Dokter Mary Verghese Zelfportret van Martin Niemöller eoeo Avondje uit? Avondretour! nu elke avond Marine showt drie dagen in Den Helder 'Museumkwartier' tegen sloop pand personalia Brand in ketelhuis: schade circa 400.000 enkele reis één kwartje Insluipingen in vijf motelkamers R 2000 sluit 25 man op straat Zwemmers vermist in Mookse plassen TROL W/KW ARTET DI.\>D AG 18 JLLI 197: llinnt'iilniid railio-lv TI MARY PERKINS 'NDE GOUDE GAPER Snor W U. VAN DE HULST; pluljn nn W. b. VAN DE HULST Jr. 181. Scheve Tinu«, die de troep langs zich trekken liet, had *t gans niet naar zijn zin. Vreemd alles toch! Wat wilde die hoge snoeshaan eigen lijk? Kijk hem met z'n kleine, felle ogen de tuin van 't kasteel in gluren. Neen, veel goeds kan dat niet beduiden. Maar wat 't dan wèl be duidt, begrijpt Tinus in de verste verte niet. 'Voorwaarts!' beveelt de Maarschalk; een gemelijke, nijdige trek op z'n bolle gezicht. En de stoet zet gang Tinus? De hoge heer smijt hem een geldstuk toe, het loon voor zijn dien sten als gids. 't Valt in 't zand. Tinus ziet het wel, laat het toch liggen. Hij wenst geen geld van die man, hij heeft een stille onbegrepen afkeer van hem. Een van de officieren krijgt een fluis terend gegeven bevel van de Maar schalk, wendt snel z'n paard, galop peert weg. En als alles voorbij getrok ken is, de dikke voetknecht ook, die hem toeroept: 'Als je weer eens zo'n karweitje voor me hebt, zeg, jij, scheefnekgrijpt Tinus het geldstuk toch: Hij kan cr een of andere arme tobber nog wel een vro lijk ogenblik mee bezorgen. KARELTJE KNETTER EN DE BLAUWGERUITE KIEL 12 203 De vermomde Lothar bekeek He twee ijverige dieven eens even goed en zei toen met holle stem: 'Sa rackers! Wat waeght ghij uw vuyle handen uyt te steeckcn naer myn gout!?' Alsof ze door een wesp gestoken waren, zo snel draaiden pro fessor Nosco en Asmar zich om. want die holle stem.dat was wel het laatste, waar ze op gerekend hadden Ontsteld keek Asmar de vreemd ge klede indringer aan en hij steunde: 'K kijk. baas! Hij heeft g..gee geen duikerpak aan, en k.kan toch pr. .pra..ten en asemen onder w. .wa ter.. 'Ja.antwoordde de profes- FERDNAND sor fluisterend, 'en hij draagt ook een zeventiende eeuws kostuum. W. .wie kan dat zijn.Toen hief Lothar zijn sabel omhoog en hij bulderde bars: 'Ich ben Simon Du.vnkerkck! De zeerover van het gesonken galjoen! De eygenaer van de grote goutschat! De eenooghige piraat van het zwarte lapje!" 'HEEELPÜ Een spóóókü' gilde Asmar toen. Maar professor Nos co was niet zo gauw te overtuigen. 'Spoken bestaan niet!' gromde hij koppig. "En als het wél zo is, laat die spookmans da.i maar eens tonen dat- ie tegen een stroomstootje kan!' Tegelijk deed de geleerde schurk een COPYRIGHT STUDIO AVAN snelle uitval naar zijn elektrisch ge weer. Hij greep het beet, mikte bijna in den blinde op de spookachtig la chende gestalte en gaf vuur. Een knetterende bliksemschicht van mis schien wel duizend volt spatte het 'spook' midden in zijn gezicht Maar er gebeurde niets. Het spook bleef lachen en lachen, gillend lachen en de holle klanken van dat gelach deden de toehoorders het bloed in de aderen stollen, zó griezelig klonk het.Blijkbaar kon het 'spook' zo'n stroomstoot dus goed verdra gen Van een onzer verslaggeefsters DEN HELDER De marine houdt aanstaande vrijdag, zaterdag en zon dag in Den Helder haar 'Nationale vlootdagen'. De marinehaventerreinen worden opengesteld voor het publiek, dat ook de schepen, waaronder Hr. Ms. De Zeven Provinciën, kan bezichti gen. Wie zelf wil gaan varen kan een rondvaart door de haven maken met een marinevaartuig. 's Avonds worden de schepen, de gebouwen en het winkelcentrum ver licht. Er is ook veel te -ien in Den Helder. In het marinemuseum wordt een tentoonstelling gehouden over de der de Engelse oorlog (1672) en in de buitenlucht worden talrijke demon straties door de marine gehouden: helicopter-kikvorsmandemonstratles, duikdemonstraties, brandweerdemon straties en demonstraties parachute springen. Zaterdagavond om half acht wordt cr een muzikale show verzorgd op het Julianaplein door 'Het Stedelijk Mu ziek' uit Harlingen, bestaande uit een muziekkorps, een drumband, een trompetterkorps en majorettes. Van een onzer verslaggeefsters AM STERDAM De belangenvereni ging Museumkwartier heeft in een brief aan B. en W. van Amsterdam geprotesteerd tegen de voorgenomen sloop van een pand op de hoek van de Honthorststraat en de Paulus Pot terstraat. Volgens de vereniging wil de eigenaar van het herenhuis het in goede staat verkerende pand slopen om er een vrij hoog modern kantoorgebouw te laten bouwen. Het is voor de belan genvereniging 'onaanvaardbaar' als B. en W. een sloopvergunning zouden afgeven, omdat de unieke sfeer van het Museumkwartier vooral wordt be paald door de bouwstijl van omstreeks de eeuwwisseling. Varkenslapjes 4 varkenslapjes 1 augurk 1 ui 2 eetl. mayonaise boter, bloem peper, zout worchestersaus Kook de varkenslapjes (van zo'n 125 gram per stuk) in weinig water gaar. Wat zout bij het water doen en twintig minuten laten koken. Zeef het water en maak hiervan een sausje door eerst vijftig gram boter te smel ten, daar 30 gram bloem door te roeren en vervolgens het water erbij te doen. Roer door de saus twee eetl. mayonaise, de fijngehakte augurk en wat gesnipperde ui naar smaak. Leg de lapjes in deze saus en breng één en ander met peper, zout en worches tersaus op smaak. Nog een tiental minuten laten sudderen. Menutip: Haring op toast, varkenslap jes, gemengde sla, gekookte aardappe- len, fruit. door D. C. Wilson Inmiddels waren behalve Mary de anderen vrijwel geheel her steld. Geen van hen stelde prijs op een gerechtelijke vervolging, en ze gaven dan ook gaarne hun medewer king. Het laatste kwam Thambidurai naar Mary. Zij was alleen op haar kamer. Haar moeder was even wegge gaan. Mary las de verklaring. Thambi durai hield een pen gereed. Angstig zei hij: 'Je behoeft niet te onderteke nen, weet je. ook al hebben de ande ren het wel gedaan. JIJ hebt de meeste reden voor een aanklacht Ik zou het Jo zeker niet kwalijk nemen als je weigerde'. Snel moest zij een beslissing nemen. Lang en vaak had ze al over do kwestie nagedacht en ze had gemeend tot een besluit te zijn gekomen. Nu overwoog ze de zaak opnieuw. Indien zij de verklaring ondertekende zou re elk recht op aanspraak verliezen. Zij was de enige die blijvende gevolgen ondervond. Ze wist heel goed dat ze naar het oordeel van de meeste men sen volkomen in haar recht stond als ze weigerde te tekenen. Ze kon deze Jongen doen vervolgen voor het leed dat hij haar had berokkend. Zij kon hem laten bestraffen. Maar zou dat christelijk gehandeld zijn? Het ant woord was simpel. Eens. lang geleden, had een Ander geleden voor het kwaad dat mensen hem opzettelijk, niet eens bij toeval, hadden aange daan. 'Vader, vergeef het hun'In stilte bad zij. Dan greep ze de pen. 'Ben je er zeker van dat je niet met Je moeder of iemand anders wilt overleggen?' vroeg Thambidurai ner veus. 'Jawel', verzekerde Mary. Mary Verghese met beslistheid schreef zij haar naam onderaan de lijst De zaak kwam voor, en allen werden opgeroepen om hun schrifte lijke verklaring te bevestigen. Mary behoefde echter niet te komen het hof kwam naar haar: de rechter, de griffier, de advocaat en Thambidurai. Dat vond plaats op de dag waarop zij naar een derde kamer verhuisde. De rechter hield Mary dc verklaring voor. 'Is dit uw handtekening?' vroeg hij haar. 'Jazeker', zei Mary. Hij wilde nog meer details van haar weten van het gebeuren. Mary schudde echter het hoofd. 'Het spijt me. edelachtbare', zei ze. 'mijn verwondingen veroor zaakten retrograde amnesie. Mijn her innering gaat slechts tot drie dagen voor het ongeval'. De rechter knikte begrijpend. 'Juist ik begrijp het. Natuurlijk, uw hersens zijn gekwetst'. Mary fronste het voorhoofd. Die op merking vond ze. eerlijk gezegd, min der geslaagd. XVIII Alsof het allemaal nog niet genoeg was kreeg Mary in juni een aanval van geelzucht 'In elk geval is het met mij nog niet zover als met Job.' troostte ze zichzelf tegenover een verpleegster. 'Ik heb nog geen zweren gehad.' 'Neen?' antwoordde deze. 'Als u het mij vraagt is doorliggen erger dan zweren.' Met Job gemeen had ze evenwel dat haar problemen meer van geestelijke aard waren dan van lichamelijke. In de familie deden zich moeilijkheden voor. In een kamer niet ver bij haar vandaan lag Annamma. die in het ziekenhuis was opgenomen voor een zware operatie, maar Mary was op nieuw aan bed gekluisterd en kon haar dus niet opzoeken. Het was inte gendeel Annamma die het eerst weer op de been was. Amma. die gewetens vol haar aandacht en tijd tussen dc beide kamers verdeelde, kon voor Mcry's scherpe waarneming haar toe nemende bezorgdheid niet verhelen. Zij maakte zich zorgen over Appan en verlangde naar hem. Doch ze wilde niet afreizen zolang ze de indruk had dat haar dochter haar nodig had. Mary besefte dat zij zich zelfstandiger moest gaan betonen. Maar hoe? Zij was nog geheel afhankelijk van de twee verzorgsters die op haar kosten door het ziekenhuis ter beschikking waren gesteld. Zelfs zij vormden een probleem. Kochammu, de dagzuster, moest wegens een dringende familie aangelegenheid overhaast naar huis en voor haar in de plaats kwam Victoria. Toen werd Saraswati, de nachtzuster, betrapt op een klein dief stalletje in een ander vertrek, waarop de ziekenhuisdirectie haar op staande voet ontsloeg. Op Mary's aandringen mocht ze per gratie nog blijven tot Jiwa, haar vervangster, was inge werkt Dat vereiste voortdurend nieu we aanpassing. Haar hele wezen kwam in opstand tegen haar hulpeloosheid. Wat had zij graag het werk van do verpleegsters overgenomen, of zelfs van een werkster, als ze maar letter lijk en figuurlijk op eigen benen had kunnen staan. Alle deuren van haar leven leken te zijn dichtgeslagen. 'Het wordt tijd dat je eens over je verdere loopbaan als dokter gaat na denken.' had dokter Brand haar maanden geleden gezegd. Een onge loofwaardige gedachte! Wat was nu een arts die dc beschikking niet had over zijn eigen lichaam!' Medicijn meester, genees uzelf Wat kon een arts die alleen zijn verstand en zijn handen had nu doen? Maarhet was wel een getraind verstand, zei een stem in haar binnen ste. En sterke handen wordt vervolgd NCRV-tv vanavond Van onze correspondente BERGEN OP ZOOM Het ketel) F1 me Nieuwe ambassadeur: Binnenkort is de' benoeming te verwachten van mr. A. F. Calkoen, ambassadeur in New Delhi, tot tevens ambassadeur in Bir ma. Mr. Calkoen behoudt New Delhi als standplaats. Door de benoeming van de ambassadeur in New Delhi tot tevens ambassadeur in Birma is de Nederlandse diplomatieke missie in Birma van Pakistan naar India over gebracht. Tot nu toe was namelijk de Nederlandse ambassadeur in Islama bad tevens ambassadeur in Birma. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In het program ma 'Ander nieuws' toont de NCRV vanavond een zelfportret van de bekende Duitse kerkleider dr. Martin Niemöller. In verband met het bereiken van de tachtig jarige leeftijd aan het begin van dit jaar heeft de Hessische tele visie een vraaggesprek met de predikant opgenomen. Niemöller staat bekend als onvermoei baar strijder voor de vrede en als een vooraanstaand representant van de oe cumenische beweging. Hij is een van de presidenten van de wereldraad van kerken geweest. Zijn besliste standpunten ten aanzien van ontwapening en vrede, en van de spanningen.tussen oost en west en de Duitse hereniging hebben steeds hef tige discussies opgeroepen. Wat de een hem verweet als misbruik van zijn geestelijke ambt, werd door de ander genoemd het verantwoordelijk heidsgevoel van een begenadigd predi ker. Op 27-jarige leeftijd nam Niemöller als onderzeebootcommandant ontslag om in de voetsporen van zijn vader theologie te gaan studeren. Dat was vlak na de eerste wereldoorlog. Hij was een man, die zeer scherp in de jaren dertig de verderfelijke politiek van de nazi's doorzag. Deze houding maakte dat hij verschillende malen ADVERTENTIE na zes uur voor de prijs van een Let op: De meeste laatste treinen gaan nu nog later, later, later... voordelig uit met NS i gevangen werd gezet. Na de oorlog koos hij voor het pacifisme. Toen er van een 'Oost-Politik' in Duitsland nog geen sprake was reisde hij al naar Moskou in 1952 en zocht de oecumene van de Russische kerk. Later heeft hij zich verzet tegen de oorlog in Vietnam. Bonn eerde hem in 1970 met het grootkruis van verdienste. Moskou met de Lenin-orde in goud. NCRV's televisie-redacteur Klaas van Gelder schrijft over hem: 'Niemöllers leven is geleid door een diepe liefde voor Duitsland en het Duitse volk, iets dat bij velen van ons weerstand -an opwekken. De voortgang van het gesprek onthult hoezeer het evange lisch geloof van deze Duitser zijn liefde heeft verdiept en daardoor ver re uitheft boven louter nationalisme'. Joost den Draaier op Hilversum 3 HILVERSUM Joost den Draaier zal met ingang van 1 oktober iedere avond van 6 tot 7 uur op de uitge breide zender Hilversum 3 voor de NOS een disc-programma verzorgen. Bekend is nu al, dat iedere avond van zes tot zeven uur de NOS in de ether komt via Hilversum 3. Op dit moment kan echter nog niet worden meege deeld hoe de toegewezen uren van de andere omroepen er uit gaan zien 's avonds voor Hilversum 3. Voorlopig zal Joost, die eigenlijk Wim van Kooten heet, aan de VU studeerde en voor de NCRV als Jere- mia aan bijbelse hoorspelen meedeed in zijn jeugd, alleen te beluisteren zijn in de randstad en Limburg en Noord-Brabant. Tot begin 1973 de PTT in Smilde een sterke fm-zender ter beschikking stelt voor Hilversum 3 moeten de RONO en'de regionale omroep zuid de zenders kunnen ge bruiken, die voor* Hilversum 3 nodig zijn. van de Waco-Be'.on in Bergen Zoom is gisterochfend geheel brand. Het vuur ontstond rond l "JT acht waarschijnlijk door een ted sche oorzaak. De schade bedraagt t sen 200.000 en 400.000 gulden. gei Door de brand raakte een stoom-i j'1 uit produktie waardoor de fab: gisteren slechts voor 60 procent 4e1 draaien. De directie verwachtte g, jkl ren de fabriek binnen twee d- :n weer volledig te kunnen draaien, RIJSWIJK Terwijl de gasten ijj te slapen vanwege de warmte i open deuren hebben insluipersi bezoek gebracht aan motel Hm wijek te Rijswijk (ZH). Vijf ka: op de eerste etage werden doorza Daar woonden drie Amerikanen twee Nederlanders. De buit was gi rieerd: voor 10.000 aan travellers ques, 500 Belgische franken, 100 c lar, 15 Curagaose guldens en Nederlandse guldens. Verder ti gouden polshorloges en autosleu tjes. De leeggehaalde portemi werden tussen de struiken terug vonden. Tu Van een onzer verslaggevers GRONINGEN Vijfentwintig t personeel komt op straat te sb door de sluiting van het restaura: 2000 in het Martinihal-centrum, sluiting is nu definitief. De eigen van het restaurant, de NV Handels Congrescentrum kan de huursch van bijna drie ton niet aan de meente betalen. Wellicht zal "Waf Lits, die bij de Martinihal een ht bouwt, later de exploitatie op nieuwe basis voortzetten. NIJMEGEN Op de Mookse water plassen, nabij de uitspanning 'de Pias molen', worden sinds zondagmiddag twee zwemmers vermist. Het zijn de 26-jarige A. Alders uit Nijmegen en de 48-jarige J. Kuipers uit Gennep. Aangenomen wordt, dat beiden zijn verdronken, omdat is komen vast te staan dat ze de zwemkunst niet mees ter waren. Volgens de rijkspolitie was het zondagmiddag op en rond de plassen overstelpend druk. Er waren rond 20.000 recreanten. De rijkspolitie uit Gennep en Mook is znodag uren bezig geweest met de opsporing van beide personen. Maandagmorgen is vergeefs naar de vermisten gedregd. Politiek De KRO gooide maandag het program ma door elkaar om met een extra uit zending van Brandpunt belangrijk vroeger aan de weg te kunnen timme ren van AVRO's Televizier. Want het 'afnokken' van twee ministers en de daaruit voortvloeiende kans op een kabinetscrisis, is een kluif, waarmee je als omroepen elkaar vliegen kunt af vangen. Maar dat de luisterende kijkers gediend zijn met de doublure van ver moeide parlementariërs, gelooft nie mandImmers, rzrijwel het enige ver schil was dat sommige heren er het jasje bij uitgetrokken hadden en voor de rest bleven zij moeizaam langs el kaar heen praten. Ik geloof niet dat de belangstelling voor het politieke leven wordt gestimu leerd, wanneer omroepen op een avond in een soort competitie mini-parlemen- tje gaan spelen. Dit kan én de situatie zelf, én het begrip bij de bevolking wellicht eerder vertroebelen dan ver duidelijken. Het is te hopen dat achter grondmedewerkers een eventuele cri sistoestand niet zullen uitbuiten ten ge rieve van onderlinge animositeit maar dat overeenkomstig de beste journalis tieke tradities zal worden gestreefd naar de grootst mogelijke objectiviteit. Vanwege de drukkende hitte in de tw Radio vandaag Kruiswoord-puzzel HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badlnerle: klass.muz. (7.30 Nws; "■tl Echo). 8.10 Hoera! Vakantie!: Jeugduitz. 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.41 Moeders wil Is wet. 10.00 (S) Aubade: mod. ork.werken. <10.30 Nws). 11.00 Vd. zieken. 11.30 Bejaar- denprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tol twee: gevar. progr. (12.22 WIJ van het land; 12.28 Med. t.b.v. land- en tulnb.; 12.30 Nws; 12.41 Echo: 13.00 Radon maar.) 14.00 Plakboek: Jeugdprogr. 14.30 (S) Hollday- Interlokaal: mui. vakantieprogrv (15.30 Nws: 18.00 Vraaggesprek). Overheldsvoorl.17.00 Zoeklicht op Curacao. Llrifc van Bruggen In gesprek met de gedeputeerdon Van der Veen en Van der Hoeven. KRO: 17.10 (S) Het Metropole Ork. 17.25 V.d. kinderen 17.30 Nws. 17.32 Echo. 18.00 Vakantletocsl.: licht progr. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Liedjes uit het radloprogr. Cursief van het afgelopen sei zoen. 19.00 Musicerende dilettanten: Harmo- nle-ork. met sol. 19.30 De zingende kerk: nw liturgische gezangen. 20.00 (S) Concert: klass. kamermuz. 21.15 De nieuwe flat. hoorspel. 22.00 (S) Klass. symfonische muz. 22.25 Overweging. NOS: 22.30 Nws. 22.40 (S) Lichte gramm.muz. KRO: 22.50 Echo. 23.15 Voer voor vogels: act. progr. met muz. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje: Uchte gramm.muz. (8.00 Nws: 8.11 Radiojournaal.) 8.50 Morgen wijding. 9.00 (S) Nw gramm.platen met Horizontaal. 1. snuiftabak, 4. vlug, 7. vreemde munt, 8. ongaarne, 9. ach ting, 11. telwoord, 12. bekend schil der, 14. pers. voornaamw., 15. bij, 16. reeds, 17. mijnheer (Spaans), 19. vis 21. snelheidsmaat, 23. bijb. figuur, 24. denkbeeld, 25. houten bakje, 26. roof dier. Verticaal. 1. spinneweb, 2. bijb. fi guur,- 3. wapenschouw, 4. lichte be dwelming. 5. vaarwel, 6. Myth, figuur, 7. grote zwemvogel, 10. alles wat men drinkt, 13. bedekte spot, 17. niet gespannen. 18. ontgonnen land, 20. meisjesnaam, 22. grondsoort. Oplossing vorige puzzel Hor. 1. Peel, 5. kaam, 9. are, 10. ara, 11. Ria, 12. rank, 14. merk, 15. salaris, 19. leges, 21. strop, 22. nevel, 23. reder, 26. militie, 29. stee, 31. egel, 33. tod, 34. bee, 35. Gea, 36. eren, 37. kern. Vert. 1. part, 2. era, 3. eens, 4. traag. 6. Ares, 7. air, 8. maki, 13. kalorie, 14. miserie. 16. lepel, 17. renet, 18. ets, 20. ree, 24. dieet, 25. Este. 26. mede, 27. egge, 28. elan, 30. tor, 32. eer. Aanvulling weekcndpuzzel: Oplossin gen van de weekend-puzzel die we in de krant van zaterdag jl. publiceer den. kunnen tot en met woensdag per briefkaart worden gestuurd aan: Trouw/Kwartet, postbus 859, Amster dam. Linksboven vermelden: weekend puzzel. XV vandaag NEDERLAND I 18.25 Tour de France 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal NCRV 19.05 Follyfoot 19.30 Dierenvriend 20.00 Journaal 20.21 De zaak Krumbholz, doe. TV-spel 21.50 Holland - Water land, filmrep. 22.35 Ander Nieuws 22.55 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 ferigadierDog 18.55 Journaal VARA 19.05 Zomaar 'n Zomeravond 20.00 Journaal 20.20 Zomaar 'n Zomeravond 21.00 McCloud de Marshall uit Nieuw Mexico 22.15 Het Oproer kraait. rebelse liederen 22.55 Journaal DUITSLAND I 10 00 Nws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10 30 Klucht 12 05 Act. 12.50 Intarn. perso- verz. 13.00-13.20 Journaal. 18.05 Nws. 16 10 sporthal van Brunssum waren de schouwers niet te benijden. De li van de aan het folkloristisch ft deelnemende groepen dansten eei alsof zij nergens last van hadden, r rigens, 55 minuten kijken naar de wat statische reportage van geëikte wegingen was rijkelijk lang. De Haagse popgroep Earth and f maakte in het AVRO-programma uitstékende beurt met de uitvoei van de Song of the Marching Chili Dit esotherisch gedicht, een gezam lijk werkstuk op muziek van solog rist Chris Koerts, heeft wonderl klankkleuringen. Er ontstaat ook vreemde wisseling van sferen, va rend van romantische gevoelens, o toe neigend naar veredelde kitsch, sfeer van het religieuze lied, tot harde maar nergens rauwe beat. Rauw was ivel het geweld in DtSit sierders. Als Tonxj Curtis en w Moore op deze manier uitermate If verhaaltjes moeten oppeppen, sullet bij een deel van het publiek aan po; lariteit inboeten. Nog een geluk dffli vechtpartijen zich afspelen in volkar. ongeloofwaardige situaties. Van ar. tieke leegte had ook de Dean Man show te lijden. Maar al drijft in a gelikte show alles op routine, er i.< de verschillende nummers toch nog nodige afwisseling. T. mod.muz. (9.35 Waterst.). 10.00 V.d. ters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 N 11.30 Rondom 12: progr. v.d. vrouw, f Beursber.) 12.30 Overheidsvoorl.: ultz. landbouw. 12.40 Knipperlicht: radloverka mag. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. IT <S) Intern, muz. festival v.d. jeugd Neerpelt (Belgie). 14.00 Jumbo Set: mui inf. NOS: 15.00 (S) Zoeklicht op Ned.: en comm. met veel muz. (18.00 Nws) AVt 17.00 Mobiel: een beweeglijk progr. beweeglijke mensen. (17.55 Med.) (18.00 Nws; 18.11 Radiojournaal). 19.M Big Band Beat: Dansork. The Skymaf 19.25 Paris vous parle. 19.30 Vanavfl gevar. progr. waarin om 20.00 Nws. E Trefpunt: beschouwingen over act. 22.20 (S) Vanavond laai: licht prc„. act. (22.25 NOS: Ronde van Frankrijk; 21 Nws; 22.55 Med.: 23.10 Radiojournaal).» 24.00 Nws. HILVERSUM III VARA- 7.00 Nws. 7 02 Dag dinsdag. Nws. 8.02 Onderweg. 9.00 Nws. 9.03 Plus v.d. pep. (10 00 Nws). 11.00 Nws. 11.03» opvallend vrolijke govar. visite. (12.00 P NOS: 13.00 Nws 13.031$.00 Radio Tour France. (14 00. 15.00, 16,00 en 17,00 Nvrs) BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12 08 lol mezzo. 12.15 Kleinkunstkron. 12.50 Bui» persoverz. 13.00 Nws. weerber. en ton« genda. 13.20 Amusem.muz. en rep. Tour France. (13.55 Beursber.; 14.00 en 15.00 10 16.00 Nws en beursber. 17.00 Nws en 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.43 Pt densportuitsl. 18.45 Sportmag. 13.55 Taal» ken. 18.57 Gramm.muz. 19 00 Nws en i Aansl.: lichte muz. 20 00 Concert Middeleeuwse en Renaissance muz Nws) 23.00 Jazzmuz. 23.40-23.45 Nws. Filmrep. over de vergeldingswapens in V.S. 16.55 Kindertoneelstuk. 17.45 Tour France. 17.55 Nws. (Reg. progr. NDR: 18.00 ScandinaW dagboek. 18.30 Act. 18.45 Zandmannrt 18.55 Nordschau-Mag. 19.26 Butler PtrV 19.59 Progr. overz, WDR: 18 00 Reg. e» 18 10 Butler Parker 18.40 Hier und Hfc 19.15 V.d. kleuters. 10.25 Die Perlenkette- San Jose, Los Andes en in Nadjomtie 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Amuj* progr. 21.00 Procryl für Rosenbach. TV-J 22.25 Journaal, comm. en weerber. t Rep. Tour de France. kijkers. Aansl Uefdadigheldsoproep. 18.05 Act. en muz. 18.35 Amuscm pr« 19.10 Mine-Max. 19.45 Nws, act. en weert* 20.15 Sport. 21.00 Paul Temple, TV-film. Inf. uit het culturele leven. 22 35 weerber. en comm. DUITSLAND 111 WDR 19.00 Zandmannetje. 19.05 Progr. Griekse werknemers. 19.15 Unl-Audln* 19 45 Reg. nws. 19.55 Comm. 20 00 Nwi weerber 20.15 Die technlsch-wlssenscliir- che IntelUgcnz. serie ultz. 20.45 Plano^ 21. 0 Tagesmag. 21.30 Fllmporlret. BELGIE (Frans) 15.00-16 15 Eurovisie: Ronde van W rijk 18.05 Nws. 18 10 V.d. kleuters. II23 sprekken met Jean Vltar (5). 18.55 kleuters. 19.00 Un taxi dans les ni 19 30 Waalse act 19 40 Weerber. 19 45 - - naai. 20.15 La Coqulne. toneelstuk. V Schooltelevisie. Aansl. Journaal. ihviK.e '.lil riaiiKiijA. 18.55 Fabeltjeskrant. 19 00 Tekenfilm. lM Hel Humanistisch Verbond. 19.35 Zoeïüï 19 40 Med 9.45 Nws 2 .15 Uit dc diere*' reld. doe.-serie. 20.40 Twee vriendinnen, verleider, speelfilm. 22.20 Nws

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6