Vijftig miljoen voor één familie lokt protest uit Grootste geldstroom naar derde wereld komt uit Nederland 'FRITTEMAHOF' wolfheze apanners willen invoer lit VS beperken Minimmummaat voor perziken Centrale banken moesten dollar weer steunen iFokker-VFW in nieuwe groep voor raketontwikkeling Tarweraad verwacht iets kleinere oogst Ned. fondsen in New York Franse deelneming Scholten-Honig nu 100% eigendom Nog overschot op Engelse betalingsbalans DOW JONES INDEX hoofd huishouding plaatsvervangend hoofd huishouding STICHTING TOT VERZORGING VAN BEJAARDEN SNEEK FAMILIEBERICHTEN sekretaresse Jongenshuis 'SPAARNEVESTE' Groepsleid sterg '/KWARTET VRIJDAG 14 JULI 1972 E<-onomi<-/flnnn<-U»ii Til KI 3 OKIO Enkele vooraanstaande Ja- mse zakenmensen hebben premier gkuei Tanaka voorgesteld maatrege- n te treffen tegen o.m. de versnelde ivoer uit de VS van verrijkt urani- ii en landbouwprodukten met een aarde van 1 mrd. Bovendien zou- ea zij de distributiehandel willen iieraliseren. De voorgestelde maatre den bedoeld om de Japanse indel met die van de VS in even- icht te brengen. Hiermee hoopt men f druk die op de Japanse regering ordt uitgeoefend om de yen te reva- ieren, te verminderen, olgens een woordvoerder van de Fe- pratie van Economische Organisaties i Japan, heeft premier Tanaka ge- !gd dat de regering van plan is de recte kapitaals-investeringen vanuit >t buitenland in Japanse handelson- trnemingen, supermarkets en andere Istribuerende ondernemingen geheel liberaliseren. Kritische vakbeweging over Erdal UTRECHT 'Zolang de regering niet bereid is bij fusies vrijko mend vermogen een billijker bestemming te geven, zolang kan er van een matigingsbeleid op rekening van de loon- en salaristrekken- den geen sprake zijn'. Deze mening heeft de Werkgroep voor een maatschappij-kritische vakbeweging kenbaar gemaakt in een brief aan de drie vakcentrales. BRUSSEL Omdat vooral kleine perziken thans met wa gonladingen naar München ko men, de belangrijkste markt voor deze vrucht, heeft de Euro pese Commissie besloten dat perziken na maandag een be paalde minimumafmeting moe ten hebben. Deze maatregel is genomen om de voornaamste perzik-producerende landen in de EEG, Frankrijk en Italië, te beschermen tegen de importen uit vooral Bulgarije en Grieken land. De minimummaat voor een perzik wordt na maandag: 61 mm. Dit jaar wordt voor de EEG een productie van perziken verwacht die rond de 2.000.000 ton zal liggen. Dat is nog 100.000 ton meer dan vorig jaar en toen was er al een overschot. [ICH Ook gisteren hebben de lentrale banken in verschillende Wes-t- juropese centra weer moeten ingrij- ien om de notering van de dollar jet beneden het minimum (2,25 pet nder de officiële koersverhouding) te iten zakken. n Amsterdam had de Nederlandsche ank volgens schattingen van deskun- igen om half elf 's-morgens al 30 0 miljoen dollar uit de markt geno men op het interventiepunt van .1720 en de hele dag bleef het aanbod van dollars aanhouden. In otaal heeft de centrale 78 min. angekocht. Desondanks heerste er een vrij kalme stemming. Volgens eldmarktkringen was er geen sprake an nervositeit, maar worden minder isico's genomen en wil men niet met ollars blijven zitten. De verwachting dat de zwakke stemming ook andaag aanhoudt, zodat de Ned. lank voor tenminste eenzelfde bedrag Uit de markt zal moeten nemen. In Frankfort heeft de Bundesbank laar schatting 250 min. gekocht op iet minimum van DM 3,15, maar roordat de centrale bank tussenbeide twam, was de notering al 3,1497 eweest. Maar ook in Duitsland was e markt rustig. In Ztlrich zakte de ollar eveneens een ogenblik door de jodem. De Bundesbank heeft intussen op nieuw maatregelen genomen om de monetaire maatregelen het hoofd te bieden. De minimumreserves, die de Westduitse banken bij de Bundesbank moeten aanhouden, gaan op 1 augus tus 10 pet. omhoog. De reservepercen tages worden verhoogd om de toe vloed van deviezen deze maand te kunnen opvangen. De centrale bank zal met dit besluit 3 miljard mark binnenhalen, waardoor het totaal aan renteloze tegoeden van de banken bij de centrale bank oploopt tot DM 40 miljard. Aan het eind van deze maand Z3l Duitsland ongeveer 15 miljard te/tten, waarvan de helft is belegd in Amerikaans schatkistpapier. 3 DUSSELDORF De Nederland-Duit- i se vliegtuigindustrie Fokker-VFW en enige andere Europese ondernemin gen, die zich bezig houden met vlieg tuigbouw en ruimtevaart hebben ver gevorderde plannen voor de bouw van een nieuwe Europese draagraket, de Europa III. Bij het consortium, dat V, deze zware draagraket gaat ontwikke len zijn behalve Fokker-VFW, twee Franse, een Duits en een Belgisch bedrijf betrokken. Een Fransman wordt topman van het consortium dat zijn zetel in München zal krijgen. De ontwikkeling van de Europa III zal tot 1981 meer dan twee miljard gulden kosten. De financiering is overigens nog niet helemaal rond, want de regeringen van de deelne mende landen moeten voor een groot deel in de kosten bijdragen en zij hebben hun goedkeuring nog niet ver leend. Wat het post-Apolloproject betreft weet men bij Fokker-VFW niet of de Amerikanen nog zo erg prijs stellen op Europese deelneming. TOKIO De wereldtarweproduktie (zonder China) zal in het oogstjaar 1972-73 liggen tussen de 300 en 305 miljoen ton vergeleken met 'n record- oogst van 319 miljoen ton in 1971-72. Deze voorlopige voorspelling is ge daan tijdens de 64ste bijeenkomst van de Internationale tarweraad, die in Tokio wordt gehouden. Vertegenwoor digers van de 37 landen van deze raad en waarnemers van Unctad en FAO bespraken de huidige toestand en de vooruitzichten voor tarwe op korte termijn. li zeven tarwe-exportcrende landen hlljft naar verwacht wordt aan het begin van het marktjaar 1972-73 51 miljoen ton tarwe over van het vorige jaar. De tarweraad beschouwt dat niet als een bezwaar. De zeven tarwe-uitvoe- rrende landen zijn Argentinië, Austra lië, Canada, de EEG, Spanje, de Ver jmigde Staten en Zweden. De Internationale tarweraad heeft ook de mogelijkheid overwogen van on derhandelingen over prijzen en de verplichtingen die daarmee samenhan gen. Maar men heeft de indruk dat er nu nog geen vruchtbaar overleg over deze zaken mogelijk is. Kin. Olie noteerde S 38H-38* (38*-*): Pht- '>t>« 17H-17S '17*-*); Unilever 3 41-41* '43%-4lM en KLM 3 33* (33*). Opgave ouPont, Glore. Forgan Aanleiding voor de brief is de gang van zaken bij de verkoop van Erdal NV in Amersfoort aan een Ameri kaanse onderneming waardoor één fa milie privé ongeveer 50 miljoen gul den ontvangt.Met dit bedrag had de hele col legegeldvenho ging kunnen worden gefinancierd, aldus de maat schappij-kritische vakbeweging. In de brief schrijven J. van der Docf (KVB), drs. S. Poppe (Industriebond NW) en dr. P. Gorkum (hoger perso neel CNV) dat bij de Erdal-transactie is gebleken dat de eigenaren niet bereid waren ook maar een deel van de 50 miljoen gulden te storten in een sociaal fonds ten behoeve van het personeel, ook al werd bij herhaling onderstreept dat het bedrijf groot is geworden door de gezamenlijke toe wijding en inspanning van de mede werkers. De vakbonden hebben tegen deze gang van zaken geprotesteerd, 'maar hun protest is binnen de huidi ge maatschappelijke orde volstrekt krachteloos en een slag in de lucht. Alleen de eigenaar beslist', aldus de briefschrijvers. 'Spijt' 'Als vakbondsbestuurders krijgt men er spijt van dat de afgelopen jaren zoveel winst in het bedrijf is gelaten, waardoor het vermogen van de eige naren is gegroeid tot de huidige om vang. Men krijgt er spijt van', zo vervolgt de brief, 'dat er de afgelopen jaren toch nog teveel is gematigd terwille van de betalingsbalans, de werkgelegenheid, de inflatie, de inter nationale conjuncturele ontwikkeling of welke andere verhalen ons op de mouw zijn gespeld.' De betalingsba lans, de werkgelegenheid en de infla tie schijhen er volgens de brief aan de vakcentrales geen moeite te heb ben dat 50 miljoen gulden ineens wordt uitgekeerd aan een enkele fa milie. In het christelijk sociaal denken wordt ervan uitgegaan dat de onder neming een samenwerkingsverband is tussen kapitaal en arbeid. Voor de maatschappij kritische vakbondsbe stuurders is dat zelfs nog louter theo rie, want de arbeid wordt verkocht zonder dat de mensen zelf daarover iets hebben te zeggen. Alleen het kapitaal profiteert van het mooie bod.' 'Schrijnend onrecht' Wil een matigingsbeleid ook in ogen van de werknemers geloofwaardig zijn, dan moet er tegen 'een dergelijk schrijnend onrecht' als in Amersfoort heeft plaatsgevonden, kunnen worden opgetreden. De maatschappij kritische vakbondsbestuurders pleiten er bij de vakcentrales voor de Erdal bij de onderhandelingen met de regering als testcase aan de orde te stellen, tenein de een matigingsbeleid aan meer structurele voorwaarden te binden. Voor de overneming van Erdal door het Amerikaanse Consolidated Foods is thans 97 procent van de aandelen aangemeld. Eerder is reeds bekend gemaakt dat door de aanmelding van ruim 90 pet. van de aandelen het bod gestand werd gedaan. Op de jaarvergadering van Erdal die werd bijgewoond door één aandeelhouder, de vertegenwoordiger van Consolidated Foods met ruim 50 pet. van de aandelen (het pakket van de familie Wolbers), werden drie commissarissen benoemd. De oude raad is op 5 juli afgetreden. Van de oude raad werden twee van de drie leden herbenoemd nl. prof. mr. L. J. M. Nouwen en de heer K. Wolbers. In de plaats van jhr. W. van Andringa de Kempenaer werd gekozen de heer W. E. Buzick jr., president van Con solidated Foods. KOOG AAN DE ZAAN Kon. Schol ten-Honig heeft op basis van reeds eerder gemaakte afspraken de nog bij derden uitstaande 30 pet. van het aandelenkapitaal van Ets. Paul Doit- tau in het Franse Corbeil overgeno men. De betaling vond deels in aande len KSH deels in contanten plaats. Gezien de ontwikkeling van het resul taat van Paul Doittau in het lopende boekjaar heeft deze transactie een gunstige invloed op de winst per aandeel KSH, aldus een mededeling van het bedrijf. Paul Doittau heeft in Corbeil een fabriek van hulpmiddelen voor de papier- en textielindustrie, van plak middelen en dextrines. In Houssimont heeft men sinds september 1970 een nieuwe aardappelzetmeelfabriek in be drijf. LONDEN De lopende rekening van de Engelse betalingsbalans ver toont nog steeds een overschot. Dit komt mede dankzij gunstige cijfers over de vorige maand. Na tekorten over de 5 voorgaande maanden is in juni de handelsbalans van Groot-Brittannië met een over schot gesloten. Het bedroeg 15 mil joen vergeleken met een tekort van 42 miljoen over mei. Volgens het Engelse ministerie van handel heeft het 'zweven' van het pond Sterling in juni waarschijnlijk geen invloed van betekenis gehad op de buitenlandse handel. Koersen in Montreal ander land. De kapitaalstroom uit Nederlandse openbare en particu- hu*»» liere bronnen (dus een veel ruimer begrip dan ontwikkelingshulp) Saw^eriuMn naar de Derde wereld was vorig jaar 1,63 pet. van het bruto natio- ^.'.ii^naoV naai produkt tegen 1,46 pet. in 1970 en 1,31 pet. in 1969. Dit blijkt iVm wVr?»"t» uit het jaaroverzicht van de OESO (Organisatie voor economische samenwerking en ontwikkeling). 10'7 il/7 J2/7 22 21 21* •4.84 •4 51 84 61 13* 13* 13 14* 14* 14* 15* 13 14* 18 15* 15* 14* 14* 14* 7.85L 7 841 7J3L 46 47 26 28 37* Het enige land, dat in de buurt van de Nederlandse cijfers komt, is niet een rijke staat als West-Duitsland, Zwitserland of Zweden, maar Portu gal, dat in 1971 1,56 pet. van zijn bruto nationaal in de vorm van geld exporteerde. Daarna komen Engeland (1,14 pet.), België (1,03 pet.) en Frank rijk (1,02 pet.). De Verenigde Staten komen met hun naar de Derde We reld gerichtte kapitaalstroom niet ver der dan 0,67 pet. Dat Portugal zo'n hoge plaats op de ranglijst heeft is toe te schrijven aan twee oorzaken. In de eerste plaats heeft Portugal in vergelijking met veel andere westerse landen een vrij bescheiden nationaal produkt en wan neer een dure investering in het bui tenland wordt opgezet, is sneller een hoog percentage van het nationaal produkt bereikt dan bij de rijke lan den. Een tweede oorzaak ligt in de belangrijke plaats, die de kolonieën nog voor Portugal hebben. Openbare gebouwen, die Portugal in Angola of Mozambique neerzet, maar ook havens en vliegvelden, die mede voor militai re doeleinden gebruikt worden, vallen onder de openbare kapitaalstroom naar de derde wereld. Hieruit valt ook te begrijpen, dat de stroom uit privébronnen in het Portugese geval slechts een kwart van de totale stroom uitmaken, terwijl dat uit Ne derland ongeveer twee derde (voorna melijk investeringen door het be drijfsleven) en uit Zwitserland onge veer zeven achtste. Hoewel twee derde van de kapitaal stroom uit Nederland afkomstig is uit particuliere bronnen komt de voorzie ning door de overheid met 0.6 pet. toch nog op de derde plaats. Eerste is Portugal met 0,75 pet. met daarnaast nog 0,4 pet. andere openbare voorzie ningen en tweede Frankrijk met 0,68 pet. Het Nederlandse percentage aan officiële ontwikkelingshulp is overi gens van 1970 naar 1971 gezakt van 0.63 pet. tot 0,60 pet. In geld uitge drukt bedroeg de Nederlandse ontwik kelingshulp uit belastingmiddelen 216 miljoen dollar, terwijl uit particuliere bron 374 min. afkomstig was. Staat Portugal bovenaan, wat de kapi taalstroom uit openbare middelen be treft, als het om multilaterale hulp (dus hulp via een internationale orga nisatie) gaat, staat dit land op de laatste plaats, zo blijkt uit de OESO- publicatie. Hier loopt Zweden voorop met 0,25 pet van het bruto nationaal produkt, gevolgd door Noorwegen en Denemarken met circa 0,2 pet. Neder land komt met 0,18 pet. op de vierde plaats. De totale geldstroom (uit de openbare middelen, van hulporganisaties en van het bedrijfsleven) van de 16 Oeso- landen naar de ontwikkelingswereld heeft in 1971 18,1 miljard dollar be dragen. Dit was 2,2 miljard (14 pet.) meer dan in 1970. Trekt men de prijsstijgingen ervan af en houdt men rekening met ingetreden verhoudin gen in de wisselkoersverhoudingen dan steeg de ontwikkelingshulp uit openbare en particuliere bronnen in 1971 met ongeveer 7 pet. Gemeten naar het bruto nationaal produkt steeg de hulp van 0,80 tot 0,82 pet. in 1971. iiklilm. MMIfru l 'III llbl. Mml» 11 juli 925.87 230.11 107.71 74.22 418.2 12 juli 923.69 225.47 107.27 74.17 417.4 13 juli 916.99 226.21 107.07 74.10 417.2 11 juli 17.660 12 juli 16.1550 18.020 1.738 487 901 13 juli 14.740 17.440 1.726 437 951 is ten nieuw verzorgingstehuis, dat eind 1972/begin 1973 zal worden geopend. Het ligt in de "Stadsfenne" (riante woonwijk met veel groenvoorzieningen en water partijen en gelegen nabij onder meer jachthavens en toekomstig parklandschap). Dit gebouw zal plaats bieden aan 100 bejaarden. Sollicitanten worden opgeroepen voor de volgende funktlea: Opleiding Huishoudkundige voor Inrichtingen Is gewenst. Ervaring in een soortgelijke funktle strekt tot aanbeveling. Indiensttreding zo mogelijk per 1 oktober 1972. Ervaring in een bejaardencentrum wordt op prijs gesteld. Indiensttreding zo mogelijk per 1 november 1972. In het verzorgingstehuis is des gewenst een aantal aantrekkelijke personeelsappartementen beschikbaar. Sollicitaties binnen 2 weken na plaatsing van deze ad vertentie te rffhten aan het bestuur van "Frlttemahof". p/a Gemeente-sekretarie te Sneek. Wees zo volledig mogelijk: vermeldt uw persoonlijke ge gevens. opleiding en ervaring. 1032 14 Juli 1972 Onze ouders C. P. van der Loo en G. van der Loo-van den Brink herdenken op 14 juli a s. hun 40-jarig huwelijksjubileum. Gaarne stellen wij U in de gelegenheid hen hiermede geluk te wensen op dinsdag 25 juli a s. tussen 7.00-8.30 uur in „De Loods" achter de Geref. kerk. DE KINDEREN Boskoop, juli 1972 Reijerskoop 139. Hiermede betuigen wij onze oprechte dank voor de vele belangstelling die wij mochten ondervinden met ons 60-jarig huwelijksfeest. P. B. Rosbergen-Frijlink Waelestein K 301 Schulpplein 50, R'dam. Ingegaan in de vreugde van zijn Heer mijn lieve zeer zorgzame Man Johannes Viscli in de ouderdom van 71 jaar. E. Visch-van der Mijn Amsterdam, 12 juli 1972. Hertspieghelweg 58 huis. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 17 juli om 12 uur op de begraafplaats "Zorgvlied" aan de Amsteldljk. Vertrek van het P.C.B.-gebouw, Vondelstraat 101, ongeveer 11.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de ontvangkamer van de begraafplaats. Thuis liever geen bezoek. Heden is geheel onverwacht van ons heengegaan naar het Hemels Vaderhuis mijn zeer beminde Vrouw, onze lieve Moeder en Grootmoeder Maria Elizabeth Johanna Kramer- Wildenberg eerder weduwe van de heer C. Rappoldt op de leeftijd van 79 jaar. Lisse: H. W. Kramer Naarden: M. P. Rappoldt J. Rappoldt-Boekhoven Veenendaal: P. J. Rappoldt M. Rappoldt-v. d. Sluis Rotterdam: C. Rappoldt A. C. Rappoldt-Breedveld Apeldoorn: L. M. Rappoldt E. S. Rappoldt-Polderman Haarlem: Thca Kramer en Kleinkinderen Lisse, 13 juli 1972. Marconilaan 33. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum "Vliem", Jacoba van Beierenlaan 4, Sassenheim. De rouwdienst zal plaatsvinden in de zaal bij de Geref. Kerk, Tidemanstraat, Rotterdam, op maan dag 17 juli om 14 uur. Gelegenheid tot condoleren aldaar vanaf 13.30 uur. De bijzetting in het familiegraf is om 15 uur op de Algemene Begraafplaats "Crooswijk", Rotterdam. Liever geen bezoek. Plotseling overleed, op 29-jarige leeftijd mijn lie ve Man Marten Stoffels Trudy Stoffels-ter Steege Psalm 146 Akkrum, 11 juli 1972 Dringelstrjltte 13 Gelegenheid tot condoleren vrijdag 14 juli van 19 tot 20 uur in de „Lantearne" Dringelstrjitte, Akkrum. Zaterdag om 10.30 uur wordt een rouwdienst ge houden in de Ned. Herv. kerk te Akkrum. Daar na vindt de begrafenis plaats op de begraafplaats. Geen toespraken Geen bloemen Plotseling overleed op 29-jarige leeftijd, mijn lie ve Schoonzoon cn onze lieve Zwager Marten Stoffels Akkrum, 11 juli 1972 Apeldoorn: G. ter Steege-Mekkering Groningen: Ger ter Steege Ineke ter Stege-Stam Groningen: Margriet ter Steege Voor ons geheel onverwacht, maar op Gods tijd, is op de leeftijd van 65 jaar van ons heengegaan mijn lieve Man, onze zorgzame Vader, Schoon vader, Grootvader en mijn Broer Dr. Ir. Dirk Willem van Gelder Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Nu voor hem de tijd van ru6ten was aangebroken heeft de Here hem Hemelse rust toegedacht. Roermond: M. van Gelder-van Noort Groesbeek: Ap van Gelder Tinie van Gelder-de Boer Annemarieke en Rosemarijn Oosterbeek: Marijke Klein Nibbelink- van Gelder Henk Klein Nibbelink Maaike - Nynke Ermelo: Ineke Schenkeveld- van Geldér Maarten Schenkeveld Erik en Karin Delft: Piet van Gelder Gonneke van Gelder van der Kuil Leiden: Marianne van Gelder Ermelo: A. van Gelder Roermond. 11 juli 1972. De rouwdienst wordt gehouden zaterdag 15 juli om 13.00 uur, Gereformeerde kerk. Kapellelaan 71, Roermond, waarna de begrafenis zal plaats vinden om 14 00 uur op de begraafplaats „Tussen de Bergen" te Roermond. Gelegenheid tot condoleren om 12.30 uur in de consistorie van de Gereformeerde kerk. Liever geen bezoek Geen bloemen Geen toespraken Na een geloviR gedragen lij den heeft God lot Zich geno men mijn geliefde Man, onze zorgzame Vader cn Grootva der Pieter Ernsting echtgenoot van Claxlns Bontjes In de ouderdom van «7 Jaar. want Hij is onze Vrede Z.-O. Becmster: C. L. Ernstlng-Borsjcs Amsterdam Plet Ger en WH Wapeningen Dick en Elljr Amsterdam Marius. Ingnd en Zeeger Dand Tineke De teraardebestelling aaJ plaatsvinden zaterdag IS Juli as. om 14.30 uur op de Al gemene Begraafplaats ie Mtd- den-Beemster. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebestelling in het HcerenÉtula" te Midden Beemster. INPLAATS VAN KAAKTEN Heden overleed tot ome diepe droefheid, nog vrij onver wacht, mijn lieve zorgzame Vrouw, onze besto Schoon zuster en Tante Clasina Margaretha van der Pot-de Rooy In de ouderdom van bijna 89 Jaar. J G van der Poi en verdere familie Leiden. 11 Juli 1971 Huize ..Groenhoven Witte Rozenstraat 11 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van ..Groen hoven". Witte Rozenstraat 19 Bezoek vrijdagavond van 7 30 8 uur. De begrafenis is bepaald op maandag 17 JuU a.a. om 11 uur op de begraafplaats ..Rhijnhof te Lelden. Heden overleed na een langdurig lijden onze Zuster, Behuwdzuster en Tante Jacoba Margaretha Siindorn weduwe van J. W. Visser op de leeftijd van 79 jaar. K. Diener-Simdorn L. Diener en verdere familie Rotterdam, 9 juli 1972 Nieuwenhoornstraat 28 b. Op verzoek van de overledene heeft de crematie in stilte plaatsgevonden in het crematorium te Westerveld Na een geduldig gedragen ziek zijn nam de Here zacht en kalm tot Zich onze geliefde Zuster, Schoonzuster en Tante Janna lluijser op de leeftijd van bijna 75 jaar. Namens de Familie J. HUUSER Rotterdam. 13 juli 1972 Molièrcweg 560. Corr.adres: Hordijk 39. Rotterdam-26. Rouwbezoek: vrijdagavond na 19.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 15 juli a s. op de „Zuiderbegraafplaats" aan de Slinge 11.30 uur. Vertrek van het woonhuis 11.00 uur. Tot onze diepe droefheid overleed op 9 juli j I mijn lieve Man, onze zorgzame Vader Dingeman Willem van der Wal in de ouderdom van 75 jaar. J. H. van der Wal-van der Velden Soesterberg: H. van der Wal M. van der Wal-te Riele Leiden, 13 juli 1972. Wasstraat 61. Geen bezoek. De begrafenis heeft heden in alle stilte plaats gevonden op dc algemene begraafplaats te Lei derdorp. Dr. W. A. Kaasjager A fwezig tot 6 augustus Hat instituut voor opleiding en werk In de gezondheids zorg, heeft op één van haar afdelingen een vakature ala De organisatorische en medlscfKsekretariaatswerkzaam- heden van deze funktle vereisen een goede vooropleiding en een grote mate van zelfstandigheid. Een sekrelaresse-opleiding en de beheersing van één of meer moderne talen baachouwen wij als een aanbeveling. Soliicitatlee aan de afdeling I Pereoneelazaken _jL_L_ -W nl Piych Ziekenhui» „Vereniging tot Christelijke Verzorging van Qeeelee- en Zenuwzieken" Wolfheze (bij Arnhem) Tel. 08308-241 Tehuis voor zwakbegaafde jongens, uitgaande van "Hef Leger des Hells" te Haarlem, zoekt in verband met verplaatsing van ons tehuis naar Amsterdam-Slotervaart enkele: Uitvoering van het opvoedingswerk, samen 3 kollega's in een groep van ca. 13 jongens. Leeftijd ca. 23 jaar. Prot. Chr. Levensovertuiging. Ervaren krachten genieten de voorkeur. Salarisregeling, overeenkomstig leeftijd, er varing en vooropleiding. Uitvoerige sollicitaties te richten aan de direk- teur, Spaarne 106 te Haarlem.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13