Jlster wacht spanning p marsen Bomaanslag in Tel Aviv op druk busstation Conventie in Miami koude kermis voor veteranen Slag om Kwang Tri duurt voort Generaal vertelt over ruilt je' met Japanner McGovern rie ministers traden in Griekenland Pakistaanse parlement akkoord met Simla Monarchisten Italië voor fusie met neo-fascisten Duitse politie overweldigt kaper Caïro rolde komplotten op UI - buWKWARTET WOENSDAG 12 JULI 1972 Builrnlniid T7 Kil LFAST (Reuter, UPI, AFP) Meer dan 25.000 man soldaten, riniers en politieagenten worden vandaag in Ulster op de been iracht om bloedvergieten op grote schaal tussen katholieken en testanten te voorkomen. Vandaag wordt nl. de jaarlijkse over- iningsmars gehouden door ongeveer 200.000 protestanten, ter her- iking van de overwinning van stadhouder-koning Willem III in )0 op de katholieke koning James II in de slag aan de Boyne. katholieke minderheid in Ulster is jd gebelgd geweest over deze feest- ring, die zij als een groots opgezet- provocatie ervaart. Ditmaal wordt kans op bloedige botsingen des te iter geacht, nu de militante vleu- s van de IRA, het geheime Ierse er de Provisionals hun cam- ne van geweld in grootse stijl Is zondag hebben hervat, waarover er meer Bemadette Devlin al erpe kritiek heeft laten horen. teren werd in Belfast een jongen 1 17 jaar doodgeschoten door het itse leger. Het leger wist nog niet, j! bij een sluipschutter van de IRA of dat hij bij toeval in de vuurlinie terechtgekomen, toen een wachtlo- I van het leger in de katholieke llymurphy-wijk werd besohoten. is de achtste dode sinds de Provi- als zondag het bestand met de - igelsen opzegden en het 421e dodelij- a slachtoffer van drie jaar geweld Ulster. sen razend geworden over het bericht dat de minister voor Ulster, William Whitelaw vorige week geheim overleg met de Provisionals had gevoerd. De para-militaire protestantse organisatie UDA (Ulster Defence Association Verdedigingsorganisatie van Ulster) heeft gewaarschuwd zichzelf in Ulster Offensive Association om te dopen, als de Engelse troepen de IRA niet in bedwang houden. Niettemin vindt men dat de protestanten vrij mild hebben gereageerd op de onthulling over de geheime ontmoeting. Zeis de extremistische dominee Paisley en de voormalige premier van Ulster Brian Faulkner hebben zich gematigd uitge laten. De Engelsen blijven optimis tisch, omdat zij er eigenlijk van over tuigd zijn, dat de Noordierse protes tanten het niet op een burgeroorlog zullen laten aankomen, aangezien dat de beste methode zou zijn om de Noordierse eigen identiteit voorgoed te vernietigen. 1 TEL AVIV, ZERIFIN (Reuter, UPI, AFP, AP) Op de tweede dag van het proces tegen de Japan- ner Kozo Okamoto in het Israëlische legerkamp Zerifin is gisteren in het centrale busstation van Tel Aviv een granaat ontploft, waardoor elf mensen lichte verwondingen opliepen. Het is de eer6tc aanslag in Tel Aviv sinds negen maanden. Mannen van de UDA bezig met barricades in Belfast. Belfast overleed gisteren in een [2j tenhuis de derde van de drie man- n, die met kogelwonden in een - ndende auto waren gevonden. In if idonderry werd gistermiddag een Vervolg van pag. 1 "- itse soldaat door ccn sluipschutter Ddgeschoten, de eerste gedode Brit soldaat sinds zondag. "(azend protestanten in Ulster zijn intus- THENE (AP) Drie Griekse mi- |fi: sters, onder wie het hoofd van de iptionale politie, zijn afgetreden in kennelijke poging een komende 18 ijziging in het kabinet door premier ^Hêorje Papadopoelos te vergemakke- 5i Jkm. In een officiële bekendmaking werd 1 ezegd, dat Papadopoelos het aftreden 88 d goedgekeurd van minister van ?9' derwijs Gerassimos Frangatos, mi- iter van openbare orde, Spyros Vel- nitis, en onder-minister van natio- le economie, George Carter. de bekendmaking werd gezegd, dat drie ministers om 'particuliere re ien' waren afgetreden, ce-premier Stylianos Pattakos heeft !6! delijk de leiding van het ministerie n openbare orde overgenomen, aaronder de politie en de geheime 1? jlitie ressorteren, is inister van cultuur en wetenschap- n Constantine Panagiotakis beheert delijk de portefeuille van onder- 'is, aldus de bekendmaking. partij in staat zal stellen 'onze werke lijke vraagstukken beter aan te pak ken' en dat de conventie niet zal uitlopen op 'een oefening in zelfver nietiging'. Op de tweede dag houdt de Democrati sche conventie zich bezig met het partij-programma en op de derde dag zal de stemming over de presidentsno minatie plaatsvinden. Terwijl de Democratische conventie werd geopend, hebben ongeveer twee duizend betogers zich naar het ge bouw van de conventie begeven en geëist dat 750 arme mensen dienden te worden toegelaten. Na de betoging hebben vijfhonderd jongelui gepro beerd de versperringen buiten het gebouw te doorbreken. Ongeveer tweehonderd agenten kwamen daarop uit de kelder van het gebouw om de bewaking te versterken. De meeste betogers bleven echter binnen 'de ruimte voor het gebouw, die voor demonstraties was gereserveerd. De leider van de betoging, dominee Ralp Ab erna thy werd later tot het gebouw toegelaten. ISLAMABAD (Reuter) De Pakis taanse Nationale Vergadering heeft met grote meerderheid haar goedkeu ring gehecht aan de vorige week door India en Pakistan gesloten vredes overeenkomst. ROME (AFP) De nationale raad van de 'Italiaanse Democratische Par tij van Monarchistische Eenheid' heeft zich uitgesproken voor een fusie met de neofascistische Italiaanse Soci ale Beweging. Deze fusie zal volgens de raad de eerste stap zijn naar unies en een oplossing zijn ter vervanging van de 'marxistische hypotheek, die drukt op de nationale collectiviteit'. MUENCHEN UPI, AP) —De West- duitse politie heeft gisteren een Alge rijn overmeesterd aan boord van een vliegtuig van de Westduitse lucht vaartmaatschappij Lufthansa. De man had gedreigd het toestel op te blazen, als de Lufthansa hem geen 400.000 dollar gaf en een valscherm, met een gebruiksaanwijzing in het Frans of Italiaans, hoe hij uit het vliegtuig moest springen. Het incident gebeur de op de vlucht van Bonn naar Muen- chen. De gezagvoerder had evenwel de politie gewaarschuwd, die klaar stond, toen het vliegtuig op het Muenchense vliegveld Riem landde. Op wens van de kaper verlieten alle passagiers het toestel. Daarna stapten politiemannen in en grepen de man. Een zak met springstoffen, die hij naar zijn zeggen bij zich had, werd niet op hem aange troffen. CAIRO (AFP) Het hoofd van de Egyptische inlichtingendienst, gene raal Ahmed Ismail, heeft gisteren be kendgemaakt dat zijn dienst de laatste tijd een aantal komplotten en spiona- ge-netten heeft opgerold. Hij sprak met name over 'materiële en morele sabotage' en de arrestatie van 'agen ten van de vijand'. Een aantal zaken is al behandeld door de bevoegde rechtbanken en het onderzoek in an dere gevallen duurt voort. Generaal Ismaiil wilde uit veiligheids overwegingen en met het oog op de huidige politieke omstandigheden niet in bijzonderheden treden. Te gelege ner tijd zouden nadere mededelingen worden gedaan. Vervolgens ging hij uitvoerig in op de psychologische oorlog die tegen Egypte wordt gevoerd om het moreel van de bevolking te ondermijnen. In het bijzonder sprak hij over de activi teit van de propagandadiensten van Israël, de Verenigde Staten, verschil lende landen die Egypte vijandig ge zind zijn, en andere staten die voor hun diensten betaald worden. De vijand rekent op de armen van geest, de naïevelingen en de vijandige elementen om inlichtingen over Egyp te te verkrijgen. De psychologische oorlogvoering tegen Egypte vormt een onderdeel van een verschrikkelijk plan, dat ook pogingen omvat om systematisch Egyptenaren en Arabie ren in het buitenland te recruteren. De politie is er zeker van, dat de granaat geplaatst werd door Palestijn se commando's. Onmiddellijk na de ontploffing probeerden de woedende mensen de aanwezige Arabieren te grijpen en te lynchen. Aanwezige sol daten en politie beschermden hen, door als een ring rondom hen te gaan staan. Ongeveer 300 Arabieren werden in de omtrek opgepakt en naar poli tiebureaus gebracht. Ze werden na enkele uren weer vrijgelaten op twin tig tot dertig na, die voor een verder verhoor werden vastgehouden. Vol gens de politie is het haast een won der, dat de gevolgen zo licht waren, aangezien het centrale busstation zo ongeveer de drukste plaats van Israël is. Vandaar vertrekken voortdurend bussen naar alle streken in het hele land. Israëlische functionarissen had den eerder al de vrees uitgesproken, dat de Palestijnse commando's op nieuw in openbare gelegenheden bom men zouden trachten te plaatsen, nu hun activiteiten vanuit Libanon be perkt geworden zijn. Vorige week ont plofte een bom in het centrale bussta tion van Netanya, waarbij alleen de commando die hem had geplaatst ge wond werd. Tijdens het proces tegen Okamoto. die terecht staat vanwege zijn aandeel in de bloedige aanslag van 30 mei op de luchthaven Lod, heeft generaal-majoor Rehavam Zeevi, de commandant van centraal Israël, toegegeven dat hij met de beklaagde 'een ruiltje' had gepleegd. Als Okamoto alles wat hij van de aanslag wist, schriftelijk zou bekennen, zou de generaal hem een pistool met één kogel erin toespelen om daarmee zelfmoord te plegen. Zeevi legde zijn verklaring af, nadat Okamoto's advocaat Kritzman de schriftelijke bekentenis van de be klaagde als ongeldig van de Hand had gewezen, omdat deze niet uit eigen vrije wil was verkregen, maar door het doen van beloften. Zeevi vertelde, dat hij na het bloed bad bepaalde gegevens wilde hebben, aangezien hij toen nog niet wist of alle leden van het zelfmoordcomman do, dat het bloedbad had aangericht omgekomen of gevangen genomen wa ren. 'Na zes uur van vermoeiend on dervragen, wisten wij nog steeds niet of Okamoto kon spreken. Onze bedoe ling was inlichtingen te verkrijgen, die van onmiddellijk belang waren. De beklaagde deed zijn mond niet open. Het enige wat hij deed, was met zijn hoofd te knikken.' Zeevi zei op een vraag van de verdediger, dat hij er geen ogenblik aan had gedacht de overeenkomst te houden. Het ging hem er op dat ogenblik alleen maar om mensenlevens te redden, hoe dan ook. De Japanse tolk Tomo Ishida, die bij de ondervraging aanwezig was, getuig de gisteren dat Zeevi aan de beklaag de gevraagd had: 'Wat wilt u dat er met u gedaan wordt? Slapen, eten. drinken? We kunnen iets voor u bestellen.' Daarop had Okamoto op een briefje geschreven: 'Ik wil zelf moord plegen. Ik wil naar buiten gebracht en gedood worden. Ik wil doodgeschoten worden.' De verdachte had juist de lijken gezien van zijn twee mede-terroristen, die op het vliegveld waren omgekomen. Hij had niets gezegd, maar was in tranen uitgebarsten. Later schreef hij al dus nog steeds de tolk toen hem gevraagd werd, waarom hij gehuild had op een briefje: 'Omdat ik mijn plicht heb verzaakt zelfmoord te ple gen. Ik wil geëxecuteerd worden.' Op dat ogenblik liet Zeevi zijn pistool zien en deed hem het voorstel. De generaal zelf verklaarde, dat op dat ogenblik de Japanner voor het eerst begon te glimlachen. Er werd een overeenkomst opgesteld, waarbij Okamoto. die zich op dat ogenblik nog als Daiaka Namba voordeed, zich verplichtte niets dan de waarheid te zeggen en alles wat hij wist mede te delen. In ruil daarvoor zou hij dan een pistool krijgen met een kogel erin om zichzelf en niemand anders te doden. Maar toen de Japanner niet loskwam, aldus Zeevi, had hij de afspraak weer Ingetrokken. De man vertelde niet eens, hoe hij in werke lijkheid heette. Het idee van het pis tool had als een toverstaf gewerkt, aldus Zeevi, die herhaaldelijk in een scherpe woordenwisseling met de ad vocaat kwam en tenslotte van de rechtbank een berisping kreeg. De rechtbank heeft in de middag beslist dat Okamoto voorlopig geen psychiatrisch onderzoek zal krijgen, waarom een advocaat had gevraagd, Het verzoek werd verworpen op grond van de Israëlische wet. die zegt dat 'krankzinnigheid bewezen moet wor den' en dat een beklaagde gezond is, tenzij het tegendeel wordt bewezen. Tot dusver was het bewijs van zijn krankzinnigheid niet geleverd, waar door de rechtbank niet kon aannemen dat hij gcestesgestoord was. Niettemin bepaalde de rechtbank dat Kritzman later opnieuw een onderzoek naar de geestesvermogens van Okamoto kon vragen, als de verdediging aan het woord was. Okamoto zelf zei, toen hem door het hof gevraagd werd hoe zijn geestelijke gezondheid was: 'Gees telijk ben ik een normaal mens. Er is niets met me aan de hand en ik wil niet aan een psychiatrisch onderzoek worden onderworpen.' Een psychiater, die door de rechtbank was uitgeno digd getuigenis af te leggen, zei dat het 'zeer moeilijk' zou zijn om een onderzoek naar Okamoto's geestelijke gezondheid in te stellen, als de man zelf daarin niet meewerkte. Het zou minstens twee veken duren, maar het kon wel gedaan worden terwijl het proces aan de gang was. SAIGON (Reuter, UPI, AP) Naar schatting 4500 Zuidvietna- mese mariniers hebben gisteren een aanval ingezet op de stad Kwang Tri in liet noorden van Zuid-Vietnam. De stad, die in han den is van de noordelijken wordt van drie zijden aangevallen. Eer dere pogingen van de Zuidvietnamezen om de stad, die sinds 1 mei door de Noordvietnamezen wordt beheersd, weer in banden te krijgen, mislukten. De Zuidvietnamezen werden meren deels aangevoerd met helikopters van de Amerikaanse marine. Verder kre gen ze uitvoerige vuursteun van de Amerikaanse marine en luchtmacht. Zevenenvijftig Amerikaanse B-52 bom menwerpers hebben de afgelopen 24 uur ongeveer 1425 ton bommen afge worpen op de provincie Kwang Tri. Eenentwintig van deze grote vliegtui gen vielen de stad Kwang Tri aan om het offensief van de Zuidvietnamese troepen te steunen. Volgens militaire kringen in Saigon neemt het Noordvietnamese verzet te gen de opmars van de regeringstroe pen rond Kwang Tri toe, maar heb ben de Noordvietnamezen nog niet voldoende kracht om de Zuidvietna mezen terug te drijven. Le Doec Tho, de speciale raadsman van de Noordvietnamese delegatie bij de vredesbesprekingen in Parijs, is vanuit Hanoi naar de Franse hoofd stad vertrokken. Hij zal er 'zijn werk zaamheden voor de conferentie voort zetten.' zo heet het Maandag al was Xoean Thoej, de Noordvietnamese de legatieleider, in Parijs teruggekeerd om zich voor te bereiden op de her vatting van de onderhandelingen met de Amerikanen en de Zuidvietname zen, die vandaag zullen beginnen. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken. William Rogers, heeft gisteren in Rome verklaard, dat een poging van het Vaticaan om een uit wisseling van krijgsgevangenen in Vietnam te bewerkstelligen is mis lukt. Het Vaticaan heeft direct en indirect verscheidene pogingen ge daan ten behoeve van een uitwisse ling, doch tot dusver zonder succes, zei minister Rogers, die gisteren een onderhoud van een uur met paus Paulus had. Rogers heeft de paus ruim een jaar geleden gevraagd zijn invloed aan te wenden ter verbetering van de levens omstandigheden van de Amerikaanse krijgsgevangenen in Vietnam en te onderzoeken of er enige kans op hun vrijlating bestond. Tijdens het onder houd van gisteren heeft minister Ro gers de paus op de hoogte gesteld van de resultaten van de bezoeken die president Nixon onlangs aan Peking en Moskou bracht. Met zijn audiëntie bij de paus besloot Rogers een bezoek van twee dagen aan Rome, waar hij voorts besprekingen met Italiaanse re geringsfunctionarissen voerde. HcGoverns legioen wil geen compromis met partijbonzen »r Jelte Rep lit is het idiootste wat ik ooit heb gezien', brieste George Meany, de eider van de machtige Amerikaanse vakbond AFL-CIO, toen hij in liami aankwam voor de Democratische partijconventie. Voor oude olitieke rotten is deze conventie inderdaad idioot, want ze mani- esteert een van de grootste omwentelingen in de 140-jarige geschie- enis van de Democratische partij. De voorzittershamer van Thomas efferson de grondlegger van de partij, was er nog wel, maar de tra- 'Doodsbang' itionele strohoeden van de dikke, sigarenrokende afgevaardigden, die vroeger de zaal beheersten, zijn veruit in de minderheid. 'it zijn niet meer de partijbonzen, [laar jongeren, vrouwen en zwarten ie de dienst uitmaken op de conven- 'e-vloer. Zelfs het pafferige gezicht Richard Dalev, de autoritaire bur- leester van Chicago en één van de 'oofdrolspelers in de dramatische «nventie van vier jaar geleden, ont weekt. De paar leden van de oude arde, die wel terugkeerden naar deze onventie, moeten zich voelen als on- enode gasten op een feest, dat zij °or een begrafenis houden. Zij boe ten voor het feit dat zij de radicale, ieuwe trend in Amerika niet hebben nderkend. Zij meenden dat zij vier ttr geleden met succes de opstand de 'kinderen', die opmarcheerden diter Eugene McCarthy, hadden on- wdrukt en dat hun machtspositie "aangetast was gebleven. cGovern ^aar George McGovern had de nieu we stemming in het land beter begre- P*n. Hij maakte zich meester van de Jeranderingsdrang van de jongeren en de partij gaan bevrijden van 'een «el gevestigde politici'. Zijn jonge aanhangers overspoelden iedere partij- tergadering in het land, die aan de conventie vooraf ging, en maakten zich meester van de macht. Tijdens de voorverkiezingen trok het jeugdige le gioen van huis tot huis om voor McGovern te pleiten. De putsch slaag de. Van de ruim 3.000 gedelegeerden, die in het stomende Miami zijn sa mengestroomd, woont 86 procent voor het eerst een conventie bij (in Chica go was dat 55 pet), is 22 pet beneden de 30 jaar (Chicago 4 pet), stemt 20 pet dit jaar voor het eerst, is 36 pet vrouwelijk (Chicago 13 pet) en is 15 pet zwart (Chicago 5,5 pet). Uit de stemmingen op de eerste dag van de conventie is wel gebleken, dat zij geen enkel compromis wensen met de oude partij-garde en dat zij nog liever de partij willen vernietigen dan toe te geven. Eenzelfde stemming heeft zich meester gemaakt van de ouderen eensgezind verbonden in een informele, maar fanatieke anti- McGovern-coalitie. Deze samenzwering tegen de koploper is gisteren op de ronventievloer smadelijk verslagen door de nieuwe lichting, die mis schien wel te lang op inspraak heeft gewacht om zich in dit uur van overwinning te bekommeren over de gevolgen van 'naar onverzoenlijkheid. Het gevaar dat het Goldwater-debacle van 1964 zich gaat herhalen, maar nu ten gunste van de Republikeinen, is niet denkbeeldig. Goldwater slaagde er wel in de conventie naar zijn hand te zetten, maar weigerde ieder com promis en dreef zijn partij naar een vernietigende nederlaag op de verkie zingsdag. Met deze wetenschap verschenen aan de vooravond van de conventie McGo- verns tegenstanders voor de tv-came- ra's. Senator Henry Jackson verklaar de dat 'beroepspolitici en doodgewone Democraten' het erover eens zijn McGovern Nixon niet kan verslaan, ja, dat een McGovern-kandidatuur een ramp zal betekenen voor de gehele Democratische kieslijst. 'Als drie De mocraten elkaar tegenkomen, praten zij over het verliezen van de meerder heid in het Huis van Afgevaardigden en de Senaat. Waar je hier op de conventie ook een groep mensen te genkomt. ze zijn allemaal doodsbang. De vakbonden en de meerderheid van de politieke leiders zullen hem zeker niet ondersteunen'. De anderen deel den dit pessimisme. Zij vreesden allen dat de Democraten niet alleen de presi dentsverkiezingen zullen verliezen, maar ook de strijd om talrijke plaat selijke functies. Zij zagen een kreupe le partij, die haar positie van meer derheidspartij zal moeten opgeven. McGovern zelf zag dat niet zo zitten. Volgens de berekeningen van zijn staf is hij niet ver verwijderd van een overwinning in november en boven dien. wie wilde de senator aan het begin van de voorverkiezingen een kans geven op de partij-nominatie? In hetzelfde tv-programma, waarin zijn tegenstanders hun gal over hem spuw den, wees McGovern er terecht op dat hij 'de beste en breedste organisatie' uit de Amerikaanse politiek heeft. 'Deze organisatie zal ten dienste staan van iedere kandidaat die in 1972 strijdt voor posities van de plaatse lijks rechtbank tot aan het Congres en het Witte Huis. Ik geloof dat vele mensen die nu vrezen voor mijn kan didatuur, haar zullen prijzen wanneer ze haar invloed zullen merken'. Deze bijna wetenschappelijk geleide organi satie met aan de bodem duizenden enthousiaste jeugdige vrijwilligers is de grondslag van McGoverns onver wachte successen. Illinois Dat het McGovern-legioen geen enkel compromis schijnt te willen met de rest van de partij, heeft de pessimisti sche ouderen ook nog eens geschokt en verbitterd. Het uitstoten van par tijbons Richard Daley ging gepaard met luid hoerageroep, waaruit niet kon worden afgeleid dat de McGovern- gedelegeerden zich ervan bewust wa ren dat ze met Daley ook de kansen op een zege in Illinois, straks in november, weggooiden. Illinois, waar Daley's partijmachine nog altijd heer en meester is. staat bekend als een sleutelstaat, die verantwoordelijk was voor de zege van John Kennedy in 1960 en mede-verantwoordelijk voor Vreugde onder de afgevaardigden uit California, toen de con ventie besloot alle 271 afgevaardigden uit die staat aan George McGovern toe te wijzen. Rechts Willie Brown, die in een emotioneel betoog voor toelating van de delegatie had gepleit. het verlies van Humphrey in 1968. Illinois heeft de afgelopen 56 jaar steeds de winnende kandidaat gekozen en tijdens de laatste zes verkiezingen deed het dat ook met percentages, die slechts een geringe afwijking vertoon den met het landelijke gemiddelde. De aanhangers van McGovern mogen hem bewonderen om zijn integriteit, zijn eerlijkheid, zijn recht-door-zee- mcntaliteit. maar McGovern zelf is te lang en te veel politicus om geen compromissen te willen. Zijn moei lijkheid is echter dat hij met compro missen kan verliezen, wat hij aan de andere kant probeert te winnen. Voor velen zal hij zijn aantrekkingskracht kwijt raken als hij net als iedere andere politicus water in zijn klare wijn wil doen. De compromissen, die hij aan de vooravond van de conven tie heeft gesloten, zijn daarom zo voorzichtig, dat bijna niemand er een wezenlijke verandering inziet Slap aftreksel Toch is het ontwerp-partijprogramma. waarmee de conventie zich op haar tweede vergadering heeft beziggehou den. slechts een slap aftreksel van McGoverns ideeën. Hoewel de McGo- vernmensen de voorbereidende verga deringen numeriek beheersten, werd een programma opgesteld, dat de par tij in grote meerderheid zal kunnen steunen. McGoverns controversiële voorstellen op het gebied van defensie, belastingen en sociale bijstand komen in het ontwerp niet voor. De enige ferme uitspraken betreffen een on middellijke en totale terugtrekking uit Vietnam en een vermindering van de Amerikaanse troepen in Europa, hoewel in het midden gelaten wordt om hoeveel man het gaat Tijdens een reis door het zuiden waar het verzet tegen McGovern het fanatiekst is. heeft de kandidaat zelfs een wijziging van zijn plan om iedere Amerikaan jaarlijks 1000 dollar tc schenken be loofd. omdat het: te gecompliceerd cn te moeilijk was voor het publiek'. Toch heeft dit alles de ongerustheid bij de oude partijgarde over een cata strofale november niet kunnen wegne men. Maar de basis voor de uitslag in november wordt deze dagen in Miami gelegd. McGovern moet op de conven tie niet alleen de nominatie winnen, maar ook vele vrienden uit de kring van zijn tegenstanders. En dat is een zeer moeilijke opgave.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11