was geen jneent Turkse rassenreF minister R Opzoek naarh°ge rente? Rustig verloop boycot in Utrecht .arden: ik wilde geen enge polarisatie i U krijgt tot 61% bij de postspaarbank Man dwong vrouwen tot geslachtsgemeenschap se" Nederland heeft plicht te helpen ce dependiente-Ajax nachts op tv J1 Twee van de drie oorlogsmisdadigers worden onderzocht Overvaller maakt twintig mille buit altijd safe liet weer ^-fractieleider had van de AR te veel verwacht re Benzine één cent duurder u "BOUW/KWARTET WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1972 BINNENLAND T3/K5 Isuner ziet woonellende als oorzaak van Rotterdamse incidenten Van een onzer verslaggevers udi vaijEtf HAAG De Turkse minister voor arbeid A. R. Uzuner is van 5 ordeel dat de incidenten rondom Turkse gastarbeiders in de Rotter- mi amse Afrikaanderwijk helemaal niets met 'rassenonlusten' te ma- en hebben. 'Ik geloof niet dat er lokale autoriteiten zijn die de loeilijkheden tussen Nederlanders en mijn landgenoten in zulke impele termen durven aan te duiden' zei hij gisteren op de Turkse jnbassade in Den Haag. rdi urgemeester W. Thomassen van Rot- 15.1 rdam zei vorige week in een raads- rgadering genoeg aanwijzingen te tn om te spreken van 'rassenon- 'XJefcten' in de Afrikaandenvijk. Maar 11 nister Uzuner vindt dat je met zo'n q n -alificatie de kwestie 'simplificeert'. j zegt dat de wortels van de inci- nten in Rotterdam gezocht moeten ju, irden in de 'acute woonomstandig- jen van de Turkse gastarbeiders' jaD nds 1963. toen Turkse arbeiders tel ir Nederland kwamen, zijn ver- seï eidene keren officiële vertegen woordigers uit mijn land hier geweest te praten over de problematiek jm de huisvesting. Er is sinds- een aantal overeenkomsten opge- waarin bepaald is dat de woon- standigheden van mijn landgenoten ■beterd moeten worden. Maar de ibevelingen uit die overeenkomsten tot dusver nog niet effectief', us minister Uzuner die vijf dagen Nederland is. ofddoel van zijn reis naar ons land de ministersconferentie over het e tilzijnswerk in Den Haag. Ümdat die samenvalt 'met de ongelukkige Kunstigheid dat er een crisis in terdam is rondom Turkse gastar- eut Iers' zal de minister veel tijd in teren in het bezoeken van Turkse mkampen en in het praten met nd dgenoten over het leven in Neder- Difl. Gisteravond sprak hij lang en roerig met Turkse gastarbeiders op Turkse consulaat in Rotterdam r de recente rellen. AR WOONOORD minister zal ook een bezoek bren- aan het Turkse woonoord van de ynzeel-fabrieken in Zaandam, waar dopen zaterdag t"'ee nog onbeken- jongens een benzinebom gooiden het hek van het woonkamp. De benzine richtte geen schade aan, ir de driehonderd Turken die in kamp verblijven bleken door het rval zeer geschokt, lister Uzuner zei gisteren dat zijn en regering 'diep onder de in- k zijn' van de gebeurtenissen in terdam. 'Wij waren zeer verrast deze incidenten kunnen plaats ien in een land dat door ons als van de beschaafdste en vriende- !e landen wordt beschouwd.' ister Uzuner gelooft dat 'anarchist t.e groepen de relletjes buiten aile porties proberen op te blazen.' Hij t dat door het optreden van de lerlandse overheid de anarchistèn n hun opzet zijn geslaagd. Minister Uzuner zegt dat zijn land er trots op is via Turkse arbeiders bij te dragen aan de welvaart en de vooruit gang van de rijke landen. Hij vindt dat de Nederlandse regering de plicht heeft de Turkse arbeiders te helpen bij de woonproblematiek. 'Wij weten dat de woningnood niet al'een de Turken treft, maar ook de Nederlanders zelf. Daarom meen ik dat prioriteit gegeven zal moeten wor den om deze situatie op te heffen.' Als voorlopige oplossing hecht minis ter Uzuner veel belang aan het bou wen van goed geaccommodeerde woonoorden voor Turkse gastarbei ders in Nederland. Op de lange duur zou evenwel bereikt moeten worden dat de Turken geïntegreerd raken in de Nederlandse samenleving. 'Integra tie zal bijdragen tot begrip' zegt hij De Turkse kranten hebben scherpe commentaren gewijd aan 'de schooiers die met stenen en stokken weerloze gastarbeiders in Rotterdam hebben aangevallen' (het Turkse blad 'Tercu- man'). Het blad schrijft: 'Wij die onze arme en onwetende burgers zonder meer terecht stellen omdat zij een vrouwelijke toerist hebben aangeval- Minister A. R. Uzuner len, moeten alle de staat ten dienste staande middelen aanwenden om te zorgen dat deze zogenaamde beschaaf de schooiers hun aanvallen op het leven en goed van onze arbeiders zal heugen.' De Turkse krant 'Hurriyet' meent dat als de politie krachtiger was opgetre den de vechtpartij spoedig afgelopen zou zijn geweest. 'Maar de politie gaf er aanvankelijk de voorkeur aan het als een onbelangrijke schermutseling af te doen en kwam pas -tussenbeide toen vernielingen werden aangericht.' REPERCUSSIES? Op de vraag of de in Turkije opgeroe pen emeties over de rellen in Rotter- Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Rechercheurs van de Amsterdamse zedenpolitie hebben de 27-jarige werkloze Amsterdammer C. W. T. aangehouden. De man, die beweerde arts te zijn, wordt ervan verdacht een reeks vrouwen, merendeels studenten en verpleegsters tussen 19 en 24 jaar, tot geslachtsgemeenschap gedwongen te hebben. Daarnaast zou hij zich aan mishandeling van de vrouwen hebben schuldig gemaakt. een onzer verslaggevers VERSUM De voetbalwedstrijd pendiente-Ajax zal de NCS-televi- ïn de nacht van woensdag 6; pp derdag 7 september van 01.50-08.45 Nederland I rechtstreeks uitzen- Het gaat om de eerste ontmAe- tussen de Zuidamerikaanse en de opese kampioen in het kader vtan duel om de officieuze wereld- r. Voor hen die de reportage ichts niet kunnen zien zendt de een samenvatting uit op donder- vond 7 september om 22 uur op land II Tot nog toe hebben vijftien vrouwen aangifte gedaan. Een woordvoerder van de politie zei gisteravond te verwachten dat nog een 'flink aantal' zal volgen. T. werd aangehouden en ingesloten, nadat een vrouw, van wie hij ook een portemonnee met 125 gestolen zou hebben, zich met de politie in verbinding had gesteld. De Amsterdammer kwam met de vrouwen in contact via advertenties waarin hij woonruimte aanbood. Ook reageerde hij wel op advertenties waar in om kamers werd gevraagd. Hij ontving de vrouwen op zijn kamer in Amsterdam-oost, of op de kamer van zijn vriendin in Amsterdam-zuid. Deze vriendin, die niet is aangehouden, heeft er volgens de politie tot diens arrestatie niet aan getwijfeld dat T. werkelijk arts was. Ook de vrouwen met wie hij als verhuu-der in aanraking kwam, koes terden geen argwaan, als T. hen ver telde dat hij zijn woonruimte wilde verhuren, omdat hij als arts naar een ontwikkelingsland zou worden uit gezonden. Steevast bracht de man het gesprek op seksuele onderwerpen, waarbij hij de vrouwen aanbood hen van problemen op seksueel gebied, waarmee ze kennelijk allemaal te kamDsn hadden of die hun werden aang.ipraat af te helpen. SCHRIFTELIJK Vooraf het T. de vrouwen schriftelijk gesteide vragen over seksuele aan gelegenheden in zijn bijzijn schrifte lijk beantwoorden. De man sprak vol gens de politie met zoveel kennis van medische /aken, dat de vrouwen volle dig in zijn ban raakten. Zijn slacht offers ontkleedden zich, waarna ze tot gemeenschap met hem werden gedwongen. Ook zou T. zijn 'patiën ten' aan een zogenaamde gynaecologi sche behandeling hebben onderwor pen. Hij beschikte over daarvoor be nodigde apparatuur, maar maakte daarbij />ok wel gebruik van sambal en m'.sterd. De Amsterdammer, die geen andere opleiding heeft gehad dan vijf jaar lagere school, is ook vorig jaar al met de politie in aanraking geweest. Hij deed hot toen voorkomen alsof hij op zoek was naar fotomodellen. Behalve diefstal zal de man ten laste worden gelegd dat hij onbevoegd de genees kunst heeft uitgeoefend. dam, niet zal leiden tot repercussies van Turkije tegenover bijvoorbeeld Nederlandse toeristen (Turkije heeft de naam zeer streng op te treden tegen toeristen die soms simpele ver- keersfouten begaan) zegt minister Uzuner: 'Iemand wordt gestraft in verhouding tot de wetten van het land waar hij is. Dat betekent dat het ene land soms zwaarder straft dan het andere. Maar als wij op de hoogte zijn van wangedrag van onze landge noten tegenover toeristen, zal streng opgetreden worden. Ik wil met na druk zeggen dat de vriendschap tus sen Nederland en Turkije niet onder de onlusten in Rotterdam geleden heeft'. Hij heeft gehoord over enkele Turken die net als Nederlanders, via gekochte pensions in Nederland ande re Turken exploiteren. Hij zegt dit te veroordelen, maar 'het zal altijd zo blijven dat er mensen zijn die ande ren uitbuiten.' DEN HAAG De Duitse oorlogsmis dadigers Aus der Fünten en Fischer zijn opgenomen in de psychiatrische observatiekliniek van het gevangenis wezen in Utrecht. Zij zullen daar een medisch onderzoek ondergaan, op grond waarvan de regering zal bezien of zij voor individuele gratie in aan merking komen. Het is nog niet bekend wanneer de derde in Breda gevangen gehouden Duitser Kotalla naar de kliniek in Utrecht zal gaan. Minister Van Agt (justitie) heeft over deze oorlogsmis dadiger. waarvan zowel de geestelijke als de lichamelijke conditie het slechtst is, nog geen beslissing geno men. Een groep deskundigen, waarvan de namen niet bekend gemaakt zullen worden en die geacht wordt 'het ver trouwen te hebben' van voormalige verzetslieden en mensen die in de oorlogsjaren werden vervolgd, zal het kabinet adviseren over het al dan niet vrijlaten van het drietal. Verwacht wordt dat deze regering geen beslis sing meer zal nemen, maar die zal overlaten aan het nieuwe kabinet dat na de verkiezingen zal optreden. De gratie voor het drietal werd dit voorjaar afgewezen toen bleek dat de Kamermeerderheid zich daar tegen verzette en alom in ons land de emoties hoog opgelaaid waren. De regering besloot toen 'de drie' me disch te laten onderzoeken en een groep deskundigen advies te vragen over de gevolgen van een eventuele individuele vrijlatijig. EINDHOVEN Een gemaskerde man met een vuurwapen heeft giste ren twee employees van de HEMA, die met. een geldzending onderweg waren naar de AMRO-bank, beroofd van 20.000 gulden. De overvaller, die zijn slag sloeg toen de twee employees, de 27-jarige A. H. en de 18-jarige mej. P. S., in een taxi wilden stappen, ging er vandoor in een rode Volkswagen, die korte tijd later werd teruggevonden in een straat bij het Eindhovens Kanaal. De auto bleek gestolen in Son, de kente kenplaten waren van een personenau to uit Mierio gehaald. De overvalier moet goed op de hoogte geweest zijn van de gang van zaken bij de geldt'ansporten van de HEMA. Over het algemeen wordt gebruik ge maakt van een uitgang aan de vrij stille Jan van Lieshoutstraat in plaats van de hoofdingang aan de drukke winkelstraat, de Rechtestraat. De postspaarbank Is altijd vlak bij woning of werk, want op elk van de 2400 postkantoren kunt u terecht. Ouderejaars ook- in Groningen actief Van een onzer verslaggevers UTRECHT/GRONINGEN Op het Utrechtse Domplein, waar de Utrechtse Studentenvereniging USF een boycot-actie voert tegen de collegegeld-verhoging van 1000 gulden, is het gisteren betrekkelijk rustig gebleven. De politie sommeerde de actievoer ders wel met hun spandoeken op een andere plaats te gaan staan en toen dat niet gebeurde trad de politie op. Eén student werd gearresteerd. Hij riep tegen een inspecteur: 'Edelger- maan'. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt wegens belediging van een ambtenaar in functie. De actievoerders zeggen niet te begrij pen waarom ze met de spandoeken naar een andere plaats moesten, om dat de politie maandag wel toeliet op die plaats te staan, waar ze gisteren blijkbaar niet mochten zijn. Wanneer leden van de USF eerstejaarsstuden ten de inschrijving trachtten te belet ten, kwamen agenten in beweging om de toegang vrij te maken. Verspreid over het Domplein probeerden andere USF-leden door gesprekken de eerste jaars te overreden zich uit protest tegen de collegegeldverhoging niet te laten inschrijven. In studentenkringen doet het verhaal de ronde dat de politie kort geleden het' administratiegebouw aan de Kromme Nieuwe Gracht heeft onder zocht op veiligheid tegen eventuele bezetters. Een woordvoerder van de politie zei hiervan niet op de hoogte te zijn, maar, zo zei hij, het is op zichzelf geen abnormale zaak dat der gelijke maatregelen worden genomen. FOTO'S De politie heeft aan de universiteit gevraagd om de foto's, die de univer siteitsfotograaf heeft gemaakt van de ongeregeldheden van maandag, aan haar ter beschikking te stellen. Vol gens de politie schuilt daar niets ongewoons in. 'Dat is voor de jongens (de politiemannen die tijdens de on geregeldheden aanwezig waren, red.) onze parlementsredactie HAAG De voortzetting van liet kamerwerk in een kleine fractie valt drs. J. 'arden, de fractieleider van de PPR, t zwaar. Daarom keert hij na de verkiezin- niet terug. Sinds de val van het kabinet-Cals in 1966, heeft hij zijn partijbe- r geschreven, heb ik politiek frontwerk verricht. 8ien overal bij betrokken geweest op een moeilijke positie. En als je dan niet tot de allerjongsten (58 jaar) behoort en aan veel spanningen bloot komt te P, stel je je de vraag of je dat allemaal nog kunt,' licht Aarden zijn besluit nu yHïj vertelt: Tk heb vorig jaar een waarschuwing gehad. Toen heeft de dokter al fed, dat ik voorlopig de wei in moest....' it parlementaire tijdperk voor hem voorbij is, hij de politiek de men- comedie bij uitstek, comedie loopt (als we eze tegenspraak even mo eroorloven) niet tragisch hem af. Het is immers zijn overtuiging ge- dat de KVP en de op elkaar zijn aangewe- *a de val van het kabinet K een nodeloze kloof ont- tussen deze twee partij- et ogenblik is men bezig k'oof te overbruggen, 's verheugend, dat de eleider van de ARP zich Proken heeft voor af-, ;n vóór de verkiezingen. >s ook verheugend, dat bereidheid ook bij de bestaat', formuleert mr. dringend advies aan de gro'»tste partij van de progres sieve drie luidt: 'de PvdA ninet nu alles doen wat rede lijk, mogelijk en nodig is ora tot de gewenste samenwerking te komen.' 'Ik heb', verzekert de PPR-fractieleider 'niet die enge polarisatie gewild van de PvdA en D'66. Ik wens geen polarisatie om te polariseren.' Voor drs. Aarden is niet de pool beslissend, maar de meer derheid die gevormd kan wor den. Daarom richtte hij zich vooral in zijn denken op de ARP. Hij ontdekte daar radi calen met een goed politiek gevoel. En in de Tweede Ka- mer had hij, door de plaats die hem en zijn politieke vrienden werd aangewezen, veel contact met de ARP. Aar den laat met enthousiasme de namen vallen van Jaap Boers ma, Bob Goudzwaard en Rinse Zijlstra. Ook de kamerleden Biesheuvel en Schakel krijgen zijn hoge waardering. De boosdoener Geen polarisatie, maar voor net uit de KVP getreden ka merlid Aarden is zijn vroegere fractieleider Schmelzer de gro te boosdoener. Deze politicus neeft immers de christen-de mocratische samenwerking willen vastpinnen op de WD. Toen Schmelzer met zijn colle ga-fractieleiders der CHU en ARP sprak heeft hij de KVP de morele vrijheid ontnomen voorlopig met de PvdA in zee te gaan. (Dit was de reden waarom Aarden zijn politieke vrijheid nam en de KVP ver liét). In de KVP wordt nu anders gemanoeuvreerd. Voor een man als partijvoorzitter De Zeeuw staat volstrekt nog niet Drs. J. M. Aarden: politiek een puur menselijke co medie "ast, dat hij geheel gebonden is aan de ARP en CHU. De Zeeuw wil een open partij. De politiek is voor Aarden een puur menselijke comedie, waarin hij zich kan verheu gen. Maar het kamerlid, dat nu. na een ziekteverlof van negen maanden, aan het laat ste, opwindende bedrijf be gint, heeft zijn teleurstellin gen moeten incasseren. Hij noemt het niet van de grond komen van de progressieve volkspartij. Aarden geeft toe, dat hij te ongeduldig is. De ontwikkelingen gaan te lang zaam. De KVP doet er te lang over om bij de PvdA langszij te komen. Zo ook durven de 'progressieve drie' niet de volkspartij te vormen, terwijl de oogst rijp is. Maar men wil geen risico nemen en is bang voor de regen, die kan gaan vallen. Christen-radicalen De christen-radicalen bezorg den Aarden de tweede grote teleurstelling. 'Ik heb te veel van ze verwacht', zegt hij. 'Het waren, zo bleek tijdens het congres in Scheveningen, ooportunisten van het goede soort. Maar de heren hebben geen woord gehouden.' Verder bekent Aarden te veel te hebben verwacht van de <óRP. Hij zag daar ontwikke lingen (Berghuis), die zich niet hebben voortgezet. Toch zegt Aarden: 'De ARP is rijk aan bekwame mensen, aan echte politiekelingen, veel rij ke r dan de KVP een fi guur als Goudzwaard, een fi guur als Boersma. Dat is de harde kern van de huidige ontwikkeling. Om hem is het gegaan. Boersma heeft het van Biesheuvel gewonnen in het kabinet. Jaap heeft totnutoe duidelijk de lijn aangegeven en zijn persoon is beslissend geweest.' over zijn eigen PPR zegt Aar den, dat deze partij na de verkiezingen toch kwantitatief boven een bepaald niveau moet uitkomen. Van de ko mende verkiezingen verwacht hij. dat de 'progressieve drie' duidelijk sterker zullen zijn dan de drie christelijke partij en. De stand in de Tweede Kamer is nu 58-52 voor de christen-democraten. Aarden verwacht dat het zeker 58-52 wordt, maar dan voor de pro gressieve drie. Hij geeft toe, dat, wanneer er vóór de verkiezingen afspra ken worden gemaakt met de progressieve drie voor rege ringssamenwerking, het af brokkelingsproces bij de con fessionele partijen minder zal zijn. De PPR die sneller ver dwijnen kan dan vele denken, is voor Aarden een 'partijtje met vuurspuwende bergen. Maar het .machtige partijtje' heeft teveel van hem ge vraagd. Maar juist de PPR, de katalysator in de partijpolitie ke verhoudingen, heeft voor de gelukkige episoden gezorgd in zijn politiek bedrijf. Aarden wil erkennen, dat hij er ro mantisch over praat. Maar ook dit aspect ontbreekt niet aan die puur menselijke oomedie, zoals bij de politiek erover. een aardigheid, omdat ze er zelf op staan. U moet daar verder niets ach ter zoeken'. Volgens de universiteit hebben zich gisteren veel meer studenten inge schreven dan verwacht werd, maar de actievoerders betwijfelen dit sterk. De universiteit wil geen cijfers van het uiteindelijke aantal eerstejaars, dat zich heeft ingeschreven geven, maar bekend is, dat om drie uur zich 80 van de verwachte 440 inschrijvers hadden gemeld. PRECEDENT Het bestuur van de studentengrond- raad (USF) heeft in een verklaring het politie-optreden van maandag ten sterkste afgekeurd. 'Dit optreden op gezag van het universiteitsbestuur kan alleen de bestaande conflicten verscherpen. Het vormt een gevaarlijk precedent met het oog op de komende studentenacties, omdat zonder enige waarschuwing vooraf de bereden bri gade op de boycottende studenten in sloeg*, aldus de verklaring. Groninger ouderejaars-studenten zijn van plan morgen post te vatten voor het academiegebouw aan re Broers plein te Groningen. Men wil studen ten, die hun collegekaarten komen halen, bewegen hiervan af te zien. Het bestuur van de universiteit kon gisteren nog niet zeggen of maatrege len zullen worden genomen. De heer B. Wiersma, hoofd van het bureau inschrijvingen, gelooft niet dat de studenten succes zullen hebben. De inschrijving geschiedt te Groningen schriftelijk in tegenstelling tot in Utrecht waar de studenten persoon lijk moeten komen. Wel worden de collegekaarten persoonlijk uitgereikt. De federatie van verenigingen van studenten in de geografie heeft mee gedeeld dat alle eerstejaarsstudenten in de sociale geografie, tot nu toe aangemeld, zijn geplaatst. Dit jaar zal daarom geen numerus fixus behoeven te worden toegepast. Het aantal aan meldingen benadert de doo. de minis ter vastgestelde gezamenlijke capaci teit van 520 plaatsen aan de vrije universiteit te Amsterdam, de rijks universiteiten van Utrecht en Gronin gen en de katholieke universiteit van Nijmegen. De universiteit van Am sterdam wordt buiten beschouwing gelaten, omdat zij haar capaciteit niet aan de minister heeft meegedeeld. Steeds te koud Van onze weerkundige medewerker De zomer van 1972 blijft teleurstel lend. Langs de oostelijke flank van een hógedrukgebied van ruim 1030 millibar bij Ierland gaan noordelijke winden onverdroten door met de aan voer van koele lucht. Een uitloper van dit maximum bezorgt ons vandaag op de meeste plaatsen droog weer met zonnige perioden. Maar daarna pre senteert een storing, die bij Schotland de rug van hoge flruk nu al weer aantast, hier en daar een bui. In Engeland, dicht bij het centrum van het hógedrukgebied gelegen, wordt in het binnenland wel 22 gra den Celsius bereikt, maar veel meer profiteren doet Rusland, waar over uitgebreide gebieden 's zomers een tropisch weer heerst. De maximum temperaturen van dinsdag varieerden dan ook van 25 tot 33 graden Celsius. In Moskou was het 's middags om één uur overigens niet warmer dan 21 graden. Deze warme stroming bevindt zich aan de oostelijke flank van een statio nair lagedrukgebied van 1005 millibar boven dc Oostzee. Dit heeft gisteren voorü in Polen opnieuw veel en lang- duriqe regen gebracht met name in de zuidelijke gebieden. Gisteravond om zeven uur werd ever de voorafgaande twaalf uur in Warschau 20 mm regen gemeten, in Lodz 22 mm en het veel geplaagde Kattowich maar liefst 51 mm, nadat er gisteravond ook al eens 24 mm was gemeten. In de ochtend alleen al (dus over zes uur) hadden enkele andere stations in de zuidoost hoek reeds 27 tot 28 mm geboekt. In Polen werd het niet warmer dan 13 tot 18 graden maar plaatselijk 21. Hongarije 15 tot 18 graden, Duitsland 11 tol 19 graden bij veelal regenach tig weer, ook teleurstellend dus. Per- pignan in Zuid-Frankrijk deed het beter met. 28 graden. Het was aan de Riviè'a tenminste een stuk warmer dan in Oostenrijk bij 14 tot 20 graden. Er zijn mensen, die zeggen dat het minder mooie weer te maken heeft met de kattedagen, die op de hondsda gen volgen, welke op 18 augustus eindigden. Die kattedagen hebben overigens maar weinig authenticiteit. De hondsdagen danken hun naam aan het feit dat de hondsster Sirius dan tegelijk met de zon opkomt. De katte dagen zijn er gekomen door een of andere grapjas, die humor zag in de contrastwerking. DEN HAAG Met ingang van van daag moeten automobilisten één cent per liter meer betalen voor benzine. Een woorevoerder van Shel die het initiatief heeft genomen tot deze prijsverhoging, verklaarde dat dit ge beurt met het oog op dc gestegen noteringen voor autobenzine op de internationale markt. Andere olie maatschappijen al- Esso en Chevron zullen de maatregel van Shell volgen. Volgens Esso was de benzineprijs na de verlaging met drie cent per liter in juni, gezien het rendement op een 'onaanvaardbaar laag peil' gekomen. De prijsverhoging is voor het bestuur van de stichting voorlichting en con trole vloeibare brandstoffen (VCB) aanleiding ook haar aangeslotenen te adviseren deze prijsverhoging aan de pomp door te voeren. De rigoreuze prijsverlaging van de merkpompen enige maanden geleden heeft uiter aard ook de rentabiliteit van de vrije pomp niet onaangetast gelaten, terwijl tevfens in de laatste weken 'e markt prijs voor benzine (net als die van de andere produkten) wat is aangetrok ken, aldus het VCB-bestuur. Weerrapporlen van gisteravond 7 uur. maxi mum temperatuur van gisteren en neerslag 7 tot 19 uur. Amsterdam licht bewolkt 17 0.1: De Bilt onbewolkt 18 0.2: Deelen onbewolkt 17 0: Eeldc half bewolkt 17 0; Eindhoven licht bewolkt 18 0: Den Helder zwaarbewolkt 17 0 2; Luchthaven Rotterdam licht bewolkt 17 0.2: Twente zwaar bewolkt 17 0; VUssin- gen zwaar bewolkt 17 0.2; Zd. Limburg bewolkt 20 0; Athene licht bewolkt 20 0; Athene licht bewolkt 29 0: Barcelona onbe wolkt 2* 0; Berlijn half bewolkt 17 1: Bordeaux onbewolkt 24 0; Brussel Ucht bewolkt 17 0.1; Frankfort zwaar bewolkt 18 0; Genève zwaar bewolkt 21 0; Helsinki zwaar bewolkt 25 0: Innsbruck zwaar bewolkt 15 0; Kopenhagen onbewolkt 19 0; Lissabon onbe wolkt 28 0; Locarno zwaar bewolkt 27 0; Londen half bewolkt 22 0; Luxemburg zwaar bewolkt 15 0; Madrid onbewolkt 32 0; Malaga onbewolkt 28 0; MaUorca licht be wolkt 28 0; Munchen zwaar bewolkt 14 0; Nice Ucht bewolkt 24 O; Oslo onbewolkt 16 0: Parijs zwaar bewolkt 19 0; Rome half bewolkt 24 0; Spilt zwaar bewolkt 25 0; Stockholm onbewolkt 18 0; Wenen zwaar bewolkt 17 0; Zurich geheel bewolkt 16; Casablanca onbewolkt 24 0; Las Palmas onbewolkt 23 0: New York onbewolkt; Tel Aviv licht bewolkt 30 0; Tunis onbewolkt 28 0. IIOOG WATER 24 augustus: Vllssingen lo getij 1.34 - 2e getij 13.50, Haringvliet a d. Zeezijde 3.01 - 15.29. Rotter- dam 4.15 - 16.24, Scheveningen 2.37 - 15.03, IJmuiden 3.10 - 15.36. Den Helder 6.32 18.50. Harllngcn 9.39 - 22.07. Delfzijl 11.41*

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5