Onderwereldfiguren maakten Leiden en omgeving onveilig Geen fluor in water van de Rijnstreek Hoger krediet voor de kerktoren van Benthuizen Leidenaar zet plein op stelten 1 Agenda voor Leiden Burgemeester gast op foto-expositie fy De Raad sprint naar Katwijkse schaaktitel Verblinding geen excuus Verkeer Valkenburg aan banden? Marktberichten HET KARPEHENHUIS Botsing in Alphen Voorkeur voor streekgewest Meisje gewond Plaatdebuut van Leen Schippers Ard Schenk start derde strandloop Burgerlijke stand TROUW/KWARTET WOENSDAG S JULI 1972 Regio I I TR' Diefstallen, flessetrekkerij en schietpartij ADVERTENTIE (Van onze rechtbankverslaggever) LEIDEN Leiden en omgeving, een werkterrein dat zich uitstrekte van Katwijk en Noordwijk tot Bodegraven en Alphen aan de Rijn, werd vorig Jaar onveihg gemaakt door een groep jongelieden die onder aanvoering van een Leidse sportschoolhouder, Leo van L., opereerden. De sportschool houder zou een waar schrikbewind hebben uitgeoefend on der zijn inbrekende- stelende- en op lichtende medewerkers, welke situatie reeds heeft geleid tot een schietpartij, speciaal tegen Leo, die als een figuur uit de Leidse onderwereld werd ge kenschetst Die schietpartij is mede de aanleiding geweest, dat hel complot werd ont maskerd. als gev*\- waarvan momen teel veertien jongelieden uit Ledden en omgeving in het huis van be a- ring verbljven. Geleidelijk komen een aantal van hen voor de Haagse rechtbank en dinsdag waren dat vijf verdachten. Dat betrof een 24-jarige losarbeider, een 25-jarige ijzervlechter, een 33- Jarige straatmaker en diens 18-jarige en 19-jarige collega, allen uit Leiden. De Officier van justitie had voor allen slechts een greep gedaan uit hun misdadige praktijken hoewel de pn cessenverbaal 115 bladzijden be slaan. Er was een grote variatie in de activi teiten. Zo had de losarbeider zich vooral ook beziggehouden met stelen van auto's, die echter meer voor allerlei 'plezier- ritten* werden benut, maar ook om In genoemd operatiegebied te opereren en de buit te vervoeren. Deze verdachte had bij zulk een nach telijke tocht in Katwijk de politie achter zich aan gekregen, waarbij een woeste en uiterst gevaarlijke rit plaatsvond, die op de Zeeweg eindig de, toen de politie hem kon arreste ren. Verdachte bleek sterk onder Invloed KATWIJK In de onderlinge com petitie van de schaakclub Katwijk werd één dezer dagen het laatste schaakkruit verschoten. De kampi- oensgroep van zes man moest zich door een taaie dubbelrondige competi tie heen worstelen. Binnendijk diende zich als de grote kandidaat aan door van meet aan de kop te nemen. Hij versloeg o.a. concurrent De Raad. Naar mate de strijd vorderde, bleek al spoedig dat De Raad toch nog kansen had. Zijn eindsprint was met 4.5 punt uit de laatste vijf partijen zo impone rend dat Binnendijk het volledig liet afweten. De Raad won achtereenvol gens van Binnendijk en Haasnoot, terwijl Binnendijk tegen Haasnoot geen voet aan de grond kreeg. De titelhouder van 1971, Michiel van der Plas, eindigde in de grijze midden moot dankzij enige verknoeide winst- stellingen. De eindstand aan de kop in de kampi- oensgroep luidt: 1 en kampioen van Katwijk J. C. de Raad 7 punten uit 10 parijen; 2 W. G. Binnendijk 6,5; en 3 G. L. Haasnoot 5,5. Het komende seizoen zal Katwijk met drie tientallen en een zestal aan de start van de LSB-competitie verschij nen. Een verheugend feit was de promotie van het eerste team naar de eerste klasse va nde LSB. Toch moet men een ledenbestand van 65 met gemak vier tientallen geformeerd kunnen worden. Het is daarom te hopen dat na de open kampioenschap vrees voor clubschaak overwonnen ladoiajp op sjaqaqossinq oSiuo uod zulle nhebben, zodat alsnog een vier- p8ipjBBAe8je aP JEBU móm »P kan worden. RIJNSTREEK De fluoridering van drinkwater ts wat de Rijnstreek be treft van de baan Van de tien bij het waterleidingbedrijf aangesloten ge meenten stemden vier voor en zet tegen fluoridering. Het algemeen be stuur van het waterleidingbedrijf meende dan ook tijdens de maandag gehouden jaarvergadering dat nu eerst de regering moet beslissen of het drinkwater al of niet gefluori deerd wordt. Men was tevreden over de tot nu toe behaalde resultaten met de proefin stallatie om het water te ontharden Als het zo doorgaat is men van plan zo'n Installatie aap te schaffen. De VALKENBURG In Valkenburg Zuid-Holland ia een milieuwerkgroep bezig die de snelheid door de kom beperkt wil zien tot dertig kilometer. In een later stadium wil deze het verkeer geheel uit de kom bannen. Vorige week werden enkele 50-kilome- terborden beplakt met het cijfer 30. waaronder de vermelding dat Valken burg een woonplaats is Er waren zowaar automobilisten die voorzichti ger de kom van het dorp passeerden. De borden staan nu maar weer op 50. De werkgroep vindt de hoofdweg door het dorp niet zonder gevaar. Hij loopt vlak langs woningen en 'kan zo een gevaar voor de betrokken bewoners vormen. Voor het ogenblik wordt ge pleit voor een herbestrating die het verkeer verhindert met te hoge snel heid te rijden. vergadering stelde een krediet be schikbaar voor werkzaamheden aan de Middenweg in Roelof arendsveen: 22.000. KATWIJK AAN ZEE Haringafslag dinsdag 4 Juli. VL 90. 16* kantjes De prijzen groot 171-179. klein 255 265. kleln-kleln 119-154 NIEUWE LEIDSE MARKTBERICHTEN ROELOFARENOSVEEN Bloemenveiling 1 Juli Sim Rove, Rood. Wil, Keefer. Allee. Arthur. O. J Sim. Shocking 9-1. Carnaval 1-24. Charmeur 27-14. Lena 11-17. Le Rêve 19-20. Roten Gamette. Carol, Zorlna 4-7. Sonore Motrea. Nordia. Carina. Faberge 7- 11. Baccara 19-11. Sonla 13-21. Belinda 10-17. aria 17-24. Esther Ofarlm 10-17. Lelies 15- 27. AKtroemeru 5 26, Ceniauria 14-26. Violie ren 5-13 p st TroaanJer» 85 l 40. rreeala 40- 1 20. Chryeanten-Jaarrond 1 20-1.60. Esther Read 12-50 Wlrrals Supreme 45-90. Gtadlole- no 1 20-1 75. Colvlllefs 70-2 65, Brodea 19-52. Liairls 95-1 70, Campanula 32-58, Irissen 1.50- 2. Dulxendschoor 10-30, Scabloia 1.10 per bos KATWIJK AAN DEN RIJN Jroenlevellng dinsdag 4 Juli, vraspeen A 1. 10.20-11 60. A 2 7 30-10 70. B 1 10 40-13 1*. «plUkool 12-20. bospeen I, 9-/—en. en?-67. radijs 16. krulpeterselle 4J-50. sla 7-14. saldarlj t-U. andijvie 20-24. tuinbonen 25-29. bloemkool 9 per bik 1. 61-96. 2. 26-54 9 per bak 1. «3-92. 2 19 29. 10 per bak 1. 29. 2 II 12 per bak 1 32 pootuien 19 46 spercibonen 360. snijbo nen 100-190. peterselie 52-61. kroten 700-720. bonenkniK 16 Aanvoer was peen 49 094 kg. BESOMMINGEN UNUIDEN 1JMLIDEN Per 1 kg in guldens: Tarbot 9.21-9.11. grote long 9.74-9.01: grootmiddel tong *.75-9.92. klclnmtddel long 9.S2-7.29; long I 9.92-9.73: tong II *.61-9.09. xalm 7.94 6.** Per stuk in guldens haal 244-4* Per 50 kg in guldens schelvis 3 54-49: wijting 70-33 schol 1. 2 en 3 106-S1; schol 4 *1-70: kabeljauw 1 en 2 136: kabeljauw 3 135-91; kabeljauw 4 109 *7; kabeljauw 5 94-S4; kool- vis t 33. tarbot 349-129: griet 199-120; heek 1. 2 en 3 15? makreel i en 2 95-22,50; haring 1 en I 41,20 34.00 rode poon l. 2 en 3 S3, bot 9.50 inktvis 125.00; horsmakreel 39.00. Als het om een goed betaalbaar kamerbreed tapijt of klassiek kwaliteitsmeubel gaat moet u eens gaan Informeren bij Dealer van alle bekende merktapljten. uit voorraad leverbaar, o.a. DESSO. K.V.T, VENETA, HA TE.MA, enz Dealer van kwaliteitsmeubelen Koekoek. Raanhuls, Rego. Sprei. Maasland. Moh. iongh. Anker. Reeds meer dan 40 jaar uw woninginrichter. KLASSIEKE KWALITEITSMEUBELEN DEALER VAN ELK BEKEND KAMERBREEDTAPLfT LEDEN HERENSINGEL 10 1112.TEL 26003 RUNS8URG, OEGSTGEESTCRWTG 46.TB.0T718-168O van drank te verteren. Inbraken in winkels, fabrieken en kantoren leverden wisselende buit op. Geraamd wordt, dat de bende voor een waarde aan geld en goederen tussen de 150.000 en 200.000 heeft gestolen. Tal van winkeliers werden ook de dupe, doordat kleurentelevisie- toestellen werden gekocht, zonder dat betaling volgde. Ook winkeliers in de Rijnstreek zijn hiervan het slachtoffer geworden. Dat soort van 'flessetrekkerij' ging al heel simpel en toch geraffineerd in zijn werk. Bij beurten gingen ver dachten in een winkel een tv. toestel 'kopen'. Dan lieten zij dat rustig aan een bepaald adres afleveren, waarbij werd toegezegd, dat de volgende dag zou worden betaald. Dat gebeurde uiteraard niet en wan neer dan na een paar dagen de winke lier zich aan het adres vervoegde, werd met de grootste verwondering door complotlieden meegedeeld, dat die 'smerige' vriend er plotseling met het toestel vandoor was gegaan. Maar intussen was het toestel tegen een zacht prijsje van óe hand gedaan. 'Hetgeen dus straks allemaal helers op zal leveren', constateerde de presi dent van de rechtbank Voor verscheidene verdachten gold. dat zij gebrek aan geld hadden. Het bleek echter, dat sommigen van hen, zoals de loswericman, bij een koppel baas hadden gewerkt met lonen tegen de 500 'schoon'. Toen er geen werk was, weigerden de verdachten tegen een lager loon t-i werken, doch gingen wel om steunuit kering, hetgeen echter op den duur werd geweigerd, omdat verdachten geen aangeboden werk wensten te accepteren. Vrijwel aUe verdachten zijn reeds eer der met de justitie in aanraking ge weest. De Officier van justitie, mr. R. J. Beer. noemde de :portschool van ver dachte Leo, die later terecht zal staan, een 'oase voor misdadigers'. Ook een café in de J. Vossensteeg waa een pleisterplaats voor deze lieden. Weliswaar beklagen nu vrijwel alle verdachten zich over de angst die zij voor Leo hadden, doch anderzijds hebben zij lange tijd zich op het pad van de misdaad bezig gehouden. Er kan worden aangenomen, dat in derdaad Leo vanwege zijn kracht door karate, een waar schrikbewind in de Leidse onderwereld uitoefende en hij behalve sportlessen, ook inöraaklessen gaf. 'Ik begrijp die sufferds van winkeliers niet, dat ?ij zo gemakkelijk kostbare t.v.-toestellen meegeven', had een ver dachte geconstateerd en ook de Offi cier verwonderde zich over die ge vaarlijke handelwijze, hoewel in deze tijd. nu het zo slecht gaat met de middenstand, men maar al te graag een toestel wil verkopen, niet weten de, met welke g"»volgen. 'Er zijn al zoveel zaken en zoveel dossiers, dat aantal wordt nog steeds groter, zodat ik er nu en dan zelf in verdwaal', a'dus de Officier. ALPHEN Gistermiddag omstreeks half 1 had op het kruispunt Ambon- straat-Willemstraat een botsing plaats tussen een bromfiets en een personen auto. doordat de bromfietser de doorgang niet vrij liet. Met verwon dingen aan zijn hoofd, schouders en benen moest de bromfietser naar een ziekenhuis worden gebracht TER AAR B en W. ran Ter Aar voelen niet veel voor een stadsgewest met ver reikende taken en bevoegdhe den Het college is bang dat de ge richtheid op het behoud van de agra rische doelstelling in een strak ver band met één snel groeiende stedelij ke kern moeilijk zal zijn te bewaren. Niettemin wordt elke vorm van een gewest niet afgewezen. 'Onze gemeen te wil geen eiland zijn in de Neder landse leefgemeenschap', aldus B. en W. De situatie kan huns inziens aan duidelijkheid en effectiviteit winnen indien de thans bestaande overleg- en samenwerkingsverbanden in één orga nisatorisch verband (een z.g. 'licht gewest') worden samengebracht. De door de gemeenten aan het gewest over te dragen taken en bevoegdhe den moeten vervolgens duidelijk wor den afgebakend. Het toekomstige gewest zou wat Ter Aar betreft de tien in het overlegor gaan noord-oostelijk Zuid-Holland par ticiperende gemeenten moeten omvat ten. uit te breiden met Alkemade, Boskoop en Bodegraven. Het college hecht geen geloof aan het succes van een bij de wet (van boven af) opgelegde gewestvorming. Zonder de grondslag van het noodzakelijke vertrouwen zal gewestvorming tot mislukking gedoemd zijn. zo meent het college. De gemeenteraad krijgt donderdaga vond deze kwestie voorgelegd, tenein de tot een standpuntbepaling hierom- trent te komen ALPHEN Om 4 uur gistermiddag raakte een 17-jarig meisje uit Aarlan derveen in Avifauna met haar rechter voet bekneld in een botsauto. Zij liep vleeswonden op en werd later door dokter Pilon behandeld, die een aan tal snljwonden moest hechten. Het meisje kon naar haar eigen woning worden gebracht KATWIJK AAN ZEE Hooj laag water donderdag 6 JuH: hou ter 10.21 en 22.54 uur. laag water n 18.36 uur. NOORDWIJK Na flink wat te hebben gedronken, kreeg een 22-jarige kassenbouwer uit Leiden onenigheid met zijn Noordwijkse schoonvader. Hierbij wond hij zich zo op, dat een zwager hem meenam naar het Vuurto renplein om wat te kalmeren. Dit had echter een averechtse uitwerking, want toen de Leidenaar meende door enkele jongens te worden uitgelachen, raakte hij door het dolle heen. Met een knuppel zwaaiend, raakte hij een jongen aan het hoofd en een andere knaap werd door de kassen bouwer prompt in het bassin van Janus gedeponeerd. Vervolgens maak te hij ruzie met een derde jongeman, die hij met een broekriem aftuigde. Het Vuurtorenplein-publiek keerde zich toen tegen hem en het zou met de wildeman slecht zijn afgelopen als de politie niet tussenbeide was geko men. De recherche maakte proces verbaal op. Een 25-jarige Haagse kelner, die te Noordwijk in een bar werkzaam was, maakte van de gelegenheid gebruik BOLLENSTREEK Van het orgel spel van Leen Schippers te Nieuw- Vennep is een grammofoonplaat ge maakt, waarop hij het fraaie Witte- orgel in de Waalse kerk te Delft bespeelt. Leen Schippers werd in 1937 geboren. Zijn ondergrond kennis kreeg hij van de heer A. B. Balkenen de te Lisse. Bij Wim van der Panne te Voorburg studeerde hij ruim tien jaar. Lessen in muziektheorie kreeg Schippers van Paul Christiaan van Westering. Op zijn nieuwe plaat staan koraalbe werkingen van psalmen en gezangen. Deze zijn deels ook in druk versche nen bij de muziek-uitgeverij J. C. Willemsen te Amersfoort LEIDEN Voor de kantonrechter te Leiden stond een Haagse chauffeur terecht die enige tijd geleden in Oegstgeest een botsing had veroor zaakt doordat hij geen voorrang ver leende. De chauffeur voerde aan, dat hij door een laagstaande zon werd verblind en de auto daardoor te laat zag. Op de kantonrechter maakte deze verontschuldiging evenwel geen in druk. Verblinding is in dergelijke gevallen geen excuus, zei hij. De offi cier voegde er nog aan toe, dat bij laag staande zon een chauffeur bijzon der voorzichtig moet rijden. De chauf feur werd een geldboete opgelegd met een waarschuwing, gezien eerdere ver oordelingen, dat een volgend keer ook zijn rijbewijs in het geding zal wor den gebracht. om van een kamergenoot een porte feuille te stelen. De man, die een brutale houding aannam, ontkende aanvankelijk en trachtte de recher cheurs op slinkse wijze te misleiden. Hij viel echter door de mand toen de politiemannen op een caféterras zijn colbertjasje terugvonden. In een der zakken bevond zich de ontvreemde portefeuille. Twee jongelui, 24 jaar oud en afkomstig uit Hoogmade en Woubrug- ge, kregen het letterlijk aan de stok met de portier van een Noordwijkse dancing, toen zij met stenen naar het terras gooiden. De portier ging achter de stenensmij- ters aan, waarop zij een dreigende houding aannamen en één van hen de man van achteren aanviel. De man verweerde zich met een stok en daar bij liepen beiden flinke klappen op. Zij werden voor behandeling naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. De politie te Bloemendaal arres teerde een groepje Duitse jongelui, waaronder een meisje, die zich o.m. te Vogelenzang aan diefstallen had schuldig gemaakt. Zij bleken in het bezit van twee bromfietsen, die in Noordwijk waren gestolen. De werkzaamheden aan het politie bureau maken het noodzakelijk voor de informatie naar gevonden voorwer pen vaste tijden te bepalen. Om te vragen of verloren goederen eventueel als gevonden zijn aangegeven, kan men voortaan alleen terecht op maan dag tot en met vrijdag en wel van 8 uur voorin, tot 8 uur nam. aan het NOORDWIJK Donderdag 6 juli zal Ard Schenk het startschot geven voor de derde zomeravondprestatiestrand- loop, georganiseerd door de Noord wijkse volleybalvereniging DIO. Men kan op verschillende manieren de vier of aoht kilometer afleggen: wandelend, dravend of wedstrijdlo- pend. Iedereen die de tpcht volbrengt, ontvangt een herinneringsmedaille. De strandlopen vinden steeds op don derdagavond plaats, in de periode tot en met 17 augustus. De start is vast gesteld op 7 uur 's avonds. Men vertrekt vanaf de politiestrondpost, te genover Palace Hotel. Met ingang van donderdag bestaat er voor de groep van wedstrijdlopers de mogelijkheid deel te nemen aan een totaalklassement. Iedere donderdaga vond krijgen de drie eerst aangekome- nen respectievelijk drie, twee punten of één punt. Wie op 17 augustus de meeste punten heeft behaald, ont vangt een beke". In totaal zijn voor iedere klasse twee bekers beschikbaar. VALKENBURG Geboren: Hendrik z v H van der Meij en D V van Klaveren; Gerard J z vJ van Rijn en H van Rhijn; Thorvald z vT Smits en C J Meijers. BENTHUIZEN —Op voorstel van de heer Seybel (PvdA) nam de raad een voorbereidingsbesluit 'landelijk ge bied' aan. Hij deed dit voorstel nadat de raad had uitgesproken dat het college terecht op formele gronden een bouwvergunning aan de heer Zegwaard had geweigerd. Mevrouw Lalleman (WD) en de heer Leune (SGP) kwamen toch voor de heer Zegwaard op. omdat deze binnenkort zonder bedrijfsruimte komt te zitten nu zijn boerderij aan de gemeente is verkocht, met uitzondering van 17 hectare land. Volgens mevrouw Lalleman wilde de heer Seybel met zijn voorstel voorko men dat de heer Zegwaard toch op een of andere manier zou gaan bou wen. Toch stemde de raad na een schorsing vóór. omdit volgens de heer Leune de raad bij de vaststelling van het bestemmingsplan alsnog bepaalde bevoegdheden heeft De leden van de raad willen ook presentatiegeld als zij voor een verga dering die niet doorgaat komen opda gen. De minister heeft verzocht dit artikel in het reglement van orde te schrappen om vernietiging ervan te voorkomen. Deraad houdt echter met uitzondering van de SGP vol. De heer Leune vond de kosten van «en juri sprudentie te hoog in verhouding met het resultaat. Intussen is het artikel tot 1 mei 1973 geschorst Het bedrag per leerling voor het basisonderwijs is halverwege het jaar met 30 per leerling verhóogd tot 165. Het college is hiermee tege moetgekomen aan een al lang levende wens van de raad. BETER ONDERDAK De toren van de Hervormde kerk, die eigendom van de gemeente is, is et slechter dan aanvankelijk was aan- genpmen. Vorig jaar heeft de raad al een krediet voor herstel van 23.500 i uitgetrokken, maar nu de steigers be ter onderzoek mogelijk maken, blijkt dat de kosten 24.500 hoger zijn. De raad stemde hiermee in, met uitzonvDE dering van de heer Seybel die het te duur vond. Ook komt er aan de 1 zuidkant een derde wijzerplaat bij.! ter Kosten ruim 4000. Voor het voetgangersbruggetje naar ter de Dijk is goedkeuing van GS ont vangen. Nu blijkt echter datde Dijk; Bij zo slecht is dat hij geasfalteerd moet pn worden De meerderhedi van het col- ind lege vindt het nu te duur worden,|doc maar wethouder Rensink diende een: rak minderheidsvoorstel in, waarin hij om vee een krediet van 19.000 voor het bet asfalteren vroeg. De raad stemde hier-: De mee met uitzondering van wethouder; ren Slootmaker en de heer Seybel in. dri Woensdagavond om 8 uur gaat de dul raad verder met de vergadering. De eer gewpstvorming zal dan behandeld var worden. mil 1 De DIENST DER APOTHEKEN Van 30 Juni tot 7 Juli: apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807, apotheek Voorscho ten en apotheek Leiderdorp. DOKTERS. BRANDWEER. POUTIE Dokterstelefoon 5 maal 2 (tot zondag 24 uur). Brandweer 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na ongevallen wordt van dinsdag 12 nnr ('s middags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhnls. Vrijdag 12 nur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Academisch Zlekenbnls. GEMEENSCHAP ZUID-WEST Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Lel den voor hulpverlening telefoon 20460: voor Informatie 33921. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur; dinsdag van 13.00-14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00- 12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10.00-11.30. 15.00-17.30 en van 18.30-20.00 uur Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- llng (alleen voor ouders) dinsdag niet. Ma. wo. do en vrij van 18.30-18.45 uur: za en zo van 15.00-15.15 uur. Diaconessenhuls: 1ste klasse dagelijks: 11.00- 12.00 uur. 13.15-14.00 uur: 19.45-20.30 uur: 2e en 3e klasse: dagelijks 13.15-14 00 uur: kin derafdeling: dagelijks 14.45-15.30 uur en maandag, woensdag- en vrijdagavond 18 00- 19.00 uur. Elisabeth Ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 14.15 uur en van 18.45-19.30 uur: 2de klas: alle dagen van 11.30-12.00 uur, 14.00-15.00 uur en van 18.45-19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf 11.30 uur Kraamafdeling: 3c klas: van 15.00-16.00 uur en van 18.45-19.30; 2e klas: van 11.30-12.00 uur (alleen vaders); van 15.00-16.00 uur en van 18.45-19.30 uur. SPREEKUUR GEZINSVERZORGING EN BE JAARDENHULP: dagelijks van 9.00-10.00 uur op Morssingel 8, telefoon resp. 24800 en 23200. ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis 'RJJ- noord': dagelijks (ook In het weekend): le klas en 2e klas van 10 30-11.00 uur: van 14 00-14.45 uur. van 18.00-19.00 uur; 3e klas van 14.00-14.45 uur. van 18.00-19.00 uur, van 19 00-19.30 uur alleen voor echtgenoten; kin derafdeling: van 15.00-15.30 uur, van 18.00- 18.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang op de kinder afdeling. FILMS 29 JUNI—6 JULI Camera: 'De Tien Geboden' a.l. Dag. 20.00 uur. Matinee: 'Winnetou tegen witte buffel' iedere raiddag 14.30 en zo 14 en 16.15 uur. Nachtv. vr en za 24.00 uur 'Mad dogs and Englishmen'. LIDO: 'Vecht en Sterf' 14 jr. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zo 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Studio: 'Stiefbeen en Zoon' 14 jr. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zo 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Ma On. za 'Sjors en Sjimmie' 10 30 uur. Luxor: 'Vrouwelijke Vampiers' 18 jr. Dag 19.0 en 21.15 uur. Matinee 'Cis- ke de Rat' elke dag 4.30 en zo ook 16.45 uur. Trianon: 'Slaapkamer Mazurka' 18 jr. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zo Ve 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Rex: 'Wat ouders niet voor mogelijk!^?1 houden' 18 jr. Dag. 14.30, 19.00 en; Na NOORDWIJK Onder auspiciën van de culturele commissie Noordwijk heeft de fotogroep X 65 in de kapel aan de Hoofdstraat een tentoonstel ling ingericht, waar een boeiende se lectie van ongeveer zeventig door de leden vervaardigde werkstukken is. Als gast-exposant neemt burgemeester J. M. Bonnike met een aantal door hem gemaakte foto's aan de tentoon stelling deel. Zij leveren het bewijs, dat Noordwijks eerete burger tijdens zijn vakanties in het buitenland de lens voortreffelijk weet te richten. De Inzender zelf had een meer kritisch oordeel: 'Er staat mij nog te veel op'. Fotografie is een ontspannende bobby en het werk in de donkere kamr geeft rust, vindt Noordwijks burge meester 'Ik erger mij steedse aan die vakantiekiekjes van 'moeder ln de helm' en dergelijke. Van een verblijf in de badplaats is veel meer te ma ken'. Dit bracht mr. Bonnike op de gedachte tien geboden voor fotografie vast te stellen, die hij bescheiden- hel dsha We aan X 65 heeft overgedra gen. De geboden worden door de fotogroep, al naar wens ln het Neder lands of in het Duits, aan de bezoe kers van de expositie uitgereikt De expositie is tot en met maandag 17 ruli dagelijks te bezichtigen, van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Op 5 en 12 juli is de tentoonstel ling alleen toegankelijk van 14.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. 21.15 uur. Zo 14.30, 16.45, 19.00 ert1*1 21.15. Nachtv. vr/za 23.30 uur 'Wilt eeuwig jonkvrouw blijven?'. TENTOONSTELLINGEN All De Lakenhal: 'De familie Fortman, zilver- len smeden te Lelden in de 18de eeuw', van 24 Juni tot 27 augustus. Rapenburg 65: Tentoonstelling 'Thorbecke ln Z1J' Lelden', van 2 tot en met 30 Juni. tie Museum Volkenkunde: Fal-La, Hijs de ZeFfoo len. tot 8 Januari 1973. OpenlngsUJden mi pn t.m za 10.00-17.00 uur; zo- en feestdagen 13.00-17.00 uur Dagelijks filmvertoning ue Galerie v. d. Vllst. Botermarkt 3: Tekeningen 10 Ed. Dukkers, wandkleden Mleke Kemming en u i pastels Tinl van Doornik, tot 15 Juli. dl tol en met zat. 9.00 tot 18.00 uur. Ook schilder» 19( ljen van Johfra en plasUeken van Jeroen Do Bosch en Bob Brouwers. „.i DINSDAG 4 JULI KATWIJK AAN ZEE. Nieuwe Kerk, 8 uur! aai orgelconcert Felke Asma. !Vo Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur u soc. raadsvrouw. Arbeidsbureau Doezastraat, 9.30 tot 10.30 Kei uur: Man-Vrouw-Maatschappij, voor lichting; me over parttime-werk en Breesiraat 19. 7.00 tot 8.00 uur: spreekuur Chr. Emigraticcentrale. Ke' Stadhuis, 7.00 tot 8.00 uur: spreekuur Bouw- vai we fonds Ned. Gemeenten. Hooigracht 38. 7.30 tot 8.30 uur: spreekuur re' hulsvesting werkende jeugd. na> WOENSDAG 5 JULI rjP KATWIJK AAN ZEE, Oude Kerk, 8.30 uur:' zomeravondzang met koor en solisten. Qlr DIJkstraat 2a. 10.00 tot 11 uur: spreekuur|ric soc. raadsvrouw. nr, Stadhuis, 4.30 tot 6 00 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. NOORDWIJK AAN ZEE: Hervormde kerk 9 op; uur: lomeravondzang m.m.v. Soli Deo Gloria. DONDERDAG 6 JULI Stadhuis, 6.00 tot 8.00 uur: spreekuur soca L raadsvrouw. De hoi ee< Islu lij] luc lar |j de; dei mm tüï-i - Itr. s-ji?

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4