merikaanse kritiek a ongeluk met liegtuig van ALM Fel verzet leraren tegen verlaging van de lessentabel erknemers willen overname F rechtshof houdt dachte van grote lak nog vast DE STANDAARD herdrukt Waarschijnlijk cassatie over metaalconflict Twee jaar geëist voor verkrachtingen Hoogleraren meer werk voor jonge academici Coloradokevers in de buurt van Barneveld personalia %W/KWARTET DONDERDAG 29 JUNI 1972 Binennlnnd T11/K13 FERBETEÜ STRIJD fOOR BEHOUD iUIKERPLANTAGE ir J. Kuijk L'ERDAM Vandaag vergaderen in .Amsterdam de aandeelhouders van de Rubber Cultuur tschappij Amsterdam en morgen loopt in Suriname de CAO af van de arbeiders van de suiker- Mariënburg in het district Commewijne het eigendom van de RCMA. twee feiten hebben wat met el- te maken. Al geruime tijd gele- heeft de directie van de RCMA weten dat de plantage Mariën- niet meer rendabel is en dat zij ►edrijf het liefst zou Willen afsto- Er is zelfs al gesproken over ng; een gedachte die de Suri- ise regering (en ieder die het meent met dat land) deed gru- sluiting zou betekenen dat de werknemers van de plantage doos worden en aangezien er schijn van kans is op vervangen- frkgelegenheid in het district, is een voorspellende geest nodig de verwachting dat deze 1.300 m zich spoorslags mèt hun ge in naar Paramaribo zullen bege- ïm de druk op de toch al schaar- rbeidsplaatsen daar nog eens te •oten. Bovendien zou sluiting van Inburg (de enig overgeblevene Ie honderden suikerplantages die lame ooit telde) betekenen dat «nouds suikerexporterende land zijn eigen binnenlandse behoefte (ïgewezen op invoer. En dat laat- jetekent én psychologisch én eco- fech een niet te verteren last voor ptalingsbalans. klaring llle ondoorzichtigheid is wel zo- klaar en helder geworden dat hg van het bedrijf er niet meer Maar hoe het verder moet, weet and. De RCMA-directie heeft in aarverslag aangekondigd op de >elhoudersvergadering van van een verklaring over de situatie ariënbuxg te zullen afleggen en ihien wordt daarmee een inkijkje en binnen het gesloten en ge- liceerde net van onderhandel in- over de toekomst van Mariën- mpliceerd want er is de af ge- maanden op allerlei niveaus en eer dan één plaats tegelijk over lekomst van de plantage gespro- Gesloten want door de tradi van het Nederlandse onderne- om èn de labiele sociale en eke situatie in Suriname zelf eigenlijk niemand een tussen bericht te lanceren. Wat dat e aangaat: het is veelbetekenend, fis de Surinaamse regering op ers-niveau over Mariënburg dat ten eerste gebeurt in Am- wn en ten tweede dat daarbij Iministers en uitgesproken expo- Vrijwel alle Surinaamse organisaties in ons land zij begonnen met een actie met het doel de sociale struc tuur voor de werkers van de bedreig de en afgelegen plantage Mariënburg te verbeteren. Met name wordt ge dacht aan verbetering van de medi sche hulp en het beschikbaar stellen van geschikte lectuur voor de kinde ren en dergelijke. Het gironummer van deze actie, die los staat van de politieke en economische verwikkelin gen rondom de plantage en daarom met nadruk ais 'een sociale actie' wordt aangekondigd, is 1459237, ten name van C. Metselaar te Amsterdam. nenten van twee politieke partijen tegelijk aanwezig zijn: Radhakishun van de Hündoestaanse VHP en Essed van de Creoolse PNP. Er wordt echter nog meer afgepraat rondom Mariënburg. "n Amsterdam is al een hele tijd een gemachtigde van de Mariënburg Werknemersbond (de heer F. Defares) in gesprek met de RCMA-directie en na het gesprek op ministersniveau heeft de Surinaamse regering inmiddels een meer perma nente, ambtelijke gespreksgroep ge vormd, bestaande uit de heren D. Misser, drs. D. Hobart en H. IJvel (resp. directeur van de Nationale Ont wikkelingsbank, directeur van het Al gemeen Bureau voor Statistiek en hoofd van de dienst Bodeankartering). Op haar beurt heeft de RCMA-directie aangewezen als haar gemachtigden in Paramaribo de advocaat mr. H. Lim A Po en de accountant L. de Goede. Rookgordijn Uiteraard ls ook de Nederlands re ring partij in het gesprek, al ligt rege- een zorgvuldig rookgordijn om de van uit Den Haag geleide operaties. Onder leiding van minister Lardinois per soonlijk is een patroon ontworpen voor een zgn. joint venture een voor de ontwikkelingslanden veel .toe gepaste structuur op basis van verde ling van belangen tussen de gever van hulp en de ontvanger van die hulp. Als Nederlandse partij in die joint venture denkt minister Lardinois niet alleen aan de RCMA zelf, maar ook aan de Coöperatieve Suiker Centrale, die weliswaar heel wat know-how van suiker heeft, maar deze toch eerder aan biet dan aan riet ontleent. Een moeilijkheid is bovendien dat de HINGTON Amerikaanse luchtvaartexperts hebben ernstige èk geleverd op het optreden van de bemanning en de praktische cbaarheid van de reddingsuitrusting van een DC-9 van de An- pnse luchtvaartmaatschappij ALM, die op 2 mei 1970 bij de [deneilanden verongelukte. Hierbij kwamen 23 van de 63 inzit- tn om. ■n studie-rapport zegt de 'Natio- fransportation Safety Board' afdeling van het Amerikaanse lerie van vervoer dat de faartmaatschappijen meer aan- [zouden moeten wijden aan tech- B om een vliegtuigongeluk te [ven. Bd heeft een studie gemaakt, van jngeluk met het ALM-vliegtuig egt nu dat er in de cockpit delingsfouten zijn gemaakt, dat tmanning onvoldoende was ge- I en dat functionele reddingsap- Bur heeft gefaald. |EM Anton B., de 36-jarige Irdachte uit de grote postkan- akaffaire in Apeldoorn, zit nog vast. Het Arnhemse gerechts- ek vanmorgen zo weinig waar- echten aan B.'s veertien dagen plotseling opgedoken alibi dat t tot vrijspraak kwam. »ker koopman gaat nu eerst e psychiatrische observatiekli- Utrecht. Daarna zal het hof ik doen. B. bracht veertien leleden de gemoederen sterk in ig door plotseling de 28-jarige student Jan M. ten tonele te M. vertelde de rechters dat j fatale 30e januari 1971 de hele met B. had zitten schaken. Tot »e was B die al een jaar vastzit, at verhaal nog niet voor de dag [en. I .i Volgens de raad hadden er meer dan deze veertig mensenlevens gespaard kunnen worden. Het vliegtuig maakte een vlucht van New York naar Sint Maarten, maar werd wegens slecht weer naar Sint Croix op de Maagden eilanden gedirigeerd. Doordat de brandstof uitgeput raakte, stortte de DC-9 in zee voordat hij Sint Croix had kunnen bereiken. Onvoldoende Het vóór het vertrek inlichten van de passagiers door de bemanning over de -veiligheidsmaatregelen, was volgens de raad buitengewoon kort geweest. Verder waren de passagiers voordat het vliegtuig op zee landde, onvol doende geïnstrueerd. De reden daar van lag in het feit dat de (Ameri kaanse) cockpitbemanning haar (Ne derlandse) collega's in de cabine niet naar behoren ervan op de hoogte had gesteld dat een noodlanding onvermij delijk was. Ondanks een voor het vertrek gehou den demonstratie en de instructie kaarten hadden de passagiers de grootste moeite om hun zwemvesten te vinden, om te doen en met lucht te vullen. Overlevenden klaagden later over het model van het zwemvest. Onvolkomenheden in de training wor den door de raad genoemd als oorza ken van de verwarring die vóór de noodlanding in de passagiersruimte heerste. De raad beveelt voorts aan de veiligheidsgordels te verbeteren en te onderzoeken wat er aan de zwemves ten mankeert. Ook de voorlichtings methoden aan de passagiers over vei- ligheidskwesties dienen volgens de raad te worden verbeterd. Mariënburg Werknemersbond inmid dels heeft laten weten niets te voelen voor een joint venture op welke basis dan ook. Het einddoel van de MWB is zonder meer: Surinamisering van de hele onderneming. In antwoord op vragen van het Twee de-Kamerlid De Gaay Fortman heeft minister Lardinois inmiddels laten weten dat Nederland het niet passend vindt rechtstreeks contact op te ne men met de MWB. Dat betekent dat Nederland vasthoudt aan het oude beginsel dat het zijn invloed in Suri name alleen laat gelden door middel van de regering in Paramaribo. Voorwaar een ingewikkeld patroon van onderhandelingen, waarmee ech ter nog niets gezegd is over de netelige aard van de onderhandelingen zelf. De RCMA claimt al een paar jaar verlies uit de plantage. De meest voor de hand liggende manier om dat ver lies weg te werken en in een matige winst te doen verkeren, is aldus de RCMA-directie óf een subsidie van de Surinaamse regering óf een verho ging van de suikerprijs in Suriname zelf. Voor zo'n prijsverhoging voelt de Su rinaamse regering niet zo veel, even min trouwens als voor een recht streeks subsidie. Dat is goed voor te stellen. Prijsverhogingen van de da gelijkse levensbehoeften maken geen enkele regering populair. In dit geval is het geven van dergelijke steun aan een onderneming nog eens extra moei lijk, daar het voor ieder, waar ook ter wereld, duidelijk is dat al die kleine prijsverhogingen voor de Surinaamse consumenten in de eerste plaats in de vorm van verhoogde RCMA-dividen- den ergens in Europa terecht komen. Het is niet onmogelijk dat de RCMA de aanvrage over de vaststelling van de suikerprijs heeft ingediend als in breng harerzijds in de onderhandelin gen over de toekomst van de plantage. Op dezelfde wijze zou dan het dreige ment over de sluiting moeten worden beoordeeld. Er is niemand, die de plantage als een vetpot taxeert. De Surinaamse arbeiders in het bedrijf de meesten van Aziatische afkomst wel in de laatste plaats. De sociale en hygiëni sche omstandigheden waaronder zij werken, zijn meer dan miserabel; al leen werkloosheid met het gevaar van ontheming iin Paramaribo of Nederland is erger). Maar aan de andere kant is het be drijf afgeschoven en tot op de draad versleten. Investeringen in de verwer kingsbedrijven (suiker en rum) zijn de laatste jaren uitgebleven. Boven dien is de structuur van de RCMA door een groot aantal dochteronderne mingen nogal ondoorzichtig. De dochteronderneming Surinaamse Cultuur Maatschappij is verantwoor delijk voor de produktie van Mariën burg. maar de verkoop van de pro- dukten geschiedt weer door een ande re dochter. Ook alle technische hulp en bijstand moet de plantage 'kopen' van nog weer een andere dochteron derneming van de RCMA. De boek houders in Amsterdam hebben het er maar druk mee en hun werk maakt de resultaten steeds ondoorzichtiger. Behalve deze alleen door insiders te taxeren 'struotuurinvloeden' zijn er ook een aantal incidentele factoren geweest die de produktie de laatste jaren hebben doen ichterblijven. In het jaarverslag over 1971 noemt de RCMA-directie zelf: 'het ongunstige klimaatverloop in het begin van het jaar 1971, gecombineerd met de voort durende froghopper-aantasting van de Een suikerwerker op dc plantage Mariënburg aanplant, waren oorzaak van de tegen vallende productie', maar ook: 'het laat zich aanzien dat door controle van de froghopper-plaag en beplanting met nieuwe variëteiten in de naaste toe komst weer een productie van 13.000 ton kan worden gehaald'. Tegenover deze o n de r ha n de l i n gsb asi s van de kant van de RCMA heeft de Surinaamse regering zich geprobeerd veilig te stellen door beslag te leggen op een deel van de plantage tot een bedrag van 1,2 miljoen Surinaamse guldens (dat is ruim twee miljoen Nederlands geld) als tegenwaarde van door de producent geïnde, maar nog niet afgedragen accijnzen. Maar helemaal vrij spel heeft de Suri naamse overheid ook weer niet, want de maatschappelijk zeer geslaagde Su rinamer Leo Tjin A Djie herinnerde zich eveneens zijn vorderingen op de RCMA en ook hij liet als zekerheid tot een bedrag van 1,2 miljoen Suri naams beslag leggen op een deel van de Mariënburg. Ondertussen zouden wij bijna de werknemers van Mariënburg zelf ver geten. Toch is hun lot meer dan dat van wie ook verbonden aan de toe komst van de plantage. Niet alleen gaat het om hun werkgelegenheid en hun arbeid, maar ook hun kapitaal is in het geding. Immers: de RCMA heeft via allerlei ingewikkelde hande lingen bij het overnemen van de plantage van de Nederlandse Handel Maatschappij (in 1964) de pensioengel den van het personeel belegd in de plantage zelf. Testcase In Nederland ls zoiets onmogelijk, wettelijk zelfs verboden. Maar in Su riname bestaat op dit punt geen enkel formeel voorschrift en zoals menig mens door de gelegenheid wordt ge maakt, zo ook de ondernemer in Suri name. Het is tegen deze achtergrond ver klaarbaar waarom de werknemers van Mariënburg zo verbeten vechten voor het behoud van de plantage en ook waarom zovelen in Suriname deze strijd als een test-case zien voor de ontwikkelingen op veel langere ter mijn in hun land. De eerste opzet van de Mariënburg Werknemersbond (die is aangesloten bij het vakverbond C'47 van mr. Eddy Bruna) is een bankgarantie te krijgen voor deze in de onderneming ver dwenen pensioengelden tot een be drag van 3.5 miljoen Nederlandse gul dens. Het is ook omwille van deze claim dat de Surinaamse regering eer der bij monde van minister Radhakis hun afwijzend beschikte op het RCMA-aanbod om een hypotheek op de plantage tp nemen ter waarde van de achterstallige accijns-betalingen. Met de erkenning van deze schuld zal de MWB een vooral psychologisch niet gering te achten succes boeken bij de onderhandelingen. Maar het einddoel is onverkort: de overneming van de plantage door de werknemers zelf. Dat lijkt een hooggegrepen ide aal, maar de heer Defares als Amster dams onderhandelaar van de MWB ziet het beslist niet als een hersen schim. Hij ls een voorzichtig onderhandelaar en dus onttrekt ook bij hem zich het achterste deel van de tong aan de waarneming, maar hij heeft vertrou wen ln het morele recht dat aan zijn zijde rust. Want niet alleen wil hij praten over de pensioengelden, waar mee de werknemers zelf een beginka pitaal voor de eigen onderneming, in wat voor vorm ook, kunnen vormen; hij denkt ook aan het.verzilveren van de morele claim die de werknemers hebben op de in vroeger jaren naar Nederland geëxporteerde winsten en de Ten onrechte in het bedrijf geïn vesteerde reserveringen. 'Ik heb gehoord dat de RCMA een bedrag van 3Ms miljoen vraagt voor de overneming van de plantage. Dat ls meer dan alle werknemers van de plantage ooit samen verdiend hebben', meent hij. En wat de niet bij de- Surinamers aanwezige know-how voor een eigen exploitatie betreft: er moet dringend geïnvesteerd en vernieuwd worden en uiteraard moet ter bestrij ding van plantenziekten gestreefd worden naar nieuwe variëteiten, en een verkoopapparaat stamp je niet zomaar uit de grond, maar toch 'die 'know-how kunnen wij ergens huren en dat hoeft beslist .liet in Nederland tc zijn', zegt hij zelfbewust. Wat dat laatste punt aangaat: minis ter Essed heeft volkomen onafhanke lijk van deze ontwikkeling vorige week in Paramaribo verklaard dat inmiddels Guyana en Jamaica zich bereid hebben verklaard technische bijstand te verlenen voor de Suri naamse suikerindustrie. De accountant die moest rapporteren over het jaarverslag van de RCMA over 1971 heeft zijn verklaring slechts onder voorbehoud gegeven een voorbehoud 'als gevolg van onzeker- heid ten aanzien van de continuïteit van het bedrijf van een van de deelne mingen Het risico bestaat, dat in verband met de ten behoeve van deze dochteronderneming afgegeven garan ties, bij stopzetting van dit edrijf een vermogensverlies kan optreden van maximaal 5 miljoen gulden, waar voor geen voorziening is getroffen'. Het is duidelijk dat het om Ma riënburg gaat. Van de verklarin gen van de RCMA-directie van middag zal veel afhangen, want op Mariënburg zelf is de spanning haast te snijden. "Er zijn een 500 riethakkers, waarschuwt Defares en die laten niet met zich spot ten". (ADVERTENTIE) Honderd jaar geleden verscheen het eerste nummer van Dr. Abt. Kuyper's DE STANDAARD. Vijf nummers uit die eeuw zijn facsimile herdrukt. Met hoofd artikel, familie-advertenties, gemengde berichten, Kamerverslagen enz. 1 april 1872 Het eerste nummer 3 april 1903 De spoorwegstaking Troelstra in de 2e Kamer. 9 november 1920 met o.a. overlijden van Dr. A. Kuyper. 15 mei 1940 'Het einde' Dr. H. Colijn over het vertrek van de regering naar Engeland. 15 december 1944 Het laatste nummer Men leze tussen dc regels doorl Bestel deze facsimile uitgave door overschrijving van 3.90 plus 0.60 porto 4.50 op postrekeningnummer 269274, Chr Pers te A'dam onder vermelding 'DE STANDAARD'. Van onze onderwijsredaktie DEN HAAG Het Nederlandse Genootschap van Leraren (NGL) zal zich fel verzetten tegen een verdere vermindering van de lessen tabel. Vorig jaar werd deze al teruggebracht van 32 tot 30 leraar- lessen. De voorzitter van het NGL, de heer R. J. Noorman, zei gisteren dat de leraren niet zullen toestaan dat verde re bezuinigingen, vooral in deze sec tor, worden uitgevoerd. Juist nu de Mammoetwet veel geld gaat vragen door de variatie in vakkenpakketten in de hogere leerjaren, wordt de kraan op het ministerie dichtgedraaid. Met deze strijdbare opmerkingen trad het genootschap van leraren bij het voorbereidend wetenschappelijk en al gemeen voortgezet onderwijs gisteren voor het eerst naar buiten. De vereni ging is ontstaan uit een fusie van de vier bestaande lerarenorganisaties, die tot nu toe samenwerken binnen de raad van leraren. Ongeveer "5 procent van de leraren van gymnasia, athenea en havo's is bij het nieuwe genootschap aangesloten (totaal 15.000 leden). Leraren aan Mavoseholen kun nen ook lid zijn, maar de meerder-' heid van mavoleraren blijft nog geor ganiseerd in afzonderlijke organisa ties. De heer Noorman zou een verde re functie wel toejuichen, maar voor lopig is het nog niet zover. De heer Noorman, rector van een Rijksscholengemeenschap in Zwolle, zei verder dat de omstandigheden waaronder het nieuwe genootschap ge boren is, verre van gunstig zijn. En dat geldt niet alleen voor he* econo mische klimaat. Ook het onderwijs zelf wordt bedreigd. Vaak is gezegd, dat het traditionele onderwijs te intellec tualistisch was, maar nu lijkt de schaal door te slaan naar de andere kant. Kennisoverdracht wordt dan ge zien als een onbelangrijke bijkomstig heid. De heer H. C. L. Michielsen, voorzit ter van de nu verdwijnende Raad van Leraren (RL), vond de situatie extra moeilijk, omdat het beleid van de regering onduidelijk is. Aan de ene kant wil de regering steeds meer onderwijs voor steeds meer jongeren. DEN HAAG De mogelijkheid be staat dat minister Van Agt de procu reur-generaal bij het Amsterdamse ge rechtshof opdracht geeft cassatie in het belang der wet in te stellen tegen het arrest van het gerechtshof inzake het metaaloomfLict. Het gerechtshof heeft in zijn arrest de staking niet als onrechtmatig aangemerkt Het meest recente arrest over het stakingsrecht is het zogenaamde Pan- honlibco arrest van de Hoge Raad, uit 1960. In dit arrest werd een solidari- teitsstaking onrechtmatig verklaard. Omdat er momenteel een nieuwe sta- kingswetgeving in de maak is en omdat de maatschappelijke en juridi sche opvattingen over dit onderwerp inmiddels sterk gewijzigd zijn, wil de minister eventueel een nieuwe uit spraak van de Hoge raad over dit principiële punt. Dc bijzondere Ka mercommissie, die de nieuwe wetsont werpen moet voorbereiden, is tot de conclusie gekomen, dat het bedrijfsle ven andere opvattingen heeft dan- waarvan in de nieuwe wetgeving wordt uitgegaan. Het bedrijfsleven schijnt te voelen voor toetsingsnormen van de SER en de inschakeling van gespecialiseerde stakingskamers bij de rechtbank, ter wijl men ook van mening is dat het voeren van een kort geding geen adequaat middel is om een arbeids conflict op te lossen. Een uitspraak van de Hoge raad zal er toe kunnen leiden dat de in de nieuwe wetgeving genoemde punten alsnog gewijzigd kunnen worden. De ze punten zijn: stakingen zijn geoor loofd, als aan in de wet genoemde voorwaarden wordt voldaan; de rech ter moet om de rechtmatigheid van de staking te beoordelen, toetsen of aan deze voorwaarden is voldaan. AMSTERDAM De officier van jus titie bij de rechtbank in Amsterdam heeft woensdag tegen de uit Parijs afkomstige Algerijn Amir L. wegens verkrachting twee jaar gevangenisstraf geëist. De verdachte, die ontkende, zit sinds 1 februari een gevangenisstraf van acht maanden uit wegens diefstal. Op 12 december van het vorig jaar liep de man met twee voortvluchtige Noordafrikanen langs de Amstel in Amsterdam, toen een woonboot met 'n bord waarop 'n aggregaat te koop stond, hun aandacht trok. Nadat onderhandelingen over de koop waren afgebroken, bedreigden de mannen de bewoonster, een 22-jarige onderwijze res, met een stiletto. Op bed werd zij volgens eigen zeggen door het drietal meerdere keren verkracht, waarbij haar voeten met een touw ware® vastgebonden. Bij een worste ling vooraf was de onderwijzeres te gen een brandende kachel gevallen. Voor ze de boot verlieten, haalden de mannen al het huisraad overhoop, vernielden een pick-up en namen on dermeer een horloge mee. AMSTERDAM In een manifest ge richt aan de Nederlandse onderne mers en regering spreken zeven recto- res magnifici en 26 hoogleraren hun grote bezorgdheid uit over de toene mende werkloosheid onder pas afge studeerde academici. Zij doen een dringend beroep op allen die daarop enige Invloed kunnen uitoefenen meer jonge academici aan het werk te zetten. 'Wij zijn van mening dat het immo reel is om knappe jonge mensen van rond 25 jaar oud, die zich mr, ir, dr. drs, mogen noemen, bij de uitreiking van hun bul tevens een verwijsbriefje naar het gewestelijk arbeidsbureau te geven om in de steun te worden opgenomen. Deze mensen behoren tot' een groep van de bevolking, waarvan wij een essentiële bijdrage in onze toekomstbepaling verwachten'. TERSCHUUR Bij een landbouwer in Terschuur, gemeente Barneveld. zijn gisteren coloradokevers gesigna leerd. In grote getale kunnen deze beestjes, die elke zomer opduiken, een bedreiging vormen voor de aardappel oogst Elders zijn ze voor zover be kend niet aangetroffen. Er bestaat geen meldingsplicht, wel een plicht tot bestrijding van de kevers. R. J. Noorman Dat gebeurt door meer onderwijs voor werkende jongeren, verlenging van de leerplicht, erkenning van avondlycea, plannen voor een middenschool, enzo voorts. Maar tegelijkertijd is de rege ring bezig de toeloop van het onder wijs af te remmen. De heer Michiel sen noemde in dat verband de heffing van hogere schoolgelden, ook voor leerplichtigen, strengere selectie, en bezuinigingen op alle fronten. NEW YORK (ANP) De Panamees Roberto Duran heeft in Madi9on Square Garden te New York voor 18.000 toeschouwers de wereldtitel in het lichtgewicht veroverd. Hij versloeg de Schotse titelhouder Ken Buchanan door interventie van de scheidsrechter in de dertiende ronde. pTomolies: Gepromoveerd tot doctor ln de wiskunde en natuurwetenschap pen: W. M. Weber (R.U. Groningen), R. C. P. van Helden (R.U. Utrecht). Gepromoveerd tot doctor in de tech niek: J. IJff, Hemmat Hussein (T.H. Delft). Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde: C. J. Fierem (Kath. Univ. Nijmegen). Benoemd: Per 16 juli is benoemd tot burgemeester der gemeente Huissen (Gld) de heer II. J. J. Aalders, met toekenning van gelijktijdig eervol ont slag als burgemeester van de gemeen te Uitgeest. De heer Aalders (48) is sinds 1 december I960 burgemeester van Uitgeest. Hij is r.-k. en lid van de KVP. Benoemd: Het presidium van dc Tweede Kamer heeft tot directeur van diensten benoemd de heer A. J. Rot teveel te Naarden. De heer Rotteveel zal op 9 oktober ln dienst treden. De taak van de directeur van diensten (een nieuwe functie) omvat het voe ren van een actief organisatiebeleid en het toezicht op het beheer van de materiële uitrusting van de Kamer, waaronder de inrichting en uitbrei ding van haar gebouw.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13