Katwijkse amateurschilders leveren goed werk Compleet Ajax tikte Noordwijk niet blind Kampioenen en eerste prijzen van de keuringen op landbouwdag Dordrecht ZOMERPRIIZEN BONTMANTELS DE SPECIALIST IN BONT: 't BONTHUIS J. VAN EGMOND Opleidingsschip voor visserij: hektrawler Visserij nieuws Wel 'ns de geitekaas geproefd van boer van de Kabargebonk? de Bijenkorf liti-gio I Picturu treedt uit anonimiteit ADVERTENTIE Door Willem Chr. Nijeboer KATWIJK 'Z? waren bang dat het verkeerd zou overkomen. Ik heb de mensen moeten over reden een tentoonsteling te hou den. Maar volgens mij is wat hier hangt een geweldige pres tatie voor amateurschilders', zegt politieman P T. 't Mannetje. En daarmee heeft hij niets te veel gezegd over de prestaties van de leden van amateurschildersver- eniging 'Pictura'. Na vty" jaar lang een vrij onop- valtafr bestaan te hebben geleid, is 'PWtnra' uit de anonimiteit ge treden Meer dan tweehonderd schilderijen hangen in de grote kelder van schildersbedrijf Scho nenberg aan de Burgerdijkstraat. Ze zijn een bezoek meer dan waard. Tot 29 juli is de tentoonstelling nog geopend. Van 10 tot 12, van 14 tot 17 en van 19 tot 22 uur. Terwijl we langs de collectie schilde rijen gaan, vertelt de heer 't Mannetie over z'n vereniging en de verschil lende schilderijen: 'Dit is een doek van de heer Hollcbrands. Dat heeft onlangs een derde prijs gekregen op de internationale politietentoonstel- ling in Parijs. Daar hadden heel wat schilderende politiemensen werk voor ingezonden. Ons oudse lid is de heer J. van Schie. Hij is nu 74 jaar. maar vindt het nog altijd een gemis om een dinsdagavond over te slaan'. Iedere dinsdagavond komen de vijf tien trouwe Picturaleden bij elkaar in hun eigen onderkomen, het lokaal aan de Noordwijkerweg in Katwijk aan den Rijn. 'Het is reuze gezellig. We zetten er koffie. De vereniging is opgezet om de jeugd van de straat te houden. Dét is mislukt. Op een gegeven moment is de jeugd haar eigen weg gegaan. Een aantal van hen is nu lid van de groep 'De Oude Pastorie'. Zomer en winter wordt er op de dinsdagavond gewerkt. Aleen tijdens de tentoonstelling staan de artistieke aktiviteitcn van de vere niging stil. Huismoeders 'Tot nu toe hebben wc het weer een beetje tegen gehad. Misschien komt het ook omdat we zo weinig publici teit aan de tentoonstelling hebben gegeven. Er zijn verschillende anti quairs komen kijken. Een aantal van hen had wel belangstelling voor het werk van de vereniging. Ook het bestuur van Oud-Katwijk had belangstelling Ze waren erg verbaasd. Ze wisten helemaal niets van het bestaan van onze vereniging af. Er hangen veel voorstellingen van het oude Katwijk op de tentoonstelling. Sommige daarvan kunnen worden ge kocht'. De heer 't Mannetje: 'Als ik duizend van die schelpenbaggers had. waren ze ?o weg'. Drie leden van 'Pictura' hebben drie weken geleden geëxpo seerd in het sterieliIk museum van Schiedam. In het kader van de Talens schilderwcdstrijd, Op zich is het al een hele eer nm daar te mogen expo seren. In de jury zaten ondermeer de directeur van het Stedelijk Museum, de directeur van de Rotterdamse Kunst academie en een aantal beroepsschil ders. 'Je kunt nauwelijks een beroepsschil- der aantrekken om les te komen ge ven. Dat is veel te duur voor onze vereniging. We krijgen géén subsidie. Alleen ons gebouw hebben we 'om niet' van de gemeente gekregen. Dat beschouwen we wel als een vorm van subsidie We leren door eikaars werk IJMUIDEN 24 Juli De vlarerlj schepen van maandag maakten de hierna volgende besommingen ItL 107. 18 700. EK 7 5.J0O. VI. 1 f 1 330. VL 112 II 180, WR 25 9 500 WR 32 10 3011. WR 45 S.200, WR SO f 9 400. IJM II II 100. IJM 18 I 5 *00 1JM 4 f 8 100 SCH 117 f 14 200 KW 3 I 14 300 KW I.' f 2 S00 KW 34 11 300. KW 31 f 10 300 KW 33 8 480 KW 33 12*90 K3V 48 19 301 KW 00 ƒ3880. KW 113 13 100. KW 130 7200 KW 174 4 100. KW 1«« I Itooo KW lSn 10 300 KW 152 f 14 900 KW 103 13 30 KW 205 12 200 KW 214 11 800 KW 215 12 200. KW 318 11 300 KW 221 8 100. KW 220 4 800 KW 110 M 580 KW 127 5 200. KW 174 11 800 KW 189 II 300. KW 190 0.100 KW 194 13 100 KW 209 7 900 KW 213 5 400 IJMUIDEN 34 Juli Aon do maandag- marfct werden te IJmulden aangevoerd 928 kisten en 444 premlekisten schelvis. 493 kisten en 890 premiekistjes wijting. 1573 kisten kabeljauw. 537 kisten koolvis. 8 kisten en 181 premlektsten makreel. 1283 kloten schol. 93 kisten schar 10S kisten tarbot. 27 kisten varia 373 stuk* stijve kabeljauwen. 30 830 kg tong BESOMMINGEN IJMUIDEN IJMUIDEN 24 Juli 1971 per 1 kg ln gulden- tarbot 9 99 9.9»; grote tong 9 - 7,89 grootmiddel tong 7.1a 7.79; klelnmlddel tong 7.10 8 79 tong I 1.99 - 7.73: tong II 8.71 - 7.13: heilbot 780 per 30 kg ln guldens schelvis 1 85 - 58 schelvis J 00 - 30; schelvis 3 30 - 24: schelvis 4 44 - 24 IJtlng 1 48 - 23,50: wijting 1 48 - 15,50 schar 10 - 8. schol 1 80 - 42; schol 2 74 - 43. *chOl371-42;schol454 - 34: kab4lJauwl77-43; kabeljauwlllS - 84: kabeljauw 3 70 80;kabelJauw439-34; kabeljauw 3 41 13; koolvis 3 38 t koolvl- 3 37 - 29 koolvis 4 34 34: tarbot 384 - 154 griet 149 110 tongschar #3 - 28. heek 1 110 -makreel l 44 19 50; rode poon 1 37.- haai 70 - 31 Geitekaas uit zo'n echte boerenkarnton. Dé Bijenkorf heeft maar liefst 20 van die frisse boerderijkaasjes. Van Franse boeren: 'n aantal bekende en 7 nieuwelingen. Waaronder Crottin paille, Rondcllex blanc of cendre, Jumeau feuille, Montrochet fermier in kastanjeblad en dc Pavé Blésois van maar liefst 400 gram. Zwijgzame Noorse boeren maakten 't meest individualistische kaasje uit ons assortiment, 't Heet Gjetost (goed geraden: Gjet geit). En 't is 't enige kaasje waar dc melksuiker nog in zit. Goudbruin en zoet van smaak. Uit de Hollandse karnton: Valentino. Voor ons: Kabargebonk. Want 't is 'n door en door Hollands kaasje. Zacht en romig met echte witte schimmel. Gemaakt van pure geitemelk. Maar wat praten we nog. Kom gewoon 'ns proeven in de Bijenkorf. Van 24 juli t/m 5 augustus is er 'n geitekaasaktie met proeftableau op de afdeling. En met 2 smakelijke Prijswinners. La Hippe, normaal 1.90 Nu 1.60. ChaiLfeuille 3.20 Nu (150 gr.) 2.75. Eten wat dc pot schaft, noemen ze t(at bij Geurt van de Kabargebonk. Ja, ja. Afd. Levensmiddelen Amsterdammers wonnen simpel, maar zo goed mogelijk te bekritiseren. Zo kom je tot een bepaalde verhoging van je werk'. Dc vereniging werkt meestal binnen. Slechts af en toe trekt men er geza menlijk op uit om buiten te schilde ren. 'We zijn allemaal hobbyschilders. Vriiwel alle leden werken of zijn huismoeder. Dat maakt het moeilijk een tijd te vinden om er gezamenlijk op uit te gaan. 's Avonds is het niet mogelijk buiten te schilderen. Dan verandert de lichtval steeds, waardoor er een andere schaduwwerking ont staat. Het beste is er op zaterdagmor gen uit te trekken. Maar dan kunnen sommige van onze huisvrouwen niet. De badgasten vinden onze tentoonstel ling fantastisch. Ze zien hier op ver schillende doeken hoe Katwijk er vroeger heeft uitgezien. De schilderij en van het oude Katwijk zijn erg attractief'. Schilderen is een hele mooie vrije tijdsbesteding. Wie de tentoonstelling heeft gezien zal dit zeker beamen. SCHEVENTNGEN Het visserij-on derwijs krijgt een nieuw opleidings schip. waarop de leerlingen van de visserijscholen in Nederland praktisch onderwijs kan worden gegeven in de modernste vangmethoden. Tot nu toe deed de 'Zeearend' dienst al s oplei dingsschip, een oude logger, die voor dit doel werd omgebouwd. Het nieuwe opleidingsschip wordt een hektrawler, die ook wordt uitgerust voor boomkor- en pelagische visserij. Het schip zal de modernste appara tuur voor de verwerking van vis krij gen. o.a. een stripmachine en een scherfijsmachine. Het zal accommoda tie hebben voor 18 bemanningsleden en instructeurs en voor 28 leerlingen. Het zal een motorvermogen hebben van 15 00 pk. De overheid verschaft de middelen voor de bouw van het schip (die op vier miljoen gulden geschat wordt) en zal de kosten van exploitatie voor haar rekening nemen. De scheepvaar tinspectie, de directie van visserijen «n de inspectie nautisch onderwijs zullen bij de bouw adviezen verstrek ken. Het Koninklijk Onderwijsfonds heeft aan de Sleephelling Mij. Scheveningen opdracht gegeven een ontwerp te ma ken. De bouwopdracht zal waarschijn lijk nog dit jaar verstrekt worden. Men hoopt het schip in 1973 in de vaart te brengen. NOORDWIJK Noordwijk mag dan gisteravond voor ruim 6000 kijkers met 61 hebben verloren van een op Stuij na volledig Ajax, oefenmeester Harry van der Horst kon niet nalaten zijn tevreden heid over het spel van z'n pupiillen uit te spreken. 'We hebben goed tegenstand geboden', liet hij na afloop los,' 'vergeet niet dat we pas vorige week met de training zijn begonnen. Dat we met vijf goals verschil verloren kan men als een gewone uitslag beschouwen'. vertrokken Anton Marijt. Ton van Kesteren (ex-SJC) werd om die reden na de wisseling ingezet voor Piet van der Luyt, terwijl voor rust Hans Plaatzer die plaats bezette. Tot ieders verwondering liep Ajax reeds in de beginfase een verrassende 1-0 achterstand op. Aad Glas (ex- Haarlem B) passte naar Dick Kooy. Deze verscheen plotseling alleen voor Wever, zette de goalie op het verkeer de been en tikte de bal beheerst in het lege doel: 1-0. Nog in dezelfde minuut wap de score in evenwicht toen Neeskens koppend een gave voorzet van Keizer afrondde. Karstens later: 'En als toen m'n knal in het doel had beland, was het zelfs 2-0 geworden'. Nog voor de pauze voerde Ajax de score op tot 1-4. Eerst had Hulshoff geen moeite een tikje van Haan ach ter Constant Smit ('Het ging wel Van der Horst had inderdaad geen ongelijk. Noordwijk ging eervol ten onder. Gezien de formatie, waarmee de Amsterdammers aantraden was het zeker de bedoeling er een zo groot mogelijke doelpuntenproduktie uit te slepen. Dat dit niet geheel lukte was niet alleen te wijten aan het aanval- trio Swart-Cruijff-Keizer, maar was vooral de verdienste van de technisch bekwaam en bij vlagen knap combine rende Noordwijkers. Vooral de 'nieu welingen' deden het opmerkelijk goed. Van der Horst daarover: 'Ik geloof beslist, dat we vergeleken met vorig seizoen sterker zijn geworden. Jan Willem Bogers maakte bijvoor beeld op mij een voortreffelijke in druk. Kooy en Glas deden het ook best'. Een probleem vormt nog de bezetting van de ausputzers-plaats in de verdediging, waar nog geen opvol ger is gevonden voor de naar Haarlem aardig, maar toch ben ik niet te den. Tenslotte keep je nooit volma Voor mijn gevoel had ik er nog paar kunnen uithouden') te wei en vervolgens had Neeskens nog 1 maal succes, al ging aan Je laa treffer een handsbal van Gi Mühren vooraf. Onder aanvoering van Jan Wil Bogers toog Noordwijk direct in tweede bedrijf ten aanval. Ajax m zelfs niet over geluk klagen toen I Kooy juist binnen het strafscho bied werd neergehaald door 1 Suurbier. Van der Horst: 'Jami dat de scheidsrechter (de heer I uit Berkel; red) niet floot Want 6 altijd nog aantrekkelijker dan 6-1' Nadat Gerard Duvndam (aan z'n geblesseerd) plaats had gemaakt Ruud Bröring en aan Ajax-zijde H Schilcher kwam opdraven voor 1 Suurbier begon de conditie een mee te spreken. Barry Hulshofi Johan Neeskens bepaalden in het I ste kwartier de eindstand op 1-6. Vreemd genoeg was dus geen en aanvaller er in geslaagd tot doel ten te komen in Noordwijk. Van Horst tenslotte: 'Ik dacht wel, da mensen een aantrekkelijke partij ben gezien'. En dat was inderdaad geval. DORDRECHT Hier volgen de volledige vermeldingen van de kampioenen en van de eerste prijzen, die zijn behaald bij de keuringen tijdens de 27ste landbouwtentoonstelling Dordrecht, die aldaar in de Metrwelanden zijn gehouden. Het waren keuringen van warm bloedpaarden van de afdeling Zuid-Hol land van het WPN, een centrale keuring van de afdeling Zuid-Holland en de Kon. Vereniging 'Het Ne derlandse Trekpaard' met trekpaarden, Halfslingers en Halflo-Arabs. Voorts keuringen van Welsh, New- Rorest- en Shetland pony's en tenslotte keuringen van rundvee, shapen en geiten. Rundvee RUNDVEE: Kampioene oudere koeten Nelly 44 ran J. J Verhoef/ uit Pooriugaal Res. kampioene Jeanette 7 ran Gebr Klelnjan uit Maasdam Kamoloene Joneere koelen: Nelly 8S van J J Verhoeff uit Poortugaal. Res kampioene Ria 9 van J P de Vlieger uit Blaaksedljk. Koe met de beste uier: Hanns 5 van G van der Linden uit Maasdam Beste elgenaarseroeo groep 8 van J Groeneveld en Zn uit Heerjansdam Kam- oioen Pink Bella 55 van J P de Vlieger uit Blaaksedljk. Beste drachtige vaars Cora 4 ran B P Reedijk uit Maasdam Eerste nrljirn: melkgevende koelen, geb voor I Jan 1984 Mina 47 van Groeneveld en Zn uit Heerjansdam. Mina 75 van de/elfde Imender; Mina 94. eveneens van dezelfde Inzender: Eansa 23 van gebr Kleln- lan uit Maasdam Bels van B P Reedijk uit Maasdam Geboren lussen 31 dec 1983 en 1 tan. 1988 Nelly 44 van J J Verhoeff uit Pooriugaal. Jeanelie 7 van Gebr Klelnjan ml Mus-dam. Eansa 28 van dezelfde Inzen ders Rla 4 van J P de Vlieger uit Blaaksedljk. Mina 90 van J Groeneveld en Zn nil Heerjansdam: Jantje 12 van G. van der Linden uit Maasdam Geboren In 1986: Rlka 4 van Gebr Klelnjan uit Maadam: Elsje 9 van G ran der Linden uit Maasdam; 7'ventje 14 van dezelfde Inzender: Carollen 22 van J J Verhoeff uit Poortugaal; Ada van J P de Vlieger uit Blaaksedljk Gebo ren in 1947 Hlltje 29 van A A Zevenbergen uit Goudswaard Anneke 9 van dezelfde inzender Janna 194 van B P Reedijk uit Maasdam Martha 28 van P M Dam uit Barendreeht Geboren tussen 15 febr 1949 en 1 febr 1969: Hanna 5 van C van der Linden uil Maasdam: TJetJe 15 van dezelfde Inzen der Jansje 5 van B P Reedijk uit Maas dam Grietje 35 van A. A Zevenbergen uit Goudswaard Bella 42 ran J P de Vlieger uit Bleaksedtjk Marijke 4 ran J Steenboek uit Maasdam Geboren tussen I Jan 1989 en 1 sep: 1969 Rla 9 ran J P de Vlieger uit R'vaksedtikInca 9 van dezelfde Inzender: Frida van derelfde Inzender: Bella 49 van dezelfde Inzender Jacoba van Gebr Kleln jan uil Maasdam. Pauwtje's WlUe ran M. Tan der Merwe uit Dubbeldam Meikraarzen. geboren na 31 aurustus 1989 Nelly 85 ran J. J Verhoeff uit Pooriugaal: Mina 144 ran J Groenereld en Zn ult Heerjansdam: Mlna 140 van dezelfde inzender. Janny ran B. P. Reedijk uit Maasdam: Dirkje 79 van G ran der Llnd- n ult Maaadam. Vaanen, voor het eerst drachtig, geboren In 1970 Cora 4 van B P Reedijk ult Maasdam Pinken geboren In 1971- Bells 55 van J. P de Vlieger utt Blaaksedljk Marle 23 ran P. M. Dam ult Barendreeht; Bets 3 van M A de Vlieger uit Puttershoek Directe nakomelingen van één stier, die minstens eenmaal hebben afgekalfd en minstens vier dieren van één rader, toebehorend aan én eigenaar die deze zelf heeft gefokt: groep 1 van P. M. van Dam uit Barendreeht istier: Blltsaerd Donker). Elgenaarsgroep van vijf dieren: groep van B P Reedijk ult Maasdam 'de heer II P Warnar ult Dubbeldam behaalde met zijn groep een tweede prijs)groep van A A Zevenbergen uil Goudswaard: groep ran J Groeneveld en Zn ult Heerjansdam: groep van C van der Linden ult Maasdam: groep van J P de Vlieger ult Blaaksedljk oudere dieren) Elgenaarsgroep van vier dieren croep van P M. van Dam uit Rarendrecht: groep van gebr Klelnjan ult Maasdam groep van M A de Vlieger uit Puttershoek Schaoen SCHAPEN: beste ooi met lammeren van A J. C van der Velde ult Klaaswaal Kampioen ram: van I J Rlsseeuw en C J. Zoeter ult Ouwerkerk tZld Ros kampioen ram van A J C. van der Velde ult Klaaswaal. Kamoloen ooi van Ad Buys ult Herpt iN Br.). Re.s. kampioen ooi: van W. van der Slide uit Mllnsheerentand Eerste prijzen: rammen geboren vóró 1971: van I T Rlsseeuw en C J Zoeter ult Ouwerkerk 'Zldl: van Ad Buys ult Herpt (N Br van W van der SIJde uit Mijnshee- renland Rammen geboren In 1971: van A. J. C van der Velde ult Klaaswaal), van Ad Buvs ult Herpt: van J M. den Hertog ult Bergambacht Ooien, geboren vóór 1971. met twee lammeren van Visser uit Klaaswaal: van A J C. van der Vede ult Klaaswaal 'twee ooien): van W. van der SIJde uit MIJnsheerenland (twee ooien). Ooien, gebo ren vóór 1971 met én lam van W. van der SIJde ult MIJnsheerenland: vaxn C. J. Zoeter ult Ouwerkerk tZld). Ooien, geboren in 1971. met één lam van Jac de Jongh ult Blaaksedljk ttwee oolem: van J. C. Geluk ult Dlnteloord tN Br Ooien, zonder lamme ren. geboren vr 61971 van Ad Buys ult Herpt van A van der Berg ult Moordrecht: van G A Rietveld ult M Ijnsheerenland Ooien zonder lammeren geboren In 1971: van A J C van der Velde ult Klaaswaal 'drie ooien). Drie afstammelingen van één rara van A van der berg ult Moordrecht Groepen ren minstens vier ooien van één eigenaar A. J. C van der Velde ult Klaaswaal 'twee groepen): groep van A van der Berg ult Moordrecht Eenjarige melkgelten: Janneke van L. van Eyk ult Berkenwoude: No 2 van mevr W. van ZIJIt-de Jong Rosseel ult Dubbeldam: no 34 van N van Wijnen ult Oostvoorne: Ans van M van A C. de Ltnge ult 's- Gravenzande: no 42 van L J. Kerklaan uit Oostvoorne Tweejarige melkgelten: Marja van L. J. Kerklaan uit Oostvoorne; no 31 van dezelfde Inzender. Driejarige melkgel ten Jantje van der N van C. de Hoop ult Schellutnen: Hertha van der W.. van A. C. I.ange ult 's-Gravenzande: Gerda. van dezelf de Inzender; Bertha van L van EIJk ult Berkenwoude: Jantje 5 van E. J. Schep ult Hoornaar; Joslena 5 van dezelfde Inzender: Maaike van der W van N'. van Wijnen ult Oostvoorne. Vierjarige en oudere melkgelten: Jantje 4 van C de Hoop ult Schelluinen: Jantje 6 van dezelfde eigenaar; Mleke van C Verrlps uit Stolwijk; Isla 4 van A. V. Lange ult 's-Gravenzande. Eenjarige bokken; Ivan van A. C. Lange ult 's-Gravenzando (deze bok werd kampioen). Elgenaarsgroe- pen: groep van C. de Hoop ult Schelluinen; groep van E. J. Schep ult Hoornaar; groep van C. Verrlps ult Stolwijk: groep van A. C Lange ult 's-Gravenzane (bont). Afdelings- groepen: groep van de afd. Glessenburg: groep van de afd Stolwijk: groep van (1e afdeling 's-Gravenzande (bont). kampioen: Feria van 't Kerkeveen. van D. Treurniet uit Berkel-Rodenrljs. Eerste prijzen: Merrieveulens; Fabiola, van J. A. van Winden uit Del/gauw; Mariandl, van II. A. Herweyer uit Voorburg; naam onbekend, van P. J. C. M. stoel ujt Delft. Hengstveulens: Wolf. van P.S., van P. J. C. M. Stoel ult Delft. Eenjarige merries: Catln- ka. van A. A. van Mil uit Schiedam. Tweejarige merries: Jeanne van Woude, van C. Groenenboom ult Ridderkerk: Cadanza, van A. A. van Mil ult Schiedam. Driejarige merries: Ferla van 't Kerkeveen. van D. Treurniet uit Berkel-Rodenrljs: Dona van Delores, van W. Corlssen uit Berkel 'Zld): Juna. van J. W. Schuddebeurs uit Brielle; Funny-One. van dezelfde eigenaar; Tessa van L. Neeleman ult Zevenhuizen. Vier- t.m. zevenjarige merries zonder veulen: Million, van R Groenen uit Leiderdorp; Slrillet. van P. de Jong ult Zoeterwoude; Mariëlle. van C van Rijn uit Oostvoorne: Henriëtte van A. Hoogenes uit Llsse; Astrid van G. de Mey uit Dordrecht: Maniok van L. Neeleman uit Zevenhulzen Vier- t.m zevenjarige merries met veulen: Janette. van H. A. Drost ult Woubruggc; Gracla. van P. T. Breeedveld uit Klnderdtjk; Gretta van 'l Nateland. van H. A. Herweyer ult Voorburg: Palermo, van P. J C. M. Stoel ult Delft; Berllnda van P. de Jong uit Zoeterwoude; Cinderella, van M. M. Kerklaan uit PIJnacker; Adelina van J. F. Harteveld ult Papekop. Merries acht jaar en ouder, met veulen: Uschl, van H. J. Kuiters ult Dordrecht. Montana, van W Gorissen uit Berkel: Elisabeth van J. A. van Winden uit Delfgauw. Haf!o-Arab Trekpaarden Ge ten GEITEN Kampioen Jantje 4 van C. de Hoop ult Schelluinen Reserve kampioen. Jantje van der N van C. de Hoop ult Schelluinen Eerste prijzen: lammeren: no. 148 van C. Verrlps ult Stolwijk; no 145 van dezelfde Inder: Bertha 11 van L van EIJk ult Berkenwoude. Lammeren 4witlHertha 1 van M van A C. Lange ult 's-Gravenzande: Gerda 1 ran M.. van dezelfde inzender. TREKPAARDEN: Kampioen: Gracieuze van Moerkapelle. ran A. A van der Velde ult Moerkapelle. Eerste prijzen: Merriereultns: Jennv van Kijfhoek, van W. Plalsier uit Zwljndrecht; Van Moerkapelle. van A A. van der Velde ult Moerkapelle: Ltada van Kijfhoek, van W. Plalsier lit Zwljndrecht Eenjarige merries: Baron van de Rinkepas van KI. Schelling ult 's-Gravendeel: Sonja van Benneveld. van H C. Kamp ult Maasdam; Astrid van de NieuwedIJk. van M Waardenburg ult Vier- polders Tweejarige merries: Rla van Kijf hoek. van W Plalsier ult Zwljndrecht. Drie- Jarige merries: Rieke van Aardenhof. van C. - Molendijk ult Dordrecht: Victoria van J. van der Sluis ult Klaaswaal. Vier- t.m. zevenjari ge merries met en zonder veulen: baron van Houthem. van C. Molendijk ult Dordrecht: Juliana van de GelderschedIJk. van W. Plalsier uit Zwljndrecht: Sara van de Nleu- weweg. van W. Plalsier uil Zwljndrecht; Linda van Johannahoeve. van J Naaktgebo ren ult 's-Gravendeel Merries acht Jaar en ouder, met veulen: Gracieuse van Moerka pelle. van A. A van Velde ult Moerkapelle (kampioen); naam onbekend, van D. Klok ult Vlcrpolders. HAFLO-ARAB: Eerste prijzen: Merrieveulens: Golden Rival of S P., van II. J. Kuiters uit Dordrecht. Eenjarige merries: Judy, van A. Hoogenes ult Llsse; Ramona. van P. Kooym- Andorra. van dezelfde eigenaar; Milly van R Groenen ult Leiderdorp. Driejarige merries: Marga. van G M. den Hartog uit Everdlngen; Nora, van M. M. Kerklaan ult Pljnacker New Forest NEW FOREST PONY'S Kampioen: Merrie Muscarl van D Aubert ult Voorburg. Rcs. kampioen: Higtown Silver van mevr. B. Derneraa ult Capelle a d IJssel. Jeugdkam pioen: Bles. van T. Naaktgeboren ult 's- Oravendeel Res. Jeugdkampioen: Clllarshoek Kitty, van H. T. van der Griend ult Maasdam Eerste prijzen: Hengstveulens: Clllarshoek Welsh Haflinger Welsh pony's: kampioen sectie A: Cimapo Anouschka, van C. J van Bommel ult Maasdam Rcs. kampioen: Credington Euron. van Joh. Klip uil Berkenwoude Kampioen sectie B: Eden Alexia, van P. C. Boele ult Slikkerveer. Res. kampioen: Romia. van L. van de Griend ult Maasdam. Kampioen sectie K: Llghtnin. van A. L. Kamp ult Maasdam. Res. kampioen: Bree Laura, van A. Blesheuvel ult Rotterdam. Beste van de enter- en twentermcrrles van de drie sec tics: Hazepad's New Jock yvan Joh. Klip ult Berkenwoude. Eerste prijzen: Sectie A: Merrieveulens: Ari- anne. van PI. Baan uit Dordrecht; Kralln- gens Astrid, van C. Struyk ult Capelle ad IJssel. Hengstveulens: Hazepad's Marnlx. van Jnh. Klip ult Berkenwoude: Weldezlchts Patrick, van VV. Valk uit Dordrecht: Hane- rlch, van F. Bos uit Numansdorp. Entermer- rles: Hazepads New Jockey van Joh. Klip uit Berkenwoude. Twentermerrles: Krallngen's Kablola, van C. Struyk uit Capelle ad IJssel; Tanja, van K. Schipper ult Oud-Beljerland; Weldezichts Jacqueline van W. Valk uit Dordrecht. Driejarige merries met veulen: Llanne van P C. Visser Mzn uit Strijen: Weldezlchts Jozé van W. Valk uit Dordrecht: Reglna. van F Bos uit Numansdorp. Drieja rige merries zonder veulen: Stadwijks Karin, van W van Es ult Dubbeldam Vier- en vijfjarige merries met veulen: Credington Euron. van Joh. Klip uit Berkenwoude: Jocelyn. van C P. Bos uit 's-Gravenzande: Cocy. van H B Lammerts ult Berkenwoude. Vier- en vijfjarige merries zonder veulen: Aubert's Anouschka.. van' D. Aubert uit Voorburg. Zesjarlge-'en oudere merries met veulen: Cimapo Anouschka. van C. J. van Bommel uit Maasdam: Weldezlchts Conny van W. Valk ult Dordrecht: Brandu Antoinet te, van PI. Baan uit Dordrecht: Credington Tanlloyd van W. Valk ult Dordrecht; Revel Tease, van A. L. Kamp uit Maasdam: Dtiienoord Princes van C. Struyk ult Capelle a.d. IJssel: Wenla. van F. Bos ult Numans dorp Zesjarige- en oudere merries zonder veulen: Ccn Melody van L. de Griend ult Maasdam. Sectie B: Merrleveulens: Roslta van L. van dc Griend ult Maasdam; Viertel's Nicollne. van H B Lammerts uit Berkenwoude; Wel dezlchts Ubor, van W. Valk ult Dordrecht. Hengstveulens- Macipo Roman, van C. J van Bommel ult Maasdam: Weldezichts Romeo, van W.Valk uit Dordrecht. Entermerries: Linda van F. Bos ult Numansdorp.Twenter- merrles Akkersestraat's Irene, van J. W van Steln ult Den Haag. Driejarige merries zonder veulen. Mary Ann. van A. Quartel ult Ter Aar. Vier -en vijfjarige merries met veulen: Romala van L. van de Griend ult Maasdam. Zesjarige en oudere merries met veulen: eden Alexia, van P. C. Boele ult Slikkerveer; Lydla. van L. van de Griend uit M aasdani. Sektie K: Merrieveulens: Cimapo Yvonne, van A. L. Kamp ult Maasdam Weldezlchts Samlra. van W Valk uit Dordrecht. Hengst veulens: Brec Starlight, van P C. Boele ult Slikkerveer: SJoerd. van J. Slob ult Rotter dam, Clnapo Acteur, van AL. Lamp ult Maasdam. Drie t.m. vijfjarige merries met of zonder veulen: Bree Laura, van A. Biesheu vel ult Rotterdam Zesjarige en oudere merries met veulen: Lightning, van A. L. Kamp uit Maasdam Wernfrank Eunice, van W. Valk ult Dordrecht. Supplement pony's: Deslree van den Arenbosch. van C. P. Bos ult 's-Gravenzande: Vanity, van K. Westra ult Barendreeht: Conny van K Westra ult Barendreeht: Faithful, van dezelfde eige naar. Shetland SIIERLAND PONY'S: Kampioen: Yvonne van de Aehterdljk, van L. D. van 't Hart uit Kedlchem. Rcs. kampioen: Genada van Brom- m'esteln. van P. van Pelt ult Abbenbroek. Eerste prijzen: Eenjarige merries: Geertje van Bleiswljk. van J. C. Hoek ult BlolswIJk: Genada van Broinmestein. van P. van Pelt uit Abbenbroek Tweejarige merrlesg; frya van der Voordijk, van J. den Besten ult Oltoland. Drie- en vierjarige merries veulen: Eminente van Urgenta. van P, Pelt ult Abbenbroek: Evallen van der zersdijk. van A. De Vlaam uit Strijen. en vierjarige merries met veulen: Elvlr; Abbenes, van mevr. N. Dorrepal-van de en ZN. UIT Koudekerk aan de IJ Engelientje van de Zeedijk, van C. de ult Kedlchem. Vijfjarige en oudere m< zonder veulen: Veronica van Rozenburg P. C. Visser ult Strijen; Urgentha van van Holland, van M. Verwey uit Den 1 Vijfjarige en oudere merries met vei Yvonne van de Aehterdljk, van L. D. v Hart ult Kedlchem (kampioen): ConnH de Aehterdljk, van dezelfde eige Hengstveulens, geboren ln 1972: onbel naam. van H. Hoek ult Blelswijk. Merrl lens. geboren in 1972: Hadassah val Hoogewaard. van mevr. N. Dorrepaa der Bijl en Zn uit Koudekerk aan de IJ Hunneke van Pijnakker, van J. A. Bro uit Pijnacker. Warmbloeden WARMBI.LOEDPAARDEN: Kampioen I aard: Lonnle. van H. P. den Haar Rijnsburg. Kampioen rijpaard: Mesiree, dezelfde eigenaar. Kampioen veelzijdlghi ype: Gilady. van W. J. Dam uit Heenvll Eerste prijzen: Hengstveulens: onbel naam, van E. van der Wijngaart uit Rot je: onbekende naam. van Chr. en J. kaan ult Oosterwljk: onbekende naam. H. P. den Haan ult Rijnsburg: onbel naam van dezelfde eigenaar. Merrleveu Natascha, van W. J. Dam ult Heen' onbekende naam, van T. van der Ber Zwijndrecht; Nancy, van P. Vos ult R1 Natasja, van M. Rozendaal uit Piel Natasja. van dezelfde eigenaar: Nata van J C. Beyer ult Rockanje: Nathalit C. A. de Koning ult Delft. Eenjarige rles: Monnle van H. P. de Haan Rijnsburg; Mesiree. van dezelfde elgei Mylady. van W J Dam uit Heen Tweejarl ge merries: Leslree. van H. P Haan uit Rijnsburg: Lonnle van dei eigenaar: Llramone. van A. van Klaver« Rijnsburg: Lauwra. van Chr. en J. Pelll uit Oosterwljk: Lind 1 van C. van 't H< Hekelingen. Driejarige merries: Kagl van H P. den Haan ult Rijnsburg: Kis van J. de Best uit Rijnsburg: Klaln. vi P. den Haan ult Rijnsburg: Katja Her van J Klip ult Berkenwoude; Kar terry, A. J. Baas ult Ouderkerk aan de IJ Katlnka. van A. van Klaveren ult Rljnsl Karolina. van J. de Best uit Rijnst Karol van P Vos ult Rhoon; Kero Peternella. van S. C. Kramer ult Den fi Konnle van A van Klaveren uit Rljnsl Vierjarige en oudere merries met vei Ibolga. van E. van der Wijngaart uit k nje: Iris. van C. A. de Koning ult I Jolinda. van A. A. van der Merwe Dubbeldam Stermerries: Jerlla, van I de Haan ult Rijnsburg; Jlramone, val van Klaveren ult Rijnsburg. Keurmer Gilady, van W. J Dam ult Heem Deslree. v n H. P. den Haan uit Rljnsl Helena Amalre. van J. Klip ult Berken do; Connie van H, P. den Haan ult I burg. Vierjarige en oudere merries zo veulen. Jorda. van E. J. Put uit Dordr Merries met tenminste drie afstammell ln rechte lijn; Deslree van H. P. den I ult Rijnsburg: Gilady v n W. J. Dam Heenvliet; Firamone van A. van Klaverei Rijnsburg. f ADVERTEXT1E Let op het adres: NIEUWE RIJN 53-54 - LEIDEN - Telefoon 01710 - 23308 - 22768 OOK VOOR MODERNISEREN. REPAREREN EN BONTBEWAREN

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4