Jrgentielijst van kabinet 1 overrompelt' de Kamer Defensieuitgaven op hetzelfde niveau handhaven iochemici kamperen lissen enzymen door oeo omaeo Kieft (NCRV) wil Wereldomroep bij ontwikkelingshulp Mej. Van Leeuwen nu is 't wel erg bruin gebakken Pim Peters gaat door Mata Hari Museum in Zwijndrecht Nieuwe fusie in ziekenfondswereld 610e Staatsloterij Zuiveloverschotten weer fors gestegen ItT/KWARTET DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1972 BINNENLAND/KUN ST T9/K13 8/ki i paar maanden moeten er nog 21 wetsontwerpen ingediend worden \aapsti JL li onze parlementsredactie I HAAG De regering heeft de Tweede Kamet 'overrompeld' met een uitvoerige urgenil ielijst •ntwerpen, wetswijzigingen en nota's, die zij nog voor de verkiezingen afgehandeld wil zie iu. De aan de orde gestelde punten variëren van "urgent en zeer gewenst' tot "zeer gewenst". Curaci erpen Mena >n vei. 1EELSC HA 24 ractievoorzitter van de PvdA, drs. Uyl, zei dat de lijst 'een weinig luze indruk' op hem had gemaakt, staan maar liefst 21 ontwerpen die nog bij de Kamer aanhangig aakt moeten worden. De rege- sverlangens houden op geen enke- ijze rekening met het feit dat de op woensdag 29 november een ,Cu,r,ïcileel moeten geven over wezenlijke idsbeslissingen', aldus de fractie voorzitter. Ook de regeringspartijen konden zich niet in ernst ovorstellen dat de Ka mer het lijstje in enkele maanden zal kunnen afhandelen. Mejuffrouw Van Leeuwen (ARP) zei dat het kabinet 'ze wel erg bruin gebakken heeft' en de vice-fractievoorzitter van de KVP, de heer Weijters, sprak van een 'am bitieus plan'. Naast een volledige behandeling van 25.9 34.5 82.7 87.5 69 54.75 48 54.6 18.25 36.25 20.75 19.7 42 11.4 15.6 38.35 32 26.25 14.3 17.4 28.75 23.1 3.65 86.1 onze redacteur wetenschappen STERDAM Van de deelnemers aan het Europese biochemie- ;res het zijn er inmiddels bijna drieduizend geworden zijn :en kleine zestig erg blij dat het deze week vrij droog weer is. jrengen hun nachten namelijk door op een kampeerterrein. 46.25 100.5 46.25 49.25 03 enk wel dat dit het eerste inter- nale wetenschappelijk congres is, behalve hotelaccommodatie ook iplaatsen voor tenten heeft aange- n', zegt organisator prof. Van en. 'Biochemici zijn nogal infor- mensen, en bovendien kan het igrijk zijn een congresbezoek zo koop mogelijk te houden.' De t ondernemende kampeerder is twijfeld prof. J. A. Lake, die uit York komt. van de onderwerpen waarmee de niet kamperende onderzoekers mee bezighouden is de studie van nen, eiwitachtige stoffen die in neest letterlijke zin het leven Ie houden. Hun functie is het verlopen van chemische omz^t- n die uit zichzelf nooit zouden iren en dat slaat op ongeveer wat er in een levend organisme isch gebeurt. jnzymen doen dat bovendien erg eurig. zij laten elk één van de nden verschillende chemische re in' een cel verlopen en bemoei- ch niet met de andere. Er zijn lok duizenden verschillendee nzy- het congres honoreert dat door zittingen aan te wijzen. nderlijk 173» 101.3 1128* 101.7 99.7' 102.6 100* 34.25 MS SSING VORIGE PUZZEL: 1. lama, 5. omen, 9. baronet, 11. 13. entre, 15. trek, 17. teen, 18. 1. kalorie, 21. ieder. 22. Maandag 26. aalt. 27. prei, 28. knier, 30. 31. dreumes, 32. gans. 33. aker. 2. abeel, 3. mark, 4 are, 5. one, ruor, 7. etter, 8. Este, 10. gene, :paan, 14. Reinier, 1.. madat, 19. !0 leg, 21. intern, 22. maki, 23. 24. frase, 25. tien, 27. plek, 29. D. K.M.A. worden door het enzym zorgvuldig gekozen 'verkeerde' molekulen ter be schikking te stellen, die lijken op de stoffen waar het normaal zijn arbeid op verricht. Door te bekijken wat wel en wat niet in het holletje past kun je een eind komen. Afbuigen Een meer absolute manier om er achter te komen is de volledige bepa ling van de ruimtelijke structuur van het hele enzym. Dat is mogelijk door de afbuiging van röntgenstralen door een gekristalliseerd enzym te meten, en op die resultaten een combinatie los te laten van erg veel rekenwerk, veel ervaring, en wat begenadigd gis werk. Dat levert de exacte plaats van (bijna) elk atoom in het enzym op. 'Is die methode wel zo absoluut?' vroeg prof. J. Drenth (Groningen) zich af. We weten immers dat betrek kelijk geringe ingrepen voor een ei witketen aanleiding kunnen zijn, zich ineens heel anders op te kronkelen. de begroting, inclusief het dekkings plan, stelt de regering zicli. voor het de Kamer zich ook nog zal u |fspreken over een aantal belangrijke beleids voornemens zoals een verho ging van de school- en cursusgelden, «de fiscale oudedagsreserve voor zelfs tandigen, de selectieve investeringsregeling, een groot aantal wijzigingen op li et gebied van de sociale wetgeving en een aan tal ingrijpende wijzigingen in de ta riefsstructuur van de loon- é.q. inkom stenbelasting. Daarnaast (h inkt de regering nog de volgende nota's in te ien enzym zijn wonderlijke func- ervult is in grote lijnen wel d. Dr. W. P. Jencks (Amerika) et vanmorgen nog eens samen, molekulen die in water 'rond- men' kunnen pas met elkaar rea- als ze elkaar tegenkomen, en noet dan bovendien nog in de onderlinge positpe gebeuren. i4.25ienzym heeft voor de twee mole- 3*-1 oorten waarop het gespeciali- 34.75 is, precies spassende holletjes 54.25 aktieve groepen die precies die puien kunnen vasthouden. Zo :n de twee deeltjes die met el- 'moeten' reageren, elk afzonder- lit de waterige oplossing worden FONDpikt, en de stand waarin ze dan ïhouden worden is ook al weer is gunstig voor die reactie, die nog geholpen wordt door het ré centrum' van het enzym, komt men daar nu achter? De van de holletjes kan verkend 102.6 ïntaal: 1. rivier in Rusland, 2. 55 lort, 7. rondhout, 9. snel en c (muz.), 12. stuk stof, 13. loot, (Lat.), 17. titel (afk.), 18. 20. onbekende, 21. doornachti- erplant. 22. reukhoutboom, 23. neter, 24. ketting, 26. afk. van er, 27. zelfkant, 28. cylindervor- voorwerp, 29. meisjesnaam, 33. jnend pogen, 37. slede, 38. slot, i-24 ide lengtemaat. 8-6jtaal: 1. rund, 2. groente, 3. tel- 3931, 4. gemeenteweide, 5. koning 405 lasan, 6. geest van de rijstcul- 5 64 8. spil van een wiel, 10. zonne- 5-48jm. 11. onedel. 12. slingerplant, 'ganische verbinding, 14. platte 16. lasten. 18. werktuig van de mid. 19. Myth, figuur, 25. hoog ss-^erk, 30. onheil aanbrengende 124 31. watering, 32. kindergroet, chten inbegrepen (afk.), 35. van 36. reeds. Zilver in Leiden LEIDEN Er werd in verhouding lot de zilvertentoonstelling in Utrecht, weinig, aandacht besteed aan de expositie 'De familie Fortman: zil versmeden te Leiden in de 18de eeuw' in het Stedelijk Museum 'De Lakenhal' te Leiden. Daarom nog even deze herinnering: deze expositie toont werk van Jacobus Fortman, die zich in 1707 als zilversmid te Leiden ves tigde en van zijn zoons Dirk, Hendrik en Abraham. Alle vier hebben ze een aantal belang rijke opdrachten uitgevoerd op het gebied van kerkelijk zilver, zowel voor Leiden als voor plaatsen in de omgeving. Voorbeelden hiervan zijn op de tentoonsteling te zien. Er is ook zilver voor particuliculier gebruik zo als kandelaars, presenteerbladen, ta bakspotten e.d. Ter begeleiding wordt er een videofilm vertoond, van Chris- Paul Stapels en Hans van Oosterom, waarin de verschillende technieken van het vervaardigen va nzilveren Voorwerpen worden getoond. Nog tot 27 augustus. Maastricht opent nieuwe seizoen MAASTRICHT Het nieuwe theater seizoen wordt, door het Cultureel Centrum Maastricht, op 9 september ingezet met een tien uur durend doorlopend programma van popgroe pen, toneelspelers, Maastrichts Man nenkoor, beeldende kunstenaars en vele anderen, in alle zalen van de tricht, en 's avonds een voorstel] mg van het Groot Limburgs Toneel, smet improvisatie. Het Cultureel Centnum. dat in het laatste seizoen met 125# 000 bezoekers een record maakte, hoeft voor het nieuwe seizoen een prognam- ma van zo'n tweehonderd gebeurtenis sen Internationaal zangconcours: 76 deelnemers 'S-HERTOGENBOSCH Voor hef In- ternationale Vocalisten Concours, dat van 2 tot en met 9 september in het Casino in 's-Hertogenbosch yrordf ge houden, hebben zich 76 zaïvigeressen en zangers uit 21 landen aa:ngemeld. Na de finale op 9 september geven op 13 september de prijswinnaars een slotconcert met medewerking van het Brabants orkest onder leiding van Hein Jordans. De deelneemsters aan het concours zijn bijna twee keer zo groot in aantal als de deelnemers: 34 <>opranen en 14 alten en mezzosopranen,, 6 teno ren en 22 bassen en bar/'.t ons. De grootste landengroep is die uit Enge land: 12 vocalisten. Daartfp volgen: Westduitsland (10), Nederland (9), Amerika (6), Roemenië en Japan (5), Frankrijk (4), België, Bulgarije, Polen en Zwitserland 3), Canada. Rusland en Finland (2), China, Cnba, Oost- kunnen dienen: de nota 'Noorden des lands', de 'interimnota Limburg', de 'nota spreiding rijksdiensten' en de 'nota openbaarheid ruimtelijk beleid.' Bemoeilijkt In de lijst komt een aantal punten voor die een eventuele samenwerking van de confessionnele partijen met de PvdA ernstig kunnen bemoeilijken. Om te beginnen is dat het laten doorgaan van de inflatiecorrectie. De PvdA vindt dat hiermee een barrière wordt opgeworpen voor een mogelijk akkoord met het bedrijfsleven over de bestrijding van de inflatie. De PvdA heeft echter ook grote bezwaren tegen de nieuwe voorgestelde schijvenstruc- tuur van de loon- en inkomstenbelas ting, de schoolgeldheffing en de be vriezing van de kinderbijslag van het eerste en tweede kind. De PvdA- fractie vindt ook dat zo de wet selec tieve investeringsregeling zal worden behandeld deze aanzienlijk aange scherpt zal moeten worden. Voor een gedeelte liggen genoemde wetsvoorstellen ook moeilijk in de fracties van de confessionele partijen. Het is dus zeer de vraag of het tot behandeling van deze punten zal ko men. Het ligt voor de hand dat de PvdA over deze punten afspraken voor de verkiezingen wil maken. De confessionele partijen zijn geplaatst voor de moeilijkheid om in de Kamer bepaalde wetsontwerpen te steunen, waarover met de PvdA eventueel an dere afspraken gemaakt moeten wor den. Volkshuisvesting In het lijstje zijn niet genoemd de nota volkshuisvesting van minister Udink en de invoering van een eigen risico in de ziekenfondsverzekering. Het niet in behandeling nemen van de nota-Udink betekent vrijwel zeker dat de gigantische huuroperaties van de minister (een eenmalige huurver hoging van twintig procent en verde re optrekking van de jaarlijkse huur verhoging) van de baan zijn. Een kabinet met de PvdA zal daar nooit aan beginnen. Het niet vermelden van het eigen risico betekent nog niet dat dit voorstel van de baan is. Men houdt het niet voor uitgesloten dat deze zaak bij koninklijk besluit zal worden geregeld. De Kamer behoeft dan niet gehoord te worden. Marijke Philips, Rosita Bloom, Natascha Emanuels en Wendela. de Vos gaan, op 5 oktober voor het eerst, in Amsterdams Thea ter Desmet de Nederlandse musical 'Zeg het met Vrouwen' spelen, on der muzikale leiding van Wiebe Cnossen. Stadsschouwburg. Op 17 septembei: is daar een Openhuisdag, met een koiilie- concert van de Maastreechter Staar en de Koninklijke Harmonie van Ma as- En dan nog Amsterdams Tingeltangel opent op vrijdag 22 september met het Kabaret Ivo de Wijs in het, al bekende pro gramma De Wortels van het Kwaad. Nafiri Tuhan, een Indonesisch Angkloong- en Koelingtanorkesl, met ruim dertig medewerkers, begint op vrijdagavond 1 september in het Ko ninklijk Innstituut voor de Tropen aan een tournee door Nederland. Internationaal Folkloristisch Dans theater geeft van 27 tot 31 augustus voorstellingen in Amsterdams Kleine Komedie. Duitsland, Ierland, Nieuw-Zeeland, Oostenrijk en Zweden (1). De jury wordt voorgezeten door de Nederlander Johannes den Hertog. Leden zijn: Kim Borg uit Finland, Cora Canne-Meyer uit Nederland, John Kentisch, Engeland, Halina Lu- komsa, Polen, Janine Micheau, Frank rijk. Firtz Ollendorff en Hermann Reutter, beiden uit West-Duitsland. Henk Balijon won orgelwedstrijd AMSTERDAM De nationale finale van de internationale wedstrijd in hel bespeler van electronische orgels het Yamaha Electone Festival werd, in de volledig bezette Grote Zaal van het Concert gebouw, gewon nen door de jonge Henk Balijon uit Amstelveen. Hij zal deelnemen aan de wereldfinale in Japan. Er waren ze ventien deelnemers, de jongste was zestien, de oudste vierenzestig. DEN HAAG Pim Peters, die het met zijn vrije producties financieël moeilijk had, is er door het succes van het schoolprogramma 'Ik krijg je nog wel', van Herman Hafkamp (al vijftig voorstellingen) en een bijdrage van het Prins Bernhardfonds, weer zover bovenop, dat hij doorgaat, met Ik krijg je nog Wel, met een kinder musical die Hafkamp schrijft, en mis schien met een schouwburgproductie van Keving B. Laffans 'Zoo, Zoo, Widderhins Zoo'. Huldiging van Haagse Comedie DEN HAAG De Haagse Comedie gaat op 1 september, met Ter Ere Van, haar zesentwintige jaar in. Aan het vijfentwintigjarige bestaan zou eerst niets worden gedaan op de uitgave van een boekje na maar nu bereidt het Haagse Gemeentebestuur toch een ontvangst voor, na de voor stelling, in het Congresgebouwen daar zullen dan Ida Wasserman en Ko van Dijk gehuldigd worden omdat zij alweer vijftig, respectievelijk, veertig jaar aan het toneel zijn. Mata Hari Van een verslaggever ZWIJNDRECHT 8 In Zwijndrecht is de stichting 'Mata Hari Museum' in het leven geroepen. Doel is het aanko pen, verzamelen en door schenkingen verkrijgen van alles wat heeft toebe hoord aan Margaretha Geertruida Zel- le, beter bekend als 'Mata Hari'. en van voorwerpen en foto's die betrek king hebben op haar en haar tijdge noten. Margaretha Zelle werd in 1876 in Leeuwarden geboren en stierf voor een vuurpeloton in het Franse Vin- cennes in 1917. Zij werd als danseres bekend als 'Mata Hari' (oog van de dag), trok na haar huwelijk met een KNIL-kapitein naar Indië, maar ver liet hem en vestigde zich in Parijs. Daar vierde zij triomfen als danseres en had relaties in de hoogste kringen. In 1917 werd zij ter dood veroordeeld en gefusilleerd wpgens spionage voor de Duitsers. UTRECHT Tussen bestuursdelega- ties van de federatie van door verze kerden en medewerkers bestuurde zie kenfondsen (federatie VMZ) en de organisatie van algemene ziekenfond sen in Nederland (OAZ) zijn bespre kingen gevoerd over een fusie. Bij de twee organisaties zijn 45 zie kenfondsen aangesloten waarvan ;n totaal ruim 57 procent van de zieken fondsverzekerden in Nederland lid is. Na de fusie blijven er in Nederland nog maar drie ziekenfondsorganisatics over: de nieuwe, die nog geen naam heeft, de unie van ziekenfondsen (3,2 miljoen verzekerden) die ruim een jaar geleden ontstond door een fusie tussen de bond van rooms-katholieke ziekenfondsen en de centrale bond van onderling beheerde ziekenfond sen, en de stichting autonome zieken fondsen. Het beleid van de federatie VMZ en de OAZ komt op essentiële punten sterk overeen. Bij beide organisaties hebben zowel verzekerden als mede werkers (artsen, apothekers, tandart sen, enz.) In gelijke mate inspraak doordat deze twee groepen in gelijke mate in de besturen zijn vertegen woordigd. De besturen zien in de fusie een belangrijke stap in de rich ting van een grotere doorzichtigheid en een meer efficiënte organisatie op het gebied van de volksgezondheid. Van een verslaggever HILVERSUM De secretaris van de NCRV, het oud-Tweede Kamer lid G. A. Kieft (ARP) meent dat het de voorkeur zou verdienen om de Wereldomroep onder te bren gen bij de minister van ontwikke lingshulp. In een artikel in de NCRV-gids schrijft de heer Kieft dat het sinds enkele jaren niet meer uitsluitend de bedoeling van de Wereldomroep is om Nederland aan het buiten land te 'verkopen'. 'Vanaf 1970 is daar een aantal nieuwe taken aan toegevoegd: de internationale sa menwerking met name in de ont wikkelingslanden en het bevorde ren van internationale betrekkin gen. Zo langzamerhand is het ac cent verschoven van de Nederland se naar de buitenlandse luisteraar,' aldus de heer Kieft, die gelet op de verbrede doelstelling van de wereldomroep meent, dat 'het beter is, deze omroep onder te brengen bij de minister voor ont wikkelingshulp, met alle conse quenties vandien'. Het karakter van de geboden programma's be hoeft zijns inziens daaronder zeker niet te lijden. De heer Kieft zegt dat bij het beluisteren van de Wereldomroep steeds weer de vraag rijst: zijn dit geen gouvernementele overheids- uitzendingen? 'Het is toch een overheidsstichting, die wordt ge voed met door de overheid geïnde gelden?' alsud de NCRV-secretaris. Hij wijst er in dit verband ook op, dat de statuten van de stichting door de minister worden vastge steld, dat de leden door de minis- G. A. Kieft ter worden benoemd en dat de Wereldomroep voor het gevoerde beleid uitsluitend verantwoording schuldig is aan de minister. Toch is de Wereldomroep volgens de heer Kieft, geen directe overheids- voorlichtingsdienst, al is de over heid voor het gevoerde beleid van de Wereldomroep wel aanspreek baar. Wanneer de omroep bij de minis ter voor ontwikkelingshulp zou worden ondergebracht, zou volgens de heer Kieft aan deze halfslachti ge structuur van de Wereldomroep in ieder geval een einde komen. Wetenschappelijk bureau KVP: Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het zou niet van politieke werkelijkheidszin getui gen, procentueel hogere uitgaven voor defensie te bepleiten dan thans beschikbaar wordt gesteld, namelijk 3,9 procent van het na tionaal inkomen. Deze conclusie staat in het rapport 'Defensie in de jaren '70' dal het 'centrum voor staatkundige vorming', het wetenschappelijk bureau van de KVP, heeft laten verschijnen. Het rapport bepleit overigens ingrij pende reorganisaties om de inzetbaar heid van de Nederlandse krijgsmacht te versnellen. Daarbij is rekening ge- p o*Mr»rr£»« houden met de typische Nederlandse iJcSparingen militaire bekwaamheden en onze geo grafische ligging. De opzet van het rapport loopt vooruit op de doelmati ger taakverdeling die er volgens het KVP-bureau in NAVO-verband moet komen. De NAVO-landen moeten hun defensie-inspanningen baseren op een gemeenschappelijk, evenwichtig plan, maarhet plan merkt op dat er, om politieke redenen, geen sprake kan zijn van een volledig geïntegreerde NAVOkrij gsm acht. liet rapport gaat- niet verder dan uitwisseling van be paalde taken van een of meer krijgs machtonderdelen. evenwel zonder dat de betrokken krijgsmachtonderdelen worden gereduceerd tot restanten zon der reële gevechtswaarde. 23 augustus 1972 derde klasse Prijzen van 25,zijn gevallen op nummers eindigende op: 9 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 77 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 76 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 84 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 14 100,zijn gevallen op nummers eindigende op: 43 200,zijn gevallen op nummers eindigende op: 284* 400,zijn gevallen op nummers eindigende op: 555 1.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: 212 2.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: 1077* Een prijs van 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,— is gevallen op het nummer: 016104 047697 096565 008061 042324 De prijs van 10.000,is gevallen op het nummer: 006640 25.000,is gevallen op het nummer: 051674 50.000,— is gevallen op het nummer.- 032849* 100.000,is gevallen op het nummer: 066437 Een extra prijs van 250.000,is gevallen in de serie V op het nummer: 090655 En een troostprijs van 4.000,op nummer 090655 van elk van de andere series Een extra prijs van 500.000,is gevallen in de serie H op het nummer: 094259* En een troostprijs van 5.000,op nummer 094259* van elk van de andere series Attentie Op een met een gemerkt nummer js ook een andere prijs gevallen. Besparingen vindt het rapport vooral in de personeelssector. Het beveelt aan, bij de landmacht alle brigades tot drie bataljons te beperken, het aantal parate brigades van zes tot vier: twee, die in West-Duitsland gele gerd zijn en twee, in Nederland gele gerde, inzetbare brigades. Verder zou den twee rompbrigades moeten wor den gevormd, grotendeels samenge steld uit klein-verlofgangers en zouden vier mobilisabele brigades moeten worden gehandhaafd. Voorts meent het rapport dat Neder land zich de vervanging van de Star- fighters niet kan veroorloven. Onze luchtmacht zou zich moeten beperken tot luchtverdediging en directe lucht steun aan bondgenootschappelijke stnjdkrachtenen daarom de taken van twee squadrons van 36 Starfigh- ters moeten afstoten. Bppleit wordt verder verkorting van de eerste oefentijd tot twaalf maan den. waartoe uitbreiding van het aan tal vrijwilligers nodig is. Een meer derheid in de commissie die het rap port heeft samengesteld blijft menen dat de bezoldiging van de dienstplich tigen moet worden opgetrokken tot 85 procent van de wedde van de overeen komstige categorie beroepspersoneel. maar een minderheid vindt verdere verhoging niet verantwoord. Het rap port geeft ook uitvoerige aanwijzin gen voor een doelmatiger organisatie van het departement. Minderheidsrapport Een minderheidsgroep binnen de commisie plein voor afstoting van de nucleaire taken van onze krijgsmacht. Een lid, de heer L. P. J. A. Storimans heeft een compleet minderheidsrap port ingediend dat vaststelt dat een hoger budget dan 3,9 procent van het nationaal inkomen nodig is. De heer Storimans meent dat de rest van de commissie 'heeft toegeredeneerd naar een politiek uitgangspunt'. De com missie stond onder voorzitterschap van Th. E. E. H. Mathon, leden waren o.a. de Tweede Kamerleden J. van Eisen, C. F. Kleisterlee en mr. J. A. Mcmmersteeg. RIJSWIJK De botervoorraad in de EEG was op 8 augustus ruim 290.000 ton. Daarvan berustte 176.000 bij de inleveringsbureaus, de rest lag nipar- ticuliere pakhuizen. Nederland had een voorrad van rui 55.000 ton. zo blijkt uit cijfers van het produktschap voor zuivel. Deze forse overschotten zijn te wijten aan een sterke stijging van de melkpro- duktie in de EEG. In Nederland le verden de boeren dit jaar totnutoe 5 procent meer melk aan de industrie dan in dezelfde periode van vorig jaar. De produktie van boter (een restprodukt) steeg daardoor met liefst 27 procent.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13