Rijnsburg kan in tien jaar bijna duizend woningen bouwen Reconstructie Hoornselaan verbetering voor verkeer Afscheid van dokter Kwint KLACHTEN BEZORGING VIP opende derde winkel Huipaan bejaarden en gehandicapten Arti wil nieuwe uniformen CONTESSA,fijn datje d'r bent Burgemeester opent nieuw zwembad Gemeenteraad Katwijk Plassen gebied moet geen speeltuin voor stadsmensen worden Raad Rijnsburg Vakantiespelen in Alkemade Aanloopkrediet voor bestemmingsplan Verbeteringen camping Zuidduinen Israël en de Gemeente van Christus in de eindtijd - adm. medewerkster BB stoffenadministratie GEMEENTE ZOETERWOUDE Anna Kliniek voor Orthopaedie administratief medewerkster Nieuwe glashal B. en W. Katwijk voelen niet voor beroepsjeugdwerker Gezellige dierendag in Sassenheim Openbare school in Ter Aar Hoog en laag water Katwijk aan Zee N.S.S.S. geeft gratis training Auto in brand Dode bij botsing Rijnsburgsche schaakclub wil ander onderdak Raad Haarlemmermeer Feestweek Rijnsburg Ds. Oort doet intrede TROUW/KWARTET DINSDAG 1 AUGUSTUS 1972 Rogi» L 4 RIJNSBURG Per 1 januari had Rijnsburg 9180 inwoners en be droeg de woningvoorraad 2465. Voor 1982 verwacht het gemeente bestuur 11.120 inwoners en een woningvoorraad van 3339, terwijl voor 1992 deze getallen 12.465 en 4021 zouden zijn. Volgens B. en W. moet het bouwbeleid in de periode 19721982 gericht zijn op de totstandkoming van 985 woningen, dat is gemiddeld 99 woningen per jaar, te splitsen in de volgende categorieën: 33 woningwetwonin gen, 4 bejaardenwoningen, 37 premiewoningen en 25 vrije sector woningen. Afwijking van de gewenste samenstelling van de bouw voor de eigen ontwikkeling wordt veroorzaakt door de bouw van vrije sec- torwoningen van forensen. (ADVERTENTIE) MacdonaJd CanadianTöbacco Co, SluisjesdjkW, Rotterdam (DKIJ-299900 Rekening houdende met de reeds in 1972 in aanbouw genomen woningen is er nog ruimte voor 220 woningwet woningen, die zijn geprojekteerd op 3 ha. in het bestemmingsplan 'Frederiks- oord'. Bij een jaarlijks aantal van 33 betekent het een capaciteit die toerei kend is voor de eerstvolgende zeven jaar. Binnenkort zullen de dertig in aan bouw zijnde bejaardenflats langs de Smidstraat voor bewoning gereed ko men. Dan resteert nog een capaciteit van 24 woningen in 'Frederiksoord', waarvan er niet minder dan 14 voor realisering na 1982 in aanmerking zouden komen. B. en W. menen hier van echter niet te moeten uitgaan, omdat de bouw van de woningen in de Smidstraat deels het inhalen van een achterstand is. De in de bestaande plannen aanwezige capaciteit (87, waarvan 54 in het plan centrum 1 en 33 in Frederiksoord) zal op korte termijn zijn benut Projektie van nieuwe terreinen (Kamphuizer- polder) is al in dit stadium noodzake lijk. De bestaande plannen voor de vrije sector-woningen bieden voor een reeks van jaren nog voldoende ruimte om de behoefte aan vrije sectorwonin gen (25 per jaar) op te vangen. B. en W. zijn er echter van overtuigd dat de praktijk zal bewijzen dat aan het SASSENHEIM Een bekende figuur in Sassenheim nam zaterdag afscheid: dokter Kwint, die ruim 26 jaar als huisarts lief en leed deelde met een groot deel van de bevolking en die hiervoor altijd klaar stond. De zeer druk bezochte receptie in 'Ontmoe ting' 's middags gaf duidelijk de waar dering weer die voor hem en z'n echtgenote bestond. Zijn practijk strekte zich uit van de Klinkenberg. Voorhout en Sassenheim tot de Kaag. Omdat hij zei zijn rustperiode o.a. met vissen te gaan doorbrengen werd hem namens de patiënten een hengel met visakte en een enveloppe met een chèque aangeboden. Dit laatste voor een ries naar Zuid-Afrika, waar een zoon woont. Als herinnering aan Sas senheim bood mevrouw Kaptein-Aren- thorst een fraai wandbord aan. De burgemeester zei dat het moeilijk was woorden van erkentelijkheid tot uit drukking te brengen na ruim een kwart eeuw hulp en bijstand te heb ben geboden. In zijn dankwoord noemde dokter Kwint bevolking volg zaam en arbeidzaam. In dokter Schmidt, zijn opvolger, had hij het VObte vertrouwen. De honderden die vervolgens de familie Kwint de hand kwamen drukken, kregen meteen de gelegenheid kennis te maken met de opvolger en diens echtgenote. Vele bloemstukken gaven het geheel een extra feestelijke aanblik. Indien u de krant onverhoopt eens niet mocht ontvangen, ver zoeken wij u ons bij voorkeur te bellen tussen 9 en 12 uur. TELEFOON 01710—31441 opgestelde schema geen absolute bete kenis kan worden toegekend, daar de gemeente afhankelijk is van andere instanties en personen. De raad zal in de komende vergade ring zijn visie geven. B. en W. mer ken overigens nog op het weinig zin vol te vinden nu al concrete uitspra ken te doen voor de periode van 1982—1992. LEIDEN 'We zijn begonnen in een schuurtje aan de Morsweg. Zo klein, dat de klanten buiten moesten wach ten. Je houdt het niet voor mogelijk'. Dat zegt de heer Mandenmaker van de VIP (Very Interesting Prices). Vrijdag opende hij zijn derde zaak aan de Nieuwe Beestenmarkt, tegeno ver molen De Valk. In de nieuwe ruimte kan men onderdelen voor radi o's. electrische huishoudelijke appara ten. antennes en andere electrische accesoires krijgen. Achter de verkoop ruimten is een voorraadmaagzijn inge richt waar schroefjes, snoertjes, stek- kertjes en plugjes in alle soorten maten liggen. Er hangt een gemoede lijke sfeer in de drie winkelgedeelten die elk een eigen gebied bestrijken: onderdelen, wasapparaten. geluidsap paratuur. Mandenmaker zelf staat ook in de winkel. 'Ik doe ook de inkoop, dus ik ben niet altijd hier, maar zoveel mogelijk draai ik gewoon mee met alles. Ik weet niet hoe het verder aat lopen, maar als het een beetje wil, wordt deze hele straat nog eens van mij'. VALKENBURG Onlangs is opge richt de commissie 'Valkenburg' van het dienstencentrum RijnsburgVal kenburg, die tot doel heeft bejaarden en gehandicapten alle mogelijk edien- sten aan te bieden. De commissie vraagt de hulp van een aantal auto mobilisten. Het is de bedoeling een lijst van vrijwilligers (sters) op te stellen, die nu en dan wat tijd be schikbaar willen stellen om bij toer beurt bejaarden e.a. in de gelegenheid te stellen op ziekenbezoek te gaan. De heer S. Tameling (Broekweg 4, tel. 01718-73478) wil zich met de diensten regeling belasten. Aanmelden kan men zich ook bij de SRV winkelwa gens. TER AAR Muziekvereniging 'Arti' heeft nieuwe uniformen nodig. Om aan geld 25.000 te komen zullen acties worden georganiseerd. Op 25 en 26 augustus wordt medewer king verleend aan het oranjefeest en op donderdag 31 augustus is er een concert voor de bejaarden in Aarhoe ve. Verder zijn er plannen voor een con cert op 11 november in het dorpshuis. fauüMWï \joUJji SASSENHEIM Zaterdagochtend om 11 uur opent burgemeester Baron Var, Knobelsdorff het nieuwe zwem bad. Tot 4 uur 's middags is er open huis. Van 5 uur tot ca 7 uur zijn er zwemwedstrijden. Er wordt o.a. een nationale vijfkamp gehouden. Deelnemende verenigingen: H.Z.V. Hillegom; zwem- en poloclub Katwijk: zwem- en poloclub 'Koude kerk'; 'Columbiaan', Voorhout en de zwemvereniging in Sassenheim, welke laatste ook als gastheer fungeert. KATWIJK Donderdag 3 augustus om half acht vergadert de gemeente raad. De agenda vermeldt o.a.: kre dietverlening 4000) voor deelne ming aan de bloemencorso's te Rijns burg en Katwijk; wijziging naam van een gedeelte van de Kerkstraat; aan koop panden in Loggerstraat en Waai gat, grondtransactie bij de Nieuwe Duinweg; krediet voor aanschaffing van een electrocardiograaf voor het periodiek geneeskundig onderzoek van gemeentepersoneel boven 55 jaar; di ploma's; aanvullend krediet voor de stichting van een vleeskeuringsge bouw in Voorhout; vaststelling ge meenschappelijke regeling woonwa gencentra in het rayon Leiden en benoeming van een lid en een plaats vervangend lid van het algemeen be stuur; aangaan rekening-courantover eenkomst met het Vuilafvoerbedrijf Duin- en Bollenstreek; voorbereidings- besluiten voor verschillende gronden o.a. in het Molenblok-Zuid; krediet voor de reconstructie van de Hoornes- laan; krediet voor voorzieningen aan het kampeerterrein in de zuidduinen. Van een onzer verslaggevers ALKEMADE Maandag werd tij dens een bijeenkomst in het ge meentehuis een toelichting gege ven op de bezwaren van de streekcommissie tegen het in voorbereiding zijnde streekplan 'plassengebied'. Donderdag zal hierover een hearing worden ge houden, waarbij ook Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland zullen zijn vertegenwoordigd. De bijeenkomst, waarin de zogenaam de 'reactie op concept-ontwerp streek plan plassengebied' aan de vertegen woordigers van de pers werd uiteen gezet, stond onder voorzitterschap van burgemeester Smolders. Ir. C. Paans, één van de leden van de streekcom missie, meende dat het realiseren van het plan een ondenkbare zaak is. RIJNSBURG De gemeenteraad ver gadert maandag 7 augustus. De agen da vermeldt o.a.: benoeming lid en plaatsvervangend lid algemeen be stuur 'Regionale Woonwagencentra in rayon Leiden'; idem algemeen bestuur 'Vleeskeuringskring Lisse'; benoeming 2 leden 'Werkvoorzieningsschap 't Heem'; voorbereidingsbesluit t.a.v. het zuid-westelijk gedeelte van het plan 'Frederiksoord'; idem t.a.v. een gebied nabij de hoek Koestraat-Joh. Post- straat; voorbereidingskrediet plan Kamphuizerpolder; verhuur handenar- beidlokaal openbare basisschool aan de 'Rijnsburgsche Schaakclub'; nota inzake het te voeren woningbouwbe leid. ALKEMADE Maandag begonnen de vakantiespelen op de Braasem. Bij aantal verbeteringen te mogen c.q. de Westmeeriaan werden kanowed strijden gehouden tussen ploegen van de lagere scholen. Vanmiddag om 2 uur zijn op het parkeerterrein van de veiling rol- schaatswedstrijden. Het verdere programma voor deze week: woensdag 1 uur: zwemwedstrij den in het 'Alkebad'; donderdag 10 uur sportdag op het ijsbaanterrein aan de Baan. bij slecht weer in de veiling. Vrijdagmiddag om 2 uur zul len de traditionele zeepkistraces wor den gehouden. Dinsdag en donderdag is er het handbaltoernooi op het vei lingterrein (2 uur). Tenslotte de foto wedstrijd. Tot 20 augustus kunnen foto's worden ingele verd. RIJNSBURG In de raadsvergade ring van 20 juni werd besloten voor het gebied, bekend als de polder Kamphuizen, een herziening van de bestemmingsplannen 'Frederiksoord' en 'Buitengebied' voor te bereiden. B. en W. vragen hiervoor nu een aan loopkrediet van 20.000. Het gaat om 1700 ha grond, die onttrokken zou moeten worden ten behoeve van de recreatie. Daarvan zal 800 ha water moeten worden. Dit houdt in het graven van nieuwe me ren. Een bijkomstigheid is nog dat men tegenwoordig geen afzetmogelijk heid meer ziet voor het uit te graven zand. Belangrijk is voorts, dat de plaatselijke bevolking er niets voor voelt zoveel land af te staan om er 'een speeltuin voor de stadsmensen' van te maken. Ook voor de gevestigde tuindersbedrijven enzovoorts brengt het vele problemen met zich mee. De streekcommissie verstrekt een dertig pagina's tellend boekje met informa tie over het streekplan, dat kosteloos verkrijgbaar is bij het gemeentehuis. Het streekplan 'plassengebied' omvat de gemeenten Ter Aar, Alkemade, Leimuiden, Nieuwkoop, Nieuwveen, Rijnsaterwoude. Warmond. Woubrug- ge en Zevenhoven. In grote trekken wordt de westelijke begrenzing ge vormd door de strandwal van War mond, de noordelijke en oostelijke begrenzing is de provinciegrens met respectievelijk Noord-Holland en Utrecht en de zuidelijke begrenzing is de Oude Rijn. In het boekje zijn opgenomen de persberichten die na het bekend wor den van het wetsontwerp verschenen. Ook vindt men er de meningen in van GS van Zuid-Holland over de toekomstige ontwikkelingen in het plassengebied tot omstreeks 1980. Aandacht wordt geschonken aan de sociaal-economiache ontwikkeling, de werkgelegenheid, bevolking, woning bouw, recreatie, waterwegen, vervoer en verkeer, scheepvaart, agrarische bedrijven, natuurreservaten en derge lijke. KATWIJK - Evenals vorige jaren heeft de Kampeervereniging 'Katwijk', die gebruik maakt van het kampeer terrein in de zuidduinen, verzocht een laten aanbrengen aan bedoeld terrein, waarbij een ruime mate van zelfwerk zaamheid werd toegezegd. Hiermee is ongeveer 42.500 ge moeid. Het betreft o.a.: betegeling van de douches; herindeling toiletruimte re creatiegebouw; uitbreiding urinoirs; E.H.B.O.-materiaal; uitbreiding aantal brandblusapparaten en buitenschilder werk. KATWIJK In april 1969 werd een plan opgesteld voor de reconstructie en asfaltering van diverse straten en wegen in de eerstkomende jaren. In deze planning van voorgenomen wer ken is ook de asfaltering van de rijbanen van de Hoorneslaan opgeno men. Intussen zijn de inzichten omtrent bedoelde weg, in zoverre gewijzigd, dat B. en W. naast asfaltering een beperkte reconstructie van de Hoor neslaan voorstaan, die noodzakelijk is gebleken door de toename van het gemotoriseerd verkeer. Openbare werken heeft twee plannen ontwikkeld. Het eerste plan benadert het meest de Evangelist J. W. VAN DER HOEVEN uit Jeruzalem, spreekt morgen, woensdagavond om 8 uur, in de Doopsgezinde Kerk l'ALEISSTRAAT 8. Onderwerp: producenten van de bekende El-mior, Deno en Fifth Avenue shirts, zoeken een =^1 voor de afdeling Leeftijd minimaal 16 jaar. - Zij gaat assisteren op deze veelzijdige afdeling, waarbij zij behalve met de voorraadadministra- tie ook te maken krijgt met o.a. exportbehan- deling, faktuurkontrole en kontrole op raaga- zijnuitgiften. Al met al afwisselend werk dat goed beloond wordt. De heer Van Schaik vertelt u er graag meer over. telefoon (01710) 4 30 41, toestel 22. z——— Lammenschansweg 128 Leiden. De burgemeester der gemeente Zoeterwoude maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend, dat met ingang van 2 augustus 1972 gedurende een maand ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage ligt het bij besluit van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland van 24 mei 1972, B No. 8610, G.S. no. 163/1, gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan 'Landelijk Gebied', zoals dit is vastgesteld door de raad dezer gemeente bij zijn besluit van 27 mei 1971, nr. 2026. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeente raad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend, dan wel zij, die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke ont houding van deze goedkeuring, kunnen gedurende boven vermelde termijn van een maand bij de Kroon beroep tegen het gedeeltelijk goedgekeurde plan instellen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bij Ge deputeerde Staten bezwaar heeft ingediend tegen de wij zigingen, die bij de vaststelling van het plan in het ont werp zijn aangebracht. Hot beroepschrift dient te worden gericht aan H. M. de Koningin, doch te worden ingediend bij de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Zoeterwoude, 31 juli 1972. De burgemeester voornoemd, DETMERS Mezenstraat 2 Leiden Op onze afdeling PATIËNTEN-ADMINISTRATIE hebben wij per 1 september a.s. plaats voor een in de leeftijd van 18-21 jaar. Onze gedachten gaan uit naar iemand, die MAVO diploma heeft, goed kan typen en over kantoor ervaring beschikt. Sollicitatie kunt u richten aan de econ. direkteur van de Anna Kliniek. Mezenstraat 2 te Leiden. Persoonlijk bezoek na telefonische afspraak (01710-50840) gedachte van 1969. Het kruispunt HoorneslaanBiltlaan wordt, voor zo ver de situatie dat toelaat, aangepast door het scheppen van voorsorteermo- gelijkheden; een aantal aansluitingen van zijstraten op de Hoorneslaan komt te vervallen, welke oplossing niet ideaal is omdat dan doodlopende straten worden gecreëerd. De bushaltes worden alle buiten de rijweg aangelegd. Plan twee voorziet in een scheiding tussen het doorgaande verkeer en het wijkverkeer: één hoofdrijbaan ter breedte van 8 meter voor het doorgaande verkeer en parallelwegen voor het wijkverkeer, waarbij het woon- en leefmilieu zoveel mogelijk wordt losgekoppeld van het autover keer. Naast de hoofdrijbaan wordt aan bei de zijden een groenstrook van circa 4 meter breedte aangelegd, wat het ka rakter van de wijk in gunstige zin beïnvloedt. Door het aanleggen van parallelwegen kunnen verscheidene aansluitingen op de hoofdrijbaan gevoeglijk vervallen. Ook in dit plan wordt het kruispunt HoorneslaanBiltlaan aangepast en worden voorsorteermogelijkheden op genomen, waardoor het kruispunt roy aler van opzet wordt. De bushaltes worden ook hier buiten de rijweg aangelegd; de parkeerstrook nabij het Hoornesplein wordt opgehe ven. Daarvoor in de plaats komt een be- voorradingsweg bestemd voor de nabij gelegen winkels. Voor beide plannen geldt dat de mo gelijkheid is opgenomen in later sta dium eventueel ter hoogte van het winkelcentrum, een voetgangerstunnel aan te leggen, die het winkelcentrum zuidzijde verbindt met de geprojec teerde uitbreiding aan de noordzijde van de Hoorneslaan en het plan Rijn soever. Wat betreft het plaatsen van verkeers lichten: in beide gevallen wordt uitge gaan van beveiliging van het kruis punt HoorneslaanBiltlaan. In studie is nog of ook andere punten met verkeerslichten moeten worden bevei ligd. Op bedoeld kruispunt zijn ook beveiligde voetgangersoversteekplaat sen gedacht. De keuze van B. en W. is gevallen op plan 2. Zij menen dat de voorgestelde scheiding van het doorgaande verkeer LEIDEN Het glasbedrijf A. van der Kwast heeft in Sassenheim een nieuw pand in gebruik genomen. Het beschikt over een volautomatische glassnijiafel. Het bedrijf is in staat sp ^gelruitcn van zeven meter lang te vrrw ken. De bestaande vestiging a v Jan Vossenstceg blijft gehand- hauid. en het wijkverkeer uit een oogpunt van verkeersveiligheid van wezenlijk belang is. Ook de politie is duidelijk voor het tweede plan. De commissie voor de openbare wer ken heeft eveneens haar voorkeur uit gesproken. Voor de gemeentebedrijven geeft plan twee het voordeel, dat minder gas-, water- en elektriciteitsleiding hoeven te worden verlegd. De kosten bedragen 1.600.000. Dat is 985.000 hoger dan het in 1969 beschikbaar gestelde krediet. B. en W. stellen de raad voor in te stemmen met de reconstructie van de Hoorneslaan en een aanvullend kre diet te verlenen van 985.000. Cees Klarenberg naar Groningen LEIDEN De heer Cees Klarenberg, journalistiek medewerker van het bu- ro voorlichting van de gejneente Lei den, is benoemd tot waarnemend hoofd van de afdeling voorlichting in de gemeente Groningen. Zijn benoe ming zal vermoedelijk per 1 septem ber ingaan. Cees Klarenberg (33) is zes jaar bij 'voorlichting' werkzaam. Voordien was hij gedurende vijf jaar redacteur van de Nieuwe Leidse Courant. KATWIJK De Jeugdraad heeft de gemeente laten weten een bezoldigde full-time jeugdwerkfunktionaris aan te willen trekken. Volgens de gelden de rijkssubsidieregeling kan in de aanstelling van een beroepskracht een bijdrage worden verkregen, als een gemeente 75.000 inwoners telt. Dat betekent voor Katwijk een niet gerin- SASSENHEIM De dierendag die zaterdag door de Stichting Jeugdrecre- atie in samenwerking met de plaatse lijke dierenbescherming werd gehou den trok veel belangstelling. Het aan tal huisdieren dat door de jeugd werd mee-gebracht benaderde het getal 100 dicht. Dierenarts De Geus, gesecon deerd door Marian Verhoef, beoordel- de ze op conditie en verzorging. Knaagdieren(konijnen, marmotten, hamsters, en muizen) waren er, hon den, katten en vier geiten. Verder waren er tortelduiven, een schildpad en zelfs goudvissen. Er werden door voorzitter Krom leuke prijsjes uitge reikt: boekjes, puzzels en lepeltjes van de dierenbescherming. TER AAR In september wordt de openbare lagere school geopend. De klassen worden ondergebracht in het instructielokaal van de brandweer en de lagere tuinbouwschool aan het Pa penveer. ge verzwaring van het gemeentelijk budget. Met het aantrekken van een beroeps kracht zou voor 1972 naar raming 60.000 zijn gemoeid. Er bestaat een bloeiend verenigingsle ven op het terrein van de jeugd. Het komt B. en W. voor dat in het jeugdwerk geen grote hiaten zitten, om de aanstelling van een beroeps jeugdwerker te rechtvaardigen. B. en W. zijn ook van mening dat de zelf werkzaamheid van het verenigingska der een kostbaar goed is, dat terwille van het jeugdwerk zelf zoveel moge lijk gehandhaafd moet blijven. Aan de raad wordt voorgesteld het adres van de Jeugdraad slechts voor kennisgeving aan te nemen. KATWIJK AAN ZEE Woensdag 2 augustus: hoog water 7.44 en 20.10 uur, laag water 3.35 en 15.52 uur. NOORDWIJKERHOUT De tafel tennisvereniging N.S.S.S. biedt alle jongens en meisjes onder 11 jaar de gelegenheid om een half jaar gratis tafeltennistraining onder leiding van een deskundige trainer te volgen. In lichtingen en opgave vanaf 4 augus tus. elke vrijdagavond na half acht in de gymnastiekzaal aan de Langevel- derweg, ingang Kerkplein. KATWIJK Zaterdag vloog de auto van een Duitse vrouw op de Hoornes laan in brand. De vrouw die net benzine had getankt, rook een sterke benzinelucht, maar schonk er geen aandacht aan. Vlak nadat zij was weggereden vloog de motor in brand. Met twee brandblussers werd het vuur gedoofd. NIEUWKOOP Gisteravond kwam de heer W. van Wijngaarden, een 52-ja- rige gemeentewerkman uit Nieuwkoop om het leven. Als bestuurder van een personenauto verleende hij op het kruispunt Achterweg/ Zuideinde rweg geen voorrang aan een van rechtsko- mende met grote snelheid rijdende sportwagen, bestuurd door de heer Kortekaas uit Koudekerk. De slachtof fers kwamen na de botsing in een sloot terecht. Beiden werden zeer ern stig gewond overgebracht naar het zie kenhuis Rijnoord in Alm en. Bij aan komst in het ziekenhuis bleek de Nieuwkoper al te zijn overleden. RIJNSBURG De 'Rijnburgsche Schaakclub' wil de bovenlokaliteit van de openbare basisschool huren voor de maandagavonden. Dfe laatste jaren heeft het bestuur regelmatig met huisvestingsmoeilijk heden te kampen. Momenteel wordt gebruik gemaakt van een lokaal in Jeugdhaven, dat wat betreft de geho righeid, omgeving en accommodatie minder geschikt is voor het houden van competitie- en vriendschappelijke wedstrijden. B. en W. stellen voor toestemming te verlenen. HAARLEMMERMEER De raad vergadert donderdag 3 augustus. De agenda vermeldt o.a.: krediet ten be hoeve van het experiment algemene muzikale vorming op basisscholen; krediet tb.v. het kopen van grond in het uitbreidingsplan 'Nieuw-Vennep- west IT; aanleg trapveld aan de Wes- terdreef; subsidie exploitatie van het Cruquius-museum; voorste ontwerp van een aanvullende lijst van be schermde monumenten; verhuur fort complex en het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van di verse voorzieningen. RIJNSBURG Maandagavond begon de feestweek met een schaakmatch en een viswedstrijd. Aan de viswedstrijd deden 188 jonge en oude Rijnsburgers mee. Uitslag junioren resp. Leo van den Oever, Bram Nieuwerkerk, Henk de Koning, Henk de Mooy, en Leo Kromhout. Bij de senioren was de uitslag resp. K. del Leeuw (wisselbe ker) J. Vlasveld, K. de Mooy en J. de Kruyt ALPHEN De intrede van ds. R. Oort als predikant van de Hervormde gemeente van Oudshoorn, wijk I, is zondag 13 augustus om 3 uur in de kerk aan de Oudshoornseweg. Ds. Oort volgt ds. G. Cadee op. die vorig jaar met emeritaat is gegaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4