Rotterdam begint strenge controle op logementen Onderwijs aan Turken in Almelo ernstig bedreigd i 'The George Jackson Black and White Minstrel Show' kraakt blanken en negers M Guus Oster directeur van Theatercentrum De duivel en god in de open lucht Première uitgesteld ud-verzetslieden Deten te lang op insioen wachten 3 iclassering gaat tie voeren voor ugddelinquenten rie Egyptenaren 4 et land uitgezet ar Vietnamzondag op 29 oktober Kamerleden willen geen ontbladering van West-Europa Va Vv Werk voor Oosterschelde-dam gaat door En dan nog 'Uitblijven van één confessionele lijst is teleurstellend' DAT naar Engeland Limburgs Orkest speelt op publiek 610e Sfaafsüoferij huw/KW\RTF,T DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1972 "Gemeente kan kcclen niet meer dragen yan een onzer verslaggevers BINNENLAND T9/K11 IMELO Het onderwijs aan Tur en in Almelo, dat in de vorm, aarin het gegeven wordt, een voor ïederland uniek project is, loopt rnstig gevaar. De gemeente kan de osten van dit onderwijs, waarvoor en groeiende belangstelling bestaat, jet meer opbrengen. •ogingen om meer financiële steun an de zijde van de Nederlandse verheid (zowel als van de Turkse egering) hebben gefaald. Burge- leester en wethouders van Almelo ebben zich over deze zaak met een rief tot de Vereniging van Neder- indse Gemeenten gewend, en een fschrift gestuurd aan de vaste com- ïissle voor onderwijs uit de Tweede amer. orig jaar augustus werd in Almelo egonnen met een onderwijspro- ■amma voor leerplichtige Turkse nderen, het werd geïntegreerd in Nederlandse school. Bedoeling dit onderwijs is behalve de lerlingen als 'storend element' uit verschillende scholen te halen veeledig. Er wordt naar gestreefd en te integreren in onze samenle- ng, met behoud van eigen identi ek, zodat zij, wanneer zij zich hier jiger of blijvend vestigen, gelijke artmogelijkheden zullen hebben s de Nederlandse kinderen. Ook is e bedoeling dat zij, wanneer zij aar hun vaderland terugkeren, op ïn eenvoudige manier weer in het aar heersende onderwijssysteem muien worden ingepast of hun hier verworven kennis kunnen inzetten bij een verdere opbouw van hun land. Dit onderwijsprogramma wordt door de Turkse ingezetenen zeer gewaar deerd, wat ook blijkt uit het feit dat het dertigtal Turkse leerlingen waarmee destijds begonnen werd, sindsdien is gestegen tot boven de zestig. De afdeling Turkologie van de Leidse Universiteit begeleidt dit programma en de vorderingen die deze leerlingen maken, kunnen op merkelijk genoemd worden. Bij de realisering van het project kreeg Almelo hulp van de minister van onderwijs, die toestemming gtaf om per zestien Turkse leerlingen een extra Nederlandse leerkracht aan te trekken. Het Turkse ministe rie van onderwijs stelde, zij het in bescheiden mate, Turkse leermidde len ter beschikking. Ondanks deze steun stelt het onder wijsprogramma de gemeente voor grote problemen en zware financiële lasten. Deze onderwijsvorm vereist Nederlands lesmateriaal, dat op deze leerlingen is «afgestemd en een vrij intensief gebruik van audio-visuelc middelen. Hierbij realiseerde men zich dat men, om het programma een zo groot mogelijk rendement te geven, zich ook tot de Turkse vol wassenen moest richten. In dit ka der zijn in overleg en in samenwer king met een vrijwilligerskader mo gelijkheden geschapen voor cursus sen van allerlei aard voor Turkse volwassenen, die redelijk bezet zijn. Het Turkse onderwijsprogramma vereist de aanwezigheid vnn Turkse leerkrachten, die de Turkse onder wijsbevoegdheid hebben. In Almelo is tot nog toe één Turkse leerkracht aangesteld, **maar men zal bij het huidige aantal leerlingen, dat onge twijfeld verder zal stijgen, tot de aanstelling van een tweede en wel licht ook derde Turkse leerkracht moeten overgaan. Deze leerkrachten zijn, behalve dat zij onmisbaar zijn, voor dit onderwijsprogramma, van onschatbare waarde als ook psychologisch brug naar de Turk se volwassenen. Almelo heeft zich met het oog hier op gewend tot de minister vanonder- wijs, die evenwel formeel op grond van de lager Onderwijswet 1920 Turkse en Nederlandse onderwijsbe voegdheid niet kon gelijkstellen, zo dat voor de Turkse leerkracht(en) geen rijksvergoeding kon worden verkregen. Dit was voor Almelo re den om zich te wenden tot de minis ter van CRM en tot de minister, belast met de aangelegenheden be treffende ontwikkelingssamenwer king. Ook dit heeft geen enkel posi tief resultaat opgeleverd, waardoor dit voor ons land unieke project ernstig wordt bedreigd. Een adres aan de Turkse regering heeft even eens een negatief resultaat opgele verd. B. en W. van Almelo hebben nu de Vereniging van Nederlandse Ge meenten gevraagd bij de centrale overheid stappen te ondernemen. AMSTERDAM De heer Guus Oster waarnemend directeur van het Neder lands Theater Centrum, zal op ver zoek van het bestuur van deze stich- ».ne lierinu ••notie van direc teur van het N T C. op zich nemen DEN HAAG De speelgroep 'Open luchtspel Uden' gaat op 20. 26 en 27 augustus het toneelstuk 'De duivel en god' van Jean Paul Sartre spelen. De regie is in handen ran de Udense regisseur Theo van der Boom. Bij gunstig weer worden de voorstellin gen gegeven in het Udense openlucht theater in het sportpark. Het stuk wordt in een geheel eigen opvatting gebracht; decors en costuums zijn door de groep zelf vervaardigd. Het gemeentebestuur van Uden en het Anjerfonds verlenen aan de jaarlijkse manifestatie van de toneelgroep hun medewerking. Vorig jaar won deze groep de Anton Huybersprijs met de opvoering van Millers 'Na de zonde val'. ROTTERDAM De première van 'Een oogje op Amelie' met Jaspe- rina de Jong door het Rotterdams Toneel is wegens ziekte van regisseur Guttmann uitgesteld. De premièreda tum (aanvankelijk tweede helft sep tember) wordt nu 7 oktober. Op 15 september geeft het Rotterdams To neel in het Hofpleintheater de eerste voorstelling van 'De babysitter' van René de Obaldia; dit stuk wordt voor afgegaan door een ander blijspel van dezelfde auteur 'Spook voor twee vrouwen'. -4N HAAG Onder de oud-verzets- en en de vervolgingsslachtoffers it nog steeds veel onbehagen r de wijze waarop de verzoeken buitengewoon pensioen 1940-1945 den afgehandeld. De Kamerleden J. J. Voogd en C. Laban (PvdA) ben-hierover schriftelijke vragen eld .aan de minister en staatssecre- viS CRM. '•fyeiE-Öe bewindslieden', zo luidt vraag, 'dat nog vrijwel elke dag hopige klachten binnenkomen de zeer lange tijd die gemoeid is tu -de afhandeling van de kwesties, vragenstellers zeggen te weten dat over dit probleem vragen gesteld (door de KVP-ers Viefes Noteboom) en beantwoord. 'Wij felen absoluut niet aan de toewij- ;.van de betrokken instanties, die [kwesties van de slachtoffers van verzet behandelen. Het is echter iteeds opkomende machteloosheid ïopeloosheid van de slachtoffers verzet en vervolging die hen it opnieuw de zaak aan de orde te en', aldus de heren Voogd en an. gang van zaken voor de slachtof- die een verzoek indienen voor sti buitengewoon pensioen is, dat de feihting 4045 snel een (gunstig) ad- taf uitbrengt over de verzetsachter- iden van de aanvrager. Maar daar- kan het anderhalf tot twee jaar iel en voor er eindelijk een beslissing de Pensioenraad is gevallen. Voor in verzetsslachtoffers betekent deze g van zaken dat ze veel te lang in i lining van het afwachten verkeren. TStSu&Xt m HAAG Het Nationaal bureau reclassering zal van -18 tot en 24 september een nationale actie ren ten behoeve van jeugddelin- nten. Het motto van de actie lt: 'Voorkómen is beter dan le rkomen'. actie wil de buitenstaander een ruk geven van enkele achtergron- van delinquent gedrag bij jeugdi- en daarnaast fondsen werven ten oeve van het reclasseringswerk. gens het Nationaal bureau is de e overheidssubsidie te laag om een ital activiteiten te ontplooien. Ge- Smd worden onder meer de begelei- 'g van jonge delinquenten via bij- 'dere jeugdprojecten, creatief werk de gevangenissen en groepswerk gedetineerden. uh door het Nationaal bureau ver- afte cijfers blijkt, dat de jeugdcri- naliteit de laatste jaren is gestegen. dtrschenen er in 1960 3989 verdach- )C beneden de 18 jaar voor de kin- 0 rechter, in 1965 waren dat er 5490 in 1970 6914. Onderzoek heeft drfgetoond dat jeugdcriminaliteit niet sluitend voortvloeit uit een bepaal- karakterstructuur van de betrokke- maar in de meeste gevallen ont- at in wisselwerking met de omge- J ge «f meer tenv behoeve van het )ei derwijs kan tegen vergoeding van IA ministratie- en verzendkosten de re- lèi sseringsfilm 'Douwe van den Berg ewenst' worden geleend bij de ^voorlichtingsdienst in Den Haag. 5 film, aarin onder anderen ifs fty Janssen, Fred Hugas en Robert ie; Dels een rol spelen, is vorig jaar ie! Itoold door de cineast Nico Crama. en wil een zo groot mogelijk E bliek iets laten zien van de moei al Kneden die een veroordeelde bij n terugkeer in de samenleving kan ,nltmoeten. JORHOUT Drie Egyptenaren, die bloembollenbedrijf Colijn werkten niet terugwilden, zijn door de po- e gearresteerd. De drie mannen, e op een toeristenvisum in ons land eiaren gekomen, verbleven hier langer n was toegestaan. Ze wilden niet »ar Egypte terug, omdat zij bang aren om tegen Israël te moeten ichten. Ze zijn inmiddels op een mgtuig naar hun land gezet. BEVERWIJK (KNP) Een werk groep heeft het initiatief genomen tot het houden van een Vietnamzondag in alle kerken van Nederland. Aange moedigd door het resultaat van de Uniictad-zondag, waaraan ruim twee duizend kerkelijke gemeenten en pa rochies hebben deelgenomen, zal de werkgroep een brochure uitgeven met informatie over de oorlog in Viet nam en over de politieke situatie op dit moment, alsmede over de bij drage van Nederland aan deze oorlog. Vervolgens wordt in samenhang hier mee een liturgische handreiking aan geboden om de gegeven informatie in een kerkdienst te verwerken. Ook worden modellen van aktie be schreven die voor een plaatselijke ge meente uitvoerbaar zijn. Als datum voor deze Vietnamzondag is vastge steld de 29e oktober, dus middenin de verkiezingsstrijd in Amerika. Een zo genaamde 'proefdienst' wordt gehou den op zaterdagavond 16 september om kwart over zeven in de Vrede- vorstkerk in Beverwijk. De brochure wordt begin oktober ver zonden aan alle voorgangers van alle kerken in ons land. Voorbestellingen van andere belangstellenden kunnen gedaan worden bij de Hervormde jeugdraad, Prins Hendriklaan 21, Am sterdam. De concrete akties en de praktische uitvoering daarvan werden opgezet in nauw overleg met het medisch comité Nederland Vietnam. De werkgroep be staat uit: Anton Dronkers, hervormde jeugdraad, Amsterdam; Herman Ver beek, City-groep, Groningen; Wilbert Willems, Tilburg; Jan Lugtigheid, Oosterleek; Huub Oosterhuis, studen- tenekklesia, Amsterdam, en Jan Ruy- ter, kritische gemeente IJmond. DEN HAAG De Nederlandse rege ring dient het NAVO-hoofdkwartier te vragen geen ontbladeringsmiddelen en chemische bestrijdingsmiddelen te ge bruiken bij een conventionele oorlogs voering in West-Europa. Dit menen de Tweede Kamerleden Vondeling, Roethof en Ter Beek (allen (PvdA). Zij hebben de ministers Schmelzer (buitenlandse zaken) en De Koster (defensie) gisteren schriftelijk ge vraagd of die bereid zijn dat verzoek tot de NAVO te richten. De vragen zijn gebaseerd op berichten in de Amerikaanse pers, dat een Ameri kaans rapport deze middelen aanbe veelt. I JA - ,kfr Ondanks alle protesten, gaat liet werk aan de afdamming van de Oosterschelde door. Vanuit de werk- haven Sophie bij Wissekerke voert een 'rijdende keten' van vrachtauto's zand aan voor de aanleg van de eerste kilometer dijk, die Noord-Beveland met een vvcrkeiland zal verbinden. De Oosterschelde moet in 1978 afgedamd zijn. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM B. en W. van Rotterdam hebben hun belofte van vorige week vrijdag gehouden: sinds maandagmiddag is een groot- shceepse versnelde controle aan de gang op de naleving van de Rot terdamse logemeentsverordening. In totaal zijn nu 36 specialisten bij deze aktie betrokken. In eerste instantie stelde de dienst gemeente werken 26 man voor de aktie beschikbaar, waarbij later nog eens 4 man van de dienst volkshuisvesting kwamen, die samen met de zes man sterke ploeg van bouw- en woningtoezicht in de, komende weken gaan assisteren. Maandagmorgen werd de ploeg, be staande uit bouwkundige technici en dus bekend met de materie, door de brandweer en door bouw- en woning toezicht geïnstrueerd voor de nieuwe controletaak, waarbij men gewapend is met een lijst waarop een aantal primaire punten staat die speciaal de aandacht moeten krijgen. De technici werken in groepen van twee, waarvan er maandagmiddag ze ventien op pad zijn gegaan. Per groep hoop! men ongeveer vijf pensions per dag te kunnen bewerken, waarbij vooralsnog hangende de uitspraak van de gemeenteraad van vandaag de restrictie geldt dat men zich moet beperken tot pensions met acht of meer bedden, Met een totaal van rond vijfhonderd te bezoeken pensions ver wacht de groep ongeveer een maand 'de bokken van de schapen te kunnen scheiden'. Al is het dan wellicht voor een ver slag van 'eerste ervaringen nog te vroeg, toch meende de directeur van de dienst bouw- en woningtoezicht, ir. B. van Wamelen, gistermiddag al te kunnen spreken van 'een bemoedi gend begin. Van moeilijkheden Mj het toelaten van de gemeentelijke controleurs is ons toi op heden im mers niets gebleken', aldus de heer Van Wamelen. De Rotterdamse afdeling van de VVD heeft zich Inmiddels duidelijk uitge sproken over de aansprakelijkheid voor de schade d'e vele Turken door de rellen hebben geleden: Volgens de Rottei'damse VVD afdeling heeft de AMSTERDAM De Londense 'Pip Simmons Theatre Group' brengt in Mickery de wereld première van haar nieuwe pro- duktie 'The George Jackson Black and White Minstrel Show'. Die is. zoals reeds uit de titel blijkt, gebaseerd op de 'black and white minstrel shows', waarmee de boeren uit de Zuidelijke staten van Amerika elkaar zo omstreeks een epuw geleden plachten te amuseren. Ze schreven ze zelf en voerden ze zelf op. met zwart gemaakte gezichten. Ze waren cru, sardonisch, sadistisch en hadden de neger tot lijdend voorwerp Maar Pip Simmons en de zijnen val len niet alleen de uit en ter na bekende oer-blanke vooroordelen aan (negers stinken, ze zijn lui, ze zijn niet beter dan apen), doch ook het onderwerpingscomplex van de negers zelf. Ze laten de geschiedenis van de Amerikaanse negers in vaudeville- Vorm de revue passeren: van het sla venschip en de veiling tot de revolu tie, die maar niet wil komen omdat hij op een valse basis stoelt Marxisme is niet te verenigen met hebzucht. Na de pauze wordt George Jackson, een van de Soledad-brothers, ten tonele gevoerd. Men kan alle waardering hebben voor enkele onderdelen van de show (het zingen van de navrante lynch-ballade 'Strange Fruit', begeleid door een groepje Ku-Klu-Klanners en de vuur- dans met het brandende kruis als apotheose) men kan. het lichamelijke uithoudingsvermogen van de uitvoe renden in deze uitputtingsslag bewon deren, en toch zijn twijfels behouden over het effect van een dergelijke discriminatie-burleske. Niet omdat hij te schokkend is. maat omdat hij te weinig schokt. Het zal de bedoeling wel niet zijn, maar het maakt wel een beetje de indruk van hier een schop en dan gauw weer een trap naar de andere kant. Bovendien vyerd het voortdurend geknal van vuurwerk en met name het gedol met de geveilde slaven, die zogenaamd door het pu bliek werden gekocht, op den duur ronduit vervelend. Het gevoel dat be- kleef was: 'Hè jongens, hou nou ereis op'. Men kan zich afvragen wie er nu eigenlijk gediend is met een dergelij ke show, die blanken en zwarten gelijkelijk kraakt. De Black Panthers, die hem in Londen in voorvertoning met gemengd publiek te zien kregen? gemeente de plicht voor de vergoe ding van deze schade op te komen. 'De gebeurtenissen in de Afrikaander- wijk zijn in strijd met de beginselen van verdraagzaamheid, sociale gerech tigheid en gelijkwaardigheid van alle mensen. Het is beschamend voo-r onze stad', aldus het bestuur van de WD- afdelirg. 'Men stelle zich de reacties voor als een groep stadsgenoten in een land als Turkije aan een soortgelijke aktie zou zijn blootgesteld', aldus de verkla ring, waarin men overigens ook zegt zich v/el degelijk te realiseren dat de huisvestingsproblemen de bewoners van de oude wijken van Rotterdam zeer zwaar belasten. Ook het erkend voorlopig wijkorgaan voor de Rotterdamse wijk Spangen een van de vele oude wijken waarin veel .--astarbeiders zijn geconcentreerd heeft zijn stem verheven in een brief aan de minister-president: 'mede gezien het aftroden van uw vorige kabinet en de moeilijkheden bij de formatie van het huidige, zijn wij van mening, dat de door de toenmalige minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening aangekondigde nota volkshuisvesting niet uitgevoerd, althans niet in uw beleid dient te worden opgenomen alvorens de bevol king zich hierover kan uitspreken middels de nieuwe verkiezingen', al dus het wijkorgaan Tot 27 augustus zijn er in het prentenkabinet van het Haagse Ge meentemuseum tekeningen en litho's te zien van de Amsterdammer Ed Dukkers: in een speelse en open te kentrant verwerkt Dukkers beeldmo tieven van exotische aard, uit de Mexicaanse volkskunst, uit de comme dia dell'arte en uit onze eigen gouden eeuw tot pittige, compacte en dikwijls humoristische scènes. Van Kees Maks, leerling van Breit- ner, vooral bekend als schilder van cabaret, cursus, revue en theater, wordt deze zomer tot 9 september een overzichts- en herinneringsten toonstelling gehouden in het Museum Dinghuis te Deurne. De Oude Kunst- en Antiekbeurs de 24ste zal dit jaar van 21 septem ber tot 12 oktober in uiteraard het Museum 'Het Prinsenhof te Delft gehouden worden. Onderschrift, gelezen bij een ver siering van Openbaar Kunst-bezit in de trein; Corneille, 'Loiseau et la terre fleurie', particuliere col lectie. Het Noordbrabants Museum in 's Hertogenbosch heeft twee doeken aangekocht, daterend uit 1929 en 1930, van de Bosschenaar Jan Sluyters, die een groot deel van zijn leven in Parijs hóeft doorgebracht. Bij het ministerie van CRM is de dr. mr. F. J. Duparcprijs ingesteld die eens in drie jaar wordt toegekend aan een archiefambtenaar die de meest waardevolle studie op het gebied van de archiefwetenschap of het archief recht heeft vervaardigo en daarmee in de geest handelt van de zojuist gepen sioneerde raadsadviseur voor culturele zaken van het ministerie van CRM wiens naam de prijs (ƒ2000-) draagt. Kunstenaars die willen meedingen naar de portretprijs Paul-Louis Weil ier (20.000 Fr.Frs) moeten sich daar toe vóór 1 december melden bij Le sécrétariat de l'Académie des Beaux Arts, 23 Quai de Conti, Paris VI. DEN HAAG De federatie van christen-democratische jongerenorga nisaties CHJO/KVPJG is ernstig te leurgesteld over het feit, dat KVP, ARP en CHU bij de vervroegde ver kiezingen niet uitkomen met een ge meenschappelijke kandidatenlijst. 'Het beroep op organisatorische problemen, die zo'n lijst onmogelijk maken, illus treert een gebrek aan politieke moed en fut', aldus de gisteren gegeven verklaring van de federatie. Naar de mening van de federatie zal voorkomen moeten worden dat de indruk wordt gevestigd dat vier jaar praten door de drie partijen op niets is uitgedraaid. Daarom zullen de par tijbesturen uiterlijk begin september dienen uit te spreken over een nieu we basisfilosofie voor christen-demo cratisch handelen, een duidelijk en concreet politiek program van pro gressieve signatuur en de mogelijk heid een stembusakkoord te slui'm met PvdA en D'66, aldus de verkla ring. Scène uit 'The George Jackson Black and White Minstrel Show'. Die worden, dunkt ons, dagelijks op veel intensere wijze met het probleem geconfronteerd. Goedwillende blan ken, die op deze wijze een spiegel wordt voorgehouden? Ze zullen zich zelf niet herkennen in de blanke met de zweep vaia krokodillenleer en bo vendien kunnen ze door alle opgewor pen bomen het bos van de dagelijkse discriminatie niet meer zien. Moet de show dan genoten worden als show alleen? Daarvoor wordt er teveel in gepraat en is het gesproken woord, althans in Mickery, te vaak onver- staan. Alle onmiskenbaar góede be doelingen ten spijt: een beetje een voudiger en rechtlijniger had ook wel gekund. W. Wlelek-Berg AMSTERDAM Ter gelegenheid van de World Assoc ation Youth Assembly die eens in de drie jaar wordt gehou den, vertrekt op 21 augustus een groep van 14 spelers van het 'Docu mentair Actueel Theater' naar Man chester. Zij gaan daar ongeveer rijf verschillende voorstellingen geven van het programma 'A shoe for the poor" dat een 'kruising van een sub tiele eenacter en een schaamtelcc.e happening' wordt genoemd door de auteur Alain Teister. Het werd eens opgevoerd tijdens een internationale conferentie over ontw kkelingshulp in Bergen. Fons Eickholt zal het stuk in Engeland regisseren in plaats van de auteur, die ziek is. MAASTRICHT Het Limburgs Symfonie Orkest wil met zijn pro gramma van het seizoen 1972-1973 'meer naar het publiek toe spelen'. Dat zei dirigent André Rieu op een persconferentie in Maastricht waar een toelichting op dit nieuwe pro gramma werd gegeven. Het gaat duidelijk de populaire kant op met Gershwin (Rhapsody in Blue en Pianoconcert) en Johann Strauss (Die Fledermaus) naast Bach, Beetho ven en Mozart. Hoogtepunt van het sizoen wordt waarschijnlijk de opvoe ring van Mozarts 'Die Entführung aus dem Serail' met solistische medewer king van het Duitse operagezelschap 'Dtlsseldorf am Rhein' op 9 november. Meer dan voorheen zullen Limburgse solisten bij het orkest aan bod komen; ter ondersteuning van de muziekcul tuur in Limburg, meent men. Toch wordt er ook voorzichtig iets aan de eigentijdse muziekcultuur gedaan op het terrein van de scheppende toon kunst. Ter gelegenheid van de 80ste verjaardag van Hendrik Andriesspn wordt een feestconcert gegeven (14 oktober) met uiteraard werken van Hendrik Andriessen, en op de andere programma's staan ook werken van Ton de Leeuw, Charles Ives, en Bartók. f ADVERTENTIE) 16 augustus 1972 tweede klasse Prijzen van 15,zijn gevallen op nummers eindigende op: 1 50,zijn gevallen, op nummers eindigende op: 64 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 03 ÏOO,zijn gevallen op nummers eindigende op: 886 100,zijn gevallen op nummers eindigende op: 615 200,zijn gevallen op nummers eindigende op: 138 400,zijn gevallen op nummers eindigende op: 543 f 1.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: 3497 Een prijs van 2.000,is gevallen op het nummer: 066037 f 2.000,Is gevallen op het nummer: 001008 2.000,is gevallen op het nummer: 098493 2.000,is gevallen op het nummer: 057094 2.000,is gevallen op het nummer: 060294 Ds prijs van 5.000,is gevallen op het nummer: 051640 50.000,— is gevallen op het nummer: 041900 Een extra prijs van 100.000,is gevallen in de serie B Op het nummer: 066385 En een troostprijs van 2.000,op nummer: 066385 van elk van de andere series. Een extra prijs van 100.000 is gevallen in de serie B op het nummer: 092006 En een troostprijs van 2.000 op nummer: 092006 van elk van de andere series.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11