i dichtbij 1 Jou S3 Voortbestaan trolleybus in Arnhem twijfelachtig Commentaar Eagleton Groetplicht OPGEVEN VAN FAMILIEBERICHTEN EN ANDERE ADVERTENTIES GEDURENDE DE AVONDUREN ID Trein grijpt op overweg voetganger Een levensgrote gok in de ruimte Met de zweetvoeten op tafel maansensatie wonderkind kammenkapsel heimwee lOUW/KWARTET WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1972 Binnenland T5/K7 Senator Eagleton heeft zich teurgge- g- trokken als kandidaat voor het vice- le i presidentschap van de Verenigde Sta- a- ten. Rondom zijn persoon heeft zich jf een menselijke tragedie afgespeeld Hij Iis het slachtoffer geworden van beleids fouten, die tijdens de Democratische Conventie zijn begaan. De aanwijzing als kandidaat geschied- ee de in een record tempo. Binnen enkele minuten was de zaak telefonisch be- jn klonken nadat een aantal andere figu- og (ren het had laten afweten. Dat was de eerste fout. De tweede was dat Eagle- g" jton zelf tegenover McGovern het feit is. I verzweeg, dat hij enkele malen wegens in 'mentale problemen onder psychiatri sche behandeling is geweest en in klinieken werd behandeld. Die psychia- trische behandeling is op zichzelf geen .schande, maar wanneer het waar is, u- dat deze uitsluitend het gevolg is ge- weest van extreem hard werken, moet toch de vraag rijzen, of zo iemand j geschikt is mogelijk vice-president van de de Verenigde Staten te worden. el' {Het kan best zijn dat Eagleton de Ifunctie zelf goed aan zou kunnen het vice-presidentschap op zichzelf heeft niet zo erg veel om het lijf maar hier dient toch tevens in aanmer king genomen te worden dat hij de onmiddellijke en automatische opvol ger is van de president wanneer deze om welke reden dan ook weg valt Het is in deze eeuw al vier maal gebeurd, dat een president van de Verenigde Staten kwam te overlijden en opge- de ivolgd werd door zijn vice-president. En '■er iedereen weet voor hoe zware beslissin- gen en voor hoe grote geestelijke druk lgj de president van de grootste democra tie tie in de wereld kan komen te staan. 'e) Dit alles in aanmerking nemende, kan de beslissing van Eagleton om terug te treden als juist worden aangemerkt, hoezeer men ook voor hem als persoon o- sympathie kan gevoelen. In dit geval gaat het echter niet om Eagletons persoonlijke toekomst, maar om de io- toekomstige regering van het land. 'tl- McGovern zal het in de komende ;ie maanden zeker al moeilijk genoeg krij- {gen om Nixon uit het Witte Huis te er- verdrijven. Handhaving van Eagletons uk kandidatuur zou in de verkiezingsstrijd as" voor hem een verzwakkend element zijn geworden. Dat kan McGovern af- ;onder de huidige omstandigheden niet er- hebben. Men verwijt hem toch al een tet {onjuiste keuze te hebben gedaan. Maar (wanneer hij spoedig op een andere •eb Under omstreden figuur overstapt, zal dat verwijt snel vergeten zijn. H. j's Van een onzer verslaggevers ARNHEM Gaat A-rnhem, de enige gemeente in Nederland die nog over dit 'schone' middel van openbaar stadsvervoer beschikt, zijn trolleybusnet afbouwen? Op deze vraag zou de directeur van het gemeentelijk vervoersbedrijf, ir. Th. Aussems, graag op korte termijn een antwoord hebben, en velen mèt hem. uz. De groetweigering van de Vereniging !SOOT dienstplichtige militairen heeft ijf: veel weg van een storm in een glas mt «ter. De aanpassing van de groetplicht is al ba^mkele jaren in discussie. Wijziging van groetplicht heeft al plaats gevonden ••3°|m 1968 en 1971. De groetplicht be- azz staat momenteel nog slechts op de kazerneterreinen. Daarbuiten, dus in "g: de burgerlijke samenleving, is zij al svi- opgeheven. 'gr* Over verdere aanpassing van de groet- plicht was overleg gaande met de iur- WDM. De aktie van de WDM heeft dit overleg doorkruist. hte Het is een goede gewoonte in dit land en dat gedurende overlegprocedures sta- f03 {kingsacties contrabande zijn. Gaat men jcr- tocjj daartoe over dan loopt men het z oo risico de goede sfeer van het overleg ieg* grondig te bederven, i 15 Best mogelijk, dat dit overleg de ioo VVDM te lang duurt. 13® En het is ook wel moeilijk te begrijpen waarom een nietszeggend geworden de- coram zich zo moeizaam laat terug dringen juist waar zakelijk persoon lijk contact het meest nodig is. Maar wanneer de VVDM er de laatste jaren in geslaagd is met de militaire leiding een goed functionerend overleg op te bouwen, dan getuigt het ontkete nen van een weigeringsaktie over deze zaak op dit moment niet van verstan es di8e taktiek. de Even ongewenst is de reactie van de leiding van de krijgsmacht alsof zo'n anti-groetactie desastreus zou zijn voor gei het functioneren van het militair appa- Daarmee wordt de zaak veel te belangrijk gemaakt en krijgt de actie een gewicht dat wel erg overdreven is. Bijna anderhalf jaar geleden werd op de tafel van b en w een trolleyrap port gelegd, dat voor 60 pet. uit cijfers bestond. Dit zou de indruk kunnen geven, dat het primair om een financieel probleem gaat, maar de heer Aussems zegt dat het vooral een kwestie is van verkeerstechnische en milieuhygiënische aspecten. De grote rivaal van de trolleybussen zijn de dieselbussen, waarvan er in Arnhem ook heel wat rijden. Beide onder gemeentelijke vlag, zodat er in commerciële zin dus geen sprake is van coucurrentie. Nemen de diesel bussen in toenemende mate de taak van de trolleybussen over, en op den duur misschien wel helemaal? Nie mand op officieel niveau, die in dit stadium bereid is daar een duidelijk antwoord op te geven. Maar het is wel zonneklaar, clat het publiek in overgrote meerderheid de trolleybus boven de dieselbus verkiest. Zoals gezegd, Arnhem is nog de enige stad in Nederland waar de trolleybus rijdt, elektrisch aangedreven via een bovengronds net van leidingen, dat tussen betonnen masten boven het straatgewoel hangt. Nijmegen en Gro ningen hebben ook een trolley gehad, maar daar is deze vanwege de kosten afgeschaft. In Duitsland rijdt de trolley nog in verschillende steden, maar dat aantal is gaandeweg ook kleiner geworden. Zwitserland beschikt nog over een groot aantal troll eybusnetten; het grootste bedrijf in dit opzicht vindt men waarschijnlijk in Moskou. Uit de cijfers van het Arnhemse ge meentelijk vervoersbedrijf blijkt dat in mei 1972 (nog meer recente cijfers waren niet zo vlot op te duiken) 1.6 miljoen passagiers werden vervoerd. Hiervan werd 56 pet. per trolley ver voerd en 44 pet. per dieselbus .De trolleybussen rijden op de drukste lijnen. Ze komen ook het meest tot hun recht bij grote verkeersintensi teit. In tegenstelling tot Nijmegen en' Groningen zouden de kosten van trol ley en dieselbus in Arnhem elkaar per km niet zoveel ontlopen. Een kwestie van een paar centen. Een voorname oorzaak hiervan zou zijn dat het al bijna 25 jaar oude boven grondse leidingnet praktisch is afge schreven. Uitbreiding, bijvoorbeeld, naar Arnhem-Zuid over de Rijn, waar tegen het jaar 2000 zo'n 80.000 men sen zullen wonen, zou het exploitatie beeld van de trolley weer belangrijk ongunstiger maken. En er moet toch al veel geld uit de gemeenschaps pot Vorig jaar had het openbaar vervoer in Arnhem een tekort van 3.6 mil joen, waarvan slechts 8 ton door het rijk werd betaald. Directeur Aussems van het gemeentelijk vervoersbedrijf in Arnhem is er helemaal niet over te spreken, dat het rijk nog geen 25 pet. voor zijn rekening neemt van het tekort, waarmee het openbaar stads vervoer werkt, temeer daar dochters van de NS en pa-ticuliere bedrijven 80 pet. en 100 pet. ontvangen. Over dat punt wil hij nog wel een woord kwijt. Niet over de vraag welke kant het nou uit moet: uitbreiding van het trolleynet, opheffing van het trolley- net, of bevriezing van het trolleynet met gelijktijdige versterking van het dieselbussennet. Dat is, vindt hij, een zaak van 'beleid', en daar komt hij niet aan. Straks moet de gemeenteraad beslis sen, en in eerste instantie het college van b. en w. Vaststaat totnutoe alleen nog maar dat wethouder drs. R. v. d. Berg. die in zijn portefeuille zowel Elke WERKDAG (behalve 's zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familie berichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020-220383. Ook op ZONDAG AVOND is dit mogelijk, maar dan van 7 tot 8.30 uur. Eventueel kunnen elke WERKDAG (behalve 's zaterdags) ge durende de avonduren tot 8 uur ook andere advertenties opge geven worden. Deze advertenties kunnen echter niet in ons blad van de volgende dag worden geplaatst. Na bovenstaande tijdstippen kunnen geen advertenties meer worden opgegeven. openbaar vervoer als milieuzaken heeft, voor een dilemma staat. Men moet, vindt hij, niet ongemotiveerd voor de trolley zijn. Deze heeft ook enige nadelen. Van het totale stads verkeer maakt zij slechts 0.3 pet. uit. Anderzijds moet de overheid ook de geringste belasting van het milieu trachten te voorkomen. Die nadelen van de trolley blijken nauwelijks voorhanden, als we de pe perdure uitleg van het bovengrondse leidingnet even uitschakelen. Ja, één nadeel wordt dan toch gevonden, en dat ligt in het verkeerstechnische vlak. De trolley is verbonden met een bo venleiding, die dubbelpolig is. Er zijn spanningsloze delen, waardoor het voertuig op kruisingen soms blijft stilstaan. Omdat de bus afhankelijk is van energielevering van buitenaf, moet een andere trolley hem in zo'n situatie even opduwen totdat het dode punt gepasseerd is. Dat kan de door stroming natuurlijk belemmeren, wat erg hinderlijk is, maar het komt niet dagelijks voor. Tegenover dit ongemak staat een niet te verwaarlozen comfort, dat de ge middelde Arnhemmer bijzonder op prijs blijkt te stellen. De trolley be weegt zich bijna geruisloos door het verkeer. Bij de haltes staat hij niet te stampen als een stoommachine. Hij produceert geen uitlaatgassen. Stank is er niet bij. Kortom, de trolley is een vervoermiddel dat het milieu spaart. Dat is iets wat de mensen tegenwoordig wel aanspreekt, waarbij het uiteraard prachtig zou zijn als menn er ook iets extra's voor wilde betalen. Hoewel de Arnhemse autoriteiten zelf zich nog niet ondubbelzinnig hebben uitgesproken (noch in de ambtelijke- noch in de beleidssfeer) talmt het publiek niet zijn mening te geven. De teneur van een reeks ingezonden stuk jes in het plaatselijke dagblad was onmiskenbaar pro-trolley. De diesel bus trok zonder meer aan het kortste eind, en in een der laatste ontboeze mingen werd zelfs het verre Oslo er bij gehaald ('de Noren zijn een zeer milieubewust volk') waar volgens de in die stad wonende schrijver de dieselbus meer en meer het veld moet ruimen voor een semi-metronet met aanvullende tramlijnen. cp 'VS 'ha.UTRECHT Op een met knipper- lichten beveiligde spoorwegovergang .30- op de grens van de gemeenten Leiden en Voorschoten is gisteren de 64- jarige K. T. Spoelstra uit Leiden om ns«het leven gekomen, toen hij door de TEE-trein Etoile du Nord, Amster- dam-Parijs werd gegrepen. Volgens de politie moet de heer Spoelstra, die doof was en dus waar schijnlijk de bel niet gehoord heeft, in gedachten verzonken zijn geweest, zo- 2 dat hij zonder op te letten de spoor- jal*baan is opgelopen, rie De locomotief van de trein heeft nog lueten n0°dremming uitgevoerd, tenge- lu" volge waarvan een storing in het remsysteem optrad. De trein is lang zaam naar Den Haag gereden, waar Taï* locomotief gewisseld werd. Het •en achteropkomende treinverkeer heeft geruime tijd hinder ondervonden van vertragingen. Het klinkt te mooi om waar te zijn. De vorige week gelanceerde 'milieu kunstmaan' ERTS-1 gaat met zijn ca mera's onder andere water- en lucht verontreiniging meten, een inventaris maken van grondsoorten in India en bossen in Amerika, ijsbergen tellen in de Poolzee en broedplaatsen van sprinkhanen in Saoedi-Arabië. Of, in de termen van projectleider Charles Matthews, de experimenten met deze kunstmaan kunnen de ivereldvoedsel- produktie grondig stabiliseren, en meehelpen de milieuvervuiling zo doelmatig mogelijk aan te pakken. Het klinkt te mooi om waar te zijn. ERTS-1 is een levensgrote gok. Samen met een paar opvolgers zal hij een positief antwoord moeten leveren op een even eenvoudige als lastige vraag van het Amerikaanse publiek: 'Waar is die dure ruimtevaart nou goed voor?' Het ontbreken van dat ant woord heeft de afgelopen jaren al geleid tot aanzienlijke verlaging van de bedragen die het ruimtevaartbu- reau NASA mag besteden. En daarom zijn de NASA-mensen nu nadrukkelijk erg enthousiast over de ERTS. Op zijn zondags heet hij Earth Re sources Technology Satellite: kunst maan voor de techniek van (het bekij ken van) aardse hulpbronnen, en dat klinkt terecht heel wat voorzichtiger. Een driedubbele televisiecamera en een instrument dat infrarood licht registreert van 'kleuren' die een ca mera niet meer kan zien er, een mens al helemaal niet, gaan miljoenen fo to's van de aarde maken. En daarna haan honderden deskundigen kijken of ze met die foto's iets kunnen beginnen. Elk voor een beperkt- onderwerpê Zo gaat dr. Lowell N. Lewis experiment nummer 084) pro beren of hij de aantasting van ka- toenplanten door de roze bolworm in drie valleien in California per satel liet kan volgen, en op die manier het bestrijdingsprogramma begelei den. En Helge Odegaard uit Oslo (nummer 375) wil deze winter bekij ken hoeveel sneeuw er in Zuid-Noor- wegen ligt, om daaruit te kunnen afleiden hoe groot de kans is op overstromingen volgend voorjaar. En inderdaad gaat dr. Vann Elliot Smith uit Ann Arbor, Michigan (598) de eutrofiëring van meren in zijn staat bestuderen aan de hand van gegevens van de ERTS-1, en dat heeft direct te maken met watervervuiling. En inder daad gaat dr. Ernest H. Rogers uit Los tngeles (230) de smerige nevel boven zijn icoonplaats bekijken, die voor een belangrijk deel wordt ver oorzaakt door zijn en andermans auto. De grote vraag is natuurlijk of dat nu allemaal lukt, en het antwoord luidt in de meeste gevallen: dat weten we niet, dat gaan we nu juist probe ren. Om iets te weten te komen over de kansen op succes, moeten e eerst bekijken wat de ERTS-1 nu precies doet terwijl hij op 912 kilometer hoogte zijn rondjes om de aarde trekt. De driedubbele televisiecamera maakt per minuut twee driedubbele foto's van een gebied van tweehonderd kilo meter in het vierkant. Gecombineerd levert elke driedubbele foto een bui tenissig soort kleurenfoto op. Het eer ste beeld legt namelijk alleen het licht vast voor zover dat kleuren tussen geelgroen en blauwgroen .leeft, het tweede beeld 'ziet' alleen kleuren tussen rood en geel, en het derde beeld is infrarood, de kleur licht die het oog net niet meer ziet maar de camera net nog wel. Van die buitenis sige kleurenfoto's maakt de ERTS er in IS dagen een dikke 60.000, qn daarmee heeft hij het hele aardopper vlak in beeld gebracht. Hij begint dan weer van voren af aan, en dat moet een jaar lang zo doorgaan. An die buitenissige kleurenfoto's is ontzettend veel te zien. Het is bijvoor beeld denkbaar dat een katoenplant die is aangetast door de roze bol worm, wat minder groen is dan een gezonde plant, wat meer rood, en wat minder infrarood. Daardoor moet dr. Lewis er achter kunnen komen hoe het er voor staat met de katoenvelden van Coachella Valley, Californië. Maar er zijn een paar moeilijkheden. Ten eerste is de roze bolworm niet de enige factor die de kleur van kaioen planten beïnvloedt. Als het geregend heeft zien zij er anders uit dan in droge toestand. (Terwijl het regent ziet een satelliet trouwens helemaal geen katoenplant, alleen de regen wolk erboven.) En als het een tijd droog is geweest, worden de bladeren stoffig, en dan krijgen ze weer een iets andere kleur. Nog afgezien van het feit dat het stof in Coachella Valley, door een verschil in grondsoort, wel eens een andere kleur kan hebben dan het stof in Palo Verde Valley. Uit e.en dergelijke wirwar van kleur effecten (er zijn er nog veel meer te bedenken) gaat dr. Lewis proberen nu juist die verschillen te vinden die eenduidig samenhangen met aantas ting door dat ene wormpje. Dat dat aanzienlijk moeilijker is dan op het eerste gezicht lijkt, is duidelijk En op soortgelijke manieren zal elk af zonderlijk deelproject, elk soort infor matie, dat men uit de satellietfoto's wil halen, nogal wat onderzoek ver gen. Ten tweede is de afstand van 912 kilometer tussen de ERTS-1 en de Califomische katoenvelden eigenlijk wel erg groot. Dat betekent dat op de foto's betrekkelijk weinig details zijn te zien. Het 'oplossend vermogen' van de camera's ligt bij gunstige omstan digheden in de buurt van honderd meter. Dat komt er op neer dat twee voetbalvelden die in eikaars verleng de liggen en waarvan er één helemaal witgekalkt is, op de foto nog juist als een groen en een wit stipje te onder scheiden zijn. Twee van zulke voetbal velden naast elkaar, zouden op de foto tot een lichtgroen stipje in een vloeien. Als het kleurcontrast slechter is, worden details nog onduidelijker. En het gaat in de praktijk vaak om kleine kleurverschillen. Volgens een Britse deskundige is de beeldkwaliteit van de ERTS voldoen de voor het in kaart brengen van de ruwe trekken van het aardoppervlak, zoals poolkappen en bergketens, op een schaal van ongeveer 1:1.000.000, in onbewolkte gebieden. Maar het oplossend vermogen voldoet niet aan tuurlijke hulpbronnen'. Nu is de auteur van dit barse oordeel niet helemaal onbevooroordeeld, hij is directeur van een luchtkarteringsbe- drijf. Het zal dus waarschijnlijk zo'n vaart niet lopen. Maar ook op ons eigen Internationale instituut voor luchtkartering (ITC) in Enschede, waar men in ieder geval geen commer cieel belang heeft bij het fotograferen uit vliegtuigen, heerst weinig optimis me over de mogelijkheid om van bijna duizend kilometer hoogte uit een sa telliet erg veel nuttige bijzonderheden waar te nemen. Het komt wel vaker voor, maar als je er op gaat letten toch wel erg vaak: advertenties, die op zichzelf helemaal niet gek zijn, maar die te dicht bij elkaar of zoals die hieronder zelfs naast elkaar je eetlust of ander soortige pret grondig bederven. Wie heeft er nog trek in 'gehakt met rode kool en gek. aardappelen', als de- zweetvoeten bij wijze van speken op je bord liggen? Wie zich echt in advertenties ver diept, kan daar trouwens een dolko misch uurtje aan beleven. Wat ie denken van een annonce van de B. v. B. J. afd. Beerta, die iedereen uitno digt voor een fietstocht vanaf de toren van Finsterwolde'? Of van een kamer, die zeer nadrukkelijk 'zonder hospita' wordt aangeboden (waar zijn die an dere dan mèt?) En wie heeft er ooit meegedaan aan 'kruisjassen voor vlees- prijzen' of heeft zich vol goede moed durven aanmelden als 'flinke jongen voor de snijkamer'? Op hoger niveau wordt er trouwens ook flink met de taal gesold. Het zal ons benieuwen welke directiesecre taresse zin heeft in een nieuwe baan 'in een driftige aanstekelige werk sfeer'. Een trolleybus, gevolgd door een dieselbus in Arnhem. Of de Gelderse soofdstad als enig in Nederland de elektrisch aangedreven bus zal handhaven is op het ogenblik allerminst zeker. Het publiek heeft overigens wel zijn voorkeur uitgesproken voor de veel schonere vrijwel geruisloze trolley. Astronauten Shepherd, Mitchell en Roosa hebben opnieuw voor opschud ding in het kennelijk wat bekrompen Amerikaanse ruimtewereldje gezorgd. Behalve de vierhonderd eerste-maan- enveloppen die ze in hun privé-kof- fertjes meegenomen hadden in de Apollo 14, blijken ze daar nu ook tweehonderd zilveren maan-medailles in gestopt te hebben. Een particuliere munterij heeft een aantal van die souvenirmunten te pakken gekregen, er mini-maanmuntjes van geslagen en die voor goed geld aan de man ge bracht. Shepherd heeft de firma daar al een boze brief over geschreven, want de medailles waren niet bedoeld om er munt uit te slaan en om die reden krijgen de astronauten er ook geen berisping voor. Clinton Ander son, voorzitter van de ruimtevaart commissie in de senaat, wil het vuur tje toch nog wat oprakelen. Hij heeft al aangekondigd nog deze week de NASA-directeuren vragen te zullen stellen, omdat volgens hem het Apol- Io-programma voor handelsdoeleinden wordt uitgebuit. dat ln Engeland had moeten afmeren, maar dat niet deed omdat er in de havens daar gestaakt wordt. Zodoende belandde Michael in het Belgische Zeebrugge, van waaruit hij nu niet meer als verstekeling, maar als offi ciële passagier teruggestuurd wordt naar vader en moeder Whitta- ker in Australië. Helemaal vergeefs is zijn tocht niet geweest, want oma Watters is haar liefhebbende klein zoon wel gauw in Zeebrugge gaan opzoeken. Nana Gabashvili is geboren en tot nu toe getogen in de Sowjetstaat Georgie. Vanaf haar geboorte, nu tien jaar geleden, is Nana een wonderkind, want volgens de krant Sovetskaya Rossija componeert ze al sinds haar tweede jaar. Een in de Sowjet-Unie bekend componist heeft al van haar gezegd dat ze een groot muzikaal talent is en wellicht even beroemd zal worden als hijzelf. Haar eerste liedje schiep Nana toen ze. twee jaar oud, met haar poppen zat te spelen en daarbij spontaan een zelfbedacht deuntje neuriede. Geluk kig had ze muzikale ouders, die in het wijsje direct een meesterwerkje herkenden. Papa en mama Gabashvili noteerden het dus ogenblikkelijk voor het nageslacht en sindsdien luisterden ze nauwlettend wat er alzo uit het keeltje van het wichtje tevoorschijn kwam. Nou. dat was heel wat: marsen, liedjes, sonates, walsen, preludes en zelfs een opera, die zij of haar ouders de welluidende titel 'Woud tragedie' meegaf. In totaal zou Nana nu al meer dan vierhonderd composi ties ter wereld gebracht hebben. Het blad weet ook nog te melden, dat de kleine zonder ophouden fraaie te keningen produceert als ze niet com poneert of piano studeert. Voor de Parijse haarmeester Alexan dre is een kunstig opgebouwd kapsel van haar alléén in het nieuwe seizoen niet genoeg meer. Hij heeft ene me neer Soustiel uit dezelfde streken op dracht gegeven sierkammen te ont werpen, die de maitre dan persoonlijk in zijn ontwerp zoals hier in 'chignon a la rose' steekt LOWIETJE Toen het Britse gezin Whittaker vijf jaar geleden naar Australië emigreer de. vond zoon Michael dat niet leuk. Dat niet-leuk-gevoel is nooit overge gaan en zodra Michael veertien was geworden, besloot hij aan zijn heim wee toe tegeven en terug te gaan naar Engeland en vooral naar oma Jessie Watters, die in Schotland was geble ven. Maar zoals dat vaker bij emigranten families voorkomt: er was geen geld voor zo'n verre reis en daarom ver stopte de jongen zich op een schip Dichtbij en verder Oude roem In het Noordbrabant se Someren gaan 230 verenigingen op 6, 12 en 13 augustus op het nationale handboogconcours uitproberen wie het best met pijl en boog kan schie ten. Een oud vermaak, waarmee de plaatselijke pijl-en-boog-schutters zich nu al 125 jaar bezighouden van vader op zoon. Hun vereniging noemt zich dan ook 'oud roem handhaven' Pip- pi op het grote concours hippique vandaag in Buitenpost komen heel wat beroemdheden, waaronder en on der wie originele zogenaamde aan spanningen van rondom de eeuwwis seling, maar die verdwijnen allemaal in het niet bij de eregaste, Pippi Langkous. Wie de Zweedse Inger Nils- son niet vergeten kan: de staartjes opgezet en op naar Buitenpost Op geblazen De Roermondse politie heeft een 33-jarige man gearresteerd, die een woningbouwvereniging be dreigd had. De man had zo lang op een huis zitten wachten, dat hij zich zelf tenslotte niet meer in de hand had. 'En als ik nou geen woning krijg', schreef hij, 'dan wordt dit gebouw onder kantoortijd opgeblazen'. De. politie heeft dat moment niet willen afwachten

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 7