im i Dokter Mary Verghese STER brengt niet meer reclame op Hilversum 3 Dr. Blake schrijft actie-comité in Utrecht personalia DC-8-en van KLM krijgen 'jumbolook' TROUW KW \KTI. I UO". :i AUGUSTUS 197 Biiinenlaud/ltadio-tv T4/K6 MARY PERKINS 'NDE GOUDE GAPER .toor W. G. VAN DE HULST; pIMlJes «in W. G VAN DE HULST Jr. A i 195 rir 195. Wat?.Wil de prinses naar die vreemde snoeshaan gaan? Waarom? Is 't, omdat zij vindt dat zoiets hoort bij de vriendelijke gastvrijheid? Nou, maar dat vindt hij heleméél niet. 't Brandt hem op z'n lippen om te zeggen: 'Wees toch wijzer; bemoei u niet met die vent; laat hem zo gauw als-t-ie kan weer opkrassen. Dan zijn we hem kwijt Wat hebben wij te maken met hem en met z'n mooie KARELTJE KNETTCR EN DE BLAUWGERUITE KIEL Maarschalk en met al die andere druktemakers? Laat ons hier stil en eenzaam wonen in 't kasteelIk weet het niet maar dat is honderd maal beter dan u af te geven met die vreemde snoevers. Geloof me prin ses! Ja, dat dat alles zou hij haar wel in 't hart willen branden, maar hij is een goed dienaar. Hij mag dat alles niet zeggen, hij kan alleen door z'n norse, korte, onwillige hou ding laten weten, dat hij 't niet met zijn meesteres eens is. 'Ik zal gehoor zamen uwe hoogheid!' stoot hij er uit. 'Ik zal gaan zien of die.die man u ontvangen kan!'.'En 'k zal op u passen, 'k zal waakzaam zijn' denkt hij grimmig. De prinses ziet de onwil van haar meyer wel. Ze glimlacht. Gro te bezorgdheid voor haar maakt hem zo nors. 12-217 'Dat verhaalt heb ik vandaagt al eerdert verteld, maar ik wil het nog wel ereis doen.' zei Ouwe Murk. 'Vlak voor dat de ontploffert kwamt, heb een zeerovert me uit de kelder gehaald. Een regelrechte zeerovert met een ooglappie. Daarna ging-ie de zee in en verdween onder watert. En nou zegt ie kleine slemiel van een Asmar dat het spook van Simon Duynkerck ze heb weggejaagd. En nou zou het mijnt helemaal niet ver bazen als mijn zeerovert en zijn spook precies 't zelfde waren! Nou jij!' Smidje Verholen keek héél ernstig en dacht langzaam na. Maar hij kwam er niet uit. 'Ik begrijp het niet,' zei hij. 'Daar kent ik inkommen-' ant woordde Ouwe Murk. 'Het is me ook nog al niks. Ik krijgt te maken met een zeerovert en jij met eon reemecr- FERDNAND mint en dat allemaal in tijdens van rakettens en spoetniks. Maar ja. waar zeilen we ons eigenlijk de kop over breken? We zijnt gered en daar g:jat het om. En omdat we nou toch me: zijn allen gered zijnt wil ik wel eens weten of me goud nog beneden is.' 'Er was verschrikkelijk veel goud Murk,' antwoordde de smid. 'Kom la ten we Kareltje en Foppe uit het gat helpen dan kunnen die je alles vertel len, want ze hebben het goud gezien en in d'r handen gehad. Ik ben er alleen bang voor dat Nosco het heeft ingepikt'Hoe ken dat nou!?' riep Murk. 'Ik vertelt je toch ne:. dat het spook van Simon Duynkerck de prefessert en zijn knechtje van boord hebben gejaagd. We a jij dan hele maal niet wat er gebeurd is? Je komt toch net zelf onder watert vandaan?' Foppe en Kareltje waien nu ook uit het gat geklauterd en h^i viertal stond beneden op het strand aan de voet van de rotsen. Mark vertelde daar precies wat er gebeurd was en eindigde zijn verhaal met de medd ling, dal Nosco door ten haai was verslonden, maar dat Asmar door Dieks Drabbe'.koek mar het gevang was gebraeft Dorii toen sl iakte de oude zeeman plotseling een vr-ero de kreet. 'Kijk daart!' riep hij uit. 'Een cpa met een brard en een kroon.'! Bovpi op de rotsens!' Ze keken omhoog en zagen daar toen Neef Ttums staan. De oude vorst was blijkbaar ook door hat gat geklommen en hij hief nu de hand omhoog tm teken dat iedereen moest zwngen. Zijn gezicht stond héél ernstig door D. C. Wilson Heer, neem de pijn toch weg! die uw wereld beschaduwt, Heer neem de pijn weg dan bemint zij u meer! Toen kwam het antwoord van God aan zijn schepping: Moet ik de pijn wegdoen.' Dus de kracht van de ziel? En daarmee de liefde, die verzoent en verlost? Toch teleurgesteld hoorde Mary het voorstel aan van dokter Chandy, om een cordectomie te verrichten, een klein deel van de ruggemerg in de pijnzone te verwijderen. 'Alstublieft niet nog een operatie!' riep ze vertwijfeld. En dan. met een vonk van hoop: 'Denkt u dat de pijn erdoor verdwijnen zal?' Beloven kon hij niets, maar hij was wel van mening dat het verbetering zou brengen. In elk geval was dit de aange wezen stap. Het was echter geen ge ringe zaak. Dat wist Mary maar al te goed! Doorsnijding van het ruggemerg zou ook het laatste restje hoop op algehe le genezing door een wonder, of een onverwachte medische ontdekking teniet doen. Kon zij zonder hoop verder leven? Neen, liever moest ze zich afvragen of zij kon verder leven met deze constante pijn. Zij schreef naar huis en vroeg om raad. Het antwoord was niet ondub belzinnig. Ze hoopten allen dat Mary zou genezen. Niet graag zagen ze al hun hoop de bodem ingeslagen wor den. En haar familie vreesde even eens voor nieuwe complicaties. Doch zij wist immers wel het een en ander van medicijnen? En ze was toch vol wassen? Ze was oud en wijs genoeg voor zichzelf te beslissen. Ze nam haar besluit. De operatie moest doorgang hebben. Amma, John en Annamma kwamen over. Op de avond van de tweede oktober waren ze aanwezig, toen dokter Chandy de kamer betrad voor een laatste bezoek om Mary op te monteren. Hij drukte haar de hand. 'God zal morgen met ons zijn'. 'Ja', was haar gerustgestelde antwoord. Annamma echter schudde haar hoofd. 'Hij keek bezorgd', mompelde ze na dat hij was vertrokken. De ochtend daarop kwam dokter Ida zelf om een gebed uit ie spreken. Mary gevoelde grote dankbaarheid voor de belangstelling en het medele ven dat iedereen toonde, maar ze had liever gezien dat men wat minder drukte over haar maakte. Ze was ten slotte niet de eerste die werd geope reerd. Zij kreeg vanzelfsprekend een bloed transfusie, maar de ingreep verliep niettemin met een minimum aan com plicaties. Ze kwam uit de narcose bij met vrees en hoop. Wist ze nu maar dadelijk of het doel bereikt was! Uren verliepen zonder dat ze de oudp pijn weer voelde. 'Het is over!' juichte ze na een etmaal tegenover dokter Chandy. 'Prachtig', was zijn voorzichtige ant woord, 'maar het ruggemerg lijdt nog onder shockwerking. We kunnen nog niet helemaal zeker van onze zaak zijn'. Bleek van schrik en wanhoop werd Mary, toen zij na enkele uren de bekende stekende pijn weer voelde opkomen. Het was niet over. En het zou vermoedelijk wel nooit overgaan. 'Lieve God!' bad ze zachtjes. 'Hoe moet ik zo verder leven?' Maar God was goed. Hij schonk haar de kracht om haar leed voor Amma en Annamma en de ogen van haar Van een verslaggever HILVERSUM De Ster heeft voorlopig geen plannen bij de minister een verzoek in te dienen voor uitbreiding van reclamezendtijd voor de avonduren van Hilversum 3. In ieder geval zal voor 1974 de reclamezendtijd op deze radiozender niet worden vergroot, aldus drs. C. J. Smeekes, directeur van de Ster. Eventuele uitbreiding hangt af van de luisterdichtheid op Hilversum 3, die na 1 oktober zeven uur zendtijd 's a- vonds erbij krijgt. 'De praktijk heeft uitgewezen, dat de nieuwsberichten tenminste een luis terdichtheid van vijf procent moeten halen, willen daaromheen gegroepeer de reclameblokken verkoopbaar zijn', aldus de heer Smeekes. In 1971 haal den de nieuws-uitzendingen op Hilver sum 3 een gemiddelde van 10 pro cent. De bulletins van 13.00 uur berei ken vaak een luisterdichtheid van 15 procent (anderhalf miljoen luisteraars van 12 jaar en ouder). Wanneer Hilversum 3 's avonds gaat uitzenden mag worden aangenomen dat de invloed van de televisie sterker zal zijn, zodat de adverteerder geen interesse heeft. Radio Veronica haalt na 19.00 uur zelfs zonder de concur rentie van Hilversum 3 al lang geen 5 procent meer. 'De programmering op Hilversum 3 zal wel bijzonder aantrekkelijk moe ten zijn om een luisterdichtheid van 5 procent voor de nieuwsberichten te halen. Hilversum 3 is door de gesple tenheid van ons omroepbestel boven dien aan alle mogelijke beperkingen onderhevig. Veronica en Nordsee heb ben het wat dat betreft veel gemakke lijker. Die kunnen leven als God in Frankrijk', aldus drs. Smeekes. Meting In verband met de zendtijduitbreiding zal in het vierde kwartaal van dit jaar een extra luisterdichtheidsmeting worden gehouden. Als begin volgend jaar de resultaten daarvan bekend zijn, is er een eerste indicatie. Maar ook nog de eerste metingen in 1973 moet worden afgewacht, alvorens een behoorlijk inzicht in de ontwikkeling van de luisterdichtheid kan worden verkregen. Mochten de resultaten gunstig zijn, dan kan pas medio 1973 de procedure voor meer reclametijd op gang worden gebracht. Voor 1974 zal dat zeker niet geëffectueerd wor den. De directeur van de STER voorspelt, dat door de uitbreiding van Hilver sum 3 in de avonduren de luister dichtheid overdag zal toenemen. 'De luisteraars behoeven immers na zes uur straks niet meer een ander stati on te zoeken. In veel gevallen zal de radio op Hilversum 3 blijven staan tot ze naar bed gaan. De volgende morgen staat de radio dan nog steeds op Hilversum 3 afgestemd.' De sterk gestegen luisterdichtheid voor Hilversum 3 doet de reclameta rieven met ingang van 1 januari 1973 verhogen van 15 tot 22 gulden per seconde. Volgens de heer Smeekes kan het niveau van de etherreclame nog aan merkelijk worden verbeterd door ge bruik te maken van acteurs en actri ces. Vroeger was het omroeppersoneel niet toegestaan in reclamespots op te treden, maar daarvan heeft men moe ten afzien. Wel dient de objectieve sfeer van het nieuws en voorlichting gescheiden te blijven van de subjec tieve sfeer van de reclame. Nieuwsle zers of medewerkers van actualiteiten rubrieken zullen in reclamespots dan ook niet worden geaccepteerd. Het esthetisch peil heeft de STER overigens niet in eigen hand. Wat dat betreft kunnen enkelen het hele aan zien van de reclame schaden, aldus de heer Smeekes. Dat de etherreclame zo laag wordt gewaardeerd verbaast hem niet. De reclame probeert wat te ver kopen en daartegen verzet men zich van nature. Men wil zich niets laten opdringen, doch zelf in alle vrijheid beslissen. UTRECHT In een brief aan het actie-comité 'Solzjenitsyn' in Utrecht schrijft dr. Eugene Carlson Blake, secretaris-generaal van de wereldraad van kerken, dat het hem verstandig lijkt onderscheid te maken tussen ef fectieve methoden om de vrijheid van godsdienst in welk land dan ook te verbeteren, en de vastenbrief van Solzjenitsyn over dit onderwerp aan de patriarch van Moskou. Het actie-comité 'Solzjenitsyn', een groep theologische studenten uit Utrecht had van eind juni de wereld raad gevraagd solidair te zijn met Solzjenitsyn. Dr. Blake, die in Utrecht een gesprek met de actie groep hoopt te kunnen hebben, schrijft dat de wereldraad niet apart gereageerd heeft op de vastenbrief van Solzjenitsyn omdat die brief was gericht aan de patriarch van de Russi sche orthodoxe kerk en de wereldraad mengt zich gewoonlijk niet in een discussie binnen een van de aangeslo ten kerken. Dr. Blake verwijst ook naar zijn open brief aan de gereformeerde synode, waarin hij onder meer pleit voor een actievere hulpverlening door de aan gesloten kerken aan kerken die in moeilijkheden verkeren. 'Ik hoopte dat mijn brief zou leiden tot verhoog de activiteit binnen uw eigen kerken in plaats van pogingen alleen de we- reldraad van kerken in deze aange- genheid verantwoordelijk te stellen. In mijn brief maak ik voldoende duidelijk dat de situatie met betrek king tot de godsdienstvrijheid en de vrijheid van godsdienstonderwijs in de Sowjet Unie ons met diepe zorg vervult', aldus dr. Blake. In antwoord op de brief van dr. Blake stelt het Utrechtse actiecomité o.m. dat Solzjenitsyn een ópen brief heeft geschreven. 'Daarmee is aangegeven dat Solzjenitsyn ook de wereldraad om steun vraagt', aldus het comité. Koffiekwark 1 doosje kwark 2 eetl. poederkoffie 2 eetl. basterdsuiker. 2 sinaasappelen gehakte noten Klop de poederkoffie door de kwark, samen met de suiker en het sap van één sinaasappel. Verdeel de massa over dessertbakjes en garneer één en ander met partjes sinaasappel en ge hakte noten. Menutip. Gebakken lever, gebakken uien, aardappelen, gemengde sla, kof fiekwark. Van een ónzer verslaggevers AMSTERDAM De KLM heeft plan nen in studie om haar vloot van DC- 8- en Super DC-8-machines een Jum bo intereur te geven. Dit houdt in dat de toestellen van binnen een ruimere indruk zullen maken en wat comfort betreft meer tegemoet zullen komen aan de wensen van door Jum bo-luxe verwende passagiers. Bij verschillende luchtvaartmaatschap pijen in Amerika is men al bezig met deze wijziging, waarvoor McDonnel- Douglas ombouwpakketten levert. De KLM heeft nog geen definitieve keus gemaakt uit de mogelijkheden, maar gedacht wordt modernere comforta beler stoelen en plastic intereurpane- Maxim Hamel Het was woensdagavond een typisch 'laaglandprogramma' met watermolens op beide netten en 'nergens iets ver hevens ertussen.' Het allermeest heeft Maxim Hamel verrast door zijn na tuurlijk spel temidden van Britse ac teurs. Hij zou meer kansen in buiten landse produkties moeten krijgen, want het ging hem uitstekend af. De slotaflevering van Doek Green kreeg ook door de medewerking van Truudy Libason, Sacco van der Made en de immer vitale Sylvain Poons een at tractief Nederlands karakter. Je kunt natuurlijk wel een paar kriti sche kanttekeningen plaatsen bij deze BBC-film 'Molenzicht.' Met de Seven Seas bijvoorbeeld werd de waarheid beentje gelicht, want dit schip Jieeft nooit dienstgedaan als ferry-boot en ligt bovendien al jaren aan de Rot terdamse Parkhaven voor anker als onderkomen voor de havenvakschool en zij die het centrum van de Maas stad kennen zullen zich er over heb ben verbaasd dat de auto na een shot op het Hofplein nog minutenlang werd gefilmd als rijdend door voor oorlogse straten alvorens het hoofdbu reau van politie te bereiken, dat in werkelijkheid slechts een paar hon derd meter van dat plein verwijderd is. En tenslotte: in café Molenzicht werd een bar slecht pilsje getapt, maar het zijn slechts details van een overigens onderhoudende film. Molens stonden ook in het centrum van een program- Radio vandaag Ambassadeur Als opvolger van Christian de Margerie is Jacques Se- nard benoemd tot Frans ambassadeur in Den Haag. De nieuwe ambassadeur (52), kwam in 1947 op de afdeling perszaken van het ministerie van bui tenlandse zaken. voor zijn benoeming tot chef du protocol, in 1969 heeft hij gewerkt op de afdeling Europa, de afdeling NAVO-zaken en in Cairo, van 1965 tot 1967, als eerste conseiller van de ambassade. vrienden te verbergen. Gelukkig wa ren de pijnen ook niet meer zo aan houdend als tevoren. Ze kwamen plot seling, zonder aankondiging, soms zo hevig dat ze een kreet nauwelijks onderdrukken kon, dan trokken ze weg. Daar zij wist dat het weer voor bijging was het gemakkelijker te ver duren. 'Als ik weer aan het werk ben en mijn handen maar bezig zijn, zal het me niet zo opvallen', zei ze tot zich zelf, zich verbijtend zodat haar glim lach een grimas werd. Amma en Annamma reisden terug naar huis, in het vertrouwen dat de operatie was geslaagd. In de loop van de maand oktober werd het kleine stukje van de wereld dat Mary in haar spiegel waarnam door de stro men regen van de herfstmoessons overspoeld. In gedachten zag zij de rijstvelden voor zich, aan weerszijden van de landwegen, de fleurige rode sari's van de vrouwen die met handen en voeten in het modderige water uur na uur gebukt stonden te zwoegen om de jonge rijst te planten. Die zouden ook wel rugpijn hebben! Ze zou nu voortaan beter het lijden van anderen kunnen aanvoelen, dacht ze. Zij zou een beter arts zijn. Langzaam veran derden haar gebeden. Niet langer vroeg ze: 'Help mij deze pijn te door staan!' Maar: 'Help mij ze me ten nutte te maken'. Horizontaal: 1 afdruksel, 4 levens lucht, 7 doorweekt, 8 gekheid, 10 water in N.Br. 12 kraam, 14 eenmaal, 16 bijnaam van Ezau, 18 verharde huid, 20 radio omroep, 21 water in N.Br. 23 waterkruik, 25 dreef, 27 plaats in Pennsylvanië, 29 steensoort, 30 romeins keizer, 32 voorvoegsel, 34 tweetal, 36 zwaardvis, 38 nobel, 40 honingbij, 42 muzieknoot. 43 wier, 45 bedekking van een gebouw, 47 koorts- werend middel, 48 natuurlijk water bekken. Verticaal: 1 familielid, 2 jongensnaam. 3 houten vat, 4 reeds, 5 part, 6 kerel, 7 water in Limburg, 9 gast, 11 noorse goden, 13 meisjesnaam, 15 koker, 17 torenkraai (gew), 19 eekhoorn (gew), 22 Vreemde munt, 24 handegge, 26 gemak, 28 vet der melk, 29 smart, 31 uniek, 33 getroffen, 35 ontwerp, 37 toespraak, 39 ligplaats voor schepen, 41 water in Utrecht, 44 muzieknoot, 46 slede. hilversum i NCRV: 7 00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 Te Deum laudamus: geestelijke liederen. 7.30 Nws. 7.41 Hier en Nu. 7.55 (S) Preludi um: klass. muz. 8.30 Nws. 8.41 (S) Podium v d vrouw. 9.10 (S) Mod. ork.muz. 9.20 (S) Mod. muz. 10.00 Over en weer: lnf. progr. over het nieuwe schoolradioseizoen '72-'73. 10.30 Nws. 10.33 (S) V.d. zieken 11.05 Inspraak- verzoekprogr van klass. muz. (11.30-11.32 Hier en Nu.) 11.55 Med. 12.00 Los-Vast Special: gevar. progr. (12.26 Med. t b v. land- en tuinb 12 30 Nws: 12.41-12.50 Hier en Nu). 13.30 Zingen met Cecilia: volksmuz. 13.45 Con Amore: een serie van 9 poëzieprogramma's over liefde. 14.05 (S) Pianorecital: Jazzmuz 14.25 Klass. en mod. kamermuz. 15.00 Rep. v.d. Landelijke Zen- dingsdag v. d. Gcref. zendingsbond In de Nederl. Herv. kerk. 15.30 Nws. 15.33 Lichte orgelklanken. 15.45 (S) Kinderkoor met pla no. 16.00 (S) Poptater: Jeudprogr. 17 00 (S) Elpee Pop In stereo. 17.30 Nws. 17 32 Hier en Nu. 18.00 Strictly Country .Style: country and westernrubr. 18.24 Op do man af. praatje 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.50 (S) Tijd vrij voor muz. In vrije tijd: A'dams rouwenkoor met piano. 19.20 Muz. v.h. Leger des Hells. 19.35 Ontvoerd - een radiospel v.d. zomeravond. 21.00 V. h. week end uil Nederl klelnkunsttheaters. 2120 (S) Metropole Ork. met zangsolistc. 21.50 (S) Kerkorgelconc.: klass. muz. 22.20 Avondover denking. NOS: 22.30 Nws. 22.40 Den Haag vandaag. NCRV: 22.50 Ontwlkkelingssamenw. en intern arbeidsverd.: gesprek. 23.10 (S) Late Dato: licht platenprogr 23.55-^.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met eon gaatje: lichte gramm.muz. met 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal. 8.50 TV vandaag Kruiswoord-puzzel NEDERLAND I NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal TROS 19.05 Calimero 19.10 Wat een familie! 19.35 Dokumentaire over het Alaska van vroeger en heden NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 De dief van Washington 21.10 Studio-Zomer: amusementsprogramma 22.10 Liefde op z'n Amerikaans 1. Liefde en de verpleegster; 2. Liefde en de raadgevers NOS 22.35 Journaal OPLOSSING: Horizontaal: 1 clementie 2 oele-nor-ev, 3 meer-ale-me, 4 preek-eden, 5 tik- lade-re, 6 ark-pak-som, 7 beer-rat-de. 8 ene-Ee-aren, 9 lenigmoot. Verticaal: 1 comptabel, 2 leer-Irene, 3 el-eek-keen, 4 merel-prei, 5 enak-aar- eg, 6 nol-ed-kaam, 7 trede-stro, 8 ieme- Wordt vervolgd) rodeo. 9 evenement NEDERLAND II NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal 19.05 Gletsjer Piloot, dokumentaire over het reddingswerk in de Alpen VPRO 19.30 Betty Boop 19.37 Jazzmuziek 19.48 Popeije NOS 20.00 Journaal VPRO ma, waarmee in 'Van gewest tot ge west' aandacht werd besteed aan het waterschap. Een documentaire met le vendig gedoseerde informatie. 'April Love' liep voor een groot deel parallel met het Spel zonder Grenzen. De film met de zoetsappige Pat Boone had echter niet voldoende aantrek kingskracht, zodat ik af en toe toch maar een overstapje nam naar het door de NCRV uitgezonden spectakel uit Sheffield En het dient gezegd: de Britten wisten spelletjes te bedenken, die het visueel heel iwat beter deden dan de vervelende bedenksels van de Fransen in Nice. Het sportieve ele ment kreeg in die Engelse middel eeuwse toestanden ook duidelijk meer kansen. Voor Nederland behaal de de ploeg uit Lisse de derde plaats achter Duitsland en Zwitserland. Driemaal werd deze avond overgescha keld naar Marseille voor de wereld kampioenschappen wielrennen, zodat de supporters wel aan hun trekken kiwamen. In 'Kenmerk' keerde dr. E. Carson Blake, secretaris-generaal van de We reldraad van Kerken, zich onomwon den tegen de Amerikaanse bombarde menten op Noord-Vietnam. en zeer in het bijzonder tegen het vernielen van de dijken, 'Het is geen ideologische oorlog meer,' zei hij onder andere. Maar zal deze opmerking overal tot bezinning aanleiding geven? T.H. Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen, met 9.35 Waterst. 10.00 V.d. kleuters. 10.10 Ar- beldsvitamlnen met 11.00 Nws. 11.30 (S) Rondom twaalf: progr. v.d. vrouw, met 11.55 Beursber. 12.30 Zelfstandig zijn en blijven, praatje. 12.35 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 (S) Hedendaagse muz. 14 00 (S) Tombola: lichte muz. door nederl. artiesten. 15.00 (S> Palet: progr. v.d. zieken. 16.00 Nws. 16.03 (S) Aspecten: kunstprogr. 17.00 (S) Mobiel: beweeglijk progr. voor beweegltlke mensen waarin 17.55 Med. 18.00 Nws en 18.11 Radiojournaal. 19.00 (S) Amateurs musiceren: Jeugdork. 19.25 Gespro ken brief. IKOR: 19.30 Kleur: vragen rondom schrift en samenleving. AVRO: 20.00 Nws. 20-05 (S) Jubileumconc. v.d. Nederl. Handel- verenig door Utr. Symf. Ork. met solisten 21.20 (S) Synthese: voordracht en muz. 21.15 Tout a tol. praatje. 22.20 Partners in Europa: disc.progr. 22.55 Med. 23 00 Nws. 23.10 Radiojournaal. 23.20 (S) Essay: ge sprekken over kunst. 23.55-24.00 Nws HILVERSUM III TROS: 7.00 Nws 7.02 De Hugo van Gelde ren Show. (8.00 Nws.) 9.00 Nws. 9.03 Take Nine. 10.00 Nws. 10.03 Robbie Dale on Radio, met lnterv. en nieuwe pop-toppers. EO: 11.00 Nws 11.03 De muzikale fruitmand: ver- zoekpl.progr. v.d. zieken. KRO: 12.00 Nws. 12.03 KRO-op-Drle: Van twaalf tot twee - pauzeprogr. met om 13.00 Nws en 13.03 Raden maar 14 00 Nws. 14.03-18.00 Disc- Jockeyshow. 15.00. 16.00 en 17.00 Nws.). BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Lichte muz. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nws. weerber. en toneelagenda. 13.20 BRT-prod. 13 55 Beursber. 14.00 Nws. 14 03 Gevar. muz. 15.00 Nws. 15.03 Lledjesprogr. 16 00 Nws en beursber. 16.10 Prom.conc. 17.00 Nws en med. 17,10 Ultz. voor oudere luisteraars. 17.55 Weegschaal 18.00 Nws. 18.05 Uitz. v.d. soldaten. 18.53 Peardesportber. 18.55 Taalwenken. 18.57 Lichte ork.muz. 19,uu Nws en act. Aansl.: Lichte muz 20.00 Kamermuz. 20.30 Opera. 21.33 Kamermuz. 22.00 Nws. 22.10 Les Beati tudes. opera (verv.) 23.00 Pianomuz. 23.40- 23.45 Nws. 20.21 Ludwig II - Een Beiers konings drama, dok. film 20.55 Viridiana, speel film van Luis Bunuel NOS 22.25 Journaal TELEAC 22.30 Vervolgcursus Schaken ï.v.m. schaakmarathon Spassky-Fischer DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gisteravond 10 30 Der altc Richter. 11.30 Act. 12.15 Keine Zeit fur Abenteuer. 12.50 Intern, persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Nws. 16.20 Progr. v.d. vrouw. 17.05 V d. kinderen. 17.55-18.00 Nws (Reg. progr.: NDR: 18.00 Filmrep. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau-maga- zine. 19.26 Vorfahren eingestellt. 19.59 Pro- gr.overz. WDR: 18.00 Reg. nws. 18.10 V.d. kinderen. 18.15 Madchen ln den Wolken 18 40 Nws en act. 19.20 Filmrep.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Maigret und die storrischo Haustochter. 21.40 Filmrep. 22.25 Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND II 17.05 V.d kleuters. 17.30 Nws en weerber. 17.35 Filmrep. 18.05 Filmrep. 18.35 Meln Bruder, der Herr Doktor Berger. 19.10 Bill Cosby. 19.45 Nws. act. en wèerber. 20.15 HUfe, meine Braut klaut, muz.film. Aansl.: Nws. 21.50 Econ. rubr. 22.35 Nws. weerber. en comm. DUITSLAND III WDR 19 00 Zandmann. 19.05 Progr. voor Turkse werkn. 19.15 Hierzulande-Heutzutage. 19.45 Rcg. nws. 19 55 Comm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Psychol. Tests. 20.45 Sun Ra en Intergalactic Research Orchestra. 21.00 Journaal. 21.30 Rep. over Sean O'Casey. BELGIE FRANS 18.05 Nws. 18.10 V.d. kleuters. 18.25 Pop Shop. 18.55 V.d. kleuters. 19.00 Un taxi dans les nuages, feulll. 19.30 Het uitgaansleven en festlvalagenda. 19.45 Journaal. 20.10 Ralllez. Mouscron. 20 20 Regain, Franse film. 22.20 Lc Carrousel aux Images: nieuwe films. 23.00 Journaal. BELGIE NEDERLANDS 18.55 Fabeltjeskr. 19.00 Tienerklanken. 19.30 Toerist, tips. 19.35 Zoeklicht. 19.40 Med. 19.45 Nws. 20.10 De laatste der Mohi kanen. 20.55 Doe. 22.15 TV-portret. 23.05 Nws. f

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6