Dokter Mary Verghese Derde 'familystory' uit Engeland op tv AVRO zendt reisfilms uit In verkeer omgekomen TROUW/KWARTET VRIJDAG 14 JILI 1972 Binnenland radiotv T4 MARY PERKINS Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Met de serie in zes delen 'Vaders wil is wet', waar van de NCRV zaterdagavond het eerste deel uitzendt, is het aantal Engelse famil-stories, dat de laatste tijd in de Nederlandse huis kamers verschijnt op drie gebracht. MOMMA INDE GOL'DE GAPER -w »v u van he hulst-, pintje» w. o van uk bulkt u 's Maandagsavonds verplaatsen we ons met KRO's familie Ashton naar de oorlogsjaren, regelmatig leven we mee met het wel en wee van de mensen in Coronation Street (we zijn zo vrij de Manchester-straat één grote familie te noemen) en dan keren we in 'Vaders wil is wet' terug naar het Engeland van koningin Victoria. Veel bezwaar tegen deze series, die veel doen denken aan de feuilletons in de kranten, zal er niet zijn, want over het algemeen worden ze gewaar deerd om het ongecompliceerde pre tentieloze karakter en de nauwgezette historische kleuring in kleding en decor. Daarom kijken we met belangstelling uit naar vader Albert, de centrale figuur in de Victoriaanse serie. Om het verband naar genoemd verleden nog duidelijker door te trekken is de Engelse oorspronkelijke titel 'Albert en Victoria'. Prins Albert was de gemaal van een koningin die een stempel van degelijkheid en kuisheid op Engeland drukte. Vader Albert Hacket weet in theorie precies wat zijn vrouw en zes kinde ren moeten doen en laten, en hoewel zijn familieleden een groot aanpas singsvermogen lijken te hebben, gaan 178. En voort ging de stoet'Stil te!' was er geboden. Geen geschetter van trompetten meer; geen vrolijk geluid van stemmen of een luide lach; alleen het dof gestamp van de paardenhoeven in 't zand. het knarsen van de tuigen, een onrustig hinniken of snuiven van de dieren verbrak die stilte. En vóórop, zijn hoofd eigenlijk nog schever dan anders, ging Scheve Ti- nus, zoekende de beste paden waarop die soldatendrora hem volgen kon Vreemd was dat alles toch! Dei maar schalk zou toch geen kwaad tegen de prinses in de zin hebben? Neen, dat kon niet. De vader van de prinses was vroeger zelf maarschalk geweest; maar waar hij gebleven was. wist niemand. In geen jaren al had men hem op 't kasteel gezien En achter aan de stoet, voortgetrok ken door een dikke, goedmoedige voetknecht, kwam de koppige Hans. Telkens weer zette hij z'n poten schoor, wilde niet verder; sloeg onwil lig met z'n kop. De dikke soldaat mopperde geweldig, zweette van z'n vrachtje. En Hans had het ook niet naar z'n zin; helemaal nietWas dat nou een baas? Zo'n dikke? En een, die hem trok? Dat deed z'n eigen, echte baas toch nooit! KARELTJE KNETTR EN DE BLAUWGERUITE KIEL 12-200 Het was duidelijk, dat profes sor Nosco «i de dwerg Asmar meer verdriet hadden over het gezonken goudschip dan over hun drie slachtof fers. Die maakten het dan op dit moment ook helemaal niet zo goed. Met hun gebonden handen konden ze niet zwemmen er. aan hun uiterlijk was duidelijk te zien, dat ze de strijd tegen de woest zwalpende golven niet lang meer konden volhouden. De smid trappelde water en gilde moord en brand. Ook Kareltje slaagde er maar amper in zijn hoofd nog boven water te houden. Maar die arme Fop- pe, die helemaal niet zwemmen kon. FERDNAND was al kopje onder gegaan. Het enige wat van hem nog te zien was, waren een aantal zielige luchtbellen, die aan het wateroppen-alk uiteen barstte tot niets.En hoe smidje Verholen ook nadacht, hij zag geen enkele mo gelijkheid meer om aan verdrinken te ontsnappen. Het zag er dus allemaal erg somber uit, maar.gelukkig was Aquamarijntje er nog. Dit kleine, blonde, welgeschapen zeemeerminne tje had zich namelijk plotseling iets herinnerd. 'Wie liep daar in eens zo hard langs me heen.mompelde ze. Wie was dat met dat driekante steek je? En dat ooglapje?' Even dacht ze na, en toen wist ze het weer. 'SIMON DUYNKERCK!' jubelde ze. 'Hoeraa! Nou wordt alles weer goed! Simon Duynkerkck is teruggekeerd! Hij riep, dat ik hem moest volgen!' Ze droogde haar tranen en vloog over eind. En toen zwom ze met snelle, krachtige slagen naar de Dodemans- grotten toe. Ze kwam daar juist op tijd om te zien hoe Foppe Helmstock helemaal op apegapen, als een slappe zoutzak naar beneden zonk. 'Ach. alle garnaaltjes!' riep ze ge schrokken. 'Die arme meneer Helm stock verdrinkt!' Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De AVRO heeft in de zomermaanden een aantal buiten landse reisfilms en documentaires op het programma staan. Gebleken is, dat de belangstelling voor dergelijke films groot is. Titels, die tot de verbeelding spreken zijn: Ethiopië, het verborgen keizer rijk, Het leven in het noordpoolge bied Antarctica, Ontmoetingen met een stam uit het stenen tijdperk in Nieuw-Guinea, De beklimming van de Noordwand van de Eiger in Zwitser land, Het leven van de dieren in de Alpen gedurende de vier jaargetijden en een reportage over de lilliputters. Reeds eerder is uitgezonden 'Mekka', de verboden stad'. Vanavond wordt de kleurenfilm, die in opdracht van de National Geograp hic Society over Ethiopië werd ge maakt, uitgezonden. In het gebergte van dit land leven nu zeldzame vogels in het wild. De ornitholoog Urbanone heeft hiervan studie gemaakt. Behalve natuuropnamen worden beelden ver toond van de kleurrijke markt in de hoofdstad Addis Abeba en van een Paasfeest. Een bezoek wordt gebracht aan de oudste stad in dit land, Axum, waar bodemvondsten aantonen dat de stad al duizend jaar voor Christus' geboorte moet hebben bestaan Enquête voor Brandpunt over bisschop Gijssen HILVERSUM In KRO's actualltei- tenrubriek Brandpunt zal vanavond een enquête over bisschop Gijssen vergeleken worden met een enquête over de Limburgse bisschop, die 'Ken merk' onlangs heeft gehouden. In Brandpunt, dat vanavond uitgezonden wordt uit het Staargebouw te Maas tricht, komen vervolgens verschillen de Zuidlimburgse kwesties aan de or de. zoals herstructurering van deze provincie en de gevolgen van het sluiten van de mijnen. Radio en tv voor 20 cent HILVERSUM Uit het bericht 'ra dio en televisie kost 20 cent per dag' in de krant van donderdag is een belangrijke alinea weggevallen. Waar sprake was van een brief', werd be doeld het schrijven, dat de NOS geeft gezonden aan de voorzitters van de fracties van de Tweede Kamer. Daarin wordt nadere uitleg gegeven aan de wenselijkheid om de omroepbijdragen drastisch te verhogen. door D. C. Wilson «2— Ze wilde anderen niet meer belasten met haar leed dan strikt noodzakelijk was. En ze was v?stbesln- ten aan haar geloof in Gods goedheid vast te houden, ook al hield dat voor het ogenblik m een tasten in het donker. Helen North en anderen za gen vaak sporen van tranen bij Mary, maar ze konden zich niet berinneren dat zij ooit een woord van zelfbeklag had geuit, of had verzuimd hen m»>t een glimlach te begroeten. Na enkele weken bezocht dokter Paul Brand haar. Hij zette zich naast het bed. 'Ik geloof dat de tijd is aangebro ken. Mary, dat je eens moet gaan nadenken over je toekomst'. Ze reageerde met een vermoeid ge baar. 'Meent u dat ik ooit aan iets anders denk?' 'Ik bedoel: de toekomst ten aanzien var je beroep, je verdere loopbaan als arts'. Verbijsterd staarde ze hem aan. Het lag niet in zijn aard over ernstige zaken te schertsen, maar desondanks vroeg ze: 'Maarnu maakt u zeker een grapje?' 'Wi« en waarachtig niet Je denkt toch niet dat je je beroep niet meer zul» kunnen uitoefenen alleen omdat je vermoedelijk niet meer kunt lo pen?' Mary's hart bonsde in haar keel. 'Maar hoe dan?. bracht ze moei zaam uit. 'Over een paar weken ben je zover dat je in een -olstoel kunt zitten. Je hebt je armen nog en die zijn uitstekend en je handen en bijzonder bekwame handen en je verstand.Hij keek haar schalks aan. 'Wét voor een verstand Mary's handpalmen werden klam. Ze knelde de vingers om een plooi van hel laken. 'Ik begrijp nog altijd niet hoe Dokter Brand glunderde. 'Ik wilde dat ik je oens mee kon nemen naar andere landen. Het is helemaal geen zeldzaamheid dat mensen in een rolstoel met alleen nuttig, maar zelfs buitengewoon werk verrichten in de meest uiteenlopende beroepen'. 'Maar..arts? Gynaecoloog^' Het dui zelde Mary. 'Ik moet toegeven dat gynaecologie en obstetric waarschijnlijk van de baan zullen zijn', erkende dokter Brand. 'Het zou wat bezwaarlijk zijn niet waar, bevallingen o' keizersneden te verrichten vanuit een rolstoel. Maar cr zijn nog andere gebieden'. Na Mary's aanvankelijke ongelovig heid welde nu een wilde hoop in haar omhoog. Zij bespraken diverse mogp- lijke terreinen van medisch werk: pa thologie. bacteriologie. Ontgoocheling maakte zich nu van haar meester. Moest zij haar verdere leven bezig zijn met overledenen, met dood weef sel. met bacterieën? 'Ik kan natuur lijk geen klinisch werk meer doen', zei ze weemoedig. 'Maar waarom niet?' was dokter Brand's prompte reactie. 'Daartoe zul je zeker in staat zijn'. Hij was vol begrip. 'Ik begrijp hoe je je voelt. Het doet me plezier dat je liever met levende mensen te maken hebt'. Tranen welden op. Dokter Brand ging staan, hij greep haar hand. 'Ik geloof dat je God dichter bent genaderd dan ooit', zei hij slecht® Mary schudde het hoofd. Waarom, vroeg zc zich nog altijd af, waarom dan toch was haar leven gespaard? Stel dat men nog een taak voor haar vond wat kon daar de zin van zijn. als zij om één mens te helpen zelf door drie of vier anderen moest wor den bijgestaan.' Maar het zaad was gezaaid. Van lieverlede schoot het wortel, in de maanden die volgden. In april keerde Annamma terug naar huis, doch Amma bleef, zij het steeds heen en weer getrokken tussen haar plichten als echtgenote en moe- ze achter zijn rug hun eigen gang. Albert Hacket heeft niet in de gaten, dat zijn imago van 'ijzeren heerser' nogal eens wordt doorgeprikt, hetzij door zijn vrouw, hetzij door zijn kin deren. Ook in die tijd waren de vrouwen het niet eens met de rol, die was toebe deeld in de maatschappij. Vader Hac ket vindt dat gepraat over vrouwene mancipatie en protestacties echter niets anders dan een gril. Tot zijn grote verbazing is zijn echtgenote Vic toria wel eens gevoelig voor dat soort verfoeilijke en onzinnige argumenten. 'Vaders wil is wet' wordt in kleur uitgezonden. Een scène uit 'Vaders wil is wet' ren heerser toont. waarin vader Albert zich een iji hai dei Ajax-Milaan trok in Nederland 8 miljoen kijkers Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De Europacupfinale tussen Ajax en Inter Milaan, die op 31 mei in Rotterdam werd gespeeld, is de meest bekeken finale uit de geschiedenis van de Nederlandse tele visie geworden. De reportage die de NOS van deze wedstrijd maakte, werd in Nederland gevolgd door meer dan acht miljoen kijkers van twaalf jaar en ouder. De kijkdichtheid bedroeg 83 procent. Vorig jaar haalde de finale tussen Ajax en Panathinaikos een kijkdichtheid van 82 procent, evenals de finale in 1970 tussen Feyenoord en Celtic. Overigens zijn er wel wedstrijden ge weest, die een nog hogere kijkdicht heid hebben gehaald. Voor de in september 1965 uitgezonden wedstrijd Feyenoord-Real Madrid werd een kijk dichtheid van 89 procent gemeten en het jaar daarop kwam de wedstrijd Liverpool-Ajax tot een kijkdichtheids- cijfer van 8. De laatste Europacup-finale werd ook zeer hoog gewaardeerd, namelijk met 86, een cijfer dat twee jaar geleden alleen werd gehaald door de wedstrijd Feyenoord-Celtic. Release De keuze-mogelijkheid tussen het eer ste en het tweede net kon soms een probleepi zijn. Bij de Tros hod ik graag To kill a Mockingbird toillen zien want Gregory Peck is een inte ressante acteur en de film befaamd, maar ik koos voor De Hulpverleners. Ik heb er geen moment spijt van kunnen krijgen, omdat de VPRO-re- portage over het functioneren van de Haarlemse afdeling van Release mij van begin tot het eind heeft geboeid. Het zijn dus alweer jongeren die zich niet beperken tot het praten over de noodzaak van maatschappijvernieu wing, maar ook daadwerkelijk onder weg gaan om hier en daar iets te veranderen. Door mensen te helpen voor wie de zorgen te groot zijn om er alleen uit te komen. Charles Leeuwenkamp en Netty Ro- senfeld hebben de verschillende acti viteiten en de drijfveren over het algemeen goed belicht. Wel zijn enige vraagtekens blijven staan, o.a. bij de afdeling militaire zaken. Ik heb niet de motieven gehoord van Release om jongeren tot dienstweigering te bewe gen. Staat men een beroepsleger voor of wordt gestreefd naar de uropie van een wereld zonder soldaten? Indruk maakten de jaarcijfers: bij Release kwamen 900 mensen hulp vra gen en de gevestigde hulpverlenings organisatie in Haarlem kreeg in het zelfde jaar 300 verzoeken. Er valt uit af te leiden dat men er gemakkelijker toe komt, bij Release aan te klopjx maar waarschijnlijk ook, dat de on! zoldigde hulpverlners meer bewoq zijn met de ellende van anderen sneller oplossingen zoeken. Of noods forceren, b.v. door het krak van al te lang leegstaande woningen Nog een paar dingen die me in dd reportage zijn opgevallen: het goe de: ontwikkelingsniveau van de Releai medewerkers voor zover uitspraak verbale expressie daaromtrent onthullen; de geweldige inzet van d ze mensen en de duidelijke aanwet heid van realisme, hetgeen ook uitdrukking kwam in de wijze slok merking van een van de leiders: kunt individuen niet opofferen aan ideeën.' De poging van (andere) VPRO-med werkers, de geschiedenis van de Vei nigde Staten op wat minder traditi nele manier uit de doeken te doen, in de eerste aflevering van de se West boeiend gelukt. Een interest onderdeel vormt de tekst bij de beelden. Burt Abbot en Lou Costello hebl hun beperkinen met flair uitgeb in hun ontmoeting met Dracula Frankenstein. Wel zijn veel grapp inmiddels belegen geworden, toch schoot ik vaak in de lach Costello. Misschien omdat hij zon overeenstemming vertoont met Willy Alberti. Radio vandaag Caspers kabeljauw 750 gr. kabeljauw 1 eetl. mosterd 1 dl. mayonaise 1 sjalotje 2 eetl. citroensap tijm, paprikapoeder zout, peper Leg de moten kabeljauw op een inge vette, vuurvaste schotel. Maak een mengsel door de mayonaise, de mos terd, het fijngesnipperde sjalotje, het citroensap, wat tijm, paprikapoeder, zout en peper bij elkaar te doen. Smeer dit mengsel op de stukken vis en leg erover heen wat aluminiumfo lie. In een matige hete oven een half uurtje bakken. De schaal kan ook op het gasfornuis. Dan wel een beetje water in de schaal doen. Vlak voor u de schaal op tafel zet een beetje paprikapoeder over de vis strooien. Garneer verder met schijfjes citroen en takjes peterselie. Menutip: Caspe s kabeljauw, gemeng de sla, gekookte aardappen, beschuit met banaan. HILVERSUM i KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badlnerie: klass.- en mod. muz. (7.30 Nws; 7.41-7.50 Echo. 8.10 Hoera vakan tie jeugduitz. 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.41 Moeders wil is wet. 9.45 Dood doet leven: serie gesprekken over leven, dood en toekomst. 10.00 tS) Aubade: klass. gramm.- muz. (10.30-10.32 Nws. 11.00 V.d. zieken. 11.55 Med. 12.00 (S Van twaalf tot twee: gevar progr. (12.22 Wij v.h. land: 12.26 Med t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws; 12.41- 12 50 Echo: 13.00-13.05 Raden maar 1400 De beschermengel hoorspel. .1430 (S) Holi day Interlokaal muzikaal vakantieprogr (15 30-15.32 Nws; 16.00-17.00 Vraaggesprek). 17.00 Zonder grenzen: rubr. over missie en zending 17.10 (S) Metropolc-ork mei zang- solist. 17.25 V. d kinderen 17.30 Nws. 17 32 Echo 18.00 Vakantietoeslag:" licht progr. 18.30 Nws 18.41 Echo 18.50 Verkenning; inf. progr 18.58 Marktber. 19.00 (S) Eigen Fa brikaat: lichte muz. 19.55 Kanjer Koning Kompetitie. 20.00 In antwoord op Uw schrij ven: verzoekpl.progr. 22.00 Korte Arabesken' voorleesprogr. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.38* Lichte gramm muz 22.50 (S) Zomer- gaol: "sportprogi mei veel muz. me» o.a. nabeschouwing Tour de France. 23 55-24.no Nws HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtcndgymn. 7.20 (S Dag met een gaatje. (8.00 Nws; 8.11 Radiojournaal: 8.30 De Groenteman). 9.00 Roemeense muz. 9.35 Waterst. 9.40 (S Speel- muz. uit de 18e eeuw. 10.00 V.d. kleuters, 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws. 11.30 Vingervlug: klass. en mod. kamermuz. 11.55 D< wi Beursber. NOS: 12.00 Blik op de wereld: Srogr. over ontwikkelingswerk. 12.30 0 eldsvoorl.: Uitz v.d. landb. 12.40 (S Braad Band. 12.50 Recht en slecht, prt 13 00 Nws. VARA: 13.11 Akt. NOS: Toerismo. toerist, lnf. uit binnen- en buü 13.55 (S) Prom. Matinee: amusem.muz. Spiegel van Duitsland: Inf. en muz. i BRD. EO: 14.55 Ruimte: radiomagazin» gewijde muz., lezing en een korte ov« king. VPRO: 16.00 VPRO-Vrijdag: lichte tv rep., Interv,, komm., ber. en telef. reakl 00 (16.00 Nws; 17.55 Med.: r7„| 18.00 en 20.00 Nws. NOS: 20.30 (S) 1 xcl uit do Barok. VARA: 21.00 (S La Grlsi gn opera van A. Scarlatti (2e en 3e akte. S (S Pianorecital: mod. muz. 22.30 Trio pl «I licht Instrumentaal trio met solisten. Med. 23.00 Nws. 23.10 Akt. 23.20 (S) kamermuz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Zing. zing. zin lichte vokale muz. (8.00 Nws. NOS: 1 m( Nws. 9.03 Jan Corduwener Show. met c Eur. popparlement. 10.00 Nws. 10.03 N; Eddy Becker Show. 11.00 Nws. 11.03 Vincent van Engelen Show. VPRO: Nws. 12.03 The Joe Blow Show. NOS: Nws. 13 03-18.00 Radio Tour de Fran Popmuz.. afgewisseld met dlrekte rep. Ronde van Frankrijk. (14.00, 15.00. 16.00 17 00 Nws. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 mezzo 12.15 Kleinkunstkron. 12.50 Buiti persoverz 13.00 Nws. weerber. en tone genda 13.20 Amusem.muz. en rep. Tour France. (13.55 Beursber. 14.00 en 15.00 N 16.00 Nws en beursber. 17.00 Nws en nu 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.43 P« desportber 18.45 Sportmagazine. 18.55 Ti wenken. 18.57 Ork. James Last, 19.00 Nw« act. Aansl.: lichte muz. 19.40 Keurig En| 19.45 Boekbespreking, 2000 Muz. van lie 1! tij. (22.00-22 1* der. Mary en zij verhuisden naar een andere kamer, die een keukentje had. Toen hadden ze gelegenheid Komachi te laten overkomen, een oudere dienstbode die jarenlang voor de familie in Cherai had ge werkt. En zo herkreeg het leven een vaste regelmaat. Komachi deed haar best Mary's lievelingskostjes te berei den. met name visgerechten met ko kosolie, in plaats van met pinda-olie die men in Vellore placht te gebrui ken. Amma was in het ziekenhuis zeer gezien, en zij bemoederde ieder een. Zij sloot ooi: vriendschap met Helen North, met wie ze converseerde door middel van tekens en gebaren en gebroken Tamil, dat beiden enigszins kenden. Haar dapperheid was gewel dig groot, maar Helen betrapte haar toch wel eens huilend op de gang. 'Zal Mary ooit nog wel gezond wor den?' vroeg ze dan klaaglijk. Aangezien Mary nu weer alles kon eten stuurden haar broers haar zo nu en dan een pakje levensmiddelen pn delicatessen: suikerwerk en geconfijte vruchten, gerookte vis en krabben. En bij hun geregelde bezoeken brachten ze zelfs appels mee. Daar hield Mary nu wel niet zo veel van, maar het was de duurste vrucht die op de markt te koop was. en haar broers wilden het beste geven. Johns vrouw, de meest uitgelezen kokkin uit de familie, stuurde vaak heerlijke halwa, bereid uit bananen, meloenen, broodvruchten, ghi buffelmelkboter en meel. (Wordt vervolgd) Van een verslaggever WERVERSHOOF De 43-jarige J. J. Bakker is door een auto gegrepen en gedood toen hij met zijn bromfiets linksaf sloeg. BUNSCHOTEN De 22-jarige mon teur B. G. J. van de Kuit uit Baarn is in Bunschoten op slag gedood toen hij met zijn motor tegen een auto botste, die aan het inhalen was op de linkerrijstrook. UTRECHT De 63-jarige G. Köhler is op de kruising Kardinaal De Jong- weg en Talmalaan met zijn bromfiets tegen een auto gebotst en kort daarna overleden. HARDINXVELD-GIESSENDAM De Negenjarige Art de Waal is omgeko men toen hij de macht over het stuur van zijn fiets verloor en door een auto werd gegrepen. TV vandaag NEDERLAND I NOS 12.30 rep. Democratische Conventie in Miami 17.55 Tour de France en rep. Demoncratische Conventie in Miami NEDERLAND I NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal AVRO 19.05 Ethiopië, verborgen Keizerrijk, doc. film 20.00 Journaal 20.21 Het huis dat niet wilde sterven, film 2i.35 Imperial Palace 22.20 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal KRO 19.05 Voor een brief kaart op de le rang 20.00 Journaal 20.21 Brandpunt 21.20 14e Europabeker voor Zangvoordracht in Knokke 22.50 Uit de Kunst 23.20 Journaal 10 30 Duits nws. 11.15 Autos: Funf Erelgnrf aut unseren Strassen. 12.25 Operette» 12.50 Intern, persoverz. 13.00-13.20 Jour Ftlmrep 17.45 Tour de France 18.00 Nws. (Reg progr.: N'DR: 18.00 Sportjourni 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordse» magazine. 19.26 Klelnstadtbahnhof. 19.59 P gr.overz. WDR: 18.00 Reg. nws. 18.10 Ol stadtbahnhof. 18.40 Hier und Heute. II V.d. kinderen. 19.25 Doe. progr. Aan) Alarm 20.00 Journaal en weerber. Cultureel magazine. 21.00 Rep. uit 21.25 Verkeer.sinf 21.30 FBI. detectlveser 22.15 Journaal en weerber. 22.30 Tour Franco. 22.35 Politieke rep. 22.55 Tlefe bli ]e Sea. 0.30 Journaal. ADVERTENTIE Ambtenaren bewijzen onmisbare diensten aan da samenleving. Juist zij ervaren vaak in hun dagelijks werk hoeveel onrecht er nog bestaat. Juist zij ontmoeten telkens weer toestanden en verhou dingen die mensonwaardig zijn en niet stroken met de bijbelse boodschap van naastenliefde en gerechtigheid. Juist zij kunnen belangrijk bijdra gen aan de verbetering van de maatschappij. Niet alleen achter hun bureau of loket. Ook in hun vrije tijd. POSTBUS 2475-UTRECHT Pi 01 PI D •aie di m V 'bi

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6