~Mll 10 GROND 75 cent Welzijns- en Vormingswerk Een miljoen nodig voor Tanthof Fietspad Schipluiden- Den Hoorn komt er, maar niet voor 1973 Postume hulde dokter Weeder Eredoctoraat voor prof. dr. T. 0. Wikén medewerkster assistent secretaresse Gemeentesecretaris W. Chr. Nannings met pensioen Verkeersmaatregelen in Schipluiden een coördinator 'Waddinxveen' twee gezinsverzorsfsters i'KOLW k<\ \K IET ZATERDAG 24 JUNI 1972 DELFT Teneinde te voorkomen, dat de verwerving van eigendommen in het uitbreidingsplan Tanthof op het punt van de financiering stag neert, dient een financieringskrediet groot 1 miljoen door de raad be schikbaar te worden gesteld. Het voorstel wordi behandeld tijdens de raadsvergadering op woensdagavond 28 juni in het stadhuis. Voorts is een aanvullend krediet ad. 1.535.000 ten behoeve van het bouwrijpmaken van de in het bestemmingsplan III Bui tenhof gelegen gronden nodig. Het college stelt voor niet op het verzoek van de Vereniging Winkelcen trum In de Hoven in te gaan tot het verplaatsen van de wekelijkse koopa vond op vrijdag naar donderdag. Tenslotte wordt de raad gevraagd een krediet beschikbaar te stellen ten be hoeve van een onderzoek naar de woningmarkt in de gemeente. Dit vergt een bedrag van 150.200. Te vens is 25.000 nodig voor het bij werken van de woningcartotheek. Het college zal een keuze maken uit offertes, aangeboden door de N.V. v.h. Ned. Stichting voor de Statistiek te Den Haag en het Research Instituut voor de Woningbouw. DEN HAAG De tweede fase van het winkelcentrum aan het Arnold Spoelplein in Loosduinen is bijna gereed gekomen. In de ruimte op de begane grond op de foto zal zich een supermarkt vestigen. Daarbo\en zijn koopmaisonettewoningen gebouwd. Het wachten is nu op de aanvang van de bouw van de derde fase, waarmee het Arnold Spoelplein dan aan alle kanten omringd zal zijn door nieuwe win kels en woningen. WASSENAAR Een nieuwe straat in het plan Zijlwatering, tussen de Hofcampweg en de Donker Curtius- «traat, waar een complex woningen van de Wassenaarsche Bouwvereeni- ging de voltooiing nadert, heeft, op initiatief van het raadslid G. J. Gor dijn enige tijd geleden de naam 'Dok ter Weederlaan' gekregen, ter nage dachtenis aan een Wassenaarse hui- aarts, die zich, vooral in de laatste oorlog, bijzonder veel voor de ge meenschap heeft gedaan. Het besluit, aan de nieuwe weg deze naam te geven heeft onder de burgerij velerlei reacties opgeroepen. Reacties, waaruit bleek, dat velen in Wassenaar er behoefte aan gevoelden een posthume hulde te brengen aan deze in 1959 in Indonesië overleden arts. Een en ander heeft tot resultaat ge had dat vanmorgen om 11 uur een eenvoudige plechtigheid zal plaats hebben in de nieuwe straat: mevrouw N. J. Weeder-Van Es, weduwe van de dokter, zal dan de Dokter Weederlaan openen en het straatnaambordje ont hullen, waarna er bij dat naambordje bloemen zullen worden gelegd. Me vrouw Weeder zal daarbij vergezeld worden door de loco-burgemeester, mr. N. W. A. Brink. Dokter Weeder vestigde zich voor de oorlog in Wassenaar als huisarts. In de oorlogsjaren nam hij actief deel aan het verzet, zowel landelijk als plaatselijk. Hij wist te bewerkstelli gen, dat tal van jonge Wassenaarders werden afgekeurd voor de 'Arbeitsein- satz'. Dr. Weeder werd door de Duit sers gevangen genomen. Na de bevrij ding vertrok hij voor het Roode Kruis naar Indonesië als leider van een medisch team. Hij keerde terug naar Nederland om zich te wijden aan een studie over tropische ziekten en ging opnieuw naar Indonesië. Daar is hij in 1959 op 57-jarige leeftijd overleden. Van een onzer verslaggevers SCHIPLUIDEN Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland hebben het col lege van B. en W. van Schipluiden medegedeeld dat zij accoord gaan met dc aanleg van een fietspad tussen Schipluiden en Den Hoorn op de voormalige trambaan van de WSM. Helaas kan vóór 1973 wegens het ontbreken van financieringsmiddelen niet daarmee worden begonnen. Zoals bekend hebben vele inwoners van de gemeente herhaaldelijk tegen het lange uitblijven van het fietspad bij de provincie gedemonstreerd. Voor het langzame verkeer is de Rijks straatweg erg gevaarlijk. Meerdere ke ren zijn hier ongelukken gebeurd. Het college wil het weggedeelte Den Hoorn-Delft eerst gaan verbreden, als mede de brug bij de veiling verlagen en de weg daarna gaan asfalteren. Voor de fietsers hebben deze voorzie ningen geen vermindering van de ver keersveiligheid tot gevolg. Daarna wordt begonnen met het asfal teren van een gedeelte van het in de gemeente Maasland gelegen wegvak. s-GRAVENZANDE In het Vlaar- dingse Kolpa bad slaagden de volgen de leden van de Vrijwillige Reddings brigade te 's-Gravenzande voor het diploma reddend zwemmen A: L. Boers, Z. Brienen, V. J. Kuivenhoven, P. van Leeuwen, J. van der Sar. C. van Staalduinen en W. Verhoorn. Voor het B-diploma slaagden mevr. Verhoorn en de heer C. van Dalen. B. en W. willen vervolgens een ge deelte van het fiestpad gaan aanleg gen, zo mogelijk het gedeelte Maas- landse dam-Delft. Eerst in 197311974 kan de asfaltering plaatsvinden van het icegvak Schipluiden-Den Hoorn. De plannen komen dinsdagavond 27 juni ter sprake om half acht tijdens de maandelijkse raadsvergadering in het gemeentehuis. DELFT De Hochschule filr Boden- kultur te Wenen heeft aan professor dr. T. O. Wikén, hoogleraar in de algemene en toegepaste microbiologie aan de Technische Hogeschool te Delft, een eredoctoraat verleend voor zijn succesvolle onderzoekingen over de fysiologie der micro-organismen, in het bijzonder over de negatieve Pas teur-effecten bij gisten. Het eredoctoraat zal worden uitge reikt in oktober a.s. tijdens de viering van het honderdjarig jubileum van genocmdei hogeschool, waarbij prof. Wikén ook een lezing zal houden over de negatieve Pasteur-effecten bij gis ten. Dit eredoctoraat is het derde voor prof. Wikén. Hij is in 1963 doctor honoris causa in de filosofie gewor den aan de Universiteit Stockholm en in 1970 doctor of science honoris causa aan de St. John's University te New York, USA. VRIJE UNIVERSITEIT TE AMSTERDAM Hot Bureau Vrouwen V.U.-Hulp vraagt op korte termijn voor haar eeaetarlaat een Haar taak zal bestaan uit gevarieerde admlntetratleve werkzaamheden, waaronder coneepondentie. Wij denken bij deze functie aan een medewerkster die voldoet aan onderstaande eisen e Mulo-diploma type-ervaring e Accuratesse en goede kennis van de Nederlandse taal Goede omgangsvormen Enige jaren kantoorervaring Leeftijd 21 -25 jaar. Schriftelijke sollicitaties, onder vermelding van vacaturenummer 099-1132 te richten aan het Hoofd van de Onderafdeling Werving, Selectie en Personeelszorg, De Boelelaan 1105, Postbus 7161, Amsterdam. LN ZONNIG ZUID-FRANKRIJK per m2 Tel 070-558355 Enige fraai gelegen percelen grond nabij de stad Béziers. in 't begin van het heuvel landschap met riant uitzicht over de wijn- tuinen tot aan de Middellandse Zee. Bos rijke omgeving. foreUenbeken, vele recrea tie mog., brede zandstranden. 300 dagen zon per Jaar. Géén bouwplicht of verbod. Geschikt bijv.: vakantie en geldbelegging. Uitgebreide documentatie, maquette, off. eigendoms pap., ter inzage. Zeer goede re ferenties. Afname vanaf 5000 m2 ha). Informaties en kijkdagen zat. 24, zond. 25 en maand. 21 juni. VartrlJobMr In 4» Oleg Polunln BLOEMEN EN PLANTEN VAN EUROPA geïllustreerde flora met meer dan 1000 foto's in kleur Beschrijving ran 2800 voornamelijk in h« wild groeiend* soorten, met vermelding van da vind plaatsen en tal van bijzonderheden 886 bladzijden. 1087 kleurenfoto's. 420 lijntekeningen, uitvoerige tabellen Ingeleid door Prof. Dr. H.C.D. de Wk endei /een boek van Zomer b Keunlne Wagenfngea VRIJE UNIVERSITEIT TE AMSTERDAM Op het bureau van de Rector Magnificus bestaat een vacature van •voor «ecretariaatswerkzaamhedeo, zoals correspondentie, voorbereiden van vergaderingen enz. Gegadigden dienen te voldoen aan de volgende eisen Mulo-diploma e typ®- steno-Nederlands diploma enige jaren kantoorervaring e leeftijd 18-25 jaar plezierig in de omgang zelfstandig optreden Schriftelijke sollicitaties, onder vermelding van vacaturenummer 040 - 1032, te richten aan het Hoofd van de Onderafdeling Werving, Selectie en Personeelszorg, De Boelelaan 1105, Postbus 7161 Amsterdam. NAALDWIJK In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer W. Chr. Nan nings verzocht hem met ingang van 1 december a.s. ontslag te willen verle nen als gemeentesecretaris. De heer Nannings zal dan ruim 21 jaren in dienst der gemeente Naaldwijk zijn geweest B. en W. stellen de gemeenteraad voor de heer W. Chr. Nannings met ingang van 1 december a.s op de meest eervolle wijze ontslag te verle nen als secretaris der gemeente Naaldwijk, zulks onder dankzegging voor het vele en belangrijke werk, dat hij gedurende ruim 21 jaren voor de gemeente Naaldwijk heeft verricht De heer Nannings verzoekt tevens hem ontslag te verlenen als ambte naar van de burgelijke stand. Voor het ambt van gemeentesecretaris heb ben zich zes kandidaten gemeld. Vier sollicitanten werden opgeroepen. Op de aanbevelingslijst van het college van B. en W. zijn geplaatst de heer H. Uitterhoeve, geb. 1939 chef van de afdeling algemene zaken ter gemeen tesecretarie van Monster en de heer E. Scheepstra, geboren 1925, admini strateur bij het ministerie van Bin nenlandse zaken te Den Haag. SCHIPLUIDEN De gemeente Schip luiden wil de volgende verkeersmaat regelen gaan treffen. In de Prinses Irenelaan, Koningin Wilhelminalaan, Koningin Julianaplein (gedeeltelijk), Bernhardstraat wordt éénrichtingsver keer ingesteld. Parkeren wordt verboden in de Ko ningin Wilhelminalaan (westzijde), Koingin Julianaplein (gedeeltelijk). Prins Bernhardstraat (gedeeltelijk), Hoornsekade (gedeeltelijk), Meidoorn- straat, Goudenregenstraat en Prunus- straat, met uitzondering van de par keerhavens. Het bestuur en de staf van het Kennemer Vormingscentrum voor werkende jongens en meisjes in de IJmond vragen Wij zoeken een vrouw of man die in staat is om het als positief en werkbaar te ervaren dat ieder staflid een gelijkwaardige inbreng heeft. De funktie omvat o.a. de volgende taken het coördineren van de verschillende overlegkaders, zowel in- als extern het voorbereiden van staf- en bestuursvergaderingen het begeleiden van stafleden met betrekking tot het handelen het mede doordenken, uitwerken en opstellen van beleidsvoorstellen de kontakten met de werkgevers van deelnemers en overige externe relaties het onderhouden van kontakten met andere instellingen voor werkende jongeren Wij denken aan iemand met de volgende opleiding: sociale akademie met V.O., universitaire opleiding (richting andragogie) of gelijkwaardige opleiding. Ervaring is gewenst Salaris naar leeftijd: minimum 1810 2726." Premie AOW/AWW voor rekening van de werkgever. Sollicitaties richten aan: Kennemer V orniingscentrum Wijkermecrwcg 1 Vehen-N. Telefoon 02510—28248. De Prot Christ. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening vraagt voor zo spoedig mogelijk Geboden wordt: salaris en overige arbeidsvoorwaarden overeenkomstig rijksregeling kleding- en rijwieltoelage Bij het zoeken naar huisvesting wordt medewerking verleend. De stichting, die thans ca. 65 krachten omvat, werkt tezamen met naburige instellingen aan de totstandkoming van een A-instelling. Nadere inlichtingen worden gaarne door de leidsters, mevr. P. KielVan Muiswinkel en mej. B. M. Klop, verstrekt (telefoon 01828—4896)". Sollicitaties te richten aan het bestuur, per adres De Genestetlaan 8, Waddinxveen

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 28