Opnieuw politiek proces in Praag Paul Henri Spaak was groot politicus uit klein land ESKIMO-KIND HEEFT MEER MET HUIS DAN DE DLANKE DINDINGEN KINDEREN Anwar Sadat op s bezoek in Lybië eoeo Hanoi maakt melding van aanval op sluizen Peking waarschuwt tegen anti-leger-activiteiten VS wijzen Maffia-leider uit TROUW/KWARTET DINSDAG 1 AUGUSTUS 1972 Publiek en pers uit rechtzaal geweerd PRAAG (Reuter, UPI, AFP) In de Tsjechoslo waakse hoofdstad Praag is gisteren weer een poli tiek proces begonnen, hel zevende in twee weken tijd. Nu staan de vooraanstaande historicus pro fessor Milan Hübl, de voormalige televisiecommentator Karei Kyncl en de historicus Karei Bartosek terecht. Zij zouden het afgelopen jaar illegale vlugschriften hebben verspreid. Buitenland T7/fiJf Volgens de tenlastelegging probeerde de drie verdachten door middel van de pamfletten 'het socialistische stel sel in de Tsjechische republiek te verzwakken'. De drie hebben een be langrijke rol gespeeld tijdens de 'Praagse lente' onder oud-partijleider Alexander Doebtsek. Prof. Hübl is hoofd geweest van de hogere kaderschool van de communis tische partij. Hij heeft ook in het centrale partijcomité gezeten. Hij zit sinds 6 januari gevangen. Kyncl, die vier dagen later werd aan gehouden. is ondermeer correspon dent in Amerika geweest. Hij is ook lid geweest van het Praagse partijco mité. Bartosek werd eind januari ge arresteerd. Westerse journalisten werden gisteren in de rechtszaal toegelaten. Alleen enkele naaste familieleden van de ver dachten mochten het proces bijwonen. Dit leidde tot moeilijkheden in de gang van het gebouw toen de politie ongeveer dert:g vrienden en familiele den verwijderde. Mensen uit deze groep zeiden, dat ze bij de president HANOI, SAIGON (AP, Reuter, UPI) Noord-Vietnam heeft ver klaard, dat Amerikaanse vliegtuigen zaterdag de sluizen van Lan in de provincie Thai Binh zo ernstig hebben beschadigd, dat deze niet meer te herstellen zijn. van de rechtbank wilden protesteren omdat het proces niet openbaar was, Volgens hen was zoiets zelfs bij het proces tegen Angela Davis in Amerika niet vertoond. Anderen zeiden dat ze gekomen waren 'om goede communis ten te zien die ten onrechte worden vervolgd'. Een voormalige radiojour nalist voegde een jonge politieman die hem terugduwde toe: 'U was nog niet eens geboren toen deze mensen al lid waren van de partij.' Van twee van de weggestuurden. een schrijver en een voormalig docent aan de universiteit werden de namen op geschreven toen de politie de mensen die tevergeefs de rechtszaal probeer den binnen te komen, beschuldigde van provocatie. Tot dusver zijn in vier politieke pro cessen in Praag en twee in Brno 28 mensen veroordeeld. De hoogste straf die in deze processen is uitgedeeld, was z°s jaar gevangenisstraf. CAIRO (Reuter, UPI, AFP, AP) President Anwar Sadat van Egyp-j te is gisteren in de Lybische stad Tobroek aangekomen. De pers-me-l dia in Egypte en Lybië, die beide onder staatstoezicht zijn, juichten!" gisterochtend het bezoek toe en spraken van een 'historische ontmoe-J ting'. Maar er was een zeer duidelijk verschil in de waardering va: die ontmoeting. Een Mafia-leider, Cesare Badalementi, wordt zwaar geboeid op het vliegveld van Rome naar een arrestantenwagen gebracht. Hij is on langs in Amerika gearresteerd en op verzoek van Italië op het vlieg tuig naar Rome gezet. Terwijl de Lybische pers al heeft meegedeeld, dat over de fusie tussen beide landen gesproken wordt, die Lybië's leider Khaddaffi in februari aan Sadat voorstelde, meldde de Egyp tische pers dat beide leiders het over de huidige situatie in het Midden- Oosten zouden hebben, na Sadats besluit de Russische militaire advi seurs uit Egypte weg te sturen. De Lybische radio sprak over een histori sche ontmoeting, 'die bedoeld is om nauwere betrekkingen tussen de broe dervolken van Egypte en Lybië te bereiken.' Maar uit alles blijkt, dat men in Egypte bepaald niet erop gebrand is om een volkomen unie met Lybië aan te gaan. Een Arabische diplomaat in Beiroet omschreef Sadats bezoek aan Lybië dan ook als 'het werk van de brandweer, die iets van Khaddaffi's revolutionaire gloed moet blussen.' Vandaar dat men in Cairo verwacht, dat Sadat weliswaar positief op Khad daffi's verzoek zal reageren, maar te gelijkertijd zoveel mogelijk de boot zal afhouden. De Franse gaullistische parlementa riër Claude-Gerard Marcus heeft giste- De bommenwerpers kwamen, volgens het Noordvietnamese persbureau, in drie aanvalsgolven aanvliegen en maakten gebruik van met televisie geleide raketten en bommen. De slui zen van Lan behoren tot de waterbe heersing van ongeveer 48.000 ha rijst velden. De Amerikanen vielen, vol gens Hanoi, ook de dijk langs de rivier de Tsjoe en de sluis van Ngoc Kwang in de provincie Thanh Hoa aan. Amerikaanse woordvoerders heb ben de aanvallen op Noordvietnamese waterwerken ontkent. Zondag hebben Amerikaanse B-52 bommenwerpers meer dan honderd aanvalsvluchten boven Noord- en Zuid-Vietnam en Laos uitgevoerd. On geveer de helft van de vluchten was gericht tegen Noordvietnamese troe penconcentraties in de provincie Kwang Tri, waar Zuidvietnamese troe pen nog altijd proberen de gelijkna mige provincie-hoofdstad te heroveren. De Noordvietnamese pers heeft in de loop van de laatste jaren zeker tachtig verschillende benamingen voor presi dent Nixon gebruikt. De afgelopen maand werd het Amerikaanse staats hoofd onder meer een 'moderne Ju das', een 'internationale schurk' en een 'mensetende Satan' genoemd. Eer dere benamingen waren 'kwade dui vel', de 'grote hansworst', de 'gewe tenloze bluffer', de 'naar bloed dor stende kannibaal', 'machiavellistische Mefisto', de 'leugenachtige en oorlog zuchtige avonturier', 'valsspeler', 'goochelaar met woorden', 'ijdele pi raat', 'dienaar van het monopolisti sche kapitaal', 'oorlogsmisdadiger' en 'slecht strateeg'. HONGKONG (Reuter) Aan de vooravond van de 45-ste verjaar dag van de vorming van het Chinese Volksbevrijdingsleger hebben drie nieuwsmedia in Peking gewaarschuwd, dat komplotteren tegen het leger een nutteloze bezigheid is In een gemeenschappelijk artikel van het Volksdagblad van Peking, de Le- gerkrant en het partijorgaan Rode Vlag, dat voor radio-Peking werd voorgelezen, stond, dat het hele Chi nese leger als één man geschaard staat rond het centrale comité onder voorzitterschap van Ma Tsetoeng. Op het leger werd in het artikel een beroep gedaan 'de waakzaamheid te vergroten, het vaderland te verdedi gen. de revolutie te omarmen en de produktie te bevorderen'. 'Ons vaderland mag niet door de vijand geschonden worden en wij moe ten Taiwan bevrijden,' aldus het arti kel. Vrijdag bevestigden de Chinezen, dat minister van defensie Lin Piao bij een vliegtuigongeluk na een mislukte aanslag op Mao om het leven geko men was. De man die hem wellicht zal opvolgen. Yeh Tsjien-ying, sprak aan een banket bij gelegenheid van de dag van de strijdkrachten, aldus radio-Peking. Yeh was een van de tien maarschal ken van China, toen tijdens de Cultu rele Revolutie de rangen in het leger werden afgeschaft. Yeh sprak niet over Lin Piao, maar zei wel, dat China meer verenigd en sterker is dan ooit tevoren. Zijn toe spraak duurde nog geen vijf minuten en hij besloot met te herhalen, dat China vastbesloten is Taiwan te be vrijden. BRUSSEL (ANP, AP) De thans overleden Paul Henri Spaak, ook wel aangeduid als de 'grijze eminentie van de Belgische po litiek', heeft een groter aandeel in de koers van de huidige we reldpolitiek gehad dan enig ander politicus uit een klein Euro pees land. Zich bewust van de noodzaak van internationale samenwerking heeft Spaak een belangrijke rol gespeeld bij de oprichting van de Verenigde Naties, de Noordatlantische Verdrags organisatie, de Europese Economi sche Gemeenschap, de Benelux en andere internationale lichamen. Zijn staat van dienst als invloedrijk staatsman uit een klein land in West-Europa, vindt in de internatio nale politiek sinds de tweede wereld oorlog zijn weerga niet. En hoewel hij zich in 1966 op 67-jarige leeftijd uit het openbare leven terugtrok, is hij op de politieke ontwikkelingen in België en daarbuiten invloed blij ven uitoefenen. Spaak werd op 25 januari 1899 in Brussel geboren. Hij was de tweede socialist in een befaamd Belgisch liberaal geslacht. De eerste socialist was zijn moeder, die ook België's eerste vrouwelijke senator was. Spaak ving zijn politieke carrière in 1925 aan als politiek secretaris van de socialistische minister van ar beid. In 1932 werd hij voor het eerst gekozen als socialistisch parle mentslid en verwierf zich de reputa tie van linkse agitator. Drie jaar later werd hij al minister van ver keer en posterijen en in 1936 voor de eerste keer minister van buiten landse zaken, een post, die hij later nog talloze keren zou bekleden. In 1938 werd Spaak op 39-jarige leeftijd premier, de jongste, die België ooit had. Later zou hij nog twee keer premier worden. Spaak kende de leiders van de grote mogendheden in de oorlogsjaren en in de jaren daarna persoonlijk. Zij luisterden naar hem en verwerkten dikwijls zijn opvattingen in hun programma's. Zijn invloed in België is ook, nadat hij de zeventig was gepasseerd, groot gebleven. Een van de grote diplomatieke ge vechten, die hij voor de tweede wereldoorlog verloor, was zijn stre ven België neutraal en vrij van een Duitse bezetting te houden. Maar hij moest het land ontvluchten, nadat het Belgische verzet tegen de nazi agressie in achttien dagen gebroken was. Vier jaar lang woonde Spaak als vooraanstaand lid van de Belgische regering in ballingschap in Londen. Hij heeft daarover gezegd, dat zijn inzichten erdoor veranderd werden. 'Van het bepleiten van een politiek van neutraliteit jegens andere lan den, schakelde ik over op een poli tiek van positieve samenwerking. Van introspectie keerde ik mij naar de bredere horizon van nieuwe vor men van internationale samenwer king, zei hij indertijd. Door onder meer een felle rede tegen koning Leopold in de Senaat in november 1945, droeg Spaak bij tot het aftreden van deze koning, die na de inval van de Duitsers in België gebleven was. Nadat het volk zich in meerderheid in een referen dum vóór het aanblijven van Leo pold had uitgesproken, ging Spaak aan het hoofd van zijn socialistische aanhang de straat op om het aftre den van de koning te eisen. Omwille van de eenheid trad Leopold ten gunste van zijn oudste zoon Boude- wijn af. Andere internationale functies, die Spaak bekleed heeft, waren voorzit ter van de eerste Algemene Verga dering van de Verenigde Naties, voorzitter van de Organisatie voor Europese Economische Samenwer king, voorzitter van de Internationa le Raad van de Europese Beweging en drie keer voorzitter van de Raad gevende Vergadering van de Raad van Europa. Over de wijze, waarop de Verenigde Nat'es zich ontplooiden, was Spaak teleurgesteld. 'Het zal vele jaren duren, voordat de V.N. de hoop in vervulling doen gaan, die bij het ontstaan in 1945 gekoesterd werd', zo heeft hij in zijn memories ge schreven. Zijn aanstelling tot secre taris-generaal van de Noordatlanti sche Verdragsorganisatie had plaats in 1956. Hij bleef het vier jaar. In zijn aanvaardingsrede zei Spaak: 'Ik heb niet het gevoel, dat ik Europa in de steek laat. Mijn stand punt is veeleer, dat ik de taak voltooi, waarin ik altijd gewerkt heb. Ik ben ervan overtuigd, dat het Verenigde Europa, dat wij wensen, een schild moet hebben als het niet ten onder wil gaan. Ik ben er al heel lang vast van overtuigd, dat alleen het Atlantisch Bondgenoot schap dat schild kan verschaffen.' Altijd in de voorhoede van de strijd voor een federatief Europa heeft Spaak door een biograaf eens aangeduid als 'Mister Europe' in een boek over de Europese bewe ging geschreven: 'Het is absoluut noodzakelijk, dat Europa één wordt. Wij weten, dat als we dit doel niet bereiken, Europa veel van zijn grootheid en aanzien in de wereld zal verliezen. Zijn reikwijdte zal ver minderen en misschien komt dan eens de dag, dat we geconfronteerd worden met het verval van de oude Europese beschaving.' Grijnzend haalde senator Ted Ste vens van Alaska een woorden boekje tevoorschijn. Hij was een van de sprekers op een bijeen komst van ecologen, die zich zor gen maakten over de vernietiging van een uniek brok natuur door de olievondsten onder de Alas- kaanse ijswoestijn. Stevens, een vriend van de oliemaatschappij en. begon een definitie van ecolo gie voor te lezen: 'Ecologie be handelt de verhoudingen tussen levende organismen'. Hij pau seerde triomfantelijk en zei toen: 'Maar er zijn geen levende orga nismen in het noorden'. Alaska's olierijke gebied is echter het tehuis van ruim vierduizend eskimo's, die met 56.000 andere eskimo's. Aleoe- ten en indianen de oorspronkelijke bevolking van Alaska vormen. Tot voor zeer kort vormden deze oorspron kelijke bewoners de meerderheid in het gebied, maar nu maken zij nog maar een zesde van de totale bevol king uit. Vanaf vervlogen tijden wa ren de Alaskaanse indianen jagers, de Aleoeten dappere vissers en jagers op zeedieren en combineerden de eski mo's belde middelen van bestaan. Een bar bestaan, want de mens heeft het even moeilijk als het dier in de la" uitputtende winters. Kunstzinnig volk nig volk. maar het meeste blinken zij uit in de kunst om te blijven bestaan. De werkloosheid in Alaska staat al jaren op negen procent. Als banen schaars zijn, gaan diploma's tellen en wordt de inheemse het eerst wegge stuurd. Hij heeft belabberd onderwijs gehad, kan nauwelijks Engels spreken en heeft doorgaans geen vak geleerd. In de dorpjes, landinwaarts, waar bij na 75 procent van de eskimo's, india nen en Aleoeten leven, is de werk loosheid in de zomer 25 procent en in de lange winter 80 tot 90 procent. Zij die het hele jaar door werk hebben zijn meestal schoolcongierge. postbode of werkzaam op een vliegveldje. De meesten zijn aangewezen op seizoenar beid: bij de visserij of de brandwacht of ergens anders. Het kleine beetje geld. dat verdiend wordt, moet wor den besteed aan essentiële uitgaven: kleren, brandstof, misschien een ge weer en heel misschien een afbetaling voor een sneeuwmobiel. Voor de rest is hij aangewezen op het land. Maar de toenemende contacten mei de blanke beschaving, de lichte verbete ring in gezondheidszorg en de zodoen de snel uitbreidende dorpsbevolking, en de vermindering van zijn land dwingen de inlanders steeds meer naar onze geldwereld. En als hij geld wil hebben, zal hij moeten wedijveren om een baan. Met het onderwijs, dat hij gekregen heeft, is dat bijna een onmogelijk heid. Een groot percentage van de idand e kinderen maakt hun middel bare schoolopleiding niet af en slechts '•én procent gaat naar de universiteit. De meeste ouderen hebben helemaal geen onderwijs gehad. De scholen zijn P-in* rei» dikwijls gebouwtjes met twee lokalen en zeer beperkte leermiddelen, waar kindoren dikwijls slechts tot hun veertiende jaar terecht kunnen. Meest al zijn er slechts een of twee onder wijzers voor acht leerjaren. Tot voor kort hadden ze leerboeken, die hen vertelden van een onwerkelijke we reld met auto's, elektrische fornuizen, geplaveide straten en politie-agenten. Hoogste salarissen De onderwijzers zijn dikwijls alleen naar Alaska gekomen om snel geld te verdienen, want daar worden de hoog ste salarissen uitbetaald aan leer krachten. Sommigen barsten van de vooroordelen en vinden de eskimo- kinderen te stom en te lui om ze iets bij te brengen. Anderen zijn gekomen 'om de inboorlingen te helpen'. Beide houdingen zijn fnuikend voor de kin deren. Er zijn nauwelijks eskimo- of indiaanse onderwijzers. Een diepe kloof van onbegrip en wantrouwen tussen de inlanders en de blanken maakt van het onderwijs een tragedie. Pogingen om die kloof te overbrug gen mislukten. Een vooruitstrevende schoolraad in Kotzebue stelde voor dat de onderwijzers de scholieren eens thuis zouden opzoeken. Maar de kinderen wilden er beslist niet van weten, want andeis zou gezien worden hoe zij leven. Tachtig jaar blanke overheersing heeft geleid tot een groot minderwaardigheidscomplex en een grote angst voor de blanke. Stou te kleine kinderen worden gedreigd met dc 'gussuk', de blanke. Ruim de rommel op, er kan een gussuk op bezoek komen. Of: Wees lief, anders komt een gussuk met een vliegtuig en neemt je mee. 'De blanken hebben ons gedwongen te stoppen met onze ceremoniële gebrui ken. omdat dat heidens zou zijn', klaagt een eskimo 'In feite werd ons verteld dat we slecht waren, zo als wij waren. En het draaide erop uit, dat we in de bioscoop gilden voor de cavalerie om indianen af te maken.' Hij is niet de enige, die daar zo over denkt. 'De eskimo voelt zich minder waardig en denkt dat de blanke alles weet', zegt een andere eskimo. 'Hij tracht zich ertegen te verzetten dat hij altijd de klappen krijgt, maar hij weet niet wat hij eraan kan doen.' Als eskimo-kinderen 15 jaar zijn, moe ten zo naar kostscholen, die ver van huis liggen, tot in de staat Oklahoma aan tie. Een eskimo-kind heeft veel meer bindingen met zijn huis dan blanke kinderen. Het betekent dat hij wordt weggerukt uit een wereld, die relatief eenvoudig is, weinig beperkin gen, weinig mensen en weinig compe titie kent. Hij belandt in een vreem de, harde wereld en zijn opleidingsni veau blijkt twee jaar achter te liggen op die van de andere kinderen. In de klas houdt hij zijn mond om geen verkeerde antwoorden te geven en geen kritiek uit te lokken. Als hij juist hierdoor verder achterop raakt, verandert zijn zwijgzaamheid dikwijls in norsheid of opstandigheid. En het sprookje van die stomme, domme, luie eskimo wordt weer eens beves tigd. 'De ideale oplossing zou natuur lijk een middelbare school in elk dorp zijn', zegt een onderwijsfunctionaris uit Alaska. 'Maar dat is natuurlijk financieel niet mogelijk.' Wedijveren Hoe kan een eskimo, die op een dergelijke manier is opgeleid, wed ijveren voor een baan? 'Zij komen naar de stad en hebben dikwijls al hun geld uitgegeven aan de vliegreis', zegt een sociaal werker in Anchorage. 'Zij hebben geen onderdak, geen vrienden, geen uitzicht op een baan en geen idee van wat ze nu moeten doen. Ze laten hun gezin overkomen, als ze werk gevonden hebben. Maar soms nemen ze meteen hun hele gezin mee. Als ze eenmaal op het arbeidsbureau gekomen zijn, zien ze een rij mensen. Velen van hen hebben nog nooit een rij gezien. Zij worden afgeschrikt. Ze gaan een hartversterking halen en be loven zichzelf dat ze 's middags terug zullen komen. Sommigen van hen ko men nooit meer terug.' Ze belanden in de indiaanse bars in Anchorage's Fourth Avenue of in Fairbanks Second Avenue. Ze kunnen niet meer terug naar hun oude dor per en bedelen voor de goedkope wijn die hun verdriet en hun wrok kan wegspoelen. De bedelende inlan der, die van de ene kroeg naar de andere waggelt, is de enige eskimo, die de blanken zien en hij bevestigt hun mening, dat de eskimo een lui, drankzuchtig wezen is. Zo'n persoon een baan aan te bieden is natuurlijk je reinste onzin. Maar ook van de weinige eskimo's, die - het geluk had den wel werk te krijgen, vallen velen af, omdat ze niet kunnen wennen aan het dwingende, niet aangepaste, werk schema. Voor een paar dubbeltjes staat er een glas wijn voor hen klaar in de indiaanse café's, de enige plaats waar ze welkom schijnen te zijn. Dit is het tweede artikel uit een serie van vier. Het eerste verscheen in Trouw/Kwartet van zaterdag 29 juli 1972. ren het bericht van het Israëlische blad Ha'arets bevestigd, dat president Sadat zich vorige week tegenover hem had bereid verklaard een Egyptische ei delegatie contact met Israël te laten ei opnemen. Maar Sadat had als voor-|u| waarde gesteld, dat bij een dergelijk „t. contact vertegenwoordigers van de grote vier aanwezig zouden zijn, die e niet slechts als waarnemers zouden moeten optreden, maar uiteindelijke beslissingsbevoegdheid zouden heb ben. Marcus ontkende echter, dat Sa dat had verklaard bereid te zijn pre mier Golda Meir bij zulk een contact te ontmoeten. LANGE HETE HERFST ei President Sadat heeft in een inter view met het Amerikaanse weekblad ér Newsweek laten doorschemeren, dat de Amerikaanse belangen in de Arabi sche landen inclusief de olie-inves teringen de inzet van het conflict V in het Midden-Oosten zouden kunnen re) worden, als Washington zich verder achter Israël blijft opstellen en dat is' land door dik en dun steun zal geven, it Overigens noemde de Egyptische pre sident een olie-boycot 'een zeer inge- k wikkelde zaak. Wij hebben op dat punt geen haast. Wij zijn niet hyste-ihi risch en er is ook geen reden tot tu hysterie. Maar ik verzeker u dat de Amerikaanse belangen in het Midden- Oosten in een lange hete herfst te- hl recht zouden kunnen komen en presi dent Nixon bedrogen zou kunnen uit komen, als hij tijdens de campagne voor zijn herverkiezing op een perio- at de van rust rekent.' Sadat zei even- it eens, dat Israël en de VS zich vergis sen, indien zij menen dat hij conces sies zal doen. 'Mijn vredesinitiatief van februari 1971 was een examen. Israël is daarvoor niet geslaagd en de ni VS evenmin.' VIJANDELIJKHEDEN De kans op een hervatting van de vijandelijkheden wordt in Israëlische militaire kringen gering geacht, 'ten minste tot januari 1973', zoals de Israëlische pers bericht. De operatio nele bekwaamheid van het Egyptische leger zou nl. drastisch verminderd zijn, nu de Russen ook een deel van hun strategische parate macht hebben teruggetrokken. Daaronder zijn een aantal Toepolew-16- en Ilyoesjin-28- bommenwerpers, die verkenningsop drachten boven de Middellandse Zee uitvoerden. Ook zouden de Russen alle SAM6-luchtafweerraketinstalla- ties, die zij in Egypte hadden opge steld, ontmanteld hebben. Voorts zou den één tot twee squadrons MIG-23- straaljagers (de hoogste en snelst vlie gende ter wereld) zijn teruggetrok- x ken. Wél zouden de Egyptenaren de d keten van SAM-3-luchtafweerstellin- gen langs het Suezkanaal en een bekend aantal MIG-21 straaljagers (een verbeterde versie van de MIG 21) hebben gekregen. Het Libanese blad Al Nahar heeft gemeld, dat ook Syrië zijn Sowjet- adviseurs zal uitwijzen, naar schatting 600 tot 700, omdat het bezoek van president Hafez al-Assad aan Moskou begin juli niets heeft opgeleverd. As sad weigerde een vriendschapsverdrag met de Russen te sluiten en vroeg, wat voor zin een dergelijk verdrag had, als het Kremlin moderne wapens aan Egypte blijft weigeren. Het be richt van Al Nahar werd in Damascus niet bevestigd, maar ook niet ont kend. De Palestijnse commando-leider Ara fat, die na een negen-daags-bezoek aan Moskou in Cairo is aangekomen, is in een vakamtie-oord in Alexandrië opge komen vanwege een 'plotselinge uit putting'. zoals het Egyptische blad Al Ahram meldde. Arafat heeft met pre sident Sadat geconfereerd en hem ver teld. dat de Sowjet-Unie de Palestijn se commandobeweging in alle opzich ten. wil bijstaan, aldus het Egyptische persbureau MENA. 1 2 3 s s 7 Uit de woorden van de eerste moeten de woorden van de tweede rij 6 gevormd worden. De beginletters van de woorden uit de eerste rij vormen de naam van een vrucht. 1. deel van een schip, vast deel van fte een boom; 2. uit of betreffende Ier land, tooi; 3. lof, bezinksel: 4. foefjéfcje! (Ind.), wetering: 5. landbouwer, da meskledingstuk; 6. insektenetend zoogïhj dier, ongevuld; 7. schaapkameel, keer.; jde len ille OPLOSSING Hor. Vcrt. 1. 1. verstand 2. 2. emotie 3. 3. roman 4. 4. stap 5. 5. tin 6. 6. A.E. 7. 7. dokument 8. 12. b.k. 9. 11. keu 10 10. term 11. 9 kegge 12. 8. bergen OD utoi in leei ioei

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8