FC Amsterdam, in ieder geval de humor-titel NAC al blij met gelijk blijven spelersgroep Fischer maakt het Spasski moeilijk Tanzania niet naar München ere- ere divisie 72-73 Hockeyteam gelijk tegen Pakistan Piet Schrijvers wordt geopereerd i i 1 S i 1 ill TWEEKAMP i $iït i a Ingrid Dusseldorp in halve finales ad M TROUW/KWARTET VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1972 SPORT T8 K Van der Meent gelooft in nieuwe club Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM In het Olympisch Stadion gaat de Amsterdamse hu mor nooit verloren. Of de club nu DWS of FC Amsterdam heet, of de prestaties mee- of tegenvallen, de lancering van grappen en grol len houdt aan. Déze bijvoorbeeld: 'Je mag zeggen wat je wilt, maar voorlopig hebben we tien punten uit vijf wedstrijden, een vorstelijk doelgemiddelde en thuis nog niet verloren'. FC Amsterdam, moeizaam produkt van langdurige fusie-onderhandelin gen tussen DWS en Blauw Wit, heeft de hoofdstedelijke voetballiefhebbers nieuwsgierig gemaakt. En dat is voor de jongste formatie in het betaalde voetbal voor de start van het nieuwe seizoen al pure winst. Vooral de spre kende 8-1 overwinning op Vitesse, afgelopen zondag, heeft als een prik keling voor spelers en publiek ge werkt De uit (ex)-Blauwitters en DWS'ers samengesmolten 'nieuwe' se lectie van trainer Pim van der Meent liet op de daverende afdroogpartij in Arnhem woensdagavond tegen Hel mond Sport nog een ruime overwin ning volgen: 3-1. De verkoop van seizoenkaarten voor de thuiswedstrij den van FC Amsterdam is dan ook aanzienlijk beter dan vorig jaar, toen DWS nog alleen avonturierde. FC Amsterdam heeft de potentiële toe schouwers de zoete koek voorgehou den, maar nog niet laten proeven. Alle wedstrijden ter voorbereiding van het nieuwe seizoen werden 'uit' gespeeld. Een brokje politiek van de formatie, die een zo gunstig mogelijke startpositie probeert te veroveren. Tot nu toe is de opzet volledig geslaagd. De 8-1 en 3-1 resultaten werden welis waar tegen eerstedivsie-clubs bereikt, het feit, dat FC Amsterdam weet te scoren, kan toch een magnetische aantrekkingskracht gaan vormen. Daarom wordt de eerste competitie wedstrijd tegen Telstar aanstaande zondag vooral voor FC Amsterdam een verschrikkelijk belangrijke ont moeting. Van der Meent: 'Als je tegen Telstar wint, zit je meteen een stuk beter. Een week later spelen we dan onze eerste thuiswedstrijd. Tegen Ajax nota bene. Natuurlijk zijn de kansen in die derby gering, maar we willen toch een zo aantrekkelijk mo gelijk debuut in het stadion maken. Maar eerst Telstar. Het resultaat te gen die ploeg zal de belangrijkste graadmeter voor de belangstelling te gen Ajax gaan vormen'. FC Amsterdam heeft bij zijn suppor ters door de uitslagen van deze week ongetwijfeld illusies gewekt. Deze ei sen echter ook een scherpe relativatie. Om alle misvebstanden op te ruimen: het elftal speelt nog verre van bril jant voetbal en heeft het juiste even wicht nog niet gevonden. Wat vorig door Gerrit den Ambtman seizoen DWS heette heeft zich wel duidelijk in de aanval versterkt. Niet alleen door de 'aanvulling', die het van Blauw-Wit-zijde heeft gekregen, maar vooral door de beide aankopen. Centrale spits Wietze Couperus kwam van FC Den Haag en van FC Utrecht werd middenvelder Leen van der Merkt geleend. De komst van dit duo heeft een duidelijke stimulans voor de aanval betekend. Echter: wat het elftal aanvallend ge wonnen heeft, dreigt het in verdedi gend opzicht kwijt te raken. Het ver trek van laatste man Niels Overweg naar Go Ahead is zelfs door de 'aan vulling' van Jan Fransz en Theo Cornwall nog niet gecompenseerd. Het centrum van de defensie bleek tegen het stevige Helmond Sport (met Co Prins als aanvoerder) het meest kwetsbare deel van de ploeg. Een reeks misverstanden, vooral tussen Fransz (35 jaar inmiddels) en doel man Jan Jongbloed ('ik heb harder getraind dan vorige zomer, ik voel me nu al in vorm') zullen tegen een meer attente aanval als die van de Brabanders ongetwijfeld desastreuze vormen gaan aannemen. Jongbloed: 'Het 'klikt' nog na et in de verdediging. Er is nog geen vertrouwen. Sommige zijn nog teveel met zichzelf bezig en letten daardoor nog niet voldoende om de organisatie van de defensie. En Van der Meent: 'Logisch. Ik ben niet van plan om dat centrum te gaan veranderen. Iedereen moet tijd heb ben om in het elftal te groeien'. Over de beide vleugelverdedigers, humor-kampioen Frits Flinkenvleugel (34) en aanvoerder Martin Kammin- ga, bestaat veel meer vertrouwen. Flinkenvleugel met name blijkt nog FC Amsterdams trainer Pim van der Meent met rechts Chris Dekker. steeds méér dan slechts een 'bruikba re' kracht. Niet alleen door de sfeer, die hij met niet aflatende ijver in de ploeg pompt. Ook door de bewonde renswaardige kracht, die hij nog kan demonstreren. Flinkenvleugel explo deert, ook tegen het einde van een wedstrijd, nog steeds via opkomende acties en corrigeert schijnbaar even gemakkelijk de misverstanden in de defensie. Van der Meent: 'Frits blijft uniek. Zondag, tegen HVC, wisselde ik vijf spelers uit. Flinkenvleugel liet ik staan. Even later kwam hij langs de dug-out en riep 'Trainer, heb je niet een beetje clementie met een oude man? 'Als Frits zo blijft spelen, kan hij nog jaren mee'. FC Amsterdam heeft vooral op het middenveld aan mogelijkheden gewon nen. Van der Meent heeft een rijke keuze voor deze schakel-linie. Van der Merkt blijft de diepte zoeken, de van AZ overgenomen Abe van der Ban kan tot een 'voorbereider' van klasse uitgroeien en Chris Dekker is niet alleen aanvallend, maar ook als bre ker uiterst nuttig. Vooral die verdedi gende capaciteiten van Dekker zal FC Amsterdam hard nodig hebben. Op het middenveld had Van der Meent tegen Helmond Sport alleen tijdens het laatste halfuur een plaats voor het grote talent Frank Kramer inge ruimd. Kramer, snel, technisch vaar dig en intelligent, kan in de (nabije) toekomst uitgroeien tot een aanval lend ingestelde middenvelder van zeldzame klasse. Van der Meent: 'Kra mer heeft alles in zich om een echt grote speler te worden. Alleen: nu blijft hij nog teveel met de bal in de schoen doorlopen. Hij moet nog leren op het goede moment de pass te geven'. Het Amsterdamse 'stadion-voetbal' heeft met de oprichting van de FC in ieder geval een belangrijke injectie gekregen. Van der Meent gelooft in zijn zaak. 'Natuurlijk; iedere trainer heeft problemen. Maar als je altijd blijft zeuren dan ga je er tenslotte zelf niet meer in geloven. Ik houd me in deze periode maar voor. dat Ajax óók zo begonnen is. Dit elftal is nog geen echte eenheid. Maar de situatie kan alleen nog maar beter worden. Met wat meer diepte en snelheid in het spel zijn we al een stuk verder'. Door de late beslissing over de fusie heeft FC Amsterdam ook organisato risch de zaken nog niet volledig rond. De shirtjes van de spelers bijvoor beeld worden pas tijdens de eerste thuiswedstrijd geshowd. De technische voorbereiding van de ploeg echter nauwelijks onder die organisatorisch nog wankele basis. Van der Meent: 'Mijn mogelijkheden zijn toegenomen. Ik kan nu gaan bouwen, naar even wicht gaan zoeken. Het moet mogelijk zijn om dit seizoen voor een gemid delde van 10.000 toeschouwers te spe len. FC Amsterdam is alleen nog niet goed doorgedrongen tot het grote pu bliek. Aan ons de taak om daar verandering in te brengen'. Ben Peeters: Gewoon doorgaan met de middelen die ik heb Van onze speciale verslaggever BREDA Ben Peeters klaagt niet graag. Hoewel hij vermoede lijk toch meer reden heeft om de ongezonde verhoudingen in de eredivisie scherp te veroordelen dan zijn collega's bij andere clubs. De trainer, die eens Fey- enoord in één seizoen naar zowel het landskampioenschap als de nationale beker voerde, kent zijn plaats met NAC. En die zal voor al in het komende seizoen zeer bescheiden zijn. NAC wacht op betere tijden; op de naderende financiële injecties van de ge meente Breda, op de door Ben Peeters zorgvuldig begeleide doorbraak van de jeugd ook. NAC kiest voorlopig voor de weinig rooskleurige realiteit. Het zal een grijpen naar bekende laatste strohal men blijken. Het handhaven in de eredivisie zal dan ook de weinig be nijdenswaardige uitgangspositie voor deze competitie moeten worden. Dat Peeters zijn elftal op de juiste waarde weet te schatten, bleek afgelopen zon dag nog eens in het oefenduel tegen het Engelse Rotherham United (2-2). Terwijl het gros van de eredivisie clubs al dan niet gerechtvaardigd hun in vergelijking met het vorig seizoen toegenomen mogelijkheden verkondig den, toont NAC zich allang blij, dat het aanwezige spelersmateriaal in de afgelopen transferperiode vrijwel on aangetast is gebleven. NAC kon op het laatste moment nog de rijk getalenteerde Jan de Jong aan zich blijven binden. De intense be langstelling, die NEC na het vertrek van Nico de Bree voor de doelman demonstreerde, vernietigde NAC ten slotte door hem een vijfjarig contract aan te bieden. Stijlkeeper De Jong lijkt die aanslag op het toch al magere budget waard. Temeer, omdat NAC nu zijn capaciteiten meer dan ooit nodig zal hebben. Peeters: 'Je praat me niet uit het hoofd, dat De Jong zeer dicht bij het Nederlandse elftal Aitierikaan heeft kansen in afgebroken partij REYKJAVIK De dertiende partij uit de tweekamp tussen were! kampioen Boris Spasski en Robert Fischer is gisteravond na 41 zett agebroken. Algemeen werd de positie van Fischer als zeer gunst beoordeeld. Voor Boris Spasski kon men niet meer vinden dan ka sen op remise. De partij wordt vanavond verder gespeeld. y&tt door Gerrit den Ambtman zal komen. Hij is een grandioze doel man. Zonder meer één van de beste van Nederland.' Ben Peeters pendelt nog dagelijks tussen zijn woonplaats Den Haag en Breda. Door zijn ervaringen bij onder meer Fcyenoord kan juist hij een vergelijking tussen de mentaliteit van de 'westerse' en de Brabantse voetbal ler etaleren. Hierbij mag aangetekend worden, dat Peeters NAC in zijn eerste seizoen aanzienlijk meer vecht lust en concentratie heeft aangeleerd. Peeters: 'Die Brabantse mentaliteit moeten we nu maar vergeten. Een zuidelijke speler staat misschien iets gemoedelijker tegenover zijn werk. Zeker niet gemakkelijker. Ik heb er varen, dat je hem wel degelijk warm kunt krijgen voor een optimale inzet In het westen is de zakelijke instel ling alleen groter. Ik heb voortdurend moeten benadrukken, dat ze ook hier voor het geld lopen te spelen. Niet alleen voor zichzeOf, maar voor het hele elftal. Dat besef is gegroeid. Dat bewijst de aanpassing van Jan de Jong en Chris Bouman. Ze zijn in het afgelopen seizoen hier niet voor hon derd, maar voor duizend procent op genomen. Ik heb de spelers ervan kunnen overtuigen, dat ze door hun gewone werk en de voetballerij een hogere levensstandaard konden berei ken. Gezamenlijk moeten ze er voor vechten om dat niveau te handhaven.' Peelers illustreert de veranderde, meer professionele instelling van zijn for matie na één seizoen met een voor beeld. 'Iedereen gaat nu naar de mas sage, waarschuwt als or een blessure BEN PEETERS is en komt naar de sauna. Nu is er pas de overtuiging, dat als je opti maal wilt spelen, zulke zaken noodza kelijk zijn. Dat was voor mijn komst nog weieens anders.' Eén seizoen NAC heeft bij Ben Pee ters een oude stelling weer nieuwe kleur gegeven. Zeker de financieel minder sterke betaalde clubs kunnen niet zonder een gedegen jeugdoplei ding. De jongeren uit de regio gelokt door een nieuw opgezet scouting-appa- raat, moeten de toekomst van NAC zeker stellen. Vooral aan de jeugd is door Ben Peeters de afgelopen twaalf maanden hard gewerkt. Nu al ziet hij perspectief. 'Dat enthousiasme voor de begeleiding van de jeugd is zo belangrijk. Ik kan het merken, het slaat gelukkig ook over naar andere verenigingen. In ons b-elftal lopen het komend seizoen jongetjes van 18, 19 jaar. Ik hoop. dat die doorstoten. Heel langzaam wil ik die verder bren gen en full-prof maken. Al weet ik erg goed, dat ik daarvoor geduld zal moeten tonen.' Peeters rekent erop, dat de precaire situatie van NAC's mogelijkheden slechts één seizoen zal duren. 'Dit jaar moeten we ons zien te handha ven. Ik weet, dat we het moeilijk zullen krijgen. Maar ik weet ook, dat het niet alleen voor ons hoeft te gelden. Het zou gewoon waanzin zijn als ik zou 'beweren, dat we bij de eerste vier kunnen komen. Ik laat me door de voetballerij niet meer gek maken. Een dubbeltje zal het nooit van een kwartje kunnen winnen.' 'Ik weet precies waaraan ik begonnen ben. Het bestuur van NAC heeft me vóór ik het contract tekende, de situatie haarfijn voorgespiegeld. Ook ik had drie of vier spelers voor dit seizoen op het oog. De transfers zou den echter een kapitaal vengen. Ik weet, dat zoiets hier financieel niet mogelijk is. Daarom ga ik gewoon door met de middelen die ik heb.' Hoe beperkt NAC's materiaal momen teel wel is, heeft het oefenprogramma uitgewezen. Tegen Rotherham United speelde de formatie tempoloos voet bal, dat vaak niet verder kwam dan een wanhopig geschuif in de breedte. Desondanks heeft NAC woensdag avond in en tegen Valkenswaard (2de de klasse amateurs) het moreel via zeven doelpunten nog wat kunnen opkrikken. Peeters: 'Het constante be wegen, het vrijlopen en aanbieden, vormen een belangrijk uitgangspunt Maar dat bewegen mag niet ten koste gaan van het maximale vermogen van de spelers. Als de balvaardigheid niet gelijke tred houdt met het enthousias me, kom je geen stap verder. Het is verleidelijk om Feyenoord en Ajax als voorbeeld te gebruiken. Maar als ik tegenover mijn spelers iedere zondag een vergelijking met die clubs ga maken, dan maak ik ze kapot. Je moet je criteria nu eenmaal aanleg gen naar het beschikbare materiaal. Ik wil óók graag zien, dat een elftal iedere kans om in de diepte te gaan benut. Maar ik wil toch ook niets forceren. Als je de redelijkheid niet in acht neemt, dan word je onrede lijk. Dat is fout.' AMSTELVEEN De derde oefenin terland tegen Pakistan is gisteren door het Nederlands hockeyteam met 2-2 gelijk gespeeld. Het was in het Wagener stadion een soms bikkelhard duel, waarin Nederland zich goed staande wist te houden. In de 20e minuut nam Nederland zelfs de lei ding, toen Ties Kruize een strafbal benutte. Even daarvoor had doelman Maarten Sikking een strafbal van Tan- vir Dar gestopt. Kort na de Neder- - landse treffer kwam Pakistan gelijk, toen Saeed Anwar doelman Sikking listig passeerde: 1-1. Kort voor rust kwam Nederland ech ter toch weer voor, toen na een vloeiende combinatie tussen Jeroen Zweers en Wouter Leefers de laatste de bal hard achter de Pakistaanse doelman schoot. In de tweede helft viel op, dat Nederland zeker veel heeft geleerd van deze oefenduels. Het team opereerde vrijwel op gelijke voet van de Aziatische meesters. Pas tien minuten voor tijd moest Neder land een gelijkspel toestaan. Maarten Sikking slaagde er toen op het nip pertje niet in een strafbal van Saeed Anwar te stoppen: 2-2. ENSCHEDE FC Twente begint de nieuwe voetbalcompetitie in de ere divisie zonder Piet Schrijvers. De be- Irouwbare doelverdediger van de En- schedeërs blijkt de meniscus van zijn rechter knie te hebben gescheurd en wordt waarschijnlijk binnen een week geopereerd. De verwachting is, dat Schrijvers die in het afgelopen sei zoen de minst gepasseerde doelman in het betaalde voetbal was, zo'n tien weken op non-actief zal komen te staan. Zijn vervanger is zeer waar schijnlijk de 35-jarige Joegoslaaf Zo- ran Misic, die vier jaar geleden ook al uitkwam voor FC Twente. Misic werd in de laatste transferperiode opnieuw gecontracteerd als reservedoelman. De rol van Jackie Charlton (37), voormalig Engels international, als voetballer is uitgespeeld. Manager Don Revie verklaarde gisteren dat Jackie's plaats in het elftal van Leeds United komend seizoen zal worden ingenomen door Ray Ellam, die van Huddersfield Town werd overgeno men. Charlton wordt echter niet afge dankt. 'Hij krijgt een baan als scout (zoeker naar talentvolle jeugd), spion (waarnemer bij tegenstanders) voor Leeds United. Zelfs, zullen we mis schien, als het erg nodig is, nog wel eens een beroep' op hem doen voor het eerste elftal,' aldus Revie. Feyenoord is het toernooi van Valen cia begonnen met een 1-1 gelijkspel tegen Valencia. De enige treffer voor de Rotterdammers werd gescoord door Jürgen Kristensen. In Almelo won NEC met 5-0 van La Première. De doelpunten werden ge maakt door Janssens, Peters, Hamberg (2) en Kronshorst. Bobby Fischer heeft voor het begin van de dertiende partij hoofdarbiter Lothar Schmid verzocht zeven rijen stoelen uit de speelzaal te verwijderen om het lawaai te verminderen. 'Wij hebben de stoelen nodig. De hal is niet zo groot. Fischer weet verdomd goed hoe de speelkondities in de hal zijn', merkte Schmid boos op. Hij was niet van plan op de eisen van de Amerikaanse uitdager in te gaan. 'Wij hebben nu tenminste zeven pro testen van de kant van de Amerika nen ontvangen en nog geen enkele van de andere zijdie. De goede wil ontbreekt bij een van de partijen', aldus Schmid. 'Wij kunnen nu alleen de speelzaal nog verbieden voor kin deren beneden de 18 jaar', voegde hij eraan toe. wit: B. Spasski (Rusland) zwart: R. Fischer (Ver. Staten). Dertiende matchpartij Aljechin-verdediging 1. e2-e4 Pg8-f6. Een opening, waarmee de uitdager grote ervaring heeft. In deze tweekamp kwam dit half-open spel nog niet op het bord. 2. e4-c5 Pf6-d5 3. d2-d4 d7-d6 4. Pgl-f3 g7-g6. Een zet die de laatste jaren sterk in de mode is geraakt. Keres beveelt hier 4. Lg4 aan, waarop wit met 5. Le2, of 5. h3, kan reage ren, Eveneens in aanmerking komt 4. Pc6 5. c4, Pb6, 6. e6-e6, 7. h4, met scherp spel. Het is begrijpelijk, dat Fischer die door de openingskeuze te kennen heeft gegeven te willen vechten, wit dit initiatief niet schenkt. 5. Lfl-c4. Ietwat verrassend. Vrijwel altijd wordt hier voortgezet met 5. Le2. Pas de laatste tijd is de agressie vere tekstzet uitvoerig geanalyseerd. Onder anderen heeft Bolesawski, .een van Spasski's sekondanten, de gevol gen bestudeerd. 5Pd5-b6. In een partij Little- wood-Timman, Hastings '68-'69 volgde het goed speelbare 5. c6, waarna zwart vrijwel gelijk spel verwierf: 6. 0-0, Lg7 7. ed6:, Dd6: 8. Pbd2, O-O 9. m m m s m Lb3, Lf5 10. Tel, Pbd7 11. Pc4, Dc7 12. Lg5. Timman is nadien evenwel van het systeem afgestapt. 6. Lc4-b3 Lf8-g7, 7. Pbl-d2. Bekend is hier 7. Pgö, hetgeen Parma eens te gen Gheorghiu probeerde. Na 7 d5 8. 0-0, 0-0 9. Tel, Pc6 10. c3, f6 11. ef6:, ef6: 12. Pe6, Le6: 13. Te6:, liep de partij spoedig remise. In het jong ste IBM-toernooi deed Robatsch tegen Ljubojevic 7. ed6:, cd6: 8. a4, 0-0 9. a5, P6d7 10. 0-0, Pc6 11. a6, ba6: 12. Tel, Tb8 13. Pc3, Pf6 14. d5, Pa5 en zwart stond goed. De télcstzet is niet bijster actief. Het voordeel is, dat dameruil wordt vermeden. 7. 04), 8. h2-h3. Om de bin ding Lg4 te vermijden. 8. d6xe5 9. d4xeö a7-a5 10. a2-a4? Betreft het hier een automatische re actie? Of speelt de wereldkampioen een voorbereide variant. Vertrouwen wekkender li-jkt 10 a3, om de raads heer desgewenst lange tijd te kunnen behouden. 10. Pb8-a6. Een goed antwoord. Wit dient nu pion a4 te blijven beschermen daarnaast is het vermoe delijk minder eenvoudig geworden een royale opstelling te kiezen. 11. 0-0 Pa6-c5 12. Ddl-e2 Dd8-e8." In aanmerking kwam eveneens 12. Ld7. 13. Pd2-e4. Positioneel zwak lijkt 13. Db5, Db5: 14. ab5:, a4 en zwart trekt aan de touwtjes. De tekstzet bedoelt een actie op de koningsvleugel in te leiden. 13. Pb6xa4. Een andere mogelijk heid was 13. Pb3: 14. cb3:, Le6 en nu bijvoorbeeld 15. Pc5, Ld5 16. Pd4, Pd7 17. Pd7:, Dd7: 18. Tdl, c5 19. Pb5, Dc6 en wit heeft het niet gemakke lijk. 14. Lb3xA4 Pc5xa4 15. Tfl-el. Deze zet lokte in Reykjavik hevige discussies uit. Een deel der kijkenden verwacht te 15. Dc4. Daarop lijkt de volgende variant gunstig voor zwart: 15. Ld7 16. Dc7:, Lc6 17. Pg3, Dd8 18. Dd8:. Tfd8: 19. b3, Pc5 en zwart staat duidelijk beter. Kennelijk om dusda nige redenen poogt wit nu een ningsaanval en scne te zetten. 15. Pa4-b6 16. Lcl-d2. Lokt pion naar a4, maar het nut daan i blijft problematisch. 16. aö-a4 17. Ld2-g5 h7-h6 18. I d h4. Men kan lustig fantaseren rcii 18. Lf6, ef6: 19. ef6:, Lh8 20. D 1 doch na 20. Db5 blijkt 21. Dlo een slag in de lucht te worden. Lc8-f5 19. g2-g4 Lf5-c6. Speelb 1 is zeker ook 19. Le4:, hetgeen aanval bij voorbaat uitsluit. 20. Pf3-d4 Le6-c4 21. Dd2-e2. Ind 21. Df3, dan 21Le5: 22. schaak, ef6: 23. Lf6:, Pd7 24. L c Pe5:, en 25. Df6, faalt op 25F i< 21. De2-d2 De8-d7, 22. Tal-dl Tfge 23. f2-f4 Lc4-d5, 24. Pe4-c5 Dd7-c8, Dd2-c3 e7-e6, 26. Kgl-h2 Pb6-d7, Pc5-d3 c7-c5. 28. Pd4-b5 Dc8-c6, Pb5-d6 Dc6xd6, 30. e5xd6 Lg7xc3, b2xc3 f7-f6, 32. g4-g5 Ii6xg5, 33. f4 ai f6-f5. 34. Lh4-g3, Kg8-f7 35. Pd3-e5, Pd7fai 36. Lg3xe5 b7-b5 37. Tel-fl Te8-h8 1 Le5-f6 a4-a3 39. Tfl-f4 a3-a2 40. c 1 Ld5xc4 41. d6-d7 Lc4-d5. BRANDENBURG De Nederlai skiffeuse Ingrid Dusseldorp heeft1 op de Beetz-See bij Brandenburg Did) rechtstreeks geplaatst voor oensohappen voor dames. Ingrid m halve finale van de Europese kaï" oenschappen voor dames. Ingrid? seldorp won de tweede serie in snelste tijd van alle deelneemsters Nederlandse acht is direct voor] finale geplaatst. Voor dit onde meldden zich slechts zes landen. Ook de prestaties van de andere derlandse ploegen waren veelal treffelijk. De dubbel twee van bouwer/Van Akkeren-Van de E: won de serie. Ook de vier met sl vrouw van Nereus kwalificeerde via een eerste plaats rechtstrei de halve finales. Alleen de dubbt van DDS, tweede achter Roemenie»? het in de herkansing opnieuw moT v proberen. lcr ATLETIEK Tijdens wedstrijden E München heeft de Rus Valeri Borsow <JP meter ln 10.2 gewonnen. Mleke Sterk y 100 meter horden ln 13.S sec. ATLETIEK De Poolse estafette-ploejaps de 4x100 meter heeft ln Warschau eer* van 38.8 sec. gerealiseerd. ATLETIEK De kans is groot Franse sprinter Roger Bambuck München aan de start komt. Bambuck I last van een ernstige dijbeenblessure. VOETBAL Voor de Russische comjld heeft Spartak Moskou (tegenstander va de; Den Haag ln het UEFA-toernooD verloren van Karpaty Lvov. Dyn»*^ - (FC Twentes tegenstander) speelde aki tegen Torpedo Moskou. VOETBAL In de Franse competitiejfriji Marseille op de eerste dag met 021 Sedan. Nice versloeg Sochaux met 4 - In de 12e ronde toernooi in Helslngfors heeft Jan Tl ,jj. van de Fin Westerlnen gewonnen. Ti heeft 5Vj pt. 1 afgebroken part! 'en Joegoslaaf Radulov gaat met 9& pnt. jisa leiding. anj TAFELTENNIS Tijdens de Europese Ord pioenschappen voor Junioren heeft d< arb: landse jeugdploeg beslag gelegd op eer plaats. De melsjesploeg word twaalfi TENNIS Tijdens het indoor-toern der Cleveland heeft Tom Okker met 6- van de Brit Mark Cox verloren. Ro P01 werd met 67. 63, 6—2 ultgeschak nen Marty Rlessen. gen ZEILEN Heineke heeft do eerste we a C om het open Nederlands kamploenscl jp de Flying junior gewonnen. ZEILEN De derdee wedstrijd ln de ssis om de wereldtitel in de 470-klasse is H nen door het Nederlandse duo Voll 1 u' Vollebregt. ie t TENNIS Wouter Fok ls Nederlands !^en kampioen geworden door ln do finaio TO ten Ruys met 63, 6l te kloppen, 'der meisjes won Llsette Boshouwers de ti on versloeg Anne Reimus met 6—4, 62. ben WIELRENNEN De Oostduitser Dlet«pr schorek heeft de derde etappe van do van Oost-Duitsland een tijdrit o lo kilometer gewonnen. Dankzij een che plaats ls Fedor den Hertog nog ruimschoots leider. ATLETIEK De Pool Bronislaw Mali heeft het wereldrecord op de 3000 steeplechase geëvenaard. Tijdens do land PolenFrankrijk ln Warschau 8.22.2. Afrikaanse staat betivist deelname van Rhodesië Van onze sportredactie DAR ES SALAAM De kwestie van de deelname van Rhodesië aan de Olympische Spelen, mag dan op het eerste gezicht goed opgelost zijn, de eerste reacties uit Afrika zijn beslist niet zo optimistisch. Tanzania bijvoor beeld heeft gisteren al aangekondigd, niet op de Spelen in München te zullen verschijnen. Het land heeft een beroep gedaan op de andere Afrikaan se landen dit voorbeeld te volgen. Volgens een regeringsverklaring in Dar Es Salaam, doet Tanzania niet mee, 'onder welke vlag, de Britse of een andere, Rhodesië ook zal verschij nen'. De regering van Tanzania is van me ning dat er helemaal niets is veran derd door de overeenstemming die Willie Daume, voorzitter van het MUnchens organisatiecomité en de Hoge Raad voor Sport in Afrika heb ben bereikl. 'De racistische politiek van Rhodesië is niet veranderd en zal ook niet veranderen als de Britse vlag de lading dekt'. Tanzania heeft in Afrika altijd een zeer strijdlustige positie ingenomen tegen de minderheidsregering van de blanke Ian Smith in Rhodesië. Het besluit van Tanzania om niet mee te doen aan -de Olympische Spelen past geheel in die politiek. In de verkla ring die gisteren werd uitgegeven staat dan ook, dat Tanzania evenals enkele andere Afrikaanse landen zich zeer gereserveerd hadden opgesteld, toen bleek dat Rhodesië was uitgeno digd voor de Olympische Spelen. 'We hebben altijd gehoopt', zo gaat de verklaring verder, 'dat de Westduitse regering de uitnodiging aan Rhodesië ongedaan zou maken, om er voor te zorgen, dat alle Afrikaanse landen konden deelnemen. De regering van Tanzania is er nog steeds van over- ÏMC itse fordi An iord-T Am< t is vid tuigd dat in Rhodesië rassen-sepenst tie wordt toegepast en dat de '>o i: mentele rechten van de menfdam worden geëerbiedigd'. Willie Daume wilde München maar weinig commf r geven op het besluit van de i van Tanzania. Hij zei wel, uitnodiging aan Rhodesië ni Va"ge worden ingetrokken. Volgens kunnen de organisatoren niets nemen tegen de IOC-regels. die regels wordt ieder IOC-land Ar nodigd een ploeg te zenden n 1 c°n Olympische Spelen. Volgens heeft IOC-voorzitter Avery Br?Q hei hem per telefoon gezegd dat de1 154 diging aan Rhodesië niet zal j -tnan ingetrokken. -"We Oorspronkelijk was het de ba geweest dat de rloeg van T#£* v - taande uit acht atleten enf bokscrc, g'rteren het vliegtuil München zou hebben genomen! ic-Phi gisten s Ste rad: trdvj bi brii gel vi hel Kw zuid

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8