de werkgroep zitting te laten ne men en de wethouder kunstzaken in het bestuur. Bestuur Het bestuur ls nu als volgt samenge steld; voorzitter: burgemeester, vice- voorzitter (tevens vertegenwoordiger van de sector haven): de wethouder voor de haven en economische ont wikkeling, sector haven: voorzitter stichting Havenbelangen, sector toe risme en congressen: voorzitter VyV, sector kunst en manifestaties: wethou der kunstzaken, en verder de voorzit ter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, de gemeentesecretaris als voorzitter van de contact-commissie voorlichting en publiciteit twee leden van de gemeenteraad. Als secretaris treedt op het.,hoofd van de secretarie-afdeling haven, bedrijven en economische zaken en als adjunct secretaris een ambtenaar - van deze afdeling., In de werkgroep (het uitvoerende orgaan) hebben zitting, het; hoofd bu reau voorlichting en publiciteit, de directeur stichting Havenbelangen, een functionaris van het havenbedrijf, een adjunct-directeur van de WV, hoofd bureau congreszakera, directeur dienst kunstgebouwen, hoofd voorlich ting van museum voor land- en vol kenkunde, functionaris van de sector sport en recreatie, algemeen secretaris Kamer van Koophandel, ambtenaar ha ven, bedrijven en economische zaken die als ambtenaar zal optreden. Het hoofd van het bureau voorlich- ting en publiciteit zal de andere ge meentelijke diensten die deel uitma ken van de contactcommissie voorlich ting eri publiciteit vertegenwoordigen. B. en w. zullen de voorzitter benoe men. Voorlopig 'zal de secretaris van dc Kamer van Koophandel als zodanig optreden. B. en w. menen tenslotte dat mogelijk de contactcommissie voorlichting en publiciteiit overbodig zal worden. Als een van de eerste taken van Rotterdam-promotion zien b. en w. het opstellen van een aïgemecn pro motie-programma en het. ramen van de kosten voor dc uitvoering ervan voor de jaren 1973 en 1974. Raad Sassenheim SASSENHEIM De gemeenteraad vergadert dinsdag 29 augustus om 8 uur. De agenda vermeldt o.m.: Benoe ming leden algemeen bestuur Vlees keuringskring Lisse; Ontslag hoofd leidster openbare kleuterschool: Geld lening Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Bollenstreek; Ver- keerslichteninstailatie kruispunt Sas- senheim-noord: Verkeersmataregel In dustriekade: Verlenging ontruimings termijn onbewoonbaar verklaarde woningen; Voorbereidin»sbesluiten (v. d. Hulst, Essenlaan. Srhulte Le- straden, Parklaan, Seriewoningen, Menneweg, Don Bosco-school. St. An- toniuslaan); Overname grond aan Warmonderweg en Hoofdstraat. NIEUW-I^ ;KKERLAND Begin sep- tember zk\ op een nog nader te bepa len plaa fe en tijdstip de oprichtings -vergadeiüng worden gehouden A'an een tennisclub. Het gemeentebestuur heeft de' initiatiefnemers inmiddels grond aangewezen, waarop de banen kunnen u orden aangelegd. Gedacht wordt arm een perceel grond in de directe otiageving van de ijsclub, plan kwijtgeraakt In Do rdrecht liep de üiddelW'C|' Am.inA irAn ir.lna. l?Mnc ,1a MiitiaI, De initi^üefnemers stellen echter als eis dat voordat kan worden overge gaan totB et houden van een oprich tingsver; ;a(dering zich voldoende adfcpi- rant-lede n aanmelden. Daarna ontvan gen zij een uitnodiging voor de desbe treffende vergadering. Men kan' zich wenden tot: Mevr. N. Bakker, J'unterstraat 7 (01848-1748). Mevr. M'.1 Hazejager, W. van Zijlstraat 6 01848^.'628), en de heer E. A. Abendanc* i, Adr. Heynisstraat 5 (01848-1371). DORDRECHT Vitesse heeft na drie ke er de volle winst binnenge- ha aid te heb ben het eerste punt equipe van trainer Frans de Munck niet zo gesmeerd als in de voorgaande drie duels. We hadden in 'het eerste kwartier de winst moeten pakken', was de mening van Frans de Munck. van Struis had een beter lot verdie dan de hoekschop diemen hiera overhield. Bij Vitesse werd een extra aanval! ingezet om alsnog te trachten winst te komen. P. van Kerkhof a vervangen door Meeuwsen, da geen aanvalskracht voor de Arnhe mers betekende. Wel moest L 'Na de hervatting hebben we de zaak drecht-keeper Ruts een keer in ac te lauw opgevat, terwijl we het spel van fc Dordrecht niet af moeten kam men'. Wel had de Arnhemse trainer gelijk. In de allereerste minuut van de wed strijd kreeg Veenendaal een opgelegde kans, maar miste gruwelijk. FC Dor- drecht-trainer Bob Jansen had vooral tegen Vitesse over enkele routiniers willen beschikken. 'Heb je twee van zulke knapen in de team dan rol je toch Vitesse op', was het commentaar ALBLASS ERDAM Op zaterdag 26 van kleine Jansen. Hij was nu ook augustus-^ al voor het derde jaar ach- bepaald niet onder de indruk van het tereen in het kader van de S.A..G- spel van Vitesse. Een ploeg die vorig komen bij een gevaarlijk schot van meegekomen Heineman. Dit was ter het enige Arnhemse woord. Aan de andere kant dicteerden Hoi moed en Struis doelman Bals hoe moest. Jammerlijk bleef de Dordi treffer uit. die men toch wel verdi de. festiviteit* n-week in Alblasserdam een kunst- en, antiekmarkt worden gehou den. j Beeldend Jcunst, oude ambachten, an tiek en ctir§osa zullen hier vanaf twee uur te zkui zijn. Deze marfcjt zal worden gehouen in het Makjwlpcenter tussen twee en ne gen uur. ROTTERDLA' M De verkeersdienst Rotterdam is een studie begonnen naar de fi'flanciële gevolgen van ver keersongelukken, die in 1970 in de Maasstad >»4aats hadden. Volgens een eerste globale raming hebben die on gelukken eten schade opgeleverd van ongeveer jf 55 miljoen. Onduidelijk heid besta?H echter nog over de om vang van de kosten voor verlegging en specialistische behandeling van verkeerssla cl itoffers. Over dit vraag stuk gaat dta verkeersdienst nog speci ale studies i verrichten. ROTTERDAM Onder auspiciën van de orgelcorlTert-commissie en op initi atief van d? organist Aad van der Hoeven kom t het Engelse Jongens koor: 'Choir of Emanuel School' uit Londen vq^if- vier concerten naar Ne derland. f" Het optreden in Rotterdam is vastge steld in de ^Prinsekerk (Blijdorp, ach ter C.S.) en- wel op dinsdag 29 augus tus 's avond! 8.15 uur. Kaarten zijl vanaf half 8 's avonds aan de Prinj ekerk te koop 2,50. jaar nog eredivisie speelde. Na een felle start van Vitesse kwam voor fc Dordrecht de ommekeer bij de Dordtenaren na een effectvol schot van Van Twist. Hij kreeg de handen van de 4900 toeschouwers op elkaar en zorgde tegelijk dat er meer sfeer kwam. Hieraan hielp ook arbiter Frans Derks een handje mee, de man die tegen het kaartspel in de scheids- rechterswereld is. Heeze zorgde bij het Dordrecht-doel nog een keer voor gevaar. Zijn uitge meten pass naar Veenendaal was niet te missen. Gelukkig liep de zaak voor doelman Ruts goed af. Vitesse zakte na het eerste kwartier duidelijk te rug. Jammer was dat de equipe van Bob Janse nog te afwachtend speelde, want het kreeg de gelegenheid te laten zien wat he twaard was. Dor drecht kreeg via hoogmoed en struis goede kansen. Vooral twee minuten voor rust toen Van Twist zijn inzet via paal en de voet van Heineman tot hoekschop zag verdwijnen. Vrouwe Fortuna was niet bepaald op Dordtse hand. In de rust had Bob Jansen zijn spe lers nogmaals ingepompt dat ze niet bang behoefden te* zijn voor Vitesse, waarin Rutten vervangen was door Hofs. De te lauwe opvatting van Vi tesse gaf fc Dordrecht alle gelegen heid in de aanval te gaan. Het greep deze kans met beide handen en Bals mocht in de eerste minuut zijn han den warmen aan een schot van Struis Dc Dordtse machine met stuwend werk van Van Oorschot en Van 't Hoff deed op het middenveld goed werk. Een boogbal van Hoogmoed vloog rakelings over en een kopbal MAASSLUIS De heer J. P. Jager, directeur van de gemeenteli, sociale dienst en van het gemeen -1 lijk-bedrijf voor sociale werkvoon ning, heeft met ingang van 1 septi ber 1972 een benoeming aanvaard directeur van de gemeentelijke dienst te Rijswijk (Z.-H). Op maandag 28 augustus zullen bui meester en wethouders in een bijc komst met genodigden in het stencentrum voor bejaarden aan dej C. Hooftlaan afscheid nemen van vertrekkende directeur. De heer De Jager (47) begon ambtelijke loopbaan op 18 juni als leerling-ambtenaar te Berken' de. Per 1 november van hetzelfde j werd hij aangesteld tot tijdelijk ai tenaar in zijn geboorteplaats Lek! kerk. Per 20 januari 1949 volgde n benoeming tot ambtenaar voor soci zaken te Papendrecht. U De heer De Jager kwam per 1 D 1952 naar Maassluis als commies secretarie. Na zijn bevordering hoofdcommies per 1 januari 1 werd bij per 1 januari 1955 benoe tot hoofd van de toenmalige die 11 maatschappelijke zorg. Zijn bem, ming tot directeur van de gemee lijke sooiale dienst en het bed e, voor sociale werkvoorziening volf per 1 januari 1958. LEKKERKERK Op het bescheii - éénklaviersorgel van de Hervorn Kerk in Lekkerkerk zal Dirk Jai Zwart zaterdagavond 26 augustus 8 uur een concert geven. Zwart zal beperkte maar welluidende mogel heden van dit oude orgel laten hoi in een programma met o.a. wer van Bach, Mudde, Dubois, Andries en Jan Zwart. SASSENH13IM Ter voorziening in de vacatur*h;, ontstaan door het bedan ken als ra .irislid van de heren E. van IJsseldijk .qo J. b. Gorter, heeft de voorzitter !j-an het centraal stembu reau dc-Tïeren H. Montfoort, Kager- dreef 2110 »en drs. J. B. M. Rotteveel, W. Warïi.aairlaan 79, benoemd ver klaard tötj leden van de gemeente raad. Beide lual!il>en hun benoeming aan vaard. In de raadsvergadering van september 1971 is besloten een krediet van (ƒ50.000 beschiiifcbaar te stellen voor verkeerslichten op het kruispunt se cundaire weg Noordwijkerhout Sas senheim met de Hoofdstraat (Sassen heim Noord). De plaatsing is van provinciewege geschied en bij de pro vincie in beheer. De directeur van de provinciale wa terstaat heeft laten weten dat het aandeel van de gemeente 80.666, 40 bedraagt, zijnde 50 pet van de kosten. Hieruit blijkt dat de oorspronkelijke raming ruim is overschreden. B. en W. stellen voor het volle drag 80.666,40, beschikbaar te len. In het kader van een aanpassing t het uitbreidingsplan 'herziening 19 aan de Wet op de Ruimtelijke Oi mimg wordt éen besteanimiimgsj 'Menneweg' voorbereid, dat wel omsloten door de westelijke grens het bestemmingsplan 'De Kooi', Parklaan, de westelijke grens van sportveldencomplex en rijksweg 44( Een voorbereidingsbesluit biedt mn^iijkheid voor gebouwen die in het oude. doch wel in het niei plan nassen. de bouwvergunn 1 vooruitlopende op de totstandkoml van het nieuwe plan. te verlenen. Om laatstgenoemde reden is het noodzakelijk een voorbereiding c sluit te nemen ten aanzien van drietal afzonderlijke terreinen, betreft hier de bouw van wonin 1 op het terrein hoek Parklaan-Mei weg. waarop nu een bollensch 1 staat, de uitbreiding van de M school 'Don Bosco' aan de St. Ant j uslaan en de vergroting van de toorflat van de N.V. Schulte straden aan de Parklaan. B. en W. stellen voor de voorbe dingsbesluiten te nemen. -J Feest bü Van Zijp LEIDEN De fa. J. van Zijp Zonen ('De Lichthal') bestaat vijftig jaar. Op 30 augustus zal van 15.30-18 uur een receptie worden gehouden. Ook zal dan de verbouwde radio- afdellng in gebruik worden genomen. DORCHIECHT In een onvoorstelbaar tempo is het voormalige café restaktrant Ter Merwe aan het Scheffersplein weer in orde gebracht. Het interieur is geschikt gemaakt om er een café-bar met allerlei mogelijkheden in te kunnen exploiteren. Gisteravond was men met man *en macht bezig met allerlei werkzaamheden. Maar het resultaat mag dan worden gezien. Vandaag gaat Ter Merwe als café-bar weer open, Vanmiddag van 3 tot 5 uur wordt ter gelegenheid daarvan een receptie gehouden. Sprookjesfestijn in Alblasserwaard GIESSENBURG Zaterdag avond omstreeks half acht zal in Giessen-Oudekerke midden in de Alblasserwaard weer de feeste lijk versierde vloot uitvaren op het jaarlijkse festijn van de gon delvaart. Voor de dertiende keer organiseert de Oranjevereniging dit zomerfeest, waarvoor de be langstelling nooit schijnt te ta nen. Ditmaal verdienen de Gies- sen-Oudekerkers nog meer be langstelling voor hun lichtfeest, omdat er in vele opzichten spra ke is van een zekere vernieu wing. Deze zal zich met name aan de wal manifesteren. Hoewel van de gondelvaart zelf veel ver wacht mag worden er varen een twintigtal boten mee, waar onder dertien grote bestaat toch ook de hoop, dat de oevers er sprookjesachtiger dan ooit uit zullen zien. De vijf buurtverenigingen Half Om, Giessen-Oudekerk, Gandelbuurt, Het Vijfde Rad en De Vergeten hoek hebben de som "an 5000 extra te verdelen gekregen, dank zij een gift van de heer A. van Wijnhaarden, directeur van de Betonijzer Buigcen- trale (BBC) te Boven-Hardinxveld. Deze sponsor, inwoner van Giessen- burg. heeft hiermee willen stimule ren, dat het dorp een, nog feestelijker aanzien zal krijgen. t In het dorp zullen trjdens de gondel vaart meer 'verlichte' hooi-oppers te zien zijn dan eind augustus gebruike lijk is en ook een verlichting met fakkels zal deze keer voor het eerst aan de illuminatie bijdragen. Afge wacht zal moeten worden, welke ande re elementen naar voren geschoven zullen ook worden. Een mogelijkheid is h<st oude boerengerief ver licht en weM langs de weg te kijk te zetten ten óh koeien langs de weg te laten grazeia, zodat die ook nog voor stoffering ybn het landschap kunnen zorgen. Te verwachten is dat met name de buurtvereniging 'Half Om' in dit op zicht voor nieuw cachet aan de versie ring zal gpiven. Nieuw is ook de antiekbeurs i die in de voormalige school wore It gehouden en het markt- element, da t zich duidelijker dan voor heen komt ;manifesteren. Alles wijst er op, dat de Alblasser waard ditrhaal een gondelfestijn te wachten slaat in gedeeltelijk nieuwe stijl, een on hvikkeling, die zich moge lijk de komtuide jaren zal voortzetten. De toenemivnde kosten maken het steeds moeilBj ker de eindjes aan el kaar te knopen, zodat de gedachten uitgaan naató een wat professioneler aanpak. Het is al larig: niet meer de zaterdag avond alleen, die Giessen-Oudekerk het middelpunt van een streekgebeu- ren maakt. Er kan langzamerhand worden gesproken van een gondel- week. Vooral nu het dorp er zo sprookjesachtig uit zal zien en beurs en kramen mensen trekken, moet voor maandag, dinsdag en woensdag op' een grote toeloop worden gere kend. Het is jammer, dat aansluitend op dit feest de Giessenburgse gondelmarkt dit jaar niet zal worden gehouden. Naar aanleiding van vele protesten tegen dit besluit is maandag nog een spoedvergadering gehouden op initia tief van de Verenigingsraad, maar zelfs de voorstanders zagen er toen geen kans meer toe om de zaak orga nisatorisch op zo korte termijn rond te krijgen. De middenstanders zullen alsnog pogingen doen de eigen pan den zo goed mogelijk te verlichten en aldus de Dorpsstraat nog wat op te fleuren. NAALDWIJK Wim van Stel wekenlang geconfronteerd met twe plaatsen, heeft de smaak te pakl De 28-jarige fietsende krachtpatser i Hoogblokland sprong gisteravond eenvoudig gemak alleen weg toen nog vijftien kilometer te gaan wal in de Ronde van Naaldwijk. 'Ik wilde de leidersprijs pakken', klaarde de blonde Delbana-propa dist na zijn solo glimlachend, 'zware mes' hanterend greep hij sj dig een paar honderd meter v sprong. Genoeg om later met be handen omhoog voor de zevende 1 dit seizoen als winnaar over de fit te komen. Met nog vijfentwintig kilometer vi de 'vielen had hij met Cees Dongen, Ton van der Knaap, Beur, Piet Neeskens, Anton van Spiegel en de later aansluitende 1 cel Rehorst attent gereageerd, toen knap pedalerende stayer Gab nï boo in gezelschap van Anton Sollei de ruimte opzocht Nadat Van Steenis zijn vluchtmakl in de steek liet de voorspr bedroeg toen tien seconden gi de meute de ontsnapten snel in kraag. Uitgezonderd dan Wim Steenis ('Ik wist niet dat het pelc zo snel achter ons zat') die reeds straatlengte voorsprong had genom De Ronde van Naaldwijk kenmei zich door de geweldige snelheid w: mee de ruim tachtig coureurs o het parcours 'vlogen'. De vele pren hadden duidelijk invloed op koersverloop, omdat juist daard vrijwel geen enkele renner enige wegingsvrijheid kreeg. Tenslotte was Gab Minneboo de i die de 'slag' maakte en met steun Anton Solleveld de beslissende i snapping inluidde. Wim van Ste< won de laatste weken in Hen< Ido Ambacht, Maasdijk en Kralin was uiteindelijk de allersterkste.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 14