Informatiekelder: A ardige spiegel van wat er leeff LAURA IS BEGONNEN Leiden zet bloemetjes buiten CRÜCKETl Botsing op Noor d wij ks Voorstraat Antieke beker voor het gemeente museum Datsun breidt uit J eugd voorstellingen Zomerorgelserie oude kerk, Delft Sounds of hope in de Amerikaanse kerk Expositie over Rondvluchten boven De Lier Hoog en laag water Katwijk cNoordwijkse politie pakte inbreker Promoties te Leiden Eerste prijs voor de 'liefde voor harmonie' Geslaagd Over de 1000 deelnemers Marktberichten KLACHTEN 1"0RGING TROUW KW ARTET DINSDAG 4 JULI 1972 Itegio Lil NOORDWIJK Gistermorgen had op de Voorstraat in Noordwijk een bot sing plaats tussen een busje niet vier Noordwijkse hoveniers en een vracht auto uit Joure, die het busje geen voorrang verleende. Het gebeurde ter hoogte van de woning van de dokter Kruijt. De vier inzittenden van het busje moesten met verschillende ver wondingen naar het Academisch zie kenhuis te Leiden worden gebracht. Het busje werd bij de botsing geheel vernield. Raadsleden contra ambtenaren ALKEMADE Donderdag 6 juli om 7 uur wordt op het terrein van de Landijsbaan een voetbalwedstrijd ge speeld tussen de leden van de ge meenteraad en secretarie-ambtenaren Burgemeester Smolders is gevraagd, de aftrap te verrichten. DEN HAAG Het Haags Gemeente museum heeft haar verzameling oude kunstnijverheidsvoorwerpen uitge breid met een 13de-eeuwse beker af komstig uit Aleppo of Damascus. De 14,5 cm hoge beker is van stro kleurig glas en versierd met email in de kleuren blauw, rood, wit, licht groen en goud. Verder kwamen een kannetje van lichtgroen glas uit de 4de eeuw en een Turkse pot uit de 18de eeuw in het bezit van het museum. Uit Schiedam (eind 18de eeuw) ko men een bak en een sauskom, beide in blauw met bloemmotieven beschil derd, die eveneens door het museum werden aangekocht. LEIDEN Iedere Leidse burger, die het oprecht goed voor heeft met zijn binnenstad, moet het maar eens doen. Alvorens de ingang van het stadhuis te betreden, een kwart slag draaien en men stevent recht op de 'informatiekelder' af, die is ingericht ter illustratie van de binnenstadsproblematiek, vervat in de binnenstadsnota die in het komende jaar de nodige noten zal doen kraken. Het in deze informa tiekelder tentoongestelde is een soort vertaling van de problemen, zoals die in de binnenstadsnota in wat verheven stijl zijn neergepend. door Willem Schrama Wat in veel andere steden nog niet het geval is, kan in Leiden wel. Met het instellen van bijvoorbeeld de Ad viesraad voor de Binnenstad is een vorm van georganiseerde 0 schapen, die als het goed is in de toekomst moeilijk meer te omzei len zal zijn. In die adviesraad kan de burger zijn grieven, klachten en kri tiek kwijt, zonder meteen nul op rekest te krijgen. Zijn die klachten weldegelijk gegrond, dan is wellicht bijstand te verwachten. Voorlopig nu vormt de informatiekel der op het stadhuis een aardige af spiegeling van wat er zo al leeft in enkele kritische Leidse bevolkings groepen. Niet alleen krijgt men er een beknopt overzicht van hoe zo'n stad nu eigenlijk functioneert, maar interessanter nog zijn de inzendingen van de burgers zelf, die binnenkwa men naar aanleiding van de binnen stadstentoonstelling in het Waagge bouw. Er is overigens nog wat ruim te: de 'prikmuur' is nog niet vol. Tot die inzendingen behoort onder meer het plan van drie Leidse grafici (Sprmgteam) om het Stadhuisplein een totaal ander aanzicht te geven, onder meer door een 'aktiviteiten- plein' te creëren, royaal 'voorzien van LEIDEN Door de groei van de afzet van Datsun automobielen in Ne derland, is de huidige behuizing van Datsun Nederland N.V. in Sassenheim te klein geworden. Datsun Nederland is erin geslaagd ca. 10 ha industrie- grond in het uitbreidingsplan Dever te Lisse aan te kvpen. Van deze 10 ha zal ongeveer de helft in gebruik geno men worden. De resterende grond is bestemd voor eventueel in de toe komst noodzakelijke uitbreidingen. Binnenkort zal een begin gemaakt worden met de bouw van een import centrum van ca. 8000 m2 vloeropper vlakte. Dit gebouw zal onderverdeeld zijn in onderdelenmagazijn, werk plaatsen, waaronder plaatwerkerij en spuitinrichting, en volledig geautoma tiseerde deconserveringsstraat. De nieuwste apparatuur ter voorkoming van lucht- en waterverontreiniging zal gebruikt worden. Het kantoorgebouw is verdeeld in een showroom, alsmede een kantoorverdieping. De bouw van het gehele complex zal ca. 10 tot 12 maanden in beslag nemen. LEIDEN De vakantiebezigheden beginnen dit jaar op maandag 24 juli. Gedurende drie weken worden op de maandag- en woensdagochtend film voorstellingen gegeven in het Luxor- theater, 10 uur v.m. De toegangsprijs voor deze filmvoor stellingen bedraagt per voorstelling 50 cent per kind in groepsverband. Parti culieren betalen 75 cent per kind per voorstelling. In de Stadsgehoorzaal worden er drie weken op donderdagmidda g variété voorstellingen gegeven, 14 uur. Het programma ziet er als volgt uit: Donderdag 27 juli: De Carrelli's en Sjakie Schram, donderdag 3 augustus: Conny Vink Show, donderdag li) au gustus Marty Jeugd Party Show en Clownerie. Toegangsprijs voor de variétévoorstel lingen per voorstelling 1.00 per kind in groepsverband. Particulieren betalen 1.75 per kind per voorstel ling. DELFT De zomerserie orgelbespe lingen zal in de Oude Kerk donderdag 6 juli 's avonds 8 uur worden voortge zet met een concert te geven door de organist Piet van Amstel. Oorspronkelijk was voor deze datum of mogelijk iets vroeger eigenlijk een concert gepland (ook weer enigszins n.a.v. de enquête van vorig jaar) dat gewijd zou zijn geweest aan de wer ken van Hendrik Andriessen. Hieraan waren spontaan bereid ge weest mede te werken o.m. het Haag se Toonkunstkoor en het Gewestelijk Orkest voor Z. Holland. Dank zij de enthousiaste inzet hiervoor van de heer B. van Mourik, artistiek leider van genoemd orkest, waren plannen omtrent dit programma reeds vrijwel afgerond ook in overleg met Prof. H. Andriessen zelf, die dit jaar zijn 80ste verjaardag hoopt te vieren. Helaas lieten de subsidiërende instan ties, tegen de gewekte verwachtingen in, het tenslotte toch maar liever afweten. Te meer jammer, omdat hierbij in de Oude Kerk ook nog een zomertentoonstelling had kunnen wor den aangeknoopt uit het werk van de beeldhouwer Mari Andriessen en de schilder Charles Eyck, dit op een suggestie van de glazenier Joep Nico las, alle drie kunstenaars dit jaar hun 75ste levensjaar bereikend. Aan het werk van H. Andriessen zal niettemin nu aandacht worden besteed in het concert van 28 september. ./->« Het programma voor 6 juli is gekozen I /"lil "IC f|llf|f* 1*11 Q DEN HAAG Woensdag 12 juli 20 uur komt in de Amerikaanse Kerk aan de Esther De Boer van Rijklaan 20, de groep Sound of Hope bestaandp uit een koor van 48 stemmen, een klein strijkorkest en een harpiste. De meesten in de leeftijdgroep van 15-20 jaar. Het programma is zeer gevarieerd, de toegang is vrij. uit werken die verschillende perioden van vooral de barok betreffen. Het vermeldt werken van de Zuid-neder- lander P. Cornet, de Zuid-duitser J Pachelbel, de Fransman F. Couperin en de Italiaan D. Zipoli. Tot slot één van de weinige maar zeer merkwaar dige orgelwerken van W. A. Mozart, dit dan als vertegenwoordiging van de klassisistische periode. DE LIER Wederom zullen rond vluchten gemaakt worden boven De Lier, welke georganiseerd worden door de Lierse Middenstandsvereni ging. Naar het aantal MV zegels dat men kan inleveren kan men een vliegbewijs verkrijgen, of ook met enige bijbetaling, zo men zegels te kort komt. De vluchten worden ge houden vanaf het vliegveld Zestienho ven bij Rotterdam en wel op de zaterdagen 2 en 9 eptember. Men kan zich opgeven bij de fa. J. van den Berg, benzinestation Hoofdstraat; fa. B. en S. Margrietstraat, interieurver zorging en bij J.G. Langelaan, radio en tabakhandel, Kijckerweg. DELFT In Galerie Abtswoude zal van 6 juli tot 1 augustus een tentoon stelling worden gehouden over het leven en werk van de schrijver Louis Couperus (1863-1923). Deze tentoonstelling wordt georgani seerd met medewerking van het Ne derlands Letterkundig Museum en Documentatiecentrum te 's-Gravenha- ge. De tentoonstelling is iedere dag geo pend van 9.00-22.00 uur ook zaterdag en zondag. De entree is gratis. Couperus is nog helemaal in door de televisie uitbeelding van zijn boeken 'Boeken der kleine Zielen'. Voor het seizoen 1972-73 zal zijn boek 'De Stille Kracht' op de televisie worden gebracht. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water dinsdag 4 juli: hoog water 8.19 en 20.47 uur, laag water 4.00 en 16.25 uur. Woensdag 5 juli: hoog water 9.17 en 21.45 uur. laag water 4.55 en 17.24 uur. KATWIJK AAN ZEE Woensdaga vond 5 juli van acht tot negen uur geeft gastbeiaardier Wim Daim een concert op de beiaard te Katwijk aan Zee. groen; en door het stadhuis zelf meer 'open te breken' (creëren van een fc tweede ingang en expositieruimten). |b Bovendien worden met dit plan sug- gesties gegeven voor het gebruik van het plein en zijn directe omgeving P (fietsenstalling in Kapelstraat verwij- •- deren en doorgang naar Breestraat creëren). Een maquette van dit alles laat zien hoe fraai het allemaal zou kunnen worden. Misschien komt het nog eens zover. In elk geval heeft dit idee van het Springteam de instem ming van B. en W. Dit is één plan. Iets heel anders zijn de voornemens van Lidie Bossen uit de Janvossensteeg om een eind te maken aan de verslechtering van de wijk Marendorp-oosL De toenemende verslechtering van de woonsituatie in deze buurt heeft haar niet onberoerd gelaten. Zij is voornemens in septem ber een buurtcomité op te richten en vervolgens spijkers met koppen te gaan slaan in collectief verband. Haar uitgangspunt: als we over tien jaar iets willen doen bestaat deze wijk niet meer, als we nu iets doen bestaat Marendorp-oosit over tien jaar nog wèl, met blije mensen erin. Ook Li- die's ideeën zijn rijkelijk in beeld gebracht in de informatiekelder. Mr. J. C. Lelieveldt in de 'kelder'; broedplaats van ideeën. NOORDWIJK Het afgelopen wee keinde zag een patrouille van de Noordwijkse politie 's morgens om streeks half 6 een auto staan waarin geen chauffeur zat, maar waarvan de motor nog warm was. In het restau rant bleek te zijn ingebroken. In een duin in de nabijheid vonden de poli tiemannen de dader, een 21-jarige man uit Amsterdam die de auto in Amsterdam had gestolen en wiens strafblad al een aanzienlijke lijst mis drijven bevatte. De man bleek ook een bezoek te hebben gebracht aan de drogisterij op het Vuurtorenplein, waar hij de kassa had gestolen. Die vond de politie terug op een parkeer terrein aan de Langevelde Zwemclub Katwijk hield receptie KATWIJK Ter gelegenheid van het eerste lustrum hield het bestuur van de zwem- en poloclub Katwijk een receptie in een zaal van de Tri- umfatorkerk. Er waren bijna honderd bezoekers, onder wie burgemeester Vermeulen, de wethouders Haasnoot, Bergman en Van Dijk, gemeentesecre taris Feenstra en de directeur van het sportfondsenbad, de heer Timmer mans. Oud-voorzitter de Vries huldigde een viertal mede-oprichters die nog steeds deel uit maken van het besruut, te weten de dames Jansen-De Ridder en Lange-v. d. Oever en de heren Kruize en Korbewe prijzenkast aan en na mens de beide leden van verdienste, te weten de heren Bezembinder en de spreker zelf, een clubvlag. ACHTERSTAND Dan is er nog het wijkcomité 'Plan Noord', dat zich de laatste jaren meer en meer bewust is geworden van de achterstand op velerlei gebied. In het pand Van Hoogendorpstraat 36 is men nu voornemens een dienstencentrum van de grond te krijgen. Grootscheep se renovaties van woningen ih het oudste gedeelte van de wijk staan voorts op het actieprogramma van het wijkcomité, alsmede huurharmonisa- ties. Kortom, zo'n informatiekelder is er gens goed voor. Het kan de tongen losbreken, alvorens plannen gereed zijn. Chef voorlichting mr. J. C. Le lieveldt: 'Vroeger kwam er een hea- rinkje als de plannen al gereed wa ren. Nu met die binnenstadsnota is meteen gesteld dat alles ter discussie zou komen alvorens er plan nen zouden worden gemaakt. Met zo'n adviesraad is dat natuurlijk een vrij moeizaam proces. Als je het serieus wilt doen en dat zijn we dan ook wel van plan moet jc de plannen in-alle stadia van ontwikkeling terug wentelen naar de adviesraad en de burgers. En dan nog is het zaak de grootste gemene deler te vinden, voordat aan een structuurplan voor de binnenstad kan worden gewerkt'. De informatiekelder is voorlopig geo pend op woensdagmiddagen van twee tot vijf uur en op donderdagavonden van zeven tot negen uur. Schikt dit niet, dan is ook een afspraakje met buro voorlichting eventueel mogelijk. ALPHEN AAN DEN RIJN Een lange rij wachtenden stond giste ren om kwart over twee in de grote zaal van Nabij. 'Het' Laura-cen- trum voor de komende week. Laurasecretaris P. Koren loopt her en der handen schuddend en schouderkloppen in ontvangst nemend rond. Nabij lijkt op een gezellige receptiezaal. En dat terwijl de re ceptie van het zilveren Laurabestuur nog moeten beginnen. LEIDEN, 29 juni De heer B. Kraal te Leiden is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en na tuurwetenschappen op proefschrift ge titeld 'Structural studies on the coat protein of alfalfa mosaic virus'. De promotor was Prof. dr. L. Bos. De heer A. M. Mennes te Leiden is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der wiskunde en natuurweten schappen op proefschrift getiteld 'In- dole-3-acetic oxidase activity in root nodules and roots of lupinus luteus L.' De Dromotor was Prof, dr A. Quispel. De heer N. T. Bakker te Oegstgeest is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der Godgeleerdheid op proef schrift getiteld 'De hermeneutiek van de römerbrief van Karl Barth'. De promotor was Prof. dr. H. Berkhof. In de zaal zitten de fietsvrienden, verzameld uit het hele land. gezellig te keuvelen. De nieuwelingen en de jeugd zitten er nog wat onwennig tussen. Zij lezen vol aandacht het informatiestencil dat bij inschrijving wordt uitgereikt. Op het podium en op de diverse ROELOFARENDSVEEN De har monie 'Liefde voor harmonie' te Roo- lofarendsveen nam in Wassenaar deel aan een drumbandfestival ter gelegen heid van het 20-jarig bestaan van de drumband Irene aldaar. Bijna twee jaar had de Veense drumband gerepe teerd om goed voor de dag te komen. Hij behaalde dan ook de eerste prijs. tafels staan bloemstukken die het zil veren Laurabestuur ten deel vielen. Juist om drie uur arriveert een groep Engelsen, die voor de Laura naar Alphen zijn gekomen. Vorig jaar heb ben drie leden van een landelijke Engelse fietsclub deelgenomen aan de Laurarit. Dat is twee van hen zo goed bevallen dat zij besloten opnieuw mee te doen. In het 'magazine' van de club schreven zij een enthousiast stukje, dat resulteerde in de deelneming van 33 Engelse fietsenthousiasten. Zij zijn niet de enige buitenlanders die de komende dagen per fiets door't Zuidhollandse landschap zullen toe ren. Er doen nog vier Fransen, twee Canadezen en een Spanjaard mee. liet rechtse verkeer heeft de Engelsen tot op heden niet kunnen afschrikken. 'Only the roundabouts you see!' de rotondes, die zijn voor hen nog wel griezelig. ELKE DAG NAAR LEIDEN Een dertien jarig joch heeft wel inge schreven maar geen informatiestencil ontvangen. Hij zal tachtig kilometer per dag gaan fietsen. Hij denkt de Laurarit zeker te kunnen volbrengen. 'Ik fiets elke dag naar Leiden meneer. Daar zit ik op school'. Een Engels uitziende heer, die wij LEIDEN Onder het motto 'Leiden zet zijn bloemetjes buiten' wordt in de Groenoordhal drie dagen lang feest gevierd. WV-direkteur K. A. Dekker, altijd goed voor een nieuw plan, en Groenoordhal-di- rekteur T. C. Daey Ouwens, altijd bereid een nieuw plan uit te voe ren, willen van het bloemencorso 'Rijnsburg' in augustus, een groot evenement maken. De Groenoordhal wordt daarom omgetoverd in een bloemenwereld en na de optocht van het corso gaan de praalwa gens daar een paar dagen staan pronken. Het idee om dit te gaan doen is in het stadhuis geboren. Daey Ouwens moest daar zij n nieuwe secretaresse voorstellen en ontmoette in de gan gen WV-direkteur Dekker. Afspraken waren toen snel gemaakt en de eerste besprekingen werden gehouden. Vrijdag 4 augustus gaat het grote feest, dat drie dagen zal gaan duren beginnen met de inschrijving voor de Miss-verkiezingen. In de voor bloemen aangepaste hal wordt dan het hele weekeinde onder de leus 'Leiden zet zijn bloemetjes buiten' de Rijnburgse trots tentoongesteld. Niet alleen ruikers en vrouwelijk schoon zijn te bewonderen. Een per manente antiekbeurs en oude am bachtslieden zijn de heie dag te zien. Dekker en Daey Ouweris willen ook mensen aantrekken die beroepen ui toefenen die in de toekdlast zullen verdwijnen. De brandweer geeft een dertonstratic op het terrein achter de hal. Niet alleen de brandweer is aauwjjgig bij (ADVERTENTIE) het 'buitengebeuren'. Er kan ook ge wandeld en gefietst worden. Deze tochten gaan richting Oegstgeest en zullen niet te lang worden zodat veel mensen kunnen meedoen. Wie con hekel heeft aan fietsen en wandelen, kan ook met de auto naar de Groenoordhal komen. Doautumobi- listen kunnen, als ze behendig genoeg zijn. meedoen aan een z.g. 'Zwitserse Slalom'. Een spel dat niets met het motorvermogen, maar meer met de accuratesse van de chauffeur te ma ken heeft. De padvinders werken ook aan dit festival mcc. Zij gaan met behulp van een ingewikkelde toren een soort lift maken bij de omlopen. Direkteur Daey Ouwens heeft hun een plaats bij het EHBO-kamertjc gegeven. Met al dit klauter-, wandel-, fiets- en müifl.ckwerk (K en G verleent evenals een dixielandgroep medewerking) zou den praalwagens, waar het uiteinde lijk om gaat, bijna vergeten worden. Deze wageng worden zaterdag 5 augus tus, als de rit ten einde is, de Groe noordhal ingleden en als wonderen van bloemschikkunst tentoongesteld. De bewonderaar^ kunnen als ze al dit moois gezien hebben zelf ook nog bloemen gaan schik|pn en daarbij een prijs winnen. Chr. Altijd aanwezig. Altijd attent. En vriendelijker: een puik mechaniek, met aHe respect voor je duim. En mooier. In uw eigen kleur of de V jongste modetint. j Hapert nooit, tot alle gas ontstoken i is om dan als vrienden A uit elkaar te gaan. de eerste wegwerpaansteker dat dat kan voor 295 LISSE Geslaagden van de Prot Huishoudschool 'Jacoba van Beleren': Inasoplcldlng: T Alleblas, W. van Asten. W Rarnhoorn, Chr van Boelen, M v d. Brug gen, Dreef. M v. d. Fange, G Gabel, S. v d Hoi-k, W v d Holst. E. v d Jagt, A. Llndhoui. M. I.lndhout, M Ie Malr. W. Men» II. v. d MelJ. A Ornnjc; A. van Os. I Plukker. M. Roubos, G. Spiering. E Vos. I.h.n.o. T-oplelUIng <mrt accent op theorie, vakken): P - v d. Beek. J Boogerd. E. Gabel. C Gecrling, B Gortzak. A Griffioen. M Honkoop. L. Hoogkamer. W. ImUiorn. M. Kaak, J. Kouwenhoven, I. Nieboer. I Nleu- venhuizen. B. Spaan, M. Verhoeff. J. v. d. Weerd. L. Wlerda, E van ZelJI. M. Zwart. -■ Havenaar. I h.n.o. P/T opleiding: Praktijkopleiding met accent op huishoudelijk vakken, en aanvullend examen op T-nlvcau: M v. d Abeele. N. Duindam, R Grimbergen. E Hogewonlng. M. Klinkhamer. R. Kok. s Koning. N. Kroeze. I. van Loenen. G Möhlmann, J. Rouw, J. Varkevlsser. A van Vliet. E Wagenaar praktijkopleiding met accent op huishoudelijke vakken. C. Wilhel Vromlngsklas: A. Benschop. A. Beurtier. J Brouwer. A de Bruin. T. Clement, C' Dreef. r. de Jong. A. Kamer. M. van Maattr'lcht. H Metzelaar. E. Tulen. L van Weeren. M. van Zanen. l.h.rt.o. P-oplrtding met accent op winkel als beroepsgericht vak W Faas. A, Heljns. H de Joodc. A Lobbezoo. .M. Koning. J - Mol. E v. d Oever. M Oudshoorn. T v d Ploeg. M. Rlezewelde. A. Teuwlsse en R Valk prompt in de verkeerde taal aanspre ken rijdt voor de tweede maal mee. Lachend om onze pijnlijke vergissing vertelt hij Voorschotenaar te zijn: 'Rijden door een rustig landschap en praten over de gemeenschappelijke hobby: de fiets. Het weer belooft ongunstig te worden. Om je dan nog 40 kilometer langer nat te laten rege nen, daar voel ik niet veel voor'. Hoe dan ook, de vijfentwintigste Lau rarit, die vanmorgen van start ging belooft een gezellig vierdaags fiets- feest te gaan worden. Om half vier begon maandagmiddag een gezellige receptie, eveneens in Nabij, van het zilveren Lauracomité. Tijdens de receptie in het gebouw nabij bleek, dat cr over de duizend deelnemers zijn. Bij dc inschrijving op dat moment steeg het aantal tot 1014. Het bestuur van de Laura mocht bij dc receptie verscheidene couverts met inhoud in ontvangst nemen. Het voltallige college van B. en W. van Alphen was ook present en burge meester Gallas deelde mee, dat het gemeentebestuur een reeds door Ged. Staten goedgekeurd bedrag van 4000 aan de jubilerende Laura had ge schonken, alsmede 1000 fietswimpels. In zijn openingstoespraak sprak staatssecretaris Vonhoff bemoedigende woorden tot het bestuur en de samen gestroomde deelnemers, onder wie burgemeester Vis van Leiden. Voorzit ter Groenhart kreeg van het bestuur een plaquette met de dank voor vele jaren Laura-arbcid. Aan de opening zetten de Amsterdamse Politiekapel en een trampolincgrocp uit Aalsmeer luister bij. Dc opening werd besloten met 25 vuurwerk- saluutschoten. BESOMMINGEN IJMUIDEN IJMUIDEN, 3 Juli 1972. Per 1 kg In guldens tarbot 9,15-8.59, grolc long 7.92-7.41girool- middcl tong 7,03-7.11. klelnmlddel tong 7,30 6.30. tong I 8.65-7,08. tong II 8.52-6.73, zalm 9.63-6,07. heilbot 4,81 Per 125 kg In guldens grote haak 390.Per sluk in guldens: haal 84.Por 50 kg In gul dens: schelvis I 70-50. schelvis 2 63-40. schel vis 3 4 5-28. schelvis 4 35-25, wijting 1 35-25 wijting 2 28-20. schar 25-08. schol 1 71-52. schol 2 70-52. schol 3 48-46, achol 4 46-33. ka beljauw 1 98-63. kabeljauw 2 127-58, kabel Jauw 3 60-52. kabeljauw 4 54-45. kabeljauw 5 48-40. kool vis 1 48. koolvis 2 40-34. koolvls 3 54-35. koolvis 4 40-22, tarbot 360-133. gnet 179-102. tongschar 131-50. heek 3 150-110, heek 4 90. makreel 1 39-19.50. haal 75-25. IJMUIDEN Aan dc mnandagmarkt werden te IJmuldcn aangevoerd 386 klston rn 270 premlekistcn schelvis, 390 kisten en 39E pre mloklstcn wijting. 1438 klslon kabeljauw, 465 kisten koolvls. 109 klwten cn 114 premleklsten makreel, 14«0 kisten scholl 73 kisten schar 118 klslon tarbot. 101 kisten warla, 768 stuks stijve kabeljauw en 24 700 kg tong. Aan de maandagmarfct werden de volgende besommingen gemaato KW 3 22.800. KW II 25.000. KW 34 9.700. KW SI 10,400. KW 87 ƒ14.100. KW 113 25.200. KW 117 ƒ18.300. KW 130 6 800. KW 132 14.800. KW 14.7 19.700. KW 150 14 800. KW 152 10.700, KW 159 4 190, KW 193 17 500. KW 197 13.500. KW 214 12 080. KW 218 10 900, KW 221 6 400. KW 226 3 800. KW 110 6 200. KW 127 ƒ8 300. KW 174 10 200. KW 178 3 900 KW IV", ƒ6 100. KW 189 18 600 KW 190 4.400. KW 209 8 200, KW 211 8 900, KW 213 8 700. SCH 117 22.800 VL 103 12.200. VL 102 7 300. VL 153 5 400, WR 25 9 200. WR 32 15 600. IJM 1 ƒ.1800. J.JM 18 16 500. IJM 151 8 400. Aan de maandagma-rkt werd te Schevcntngen tnlel ngevoerd dertig kisten en negentien pre lekisten schelvis. twlnUg kisten en negentig veertig kisten kabel Indien u de krant onverhoopt eens niet mocht ontvangen, ver zoeken wij u ons bij voorkeur te bellen tussen 9 en 12 uur. TELEFOON 01710—31441

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3