4V"an Rotterdam sneller naar het Ruhrgebied Boekhandel heeft 't druk met schaakmatch Vechtpartijen met Turken duren voort voor de slanke van 98 w" speciaal sinas 7'jPolitie voorkomt overval van bank loordwapen na jaar gevonden 'Verbetering milieu in Rijnmond lijkt zich voort te zetten' Fietsende Japanners in Volendam Gesprek over 'actuele zaken' met dr. Gij sen Eerste boek over Spassky-Fischer komt morgen uit Het weer WO I 7> :OUW/KWARTET VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1972 BINNENLAND T3 KS grooii 152-tt schir vorige Katwlj reel - tjen Van een onzer verslaggevers cel i 18-89. muld dond deze Parley r su cc racht ghandi en in De prj s besll igst't HETE REN Op 30 augustus, wanneer de minister van verkeer en waterstaat (als er dan althans één voorhanden is) de bijna één kilo meter lange brug over de Rijn bij Heteren opent, komen Europoort en Ruhrgebied wat dichter bij elkaar te liggen. Sfce brug bij Heteren is een van de "drie belangrijkste oeververbindingen' die geprojecteerd zijn in Rijksweg 75, Vis» je autosnelweg welke in de toekomst een verbinding vormt tussen rijksweg 12 bij Arnhem en het zuiden, Emdho- tfven-Maastricht. Behalve over de Rijn bij Heteren komen er nog bruggen over de Waal bij Ewijk en over de 38-8*45 Maas bij Ravenstein. Tegelijk met de In Rotterdamse buurt Van onze verslaggeefster ROTTERDAM Opnieuw zijn donderdagavond ernstige ruzies en vechtpartijen ontstaan tussen Turken en Rotterdammers in de Rot terdamse Afrikaanderwijk. De avond daarvoor brak in de Goede Hoopstraat een handgemeen uit tussen een aantal Turken en buurt bewoners, die de 20-jarige Gerda B. te hulp schoten. val. ien G. linent. 191 brug bij Heteren wordt achtendertig ■bót rv kilometer aansluitende autosnelweg, 565-A.n onder meer 15 kilometer van rijksweg ioi m 75 gebruik gesteld. 5: scow gestr. Van onze correspondent cu WEUWE PEKELA In Nieuwe Pe- tela is gistermiddag een door enkele rare' jongens voorbereide overval >p de Bondsspaarbank door een unie- samenwerking tussen rijks- en ge- lneentepolitie, evenals de alarmcentra- Twnoord, verijdeld. Omstreeks half in werden in een auto N. J. N. uit festerlee, evenals F. K. H.S., en N. W., alle drie uit Winschoten aange- iden en op verschillende plaatsen eispfr de Provincie ingesloten. blekenin het bezit van een vuur- niks en een gaspistool. De politie had s iet vermoeden dat er een overva lzou korden gepleegd. In verband daarmee rerden er extra maatregelen getrof fen, die hoofdzakelijk ten doel hadden risico's voor het personeel van de f laak en eventuele klanten te voorko- oen. De directeur van de bondsspaar- lank was al door de politie ingelicht 3r werd extra surveillance uitge roerd. Het vermoedelijke tijdstip van Is overval had men bij de politie aald om elf uur 's morgens. Om aïf een, dus eerst anderhalf uur r, stopte de auto met de vier vervallers erin voor het bankgebouw. )mdat op dat moment de bank geslo- en was, hebben de vier mannen 'aarschijnlijk gedacht, dat er iets liet in orde was. 'oen ze een einde verder Nieuwe •ekela inreden, wrden ze om een erhaling van de zo tragisch verlopen verval op een filiaalhouder in Schie- am te voorkomen gearresteerd. N. N. en N. F. W. zijn voglens de olitie gevaarlijke knapen, waarom nen het ook niet op een mogelijk reffen in het bankgebouw heeft wil- en laten aankomen. Het gedeelte vain rijksweg 75, dat op 30 augustus wordt vrijgegeven en waarvan het tracé de gebogen vorm heeft die de laatste tien Jaar meer is toegepast bij autosnelwegen (onder meer de nieuwe E-8) in natuurgebie den, ligt tussen rijksweg 12 bij Arn hem en rijksweg 15 bij Valburg, waar een groot klaverblad in aanbouw is. Van rijksweg 15 (Rotterdam-Tiel en zo verder naar het oosten) zal 23 kilometer berijdbaar worden. Rijks weg 15. de directe toekomstige verbin ding van Rotterdam met Twente, en in een later stadium met Duitsland, werd van Kasteren doorgetrokken tot Valburg om de aansluiting met rijks weg 75 mogelijk te maken. >5-150, 40; fi itrls Asteri 60 per ae iar-\ rgelekl 61 nt nu Tijdwinst Woedende buurtbewoners hebben de inboedel van het Turkse pension aan de Paarlstraat op straat gesleept. 10TTERDAM Bij graafwerkzaam- leden op het landgoed 'Strypemonde' n Rockanje is het mes gevonden, raarmee de vroegere eigenaar van het andgoed, James van Hoey Smith, ze en jaar geleden werd vermoord. Het 5 centimeter lange uitbeenmes kwam it de bodem van een sloot. "ijdens het rechercheonderzoek 's lestijds op deze plaats ook naar het noordwapen gezocht, zelfs met behulp ran mijndetectors. Volgens de politie taat het wel vast dat het mes eigen- om is van de landarbeider Dirk B., die op het landgoed werkte en die rolgens een vonnis van de Rotterdam- le rechtbank de main is -geweest, die leven jaar geleden Van Hoey Smith net messteken om het leven bracht. )irk B. werd echter ontslagen van rechtsvervolging omdat hij ontoereke- lingsvatbaar werd geacht Hij werd ipgenomen in een psychiatrische in itiating. Dirk B. heeft overigens teeds ontkend de moord te hebben ïepleegd. ADVERTENTIE Verwacht wordt dat het verkeer uit Rotterdam dat in oostelijke richting koerst, tijdwinst boekt door van de nieuwe verbindingen gebruik te ma ken, althans wanneer het uit het zuiden komt. Wie ten noorden van Rotterdam zit zal het wellicht beter op rijksweg 12 kunnen blijven hou den, tenminste wanneer eventuele op stoppingen bij Oudenrijn buiten be schouwing worden gelaten. Speciaal rijksweg 75 heeft destijds in natuurbeschermingskringen ernstige weerstanden opgeroepen. Zij verloren tien jaar geleden de slag van hen, die op de bres stonden voor het behoud van landbouwgronden aan de zuidelij ke Veluwezoom. Zodoende is de weg dwars door de Wolfhezer Bossen ko men te lopen, eigendom van de vere niging tot behoud van natuurmonu menten. Een gebied, dat landschappe lijk zo fraai is, dat de afdeling ver keerswegen van Staatsbosbeheer nau welijks voor markerende beplanting hoefde te zorgen. Het hoofd van deze dienst, ir. J. A Bleys, is zelfs zo enthousiast over het resultaat, dat hij zich gisteren tijdens een persexcursie tot enig pathos liet verleiden. Hij vond: "De weg en witte strepen zijn van Rijkswaterstaat, de rest is van Onze Lieve Heer. Rijksasfalt kan best mooi zijn. Het is alsof het in dit geval in de natuur thuishoort'. En daarmee kwam ir. Bleys uitne mend in het straatje van Rijkswater staat, waarvan ir. J. Delmaer opmerk te: 'Bij de oude Napoleontische wegen had je nog wel eens het gevoel, dat men met een mes door het landschap was gegaan, maar op deze weg heb je werkelijk het gevoel, dat je je midden tussen het groen bevindt'. Staande op een plek, waar het groen plaats heeft gemaakt voor rijksasfalt, sprak hij echter de opmerkelijke woorden: 'Een aangepast stukje vandalisme'. In '34 begonnen Wat rijksweg 15 betreft, deze kwam al voor op het eerste Rijkswegenplan, dat in 1927 werd opgesteld. In 1934 werd begonnen met de aanleg. Voor de oorlog kwam een deel van de nieuwe verbinding tussen Ridderkerk en Meteren gereed, roet uitzondering van een vijf kilometer lang wegvak ten noorden van Garicum, dat na de oorlog is voltooid. Tot nu toe is de weg, die al 45 jaar op papier staat, niet afgebouwd. Van Valburg tot aan de spoorlijn Arnhem-Nijmegen ligt de aardebaan voor het doortrekken van rijksweg 15 gereed. Oud-minister Drees heeft op vragen uit de Kamer geantwoord dat het deel van rijksweg 15 tussen Ressen en Babberich later in uitvoering wordt genomen dan oor spronkelijk het plan was. Het deel Babberich-Doetanchem van rijksweg 15 is thans in uitvoering. De 975 meter lange brug bij Heteren is komen te liggen op de plaats waar in 1944 de geallieerde luchtlan dingstroepen terugtrokken over de Rijn. Zij heeft 27 miljoen gulden gekost. In hoeverre het verkeer tussen Rot terdam resp. Zuidwest-Nederland en het Ruhrgebied resp. Oost- en Noord- Nederland rijksweg 12 zal ontlasten, daarover konden de mensen van Rijkswaterstaat althans gisteren geen voorspellingen doen. Geen wijziging van hinderwetvergunning Hoechst-Vlissingen VLISSINGEN B. en W. van Vlis- singen zijn van mendng dat er voor alsnog geen wijzigingen behoeven te worden aangebracht in verleende hin derwetvergunning van Hoechst nv, welk bedrijf in Vlissingen-oost geves tigd is. Hoechst draait momenteel op volle toeren met drie fosforovens. On gerustheid van een Vlissings raadslid, tevens voorzitter van de Vereniging milieuhygiëne Zeeland, over de ver hoogde uitstoot van fluor in het Sloe- gebied, zoals metingen hebben aange toond, bracht hem ertoe B. en W. van Vlissingen te vragen of het niet nood zakelijk was de hinderwetvergunning van dit bedrijf te herzien. Volgens B. en W. geven de meetresultaten geen aanleiding tot ongerustheid. Ook de arbeidsinspectie, aan wie om advies is gevraagd, meent met b. en w. dat aanpassing van de voorwaarden van de hinderwetvergunning vooralsnog niet overwogen hoeft te worden. Voorzichtige conclusie van functionaris: ROTTERDAM De in het begin dit jaar al geconstateerde verbete ring van het milieu in Rijnmond lijkt zich voort te zetten. Dit is de voorzichtige conclusie van dr. L. A. Clarenburg, staffunctionaris van het openbaar lichaam Rijnmond voor de millieuhygiëne, naar aanlei ding van berichten dat de lucht boven sommige buitenlandse indu- triecentra de afgelopen jaren schoner is geworden. Dr. Clarenburg becijferde tijdens een commissievergadering va n het open baar lichaam half februari de verbete ring in het gebied rond de Nieuwe Waterweg op ongeveer vijftien pro cent en ook de meest recente onder zoekingen blijven in deze richting wijzen. Volgens de Rijnmond-deskun dige staat daar echter tegenover dat de gebieden in Nederland met milieu verontreiniging da laatste tijd wat oppervlakte betreft groter zijn gewor den. De schonere lucht boven Rijnmond komt volgens dr. Clarenburg vooral op rekening van enkele grote indus trieën, die de laatste jaren aanzienlij ke investeringen hebben gedaan om de uitworp van 'vuile' afvalprodukten zo veel mogelijk tegen te gaan. Bij Rijnmond durft men niet met zekerheid te zeggen of het teruglopen van het aantal'milieu-klachten bij de centrale meld- en regelkamer volledig toegeschreven kan worden aan de ge constateerde schonere lucht Men heeft.de indruk dat veel Rijnmonders het klagen moe zijn. Een groep Japanners maakt een fietstocht van acht dagen door Nederland op initiatief van een Japanse organisatie. Het doel is Japanners en Nederlanders te bewegen meer de fiets te nemen in plaats van de luchtvervuilende auto. Het groepje is hier in Volendam waar overnacht zal worden. Zij bewoont met haar drie kleine kinderen een huis in deze straat, dat is gekocht door de 32-jarige Turk M.G. Deze vond dat de verhuizing, waarmee Gerda net was begonnen, niet vlug genoeg ging en kwam met een aantal vrienden om haar een 'handje te helpen'. Bovendien wilde hij ook meteen de huur die zij hem nog schuldig zou zijn, innen. Tijdens de vechtpartijen liepen drie buurtbewoners messteken op. Een van hen moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Vijf Turken werden gear resteerd. De buurt koelde zijn woede verder op de auto van de Turkse eigenaar. Gistermorgen vroeg deden zich rond het pension van de Turk in de Goede Hoopstraat opnieuw moeilijkheden voor, toen wijkbewoners het huis van de man binnendrongen en uit wraak over het gebeurde het complete meu bilair naar buiten sleepten en het daar in brand staken. Sinds donder dagmorgen patrouilleert een sterke politiemacht in de Afrikaanderwijk. Ook van een ander Turks pension in de Paarlstraat werd het meubi lair op straat gesleept, overigens zon der dat de politie ingreep. De eige naar en de Turken die er woonden, hadden in de loop van de dag de buurt verlaten. Volgens een politie- inspecteur hebben de patrouillerende agenten zich niet met de zaak be moeid. omdat zij de buurt niet tegen zich wilden krijgen. 'Wij willen al leen een voorbeeld stellen,' hadden de Rotterdammers tegen de inspecteur gezegd. Terwijl de Inboedel uit het Turkse pension werd gesleept, bewerkten an dere buurtbewoners de straatnaambor den. Zo veranderden zij de Paarlstraat in 'Hollandsestraat'. Personeel van de gemeentelijke reinigingsdienst heeft de inboedel van het Turkse pension verwijderd onder het toeziend oog van honderden buurtbewoners. Daar na plakten enkele bewoners van de Afrikaanderwijk op een raam van het pension een papier waarop stond: 'te huur, alleen voor Hollanders'. In de Paarlstraat zijn 28 panden, die eigen- DEN HAAG (KNP) Vandaag ver gadert het kathedraal kapittel van het bisdom Roermond met mgr. dr. J. Gijsen. Onderwerpen van gesprek zijn 'aktuele lopende zaken'. Daaronder vallen ook de moeilijkheden die in het bisdom ontstonden na de benoe ming van de nieuwe bisschop. Zoals bekend heeft het kapittel ook na he: aiuwoyru van de Romeinse i&stau- ties, die het beleid van mgr. Gijscu vuucUig oauersciireven zijn bemid delingspoging nog niet opgegeven. Momenteel worden besprekingen ge voerd met de betrokken kaders, zoals de diocesane diensten, de dekens en de centrale commissie van de diocesa ne pastorale raad. Omdat vele kaderleden nog met va kantie zijn, zal dit beraad, naar ver wacht wordt, pas eind augustus wor den afgerond. Naar verluidt, zou het kapittel niet willen ingaan op het verzoek van 'Open Kerk', afdeling Limburg, om op zo kort mogelijke termijn het rapport te publiceren, dat door het kapittel bij de Vatikaanse instanties werd in gediend. Volgens vele kapittelleden zou publicatie van deze vertrouwelijke stukken meer kapot maken dan ophel deren. Wel zoekt het kapittel naar een vorm van openheid, waardoor de zaak wordt gediend, b.v. een korte samenvatting van het in Rome inge diende rapport DORDRECHT De 38-jarige Marok kaanse arbeider D. Charhaoui uit Dor drecht is gistermiddag in de Merwede verdronken. De man, die bij een Pa- pendrechts bedrijf werkte, was in de lunchpauze in de rivier gaan baden. Hij kon vermoedelijk niet zwemmen. Hij laat in Marokko een vrouw en acht kinderen achter. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De uitgeverij en de boekhandel hebben bet druk met de strijd om het wereldkampioenschap schaken tussen Spassky en Fischer. Eerst signaleer den de sport- en speelgoedzaken een verhoogde omzet van schaakstukken; nu blijkt in de boekhandel dat heel wat kopers van die stukken eerst nog moeten leren schaken. n ai Wal EÏO SPECIAAL Uitgeverij Van Goor im Den Haag constateert een geweldi ge piek bij de verkoop van eenvoudige schaakboeken als Euwes 'Inleiding tot het schaakspel en Euwes uiterst populaire Oom Jan leert zijn neefje schaken' Van Goor heeft de eer van publikaties over de match in Reykjavik aan collega-uitge vers gelaten, maar het Haagse bedrijf heeft in de plots opge bloeide schaakrage wel aanlei ding gezien met een nieuwe aanbieding te komen van het 'Repertoire der schaakopenin gen' van J. G. Th. Donk een boekje dat al lang was uitverkocht. Het eerste Nederlandse boek, dat speciaal naar aanleiding van de tweekamp Spassky Fischer is geschreven, ligt morgen in de boekhandels. Het is eer» uitgave van De Arbeiderspers en het is ge schreven door Tim Krabbé, Alexander Münninghoff en Jan Timman. Het boek is Iets vertraagd, want het was duidelijk be doeld als voorbeschouwing op de match op IJsland maar Martin Ros van de Arbeiders pers is toch niet ongelukkig met de vertraging. In de eer ste plaats deelt hij nu ook in de verhoogde belangstelling voor het schaken, maar ook heeft Tim Krabbé (die het begin van de wedstrijd en al les daarom heen in Reykjavik heeft bijgewoond) het bock op een aantal punten kunnen bij werken. Trouwens: Martin Ros vleit zich er mee dat het boek zijn waarde blijft behouden ook als Reykjavik al weer uit de publiciteit is weggeëbd en on geacht de uitkomst van de wedstrijd. Tim Krabbé beschrijft het le ven van Fischer, hij heeft de Amerikaan geïnterviewd en een compleet overzicht samen gesteld van alle toernooien, waarin Fischer heeft meege speeld: van het behalen van het kampioenschap van de Verenigde Staten tot aan de halve finale tegen Petrosjan. Ook staat er een overzicht in van alle strijd en schermutse lingen om het wereldkampi- Het wat melachonieke omslag dat Guus Ros ontwierp voor het eerste Nederlandse bock over de schaker Fischer. oenschap schaken van de ne gentiende-eeuw -e Ruiz Lopez af tot Spassky loe. Alexander Münninghoff. een schakende slavist, draagt een hoofdstuk bij over de wereld kampioen Boris Spassky. Hij is ook nagegaan hoe zich in de loop van de jaren in de Russische pers het beeld van Fischer heeft ontwikkeld. Jan Timman tenslotte heeft een aantal belangwekkende partij en van Fischer geanalyseerd Uiteraard komen de wedstrij den uit Reykjavik in dit boek niet aan de orde. Daarvoor moeten de liefhebbers wach ten op de uitgever, die de race om de eerste plaats onder de nabeschouwers wint. In voorbereiding Zover wij hebben kunen na gaan zijn er op het ogenblik drie Nederlandse wedstrijd- boeken over Reykjavik in voorbereiding. Euwe en MUhring zien kans regelmatig in de Teleac-uitzendingen op de televisie sluikreclame te plegen voor hun eigen boek, dat ook door Teleac zal wor den uitgegeven. Teleac had tot gisteren 1.819 bestellingen genoteerd en dat werd gekarakteriseerd als 'veel belangstelling'. Over de verschijningsdatum liet Teleac zich niet uit dan met een 'wij doen ons best'. Mikt Teleac met zijn boek (dat overigens niet in de boekhandel komt) op een breed en vooral nieuw, door de televisie gevormd lezerspu bliek; uitgeverij Standaard- Ten Have beroemt zich er op met het grote, klassieke wed- strijdboek te komen, 'ander halve maand na de laatste wedstrijd', zoals de schatting luidt. De analyses in dit boek zijn van Jan Hein Donner en Jan Timman. Tenslotte heeft uitgeverij Te- leboek (een gezamenlijke on derneming van het dagblad De Telegraaf en de Bussumse uit gever Van Dishoeck) aange kondigd dat een dag of veer tien na de laatste wedstrijd een boek van mr. Lex Jongs- ma zal verschijnen. Dit boek "zal voornamelijk bestaan uit een bundeling van de analy ses, die de heer Jongsma nu in De Telegraaf schrijft. dom zijn van of verhuurd worden door Turken. Op uitnodiging van het wijkorgaan voor d« Afrikaanderwijk heeft nog gis teravond, een uur na de ongeregeld heden, de Rotterdamse wethouder H. W. Jettin^hof van volkshuisvesting en stadsontwikkeling, een gesprek gehad met vertegenwoordigers van het wijk orgaan en leden van de Rotterdamse gemeenteraad. Op een vraag van de wijkraadsvoorzit ter welke maatregelen het gemeente, bestuurd kan en wil gaan nemen nu de situatie zich in de Afrikaanderwijk zó heeft toegespitst dat er bloed heeft gevloeid, antwoordde wethouder Jet- tinghof simpel: 'De gemeente kan vrij wel niiets doen, we hebben wettelijk geen been oon op te staan. Met dat kei harde feit hébben we rekening te hou den'. De conclusie die de wijkraadsvoorzit ter daaruit trok, was even simpel: 'Er verandert dus in de oude wijken hele maal niets, en de spanning blijft of wordt alleen nog maar groter!' Wet houder Jettinghof kon hierop alleen maar bevestigend knikken. Tegen con centraties van gastarbeiders- pensions zoals in de Transvaalbuurt in de Rot terdamse Afrikaanderwijk kan de ge meente erg weinig doen. Veranderlijke zomer Van onze weerkundige medewerker Er is reden een hogedruk-uitloper dankbaar te zijn, die zich van de Azoren uit over West- en Midden- Europa heeft uitgebreid en contact gezocht heeft met een reeds in Oost- Europa aanwezig hogedrukgebied. Het biedt de Benelux gunstig zomerweer met vrijwel ideale temperaturen tus sen de 20 graden aan zee en circa 24 graden in het binnenland, niet te warm, niet te koel, net goed. In het ontmoetingsgebied tussen de westelij ke en oostelijke hogedruk was de natuur direct al niet helemaal al in het reine. Berlijn kreeg er woensdag een onweersbui van 34 mm van, en gisteren onweerde het ook opnieuw in de oosterlijke gebieden van de DDR. maar de aftappingen gisteravond doorgegeven waren niet indrukwek kend, plaatselijk 7 mm. Een ander uitgebreider gebied met regen drong door tot over Zuid-Frankrijk De neerslaghoeveelheden daar waren ook niet erg belangrijk. Tussen de mazen van het waarnemingsnet kunnen ech ter wel grotere hoeveelheden zijn ge vallen De kern van lage druk werd gisteravond om 7 uur gepeild bij de Spaanse stad Valladolid met 1010 mil libar en een dalende tendentie. Ook dit station rapporteerde bliksem. Een serieuze dreiging gaat van dit lage drukgebied vooreerst nog niet uit, of we moeten ons vergissen. Het blijft altijd mogelijk dat met de zuidweste lijke bovenstroming enkele verdwaal de buien tot onze omgeving doordrin gen, maar we verwachten toch dat het op de meeste plaatsen droog blijft. In de loop van het weekend zal het weer geleidelijk wel wat onstabieler wor den, ook weer met kans op een plaat selijke regen- of onweersbui. De tem peraturen waren gisteren opnieuw hoog tn een groot deel van Europa. Enkele toppers: Oostenrijk 30, Dassau tn Zutd-Duitsland 31, Hongarije 31 tot 32, KattouHch tn Polen 32, het Franse Montelimar 34 graden Celsius. De En gelse weerkundigen verwachten dat we deze maand nog een d twee perio den met warm weer zullen krijgen bil voorkeur in de tweede helft van de mafm,n®e ^gemene circulatie van juli 1972 vertoonde overeenkomst met die in 1914, 1916, 1925 en 1937. i OPKLARINGEN «f4%> HA t BEWOLKING MAX TE MP. MIN. TEMP. WINDRICHTING Weersgesteldheid van gisteravond 7 uur. maximumtemperaturen van gisteren eri neerslag van gisteren 7—19 uur. Amsterdam zwaar bew. 2Ï. 0. De BUt half bew. 22. 0. Doelen half bew. 23. 0. Eelde half bew 22, 0 Eindhoven zwaar bew. 23. 0 Den Helder zwaar bew. 19, 0. Luchth. Rtd half bew 21, 0. Twente zwaar bew, 23. 0 Vlissingen zwaar bew. 21 0 Zd-Lhnburg zwaar bew, 24. 0. Aberdeen zwaar bew, 18. 0. Athene onbew. 35 0. Barcelona onbew 27 0. Berlijn licht bew, 25, 3. Bordeaux licht bew, 24. 2. Brussel zwaar bew. 24 0 Frankfort Uchte regen 26 0.1. Genève licht bew, 31, 0, Helsinki zwaar bew 24, 1 Innsbruck licht bew. 30, 0. Kopenhagen half bew 23 0. Lissabon zwaar bew 23, 0. Locarno onbew. 29, 0. Londen zwaar bew. 21, 0, Luxemburg zwaar bew. 26. 0. Madrid half bew, 35 0. Malaga zwaar bew 29. 0. HOOG WATER; 12 augustus; Vlissingen le getij 3.4S-2e getij 16.02. Haringvliet aan de Zeezijde 5.23-17.46, Rotterdam 6.41-18.41. Sche- veningen 4.51-17.17, Den Helder 10.01-22.31. IJmuiden 5.27-17.53. Harllngcn 0.17-12 02. Delfzijl 1.54-13 S3.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5