Dokter Mary Verghese Straattheater uit Amsterdam op TV 3 personalia Vrouw met dochter op rooftocht in warenhuizen Met bromfiets verongelukt OPGEVEN VAN FAMILIEBERICHTEN EN ANDERE ADVERTENTIES GEDURENDE DE AVONDUREN Onbekende via Avro's Televizier opgespoord a< Johnny Jordaan niet op de tv TROUW/KW VRTET DINSDAG 22 AUGUSTUS 1972 BINNENLAND/RADIO EN TV Til in MARY PERKINS Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In de vooravond zendt de KRO-televisie morgen on der de titel 'Theater op straat' een reportage uit van het zogenaam de straattheater, dat deze zomer gedurende ruim een maand in de verschillende wijken van Amsterdam werd gegeven. LOWIETJE \T lEgj IN DE GOUDE GAPER door W. C. VAN DE HELST, plaatjes van W. G. VAN DE HULST Jr. 211. De prinses vertelt de meijer van haar plan. Hij moet liefst vanavond nog de kruidenman gaan opzoeken, hem vragen, hier op 't kasteel te ko men. 'Ja, jain orde. uwe hoogheid, maar 'Zijn er bezwaren?' "Vergeet u die die-e die vreem delingen hier beneden?' Waarlijk! Aan die droomuitleggers, of wat voor wonderlijke mensen dat ook waren, had ze gans niet meer ge dacht 'Geef hen onderdak van nacht. Hen zal ik morgen ontvangen. Vandaag niet.' De meijer, hij kan t niet helpen maar een diepe zucht ontsnapt hem Hoe is 't mogelijk? Hoe kan nu in één dag zoveel onrust komen in een huis?Die ene vreemde met z'n duizelingen-hoofd is gelukkig weer verdwenen; maar nu die andere drie! En die moeten slapen hier vannacht? En hij moet voor ze zorgen?.Nou, goed, hij zal voor ze zorgen, daar zullen ze plezier van hebben!.En dan moet-ie ook nog die kleine krui den-kerel met z'n scheve nek gaan opzoeken. Nou ja, dat is geen kwaad doener, 't is waar. De meijer vertrekt; grimmig als een kwade stier. KARELTJE KNETTER EN DE BLAUWGER UITE KIEL 12-233 Het was duidelijk dat de goud koorts Foppe Helmstock naar het hoofd was gestegen en daarom pakte smidje Verholen hoofdschuddend zijn koffers maar in. Hij zette alles in de auto en wachtte buiten op de terug komst van zijn leerjongen Kareltje Knetter. En hij hoefde werkelijk niet lang te wachten want daar kwam hij al gauw aan. Het kereltje had een geschilderd portret onder de arm en een zeemanskijker. 'Jij bent er ten slotte toch beter afgekomen dan ik, Karei', lachte de smid een tikje sip. 'Jij hebt er voor ie eigen museum ten minste weer wat kostbaars bij. Maar weet je waarmee Foppe mij wilde afschepen? Met een sigaar! Stel je voor zeg! Een sigéér*. 'Goeie help. baas! Denkt Foppe misschien dat u voor een sigaar uw leven hebt gewaagd?', riep Kareltje verontwaar digd uit 'Ik geloof dat de arme Foppe helemaal niet denkt*, gaf de smid te kennen. 'Je had hem moeten zien zeg! De deftigheid droop er aan alle kanten af. Hij had een sjieke Engelse hoed op en hij had zijn snor stevig laten bijknippen. Hij had zich al helemaal ingeleeft in zijn rol van eigenaar en directeur van het luxe hotel Atlanta!' De smid schakelde in en reed weg en Kareltje zed: 'Ja, dat zei-ie gisteravond nog. Hij wilde hotel Atlanta kopen. Heeft-ie dat gedaan soms' En of, antwoordde de smid. 'En toen is de zaak hem meteen in zijn bol geslagen. Hij zei, dat-ie voor een gewone smid natuurlijk geen plaats had in zo'n sjiek hotel. Nou vraag ik je? Ben ik soms geen nette vent? Ken ik soms mijn manieren niet? En heb ik toevallig soms geen geld genoeg om zo'n hotel te betalen? 'Niet op letten baas', troostte Ka reltje 'Foppe mocht willen dat-ie nog meer van zulke smeden onder zijn vrienden had. Zonder u was-ie nou nog steeds een kleine prutser geweest in een ouderwetse herberg!' 'Zo is FERDNAND Leerzaam het', zei smidje Verholen. 'En laten we daarom uit dit wilde avontuur een wijze les putten. Foppe heeft nu geld, maar daarmee kan hij geen manieren kopen. Beschaving kun je moeilijk aanleren. Dat is aangeboren. En laten we voor de rest dan maar denken: Foppe, wees er gelukkig mee, jongen! Wij gaan naar huis!' En zo komt het dat in de smidse van smidje Verholen diezelfde avond weer licht brandde. En nog later op de avond bewees ook het verlichte venster van smidje Verholens slaapkamer, dat hij weer thuis was en zo eindigde dit natte avontuur nu eens niet met een eetpartijtje, maar met een gezonde, diepe slaap. En die slaap was nodig, want weldra zou er héél wat van onze helden gevraagd worden EINDE Het volgende verhaal is getiteld: Kareltjes grote avontuur. Dit. .straattheater, een inittiatief van de stichting Zomerstraattheater, be vatte zowel toneel op straat voor de kinderen, zoals bijvoorbeeld een op treden van het Poppentheater van Jan Nelissen, als toneel voor volwassenen, dat 's avonds werd gegeven. Bij dit laatste werd geprobeerd de buurtbewoners bij het toneel te be trekken door in de gespeelde scènes teksten te verwerken, die op actuele zaken uit de buurt aansloten, zoals bijvoorbeeld de slechte behuizing; slo pen van huizen voor nieuwe wegen en dergelijke. 'Theater op Straat' is een reportage van de activiteiten in de stichting 'Zoeklicht' op toekomst Purmer HILVERSUM Wat wordt de toe komst van de Purmer de polder die ligt vastgeklemd tussen vier stad jes: Purmerend, Edam, Monnicken- dam en Hpendam? Gedeputeerde sta ten van Noord-Holland hebben een principe-besluit genomen dat de Pur mer zal moeten dienen voor de wo ningbouw en voor het opvangen van de 'overloop' van de bevolking van Amsterdam. De Purmer moet een tweede Bijlmermeer worden, maar dan bestuurlijk onder Purmerend. In 'Zoeklicht op Nederland', dat de NOS-radio vanmiddag van drie tot vijf uur uitzendt via Hilversum n, wordt aan dit gebied een speciale reportage gewijd, die is samengesteld door Piet Grootendorst Hij laat vooral bewoners uit de Pur mer aan het woord, zoals dijkgraaf S. Laan, de voorzitter van de vereniging Purmer Belang, de heer Dh. R. Fol- mer, en de hervormde predikant in de Purmer ds. A. D. H. Huijsman. Ook de burgemeester van Monnicken- dam mr. J. F. de Groot is naar zijn mening gevraagd over wat voor Pur mer nu nog gedeeltelijk gemeente Monnickendam voor de toekomst op het programma staat 'Zoeklicht op Nederland' bevat verder onder meer een gesprek van Herman Emmink met Kees Manders en Rika Jansen. Een reportage over het oude Drentse dorp Orvelte, dirigent Piet Struik over het culturele leven in het westland en de samenwerking op cul tureel terrein in Twente. 'Achter het Nieuws' over oorlog in Vietnam HILVERSUM VARA'S achter het nieuws dat vanavond van tien uur tot tien over half elf wordt uitgezonden via Nederland II zal geheel gewijd zijn aan de oorlog in Vietnam. In deze 'special' wordt een overzicht ge geven van het conflict sinds het ver trek van de Franse troepen in 1954. Afgewisseld door historische filmbeel den discussiëren dr.. G. B. J. Hilter1 mann, politiek commentator van Else- viers Weekblad, dr. Jan Pluvier, lec tor in de moderne Aziatische geschie denis aan de universiteit van Amster dam, en Paul van 't Veer, politiek commentator van Achter het Nieuws over de Vietnamese oorlog. Ds. J. W. v.d. Hoeven in Ander Nieuws Van onze radio- en tv-redaktie HILVERSUM Ds. Jan Willem van der Hoeven, die officieel is aangesteld als gids en bewaker van de graftuin in Jerusalem en nu met verlof in ons land verblijft, is vanavond in het NCRV-programma Ander Nieuws te zien en te beluisteren. Ds. Van der Hoeven vertelt over zijn ervaringen in kerkelijk Nederland. Burgemeester De heer L. M. Moer- mond uit Dreischor is met ingang van 1 september benoemd tot burgemees ter van West-Kapelle op Walcheren. De heer Moermond (56) is Zeeuws statenlid voor de WD en wethouder van Brouwershaven. door D. C. Wilson —94— Mary bracht een tweetal dagen in Engeland door. Op de ochtend na aankomst bezocht ze het Stoke-Mande- ville Hospital, waar zij kennis maakte met dokter Gutmann, de revalidatie arts en de leermeester van dokter Bedbrook. Met bewondering nam hij haar op. 'Men heeft mij verteld dat u zittend in uw rolstoel operaties doet, collega!' 'Jazeker!' zei Mary haast ongeduldig, want ze was niet hierheen gekomen om over zichzelf te spreken. Dokter Gutmann liet zich echter niet zo snel van zijn onderwerp afbrengen. 'Ik ken gehandicapten die de meest ongelooflijke dingen presteren, maar dit is nieuw voor me. U zou wel eens de enige verlamde chirurg ter wereld kunnen zijn.' Mary herademde toen het gesprek op de wereldkampioenschappen voor ge handicapten kwam. Dokter Gutmann vertelde, dat ze in 1960 voor het eerst buiten Engeland zouden worden ge houden, namelijk in Rome, direct na de Olympische Spelen. Dit jaar, 1959. hadden aan de Engelse nationale spe len voor het eerst vrouwen deelgeno- men, en bij de internationale spelen waren er meer landen vertegenwoor digd dan ooit te voren. Eens zou ook India van de partij zijn, nam Mary zich vast voor. Zij verliet Londen op 30 december. Dit keer liet de avond lang op zich wachten en het was pas toen ze New York bereikten, dat de zon ter kimme neeg. Daar daagde het silhouet op van New York, in de glans van de onder gaande zon. 'Maar ik kom hier niet voor mijn eigen revalidatie!' zei Mary terwijl ze dr. Howard Rusk beduusd aanzag. Ik dacht dat u dat wist?' Dokter Rusk scheen het kleine ver trek waarin het gesprek plaatsvond vrijwel te vullen. Hij was een man van geweldig postuur, en moest wel een formidabele energie bezitten. De eerste indruk van hem was die van een zeer bezet man. Na verloop van tijd kwam Mary erachter dat hij niet slechts de leiding had van zijn Insti tuut voor Fysische Therapie en Reva lidatie, doch eveneens werkte in het Bellevue-ziekenhuis en zijn diensten verleende aan talloze nationale en internationale organisaties en vereni gingen, nog vele artikelen over zijn vakgebied schreef en lezingen hield in binnen- en buitenland. De methoden en technieken die hij tijdens de twee de wereldoorlog als chef van de reva- lidatiedienst van de Amerikaanse luchtmacht had toegepast en ontwor pen en later verder ontwikkeld aan het medisch centrum van de universi teit van New York, konden immers de behandeling van gehandicapten in de gehele wereld belangrijk verbete ren. Dit verklaarde zijn rusteloze acti viteit Dokter Rusk leunde achterover in zijn stoel. Juist nu leek hij alle tijd te hebben. 'Ik zal u eens iets vertel len over een van onze patiënten,' zei hij terloops. Mary luisterde eerst wat ongeduldig toe, dan met stijgende belangstelling. De patiënte, die aan polio ten offer gevallen was, was al jaren aan armen en benen verlamd geweest toen zij het instituut was binnengebracht Nu was zij in staat met behulp van krukken zich te verplaatsen en had zij het gebruik van haar handen voor drievierde herkregen. Maar om dit te bereiken had zij zich onderworpen aan niet minder dan zesentwintig ope raties, waarvan vier ter fixatie van de wervelkolom. 'Zeven maanden duurde het alvorens wij haar hadden bijgebracht hoe ze een eenvoudig stoepje moest nemen,' zei dokter Rusk. 'Elke denkbare spier moesten we daartoe opnieuw active ren, tot ze het eindelijk had geleerd. Op de dag waarop het voor het eerst gelukte, herhaalde ze het 's morgens tienmaal en 's middags nog twintig maal. De volgende dag liefst vijftig maal. Toen werd ze bij ons ontslagen. Dat was op een vrijdag. De maandag daarop nam ze een baan aan voor hele dagen op de telefooncentrale van het ziekenhuis. Acht jaar lang heeft ze haar werk nu op de meest voor beeldige wijze verricht en ze heeft geen dag verzuimd, is zelfs nooit te la it gekomen.' Hij lachte: 'Dat is toch wel moeite waard geweest, niet?' Mary's neen schitterden. 'O, zeker!' (Wordt vervolgd) zomerstraattheater op het Sumatra- plein in Amsterdam-Oost Indische buurt), die 's middags begonnen met spelen voor de kinderen en 's avonds doorgingen met optreden voor volwas senen. In dit programma speelt de Werk groep Theaterschool het spel voor de kinderen 'Jantje met de toverbril', waarna een kort gesprekje volgt met de spelers over hun bedoelihgen. Daarna is er een optreden van de 'Instant Composers Pool', een 'pool' van steeds wisselende musici, die on der leiding staat van Willem Breu- kers. Verder in dit programma .een optreden van de Toneelgroep Sater' met een gedeelte van hun spel over kapitaal en arbeid en een gedeelte van het spel dat sanering van de buurt tot onderwerp had. De muziek op deze avond werd verzorgd door de Animal Crackers, een uit vijf leden bestaande Dixieland-band, en de steel- band 'The Adventures'. Paralympische Spelen voor NCRV-televisie HILVERSUM Een programma over de paralympische spelen, de olympi sche spelen voor gehandicapten, zendt de NCRV vanavond om negen uur via Nederland I uit. Deze spelen werden begin augustus in Heidelberg gehouden als voorboden van de Olympische Spelen in MUnchen. Ruim duizend spelers uit 44 landen hebben deelgenomen. Ook sportmensen uit ons land deden mee en kwamen met veel goud, zilver en brons naar huis. Regisseur Didier van Koekenberg en zijn mensen hebben getracht er een 'menselijk televisie-verhaal van te ma ken'. Tevens heeft men met de opna men bedoeld lichamelijk gehandicap ten, die nog niet aan sportwedstrijden meedoen, te interesseren voor deze vorm van therapie Andere functie van perschef NCRV Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Met ingang van 1 september is de heer Bruin Noordam, hoofd van de afdeling publiciteit van de NCRV op eigen verzoek niet lan ger in zijn huidige functie. In novem ber vorig jaar overkwam hem een ernstig auto-ongeluk- Hoewel hij vrij wel hersteld is, meent de heer Noor- am dat de functie van hoofd van de afdeling publiciteit, vooral gezien het ongeregelde karakter van het werk, niet te verenigen is met de verplich tingen, die hem door zijn artsen zijn opgelegd. De heer Noordam verkiest een functie in de programmasector. De directie van de NCRV heeft het verzoek van de heer Noordam inge willigd. Vanaf 1 september tot het moment waarop een nadere voorzie ning is getroffen, zal de persfunctio naris Niek Harmans de afdeling lei den. Het was leerzaam, de Duitse documen taire over Joegoslavië's derde weg te volgen. Met de moedige experimenten, gericht op het verwerkelijken van zelfbestuur voor zoveel mogelijk on derdelen van de samenleving, is men in het land van Tito verder gevorderd dan wij, die zo graag met het woord democratie jongleren. Maar, of demo cratie voor ons ook een echt levend, begrip is en democratisch handelen voor iedereen een tweede natuur is geworden, ga je stevig betwijfelen als je op dezelfde avond de beelden ziet van de wijze waarop in Utrecht is geprobeerd, aankomende studenten een grondwettelijk recht te ontnemen. Je hoorde tijdens het tumult voor het universiteitsgebouw het scheldwoord fascisme bezigen, kennelijk door lie den, die zich niet realiseerden, welk 'isme' zij zelf hanteerden en er even weinig benul van hadden als van het begrip democratie. Wij konden wat leren van Joegoslavië, dat zich als geen land heeft gekeerd tegen het fascisme en dat tot op de basis mensen bezit die het meedoen aan zelfbestuur inderdaad aankunnen. Het KRO programma bevatte maandag avond meer interessante zaken, o.a. het duiken naar een in 1972 voor de kust van Florida gezonken Spaans galjoen. Meer dan de dukaten boeiden de vissen en andere levende wezens, dikwijls fas cinerend in hun verschijningsvorm en hun manier van leven. Uit het oorlogsleven gegrepen was de ROTTERDAM De politie in Rotter dam heeft de 49-jarige mevrouw A. T. van W. uit de Maasstad aangehouden. Zij wordt ervan verdacht in de afgelo pen maanden voor meer dan 15.000 aan goederen uit warenhuizen te heb ben gestolen. Zaterdag werd zij in De Bijenkorf betrapt op diefstal van artikelen ter waarde van 130,-. De politie ging bij haar thuis een kijkje nemen: Zij trof daar een hele winkelvoorraad aan, bestaande uit uiteenlopende artikelen. De vrouw gaf toe samen met haar 12- jarige dochter op pad te zijn geweest, om in warenhuizen goederen te ste len. Radio vandaag HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badlnerle: klass. en mod muz. (7.30 Nws; 7.41-7.50 Echo). 8.24 Overweging. 8 30 Nws. 8.41 Moeders wil is wet. 10.00 (S) Aubade: klass. kamermuz. (10.30-10 32 Nws). 11.90 V.d. zieken. 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12.22 WIJ v.h. land: 12.28 Med. t.b.v. land- en tulnb.: 12,30 Nws; 12.41- 12.50 Echo. 13 00-13.05 Raden maar 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op dins dag: muzikaal middagmagazine. (15.30-15.32 Nws: 18.00-17.00 Vraaggesprek). Overhelds- voorl.: 17.00 Gebrl Doro, debuut van een Surinaamse filmer Cees van Maasdam Is ln gesprek met de cineast Prank Zlchem. KRO: 17.10 (S) Metrop. Ork. 17.25 V.d. kinderen. 17.30 Nws. 17.32 Echo. 18.00 Vakantietoeslag: licht progr. 18.20 Wereldraad-Journaal. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 KRO-Voorbeschouwing. 19.00 S) Musi cerende dilettanten: Het Stedelijk Muz.korps Sneek. 19.30 De zingende kerk: nieuwere liturg, gezangen. 20.00 (S) Zeg me wat ge draalt lnterv. en gramm.muz. 21.00 Het tuinfeest, hoorspel. 21.55 <S) Klass. symf. muz. 22.25 Overweging. 22.30 Nws 22 38 Den Haag vandaag. 22.50 Echo. 23.15 Voer voor vogels: actueel progr. 23.65-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9 00 (S) Nieuwe gramm.platen, met 9.35 WaterSt. 10.00 V.d. kleuters. 1010 Arbeidsvitaminen. TV vandaag Bulgaarse meloen 1 meloen pruimen rode bessen 1 perzik 1 banaan suiker potje Bulgaarse yoghurt. Snijd de meloen doormidden en haal het vruchtvlees eruit dat u tot blokjes snijden moet. Maak de overige vruch ten schoon, zo nodig wassen en in partjes of blokjes verdelen. Meng alle vruchten door elkaar en voeg een gedeelte van de yoghurt toe. Breng een en ander op smaak met suiker. Vul de meloen met het vruchten mengsel en presenteer er de overge bleven yoghurt apart bij. Menutip: Ossestaartsoep, spinazie met gebakken champignons, kalfsschnltzel, Bulgaarse meloen. BOXMEER In de Noordbrabantse gemeente Boxmeer is gistermorgen de 20-jarige J. P. Bouten uit Groningen dodelijk verongelukt. De jongeman reed op zijn bromfiets in de berm, slingerde daarna weer de weg op en botste tegen een lichtmast. Hij over leed ter plaatse. In Den Dolder kwam gisteren de 22- jarlge timmerman L. T. van Grondel- Ie om het leven, toen hij in zijn woonplaats met zijn auto tegen een boom reed. NEDERLAND I NOS 18.15 Verslag v.d. Republikeinse Conventie 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal NCRV 19.05 De Flaxton Boys 19.30 Mijn Idee NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Hier en Nu 21.00 Paralympics, filmrep. v.d. in Heidelberg gehouden Olijmpische Spelen voor lichamelijk gehandicapten 21.40 Haal het doek maar op: talentenjacht 22.30 Ander Nieuws NOS 22.50 Journaal NEDERLAND U NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaai VARA 19 05 Zomaar'n zomeravond NOS 20.00 Journaal VARA 20.21 Zomaar 'n Zomeravond 21.00 'De Commissaris - Politieserie 22.00 Achter het Nieuws NOS 22.40 Journaal TELEAC 22 45 Vervolgcursus Schaken DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Tod nach Mltternacht. 12.00 Rep. - analyses meningen. 12.50 Intern, persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 18 15 Nws. 18 20 Amu- sem.progr. 17.05 V.d. kinderen. 17.30 V.d. kinderen. 1755-18 00 Nws. (Reg. progr. NDR: 18.00 Fantasten lm aflevering van de Familie .4 Naast scenes die al te duidelijk waren, stonden ontroerende taf tjes. Misschien spreken dergelijki sages iemand sterker aan, naanru [ver ze kan vermengen met eigen ha ringen. Best mogelijk. Voor fijne momenten zorgden Colin Dough. vader Edwin en David Bradley j voorbeeldig gespeelde rol van de lijke jongen Alfred. AVRO's Televizier begon met et trigerend onderwerpeen man identiteit, een jonge, 4 talen spre Pen man, die zich (door een ongeluk van zijn verleden kan herinnera hij iets met België uitstaande hebben, lijkt alleen al aann«4ijjk door de manier waarop de man naam woorden als heel en helpt der h-klank uitspreekt. De vele duizenden, die met een dcrl; jden lis Drzie ooi in de keel Heintjes grammofoon|nu I hebben gekocht en beluisterd, met verbazing hebben gezien, met hun lieve geld de jonge hebben geholpen aan de statu iver landjonker, compleet met 9 paar i zicembad achter zijn eetkarr. n vl tenr nd, d( n di ot i onj Van een onzer verslaggevers BUSSUM Een reportage AVRO's Televizier over een jon jere die kortgeleden langs een autoi Frankrijk wer dgevonden en zin heugen verloren bleek te hebben, gisteravond tot diens identificat sel f leid. Aan het slot van de uitzendinjU. AVRO's Televizier zei Jaap van •en dat de onbekende, die op het blik in een warenhuis in A igo werkt, zo goed als zeker de VI n d: Jean-Pierre van Melle uit Bruj Hij werkte als verkoper in war zen. De kijkers werd verzocht conti >kkc te nemen met de studio, als zij bekende herkenden. Deze opro verde een stroom van telefoontj Eén van degenen die opbelde lcn een oom van Van Melle, die 2 zijn neef al zeven maanden wei mist, nadat deze naar Engelan j vertrokken. Ook anderen identi den de mysterieuze onbekende a 'l Melle. ci 1100 Nws. 11.30 Rondom 12 vrouw, waarin 11.55 Beursber. 12.31 heidsvoorl Exportlvlteiten - Nws. en adviezen op esp.gebied. 12 40 (Skid, perllcht: wekelijks radloverkeersmq 13 00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13 |h d Kerkorgelconc.: klass. muz. 14.00 Juni muz en lnf. NOS: 15.00 (S) Zoekll Nederland: rep. en comm. uit alle del lusl land en veel muz. (18.00-18.02 Nws.) 17.00 (S) Mobiel: beweeglijk progi n 1 beweeglijke mensen, waarin 17.55 Me ir|r< 18.00 Nws en 18.11 Radiojournaal, llf. Jazz spectrum. 19 30 Vanavond, waai Nws. 22.00 Trefpunt: beschouwing» aktuele zaken. 22 20 Vanavond laat: progr., waarin 22.55 Med., 23.00 23.10 Radiojournaal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 7 00 Nws. 7.02 Dag dinsda t. Nws. 8.02 Onderweg. 9.00 Nws., 9.03 I,| v.d. pep. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11 opvallend vrolijke gevar. visite. (12.01 13.00 Nws. 13.03 De Eddy Becker - (14 00 Nws.) 15.00 Nws. 15.03 Drl 1 H 16.00 Nws. 16.03-18.00 Mix. (17 00 Nw> „gg BELGIE 324 m NED. uits rei factis iade .list 1 f ^1C l igri in c eld: llei otatst mti ik 0 ret< 1 li 12.15 Klelnkunstkron. persoverz 13 00 Nws, weerber. genda. 13 20 BRT-prod. 13.55 Beursbe Nws. 14.03 Gevar. lichte muz. 15.0 15.03 Liedjes met woorden. 16 00 beursber 1610 Casinomuz. 17.00 1. med 17.10 Uitz. voor oudere luist*"1 17.55 Weegschaal. L 18.00 Nws. 18 05 Ultz. v.d. soldatenr' Paardesportultsl. 18.55 Taalwenkeauad Marsmuz. 19 00 Nws. act. en Uchtt 20 00 Olympiakonz. 22.00 Nws. 22.10»ra' muz. 23.40-23.45 Nws. J. 0C\ Ratskeller. 18 30 Act. 18.45 Zandmann 11 Reg. magazine. 19.26 Butler Parkerj^jj Progr overz. WDR: 8.20-8.50. 8 55-9r 9 30-10 00 TV-cursussen. 11.00-11.30 18.00 Reg. nws. 18.10 Butler Parker Hier und Heute. 19.15 V.d kleuter» Zeuge der Geschichte. Aansl.: Natuu |j' 20 00 Journaal en weerber 20 15 Quli Erlnnerung an einen Soraraer ln Berlll 3tS Journaal, comm. en weerber. 22.50 «i: op tv. 23.40 Journaal. DUITSLAND II 17.30 Nws en weerber. 17.35 Progr oudere kijkers. Aansl.: Liefdadig oproep. 18.05 Gevar progr. 18.35 Amusem 19.10 Mloi-Max 19.45 Nws, act. en w 20.15 Disc. Aansl.: kort nws. 21.00 Der Tod komrnt live. 21.50^ Filmrep Nws, weerber. en komm. 22.50-0.10 schen. DUITSLAND III WDR 8.20. 8.55. 9.30, 11 00, 17.00 en Schooltelevisie. 18.30 Relsewege zur Kunst, studii 19 00 Zandmann. 19.05 Progr. voor BJ werkn. 19.15 Almanak. 19.45 Reg. nw» l0o: Comm 20.00 Journaal en weerber. Medisch progr. 21.00 Journaal. Conc. BELGIE NEDERLANDS Ka PAI ocl laa kilo rnÊmmmmmmmm, Hei 18.55 Fabeltjeskr 19.00 Tlenerkl ro- 19.37 Zoeklicht. 19.42 Med. 19 45 Joi 20 10 De Parljse mode. 20.20 Quiz. 2# lp jonge Cassldy. speelfilm. 22.35 Nws Planorecital. BELGIE FRANS 18.05 Kort nws. 18.10 V.d. kleutert Gesprekken. 18 55 V.d. kleuters. 1». taxi dans les nuages 19.30 Waalse aC1 Weeroverz. 19.45 Journaal. 20.15 Le de Marie Dugan. toneelspel. 21.45 Ach schermen v.d. tv. 22.30 Nws. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Het aangekon optreden van Johnny Jordaan vond in VARA's TV-programma maar een zomeravond' gaat niet De uiterst zwakke gezondheid vt 48-jarige zanger van het Amsterd »ei lied blijkt een dergelijk optreden toe te staan. Hij heeft verschil! malen een hartaanval gehad. Zie ook pag. T5/K7. Ve Til Elke WERKDAG (behalve 's zaterdags) bestaat er 's avond na acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van fai P.e berichten, die nog de volgende ochtend moeten worden gepl jjj Dit kan uitsluitend onder no. 020-220383. Ook op ZON» AVOND is dit mogelijk, maar dan van 6 tot 8.30 uur. i' Eventueel kunnen elke WERKDAG (behalve 's zaterdags) 3 rende de avonduren tot 8 uur ook andere advertenties opger 4. worden. Deze advertenties kunen echter niet in ons blad v* m volgende dag worden geplaatst Na bovenstaande tijdstippen kunnen geen advertenties meer den opgegeven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6