Wales lost problemen langzaam op Miljardair Albrecht wil roet op Nederlandse zelfbedieningsmarkt Goudprijs vestigt nieuw record Afrika krijgt eigen ontwikkelingsfonds Omzet Cehave steeg tot f 690 miljoen Frankrijk zou hogere goudprijs willen Amerikaanse goederenmarkten Beers' wapent zich tegen overval Effectenverkeer met Indonesië geregeld New York goed prijshoudend fROCW/KWARTET DINSDAG 1 AUGUSTUS 1972 ErmioiuM'-Fiuanciëii Van een onzer verslaggevers CARDIFF Zuid-Wales is geen slecht vestigingsgebied, er zijn al leen betere. Een uitspraak van de Engelse geograaf Gerald Manners, ebaseerd o.a. op de slechte verbindingen van Zuid Wales met de rest an Groot-Brittanië, de grote afstand tot de belangrijke binnenland- e markten, de malaise in de mijnen en in de ijzer- en staalindustrie ii het gebrek aan geschoolde arbeidskrachten, ondernemingsgeest en apitaal in Zuid-Wales. 32.75 leen optimistisch oordeel, maar Wa- es laat het er niet bij zitten. Het and van de mythen en de sprookjes al de depressie te boven komen. Dat 5 de harde werkelijkheid waarvan rijwel alle Welshmen overtuigd zijn. lopelijk krijgen zij gelijk, want een mmekeer is hard nodig. 'Industrieel' uid Wales maakt een weinig wel va- ende indruk. En dat is niet iets van de aatste jaren, hoewel het gebied tot eg de Eerste Wereldoorlog een eriode van grote bloei heeft gekend. ond 1850 beleefde de ijzerindustrie en geweldige expansie, waarvan de teenkolenmijnen mee konden profite- 55.5 en. Deze hadden verder ook nog S2 oordeel van de grote vraag naar ~5 olen voor stoomschepen, industrie en 12.25 erwarming van huizen. Later ont- tond een uitgebreide blikindustrie si 5 de stad Llanelly kreeg de naam 'Ti- o-polis') die Wales nog verder om- 8 oog stootte in de vaart der volkeren. /ales was één van de belangrijkste idustriegebieden op aarde, dankzij 14.9 en extreme specialisatie. En juist |87 oor die specialisatie kwamen na de '5^9 ette jaren de magere, zeer magere •6.6 iren. Want toen de industrie groten- eels werd gemechaniseerd, de olie de teenkool ging vervangen en de bui- inlandse concurrentie sterker werd tortte de economie van Wales als een 3.75 aartenhuis in elkaar. De depressie an de dertiger jaren was hier wel eel sterk voelbaar maar de Engelse egering had wel andere z>rgen aan aar hoofd dan hot oplossen van de roblemen in Wales. Het is te hopen dat de resultaten hier beter zullen zijn dan in het Engeland van die dagen: in Wales vestigden industrieën zich alleen omdat zij el ders geen vergunning kregen, ze wa ren doorgaans helemaal van een moe derbedrijf elders afhankelijk, brach ten weinig werkgelegenheid en de arbiedsstructuur bleef eenzijdig. De werkelijke oorzaak van de problemen in Wales werd met deze wet niet weggenomen. Daar kwam nog eens bij dat een gebied als Groot-Londen voor vele industrieën zulke grote voordelen had (gedifferentieerd arbeidspotenti eel, toeleveringsbedrijwen, uitgebreide markt) dat zij best bereid waren daar voor wat offers te brengen. Tot na deel van Wales. Toen de werkloosheidscijfers in Wales weer tot enigszins aanvaardbare pro porties waren teruggebracht, werd de wet ingetrokken. De depressie van 1960 was voor de Britten aanleiding een nieuwe versie in te voeren (de local Employment Act) met een voor Wales wat gunstiger resultaat. De ene industrie trok de andere aan, de werkloosheid wordt minder maar de grondoorzaken blijven: economische eenzijdigheid, een weinig gedifferen tieerd arbeidsaanbod, slechte infra structuur en een geringe lokale afzet markt. De regering in Londen komt met een witboek op tafel waarin deze problemen uitstekend worden geanaly seerd, maar een pakket maatregelen om ze op te lossen wordt niet aange kondigd (1967). ALGIERS Afrikaanse landen, die uit zijn op een gemakkelijke financie ring van hun ontwikkelingsprogram ma's, zullen binnenkort geld kunnen krijgen uit een eigen fonds, dat geld uitleent tegen lage rente. Zoals het cr nu naar uitziet, zal het Afrikaanse ontwikkelingsfonds tegen april 1973 in werking treden met leningen op lange termijn voor sociale en econo mische ontwikkelingsprojecten. Het ontwikkelingsfonds is een zuster organisatie van de Afrikaanse Ont wikkelingsbank. die vorige maand haar goedkeuring aan het project gaf. Volgens woordvoerders van de bank zal het fonds eenzelfde rol spelen als de Internationale Ontwikkelings Asso ciatie (IDA) ten opzichte van de We reldbank. Oprichters van het fonds zijn naast de Afrikaanse Ontwikke lingsbank (AOB) zestien geïndustria liseerde landen, waaronder Nederland, maar ook economisch minder gepro nonceerde landen als Spanje en Joe goslavië. De AOB zal voor l? 5 min 16 min) aan het fonds bijdragen en de zestien ontwikkelde landen voor bedragen in de buurt van in totaal $98 min. (ƒ320 min.). Het totaal toegezegde bedrag 103 min ligt 27 min onder dc oorspron kelijke taakstelling van 130 min en voortdurend wordt geprobeerd nog andere landen bij de plannen te be trekken. Vertegenwoordigers van de AOB reisen o.m. naar de Comecon- landen, maar daar was men nog niet zover, dat aan deelneming in het project gedacht kon worden. De AOB overweegt nu een aparte fonds te stichten, dat gerund zal worden door de AOB en uitsluitend de Comecon- landen. De Afrikaanse Ontwikkelingsbank legt er voortdurend de nadruk op. dat het project, waaronder begrepen de mede financiering en medebesturing van Westerse landen de onafhankelijkheid van de AOB in Afrikaanse zaken geenszins in de weg staat. Toch is deze kwestie een heet hangijzer ge worden. De vraag of niet-Afrikaans kapitaal voor de bank zelf acceptabel zou zijn is na jaren op de lange baan schuiven pas vorig jaar opgelost, toen het Westerse kapitaal inderdaad werd binnengelaten. Tegenstanders voerden aan. dat de bank zijn volkomen Afri kaans karakter zou verliezen als het vreemd kapitaal zou accepteren. Maar voorstanders betoogden, dat de uitvoe ring van het programma versneld zou kunnen worden met vreerad geld. Voorwaarde zou dan wel zijn dat het bestuur voor de meerderheid in Afri kaanse handen zou blijven. John Rogers is correspondent van het persbureau Reuter. ;5 lude glorie Teleurgesteld 5ia 1945 werd dat anders. White hall probeerde naarstig Wales reer iets van de oude glorie terug geven. Er werd een wet Distributi- n of Industry Act door het parle- lent gejaagd, te vergelijken met de lannen waarmee minister Langman lans rondloopt: industrievestiging in ichtbevolkte congestiegebieden tegen aan door heffingen op investeringen, 6.6 paar deze in probleemgebieden met hoge werkloosheid bevorderen oor subsidies en het kwistig strooien net vestigingsvergunningen. De Welshmen zijn ernstig teleurge steld. Wanneer ooit het nationalisme de kop opstak was het toen wel. De Friezen van het British Empire lieten het er niet bij zitten. 'Wij hebben een eigen geschiedenis, een eigen taal, eigen tradities die tot op de dag van vandaag voortduren, iets wat bijvoor beeld de Schotten helemaal niet heb ben. Waarom hebben die vreemde kilt-dragers uit het noorden dan wel een eigen bestuursapparaat en wij niet.' verzuchtte toen een wat oudere Welshmen. Hij heeft zijn zin gekregen. Wales kréég zijn 'Washington' in Cardiff. Een kolenmijn in Zuid-Wales. Het minimale eigen bestuursorgaan is uitgebreid en heeft grote bevoegdhe den op het gebied van ruimtelijke ordening, huisvesting, infrastructuur, sociale zaken en volksgezondheid en zelfs een eigen minister in het kabi net. Of dat er de oorzaak er van is dat het nu wat beter gaat in Zuid- Wales of dat ook de tijd een beetje heeft geholpen is een moeilijk te beantwoorden vraag. De waarheid zal zoals zo vaak wel in het midden liggen. Eén ding is zeker: het géét beter. Industrialisatie Langzaam, heel langzaam is een nieu we industrialisatie op gang gekomen. Net als in Schotland en Noord-Ierland werden vooral veel arbeidsplaatsen voor vrouwen gecreëerd, hoewel dat in Wales dat wat betreft vrouwen arbeid in de industrie geen enkele traditie heeft wel eens op proble men stuitte. Daarnaast kon ook de zware industrie een factor van beteke nis blijven. Er kwamen olie-raffina- dcrijen, petro-chemische industrie (o.a. BP en ICI) bij, maar hun effect op de werkgelegeneheid is beperkt. Verder fabrieken voor onderdelen van vliegtuigen en auto's (o.a. Ford, Bri tish Leyland en Hawker Siddeley). Groot nadeel van deze industrialisatie is echter in veel gevallen dat de ondersemingen doorgaans relatief klein zijn en vaak dochters van moe derbedrijven in meer welvarende regi o's van Engeland, die er veel meer van profiteren. Een nieuwe fabriek in een ander gebied brengt meer werk voor de bedrijfsleiding in de oor spronkelijke vestiging. Een doorn in het oog van de Welshmen die blijven vragen om 'eigen' industrie en niet om de loten van een elders bloeiende plant. Steenkool En dan de oude welvaart: de steen kool. Zwart goud dat steeds duurder wordt omdat de mijnen uitgeput ra ken. Zö duur, dat verschillende staal bedrijven hun steenkool van elders importeren tegen lagere prijzen. Een klap in het gezicht van Wales' eigen mijnindustrie, die nu hoopt een nieu we toekomst te kunnen opbouwen door de produktie van anthraciet, waarvoor het het allenrecht heeft in Engeland. Alleen: ook anthraciet is duur en het is nog maar de vraag of dat tegen lonende prijzen boven de grond is te brengen. Nu al werken nog maar 40.000 man in de mijnen, tegen enkele jaren geleden nog 75.000 en iedere Engelse econoom zou ver baasd zijn wanneer het er over een jaar of tien nog 25.000 waren. Met de nauw aan de steenkoolindus trie gelieerde hoogovens is het het zelfde gesteld. Ook daar holt de werk gelegenheid achteruit en er is niets aan te doen. Wales weet het al tien tallen jaren: de machine is goedkoper dan de man. De toekomst zal dan ook wel zijn aan de meer arbeidsintensie ve industrieën, die de kolen en het staal gebruiken dat Wales zal blijven produceren. Lange tijd was de hoop van Zuid-Wales ook gevestigd op de werkgelegenheid in de dienstensector (scholen, kantoren, overheid). Van die hoop is weinig meer over. Men heeft de boot gemist en er is weinig kans hem in te halen. Er zijn door de regering bepaalde overheidsdiensten naar Zuid-Wales gebracht maar het heeft geen zoden aan de 'dijk gezet. Ook de onderwijsmogelijkheden groei en veel minder snel dan nodig is. Dan gaat het met de infrastructuur beter: wie een kaart ziet met de wegen in aanleg, vooral naar Groot- Londen en de Midlands, krijgt de indruk dat één van de oorzaken van de achterstand van Zuid-Wales (slechte verbindingen met de rest van Groot-Brittannnië) binnen afzienbare tijd zal zijn weggenomen. Niet alleen het autoverkeer krijgt mogelijkheden, ook aan scheepvaartroutes wordt hard gewerkt. De havens van Zuid Wales worden uitgebreid, er worden kaden gebouwd voor supertankers (die de olie brengen voor de petro-chemische industrie) en wie het resultaat van de inspanningen aanschouwt waant zich in Europoort. Voorlopig lijkt dat te optimistisch. De grote moeilijkheden voor Wales zijn verleden tijd, de werkgelegenheid ligt nog maar iets boven het nationale gemiddelde en er zijn groeimogelijk heden, Wales lost zijn problemen langzaam op. VEGHEL De in geld uitgedrukte omzet van Cehave voortgekomen uit de Coöperatieve instelling van de Noordbrabantse Christelijke Boeren bond is in het per 30 juni afgeslo ten boekjaar 1971-'72 met 36 mil joen gestegen tot 690 miljoen. De betrekkelijk bescheiden omvang van die stijging wordt toegeschreven aan de sterk verlaagde grondstoffenprij- zen. Anderzijds leidden die lage grondstoffenprijzen en intensieve kos tenbewaking tot een gunstiger rende ment. In het voorgaande boekjaar was het andersom: sterke omzetstijgingen, maar een geringer financieel resultaat dan men gewend was. In het afgelo pen boekjaar heeft het in gebruikne- men van een nieuwe fabriek een ver dere vergroting van de efficiency van het bedrijf mogelijk gemaakt. De tota le omzet in tonnen liep op van 1.840.000 tot 1.960.000 ton. Bij de mengvoeders was de in geld uitge drukte omzetstijging 7 procent, de hoeveelheid nam toe van 1.148.000 tot 1.230.000 ton. Het sterkst steeg de mengvoederomzet in de rundveesector: 20 procent. De steeds verdergaande schaalvergroting in de rundveehouderij is daar o.m. debet aan. Noordbrabant is nu 's lands derde melkprovincie. Daarom is Cehave optimistisch over de toekom stige rundveevoederafzet. In de var kenssector werd ondanks minimale toenemeing van de varkensstapel bij na 8 procent meer voer verkocht. De omzet van voeders voor legpluimvee daalde met ruim 4 procent. DOW JONES INDEX 27 juli 926.85 227.60 106.75 74.12L 424.7 28 juli 926.70 227.56 106.66 73.86 426.0 31 juli 924.74 227.17 106.50 73.88 423.3 Aaml uhl lol. h. L 27 juli 13.870 14.800 1.717 477 873 28 juli 13.050 16.920 17.31 609 763 31 juli 11.120 14.510 17.17 596 779 Koersen in Montreal oging Combi-supermarkt te kopen b Kirden; L Lfllei ITRECHT Uit de behandeling van een kort geding voor de 1 Itrechtse rechtbank is gebleken, dat de Duitse miljardair Theo Al- - irecht uit Essen, eigenaar van meer dan 500 zelfbedieningswinkels - aste ™et tracht te krijgen op de Nederlandse markt. Albrecht pro- eert de aandelen van het Combi-supermarktbedrijf in Zeist (vesti- - ;ingen in tal van Nederlandse steden) bi handen te krijgen. Bij afrekeningen in EEG-verband 2S'7 135^1, 160=4 183% 126'.» 125% 129% iij het kort geding ging het om een onflict tussen de heer J. F. van Dijk, oon van de oprichter van Combi, die - lom. 207.000 aan aandelen Combi iezit en de heer H. J. Nieuwenhuis lit Zeist, eigenaar van een meerder- leidspakket van 689.000 nominaal. - n april heeft de heer Nieuwenhuis len uitvoerig contract met Albrecht aten opstellen, dat er op neerkomt, - lat laatstgenoemde het grootste deel 15 an de nom. 689.000 tegen een .1 oers van 500 pet. zou kunnen krij- 8i - 'en-. A's enige ontbindende voorwaar- 1 Ie in het contract werd opgenomen, - lat Van Dijk zijn voorkeursrecht zou tunnen uitoefenen, dat hij in 1966 lad bedongen, maar dat gisteren af- iep. Om zijn voorkeursrecht alsnog te kunnen uitoefenen spande de heer 'an Dijk het kort geding aan. n april ontving de heer Van Dijk nededeling van de plannen van Al- irecht. Tegen betaling van 4.7 mil- _-ioen zou hij van zijn voorkeursrecht 2io ;ebruik kunnen maken. Dat was na melijk de prijs die Theo Albrecht so venste te betalen. De heer Van Dijk 120 ou alleen van zijn voorkeursrecht iZ lebruik kunnen maken op basis van i-ioShet met Albrecht overeengekomen :ontract. lJJjCEEN KOPERS - De heer Van Dijk zou tegen de koppe ling hebben geprotesteerd, wat door heer Nieuwenhuis wordt ontkend. 100 In ieder geval trachtte de heer Van Dijk kopers voor Combi te vinden. naar daarin is hij niet geslaagd tot oo ^et momenl waarop de optie zou 25 verlopen en de verkoop aan Albrecht 25 definitief zou worden. De verdediger van de heer Nieuwen- 75 huis, mi-. W. II. J. Derks vond het in 60 zijn pleidooi maar een vreemde zaak. dat de heer Van Dijk pas nu met bezwaren komt tegen het Albrecht- 50 Contract. Hij heeft daartegen niet eer der geprotesteerd, 'maar is na april gaan leuren om geld te krijgen.' Mr. Derks vond het onbillijk, dat het kort >8 geding wordt misbruikt om een optie- w termijn te verlengen. 'Nieuwenhuijs blijft op deze manier met de zwarte Piet zitten, want Albrecht wil op 1 januari 1973 zijn werkzaamheden in Nederland starten en zal nog wel eens nadenken als de rechter de vordering zou toewijzen met een termijn tot Sint Juttemus', aldus mr. Derks. Hij gaf te kennen, dat Van Dijk overigens financieel nimmer in staat zal zijn gebruik te maken van zijn voorkeurs recht. Mr. jhr. F. F. Hooft Graafland, raads man van de heer Van Dijk vond het aanbod van Nieuwenhuijs geen uiting van goede trouw ten aanzien van de toepassing van het voorkeursrecht. Minder fraai oordeelde mr. Hooft Graafland het, dat Nieuwenhuijs voor zichzelf een goede koers (500 procent) heeft bedongen, terwijl de minderheid van de aandeelhouders slechts 260 procent kan krijgen. 'Dit lijkt op de geruchtmakende Erdal-afl'aire'. aldus mr. Hooft Graafland. PERSONEEL Zorgen maakt zijn cliënt zich ook over de vele dochterondernemingen, die Albrecht wil afstoten. Slechts tweederde (300 man) van het totale personeelsbestand neemt Albrecht over. Op een vraag van de rechtbank president. verklaarde de heer Nieu wenhuijs. dat geen aanleiding bestaat voor onrust onder het personeel. Er zijn voldoende garanties. Tijden; de zitting maakte mr. Derks nog duidelkg, dat het bij deze trans actie niet gaat om 4.7 miljoen gul den. maar ora 7.5 miljoen. Albrecht betaalt weliswaar 4,7 miljoen, maar in verband met het afstoten van de dochterbedrijven staat in feite 7.5 miljoen op het spel. De opbrengst van de dochterbedrijven moet eerst in de kas van Combi-supermarkt vloeien en als de heer Van Dijk dus gebruik wil maken van zijn voorkeursrecht, zal hij 7,5 miljoen op tafel moeten brengen. De presiden kreeg van de heer Van Dijk te horen, da' hij in beginsel bereid is de aandelen voor 5 miljoen over te nemen, 'maar ik heb er wel even tijd voor nodig.' Twee contacten, onder meer met de Kroon-organisatie, zijn tot nu toe op niets uitgelopen, omdat de kandidaat-kopers niets voor het AJbrecht-contract voelden. ONTVOERD Theo Albrecht werd vorig jaar we reldnieuws door zijn spectaculaire ontvoering in november. Na bijna drie weken gijzeling werd hij tegen een losprijs van zeven miljoen mark vrijgelaten. Dit was de hoogste los prijs uit de geschiedenis van de Duitse criminalistiek. Zijn ontvoer ders. onder wie een advocaat, werden gegrepen. Van het door bemiddeling van de rk bisschop van Essen beschik baar gestelde losgeld is nooit een cent teruggevonden. LONDEN (Reuter) Frankrijk zou Italië het voorstel hebben gedaan bij afrekeningen op grond van het EEG-akkoord over de smallere band breedten voor goud de marktprijs (thans bijna 70 per troy ounce) aan te houden in plaats van de officiële goudprijs, die 38 per ounce be draagt. Hierover hoeft op zijn vroegst eind september te worden beslist. Volgens de berichten zou president Pompidou dit voorstel vorige week vrijdag tijdens zijn kennismakingsbe zoek aan de nieuwe Italiaanse rege ring hebben gedaan. Het was een suggestie voor het oplossen van een probleem, waarmee Italië wordt ge confronteerd. Italië wilde echter de handen vrijhouden. Andere Europese landen (zoals West-Duitsland en En geland). waarvan de officiële reserves voor een minder groot gedeelte uit goud bestaan, zullen wellicht nog be hoedzamer reageren. Mogelijk is dit, aldus Reuter, het meest opvallende initiatief op het ter rein van internationale monetaire hervormingen sinds het uiteenvallen van de officiële goud-'pool' en de schepping van de tweeledige goud- markt in maart 1968. Nu het officiële twistpunt van de twee goudprijzen weer aan de orde is gekomen, zal het moeilijk op de achtergrond kunnen worden geschoven. Het Elysée, de Banque de France en het Franse ministerie van financiën willen geen commentaar geven op de berichten over een voorstel van Pom pidou. Kn|abunt*ll aug. 337=4 sepl 319", 72'4 73=:, 73 Vj L 30 35 28 57 29 43 dec. 'llllliPS ,'29.70-52 28.18-23 29.10 32% 27.80 28.41 5.10 5.05-08« 5,15-lKg aug. sept. okt. ANlWKKrtN LONDEN i t per ion gesl. gest gesl 1(1. 3 mud 43.1', LONDEN, ZURICH De goudhausse heeft zich maandag voortgezet. In Londen ging de prijs, na in de afgelopen week reeds bijna 4 te zijn gestegen, met 0,70 omhoog lot 68,90 per ounce. Daarmede bereikte de goudnotering een nog niet eerder voorgekomen peil. De vraag naar het edele metaal was groot. De bereidheid om goud te verkopen daarentegen gering. In Zürich was de ontwikkeling het zelfde. Hier werd eveneens een nieuw na-oorlogs hoogtepunt bereikt en wel van 69,45-69.75 dollar, legen een slot van vrijdag van 67,75-68,25 dollar. In kringen van de goudhandel werd de vraag naar goud in verband gebracht met ongunstige berichten inzake de Amerikaanse betalingsbalans en met het feit, dat Koeweit Engeland heeft verzocht de oliebetalingen voorlaan niet in ponden maar in goud te verrichten. In Frankfurt en Parijs liepen de goudnoteringen maandag eveneens op. Goudharen van 1 kg noteerden in Frankfurt DM 7050, tegen vrijdag DM 6870. In Parijs kwam de goudno tering overeen met dollar 69,20 per ounce tegen vrijdag dollar 68,59. Er waren onbevestigde geruchten, dat Frankrijk zou willen voorstellen de officiële goudprijs op dollar 70 per ounce te bepalen In Amsterdam bedroeg de goudprijs f 6990-7190 per kg, tegen vrijdag 6900-7100 per kg. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch effectenverkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand. Tussen haakjes staat de officiële slotkoers van gistermiddag. AKZO '76.80'; Hoogovens (77.70); Kon. Olie 126.50-127 gl (126.20); Philips 57.30 gl (57.40»; Unilever 127.30-127.70 gl f 127.00»; KLM 1107.50». DEN HAAG Beers' Zonen (impor teur van Scania-bedrijfswagens) gaat op 14 augustus aan haar aandeelhou ders een statutenwijziging voorleggen, die voorziet in de mogelijk van uitgif te van preferente aandelen. Als reden geeft Beers' op de mogelijkheid van ongewenste invloeden van buitenaf te gen te kunnen gaan, waarbij met name wordt gedacht aan een openbaar bod op de aandelen, dat niet door het bestuur wordt gesteund. Buiten de creatie van 10 min preferente aan delen worden de statuten op diverse punten aangepast aan de nieuwe wet geving op vennootschapsgebied. AMSTERDAM De Bank Indonesia en De Nederlandsche Bank, handelen de voor en namens de Republik Indo nesia en het Koninkrijk der Nederlan den, hebben een finale regeling inza ke Indnnesisch-Nederlandse effecten kwesties getroffen. Hiermede is het effectenverkeer tussen Indonesië en Nederland weer genormaliseerd. VETTE KALVEREN MAR KT BARNEVE1.D BARNEVELD 31 juli -AANVOER. 331 stuks HANDEL: vlug PRIJZEN (in guldens per kg lev gew.l: le kwal 4.65-4.85; 2e kwal. 4.45- 4.60: 3e kwal. 4.20-4.40. VEEMARKT ROTTERDAM ROTTERDAM. 31 Juli - AANVOER: tutanl 1179, varkens 242, slachtrunderen 937. PRIJ ZEN (In guldens per kg): koelen 5,35-5,75 (le kwal.) 4.70-5,10 (2c kwal.) 4.55-4,65 (3c kwal.): vaarzen 5.80-6,30 (le kwal.) 5,20-5.65 (2e kwal.): stieren B.20-0,00 (le kwal 5.80- 0,10 (2e kwal,); worsikoelcn 4.70-4,90; var kens 2.43 2,45 (le kwnl.) 2.41-2,43 (2e kwal.) 2.38-2,40 (3e kwal.) slachtzeugen 2.10-2,13: zware varkens 2.15-2.30. OVERZICHT (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrundércn groter Iets levendiger - vaarzen en koeien prijshoudend, slieren duurder, varkens grn- ter - rustig - prijshoudend, enkele prima's boven notering Airco Allied Chemical Alum co ui Am American Brands Am Cyanarnid Am Elecii Power Am Meial Gliiuaz Am Motors Smell and Rel 31 7 Ford Motor Gen Electric I. en loods Gen Motors Gen Puhl nil) A ui lel Tel 17% 20% 52 Ti Uha-e Manhallen Chesap arid Ohio Chrysler Guli-ate I'allilMlve Coll Industries Common» tnison Cons Edison Com Can Com Oil Guriiss-Wriithi Curtiss Wriehl A Dart Indusiries Deere and Co I low Chemical till Pool it I) Admiral Alieufooiv Akrona Ain Siaurt AlTlsted In Ark Louis Ball Oh Chadhuurn Goth Clia-e Select Fd Columbia Gas ('omturn 45', 31% 36% 18% 33% 25% 30% 25% 51% 60% 88% '37% 66% 14% 24% 74 74% 21 21% Gillelle 51% 51% Gimbel Brothers 22 21% Goodyear I and R 29% 29% Gull Uil 25% 22 Centr Ind 32% 32% Inmlco Int Busin Mai Inl Hat vesler Int Nickel ol 14% 14% 398 400% 32'/a 33 29=:, 29% 35% 36%, 49', 49' LliiK-lemio Vi.unh 11 11% union Industries 11% 11 Lockheed Alrualt 10% 10% .rcor 21% 21T', Marlin Marietta 20% 20% Mav Dep Sloles 40% 40% Mcdoiinel Douglas 36% 36% Muhil Oil 58% 59% Kahlsco islet Nai Distil and CI Nai Gvpsum \ai Steel Nai Lead Ind Norm Am Kmkw. 54% 54% 30% 30% 19% 19% 18% 18 40 39% 14% 14% 34% 32% 41 40% 23% 24', 32% 33 21% 21', 17% 17% 25% 25 17% 17% olio 16% 16% Pacific Gas and El 26% 27 Penn Central 3% 3% Pepsico 87% 87% Phelps Dodge 36% 36 Philip Morris 110% Phillips I'eiroleuiT 29% 29% Procter and Gamb 97% 96% RCA 34% 3 4 Republic Sleel 22% 22% Reynolds Ind 67 65% Roval Dutch Pelr 39 s. 39% Saula Ke Ind 30% 31 Seiira Roebuck 109 111 Shell Oil 44% 44% Soulhern 19% 19='. Southern Pacific 44% 44% Soulhern Railway 47% 48% Sperry Rand 43% 43 Siandard Oil Cal. 59% 59 SlHlldard Oil Ind 68% 68% Standard (hi N.J 76% 75% SMidehaker Worlhl 46% 47% Sun Oil 39% 39% lexacu lexas Gull 31 30% lexas luetriiin. 173% 171% iransamerica 18 17% I'nilever 39%b 40% Union Carbide 45%44%e Oniroya) 16% 16% Grilled Aircraft 36=', 13% 39 United Hrands 13% (1 S Sleel 28% 28e 17% 8% 18%

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11