fleemskerk echt Fusie toch rond Geen beter gebit dan een kaasgebit Regen felste tegenstander tijdens training voor TT Periode-kampioen bij b-elftallen ïuropees record lonika Zehrt Olympisch Stadion grote winnaar met FC Amsterdam Grote Prijs sfeerloos Water polo team op vijfde plaats Kort geding afgelast OUW/KWARTET VRIJDAG 23 JUNI 1972 Sport T15/KI7 '■jarige Haarlemmer weer in selectie IARLEM Op een moment dat voor velen de jaren niet meer in n handschoen te vangen zijn en de knuppel slechts op de leeftijd itst, stapt Simon Heemskerk, 37 jaar nu, monter in de nationale ükbalselectie. Zijn loopbaan als honkballer laat zich niet begrenzen K>r de gebruikelijke ouderdom van pakweg 35 jaar. Dollen in maten van eertijds inmiddels al enkele jaren tussen de veteranen Heemskerk zélf weigert, zolang de jeugd hem niet kan verdrin- tn, z'n al twintig jaar gehandhaafde positie in de hoofdklasse prijs geven. De beloning: Ron Fraser, de bondscoach, riep z'n oude apil op om zich bij het selecte gezelschap van de twintig beste (F ederlandse honkballers te voegen. n misverstanden te voorkomen: Si- Dri Heemskerk, lid van het toonaan- vende Nicols, is geen figuur die :h talloze zaken ontzegt teneinde te ofiteren van de attracties van top- nkbal. Hij heeft wel degelijk oog or een maatschappelijke carrière en osumeert honger- en dorststillers t doorgaans niet aan bedrijvers van [«port worden voorgeschreven, semskerk: 'Ik heb een onregelmatig i. Door mijn werk als autoverko- ben ik vaak op pad. Wekelijks xn ik tot één training; anderen bij Nicols tweemaal. Ik laat geen aasje bier staan en roken, al is het et veel, doe ik óók. Het is eigenlijk ibegrijpelijk. Ik ben nog steeds een n de snelsten. En wat doe ik er- lor? In de voorbereidingsperiode sla ook de conditietraining van Wil 'estphal nog wel eens over. Meestal #or gebrek aan tijd, maar ik ben er ims ook te lui voor. Het is nauwe- (ks van invloed op mijn prestaties, lis ik een keer slecht speel, wordt er izegd: 'Simon je bent overwerkt. Je ebt zeker driemaal achtereen ge- aind.' Kijk, ik zeg dit niet als aanbe- eling voor de jeugd. Ik ben een Itzonderingsgeval, dat besef ik me lledig. iet alleen als honkballer beweegt iskerk zich op hoog niveau. Ook Is doelman van de vierdeklasser ohoten pareert hij de aanvallen van IRFURT (ANP) Monlka Zehrt eeft op de eerste dag van de Oost- uitse atletlekkampioenschappen, die n Erfurt worden gehouden, het Euro pese record op de 400 meter dames 'erbeterd en gebracht op 51.1 secon- en. De 19-jarige Oostduitse evenaarde og twee weken geleden tijdens de nterlandwedstrijd Engeland - Neder- ind - Oost-Duitsland in Londen het lüropese record, dat sedert 18 septcm- er 1969 op naam van de Frangaise llcole Duclos en Colette Besson staat, eeds met een tijd van 51.7 sec. Het rereldrecord is sedert 23 juli 1970 Edinburgh) in handen van de Jamai- lanse Marylin Neufville met een tijd an 51.0 seconden. de jeugd. Heemskerk: Ik draai nog steeds in het eerste. Ruim tien jaar geleden werd ik benaderd door het betaalde voetbal. Ik kon een B-con tract krijgen bij Be Quick. Maar toen stond er juist een honkbaltrip naar Amerika op het programma Dit heb ik voor laten gaan. Toen ik terug kwam was de belangstelling schijn baar verdwenen. Nooit meer iets ge hoord. Nog wel eens van Alkmaar, maar ook dat contact leidde niet tot een overeenkomst.Niet dat ik er ooit over getreurd heb. Ik prefereer honkbal sowieso boven voetbal EXPLODEREN Simon Heemskerk kan geen afdoende verklaring voor zijn prestaties als 37- Jarige vinden. Hij schetst het zelf als een 'unieke zaak'. Maar zegt ook: 'Als voetballer moet je voortdurend in Bobo Echobardo, ex-intcrnalional cn'ex-wer- Ker van Stork*, hoeft gratie gekregen van de onkbalbond voor zijn levenslange schorsing. Echobardo werd op 2 Juni 1962 na herhaal delijke handtastelijkheden voor altijd uit de bond gezet. Hij heeft nu samen met alle vóór 16 maart 1972 gestrafte spelers gratie gekregen in verband met het 60-Jarige be staan van de KNBSB. beweging zijn. In het doel hoef Je maar enkele keren in actie te komen. Maar dan moet je wel alles kunnen geven. Zo is het met honkbal ook. Op enkele essentiële momenten in de wedstrijd moet je kunnen exploderen. Daarna kun je weer relaxen. Dat vermogen heb ik. Aan slag haal ik altijd nog een gemiddelde tussen de 0.300 en 0.400. Dat is vrij produktief. Vorig jaar was ik de tiende slagman van Nederland. Ik zit meestal bij de eerste tien. Dat zal ook wel een van de voornaamste redenen zijn geweest voor mijn selectie. Daarnaast is het mogelijk, dat Fraser van mijn erva ring wil profiteren. De ben vrij goed gezien tussen de spelers. Er is een grote rivaliteit tussen de Nicols- en de Sparta-spelers. Als de selectie pas geformeerd is voel je dat goed aan. Ik kan echter met iedereen goed opschie ten.' Tien jaar geleden werd Heemskerk van de lijst der uitverkoren spelers afgevoerd. 'Zonder opgaaf van reden. Daar zijn ze bij de bond altijd makke lijk mee geweest.' Nu is hij dus weer Simon Heemskerk (rechts) in actie bij de thuisplaat, waar Wim Crouwel Boudewijn Maat uittikt. terug een opmerkelijke come-back Is er eigenlijk wel sprake van een come-back? Heemskerk: 'Dat geloof ik niet. Ik heb al die jaren het oude peil gehandhaafd. Toch ben ik blij met de uitnodiging van Fraser. De Haarlemse honkbalweek wil ik graag nog eens meemaken. Al realiseer ik me, dat Fraser me waarschijnlijk niet in de basis opneemt. Hij zal me dan inzet ten als het verloop van de wedstrijd een ingreep noodzakelijk maakt we nog eens in hetzelfde team zullen spelen. Dat zou nog zeker rijf jaar moeten duren. Tegen die tijd ben ik wel verdwenen.' Tegen die tijd zal ook een van de spectaculairste honkballers die Neder land nu rijk zijn weer wat meer aandacht aan het gezin kunnen beste den. Heemskerk: 'Honkballen op dit niveau is moeilijk te combineren met het normale patroon van: pa in het weekeinde bij moe en de kinderen. Immers, door het dubbele programma ben je én zaterdag én zondag altijd op pad. Mijn vrouw heeft zich daar vaak voor moeten opoffren. Maar ik vraag me af of ik het honkbalsfeertje kan missen. Het blijft trekken. Ik zit er ook al ruim twintig jaar tussen. Je bent er helemaal in verweven. Het zal ongetwijfeld moeilijk zijn te stoppen. Misschien kan ik later als bestuurder optreden. Ik weet alleen niet of ik me voor een dergelijke functie volledig kan inzetten. Of ik er de tijd voor heb. En zoiets moet je of goed doen of helemaal niet' JOHN LINSE EXAMEN De Haarlemse honkbalweek zal door Heemskerk gebruikt worden als een examen voor de komende wereldkam- a j pioenschappen in Nicaragua. Heems triOCOmO AgOStWl mOCt IlOfi l'OOrtlOU l e/lnCIS VOOr laten gU((11 kerk: 'Vooralsnog geloof ik niet in v een uitzending. Het zal moeilijk te combineren zijn met m'n werk. Veel zal afhangen van zijn prestaties in do nationale ploeg. Ik wil niet afgaan. Zodra ze zeggen: Heemskerk speelt zoals hij eruit ziet (kalend en niet de indruk wekkend van een topsporter, jl.) ben ik verdwenen. Ik heb een aantal normen vastgelegd: een bepaald slaggemiddelde en weinig veldfouten. Dat moet ik wel, want een oudere speler moet meer presteren dan een jonge vent om dezelfde waardering te oogsten. Als een jonge speler twee maal drieslag krijgt Ls er niets aan de hand. Als mij dat overkomt, volgt er onmiddellijk commentaar: 'Moet opa zo langzamerhand niet opkrassen?' Van dergelijke opmerkingen ben ik niet gecharmeerd. Dan stop ik direct.' Zo ver is het nog niet. Plannen om zijn loopbaan te beëindigen heeft. Heemskerk niet. 'We gaan volgend jaar vrolijk verder.' Heemskerk reali seert zich wel, dat het eindpunt steeds dichterbij komt. Dat valt ten minste af te leiden van zijn uitspraak: 'M'n oudste zoon, 12, is nu ook gaan honkballen. Hij heeft meer aanleg dan ik ooit heb gehad. Veel betere bewegingen bij het gooien. Erg sterke kerel. Het is natuurlijk afwachten hoe ver hij zal reiken. Ik geloof niet, dat KNVB wil stimulans voor jonge profs Van een onzer verslaggevers TILBURG De KNVB heeft een nieuwe opzet gereed voor de com petitie van de b-elftallen in het betaalde voetbal. Met ingang van het nieuwe seizoen zullen de z.g. 'periode-kampioenen' in de eerste klasse beloond worden met een bedrag van 4000 gulden. Een sponsor heeft voor de komende twee seizoenen een bedrag van in totaal 50.000 gulden uitgetrokken om via de b-elftallen het jeugdige talent in Ne derland te stimuleren. In de eerste klasse komen in de nieuwe competitie vijftien clubs in actie. Zij zullen ieder 28 wedstrijden spelen. Na negen en negentien wed strijd-dagen zal het hoogst geklasseer de elftal een 'premie' van vier mille ontvangen. Ook de uiteindelijke kam pioen kan op een dergelijk bedrag rekenen. Deze club zal tevens in het bezit van een wisselbeker komen. REGIONAAL Over de competitie-opzet voor de tweede klasse is nog geen definitieve beslissing genomen De KNVB heeft onder de betrokken clubs een enquête gehouden over de vorm, waarin deze gespeeld zou moeten worden. De meeste verenigingen blijken gepor teerd voor een indeling in drie (regi onale) afdelingen Jos Coler, voorzit ter van de sectie betaald voetbal: 'Het is nog niet bekend of we drie klassen met acht of twee afdelingen met twaalf clubs gaan vormen. In leder geval zal in deze klasse volgend sei zoen een bedrag van 9000 gulden beschikbaar komen. De periode-kampi oenen ontvangen dan 1500 gulden'. De KNVB heeft de clubs vorige week per brief geadviseerd in de b-elftallen zoveel mogelijk aandacht aan de jeugd te schenken en niet meer dan twee spelers van ouder dan 23 jaar op te stellen. De bond is zelfs van plan T^Qvi/1 rrinf dit 'advies' over een jaar tot 'regel' te J-Zd-VItl Willi/ maken. Coler: 'Dit wordt een over gangsjaar voor de b-elftallen. We wil len aan deze competities extra gaan stimuleren, omdat de betaalde jeugd- competitie helaas weer niet doorgaat'. Jos Coler jeugd Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Het Olympisch Stadion lijkt de grote winnaar. Toen twee weken geleden de fusie-besprekingen tussen Blauw Wit en DWS afsprongen, kreeg Blauw Wit te horen, dat de huur van het bij veld van het Olympisch Stadion werd opgezegd. Daarmee was een belangrijke basis voor het 'nieuwe' Blauw Wit weggeval len en toen prompt daarop de KNVB een brief stuurde aan de club met het verzoek op korte termijn mee te delen op welk veld Blauw Wit ging spelen zat het nieuwe bestuur voor het blok. Een simpel telefoontje van een vertrouwensman bracht beide clubs deze week opnieuw rond de tafel. Het gevolg: gisteravond werd de fusie tussen Blauw Wit en DWS een feit. Voor ex-Blauw Wit-secretaris Moeh ring is de hele gang van zaken weinig bevredigend. Hij voelt zich door het Olympisch Stadion in het nauw gedre ven. Een niet geheel ten onrechte ge voel, want het Olympisch Stadion toept al jaren om een fusie in Am sterdam om zodoende tot "een sterke en veel publiek trekkende bespeler van het veld te komen. En daarbij komt dan nog dat DWS en Blauw Wit langzamerhand een kwijnend bestaan tingen lijden. AANBOD Moehring: 'Met het nieuwe bestuur van Blauw Wit hadden we de moge lijkheden gevonden om toch door te blijven gaan met betaald voetbal. Er waren door nieuwe mensen in het be ltuur nieuwe geldbronnen aangeboord, bat is de reden geweest dat we beslo ten door te gaan. Toen kwam de kwes tie van het opzeggen van de huur vao het bijveld van het Olympisch Sta dion. We hebben een door ons hogelijk gewaardeerd aanbod gehad van De Volewijekers om hun veld te bespelen, fflaar dat bracht denk maar aan de kantine-omzet en niet ontvangen geld van reclame-objecten grote be daren met zich mee. Vorige week Dé Stoop werd ik via een tussenpersoon bena derd, die vertelde dat voorzitter Stoop van DWS toch nog eens wilde praten. Het Stadion handhaafde op een verga dering die we met de raad van com missarissen hebben gehad de huurop- zegging en toen zat er niet veel anders op dan te gaan praten met DWS.' Door die hele gang van zaken is het erop gaan lijken, dat Blauw Wit in een nadelige positie is gemanoeuvreerd in de onderhandeling met DWS. Moeh ring gelooft dat echter niet. 'Er is toch nu door ons meer bereikt. Er is aan een aantal eisen van ons tegemoet gekomen. Ik begrijp wel, dat het Olympisch Stadion het allemaal nodig heeft, maar de manier waarop het i: gegaan, laat ik het zo zeggen: is nic zo leuk. Dat wil ook weer niet zeggen dat de stemming tussen Blauw Wit en DWS vertroebelde. De stemming was deze week beslist niet slecht. Wij moe ten onze crediteuren veilig stellen, maar dat moet DWS ook. Er is eerder gezegd dat de fusie tussen de twee clubs een 'moetje' zou zijn. Wel, ik ge loof dat wij het alleen ook hadden gered.' Er zat Blauw Wit-nieuwe-stijl een ding ook nog tegen: de achterban steundt het streven onvoldoende. Moehring weer: 'We hebben van onze amateur afdeling weinig medewerking, om niet te zeggen tegenwerking ondervonden. De amateurs wilden geld zien. Maar hadden zij achter ons gestaan, dan wa ren we doorgegaan. Die verwachte hulp bleef uit Voor de nieuwe FC Amsterdam dagen op verschillende fronten toch wel moeilijkheden op. Trainer van het elf tal wordt Pim van der Meent, vorig jaar trainer van DWS, dat is een ze kerheid. Wie de spelers worden onder hem is nog een vraag. Met nog zo'n weck tijd om nieuwe spelers aan te trekken is de tijd wel krap geworden. Eén aankoop is al bekend: Wietse Couperus tekende gisteren een con tract bij FC Amsterdam. Een grote vraag is ook, wat er moet gebeuren met de spelers van Blauw Wit. Er is gesuggereerd, dat precies één speler van de club Frank Kramer ln aanmerking kwam voor de nieuwe se lectie. NAAM Die problemen zullen door het nieuwe stichtingsbestuur vanmiddag op een vergadering besproken worden. Het stichtingsbestuur van FC Amsterdam zal door twee ex-DWS'ers, twee ex- Blauwwitters en één man van de financiers gevormd worden. Ook dat hoorde bij de zaken, waarover deze week nog lang gesproken is. DWS wilde namelijk met die verdeling lange tijd niet accoord gaan. Het is er echter wel van gekomen. Een andere els van Blauw Wit, het terug laten keren van de naam Blauw Wit in de naam van de nieuwe club, haalde dee indstreep echter niet De kans bestaat dat Piet Koekebakker, de manager van Blauw Wit die voor zijn functie bedankte toen de fusie de eerste keer niet doorging, terugkeert Dé Stoop heeft hem gevraagd bij FC Amsterdam in die functie terug te keren. Tot slot nog één keer Moehring, die bij FC Amsterdam niet een bestuurs functie krijgt: 'Het succes van de nieuwe club? Nee, ik zeg nog niet hoe ik daarover denk Ik weet ook nog helemaal niet of ik ga kijken RUUD VERDONCK ASSEN (ANP) Het was geen gevecht tegen op de chronome ters wegtikkende seconden. De tweede trainingsdag voor de Asser TT-races was een lang durige strijd tegen de gestaag neervallende regen. Aan verbete ring van de eerder deze week op een droge baan bereikte gemid delden viel amper te denken. Daardoor zou zich het vreemde feit wel eens kunnen voordoen dat als de omstandigheden niet veranderen de ongekroonde heerser in de 500 cc klasse, Giacomo Agostini, voor het eerst in zijn loopbaan in Assen op de vierde rij van de startopstelling komt te staan. De tienvoudige Italiaanse wereldkampioen trainde namelijk op de eerste dag niet en staat nu op de vijftiende plaats in de startrangschik king. Dat zou voor de fameuze Itali aanse MV Agusta-renner in negen jaar goed voor twee en negentig Grand Prix overwinningen ook weer niet al te veel uitmaken. Voor Nederland telt overigens ln eer ste instantie de lichtste klasse. De topsnelheid van de Van Veen Kreid- ler van wereldkampioen Jan de Vries licht duidelijk hoger dan die van de fabrieks Derbi van zijn concurrent Angel Nieto. Zowel in de nationale races op Zandvoort als in de Joegosla vische Grand Prix ging het fragiele motortje van de Nederlander kapot. Over de oorzaken die hebben geleid tot het uitvallen van de favoriet uit Sint Jacobiparochie is men bij de renstal uitermate vaag. Van Veen: 'Ach, het zijn geen motoren om mee naar Parijs te rijden. Die 50 cc mo tortjes zijn nu eenmaal erg kwetsbaar- Jan de Vries, die zondag zijn derde Grand Prix zege had kunnen beoken die hom dicht bij prolongatie van de titel zou hebben gebracht, toen in Rijeka zijn motor defect raakte: 'Het is iets in de motor....Het was wel titelhouder en de onttroonde kampi oen allerminst vrienden zijn. Het pu bliek op de ondanks de stortregen goed gevulde tribunes maakte ook gisteren niet het minste onderscheid tussen de verguisde Nieto en overige honderdvijftig deelnemers. In de race van morgen krijgt Do 0 Vries naast de fabrieks Derbi van J06p oteUFWCl Nieto een tweede Spaanse machine zich. Aalt Toersen, PFAEFFIKON (ANP) De Belg Wil- fried David heeft de achtste etappe van de wielerronde van Zwitserland, een rit over 174 kilometer van Schaan naar Pfaeffikon, gewonnen in 4 uur 48 minuten en 48 seconden. Tweede werd de Zwitser Erich Spahn op 2 mi nuten en 53 seconden en derde de Fransman Mollet. Gerben Karstens eindigde als vierde. De Zwitser Louis Pfenninger behield de leiding in het algemeen klassement. Uitslag: t David (Bclgla) da 174 km ln 4 46.48; 2 Spahn (ZwlLs) op 3.53: 3 Mollat Fr) 2l: 4 Karstens (Ned) zi, 5 Mlrando (Port) it; 6 Clanan (Nad) rt; 7 Dancalll ilta) zt; 8 (tarings (Ned) zt; 9 Lewis (Qbr) zt: 10 Rub Zwlts zt 23 R v k Ned zt; 27 Schepers (Ned) zt. Algemeen klassement: 1 Louis Pfenninger (Zwlts) 37.38.44: 2 Plngeon (Fr) 37.38 59; 3 Dancelll (Ita) 37.39.01: 4 Spahn (Zwlts) 37.39 13; 5 Schlavon (Ita) 37.42 21; 6 Agostln- ho (Port) 37.43.38; 7 Harrison (Gbr) 37.46 48: 8 Wehrll (Zwlts) 37 50.48; 9 Lanzafame (Ita) 37.50.57; 10 Davtd (Belg) 37.5645; 17 Sche Krs 38.05.22; 23 Tabak 38 08.11; 35 Vianen 24.29; 39 Karstens 35.30.40: 47. Harings 38.59.19. Wereldkampioen Jan de Vries verschrikkelijk jammer. Ik had een voorsprong van anderhalve minuut. In problemen tussen een vijandig Ne derlands publiek en Angel Nieto, d!e lil en na de grote prijs van Itali moeilijkheden kreeg met zowel De Vries als Jan Huberts geloven Van Veen. noch Jan de Vries zelf. 'Het zal de mensen intussen vel duidelijk ge worden zijn', aldus de Amsterdamse motorhandelaar, dat de echte ruzie ging tussen Jan Huberts en Nieto'. Een mening die Jan de Vries deelde, al is het een publiek geheim dat de (ADVERTENTIE) Vooral voor opgroeiende kinderen is het van belang om af en toe eens in een flink brok kaas uit het vuistje te happen. Voor een gezond, sterk gebit is kalk nodig. En in kaas zitten meer makkelijk opneembare kalkverbindingen dan in enig ander voedsel. Zorg dus dat uw kinderen zich een goed kaasgebit bezorgen door regelmatig zo'n extra gouden brok te verhapstukken. tegenover zich. Aalt Toersen, eens Nleto's grote rivaal, heeft namelijk, de tweede motor van de Derbi-fabrie- ken ter beschikking gekregen. Het ziet er voorts naar uit dat de Jama- thi's geen bedreiging zullen vormen. Paul Lodewljkx, een van de twee Nederlandse winnaars in do geschie denis van de Asser TT, kan allerminst dromen van een geslaagde come-back. Dc Jamathl-renstal verliet gisteren vroeg ln de middag de Drentse hoofd stad om opnieuw aan de motoren te sleutelen. Prettig nieuws was er daarentegen voor Rob BronvVlsteravond arriveer de zIJti nieuwe Suzuki Daytona 500 ec- motor. waarmee de Amsterdammer vandaag kan trainen. Ondanks de door de regen en olie glad geworden baan deed zich slechts één valpartij voor. Henk van Kessel ging met zijn 50 cc-Kreidler bij het uitkomen van de beruchte kniebocht onderuit. Hij heeft vermoedelijk een hersenschudding en een armblessure opgelopen. De onverminderd neerstromende re gen dreigt wel consequenties voor de organisatoren te krijgen. Ee n aantal van de gigantische parkeerterreinen is namelijk zo drassig geworden dat ge vreesd wordt dat de, weliswaar ver harde. op- en afritten stuk zullen worden gereden. Dat zou de proble men bij de afvoer van de meer dan 130 000 toeschouwers aanmerkelijk vergroten. 'Wij hebben de zaak nog in de hand', aldus 'veiligheidscommissa ris' Geert Timmer van de TT-commis- sie. 'en zullen aonodlg 'tro aanvoe ren'. SneUte tralnlngatljd50 cc-kt»*se: 1. Angel Nletn (Spanje) Dcrhl 3 41 7 (125 5 km/uur). 2 Teunls Ramaker (Nederland» Kreldler 3.54 0, 3. Henk van Keascl (Nederland) Kreld ler 3 55.6. 125 cc klasse i. Angel Nieto (Spanje) Derbi 3.40.2 '126 0 km/uur). 2. Dave Slmmonds (Groot Brlttannlë) Kawasaki 3 49 1. 3 Bert Ntjland (Nederland) Hemeljla Malco 3 52 7. 4. Rolf Mlnhoff fWest-Dults- land) Malco 3 54.9 250 cc klasse: 1. Rodney Gould (Groot Brittannl) Yamaha 3.15.1 (142 s km/uur). 2 Renzo Pasolint (Italië) Aermaccht 3 16.1. 3 Phil Read (Oroot Brit tannië) Yamaha 1 21 5. 4. Wil Hartog (Ne derland) Yamaha 3.24.5. 356 cc-klasse: 1 Giacomo Agostini (Italië» MV AgusU 3.13 4 (143 4 km'uur): 2 Phll Read i C.root-Brlttannlè» MV Agueta 3 14 5: 3 Henio Pasolint (Italië) Aermacchl 3 15 7: 4 Christian Bourgeois (Frankrijk) Yamaha 3 18 SM cc-kla»se: 1 Dave Simmondt (Oroot-Brlttannlë) Kawasaki 3 17 0 (140 8 km/ uur»: 2 Jack Flndlay (Australië) Jada 3 20 7. 1 Wil Hartog (Nederland) Rlemanoc 3 213 Zllspanklassr 1 Helnr Luthrlnexhauscr .lüreen Cusnlck (Went Duitsland) BMW 3 42 5 (123 0 km'uur); Klaus Enderv/Ralf Engel- hardt i West-Duitsland) BMW 3 44 S 3 Steg- Kalauch (Weet- licentie maar nog geen diploma Van onze sportredactie VOLENDAM Joep Steur heeft van de KNVB vergunning gekregen om het komend seizoen de eerste divisie club Volendam te gaan trainen. Steur heeft het A-diploma nog niet. Op het examen kreeg hij een onvoldoende voor wedstrijd-analyse. Later in het jaar zal Joep Steur hierin opnieuw examen moeten doen. De KNVB heeft hem echter wel een licentie verstrekt, omdat redelijkerwijs mag worden aan genomen dat Steur wel zal slagen voor dit onderdeel. Met ingang van 1 juli is Steur nu officieel trainer van Volendam. De club hi»eft met vier jonge spelers contracten afgesloten. Jan Sul, Kees 'de schutter' Veerman. Jan 'Tumpie' Zwarthoed en Nico Mol afkomstig van SEW uit Nibbixwoude). Met veel spelers van de oude selectie worden nog onderhandelingen gevoerd ove een nieuw kontrakt. Daarbij is ook Johan Pelk. die eerder te kennen gaf met voetballen te willen stoppen. Vo-, lendam hoopt hem echter van dat standpunt af te brengen. Wim Kwak man heeft zich op de transferlljst laten plaatsen. Gerrie Dijkers van DWS heeft een contract bij de Doetinchemse eerste divisieclub De Graafschap getekend FC Den Bosch onderhandelt met de topscorer uit de eerste divisie van het afgelopen seizoen. Gerdo Hazelhekke van Wageningen. g-ried Schauru 'Wolf zang Duitaland) BMW 3 45 4 BOEDAPEST (ANP) Het Neder landse waterpoloteam heeft tijdens het internationale toernooi in Boedapest de laatste wedstrijd tegen Roemenië gelijkgespeeld: 33 (10 11 11 1—O), Daardoor Is Nederland met drie punten als vijfde geëindigd. De overige uitslagen waren: Verenigde Staten West-Dultsland 9—7 (3—2 3—2 1—2 21), Hongarije—Joegoslavië 88 (1—1 5—2 1—2 1—1). Eindstand la; 1. Hongarije 3 «e»p. 10 pnt.. 35—18; 2. Joagoilavië 6—7 25—23: 3. Roeme nië 5—4 18—17: 4 Ver Sulen 5—4 25—34; 5 Nederland 5—3 19—25; 6 Weat-Dultaland 5—2 21—15. Grote Prijs van Amsterdam heeft gis teravond een uiterst sfeerloos verloop gehad. Zo'n 1000 toeschouwers waren er slechts ln het Olympisch Stadion aanwezig. De Grote Sprintersprijs ging naar wereldkampioen Lijn Loevesijn. die in de finale de Belg Van Lancker en de Amerikaan Mountford klopte. Theo Verschueren won de Grote Stayersprijk. De Belg reed de 50 kilo meter in 37.55,3. In dezelfde ronde als Verschueren eindigden drie Nederlan ders: Stam. De Wit en Oudkerk. In het bijprogramma won Gabie Minneboo een stayerswedstrijd voor amateurs. Binnen 20 kilometer reed hij het hele veld op minstens een ronde. Een ploe- genachtervolging tussen Nederland A en B leverde winst op voor het A-team, bestaande uit: Schuiten, Kamper, Dek kers en Nieuwenhuijs. ROTTERDAM (ANP) Het kort ge ding, dat Theo Laseroms tegen Feyen- oora aanhangig had gemaakt, is niet doorgegaan. Dit is een gevolg van een gehouden bespreking tussen beide par tijen, waarin algehele overeenstem ming werd bereikt Tegen het over gaan van Laseroms naar een andere vereniging onder redelijke voor waarden beataat geen bezwaar. Het kort geding zou gisteren in Rotterdam dienen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 17