gauwdieven 'slaan hun slag' in a vage van camping op Ameland Namen gewonden bij windhoos i Tweeduizend welzijns-werkers gaan een week lang confereren Twee doden en veel gewonden op Ameland 'erbijsterd wadden-eiland maa kt de balans van natuurramp op ïe moeten bij n ramp latregelen nemen? es ep ichtmacht blp flink meenten: snel llissen over iger stemmen Toegang tot verjaardag kost gasten geld 'Via de deur naar buiten gezogen' 'Alleen 's nachts lijntrekken' UW/KWARTET ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1972 BINNENLAIVD T9 Kll ELAND Verbijsterd heeft Ameland gisteren de balans opge- Lkt van de windhoos die het eiland trof en die onder meer twee jen tot gevolg had. Bij alle ellende kwam ook nog dat gauwdieven jkbaar kans hebben gezien hun slag te slaan tussen de puinhopen Be camping Duinoord. ïiddags kwam minister Van Agt in de eerste plaats als minis- (van binnenlandse zaken ad interim in ogenschouw nemen wel- jchade de windhoos had aangericht. Uit uitlatingen van de minister en andere autoriteiten moet voorlopig worden geconcludeerd dat een bijdra ge uit het Nationale Rampenfonds er waarschijnlijk niet in zit. De minister achtte het dubieus of hier van 'natio nale ramp' gesproken kon worden. Een positief geduid, was vooral dat de hulpverlening bijzonder snel op gang is gekomen. De chaos die de windhoos achterliet was ontstellend. Triest was de menselijke ellende die het wadden eiland gisteren overschaduwde. In de aula van de openbare lagere school waar de minder zwaargewon den eerste hulp kregen, spraken we onder meer met Hans Erick en Karin Hermann respectievelijk der tig en een en dertig jaar uit het duitse Lüneberg. In 'n bed zat hun jongste dochtertje Anke van drie jaar, een grote pleister op het hoofd en een pop in de armen. Waar hun achtjarige dochter Monica Hermann was, wist het echtpaar toen nog niet. 'Iemand heeft haar zien lopen, vooro ver krimpend van pijn in de maag streek", was het enige wat haar moe der wist. Later bleek ons dat Monica een van de 'kritieke gevallen' was en dat ze per helikopter was afgevoerd naar een van de Leeuwarder ziekenhuizen. De postbeambte Hermann en zijn gezin waren gisteren twee weken op Ame land. De verhalen over de ramp, die zich gistermorgen rond acht uur in vijf minuten voltrok, zijn vrij nauwkeu rig. De heer K. Buikema uit Voort- huizen: 'De caravans vlogen door de lucht'. Caravans en tenthuisjes wer den als lucifersdoosjes opgelicht ïn weggeslingerd'. Mevrouw Hermann: 'De hemel was zwart. Er kwam steeds meer wind. We probeerden ons tenthuisje aan de stangen vast te houden, maar alles vloog achter ons weg.' Mevrouw N. Homan-Harens uit Nie- kerk vertelt hoe haar caravan met zes mensen er in die er allemaal goed afkwamen enkele malen finaal over de kop vloog. Anderen weten te vertellen hoe de windhoos vanuit de zee het eiland aanviel. De hoos kwam er aan als een waterhoos. 'Het zeewater werd er ze ker vijf tot zes meter in opgezogen', weet een ooggetuige te vertellen. leen onzer verslaggevers HAAG Bij een ramp als die gisteren op Ameland heeft voor- an is de burgemeester de eerst ttwoordelijke om maatregelen te a. Heeft de ramp een zekere ig, zodat hulp en materiaal van gewenst is, dan moet hij een ip doen op de commissaris van ioningin in zijn provincie. De Jssaris is dan verantwoordelijk f], de coördinatie van de hulp die ^Melders komt. is gebruikelijk dat de commissa- Bn de Koningin in zo'n geval ook ilnlster van blnnenlandze zaken ht De commissaris van de Konin- an politie, brandweer, GGD's en Kruis-colonnes uit zijn provincie lp roepen; de dienst Bescher- Bevolking die ook gisteren was wordt ingeschakeld door linisterie van binnenlandse za- 'it ministerie ook neemt als het- is contact op met het ministerie lefensie voor het activeren van luchtmacht en/of marine, indere instanties kunnen bij de lerlening betrokken worden, zo- Je rijksluchtvaartdienst die r verantwoordelijkheid van de iter van verkeer en waterstaat jen het gewone luchtverkeer bo- e Waddenzee verbood om de ■egen vrij te maken voor de igsvliegtuigen. praktijk is het soms moeilijk stellen of de ramp inderdaad lodanige omvang heeft dat de issaris van de Koningin gewaar- 'd moet worden. Burgemeester assen van Rotterdam liet dit b jaren geleden bij de Shell- Jie in Hoogvliet bijvoorbeeld rwege. De toenmalige commissa- »r Koningin in Zuid-Holland, mr. aascsz toonde zich daar achteraf •erontwaardigd over. linze correspondent WARDEN Bij de hulpverle- na de windhoos op Ameland de luchtmacht een zeer actieve speeld. Helikopters vlogen af en m de gewonden naar Leeuwar- ekenhuizen te brengen. Behalve e vliegbasis Leeuwarden werden helicopters van de vliegbases irberg en Deelen ingeschakeld, aal waren er daar twintig, waar- cht van de marine en twaalf van :htmacht. xtra veerboot bracht later op de nkele tientallen lichter gewon- laar Holwerd. Vele ambulances heen en weer tussen het vlieg- Leeuwarden, de steiger van de' lot en de ziekenhuizen, meland werden de gewonden samengebracht in de aula van rgemeester Waldaschool. Van de ichc staf van de luchtmacht wer- erscheidene leden naar Ameland •■vlogen om hulp te bieden. Tot uur 's middags werd de lucht- met Ameland voor het gewon- rvoer in stand gehouden. In de huizen bevonden zich toen vijf- wonden, waarvan drie zeer ern- 'ele andere, slechts licht gewon ingen tegen de avond, velen met imengeraapte overgebleven bezit- met de veerboot naar de wal. ^en verslaggever HAAG De Nederlandse ten hebben het grootste belang n spoedig antwoord op de vraag ids bij de aanstaande verkiezin- e kiesgerechtigde leeftijd wordt gd tot achttien jaar. hrijft de Vereniging van Neder- i Gemeenten aan de minister •innenlandse zaken, de voorzit- 'an de Eerste en Tweede Kamer leden van de kamercommissies .rondwet- en kieswetzaken, bekend is bij de laatste grond- ijziging in principe vastgesteld le kiesgerechtigde leeftijd op en jaar kan worden gesteld, de kieswet is nog niet aan deze lopende mogelijkheid aangepast, meerderheid van de Tweede en Kamer bij de vervroegde ver gen van november de 18- tot 21- naar de stembus wil laten en daar ziet het naar uit s het voor de gemeenten drin- gewenst spoedig haring of kuit bben. Immers: verlaging van de srechtigde leeftijd betekent heel administratieve voorbereidingen voor de gemeenten, die met de 'ring van de kieswet zijn belast, jzondere commissie voor grond- iswetzaken uit de Tweede Kamer önderdag 17 augustus bijeenko- voor een beraadslaging over het ntwerp tot verlaging van de rechtigde leeftijd. Forse hoos De tenten die direct achter de duinen stonden, bleven gespaard. De hoos ging er als het ware over heen en viel toen neer om een forse hap uit de camping te nemen. 'Het eerste wat ik zag. was dat een haring van onze tent losschoot. Wat ik me daarna herinner is dat ik met mijn slaapzak enkele meters verder tegen het hek rond de camping lag', vertelt Frans Heiting. De manier waarop de windhoos huis hield is nauwelijks te beschrijven. Eén caravan lag finaal uit elkaar gerukt op de grond. Een andere ging over de duinen en kwam geheel ver kreukeld tweehonderd meter verder neer. Bedden, pannen, en wat niet al lagen verspreid. Merkwaardig is dat de windhoos geen spoor naliet dan alleen op tweederde deel van de camping, waar op dat moment in totaal zo'n tweeduizend mensen waren. Twee van hen over leefden het niet. De 18-jarige cassière Desiree de Boom uit 't Harde moet nog een eindweegs een duin zijn op gelopen en daarna zijn bezweken. De achtjarige Johannes Frederic Parie uit Rotterdam overleed ter plaatse. Ongeveer tweederde van de camping werd verwoest. De heer Buikema uit Voorthuizen weet nog te vertellen dat 'de duizend jes gewoon in het rond vlogen. Wie ze kon pakken pakte ze en ook radi ootjes en zo waren in trek'. Later werden inderdaad honderdjes gevonden in een bos verderop. Of er inderdaad zo veel gestolen is? Een politieman op het terrein zei ons: 'Officieel weten we niets, maar uit het feit dat eigenaars hun portemon- naies later terugvonden waar het geld uit verdwenen was, mag je wel con cluderen dat er inderdaad gestolen is'. Er waren ook eerlijke vinders. Een vrouw kwam een beurs met vierhon derd gulden aan de politie geven. In die eerste ogenblikken na de ramp was het eerst allemaal onoverzichte lijk. Bovendien goot het met bakken uit de lucht en kwamen er hagelste nen neer, zo dig dat ze enkele uren later door de zon nog niet geheel waren weggesmolten. Schadepost Veel mensen zitten met een grote materiële schadepost doordat ze niet verzekerd waren. Een eigenaar van een verwoeste caravan stond triest naast zijn bezit, dat enkele ogenblik ken geleden nog tweeduizend gulden waard was te kijken. Het merendeel was onverzekerd. Aan de opmerking van minister Van Agt dat het de vraag is of er wel van een nationale ramp sprake is, voegde burgemeester mr. J. Siderius later nog toe dat het hier geen mensen betrof wier huis geheel was verdwe nen. Hoe erg ook, het betreft een camping en niet de primaire levensbe hoeften van de getroffenen. Mr. Har- tung, kabinetschef van de eveneens aanwezige commissaris der koningin mr. H. Rijpstra, meende dat het aan bevelenswaardig is dat kampeerders zich vooraf verzekeren. De medische hulp kwam snei op gang De twee plaatselijke artsen en hun beide assistenten kregen al spoedig Een gewonde wordt op een brancard weggedragen van de camping 'Duinoord'. Kampeerders trachten op de camping 'Duinoord' nog iets van hun bezittingen terug te vinden. bijstand van kamperende Nederlandse en Duitse artsen en later van vier militaire artsen en acht militaire zie kenverzorgers. Naast de twee ambu lances die het eiland zelf telt, was ;r ook nog een Duitse ambulance met een bemanning van verpleegpersoneel, behorend bij een groep Duitse kinde ren. De gewonden werden eerst gehol pen in een loods op het terrein en later als ze zwaar gewond waren van uit Ballum met ^en twintigtal heli kopters afgevoerd. Lichtgewonden werden geholpen in de aula van de school en het gebouw 'De Rots'van d" gereformeerde kerk werd ingericht voor opvang van de gedupeerden, die er onder meer konden eten. Na de medische hulp zal een sociale hulpverlening volgen, zo verzekerde burgemeester Siderius. De mensen, die niet onmiddellijk naar huis zijn gegaan en dat waren er talloze konden overnachten, in scholen en andere gebouwen en zouden ook van de eerste levensbehoeften worden voorzien. De heer C. Tanja, bekend middenstan der op Ameland, zei dat de volgende sinterklaasactie op het eiland op brengst doorgaans een vierduizend gulden voor de gedupeerden is, als zij later een verzorgde vakantie op Ameland willen hebben. De midden standsactie was de laatste maal voor 65-plussers. Winkel verwoest Aan de ingang van de camping ging de houten groentewinkel van de heer D. Woldhuis ook de lucht in. De winkel was toevallig onbemand, maar de schade is groot en de heer Wold huis was niet verzekerd. Veel 'toevalligheden' speelden een rol. Zo kwam een caravan pardoes vanuit de lucht neer op een tent, waarin normaliter twee kamperende jongens sliepen. Deze keer waren ze er niet omdat ze een nachtwandeling hadden gemaakt. Dat de hulpactie zo snel op gang kwam, is mede te danken aan het feit dat kampbeheerder J. van Eyck on middellijk de instanties kon waar schuwen. Toen de ramp eenmaal in de publiciteit kwam, werd het tele foonverkeer enorm bemoeilijkt Het was nagenoeg onmogelijk om zowel naar het eiland te bellen als vanaf het eiland. Vooral veel ongeruste ou ders, andere familieleden en dergelij ke hielden continue het beperkt aan tal lijnen bezet om te horen hoe het met hun kinderen, vrienden en be kenden was. Op zoek naar een model Van onze Haagse redactie DEN HAAG Met de bedoeling een model te ontwikkelen voor een algemeen internationaal en sociaal beleid begint morgen in Den Haag een internationaal con gres van ongeveer tweeduizend werkers op het terrein van het maatschappelijk en sociaal wel zijn. De congresgangers, die uit alle delen van de wereld afkom stig zijn, willen vooral een ant woord geven op de vraag welke plaats het welzijnswerk binnen dit model moet innemen. En interessant aspect van dit con gres, dat morgen wordt geopend en tot en met volgende week zaterdag duurt, is dat zoveel functionarissen uit verschillende landen en levens in verschillende maatschappelijke syste men zullen meepraten en meedenken. Een belangrijke vraag in verband met het hoofdthema is hoe het beleid voor- het maatschappelijk welzijn gecombi neerd kan worden met het econo misch beleid. Dit laatste beleid schaadt dikwijls immers het welzijn. Verder zal gesproken worden over hoe de betrokkenen en dat is bijna de gehele bevolking meedoen aan de activiteiten voor het welzijn en er ook over meebeslissen. De participatie wordt op het Haags congres ook zelf in praktijk gebracht. De deelnemers, verdeeld over 36 werkgroepen, moeten zelf veel doen. De resultaten, die uit de werkgroepen komen, worden weer door een aparte groep van deskundigen bekeken voor het opstellen van enkele beleidslijnen. Het congres wordt georganiseerd door de I.C.S.W. (International Conference on Social Welfare). Deze internationa le organisatie van maatschappelijke en sociale werkers en deskundigen is een belangrijke adviesinstantie voor de Verenigde Naties. Het eerste con gres werd in 1928 in Parijs gehouden. De technische voorbereiding van het Haagse congres heeft onder leiding van de heer A. van Emden ongeveer een jaar geduurd. Op de openingszit ting, morgenavond, wordt het woord gevoerd door onder meer minister P. J. Engels van CRM, de heer Van Emden en ds.F. G. Landsman, voorzit ter van de nationale raad voor maat schappelijk welzijn. Naast het gestelde thema komen ook vraagstukken aan de orde, die indi rect met de algemene problematiek hebben te maken. Zo zal vrijdagavond wanneer over de vluchtelingen wordt gesproken, het woord worden gevoerd door mr. Zahur Ahmed Choudhury, minister van sociale zaken van Bang- LEEUWARDEN —Het Nederland se Rode Kruis heeft een lijst opge steld van 53 personen die bij de windhoos op Ameland gewond zijn geraakt en in ziekenhuizen moes ten worden opgenomen. Drie van hen verkeren nog in levensgevaar. Van hen is alleen de naam bekend van het Duitse meisje Margitta Herman. Hieronder volgen de namen van de gewonden met er bij vermeld in welk ziekenhuis ze zijn opgeno men. Walter von Achten, Duitsland, Si- onsberg zkhs Dokkum; Fam. Van Achten, Sionsberg zkhs Dokkum; Rose Arnoud Klazienaveen, Triotel Leeuwarden; Erna Blei-Schot Osanbrueck (Did) Diaconessenhuis, Leeuwarden; Nelly Bouma, Sionsberg, zkhs Dok kum; Hendrik Cordes Leek, Bonifatius Hosp. Leeuwarden; S. Cordes-Havonga, Leek, Triotel Leeuwarden; C. Grobecker-Rennema, Lehrfe (Did) Diaconessenhuis Leeuwar den; Hans Hek, Borne Triotel Leeuwar den; Margitta Hermann (Did) Diacones senhuis Leeuwarden; Michael Hielschel, Dllsseldorf (Did) Triotel Leeuwarden; HenkHoekstra Sionsberg zkhs Dok kum; Willemien Hoenderken, Zuidlaren Triotel Leeuwarden; Mevrouw Hoenkerken, Zuidlaren- .Bruins Zuidlaren, Diaconessenhuis Leeuwarden; E. Hoenkerken Zuidlaren, Bonifati us, Leeuwarden; Mevrouw W. Hoven- v.d. Molen, Emmen, Diaconessenhuis Leeuwar den; Fam. Huisman Sionsberg zkhs Dokkum Jansen, Münster (Did) Sionsberg zkhs Dokkum; Annemarie Jansen-Loderick, Münster (Did), Sionsberg zkhs Dokkum; R. Kessler-Kampen Wesel (Did) Diaconessenhuis Leeuwarden; Mevrouw Klaver, Sionsberg Dok kum Echtpaar Kleinz Wagner Lünen- burg (Did) Bonifatius Leeuwar den; Horst Krausse, Wennigsen (Did) Triotel Leeuwarden; Hendrik Jan Kwast, Borne Bonifa tius Leeuwarden; E. Klaver, Zuiderdiep, Groningen, Diaconessenhuis Leeuwarden. Gerjanne Loom an, Bramhorstweg 8, alle (Did) Diaconessenhuis Leeuwarden; G. van Manen-Bruning, Juliana- straat 27, Kollum, Triotel Leeuwar den Peter Midderman, Dahliastraat 51, Winsum (Gr) Triotel Leeuwarden; Br. H. Petersein, Rinsdorfheidt 13. Wüppertal, (Did) Diaconessenhuis Leeuwarden; Mevrouw Renkema (niet gewon), Sionsberg Dokkum; ans Renkema, Sionsberg Dok kum; Mevrouw Rusticus-Veenstra. Bui tenpost, Bonifatius Leeuwarden; Mevrouw Stobbe, Schutsweg 117 c, Zuidlaren, Diaconessenhuis Leeu warden; Siebren Schuil Leeuwarden, Sion sberg Dokkum; Mevrouw Schuil, Sionsberg Dok kum; Mejuffrouw Schuil Sionsberg, Dok kum; Mevr. Schuil-Nijenhuis, Honthorst- straat 3, Leeuwarden, Bonifatius Leeuwarden. J. G. Snoek,, Staartruimenstr 6 b Groningen. Diaconessenstr. Leeu warden; Stefanie Sikkuter. Osnabrueck, Bo nifatius Leeuwarden; Mevrouw Sikkuter-arsler, Osna brueck, Bonifatius Leeuwarden; W. W. H. Schuitema Dolkampen 23, Borgen Diaconessenhuis Leewu- arden Mevrouw E. v.d. Tuin. De Genes- tetstraat 2, Groningen Diaconessen huis Leeuwarden Mevrouw T. van der Veen-Wenke, Coenderstr 2 b, Groningen Diaco nessenhuis Leeuwarden. Mevrouw J. van der Velder-Pater, Borgweg 53, Winsum, Diaconessen huis Leeuwarden; Minne van der Velde, Borgweg 53, Triotel Leeuwarden; Margriet Visscher, Julianastr 27, Genemuiden, Triotel Leeuwarden; R. Veenstra, Sabotagelaan 104, Gro ningen, Diaconessenhuis Leeuwar den; Bettina Werner, Osanabrueck, Tri otel Leeuwarden; Sonja Zeeman, Sionsberg, Dokkum; W. Zandstra-Jagt, LJsvogelstr 7, Enschede, Triotel Leeuwarden Mary Jane Zijlstra, Peizerweg 11, Groningen, Diaconessenhuis Leeu warden. Vervolg van pagina 1. De hulpacties werden gecoördineerd door het kabinet van de commissaris van de koningin in Friesland. Com missaris mr. H. Rijpstra en zijn chef- kabinet vlogen onmiddellijk na de melding van de windhoos per helikop ter naar het rampgebied. Rond twee uur 's middags kon de heer Rijpstra meedelen dat de reddingswerkzaamhe den vrijwel waren beëindigd. Het ver voer van de gewonden was naar zijn Vprlafpn mening 'voorbeeldig verlopen'. totale schade zal pas vandaag of mor* gen bekend worden. De campdng Duin noord is ruim veertien hectare groot en biedt plaats aan tweeduizend per sonen, verdeeld over 170 sta-caravans, 120 semi-permanente tenthuisjes en enkele honderden tenten. Het is een van de grootste kampeerterreinen van Ameland. Nes merkte niets Volgens de commissaris van de konin gin was de ramp zo hevig omdat de windhoos door de vloed niet was afgeremd. Dit is noodlottig geweest voor de camping, die direct achter de duinen ligt. Alleen de camping is door de windhoos getroffen. In het dorpje Nes heeft men niets gemerkt van het drama, dat zich en kele honderden meters verder afspeel de. Ook mr. Van Agt, minister van binnenlandse zaken ad interim, vloog enkele uren na de ramp naar het eiland om zich persoonlijk van de toestand op de hoogte te stellen. Hij kon niet toezeggen of het Nationaal Rampenfonds iets zou uitkeren aan de gedupeerden van de natuurramp. 'Het moet nog vastgesteld worden of dit een nationale ramp is', zo zei hij. Koningin Juliana, die na de moeilijk heden rond het kabinet weer naar Porto Ercole was teruggekeerd, werd telefonisch van de ramp op de hoogte gesteld. 'Rustiger' Een woordvoerder van de provincie Friesland noemde gisteravond de situ atie op het eiland 'rustiger'. Er werd met man en macht gewerkt op het kampeerterrein om waardevolle spul len tussen de wrakstukken vandaan te halen. Gistermiddag al meldden veel mensen, dat geld en waardevolle be zittingen waren gestolen. De rijkspoli tie van Ameland heeft het terrein nu afgezet. Waardevolle voorwerpen wor den naar een loods gebracht, waar de eigenaars ze kunnen terughalen. Over de schade valt nog weinig te zeggen. Vast staat, dat tientallen cara vans, en tenten zijn verwoest, maar de Belangrijk zijn ook de films die tij dens het congres vertoond. Zo zal dinsdag de Nederlandse film 'Nietes- Wcllcs' van de kritiese filmer over het druggebruik de aandacht trekken. Woensdag wordt de aangrijpende Amerikaanse film hitsch vertoond, waarin de schreeuwende problemen van New York's stadsdeel Harlem wordt onthuld. Van ome correspondent MEPPEL Het verjaardags feestje van de 27-jarige Meppe- Ier Wim Rein ink begon donder dagavond wat later dan de be doeling was. De oorzaak van de vertraging was gelegen in de wielerronde van Meppel, die in de wijk waar de jarige woont gehouden werd. De gasten van Wim Reinink mochten alleen langs de sper hekken als zij de toegangsprijs voor het evene ment. een rijksdaalder, hadden voldaan. Sommigen hadden er geen zin in en wachtten maar in arren moéde tot de laatste renner over de eindstreep was gegaan. In de loop van de middag raakte het terrein steeds meer verlaten. Iedereen die had gered wat er te redden viel, probeerde het eiland te verlaten, en naar huis te gaan. De dramatische taferelen van die morgen, toen overal op de camping gewonden verdwaasd rondliepen en langs de weg mensen zaten te huilen, had hen sterk aanger grepen. Bij de pier in Holwerd, waar de veerboot uit Ameland aankomt, ston den gisteravond nog steeds familiele den van de kampeerders te wachten. Hartverscheurende taferelen, zoals gis termiddag, toen de politie dranghek ken moest plaatsen om wanhopige familieleden van de vakantiegangers op een afstand te houden en de weg vrij te banen voor af en aanrijdende ambulances, speelden zich toen niet meer af. Van een correspondent LEEUWARDEN Een 45-jarige in woner van Zuid-Laren, die gisteren géwond van de gegroffen Amelandse camping op de vliegbasis Leeuwarden aankwam (hij was er met een familie van acht personen waar de ande ren waren wist hij op dat moment nog niet) vertelde: 'De windhoos sloeg toe, toen we vrij dagmorgen zaten te ontbijten. Plotse ling begon het te regenen en felle hagelbuien volgden. Via de deur van mijn caravan werd ik naar buiten gezogen, wat er daarna gebeurd is weet ik niet meer, maar het leek wel of de hel was losgebarsten. Ik heb nog wel kunnen zien dat de boven bouw van mijn caravan werd wegge slingerd. Alleen de bodem en de wie len stonden nog op hun plaats'. DEN HAAG Eenvoudige werk zaamheden aan de rijkswegen moeten bij voorkeur 's nachts worden uitge voerd of op een zodanig tijdstip dat hierdoor niet onnodig verkeersopstop pingen en onveilige situaties worden veroorzaakt. Deze mening heeft het Kamerlid ir. P. A M. Cornelissen (KVP) aan de minister van verkeer en waterstaat kenbaar gemaakt. Vragensteller spreekt uit ervaring. Vorige week ontstonden door eenvou dige werkzaamheden bij de Waalbrug in Zaltbommel en deze week door het trekken van lijnen op de autosnelweg Utrecht-Den Haag opstoppingen en ongevallen. Hij vraagt de minister erop toe te zien dat dit niet meer gebeurt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11