SOEDAN KONDIGT BOYCOT SPELEN AAN Hockeyteam moet morele kater van oorlog opvangen Fischer protesteert tegen 'ziekte' Sportieve revanche van Pakistan op India - - i - r - r lp' Wereldrecord Lasse Viren Moedig spel van veteraan Van Eijsden Europees record voor Boere op 100 m vrije slag Mark Cox wint Mansveld bij selectie TROUW KWARTET DINSDAG 15 AUGUSTUS 1972 SPORT Tll/K AMSTERDAM Hoewel de Hoge Raad voor de sport in Afrika de SCSA, gisteren alle Afrikaanse lan den opriep naar Münehen te reizen om deel te nemen aan de Olympi sche Spelen, blijft er een bovcot- dreiging hangen, indien Rhodesië niet alsnog van de Spelen wordt geweerd. Soedan zal dan, zo ver klaarde Salah Abdelal, minister van jeugd- en sportzaken in Khartoem, niet aan de Spelen deelnemen als de Rhodesische ploeg wordt toegestaan in Münehen uit te komen. Hij voeg de er aan toe dat de Soedanese atleten wel naar Münehen zouden vertrekken, maar onmiddellijk de te rugreis aanvaarden als het congres van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op 19 augustus ten gunste van Rhodesië beslist. Eerder hebben Tanzania en Sierra Leone al aangekondigd niet aan de Spelen deel te nemen vanwege de toelating van Rhodesië. De organisatie van Af rikaanse eenheid, waarbij 41 landen zijn aangesloten, deed vorige week een beroep op zijn leden om de Spelen te boycotten in geval van deelneming van de Rhodesiërs. Officieel heeft, aldus de perschef van het organisatiecomité van de Spelen, Hans Klein, in Münehen verklaard, nog geen enkel Afrikaans land officieel afgezegd. 'Integendeel, Sierra Leone komt in ieder geval. Het heeft voorzitter Willy Daume bericht zelfs te zullen deelnemen indien andere landen zich om de Rhodesische kwestie terugtrekken. De financiering van de reis van de ploeg van Sierra Leone, is nu ook rond dankzij een geldinzameling door een comité in Münehen.' Hans Klein vertelde voorts, dat Tanzania, hoewel het niet op het afgesproken tijdstip in Münehen is gearriveerd, aan de organisatie in Münehen geen bericht van niet-komen heeft ge stuurd. In Münehen zijn op het ogenblik 1472 atelten uit 50 landen Up weg naar ."Münehen. De kwartiermakers Jan Cottaar (directeur NOC), mej. Van de Broek (secretaresse). Brain Leeuwenhoek (chef de mission), uitzwaaier Cees Kerdcl (voorzitter NOC) en Hans de Jongste (delegatie-arts) zien het wel vrolijk in; hordenloper Hans van Enkhuizen heeft, eenzaam op het Utrechtse centraal station, minder reden tot lachen. Zie: Kwartiermakers. Avaaronder negen Afrikaanse aange komen. Uit Afrika hebben de vol gende aantallen deelnemers en offi cials zich gemeld: 1 uit Egypte, 45 uit Ethiopië, 77 uit Kenia, 2 uit Lesoto, 27 uit Marokko, 48 uit Rho desië, 1 uit Senegal, 3 uit Soedan en 43 uit Uganda. Oproep De oproep aan de Afrikaanse naties om wel naar Münehen te gaan en er deel te nemen aan de Spelen, wan neer Rhodesië zich aan de door het IOC opgestelde regels (Rhodesië moet deelnemen als Britse kolonie onder de vlag waaronder het ook in 1964 in Tokio uitkwam en het Brit se volkslied) houdt, kwam gisteren in Lagos van Abraham Ordia. de Nigeriaanse voorzitter van de Hoge Raad voor de sport in Afrika. In zijn oproep aan alle Afrikaanse nati onale Olympische comité's zei hij: 'Iedereen moet aan de Spelen deel nemen, willen we niet op pijnlijke wijze breken met het IOC. Afrika zal iil dat geval nooit meer serieus worden genomen in de toekomst.' Abraham Ordia waarschuwde tevens, dat 'indien Rhodesië in strijd met de voorschriften van het IOC handelt, alle Afrikaanse ploegen zich dienen terug te trekken.' Abraham Ordia kwam tot zijn ver klaringen na de vergadering die de SCSA had belegd over het rapport, dat een tweemans delegatie van de raad na een bezoek aan Münehen vorige week, had opgesteld. 'De raad baseert zijn oproep op het mede op voorstel van Afrikaanse landen be reikte akkoord, waarin aan Rhodesië beperkende bepalingen zijn opge legd.' Brits volkslied Tot nog toe heeft Rhodesië zich in derdaad aan de overeenkomst gehou den. Gisteren, tijdens de officiële 'in kwartiering' in het Olympisch dorp, klonk bij het hijsen van de oude Rhodesische vlag (een donker blauw dundoek met in een hoek de Britse vlag) het 'God save -the Queen'. Olympisch dorpburgemees ter Walter Tröger a'erwelkomde de 47 man en vrouw sterke delegatie met: 'Beste gasten uit Zuid Rhodesië, het is een groot genoegen u hier welkom te mogen heten ter gelegen heid van de Spelen van de twintig ste Olympiade. 'Team-leid,er Oscar Plaskitt vertelde: 'Ik noch iemand anders van onze delegatie zal over andere zaken dan sport spreken. Daarvoor zijn we gekomen. Zodra er andere vragen worden gesteld zullen wij onze mond houden.' In vol ornaat, met de Oranje leeuw fier op de borst, vertrokken gister morgen de Nederlandse kwartierma- kes naar Münehen, uitgeleide ge daan door NOC-voorzitter Cees Ker- del. Ongeveer tegelijkertijd zat op het Utrechtse centraal station de teleurgestelde atleet Hans van Enk huizen, één van de velen, die Münehen niet hebben gehaald. Wat dat betreft niets bijzonders. Wel bijzonder was de reden van zijn verblijf in Utrecht. Hij stond op het punt een bij voorbaat nutteloze reis naar wedstrijden in Munchen te ma ken, nadat hij eerder al (indirect op kosten van het NOC) een zelfde nutteloze reis naar het Italiaanse Viareggio had gemaakt. Niet direct omdat hij daar (opnieuw) niet aan de limiet op de 110 meter horden had a'oldaan, maar vooral omdat hij bij voorbaat reeds voor Münehen was afgewezen. Vorige week. Pas zondagavond hoorde hij hiervan (te lefonisch) van KNAU-man Hes Gre- wer. Trouwens: liep ook Joke van Cerven vrijdagavond op Papendal niet een dol-komische en nutteloze race omdat zij toen ook nog niet wist wat er over haar was beslist? Die fraaie blazers met embleem doen dan wat wrang aan. Ook al blijft de KNAU de grote 'nalatige'. 'Drugs' De drie Britse zwemmers, die zoals gisteren in Trouw-Kwartet gemeld door de Britse zwembond uit de Olympische ploeg zijn gezet na een rel over druggebruik, zullen defini tief niet naar Münehen gaan om deel te nemen aan de Olympische Spelen. Ray Terrell, de beste all roundzwemmer van de Britten, had protest aangetekend tegen de uit sluiting. Hij ontkende drugs te heb ben gebruikt en vroeg om weer in de ploeg te worden opgenomen. Rowland Jones, de tweede zwemmer, zou ook een protest hebben inge- j diend, maar volgens een zegs- I man van de zwembond zou dit protest nooit zijn ontvangen. De derde man, Tyrone Tozer, die in Zuid-Afrika is geboren maar een Brits paspoort bezit, verklaarde gis- teren, dat hij bij twee gelegenheden j drugs had gebruikt. Hij tekende I geen protest aan. De 19-jarige Ter rell meende dat zijn uitsluiting een gevolg was van het feit dst hij in de afgelopen dagen in een winkel in Coventry een aantal shirts had ge ruild. Hij zou verdacht worden van diefstal van deze shirts. Terrell ont kende dat hij de shirts gestolen had. Volgens de eigenaar van de zaak was hem van diefstal niets bekend. Maandagmiddag heeft de Britse zwembond het protest van Terrell behandeld en afgewezen. Opnieuw werd meegedeeld dat de drie zwem mers op disciplinaire gronden uit de ploeg waren verwijderd, maar weer werden nadere mededelingen niet verstrekt. Van onze hockeymedewerker PAPENDAL Zaka-üecfdin, pas twee maanden coach van de Olympische en wereldkampioen Pakistan, weet wat er van hem wordt verwacht. Pakistan heeft voor het front van de wereld een enorm gezichts verlies geleden. De oorlog met India ging verloren, Bangla Desj werd een zelfstandige staat. En Pa kistan zelf bleef zitten met een afzichtelijke morele kater. Bhoetto, de sterke man in Pakistan, pro beerde met zijn niet geringe rethorische gaven en diplomatieke inzicht de harde feiten te verdoeze len. Intussen was hij, als fervent anti-militarist, wel zo slim de zwarte piet uit te reiken aan de hoge generaals en andere hoge legerofficieren, die zo pij nlijk in gebreke waren gebleven. De militairen in Pakistan zijn nu volledig uit de gratie geraakt. Ook het hockeyteam, het paradepaard van Pakistan, is niet onberoerd gebleven door de ontwikkelingen van het laat ste anderhalf jaar. De groep militai ren (waarvan de kolonels Dara en Atif de bekendste waren) is vrijwel geheel vervangen door burgers. Atif, de man achter de gouden Pakistaanse ploeg in Mexico, werd op grond van die prestatie bevorderd tot brigade generaal. Nu zit hij als krijgsgevange ne ergens in India achter prikkel draad. Kolonel Dara. een begrip in de hockeywereld, (hij was de stuwende kracht achter het wereldtoernooi, dat zijn eerste editie beleefde in Barcelo na) is door de Pakistaanse hockey- bond weggewerkt. Het feit dat hij een belangrijke functie bekleedt in de FIH houdt zijn ondergang als topfi guur in de sport nog even tegen. Zaka-Uddin, een 36-jarige politie-in- spekteur uit Lahore, is Pakistans nieuwe man. Niet zo belangrijk als Bhoetto, de politicus. Maar wel een figuur van nationale importantie. Want hockey is de belangrijkste sport in Pakistan. Net als in het naburige India. En nu de wapens zijn neerge legd is de enige mogelijkheid tot revanche de strijd op het hockeyveld. Pakistan moet in Münehen weer een gouden medaille winnen. Ten koste van aartsvijand India en pas veel later ten koste van landen als West- Duitsland, Australië en Nederland. Want de rivaliteit tussen de ho ckeyers van India en Pakistan is slechts te vergelijken met die tussen de ijshockeyteams van Tsjechoslowa- kije en Rusland. En Pakistan verkeert door de politieke situatie in de posi tie van de underdog. Op het sportieve vlak ligt dat wel iets anders. MOGELIJKHEDEN Hoewel Zaka de Pakistaande ploeg pas twee maanden onder zijn hoede heeft, kent hij de mogelijkheden, van zijn spelers exact. Zijn filosofie: 'Ik pro beer de spelers te overtuigen van datgene wat ik het best voor e acht. Een speler, die je niet echt weet te overtuigen, zal nooit honderd procent doen wat je wilt. Ik schuw de discus sie dus niet. Maar als de spelers in het veld staan laat ik ze de vrije hand. Alleen als het te gek wordt roep ik wel eens wat. Ik zie ook geen enkele aanleiding ons spelsysteem te veranderen, zoals in Europa onder invloed van de Westduitser Horst Wein gebeurt. Ons aanvallende spel met vijf voorhoedespelers werkt al vanaf 1928 succesvol. Als we een zwak team zouden hebben zou ik in het uiterste geval een voorhoedespeler half terughalen. Maar dat is nu hele maal niet nodig want we zijn sterk genoeg.' Zaka, zelf rechtsbinnen spelend in de Olympische ploegen van '60 en '64, blaakt van zelfvertrouwen. De grens van de overmoed zal hij echter niet licht passeren. Pakistan heeft vorige week 3 oefenpartijen gespeeld tegen Nederland. Zaka heeft nu al een vrij goed beeld hoe de kansen van zijn team er voor staan. Hij zegt: 'Neder land is een van de sterkste hockeyna- ties. Ik houd ook van hun spel omdat het attraktief en open is. De meeste Europese teams zijn te verdedigend ingesteld. Ik ben er zeker van dat we in onze eerste wedstrijd tegen Frank rijk alleen een stelletje Fransen in hun eigen cirkel tegenkomen. Tegen de Belgen zal het niet veel beter zijn.' MINDER STERK Als Ashad Malik, de nieuwe aanvoer der van het Pakistaanse elftal met een begeleider zich in de discussie mengt komt er ineens wat meer naar voren over het Nederlandse team dan de gebruikelijke beleefde gemeen plaatsen. Meent Malik: 'Dit Neder lands team is iets minder sterk dan de Olympische ploegen van '68 en vooral '64. Maar ik geloof wel dat het team in Münehen beter voor de dag zal komen dan in deze oefenpartijen. Op de grote toernooien hebben we altijd moeite met Nederland. In feite hebben we de laatste 15 jaar alleen in Mexico gewonnen. In Barcelona werd het 3—3.' 'Ik heb de wedstrijden in Barcelona alleen via de TV gevolgt,' zo mengt Zaka zich weer in het gesprek. 'Onbe grijpelijk dat Nederland toen van Ja pan verloren heeft. Die nederlaag heeft me wel aan het denken gezet. Het moet iets te maken hebben met nonchalance of onderschatting van de tegenstander. Ik geloof dat het een typisch Nederlands trekje is. Een paar wedstrijden winnen en dan den ken dat je er bent. Dat zal. een Pakistaanse speler nooit gebeuren. De Pakistaanse midvoor Rashid in actie op Papendal tegen Nederland, Hij scoort hier één van zijn doel punten. Doelman Buij is kansloos. Toch was Rashid nog geen schaduw van wat hij normaal is. Voor ons belangrijk, ling word is iedere wedstrijd even En alleen met die instel- je Olympisch kampioen. Onderschatting van een zogenaamd zwakke tegenstander is fataal. Voor mij is een wedstrijd tegen Argentinië even belangrijk als tegen Nederland. Nederland lijkt mij vooral mentaal wisselvallig. Tegen ons is er altijd de volle concentratie. Maar laat ik er wel bij zeggen dat ik blij 'was met die Nederlandse inzinking.' Dank zij die overwinning van Japan plaatste Paki stan zich immers ten koste van Neder land voor de halve finale. Pakistan, dat nergens meer op rekende en al geboekt had voor de terugreis ontliep on die manier een schorsing, die ook voor de komende Spelen verstrekken de gevolgen had kunnen hebben. 'Hel team dat ik aan het werk heb gezien,' vervolgt Zaka, 'vind ik kwets baar. Naar mijn smaak duiken er te weinig spelers op in de voorhoede. Die midvoor Ties Kruize wordt te zwaar belast. Het Nederlandse spel is teveel op een man afgesteld. En die ene man is door een dubbele dekking Montreal stelt zirh reeds kandidaat voor de volgende strijd om de wereldtitel REYKJAVIK (Reuter, AP) Bobby Fischer heeft zijn secondant Fred Cramer opdracht gegeven een officieel protest in te dienen bij scheidsrechter Lothar Schmid tegen het niet ver schijnen van wereldkampioen Boris Spasski voor de veertiende partij. Spasski kon wegens ziekte niet spelen, volgens een medische verklaring, die echter door Fischer niet is geaccep teerd. In het schrijven staat dat Fi scher geen fotocopie heeft ontvangen van de doktersverklaring waarin werd gesteld dat het beter was dat Spasski niet zou spelen. Fischer vindt deze verklaring verder ook te vaag en onvolkomen. Van Russische zijde is tot nu toe geen reactie gekomen op het protest van Fischer. Secondanten van de wereld kampioen verklaarden dat Spasski dinsdag in staat zal zijn weer te spelen. Ondanks de vele problemen rond deze tweekamp om de wereldtitel heeft Jean Drapeau, burgemeester van Mon treal, verklaard dat zijn stad zich kandidaat zal stellen voor de organisa tie van het volgende wereldkampioen schap schaken. 'Dit jaar, waren wij al in de markt, maar Reykjavik bood twee keer zoveel', aldus Drapeau. De winnaar van de tweekamp Fischer- Spasski (de Amerikaan leidt met 85 en heeft nog slechts 4,5 punt nodig) zal in 1975 zijn titel verdedi gen volgens nieuwe regels, die door de Amerikaan Bobby Fischer zijn voorgesteld en door de internationale schaakbond, de Fide, goedgekeurd. Bij de huidige tweekamp worden 24 par tijen gespeeld. De titelhouder wint daarbij als hij 12 punten verzamelt en zijn uitdager als die 12.5 punt be haalt. In 1975 zal gelden dat de speler die als eerste 16 punten verzamelt of een voorsprong van 6 punten, win naar wordt. Bij remise zal gees half punt meer worden toegekend. De uit dager zal worden gekozen over een periode van vier jaar. Eerst worden de zone-wedstrijden gehouden, dan, in 1973, de interzonale wedstrijden en in 1974 de kandidaatswedstrijden. Er komen 10 zone-toernooien en daar uit komen dan 18 spelers tevoorschijn die doorgaan naar de interzonale toer nooien. Uit elk der zones kunnen niet meer dan drie spelers 'promoveren', naar de interzonale wedstrijden. De 18 spelers die overgaan tot de interzonale wedstrijden zullen daar spelen met acht grootmeesters die reeds door de Fide zijn aangewezen: de Russen Paul Keres. Wassili Smis- iow, Michael Tal, Lew Poloegajewski en Leonid Stein, de Joegoslaaf Sweto- zar Gligoritsj, de Hongaar Lajos Por- tisch en de Tsjechoslowaak Wlastimil Hort. Daarbij komen nog zes spelers die geen succes hebben gehad bij het laatste kandidatentoernooi, dat zijn de Russen Esim Geiler, Viktor Kortsnoi en Mark Taimanow, de Deen Bent Larsen, de Westduitser Robert Hübner en de Oostduitser Wolfgang Uhlmann. Als Fischer wereldkampioen wordt dan zullen Boris Spasski en oud kam pioen Tigran Petrosjan zich aanslui ten bij deze zes. De drie beste spelers van elke interzo naal toernooi gaan over naar de afval- ronden van het kandidatentoernooi waaraan ook zal worden deelgenomen door de twee finalisten van de vorige ronde. Als een dezer finalisten de huidige kampioen is, dan zal zijn plaats worden ingenomen door zijn voorganger. De laatste bijzonderheden over de interzonale toernooien zullen worden vastgesteld op het congres van de FIDE op het komende jaarlijkse con gres dat in september in Skopje (Joe goslavië) wordt gehouden. gemakkelijk uit te schakelen. Neder land moet een verdediger opofferen om meer mankracht in de aanval te krijgen. En voor mij zou die aanval ler die kleine 'donkere speler zijn.' (Wouter Leefers, red.). VOETBAL-STIJL Zaka rekent erop dat de medailles in Münehen verdeeld zullen worden lus sen India, Pakistan en West-Duits- land. Outsiders vöor de bronzen me daille acht hij Australië en Neder land. Over West-Duitsland zegt hij: 'Ze hebben het hockeyspel verlaten en gaan over op de voetbalstijl. Ze wer ken enorm met moderne systemen. Maar met al dat geschwitch wordt het wel een beetje een kermis. Ik betwij fel of het Westduitse spel er wel zoveel profijt van zal trekken.' En over India (de eerste tegenstander van Nederland in Münehen): 'India heeft een sterk verjongde ploeg, die technisch heel knap speelt. Maar ik vind dat ze te kort en te veel in de breedte spelen. Ze maken te weinig ruimte. Ik geloof dat wij iets sterker zijn omdat wc steeds meer de diepte pass hanteren.' Zaka. kennelijk goed geïnformeerd, weet dat de velden in Münehen vergelijkbaar zijn met die in Tokio. Egaal, maar stroef. En op zo'n veld is de dieptepass een belang rijk wapen. Pakistan heeft daarom ook de beroemde Asfaq thuisgelaten, die is opgevolgd door de jonge Islah. Deze snelle rechtsbuiten bracht de Nederlandse verdediging door zijn pu re loopsnelheid inderdaad in grote moeilijkheden. Hij is ook een meester in de rebound en scoorde daarmee de meeste doelpunten. Pakistan zal in Münehen ongetwijfeld nog sterker zijn, dan hier in Nederland werd getoond. Midvoor Rashid was nog geen schaduw van wat hij normaal presteert. En Tanvir Dar, vergeleken met Barcelona 15 pond afgevallen was ook nog niet helemaal de oude. Tij dens de vliegreis naar Europa had Tanvir de airconditioning op zijn ge zicht gericht en was vervolgens in slaap gevallen. Toen hij uren later wakker werd was een zenuw boven zijn linkeroog ontstoken. De symme trie van zijn gezicht was daardoor belangrijk verstoord geraakt. In Münehen is dat allemaal voorbij en zal Tanvir Dar, de koning van de strafcorner ongetwijfeld weer topsco rer voor Pakistan worden. 'Maar', zegt Zaka, 'onze coming man is naast Islah de 18-jaige spil, Akhtar Rasooi. Die moet je in de gaten houden.' STOCKHOLM-CIIAMPAJNG (AP- ANP) Van de drie wereldrecords,, die gisteren op de atletiekbanen van Stockholm en Champaign werden ge noteerd was die van de Finse lange afstandloper Lasse Viren op de 2 mijl de meest opmerkelijke. Met 8.14.0 ge lopen in stromende regen, haalde de Fin 3.8 sec. van de oude toptijd van de Belg Emile Puttemans af, die vo rig jaar in Edinburgh 8 17.8 liep. Viren klopte in Stockholm o.a. de Brit Dave Bedford, die niet verder dan een zesde plaats kwam, in 8.28.2. Tweede in Stockholm werd de ont troonde recordhouder Puttemans die met 8.17.2 ook onder de oude wereld tijd bleef. Viren is één van de grote favorieten op de Olympische 5 en 10 km. Kathy Hammond verbeterde tijdens de door de VS gewonnen damesinter land tegen Canada (90-45) het wereld record op de 440 yards. Zij bracht het met 0.2 omlaag tot 52.2. Oude recordhoudster was de Australische Judy Amoore.' De 4 x 440 yards ploeg van de VS (Debra Edwards, Madeline Manning-Jackson. Mable Fergerson en Kathy Hammand) bracht het wereld- drecord met bijna 5 seconden omlaag tot 3.33.9. 100 ljards: 1. Iris Davis 10.3. 200 yards: 1. Rhonda McManus 23.8. 440 yards: 1. Kathy Hammond 52.2 (wereldrecord). 8S0 yards: 1. Wendy Koenig 2.05.4 (hiermee kw^alificeerde zij zich voor de Olympische Spelen). 1500 meter: 1. Francie Larrieu 4.10.7, 2. Glenda Reiser (Canada) 4.10.8, 100 m. horden: 1 Patty Johnson 13.1 4 x 100 yards: l VS (Ferrea, Netter, Render, Davis) 44.9. 4 x 440 yards: 1. VS (Edwards, Manning-Jackson, Fergerson, Hammond) 3.33.9 (wereldrecord). SCHEVENINGEN (ANP)' In betreurenswaardige situatie dat 'oude garde' bij de Nederlandse te: niskampioenschappen zorgt voor h< zout in de pap lijkt ook dit jaar gee verandering te komen. Drong vori jaar Piet Veentjer door tot de hak finales, ditmaal moet.ernstig rekenia worden gehouden met de naarstig aas een come-back werkende Jan Hajei En gisteren, op de openingsdag va de nationale titelstrijd op de Metsbi nen in Scheveningen, strooide de Hü versumse veteraan Piet van Eij§dei wat kruiden in het enigszins taail voorgerecht (de kwalificatieronde ii zowel het heren als damesenkelspel) door leraar Hans Hartog in een vijl setter van moed, beleid en voora trouw de pas af te snijden: 9-7 6g2 31 2-6 7-5. Damcsenkclspcl. voorronde: Lidy Bielefeld Patricia Went 62, 62; Anneloes Schothl st—Annemieke Blom 63, 6—1; Elly Siemw Lisette Boshouwers 61, 61; Nellemie BrouwerDorien Falkenburg 6-0. 63; Ei Appel—Holda van Min 7—5, 6—3. Hercnenkclspel, voorronde: VisscherW 64, 64, 6Slmek—Sie 6^—3, 6—2, 6- WelschenDe Koning, Welschen walk ov Pufkus—Fok 2—6 6i, 6—i. 6—4: De Boe Franker 2—6, 2—6. 6—i, 7—5, 6—0: Ha Bosch 63 6—3 9—7: Blaas—StradmeiJ Blaas walk over; KoekDe Kort 26, 7- 36. S6. 62; VaartiesConstandse 7- 6—3. 6—4; Van Eijsden—Hartog 9—7, 6- 36 2—6 7—5; Knol—Van Mourik 6—3, 2. 61 MOSKOU (ANP) De Rus Vladimir Boere heeft gisteren tijdens de Rus sische kampioenschappen het Europese record op de 100 meter vrije slag ver beterd cn gebracht op 52,51 seconden. Het oude record stond met 52,6 op naam van de Fransman Rousseau. Ook Igor Grivennikov bleef in de finale van de 100 meter vrije slag heren onder het oude Europese re cord van Michel Rousseau met zijn tijd van 52.55 seconden. Reeds in de halve finales hadden Boere en Griven nikov blijk gegeven van hun uitste kende vorm met tijden van 52.9 en 52.8. Het wereldrecord staat op naam van Mark Spitz (VS) met 51.5. Gri vennikov had eerder indruk gemaal met zijn nieuWe nationale record op de 200 meter vrije slag van 1.56.j, slechts 0.9 sec. boven het Europes record van Hans Fassnacht. De voornaamste uitslagen van de finales Tl bisteren zijn: Heren. 100 m vrij: 1. Boere 52.5 (Europe ri-i urd2. Grivennikov 52.5, 3. Koelik 53 7. 4. Mazanov 53.7. 100 m. school: Sloelikov 1.06.4, 2. Pankin 1.06.6, 3. Koslr 1.07.9. Dames. 100 m vrij: 1. Tatjana Solonitsjkzji 1.01.3, 2. Jelena Timosjenko 1.01.5, 3. h> desjda Matoechlna 1.01.8, 100 m. school: 1 LJoedmilla Poroebalko 1.16.9, 2. Tatjam Proednikova 1.17.0, 3. LJoebov Roessanon 1.17.1, 4. Galina Stepanova 1.17.2. CLEVELAND (ANP) De Engels* tennisser Mark Cox heeft in Cleveland zijn eerste W(orld) C(hampionship) T(ennis) toernooi gewonnen. In de finale zegevierde hij in drie uur over de als zesde geplaatste Aüstraliër Bay Ruffels met 6-3 4-6 4-6 6-3 en 64. De 28-jarige Cox, afgestudeerd in Cam bridge, kreeg 10.000 dollar (bijna 32.000 gulden) voor zijn overwinning. AMSTERDAM Bondscoach Fad- hronc heeft gisteravond 14 uitnodi gingen verstuurd voor de nationale selectie, die donderdag bijeenkomt. Fadhronc wilde de namen van de ge- inviteerde spelers niet prijsgeven; hij meende dat eerst de betrokken clubs en spelers ingelicht moeten zijn. Er is alleen bokend. dat de aanvoerder van de FC Den Haag, A. Mansveld, op genomen is in het gezelschap. Zijn re actie: 'Formidabel. Ergens had ik het wel verwacht nu Israël geblesseerd steekt De problemen, die ontstonden nadat Fadhronc me destijds voor de interland tegen Yougoslavië passeer de, zijn inmiddels opgelost Gelukkig wel, want de interland beschouw ik nog steeds als de bekroning van mij® loopbaan'. Rinus Israël is eveneens aan de se lectie toegevoegd. Hij is weliswaar P blesseerd, maar Fadhronc vroeg he® toch in verband met de besprekin gen. die er donderdag met een dele gatie van- het dagelijks bestuur va® de KNVB over de reclamekwestie worden gevoerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 10