IS GEEN DAG MOORÏ>op| jarige ion&e bekend Familieberichten INSTITUUT SCKOEVER opleidingen aanvang septembei Leraar N b (8 lessen) timmere Leraar Engels (2 lessen) Leraar a.v.o. (2 lessen) ieraar N XXIII (brood- banketbakken) Leraar NI (wis- en natuurkundi administratief assistente DE KRANT KUNT U NIET MISSI 'CruMHp Roof rnotieh maar is on goed dat er politie is! TROUW/KWARTET DINSDAG 15 AUGUSTUS 1972 Augustus 1922 Augustus 1972. Gode dankbaar, voor de vele Zegeningen die wij moch ten ontvangen, hopen wij D.V. 18 aug. met onze kinde ren, kleinkinderen en fam., ons 50-jarig Huwelijksfeest te vieren. W. Hogeveen R. Hogeveen-Roos Receptie: Vrijdag 18 augustus a.s. in het "Centrum", achter de Geref. Kerk, Stationsstraat. Afz.: W. Hogeveen, Ambachtsherenlaan 41, Zoetermeer. 1922 1972 D.V. 23 augustus hopen onze lieve ouders en grootouders, de heer en mevrouw J. Overduin J. P. Overduin-Peerenboom de dag te herdenken, waarop zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen: Lisse: J. de Greef-Overduin A. de Greef Henk - Josien - Jaquelien Leiden: P. M. Overduin R. W. Overduin-Keekstra Annemarie - Paulien Gelegenheid tot gelukwensen op 23 augustus van 4.30 tot 6 uur in Restaurant „in den Vergulden Turk", Steen straat 2. Leiden, Herengracht 19. "Die veel gearbeid heeft in den Heere". Romeinen 16 12 E. Diep ontroerd delen wij u mede, dat op de dag, waarop hij 74 jaar oud werd, onze Hemelse Vader plotseling uit ons midden tot Zich nam onze ge liefde Broeder, Zwager en Oom Pieter Kors Dommisse Ridder in de Orde van Oranje-Nassau 's-Gravenhage: H. Dommisse A. Dommisse-Van der Zee Vancouver: T. Dommisse Wassenaar: J. C. Dommisse 's-Gravenhage: C. P. H. Dommisse M. Dommisse-Nijveldt C. P. J. Dommisse M. Dommisse-Veen Kees-Jan Annemarieke, Alexander A. A. G. Dommisse L. Dommisse-Dalebout Marianne Delft: I-I. Veen D. A. M. L. Veen-Dommisse Eveline Katwijk aan Zee, 12 augustus 1972. De overledene is opgebaard ten huize van zijn broer, Van Hogenhoucklaan 132 te 's-Gravenhage. Gelegenheid tot condoleancebezoek a.s. woensdag tussen 15 en 16 uur en van 19 tot 20 uur aan bovengenoemd adres. De teraardebestelling zal plaatsvinden op donder dag 17 augustus 1972 om 15 uur op de algemene begraafplaats te Maassluis. Het algemeen bestuur van de N.C.R.V. geeft met leedwezen kennis van het plotseling overlijden van de heer P. K. Dommisse te Katwijk aan Zee. De heer Dommisse was de initiatiefnemer tot de oprichting van de Ned. Chr. Radio Vereniging in 1924. Tot 1969 heeft hij deel uitgemaakt van ons alge meen bestuur. Gode dankbaar en met respect voor de arbeid die hij heeft verricht zullen wij deze "man van het eerste uur" gedenken. Hij heeft zeer veel voor Prot. Chr. Nederland in het algemeen en voor de N.C.R.V. in het bijzon der betekend. Baarn, 12 augustus 1972. Namens het algemeen bestuur: dr. mr. J. Ozinga - voorzitter. G. A. Kieft - secretaris. Tijdens onze vakantie werd onverwachts van ons weggenomen onze vriend en leider P. K. Dommisse Zijn kaagmatrozen Katwijk, augustus 1972. Op de dag des HEEREN is ingegaan tot zijn eeuwige rust, mijn lieve Man, onze zorgzame Vader en Grootvader Jan Baan op de leeftijd van 74 jaar. Er blijft dus een sabbatsrust voor het volk van God. Hebr. 4 vers 9 N. Baan-Euser S. Wiersma-Baan H.l. Ambacht: Driebergen: Woudrichem: Zwijndrecht: A. Wiersma J. Baan N. Baan-van Die J. Baan A. Baan-van Noort G. Baan L. N. Baan-Bijl Dordrecht: T. Baan B. Baan-van der Ven en kleinkinderen H.l. Ambacht, 13 augustus 1972. Rijksstraatweg 2. Geen bloemen - Geen toespraken Gelegenheid tot condoleren woensdagavond 16 augustus a.s. van 7.00 tot 8.30 uur in het vereni gingsgebouw achter de Maranathakerk aan de Koninginneweg. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 17 augustus om 3.00 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Jeroen Boschlaan te Zwijndrecht, waaraan vooraf zal gaan een samenkomst in de Maranathakerk aan de Pr. Beatrixstraat om 2 uur. God heeft uit ons midden weggenomen onze beste Zwager Jan Baan op de leeftijd van 74 jaar. Ik kan gaan slapen zonder zorgen, want slapend kom ik bij U thuis. Alleen bij U ben ik geborgen. Gij doet mij rusten tot de morgen, en wonen in een veilig huis. Ps. 4 3 13 augustus 1972 Familie Euser „Op U, o Heere betrouw ik, Laat mij niet beschaamd worden in Eeuwigheid" Heden heeft de Here uit zijn lijden verlost, onze zorgzame Schoonvader, Groot- en Overgrootvader Antoon van Hove weduwnaar van A. E. van Wijnen eerder van M. G. Regeer in de gezegende ouderdom van bijna 88 jaar. Uit aller naam: J. van Hove van der Meij Leiden, 11 augustus 1972. Huize „Groenhoven", Witte Rozenstraat 21. Correspondentie-adres: Maredijk 13d. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van huize „Groenhoven", ingang Witte Rozenstraat 19. Bezoek aan de rouwkamer: dinsdagavond a.s. van 7.00 tot 8.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden woensdag 16 augustus a.s. in de aula van huize „Groenhoven", ingang Witte Rozenstraat 19, aanvang 10.30 uur, waarna de begrafenis te 11.30 uur zal plaats vinden op de algemene begraafplaats „Rhijnhof". Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Hiermede geven wij U kennis, dat de Here uit ons midden heeft weggenomen onze geliefde zuster, schoonzuster, tante en oud-tante en onze geliefde broer, zwager, oom en oud-oom Wilhelmina Gerarda Yaandrager-Dogterom op de leeftijd van 79 jaar, overleden op 12 augustus en Gerrit Vaandrager op de leeftijd van 75 jaar, overleden op 13 augustus. Namens de familie: Lekkerkerk: J. Drapers-Dogterom Moerkapelle: G. Dijkshoorn-Vaandrager Bergschenhoek: G. v.d. Berg-Vaandrager J. v.d. Berg Bergschenhoek: W. Vaandrager J. Vaandrager-van Vliet Bergschenhoek, 14 augustus 1972. Rottekade 10. Gelegenheid tot rouwbezoek woensdagavond van 7.30 tot 8 uur in de rouwkamer Voorschoterlaan 51 te Rotterdam. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben don derdag 17 augustus a.s. om 12 uur op de algemene begraafplaats te Bergschenhoek. Vertrek vanaf de rouwkamer ca. 11.30 uur. Tot onze diepe droefheid behaagde het de Here plotseling uit ons midden weg te nemen onze ge liefde Broeder, Zwager en Oom Aart Stout op de leeftijd van 56 jaar. Rhoon: Adr. Groen eb oom-Stout A. Groeneboom Rhoon: A. Stout W. E. Stout-Vogelaar Rhoon: P. Stout J. C. Stout-Verhoef Rotterdam: A. Uitbeierse-Stout J. Uitbeierse Rotterdam: A. Monster-Stout L. Monster Rhoon: A. Gardenier-Stout D. Gardenier Rhoon: A. van der Pols-de Snayer W. van der Pols nichten en neven Rhoon, 11 augustus 1972. Heden ontsliep in volle vrede, na een langdurige ziekte, onze innig geliefde vader Jacobus Kukler in de ouderdom van 74 jaar. Katwijk aan Zee, 12 augustus 1972. Riet en Jan In rustig vertrouwen op zijn Heer en Heiland ontsliep onze lieve Man, Vader en Grootvader Frederik Nijland in de leeftijd van 68 jaar. Driebergen: L. F. Nijland-Kerkhof Formby (Eng.): G. C. Weeda-Nijland L. Weeda Haarlem: K. Nijland Kreta: D. Nijland B. E. Nijland-Bossenbroek Utrecht: F. Nijland J. T. Nijland-Groeneboer Driebergen: G. Nijland D. M. Nijland-Bleijerveld W. Nijland en verloofde Th. Nijland en kleinkinderen Driebergen, 13 augustus 1972 Prinses Irenelaan 6 De rouwdienst wordt gehouden donderdag 17 augustus a.s. nam. 2 uur in de aula van de nieuwe algemene begraafplaats te Driebergen, waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafems in de aula van de begraafplaats. Op 13 augustus overleed te Driebergen onze beste Broer, Zwager en Oom Frederik Nijland echtgenoot van L. F. Kerkhof. Zijn leven was in Christus. Enschede: J. H. Nijland W. Nijland-van de Wal Bilthoven: H. Nijland H. A. Nijland-Bruins Utrecht: H. Jonker-Nijland J. L. Jonker Apeldoorn: H. Wieringa-Nijland D. Wieringa Den Helder: G. Nijland M. Nijland-van Tilburg neven en nichten. Opgeroepen tot zijn Heer en Heiland onze be minde zwager Frederik Nijland Hij werd 68 jaar. Delft: C. J. van Drimmelen- Kerkhof A. G. van Drimmelen Nieuw Beijerland: F. J. Kerkhof A. Kerkhof-van Rijswijk Gorinchem: W. Kerkhof P. Kerkhof-Baars Maassluis: J. H. Kerkhof M. Kerkhof-Hajer Delft: C. Kerkhof A. Kerkhof-de Goede Oss: K. v.d. Gaag-Kerkhof A. v.d. Gaag 13 augustus 1972. Het bestuur van de Chr. Nat Schoolvereniging geeft met diep leedwezen kennis van het over lijden van zijn medebestuurslid Dirk van Beek Zijn hechte vriendschap, zijn grote trouw en zijn warme liefde voor de school zullen bij ons in dankbare herinnering blijven voortleven. Moge Hij Die alleen waarlijk troosten kan zijn vrouw en kinderen gedenken in dit zware verlies. Voor het bestuur: W. Hartgers, voorzitter. W. Wilbrink, secretaris. Beekbergen, 13 augustus 1972. „Zie, Ik heb u in Mijn hand palmen gegraveerd Jesaja 49 16 Heden nam God, op de leeftijd van 80 jaar, na een kortstondige ziekte tot Zich, mijn lieve Man, onze zorgzame Vader, Grootvader en Overgroot vader Paulus van Rijn Hij leeft in onze dankbare herinnering voort Rijswijk (Z.H.): H. A. van Rijn-Moerkerken P. Vosveld-van Rijn E. Th. Vosveld Cattai (Australië N.S.W.): G. M. van'Rijn-Browne Den Haag: D. van Rijn I. G. van Rijn-de Bilt Voorhout: P. H. van Rijn A. J. V. van Rijn-van Beem Landsmeer: F. A. van Rijn C. J. van Rijn-Dekker Zeist: H. P. Dokter-van Rijn H. J. Dokter Ede: A. van Rijn B. A. van Rijn-van der Kooi Rijswijk (Z.H.), 12 augustus 1972. Cromhoutlaan 48. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het gem. ziekenhuis Leyenburg, Leyweg 275 te Den Haag. Geen bezoek aan de rouwkamer De begrafenis zal plaatshebben donderdag 17 augustus om 10.30 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Sir Winston Churchill-laan te Rijs wijk (Z.H.), voorafgegaan door een rouwdienst in de Messiaskerk, Gen. Berenschotlaan 14 eveneens te Rijswijk (Z.H.). Deze rouwdienst vangt aan om 9.30 uur en wordt geleid door Drs. J. Faber. Waar de weg mij brengen moge, aan des Vaders trouwe hand loop ik met gesloten ogen naar het onbekende land. Gez. 300a vers 4 Heden ontsliep in volle vrede, na een langdurige ziekte onze innig geliefde man en vader Jacobus Kukler in de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam: G. Kukler-Teunissen Katwijk aan Zee, 12 augustus 1972. Boulevard 124. Correspondentie-adres: Roest van Limburgstraat 10c. Geen bezoek - Geen toespraken De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 16 aug. 1972, des nam. omsteeks 2.30 uur op de nieuwe begraafplaats „Duinrust" aan de Parklaan te Kat wijk aan Zee. Gelegenheid tot condoleren, na de teraardebestel ling, in het Hervormd Kerkelijk Centrum, Voor straat 74 te Katwijk aan Zee. Heden overleed zacht en kalm onze lieve Moeder en Oma. Zuster, Behuwdzusrer en Tante Johanna Nelemans wed. van Jacob Cornelis Buslnk pp de leeftijd van 72 Jaar. Dordrecht. 12 augustus 1972. Rijnstraat 15 Ede: J. E. Uittenbogaard- Bustnk P. Uittenbogaard Amsterdam: M. v, d. Kuyl-Busink B. J. v. d. Kuyl Laren (N-H.J: M. Beunder-Buslnk L. Beunder Dordrecht: J. Bustnk J. Busink-Baan Ede: D. Busink P. Buslnk-Harteveld Letdschendam: C. van Driel-Busink C. van Driel en kleinkinderen. De overledene ligt opgebaard ln de rouwkamer van het Gem. Ziekenhuis. Banka- straat 57. Bezoek van 1115 uur en 18.3019.30 uur Gelegenheid tot condoleren aldaar dinsdagavond van 18.30—19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden woensdag 16 aug. a s. op de algemene be graafplaats aan de Nassau- weg om 14.45 uur vanuit de aula. Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel on verwacht, onze lieve zuster en tante Jannetje Buitendijk ln de ouderdom van 73 Jaar M. van Houten-Buitendijk Bép De begrafenis is bepaald op donderdag 17 augustus a s. om 11 uur op de begraaf plaats „Rhijnhof" t« Leiden Heden behaagde het de Heere geheel onverwacht uit ons midden weg te nemen onze zeer geliefde Vrouw. Moeder en Grootmoeder Alida Haasnoot geboren v.d Plas op dc leeftijd van 5i Jaar. Katwijk: L. Haasnoot W. Haasnoot I Haasnoot-Knoes'.er Lida. Kees L W Haasnoot Rijnsburg: A. C. Star-Haasnoot B Star Gerrit, Leo en Bastiaan Katwijk a/d Rijn, 14 augustus 1972. Baron v. Wassenaerlaan 5. Gelegenheid tot condoleren des nam. van 35 en 79 uur. Geen bloemen De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 18 augustus des nam. 2.15 uur in de kerk van do Geref. Gemeente, Re misestraat 15, Katwijk, waar na de begrafenis zal plaats vinden omstreeks 3.00 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Zuidstraat te Katwijk aan Zee Voor uw belangstelling betoond tijdens de ziekte en deelneming na het overlijden van Jan van Pelt weduwnaar van J. Booij betuigen wij u onze nartelijke dank B. van Pelt M. van Pelt-V'an de Giesen A. Vermey-VaD Pelt L. Vcrmey klein- cn achterkleinkinderen. Dordrecht, augustus 1972. BONTIA MEENT 40 Bedorven maag en diarree kosten u vakantiedagen Het gebeurt zo vaak. Vooral op vakantie. Andere leef-, drink- en eetgewoonten. En plotseling overkomt het u. Bedorven maag. Diarree. Een nare maag- en darmstoornis heeft u in z'n greep. Neem dan ENTQSORBINE: witte aangename tabletten. Met 6 snelwerkende middelen. Brengt uw maag tot rust. Zuivert de ingewanden. Stopt diarree. ENTOSORBINE neemt prettig in cL en helpt direkt. (vS^'-D Het mag in geen reis- \\f apotheek ontbreken. Neem zo'n buisje mee. ENTOSORBINE zuivert maag en ingewanden Rotterdam Mathenesserlaan 145 tel. 36 49 20 - 36( Randweg 16-18 tel. 190519 Vlaardingen Verploegh Chasséplein 4 tel. 344991 Secretaresse Stenografie (Nederlai Europees-Secretaresse Frans-Duits-Engels) Afdelings-Secretaresse Typen Receptioniste Talen Kantoor-Assistent(e) (beginners-gevorderde Kantoor-Assistent(e) A handelscorrespondent Boekhouden spreekvaardigheid) Marketing Talenpracticum Algemene Ontwikkeling Lower Cambridge Middeifstandsopleiding Proficiency Cambrld Instituten zijn ook gevestigd te Amsterdam Arnhem 's-Gravenhage Hilversum Nijmegen Rijswijk Tilburg Utrecht VERENIGING VOOR CHRISTELIJK BEROEPSONDERWIJS VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Gevraagd met ingang van de nieuwe ci sus aan de chr. lagere technische schc te Leiden: Tevens i.v.m. ziekte voor tijdelijk gevraag Beide volledig lesrooster. Positief chr. levensovertuiging. Sollicitaties z.s.m. te richten aan de diri teur, de heer M. Wielinga, Toorenveltstra 28, Oegstgeest. tel. 01710-51169 (huis) 01710-32452 (school). Wij vragen voor onze groothandel in luxe artikelen een van 15-18 jaar, met enkele jaren voortgezet onderwijs (mavo, leavo, industrie- en huishoudschool o.i.d.) Wij zullen deze jongedame in eigen bedrijf opleiden voor het bedienen van een boekhoudmachine. Sollicitaties schriftelijk of mondeling na telefonische' afspraak. N.V. HANDELMAATSCHAPPIJ v.d. N.V. v/h EDUARD GOUDSMIT Conradstraat 18E (Groothandelsgebouw), Rotterdam, telefoon 010 - 119633. Op zekere morgen vindt een 12-jarige jongen uit Amsterdam een 76-jarige antiquair met ingeslagen schedel achter zijn winkel. Dit zijn de feiten, die aanleiding geven tot een.krantebericht met een kop over 5 kolommen. Dat komt in de krant. Wat niet in de krant komt? Hoe het politie-apparaat gaat f unctioneren om deze moord op te lossen! Een paar gegevens: Het onderzoek in de winkel neemt 26 Vs uur in beslag. Het buurtonderzoek levert bin nen 24 uur vijf getuigen op, die vrij nauwkeurig de signalemen ten van dader en handlangster helpen vaststellen. De eerste twee weken werken 60 rechercheurs 16 uur per dag aan de zaak. De volgende twee weken 40 rechercheurs 14 uren daags. i redenen veranderd. De vierde tot de zesde week 20 rechercheurs dagelijks 12 .uur. Tenslotte voor de rest van de tijd tot het einde van 't onderzoek 10 rechercheurs met een normale dagtaak van 8'h uur. 3'/2 Maand na de moord wordt de hoofdverdachte gearresteerd. Bij zijn handlangster worden kranteknipsels en het moord wapen,een smeedijzeren pook aangetroffen. De jonge vrouw bekent. De man legt eveneens een bekentenis af, maar zal deze later voor de rechtbank weer intrekken. Tussen de dag van het misdrijf en de arrestaties liggenlöweken en -ea. 19.000 manuren van de Amsterdamse recherche. Deze hoorde 1200personen, trokruim 1000 foto's uit eigen archief na, verspreidde 5000 buurtverzoe- ken om medewerking, contro leerde permanent 60 café's en koffiehuizen, had nog eens extra 2 x100 manuren nodig om een valse bekentenis en dito getui genverklaring te ontzenuwen. Elk koppel (twee) rechercheurs legde gemiddeld 60 km per dag af. De verklaringen en bekente nissen vulden een dossier van dik 1000 bladzijden. De verdach ten kragen respectievelijk 12 en 4 jaar met aftrek - de Amster damse rechercheurs een compli ment van de officier van justitie, mr.J.J.Abspoel. Dit zijn enige nuchtere cijfers. Cijfers, die meer dan woorden vertellen, wat er aan zo'n kran tenbericht vast zit. Cijfers van alle dag in een politiekorps. Cijfers, die nooit in de krant komen. Maar die wel-aantonen dat de politie meer doet dan bekeurin gen uitdelen. Of üetsedieven grijpen. Of het verkeer regelen. Of een dronken automobilist arresteren. Of een burenruzie sussen. Of een rel intomen. Toch is de politieman geen wonder op twee benen. Hij blijft - na strenge selectie en degelijke opleiding - gewoon een mens. Een man die net als Iedereen in onze maat schappij zijn taak vervult. Dat deze taak hem vaak plaatst tegenover een mede burger komt omdat hij, als politieman, juist zijn mede- mensenmoetbeschermen.Hij ontmoet daarbij gevaar, maar ook onwetendheid en onbe grip. Toch kunt hem nodig hebben. Morgen al. Vannacht nog.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 12