Partners van DS'70 zijn 'ontstemd' Universiteitsraad staat voor dilemma Brand bij Henkes: 30 miljoen schade Toelichting van de afgetreden ministers Koningin terug uit Italië Brand voorkomen j tJe benedenverdieping blijft voorlopig daar blijft n mens gezond bij! Man liet tas met drugs in bus staan Bromfietsers gaven geen voorrang Het weer DEN HAAG De ministers Drees en De Brauw hebben gistermorgen het volgende commentaar verstrekt- op hun uittreden uit het kabinet: "De aftredende ministers van DS70 hebben zich reeds gedurende de verkiezingscampagne ingezet voor een beleid dat door structurele be leidsombuigingen een bijdrage zou leveren tot een doelmatiger beste ding van belastinggelden. In febru ari 1971 werden door de lijsttrek ker concrete .n gekwantificeerde voorstellen van zijn partij gepre senteerd. Vele zijn overgenomen in het 're geerakkoord. In de sectoren die zij bij de formatie kregen toegewezen waren de beleidsombuigingen al in 1972 het omvangrijkst. Voorts beij verden beide ministers ,zich voor een breideling van de prijs-inko- mensspiraal.' 'Ook bij de voorbereiding van de begroting 1973 en volgende jaren werkten zij aan structurele herzie ningen. die belangrijke besparin gen zouden opleveren. Tevens wa ren zij bereid tot verlichting van dc budgettaire situatie op korte termijn door omvangrijke ingre pen. Zij werden echter naarnaast geconfronteerd met voorstellen van de minister van financiën in middels door de ministerraad aan vaard —die in enkele sectoren waaronder milieu, veiligheid en vervoer en de voortgang van het universitaire onderwijs alsook de verzekering van de volksgezond heidsbelangen in de academische ziekenhuizen ontwrichtend zouden werken en die voorts de werkloos heid in weg- en waterbouw en de utiliteitsbouw verder zou opvoeren'. 'Een niet door beleidsinzichten in gegeven bezuinigingspolitiek kan door de beide ministers niet wor den onderschreven. Hoewel ver voer alsook aantallen studenten een sterke expansie vertonen wa ren beide ministers bereid tot te genvoorstellen, die het uitgavenac- cres behelsden dat onder het door de ministerraad aanvaarde gemid delde lag. De ministerraad aan vaardde echter alle voorstellen van financiën.' 'Voorts weigerde het kabinet zich na overleg met de sociale partners vast te leggen op een door beide ministers vanaf eind vorig jaar bepleitte beteugeling van de inko mensinflatie. Ook in de laatste door hen bijgewoonde vergadering van dc ministerraad werd het kabi net niet bereid gevonden over te gaan tot bekendmaking van de wil van de regering om een beëindi ging van de inflatie overeenkom stig de door het kabinet eerder aangegeven stellingen te effectue ren.' aldus de ministers Drees en De Brauw. IOUW/XWARTET DINSD \G 18 JULI 1972 Belasting was geen breekpunt Van onze parlementsredactie DEN HAAG De confessionele partijen en de VVD zijn zeer ont stemd over het aftreden van de DS'70-ministers Drees (verkeer en M waterstaat) en De Brauw (wetenschapsbeleid) en in hun kielzog de leide staatsseretarissen mevrouw Van Veenendaal (CRM) en Van Stuijvenberg (binnenlandse zaken). Van onze parlementsredactie )E.\' HAAG Koningin Juliana heeft gisteren haar vakantie in Italië onderbroken in verband met het ont- ilag van de ministers Drees en De (rauw. Gistermiddag kwam ze om kwart voor twee op het vliegveld Ypenburg aan. Om drie uur ontving ie minister-president Biesheuvel op huis Ten Bosch in Den Haag. De koningin verbleef sinds vorige week maandag samen met prins Bem- H hard in het Italiaanse Porto Ercole. Het is niet bekend wanneer ze naar die plaats terugkeert. Ook drs. Den Uyl voorzitter van de PvdA-fractie heeft zijn vakantie on derbroken in verband met de moei lijkheden in het kabinet. Hij ver scheen gisteren in de namiddag op het Binnenhof, waar hij onmiddellijk werd aangeschoten door politici en journalisten. let ontslag van Drees en De Brauw betekent trouwens een streep door de vakantieplannen van verscheidene po- d ïtici en andere mensen, die zich be roepshalve bij het politiek gebeuren betrokken. Ook Tweede-Kamer voorzitter Van Thiel is gevraagd te rug te komen. De KVP-fractie, waar van hij deel uitmaakt, verwacht hem vandaag in Den Haag. I Van een verslaggever UTRECHT De brandweer heeft gistermiddag om kwart over vijf een felle uitslaande brand in de Twijn- straat 26 bis kunnen voorkomen. Omwonenden hadden het begin van een brand op de derde etage ontdekt, doordat er vuur en rook uit het dak 1 iwam. Dank zij het vlotte optreden van de gealarmeerde brandweer kon een uitslaande brand in het pand worden voorkomen. Het vuur zat tus sen de vliering en het plafond van de derde verdieping. 'Bizar, onverantwoord, onbegrijpelijk en bepaald niet in het belang van het land' was de meest voorkomende reac tie van deze partijen. Omgekeerd richtte DS'70 scherpe verwijten aan het adres van de overige regerings partners. Op een inderhaast belegde persconferentie droegen de beide mi nisters en DS'70-fractievoorzitter Ber ger de volgende argumenten voor het aftreden aan: 1. Bij de aan te brengen bezuinigin gen is het rode potlood op een onver antwoorde manier gehanteerd. De DS'70-ministers zouden best bereid zijn forse bezuinigingen door te voe ren. maar dan zouden die in een duidelijk beleid moeten passen en geen structurele schade mogen aan richten door conjuncturele maatrege len. 2. Over het regeringsbeleid inzake lonen en prijzen is een te slappe afspraak gemaakt. 3. DS'70 kan zich niet aan de indruk onttrekken, dat op de door deze partij bezette departementen de grootste be zuinigingen moesten plaatsvinden. Scherp Het scherpst was minister De Brauw. De bezuinigingen op zijn departement zouden onaanvaardbare gevolgen met zich meebrengen, zoals een blijvende onderbezetting van het personeelsbe stand, wachtlijsten van patiënten in de academische ziekenhuizen en een volkomen op de tocht zetten van zijn toezeggingen over de rentedragende studietoelagen. 'Ik wil wel gehaat we zen als de minister die de collegegeld verhoging doorgevoerd heeft, maar niet als de minister, die de zieken buiten de deur heeft laten staan', zo zei hij. Zij ontkenden, dat de aangekondigde belastingverhoging ook voor hen een discussiepunt, laat staan een breek punt is geweest. Minister De Brauw klaagde erover, dat hij beslissingen moest nemen over zware dingen, zoge naamde 'hangpunten', zonder dat hij daarbij inzicht kreeg in de bedragen die gemoeid zijn met de 'niet-hang- punten.' Zo zou hij graag hebben bekeken, of het ook nog mogelijk zou zijn geweest om op de ministeries te Van een verslaggever onbruikbaar. Onderzocht zal worden, of dit deel gebruikt kan worden bij herbouw van het bedrijf, dat begin 1968 in gebruik werd genomen. De offset-persen zijn verloren gegaan, evenals een deel van de boekdrukke rij. In de kluis lag veel filmmateriaal dat onvervangbaar is. Uit het recherche-onderzoek is voorlo pig komen vast te staan, dat er geen sprake kan zijn geweest van misdrijf. Vandaag zullen brandweerdeskundigen van het gerechtelijk laboratorium naar Haarlem gaan om een onderzoek in te stellen. HAARLEM Een grote brand heeft in de nacht van zondag op maandag de drukkerij Henkes Holland in Haarlem verwoest. De I (directe) schade wordt berekend op 25 a 30 miljoen gulden, waarbij •j de bedrijfsschade niet is meegerekend. Om half drie in de nacht zag een waker van de Nachtveiligheidsdienst dat op de verdieping van het uit twee lagen bestaande complex van Henkes J Holland (een dochtermaatschappij van de Nederlandse Dagblad Unie met een I jaaromzet van 30 miljoen gulden) een I lelie brand woedde. Hij alarmeerde de I politie en brandweer. I Ruim 120 brandweerlieden van de korpsen van Haarlem en omgeving bestreden het vuur. maar het was J voor de brandweerlieden onmogelijk I wat te redden, omdat het vuur snel II om zich heen greep door de grote voorraden inkt en andere materialen j op de verdieping. De omliggende be- I drijven in het industriegebied 'De waarderpolder' liepen geen gevaar. doordat de drukkerij geheel vrij I stond. Hergroepering Gistermorgen werd al gewerkt aan een hergroepering van het uit 350 wan bestaande personeel. Een deel zal voorlopig elders worden ingezet om te zorgen dat de orders zo goed mogelijk worden uitgevoerd. Het bedrijf werk je o.a. ook voor Elsevier. He president-directeur van de NDU, de heer W. Pluygers. was gistermor gen niet pessimistisch gestemd over net verschijnen van Elseviers Magazi ne. Haagse Post en Vrije Geluiden. Veertiendaagse tijdschriften, zoals Denken en doen en Avonturen van dc wens, kunnen mogelijk ook op tijd verschijnen. De uitgaven zullen bij andere drukke rijen van de NDU worden onderge bracht. Hiertoe zijn gistermorgen vroeg al besprekingen gehouden, zo wel in Amsterdam als in Rotterdam. Hoewel er mogelijk hier en daar hia ten zullen ontstaan, heeft de heer Pluygers ;goede verwachtingen. Voor- wpig is een kantoor ingericht bij rioraprint in Haarlem. Over de oorzaak van de brand kon de Politie nog niets meedelen. Volgens I de waker van de nachtveiligheids dienst, brandde het gebouw bij zijn I Komst in de vleugel op de afdeling wontage. De bovenverdieping is geheel uitge- I terwi^1 benedenlaag water- schade heeft opgelopen. Dat het vuur °P één hoogte is gebleven is met name te danken geweest aan dc be- vloer tussen de verdiepingen, Vandaag moet de universiteitsraad van dc universiteit van Amsterdam (UvA) be slissen over een van de moeilijkste problemen waarmee liij te maken heeft gehad: de aanvraag van een studentenstop voor de medische faculteit. door WOUTER MEIJER Op het eerste gezicht ligt de zaak eenvoudig. Alle andere universiteiten hebben zo'n stop al aangevraagd. Samen kunnen zij ongeveer 1500 eer stejaars studenten aan. Er hebben er zich in totaal 2700 gemeld, de medische faculteit van de UvA kan er 320 opvan gen. Zonder studentenstop dreigen dus chaos en ont wrichting. Maar er zijn andere argumen ten. Niet voor niets heeft de universiteitsraad al tweemaal besloten, zo'n stop niet aan te vragen. Het voornaamste argument is dat de universiteit hiermee de verantwoordelijkheid op zich zou nemen voor de landelijke studentenstop, en daarmee voor het huidige foutieve on derwijsbeleid. Volgens de Wet beperking in schrijving studenten, die eer der deze maand werd aangeno men, kan de minister name lijk alleen dan een studenten stop instellen, wanneer de be treffende universiteit daarom heeft gevraagd. Er zijn dus twee beslissingsinstanties met verschillende bevoegdheden: de minister die verantwoorde lijk is voor het totale onder wijsbeleid, en de universiteit die beslist over een deel van het toelatingsbeleid, door het al of niet aanvragen van een stop. Maar de maatschappelijke be tekenis van de beslissing van de universiteit wordt weer be paald docr het beleid van de minister. Betekenis De universiteitsraad zit nu met het probleem welk ge wicht hij moet toekennen aan de maatschappelijke betekenis van zijn beslissing, terwijl hij geen invloed heeft op de fac toren die deze maatschappelij ke betekenis bepalen. En die betekenis is aanzien lijk. Als de raad een studen tenstop aanvraagt, is daarmee de landelijke studentenstop voor medicijnen een feit ge worden, en die landelijke stop is een voorwaarde voor voort zetting van het huidige foutie ve onderwijsbeleid. Er zijn de afgelopen jaren te weinig middelen verstrekt om de toeloop van medische stu denten op te vangen. Tot nu toe zijn de gevolgen daarvan versluierd geweest, maar dit jaar werd het wel erg duide lijk. Door het aanvragen van een studentenstop zou de slui er opnieuw worden aange bracht. Want er heers*, wel degelijk een noodsituatie. Alleen al aan huisartsen is er in Neder land een tekort van ongeveer duizend. Voor andere catego rieën valt het moeilijk te be cijferen. Capaciteit Nu kan men zich afvragen of het voor de voorziening in de maatschappelijke behoefte aan artsen inderdaad nodig is, de capaciteit zover uit te breiden dat alle eerstejaars die zich melden, kunnen worden ge plaatst. Uitspraken daarover zijn bijzonder moeilijk te doen. Maar dét een forse uit breiding op haar plaats is, blijkt uit de richting van de maatschappelijke ontwikke ling, die duidelijk gaat naar een grotere artsendichtheid. De noodzakelijke vernieuwin gen in de gezondheidszorg: meer werken aan de voorko ming van ziekten, meer aan dacht van de arts voor de geestelijke en maatschappelij ke achtergrond van ziekten, vereisen méér artsen die bo vendien méér tijd voor hun patiënten nodig zullen heb ben. Onder die omstandighe den lijkt het gevaar voor een teveel aan artsen door onbe dachtzame uitbreiding van de opleidingscapaciteit te ver waarlozen. Door vandaag een studenten stop aan te vragen, zou de universiteitsraad niet alleen een falend onderijsbeleid sanctioneren, maar bovendien meewerken aan het belemme ren van dc moderne ontwikke ling in de gezondheidszorg. Vraagt hij die stop niet aan. dan riskeert hij ontwrichting /an zijn eigen medische facul teit. Dat is de dwangpostie waarin de universiteit is ge- nanoeuvreerd. Terugspelen Dc gedachte van de tegenstan ders van een stop is, dat het niet aan de universiteit is, een beleidsbeslissing met zo zware maatschappelijke 'gevolgen te nemen. Zij willen door het afwijzen van een stop de ver antwoordelijkheid terugspelen naar de instantie waar zij thuishoort: de regering. Door het afwijzen van een studentenstop zou de universi teit worden overstroomd met medische studenten die niet kunnen worden opgevangen. Aan de dan ontstaande noodsi tuatie kan de universiteit ar gumenten ontlenen om bij de regering aan te dringen op herverdeling van de aanko mende studenten over de an dere faculteiten in den lande, èn uitbreiding van de oplei dingscapaciteit. De kernvraag voor dc univer siteitsraad is vanmiddag, in hoeverre hij verantwoordelijk is voor de maatschappelijke gevolgen, die hij niet in de hand heeft, van een beslissing die hij toch moet nemen. Het zal interessant zijn, te zien welk antwoord op dat politiek- filosofische probleem de raad in dit bijzondere geval zal vin den. Wouter Meijer studeert ge neeskunde aan de universiteit van Amsterdam. Na de aankondiging van de DS'70-ministers en staatssecretarissen af te zullen treden, zijn gisteren de VVD-ministers en de fractie in beraad bijeen gekomen. Tijdens de vergadering van links naar rechts: minister Langman, de heer Rietkerk, minister Dc Koster, minister Geertsema en staatssecretaris Vonhoff. Vicieuze cirkel over ue ran tw oor (lelijkheid uni versitair beleid bezuinigen, die in hun uitgavenpa troon maar een groeistijging te zien gaven van twee procent. Maar dit werd niet toegestaan, aldus De Brauw. Hij vond het verder onverant woord. om bij het opstellen van zijn begroting uit te gaan van een prijs stijging voor volgend jaar van vier pet. 'Vooral als de regering vooraf met het bedrijfsleven geen afspraken wil maken. Daardoor dwingt het kabi net mij te werken met begrotingen, van welke vooraf al vaststaat, dat ze grote gaten gaan vertonen,' aldus de minister. Werkloosheid Minister Drees zag door de bezuini gingen op zijn departementen allerlei gewone zaken in het gedrang komen, zoals tariefsverhogingen voor het openbaar vervoer, extra-verhogingen van de PTT-tarieven, temporisering van de Delta-werken en het niet nako men van allerlei verplichtingen met het buitenland, zowel op het gebied van de oplossing van het milieupro bleem (Eems-Dollard smeerpijp), als de aanleg van rijkswegen. De werk loosheid in de weg- en waterbouw zou bovendien op een onverantwoorde ma nier worden opgedreven. De confessionele partijen en de WD relativeerden dit protest van de DS'70-ministers sterk. Hoewel de dis cussie over deze kwestie bemoeilijkt wordt door de geheimhouding over het cijfermateriaal, zodat een vergelij king als bedoeld door de heren Drees en De Brauw in feite niet mogelijk is, menen deze partijen toch wei, dat er van een redelijke verdeling der finan ciën over de betrokken departementen sprake moet zijn geweest. Zo zei mr. Aantjes, fractievoorzitter van de ARP: 'Ik kan me niet voorstellen, dat veer tien ministers onredelijk zijn geweest en twee ministers redelijk. Bovendien behoeft het nauwelijks enige verba zing te wekken, dat DS'70 een flinke portie van de bezuiniging voor zijn rekening behoort te nemen.' Overeenstemming Een pikante bijzonderheid vormde ook de aanvankelijke overeenstem ming, die er binnen het kabinet be stond over een verdeling van de be zuinigingen over de departementen. Een speciale 'nachtclub' uit het kabi net had een inkrimping becijferd van rond de 1900 miljoen gulden en over de verdeling daarvan bestond in prin cipe ook eenstemmigheid. Minister Nelissen (financiën) becijferde echter, dat voor nog ƒ400 miljoen bezuinigin gen moesten worden aangebracht. Een voorstel over de verdeling, waartoe premier Biesheuvel gemachtigd was, stuitte zondagavond echter op grote moeilijkheden bij DS '70. Vooral de VVD-fractievoorzitter Hans Wiegel was over deze gang van zaken uiterst verontwaardigd. Hij noemde dit onbegrijpelijk en 'het sterkste be wijs' dat DS'70 uiteindelijk om een gering bedrag is opgestapt. De heer Wiegel bekritiseerde daarmee tegelij kertijd de argumenten van de Demo cratische Socialisten dat over lonen en prijzen 'slappe afspraken' zijn ge maakt. 'Als ik Drees was en ik had het echt laten springen op het feit, dat het kabinet niet vooruit het be drijfsleven een dwingende maatregel wil opleggen, dan had ik het heel anders gedaan. Dan was ik nooit ak koord gegaan met de procedure, dat eerst de begrotingen met het dekkings plan aan de orde zouden komen en pas daarna het beleid inzake lonen prijzen', aldus de heer Wiegel. Ook de heer Aantjes hield het erop, dat DS'70 nooit het argument kan hanteren, dal dc procedure die het kabinet gevolgd heeft, niet goed zou zijn. De DS'70-ministers hebben daar zelf mee ingestemd, aldus Aantjes. Ook de slapheid van de gemaakte afspraak relativeerde de heer Aantjes: 'Drees en De Brauw zijn vorig jaar duidelijk akkoord gegaan met deze afspraak. Hun fractievoorzitter Berger verbond er zelfs de conclusie aan, dat er verschil van inzicht zou bestaan tussen zijn fractie en het kabinet', Aldus de heer Aantjes. En de heer Wiegel: 'DS'70 kon wat dat betreft gerust zijn. In de rege ringsverklaring zou een keiharde ver klaring zijn opgenomen.' Meer geïrriteerdheid nog bij de VVD bestond er over de uitlatingen van de beide DS'70-ministers dat met name de VVD met de wens om vast te leggen dat in 1974 en komende jaren niet meer op defensie wordt bezui nigd. boven het uitgavenplafond zou willen uitkomen. 'Puur geklets!' noemde fractievoorzitter Wiegel dit. De mededeling dat de overige rege ringspartijen een beslissing zouden hebben geforceerd in het kabinetsbe raad om zo voor DS'70 de deur dicht te gooien aldus de lezing van de beide DS'70-bewindslieden vanmorgen wordt ook niet al te best ontvan gen door de overige regeringspartijen. 'Denk maar eens aan de steun die wij De Brauw hebben gegeven bij de verhoging van de collegegelden', aldus AR-fractieleider Aantjes. ADVERTENTIE llinncnlnnd T3 K5 UTRECHT Een bewoner van Over- vecht heeft zaterdagmiddag om half zes in een Gevu-bus een tas gevonden, waarin onder meer een hoeveelheid verdovende middelen zat. Do man heeft de politie en de Gevu in kennis gesteld van zijn vondst. Om 20.30 uur liet de 18-jarige E. L. L. uit Kerkrade de politie weten dat hij de eigenaar van de tas was. In de tas. die inmiddels was overgebracht naar het politiebureau Overvecht, za ten DM 240, 20 dollar en bijna dui zend gulden en tevens een plak hasj (750 gr.) ter waarde van 1500 gulden en 20 gram perfetine ter waarde van 800 gulden. E. L. L. is wegens overtreding van de opiumwet in verzekering gesteld. UTRECHT In het weekeinde zijn vier bromfietsers in het verkeer ge wond geraakt, doordat zij geen voor rang verleenden. De 16-jarige A. P. uit Utrecht raakte zaterdagmiddag om half twee gewond bij een botsing met een Gevubus op de kruising Servetstraat-Vismarkt. Hij werd mei een hersenletsel naar het AZU gebracht. Op dc kruising Pieter Saenredam- straat-Laan van Minsweerd raakte za terdagmiddag omstreeks half twee de 16-jarige C. J. T. uit Utrecht in botsing met een personenauto. Hij werd met een kaak- cn polsfractuur naar het AZU gebracht. Zaterdagavond om 18.30 uur raakte de 16-jarige R. P. uit Utrecht, gewond bij een botsing op de kruising Alba trosstraat-Gansstraat. Hij werd met een gebroken rechter been naar het AZU gebracht. Zondagmiddag werd de 18-jarige bromfietser A. B. de L. met ccn hersenschudding en een sleutelbeen fractuur naar het AZU gebracht, A. B. de L. was op het Westplein geslipt doordat hij over een verkeersgeleider reed. Mooi en warm Van onze weerkundige medewerker Het grootste deel van Europa heeft weer zonnig zomerweer met tempera turen van 25 tot 30 graden cn hoger. De maximum temperaturen in Duits land was voor Frankfurt en in Fran krijk voor Reims beide met 32 graden celsius. Ook in Oosterijk was het nu volop zomer met 30 graden in Wenen en 29 graden in Linz. In het Middel landse Zeegebied verstoorde een oti- weersachtig lage drukgebied de sfeer met buien met name in Spanje cn Italië cn dc temperatuur leed er een beetje onder. De komende dagen verwachten wij niet veel hogere maxima daar dan 25- 28 graden, ongeveer net zo hoog als bij ons. In Noord- en idden Scandi- worden met regen maar verder naar het zuiden overheerst .nog steeds de macht, van het standvastige hogedruk- gebied van de Oceaan tot in West- Duitstand. De hoogste barometerstand wordt nu aangetroffen ter hoogte van Schotland met circa 1030 millibar. De lucht, die het continent overdekt, is tegelijk warm en vochtig relatieve vochtigheid gisteren op onze hygro graaf 80 a SO pet). Dit brengt met zich mee dat zich in dc loop van de middag locale onweersbuien ontioik- kelden. Op de weerkaart van 4 uur 'smiddags troffen wij bescheiden don der buitjes, soms zonder neerslag aan. in Zuid-Duitsland, de DDR, in het westen van Tsjechoslowakije. In Frankrijk was het nog rustig. Drie uur later rapporteerden echter ook verschillende Franse stations waaron der Nantes, Tours, Rouen, Reims cn Straatsburg een donderbui. In België deden Florennes (in het zuidoosten) hetzelfde cn ook Luxemburg sloot zich daarbij aan. De hoeveelheden waren vrijwel overal van geen of weinig betekenis. In de weerstoestand doen zich maar weinig veranderingen voor: het blijft vandaag en morgen zomeren met middagtemperaturen in het binnenland tussen 25 en 30 gra den en een kansje op een reactie- onweer later op de dag of in de NACHT. Boulogne tapte maandagmor gen van zo'n bui 33 mm af. •EWOlKINa MAKTEN*. NIN. TEN*. WINDRICHTINO Wcerrapporten van gisteravond 10 uur. Maxi mumtemperaturen van 7-10 uur en neerslag in mm Amsterdam zwaar bcw 25 0. De Bilt onbew 26 0. Deelen onbew 26 0. Eelde onbew 21 0. Eindhoven onbew 26 0. Den Helder onbew 20 0 LuchUi R'dam onbew 26 0. Twente onbew 25 0. Vlltslngen onbew 24 0 Zuid- Limburg half bew 27 0. Aberdeen onbew 24 0. Athene onbew 26 0. Barcelona licht bcw 27 0. Berlijn zwaar bew 32 0. Bordeaux onbew 28 0. Brussel zwaar bew 23 0 Frankfort onbew 32 o Geneve onweer 20 0. Helsinki onbew 26 0. InnsbrUck half bew 28 0. Kopenhagen onbew 26 0. l.ocarno half bcw 20 1. Londen onbew 28 0. Luxemburg licht bew 20 0 2. Madrid onbew 32 0. Malaga onbew 30 0 Majorca onbew 28 0. MUnchen half bcw 28 0. Nlca licht bcw 29 0. Oslo licht bcw 28 0. Parl|s onweer 30 25. Rome onweer 28 4. Spilt licht bew 34 11. Stockholm onbew 28 0. Wenen licht bcw 30 0. ZUrich zwaar bcw 28 0. Casa Blanca onbew 23 0 Las Palmas onbew 23 0. Tunis onbew 29 0. Hoog water 19 juli: Vlissingen le getij 7.46 2e getij 20.16, Haring vliet a.d. Zeezijde 9.14 21.41, Rot terdam 10.28 22.39, Schevcntngen 842 21.09, LJmuiden 9.31 21 58. Den Helder 12.42 1.17, Harlingen 3 07 15.06, Delfzijl 5.31 17.39.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5