Henk Barnard: Kenmerk tv-steun voor stemlozen lillié Dokter Mary Verghese Pasop: TROUW "KWARTET DINSDAG 1 AUGUSTUS 1972 Binnenland Ttadio-tv T4/K6 MARY PERKINS SfMP.CARceL?^ 7»T<0Mr6e£r kU/AMÜS^AAL WJCWL u.lIJ Aoo5^atIKJ, WAT 1X16? AM P6T6 eüMlAAÏ^LLè TJA.MAAX -JLUIAKÏW) Xuïew'TOTSiT Oecumenische rubriek krijgt nieuwe eindredacteur 'NDE GOUDE GAPER noor u. van de hulst; piuqn «n w. van de hulst Jr. 193. En nu moet ze ineens weer denken aan die droevige morgen, twee dagen geleden, toen ze, zo won derlijk en zo gans ongedacht, plotse ling het ijzeren Vist je gevonden had in 't moeras; maarleeg! Geheim! Alles, alles was zo bang ge heimzinnig! Wèt, ja. wèt nu was in dat kistje verborgen geweest? Zij wist het niet. En toch, moest ze juist daar naar zoeken. Wéér, ja wéér nu was die geheimzin nige inhoud gebleven? Zij wist het niet. En toch moest ze juist dat weten... O, nooit, nóóit zou ze dat bange geheim kunnen oplossen. En toch!En toch Haar ogen straalden weer. Ze richtte zich hoog opEn toch zou ze zoeken, ja, als 't moest haar leven lang. Immers de oplossing van dat wondere geheim alleen kan haar arme vader redden; èn, als hij niet meer leefde, zou 't nog redden zijn eer. Van achter een zware eikenhouten deur in de wand haalt ze iets te voorschijn, uiterst zorgzaam, 't Is een kleine sleutel en een opgerold blad vergeeld perkament, dat ze aandachtig leest KARELTJE KNETTER EN DE BLAUWGERUITE KIEL 12-215 Toen Ouwe Murk bovenop de rotsen was aangeland, bemerkte hij al gauw. dat alles daar erg veranderd was. Het padvinderskampje van Nosco en Asmar was door de ontploffing namelijk volledig van de rotsen weg gevaagd en waar nog maar zo kort geleden de tent had gestaan, bevond zich nu een grote, kratervormige ope ning. 'Ik moet er niet aan denken. griezelde Murk. Stelt je voort, dat ik daar nog in die keldert had gelegen toen de ontploffing kwam.' Hij huiverde bij de gedachte en wierp voorzichtig een blik in de opening over de rand van het gat naar bene den. En toen keek hij midden in het gezicht van smidje Verholen die op FERDNAND een smalle richel in de rotswand zat. De smid lachte een beetje bleekjes en naast hem lag Kareltje Knetter te slapen. Ook Foppe Helmstock lag er. Die droomde prinsheerlijk van heel veel goud. Hij lag met zijn voeten in het nu rustig kabbelende water van de zee en koesterde zich in de stralen van de warme zomerzon 'Nou breekt mijn bramstreng!' riep Murk oprecht verbaasd uit. 'Ik dacht dat jullie verdronken wazzen!' 'Dat scheelde ook maar een haartje, Murk, zuchtte de smid opgelucht. 'Die geme ne schurk van een Nosco liet het gewelf uit het rotshol springen en 'Dat weet ik.' knikte Murk. 'Ik was O /- Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM 'Het is een zeer breed terrein waar de kerk mee te maken heeft. Zij moet zich met veel meer zaken bemoeien dan die van haarzelf. Zij heeft daar een opdracht. Die opdracht hangt af van dc invalshoek waar je vanuit gaat. Als een team van Kenmerk naar Mozambique gaat, kun je je afvragen: wat doen ze daar? Maar een kerkelijk zendgemachtigde moet bij de stemlozen zijn. Hij moet hun tv-stem zijn', aldus Henk Barnard. er zelf bijna ook het slachtoffert van geworden.' 'Welnu vervolgde de smid en hij hees zich aan zijn gespier de armen omhoog om uit het gat te komen. 'Je begrijpt, Murk, dat de boel daar beneden vol zeewater liep. Je kunt het trouwens duidelijk zien. want Foppe bungelt er met zijn voeten in. En ik moet je eerlijk zeggen, als Aquamarijntje ons niet had gered, dan waren we nu zo dood als een pier geweest!' De smid stond nu weer frank en vrij voor Ouwe Murk op het strand en deze laatste vroeg: 'Wie of wat is dat, Aquamarijntje 'Er is maar één Aquamarijntje en dat is het liefste zeemeerminnetje van alle zeeën antwoordde de smid. In de persoon van Barnard heeft Kenmerk, de wekelijkse informatieru briek over kerk en samenleving van IKOR en RKK, een nieuwe eindredac teur gekregen. Hij neemt de plaats in van Henk Suer, die hoofd van de afdeling informatieve programma's van de NOS wordt. Suer heeft drie jaar de eindredactie van Kenmerk gevoerd. Hij is afkom stig van RKK de afkorting van 'rooms-katholiek kerkgenootschap', de zendgemachtigde van de rooms-katho- lieke kerk in ons land. RKK is een technisch onderdeel van de KRO. Nu is het de beurt aan het IKOR om drie jaar een eindredacteur te leveren voor de oecumenische rubriek Ken merk. Daarvoor is Henk Barnard (49) aangetrokken. Hij is afkomstig van de VARA waar hij als regisseur-producer werkzaam was, Het is de bedoeling dat Barnard na die drie jaar gewoon in dienst van het IKOR zal blijven. In 1955, toen de televisie nog in de kinderschoenen stond, is hij als opna meleider bij de NTS, voorloper van de NOS, begonnen. Twaalf jaar gele den stapte hij over naar de VARA, waar hij regisseur-producer werd. Bij deze omroep worden de functies van regisseur en producer door één man vervuld. Men gaat uit van het stand punt dat de man die het programma maakt, ook de zakelijke kant moet doen. 'De laatste twee grote happen,' die hij daar gedaan heeft waren 'Ja zuster, nee zuster' en 'Klatergoud'. De overgang van de amusementssector naar een rubriek als Kenmerk vindt hij niet zo groot als zij lijkt, want in het begin van zijn VARA-tijd heeft hij veel in de documentaire sfeer gewerkt. 'De informatieve sector van de tv ken ik wel. En het is ook zo, dat informatie op de tv niet los te maken is van vorm en de manier waarop het gebeurt. Dat is een kwes tie van puur vakmanschap. Ik geloof, dat de kijker toch ook wel een lekke re verpakking wil. Die verpakking wordt over het algemeen verwaar loosd. Maar ja, het is ook vreselijk moeilijk iets attractiefs neer te zetten, zonder de inhoud geweld aan te ADVERTENTIE spaar de hu idbacter iën Er is iets aan de hand met dc deo dorant. Steeds meer publicaties waarschuwen. En hoe! Dc meeste deodorants bevatten namelijk een bacteriedodende stof. Waarmee de huidbactcriën vernietigd worden. Rigoureus. En waarmee - dat is waar - óók dc transpiratiegeur ver dwijnt. Even rigoureus. Maar on gevaarlijk? Huidbacleriën (huidflora') hebben een taak. Ze regelen het evenwicht op onze huid. Ze beschermen ons tegen het binnendringen van ziek teverwekkende kiemen. Zeer accu raat. Vandaar dat zoveel deodorants met een bacteriedodende stof huid irritatie kunnen veroorzaken. Be scherm het milieu. Gebruikde goede deodorant! Kan het anders? Natuurlijk. Dat bewijst Therme. Een heerlijk ge parfumeerde, veilige deodorant. Met 'sinodor'. Een Franse stof, die dc huidbacteriën ongemoeid laat, maar de geur - zeer snel - afbreekt. Oók rigoureus. Maar veilig. Zon der het milieu te verstoren. Zonder huidirritatie te veroorzaken. Denk aan uw huid. Ga over op Therme - dc veilige 'alternatieve' deodorant. Verfijnd geparfumeerd. In elegant gedecoreerde spuitbus van 110 gram netto, 5.75. Ver krijgbaar bij 'de Bijenkorf', bij apo theek cn parfumeriezaak, bij par fumerie-afdelingen van dc grote warenhuizen en natuurlijk bij uw drogist. Therme is een produkt van N.V. Import Unie, Arendstraat 5, Hil versum. Tel.: 02150-50547. Ver koopadressen op aanvraag. door D. C. Wilson —77— Tergens was haar ongemak. Het zo merseizoen had evenwel ook zijn pret tige kanten. Er waren heerlijke man go's. koel en sappig, en zo zoet dat ze slechts werden ivertroffen door het zachte vlees van Je kokosnoot. En de treklijster, die maandenlang alleen een klaaglijk 'swiil' en brommerig 'chrrr' had doen horen, herkreeg plot seling zijn stem m barstte los in een vloed van welluidende melodieën. Zij had er haast de drukkende, smorende warmte van een mei-ochtend voor over hem te horen zingen' Dan kreeg ze van een attente verpleegster een tak van de gul mohr-struik, een bleek groene toorts met oranje, karmozijn en scharlakenrode bloesems, inder daad even uitbundig als een staar* van een mohr. een pauw Bovendien was er hoop' De koele regens en frisse winden waren in aantocht En langzaam maar eker werd haar rug weer stevig Een nieuwe rolstoel was besteld, die gemakkelcker te bedienen was en Mary nog beter in staat zou stellen zichzelf te helpen Maar wat nog het schoonst an al was: zodra zij zich daartoe bij nachte voelde wa; er werk! Die maand vonden er diverse bruilof ten plaats. M.P.'s huwelijk werd vol trokken in de kapel binnen de ver weerde muren van het oude fort van Vellore, een kerkje dat eens eigendom was geweest van Je Church of Eng land en nu van de nieuwe Verenigde Kerk van Zuid-India was. Na afloop kwam M P. rechtstreeks naar Mary toe om haar prachtige trouwsari te laten bewonderen. 'Ben je er wel zeker van dat het koorts was', plaagde ze, 'die je des tijds weerhield mee te gaan picknic ken? Als je het mij vraagt was het iets anders Je kwijnde weg vanwe ge een zekere dokter in Madras Ondanks haar blijdschap betrok MP's gezicht. 'Had jij lie dag maar koorts gehad, Mary Ik verdien dit niet 'Onzin1' Mary liet haar sympathie voor haar vriendin niet blijken 'Ik heb het zó al heet genoeg', spotte zij 'Ik heb er werkelijk geen behoefte aan ook nog eens koorts te krtjgen zelfs niet al leverde mij dat ook een dokter Bhaktavizyam op!' Einde mei bereikte de hitte een hoog tepunt. Toen het 'uni geworden was daalde het kwik ets en Mary vatte weer moed. Het lange stilliggen zou nu beslist gauw voorbij zijn. Zij keek uit naar de terugkeer van do'iter Brand, die in de bergen zijn vakantie doorbracht. Toen hij er weer was. nut zijn lach. zijn aanmoedigingen, een en al levensvreugde, groeide haar ver trouwen. Ze onderwierp zich aan een onderzoek. Drie maanden waren nu sinds de vorige operatie verlopen. Lang genoeg om been ook onder de ongunstigste omstandigheden aaneen te laten groeien. Verwachtingsvol zag zij de uitslag tegemoet. Dokter Brand 2ei vriendelijk: 'God heeit u de afgelopen tijd wel terzijde gestaan. U hebt u zeer dapper gedra gen' Er was iets in zijn toon dat haar aandacht trok. 'Is dt- operatie niet gelukt?' 'Het is een volledig succes geworden', verzekerde hij. 'Voorzover dat moge lijk was althans'. En toen deelde hij haar mee dat een tweede operatie vari gelijke aard. maar ditmaal beneden de getroffen plek. haar in staat zou stellen nog beter rechtop te zitten en nog meer ',c doen dan zij nu al kin. Bij d.e woorden dreigde ze in on macht te vallen. 'Het spijt me werkelijk heel erg', zei dokter Brand op verdedigende toon. 'We zouden er allemaal alles voor geven je dit te besparen'. Mary kneep haar ogen stijf dicht, zodat, zo hoopte ze. hij niet zou zien dat ze huilde Ze beet op haar lippen. Haar slrijd was dit Alléén wilde ze dit uitvechten, achter gesloten deuren. Zij weigerde eenvoudig anderen met haar leed te belasten. 'Ik weet niet of u wel beseft', vervolg de dokter Brand, nogal weinig toepas selijk, 'hoezeer uw christelijk getui genis anderen in dit ziekenhuis aan spreekt, patiënten, verpleegsters en doktoren, die toch allemaal met men selijke noden en problemen te kam pen hebben. Hoe vaak hoor ik niet zeggen: 'Denk eens aan dokter Mary!' Of: 'Wij vinden dat we zorgen heb ben, maar zij dan? Ze is altijd vol vertrouwen, opgewekt en zonder enig zelfbeklag!'. Mary maakte een verstikt geluid. En toen zij uiteindelijk haar tranen niet langer kon inhouden en tussen haar oogleden doortuurde, zag ze tot haar geruststelling dat ze alleen was. Altijd vol vertrouwen! Altijd opgewekt! Geen zelfbeklag! Als ze haar nu eens konden zien Ze sloeg haar armen tegen de bedrand. Ze was stom van verdriet, doch vormde met haar mond een geluidloze schreeuw. Dit was on rechtvaardig. Dit kon zij niet meer dragen God was wreed dat dit van haar werd geëist. Uitgeput bleef ze tenslotte stil liggen, met een leeg gevoel, armen en schou ders slap als de rest van haar li chaam. Welke zin had het te rebelle ren? Zij zou cr doorheen moeten, uiteraard Het had voor haar even weinig zin zich tegen haar lot te verzetten als voor een vogel in ern kooi. (Wordt vervolgd) doen.' Als voorbeeld noemt Barnard AVRO's actualiteitenrubriek Televi- zier. 'Wat inhoud betreft is deze ru briek niet veranderd, maar in de nieuwe vorm is ze aanzienlijk beter geworden.' Breed Maar vindt hij het niet moeilijk om kerkelijke berichtgeving aantrekkelijk te verpakken? 'Kenmerk is nooit zo vreselijk kerkelijk opgesteld geweest. Naar de smaak van velen zelfs te breed. Het is een zeer rekbaar begrip waar de kerk mee te maken heeft. De ene keer valt in Kenmerk het zwaar tepunt hier. de andere keer daar.' Zo is een paar weken geleden een heel programma gemaakt over Viet nam, met daarin de kritische uit spraak van de Wereldraad van kerken en de solidariteitsverklaring van de Raad van kerken in Nederland. Maar er was kortgeleden ook een uitzen ding over het puur kerkelijke onder werp 'intercommunie', waaraan prof. dr. Fiolet en ds. Landsman meewerk ten. Over toekomstplannen laat Henk Barnard zich niet uit. 'Ik moet zeggen, dat ik het met de lijn van Kenmerk wel eens ben. Zoals de ru briek was kon ik me er goed mee identificeren. Een inhoudelijke beleids- omzwaai is dan ook niet te verwach ten. Ik vind het ook vrij prematuur om te zeggen: ik ga het zo of zo doen.' Plannen worden trouwens met het team besproken. Dat team bestaat uit de redacteuren Marinus Huybregts en Wim Nijman, terwijl voor Henk Suer nog iemand moet komen, en filmer Henk Venema. Philip Engelen is niet in vaste dienst, maar werkt regelmatig voor Kenmerk. En verder wordt gebruik gemaakt van free-lan cers. Henk Barnard re week laat op de woensdagavond op het tweede net heeft, is de nieuwe eindredakteur niet gelukkig. 'Ver schillende informatierubrieken heb ben op dat uur hun uitputtende slag al geleverd en vaak is er op het andere net voetballen of een speel film. Je houdt alleen de diehards over. En ik ben bang, dat dat kijkers zijn die het toch wel weten. We zouden zo graag een bredere schare hebben, waarvan we veronderstellen dat het nieuw voor ze is. Liever de randgemeenten dan de gemeenten zelf, die zich vaak opsluiten in het eigen denkpatroon. We zouden het fijn vinden buiten het eigen in-crowd- je te komen.' Blake In verband met de vergaderingen van het centraal comité van de Wereld raad van kerken, van 13 tot 23 augustus in Utrecht kunnen Henk Barnard en zijn medewerkers kiezen uit een groot sortiment mogelijkhe den voor onderwerpen in de rubriek Kenmerk. Vandaag komt Carson Blake, voorzit ter van de Wereldraad al naar Neder land. Zijn komst wordt door Kenmerk met spanning verwacht, want als alles naar wens gaat kan vanavond een gesprek met Blake worden uitgezon den, waarin wordt ingegaan op de verklaring van de Wereldraad over het bombarderen van de dijken in Vietnam. Ook zou dan ter sprake komen het rapport over de toetreding van de rooms-katholieke kerk tot de Wereldraad van kerken. Bij dit rap port is de Nederlandse bisschop Wil- lebrands nauw betrokken. Maar een en ander staat nog wel op losse schroeven. Eigen mening Barnard: 'Ik vind, dat journalisten en programmamakers een eigen mening moeten hebben en die kenbaar ma ken. Ze moeten zich kwetsbaar opstel len. Ik geloof niet in het pure doorge ven van informatie. Trouwens, objec tieve informatie bestaat volgens mij niet. Als programmamaker en journa list moet je commentaar niet uit de weg gaan. De groep die je informeert, heeft daar recht op.' Hij is hervormd en vrij meelevend en uit dien hoofde heeft hij een mening. 'Aanvankelijk was ik een doorbraak man, maar die uitdrukking wordt niet meer gebruikt. Dat ben ik nu niet meer in de zin van doorbraak naar de PvdA. Dat beslist niet meer Ik ben ook geen lid van een politieke partij. Ik wil geen lid zijn, bij de slechte keuze die te maken is in het totaal pakket van partijen. Ik wil iedere keer kunnen kiezen. Er zijn bepaalde zaken die ik erg belangrijk vind. Ik geloof bijvoorbeeld niet in onderne mingsgewijze produktie. Behalve bij de CPN, die ik om andere redenen verafschuw, komt dit er bij geen enkele partij uit. Soms hoor je gelui den, die erop lijken. Maar daar blijft het bij.' Met de uitzendtijd, die Kenmerk iede- Oorspronkelijk Als een prijs wordt ingesteld voor oorspronkelijke geesten, zou ik de eerste trofee graag toegekend zien aan Jacob Mendelson, winkelier in de Lon- dense wijk Soho. De kennismaking met deze eigenzinnige levenskunstenaar was voor mij het boeiendste onderdeel van de BBC-film. Een handelaar in kroon luchters, die bij zichzelf eerst te rade gaat of je het wel waard bent, dat hij zo een mooi ding aan je verkoopt, kom je niet alle dagen tegen. Ik hoop, dat de tijdens de opnamen 86 jaar oude fi losoof nog in leven is en de KRO er brood in ziet hem in breder verband nog eens aan het woord te laten. Het moet er in Soho wel wemelen van bonte verhalen, in overeenstem ming met de kleurrrjjke bewoners, die een wonderlijk allegaartje vormen en kennelijk toch ook zichzelf kun nen zijn. Filmsamensteller Charlie Squires heeft onverbloemd zicht ge opend op een stadsdeel, dat als smelt kroes fungeert, maar in moderne be- bouwingen nooit tot stand zou kunnen komen. De terugkeer in het AVRO-program- ma van Julie Sommars en Dan Dailey als J.J. en de Gouverneur zal de in stemming hebben van liefhebbers van korte, humoristische filmverhalen Hebt u gemerkt, dat in deze CBS-serie Radio vandaag Coronation Street blijft op de buis Van onze radio en tv-redactie HILVERSUM Liefhebbers van de Engelse televisieserie 'Coronation Street' gaan een goed najaar tege moet, want de VARA is van plan om deze serie te blijven uitzenden. Eer der dit jaar had de televisiedienst van de VARA het er bij de ledenraad eindelijk doorgekregen dat in het nieuwe seizoen de populaire serie (tussen de 1,5 en 2 miljoen kijkers) zou verdwijnen. Door de grote toe vloed van verontwaardigde reacties heeft de VARA nu besloten tóch door te gaan. Zondag is de duizendste afle vering op het scherm te zien. nlbVEKSUM i KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (Sl Badinerie: oude- en klass. muz 17.30 Nws: 7 41-7.50 Echo). 8.10 Hoera vakan tie: jeugduitz. 8 24 Overweging. 8.30 Nws. 8 41 Moeders wil is wet. 10.00 (S) Aubade: mod. en klass. muz. (10.30-10.32 Nws). 11.00 V.d. zieken. 11 30 Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 S> Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12.22 Wij v.h land: 12.20 Med. t.b.v. land- en tulnb.: 12.30 Nws: 12.41-12.50 Echo: 13.00-13.03 Raden maar 14.00 Plakboek: ieugdvakantleprogr. 14.30 (S) Interlnk. "bp dinsdag: muzikaal middagprogr (15.30-15 32 Nws: 16 00-17.00 Interview), üverheidsvoorl 17.00 Het grootste gat In het Cariblsch gebied. Gesprek van Link van Bruggen met de heer Van Waasdijk, 'graver' van het 120.000 ton dok op Curacao. KRO: 17.10 (S) Het Metropole Ork 17.25 V.d. kinderen. 17.30 Nws. 17.32 Echo. 18.00 Vakantietoeslag: licht progr. 18.30 Nws. 18.41 Echo. IS.50 Liedjes uit Oebele. 19 00 (S) Musicerende dilettanten: Fanfare- ork. 19.30 (S) De zingende kerk: nieuwere liturgische gezangen. 20.00 Mod. ork.werken en kamermuz 21.00 Okee ma. lawe dur nou maar nie meer over ouw'oere. hoorspel. 22.00 (S) Klass. symf. muz. 22.25 Overwe- TT vandaag Varkensvlees van Hannie 500 gr. varkensfricandeau 1 ui 2 eetl. bloem 150 gr. gedroogde pruimen bouillon olijfolie peper, zout Week de pruimen in heet water gedu rende een half uur. Haal de pitten eruit en laat ze uitlekken. Snijd het vlees in stukken en bestrooi deze met peper en zout. Bruin aanbraden in hete olijfolie. Voeg dan de pruimen toe en de gesnipperde ui. Zet het vuur lager en laat het gerecht gaar stoven. Strooi er de eetlepels bloem over en giet zóveel bouillon op dat alles even onder het vocht staat. Snel aan de kook brengen en op tafel brengen. Menutip: Champignonsoep, varkens vlees van Hannie, aardappelkroketjes, spinazie a la crème, frambozen. NEDERLAND I NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal NCRV 19.05 Follyfoot 19.30 Dierenvriend NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Aan het begin, Russische speelfilm 21.45 El Retablo de Maese Pedro: poppenfilm en ballet 22.20 Ander Nieuws NOS 22.40 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal VARA 19.05 Zomaar 'n Zomeravond NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Zomaar'n Zomeravond 21.00 De Commissaris: De kleine Schubelik 22.00 Achter het nieuws en in de bij de KRO lopende reeks 'The Partners' identieke grapjes voor komen, zoals gisteren bij het onthou den van getallen? Geen kwestie van plagiaat, want voor beide produkties schrijven Earl Barret en Arne Sultan de scenario's. Aardige fragmenten bevatte het Brit se televisiespel 'De familie Ashton'. Uitstekend spel liet Margery Mason zien als de bedilzieke en gefrustreer de Celia. Als haar bedachtzame echt genoot gaf Patrick Troughton goed partij. De 'oorlogstaferelen' zaten nu wat professioneler in elkaar. AVRO's Televizier besteedde uiteraard aandacht aan de krachtproef tussen de VVDM. de Vereniging van Dienstplich tige Militairen, en de defensieleiding met de groetplicht als inzet. Te hopen is, dat verstand en psychologisch in zicht aan beide kanten zullen zegevie ren. Een goed onderdeel was de van België overgenomen herdenking van Paul Henri Spaak. Naar tal van politieke commentatoren mag ik graag luisteren, maar Ferry Ho- gendijk slaagt er vrijwel altijd in, mij op de een of andere manier te irrite ren. Het zullen voornamlijk de steke lige eigengereidheid cn alles-weterïj zijn die me niet liggen. T H. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgynin. 7.20 (S) Dag met een gaatje: lichte gramm.muz. met o.a. S.00 Nws en 8.11 Radiojournaal. 8 50 Morgenwijding. 9.00 (S) Nieuwe gramm.pla ten met toelichting en 9.33 Waterst. 10.00 V.d. kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 11.00 Nws. 11.30 (S) Rondom 12: progr. v.d. vrouw waarin 11.55 Beursber. 12.30 Overheldsvoorl.: Exportiviteiten: nws. wenken en adviezen op exp.geb. 12.40 (S) Knipperlicht: wekelijks radioverkeersmagazine. 13.00 Nws. 13.11 Ra diojournaal. 13 30 (S) Fluit en plano: mod. muz. 14 00 Jumbo Set. met muz. en lnf. NOS: 15.00 (S> Zoeklicht op Nederland: rep. an comm uit alle delen v.h. land en veel muz. met 16 00 Nws. AVRO: 17.00 (S) Mobiel: een beweeglijk progr voor beweeglijke menien. waarin 17.55 Med: 4S 00 Ntt's en 18.11 Radiojournaal. 19.00 (S) Big Band Beat: dansork The Skymastert. 19 25 Paris vous parle: gesproken brief uit Parijs. 19.30 Vanavond, gevar. progr. met 20.00 Nws. 22.00 Trefpunt: beschouwing over actuele zaken. 22.20 (S) Vanavond laat: licht progr. met act., waarin 22.55 Med. 23.00 Nws en 23.10 Radiojournaal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM m VARA: 7 00 Nws. 7.02 Dag dinsdag. 8.00 Nws. 8.02 Onderweg. 9.00 Nws. 9.03 Plaatje» v.d pep <10.00 Nws.) 11.00 Nws 11.03 Een opvallend vrolijke gevar. visite. (12.00 Nws.) 13.00 Nws. 13 03 De Eddy Becker Show. (14 00 Nws.) 15.00 Nws. 15.03 Drie-draal. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Mix. (17.00 Nwi.) NOS 22.40 Journaal TELEAC 22.45 Vervolgcursus Schaken i.v.m. schaakmarathon Spasskij - Fischer DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Muzikale show 12.05 Act. 12 50 Intern, persoverz. 13.00-18.20 Journaal. 16.15 Nws. 16 20 Filmrep. 17 05 V.d kinderen. 17.25 V.d. kinderen. 17.40 Idem. 17.55-18.00 Nw». DUITSLAND I (Reg. progr.: NDR: 18 00 Frau ohne Beglel- tung. IR 30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Nord- «chau-magazine. 19.26 BuUer Parker. 19.59 Progr.overz. WDR: 18.00 Reg. nws. 18 10 BuUer Parker. 18.40 Act. 19.15 V.d kleuters. 19.25 Doe. progr.) 20 00 Journaal en weer ber 20.15 Snelprocr. 21 00 L'awentura, Itali aanse speelfilm. 23.10 Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND II 17 30 Nws en weerber. 17.35 Voor oudere kijkers. Aansl.: Liefdadlgh.oproep. DUITSLAND TI IR 05 Act. en muz 18.35 Cabaretprogr. 19.10 Mlnl-Max. 19.45 Nws, act. en weerber 20.15 Sportspiegel Aansl Nws. 21.00 Paul Temnlc. 21 50 Cultureel magazine 22 35 Nws. weerber. cn comm. 22.50-23.50 Die Stadt der Hunde DUITSLAND III WDR 19 00 Zandmann. 19.05 Progr v.d. Griekse wer'rn 19 15 Uni-Audimax. 19.45 Reg. nws 19 55 Comm 20 00 Journaal en weerber 20 15 Zeil ist nicht ewig. doe progr. 2100 Journaal. 21.30 Meisterklasse Carl Ebert (2): fragmenten uit Die Hochzeit des Figaro van Mozart. BELG1E FRANS 18 05 Nws. 18.10 V.d. kleuters. 18.25 Ge sprekken met Jean Villar 18.55 V.d. kleu ters 19.00 Un taxi dans les nuages. 19.30 Waalse act, 19 40 Weerber. 19.45 Journaal 20 15 Le fil rouge. 22.05 Initiation au language cinematographique. 22.35 Jour naal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6