inkenkoorts leuk lar soms ook hard |n wonderkind ir Rolland-festival eoeo Chhau zorgt voor oosterse toon Geen plantengroei waar olie Biesbosch vervuilde festival fleerlo 'n|dio' wil met f^ister praten Geen sterke Apocalyps CNV tegen verhoging kijk- en luistergeld Staatssecretaris voor sloop huizen in IJsselstein Vader stak zoon in lies Samkalden wil geen functie bij Raad van State 1 2 r 4 5 8 Mogelijk binnenkort fonds slachtoffers van misdrijven Nederlander mikt toch op eigen vervoer Al zeven miljoen voor Bangladesj OPGEVEN VAN FAMILIEBERICHTEN EN ANDERE ADVERTENTIES GEDURENDE DE AVONDUREN Binnenland Kunst T9/K!) Jonge en Bram Vermeulen in hun programma 'Planken- 1 HULSING Be plankenkoortsen in het Hol- Festival is die van Freek de ten Bram Vermeulen de leukste knt zij hebben er meteen maar [en lolletje van gemaakt. Zoals alles doen. Neerlands Hoop in 'Dagen hebben zij gevestigd op [rodieëren. bespotten, verdwa- In alles wat ons en hen zou i bedrukken, beangstigen, ver- pf toch nog ontroeren. Daarom I zij. allang zeer professioneel ..CRDAM Het Midsummer 1 Dlijstival, dat voor de derde maal Noordlimburgse Meerlo wordt ,T Jen, begint dit jaar zaterdag- 4 8 juli om 10.00 uur en ein- juli om ongeveer 18.00 uur. n .ederlandse formaties zullen op- Ue i( Focus, Ekseption, Earth and rits Solution, Super Sister, Livin' 'de Kjoe (ex Q65), de nieuwe poogie-formatie van Rob Hoe- JAlquin. In de nachtelijke uren 1 bek aantal groepen wat rustiger brengen, t.w. het Kamerpop- t SeAile Joost Nuissl, Dimitri van Jde Neerkantse formatie Down- "Pl°pothic Novel uit Weert en de Ise groep Ass-Grasses Company. I toe is één buitenlandse groep icteerd. Uit Engeland komt Brite groep Genesis. De ttie van het festival is in han- de Stichting Jongeren Bewe- Merlin, gekd ,un IRDAM De Amsterdamse to- ze. iep Studio heeft de minister en te kamercommissie van CRM gd om een gesprek op korte 1 naar aanleiding van het be- voor het komende seizoen subsidie meer aan Studio te leelgroep wil uitvoerig van ge- sys i wisselen met de minister en frik imissie over de manier waarop ki eslissing is genomen en ''in het prijfler de artistieke argumentatie bre|sociale gevolgen daarvan', aldus in zijn schriftelijk verzoek. rdei w ids geworden, dat het amateuristisch fout gaat met opkomsten, scènewisselingen, decors, requisieten, belichtingen. Dat doen zij de hele avond door, en zo aardig clownesk, dat het een vreugde blijft. Daarom vertelt Freek als een ouderwetse conferencier, reeksen moppen ('Ik maak ze waar u bijzit'), die geen moppen zijn, of de mist in gaan ('Dat is theater en daardoor nog moppiger worden. Of hij bouwt ernstig en bewogen een ontroerend verhaal op, dat nooit voltooid zal worden, of zonderling omslaat in iets heel anders. Hij heeft het voordeel dat hij de teksten en dwaze invallen, die hem zo best liggen, ook zelf bedenkt. Hij blijft in Vakantieperi kelen of de Familie Geutjes nog wel eens hangen in de trant van het lollige schoolopstel, maar dan wel lol lig. Hij maakt een wrange, treffende carlcatuur van een 'blinde' soulzanger en maakt, met Bram Vermeulen, als het duo Dubbel en Dwars, een koste lijke bespotting van de volks- en pro testliederen-mode. Het is het gedoe, dat zo in is wat zij bespotten, niet de waarde van de onderwerpen zelf. Want Bram en Freek balanceren zelf soms wankel op de grens van ernst en belachelijkheid. Als zij aan een senti menteel lied beginnen, over het leed van artisten, of over een oude opa, weet de zaal, die van de ene lach in de andere schoot, opeens niet of zij soms echt stil moet worden. En als de onderwerpen aangrijpender worden een verkeersongeluk, een in de vakan tie alleen gelaten hond slaan de sentimenten cynisch over naar een zeer zwarte humor, die hard kan aan komen. Er zit een gevaar in dat balanceren. Als Freek in 'Dit is het spel' het onbenullige raadvermaak om prijzen op de hak neemt, wordt hij door het te lekker en te lang uit te spelen zelf zo 'n ijdele pretmaker voor hij er erg in heeft. En daar zijn er genoeg van. Bij al wat malle Freek doet en kan, moet Bram Vermeulen vooral niet worden vergeten. Die is bijzonder muzikaal, van stem, aan de vleugel of het elektrische orgeltje, op de gitaar, en als componist van de wijsjes. Hij is voortdurend beschei den, maar onmisbaar aanwezig, en hij zal ook wel zijn aandeel hebben in de rijke hoeveelheid grappige vondsten waarmee Neerlands Hoop het publiek een heel plezierige avond bezorgt. Dat gaat nog gebeuren in Eindhoven 23. Nijmegen 24, Amsterdam 28 en En schede 30 juni. door JAC. KORT AMSTERDAM De Apocalyps, het vergaan van de wereld, heeft met name rond het jaar 1000 miljoenen mensen bezig gehouden en van angst vervuld. En vele kunstenaars hebben die angst in klank en beeld tot uit drukking gebracht. Bij het naderen van het tweede duizendtal van onze jaartelling komt daarvan opnieuw iets aan het licht, zij het in andere vor men. In Apocalyps, klein muziekthea ter, naar een idee van Marijke Fergu son dat zaterdagavond zijn première beleefde in De Brakke Grond is deze angst opnieuw het thema. 'U kunt pest krijgen' luidt de ondertitel i dit spel hetgeen erop wijst dat hoewel men het visioen van de apostel Johan nes als uitgangspunt neemt en daar aan met behulp van een aantal middel eeuwse liederen veel aandacht schenkt, het zwaartepunt toch valt op het rapport van de Club van Rome dat na de pauze uitvoerig wordt geci teerd en becommentarieerd. Dit is echter tevens de hoofdoorzaak dat Apocalyps als toneelspel een zwakke indruk maakt. De gegevens die de Club van Rome in zijn rapport verza meld heeft mogen een ernstige waar schuwing aan de mensheid inhouden, geplaatst tegen de achtergrond van Johannes' visioen op Patmos bieden ze het theater slechts schamele kan sen waardoor Apocalyps niettegen staande de inzet van de jonge spelers als theaterwerk in de idee bleef ste ken. Met behulp van zes acteurs en actrices van de Theater Unie en een aantal spelers en zangers van de mu ziekgroep Studio Laren kon men aan de hand van de bijbelteksten, filmpro jecties en middeleeuwse muziek iets oproepen van de angst uit vroegere eeuwen waardoor het deel voor de pauze iets weg had van een gedrama tiseerde geschiedenisles. Na de pauze bleef het bij het afroepen van citaten uit eerder genoemd rapport en van uitspraken van moderne onheilsprofe ten, hetgeen na zoveel tv-uitzendingen over lucht- en watervervuiling op de toeschouwers weinig indruk maakte. Dit gedeelte werd gespeeld tegen een achtergrond van een raderwerk dat deed denken aan 'n fabriek anno 1900 en geïllustreerd met muziek van Theo Loevendie met als finale een Kurt Weill-achtige song 'De wereld die moet blijven'. Een schat van bloemen voor alle medewerkenden zorgde voor het feestelijk 'eind goed al goed' in plaats van een armaggedon dat een logischer besluit zou zijn geweest Apocalyps wordt nog tot en met 22 juni gespeeld in Amsterdam. Daarna in Rotterdam op 26 en 27 juni en in Den Haag op 29 en 30 juni en 1 juli. Expositie in Kröller- Müller trekt 100.000ste OTTERLOO De directie van het rijksmuseum Kröller-Müller heeft maandagmorgen de 100.000e bezoeker een echtpaar uit Apeldoorn ontvangen voor de tentoonstelling 'Van Gogh tot Picasso', die tot 16 juli duurt. De expositie omvat schilderijen en tekeningen uit het Puskinmuseum te Moskou en uit het ermitagemu seum te Leningrad. Nieuwe toneelgroep in Maastricht MAASTRICHT In Maastricht is vrijdag een toneelgroep opgericht, die als reizend gezelschap in een tent vrije produkties wil brengen voor mensen die anders nooit toneel zien. De groep bestaat uit de acteurs Al- bert Sonneville. Gerard Verhaert. Wim Hoogendam, en de actrices Leo- nie Raaymakers en Margriet Lips. Het gezelschap start op 1 juni in Valken burg, waar het tot 15 augustus dage lijks 'De Kneep' van Ann Jellicoe zal spelen. In Valkenburg brengt de groep ook kindervoorstellingen, onder meer 'Droom van een circus' van Ed Winters en Piet Vinken. '11 R. N. Degens ERDAM Het veelzijdige Holland Festival heeft ons ook nog n 1U2lkaal wonderkind gepresenteerd. Zij heet Lilit Gampel, werd ne« september 1959 in Los Angeles geboren en zij speelde maan- met het Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Azies het Vioolconcert in g kl. van Max Bruch. hhiied wat techniek, toonvor- in expressie betreft op een zeer sen manier; sterker nog, zij iet op deze punten hier en daar d beter dan sommige volwassen te bereiken heeft zij maar een ft tijd nodig gehad. Op haar 6e lie leelde zij al op een kleine viool, in ze vier jaar les had gehad e de eerste prijs op het con- e voor jonge musici in Los Ange- tel hkele maanden geleden debu- hu| zij in Chicago op het grote niet het Weens Symfonie Or- inder Josef Krips; zij speelde het Vioolconcert van Mendels- zo< op een manier die aanleiding >ei constateren dat muzikale won ier deren de wereld nog niet uit bi Dat heeft men hier, na haar ie en in het Vioolconcert van oe nu ook kunnen vaststellen, aa lergelijke vroege, rijpe uiting to üte muzikaliteit pleegt men on- wonderen te rangschikken; een Jai e van woordgebruik. Het is in leieval iets dat betrekkelijk zeld- ze voorkomt, omdat het zelden in penbaar waar te nemen valt. 1 het is niet waarschijnlijk dat er 8 muzikale wonderkinderen zijn ich alleen maar in de familie- laten horen. Er is altijd wel een :y een leraar die het wonder niet U1 de korenmaat laat zitten. In dit geval is het pa Gampel (een natuur kundige)' die, gestimuleerd door te recht lovende beoordelingen van des kundigen, de verleiding niet kan weerstaan met Lilit de wereld rond te reizen om te laten horen hoe goed zij de vioolconcerten van Bruch en Men delssohn kan spelen. Dat zij dat uitzonderlijk goed doet, neemt niet weg dat er onmiskenbaar element van sensatie in zit. Nu is juist de manier van optreden van Lilit helemaal niet sensationeel. Zij hangt niet de kleine virtuose uit, zij is (of lijkt)' werkelijk onbevangen en gewoon kinderlijk, behalve dan de manier waarop zij de volwassen ro mantische sentimenten in de muziek van Bruch tot uitdrukking weet te brengen. En daar komt dan toch de sensatie om de hoek kijken; dat zo'n kind dat kan hè. Het gaat nl. helemaal niet om de muziek van Bruch of van Mendelssohn of van wie dan ook; de attractie is dat een meisje van twaalf jaar dit al zo goed kan spelen. Toeslag Het wordt daardoor, ondanks de on miskenbare grote muzikale kwalitei ten van dit spel, een vertoning, die (en dat gaat helemaal buiten Lilit zelf om) nog een bijzonder kwalijk aspect krijgt als men hoort dat de radio-uitzending van deze avond het UTRECHT 'Een ongelukkiger ogen blik om een, vermoedelijk drastische, verhoging van de luister- en kijkgel den aan te kondigen had men niet kunnen uitzoeken. Alle hens is aan dek geroepen om onze economie door de woeste golven van de inflatie heen te loodsen en dan dit.' Dat zegt het CNV in het officiële ver bondsblad 'De Gids'. De regering zal er verstandig aan doen de verhoging van deze gelden tot het uiterste te be perken, stelt het CNV. Op z'n minst zal moeten worden voorkomen dat nu al het luister- en kijkgeld wordt ver hoogd tot een niveau dat voor vier jaar nodig is. Anders wordt de ver hoging onnodig groot. Aan de kostenstijgingen van het ogen blik hebben we onze handen vol, schrijft het CNV. En wanneer de regels voorschrijven dat de omroep bijdragen voor vier jaar tegelijk wor den vastgestelo, moet men die rege ling maar veranderen. Dat moet mo gelijk zijn, meent het CNV. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De omstreden slonp van de IJsselsteinse Julianawijk (58 woningen) moet gewoon doorgaan. Er is geen enkele reden om terug te komen op deze in 1966 genomen be slissing. Staatssecretaris Buck (volks- huisvestiging) heeft dit. kort nadat de Utrechtse rechtbankpresident een tij delijk sloopverbod heeft afgekondigd, gisteren meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van de Kamerle den Nypels (D'66) en Schaefer (PvdA). Volgens de staatssecretaris zijn do kosten van verbetering van deze wo ningen te hoog, ook wanneer die wordt uitgevoerd overeenkomstig d« behoeften van de bewoners. Het is onjuist dat de verbeteringskosten op- zettellijk te hoog opgeschroefd zijn. Op zijn verzoek heeft de staatssecreta ris door zowel deskundigen van zijn ministerie, als door onafhankelijk»» deskundigen van het Nederlands christelijk instituut voor volkshuisves ting. een onderzoek laten instellen naar de verbeteringen die nodig zijn om de julianawijk weer in redelijke staat te brengen. De deskundigen van het ministerie kwamen hierbij op een kostenraming van bijna 26.000 gulden per woning en de onafhankelijke des kundigen tot ruim 20.000 gulden. De bewoners zelf meenden dat met een bedrag van circa 12.000 gulden per woning zou kunnen worden vol staan. De verbeteringen die de bewn- ners zelf voorstellen behelzen slechts minimale voorzieningen en zijn slechts voor een beperkte tijd aan vaardbaar. aldus de staatssecretaris. Eind vorige week diende voor de president van de Utrechtse rechtbank een kort geding om tot een sloopver bod te komen. Deze vond de zaak te ingewikkeld om in een kort geding te behandelen en verwees de zaak naar de gewone rechter. Het is niet bekend of deze procedure gevoerd zal worden. In ieder geval geldt een tijdelijk sloopverbod van acht weken. SPRANG-CAPELLE Tijdens een familieruzie heeft de 51-jarige M.R. uit Sprang-Capelle zijn 22-jarige zoon Cor levensgevaarlijk in de liesstreek gewond door een steek met een broodmes. Zijn 17-jarige dochter Adri- anna liep eveneens verwondingen op. Zij probeerde haar vader het mes afhandig te maken. Dit lukte haar. Het drama ontstond nadat vader en zoon elkaar van dronkenschap be schuldigden. De woordenwisseling liep zo hoog op dat R. met een broodmes begon te zwaaien. De zoon, die vol gens de politie ook te veel gedronken had probeerde daarna het mes te pakken. De vader stak hem toen in de lies waarbij hij een slagaderlijke bloe ding opliep. AMSTERDAM Burgemeester Sam kalden van Amsterdam heeft meege deeld, dat het noemen van zijn naam in verband met het vice-voorzitter- schap van de Raad van State volstrekt ten onrechte is. In een gistermiddag verstrekt pers communiqué zegt hij, dat 'zijn enige ambitie voor wat zijn werkkring aangaat het burgemeesterschap van de hoofdstad is'. De Koningin heeft dr. L. J. M. Beel, op zijn verzoek, met ingang van 1 juli eervol ontslag verleend als vice-presi dent van de raad van state 'onder bijzondere dankbetuiging voor de vele en uitnemende diensten aan haar en het koninkrijk bewezen.' BREDA De 25-jarige M. N. uit Breda heeft bij de politie bekend dat hij een poging heeft gedaan om zijn schoonmoeder Francisca Blom (53) met thallium (rattengif) te vergifti gen. De vrouw ligt in het ziekenhuis. Haar toestand is redelijk maar niet zonder gevaar, daar thallium een lan ge nawerking heeft. zonder dit optreden van het wonder kind moest doen omdat daarvoor een te hoge extra toeslag betaald moest worden Wat men wel ook via de radio heeft kunnen horen, was het voortreffelijke spel van het Amsterdams Philharmo nisch Orkest in 'Nones' van Luciano Berio, een boeiend stuk uit zen serië le periode (1954), en in de Tiende Symfonie van Sjostakowitsj, die ge speeld werd na de pauze, toen ieder een nog 'vol' was van het optreden van het wonderkind. Dat hopelijk toch nog de kans zal krijgen zich te ontplooien tot een violiste naar wie men nog gaat luisteren als de attrac tie van het 'wonder* er af is. 6 7 9 2 J 4 5 6 7 8 9 door Hans Ledeboer AMSTERDAM De Bengaalse 'Chhau'-dansers uit het oostelijkste deel van India en het aangrenzende Bangladesj zorgen voor het oriëntaalse element in het Holland-Festival, samen met de Javaanse Wajangspelen, die voor het begin van de volgende maand op het pro gramma staan. De 'Chhau'-dansers hielden maandaga vond in de Amstrdamse Stadsschouw burg hun eerste voorstelling, en wie voor de oorlog het geluk heeft gehad een hoogtijdag in de Bengaalse wijk van Medan op Noord-Sumatra te kun nen doorbrengen zal er zeker veel bekends in zien. Merkwaardig, in die tijd had geeu westerling er veel belangstelling voor: de Chhau-danskunst is pas enkele Jaren geleden 'herontdekt' en zelfs in India weinig bekend. Dat laatste is begrijpelijk: de Bengalezen vormen in India een aparte volksgroep en ook in Noord-Sumatra waar zij zich vooral bezig hielden met veeteelt en verkoop van zuivelprodukten en waar zij zicli ten onrechte met 'Kling', een heel ander volk, zagen aangeduid hiel den zij zich veelal apart van de plaat selijke bevolking en ook van de an dere Indiërs, die op Sumatra's Oost kust verbleven. De 'Chhau'-dansen zijn episch: in be weging en ook met de begeleidende zang worden verhalen verteld uit de Hindoe-heldendichten Mahabbarata en Ramayana, zo bekend voor ieder, die in het vroegere Nederlands-Indië heeft geleefd en de Javaanse vertol kingen heeft gezien. Dezelfde goden en helden zijn in het 'Chhau' to vinden: Ardjoeno met zijn rijdier: de Garoeda-vogel, die het wapendier werd van de Indonesische republiek, Ganesha met zijn olifantshoofd, Shiva, en de verschrikkelijke Khali, de ver- nietigster met haar keten van doods hoofden. Goed, Ardjoeno heet anders, maar de figuur, die later, evenals in de Ja vaanse spelen op de fluit speelt om daarmee het volk te bekoren, is dezelfde held. Waarbij interessant ia dat de Hindoe-goden in wezen geen pantheïstische goden zijn: het gaat hier niet om een aantal bestierders van hemel en aarde, die nu eens samenwerken en dan weer elkander bestrijden, het gaat om gestalten, in carnaties, van dezelfde almachtige godheid. De 'Chhau'-dansen .ijn maskerdansen, uitgevoerd door mannen, ook als het om vrouwenrollen gaat. Zij zijn for ser, krachtiger, beweeglijker mis schien dan de fijner gestyleerde Ja vaanse dansfiguren. Voor een westers publiek mooi, maar voor wat betreft de inhoud wellicht evenmin direct toegankelijk als de Javaanse of als iedere andere Hindoe-danskunst Van de toeschouwer wordt verondersteld dat hij de inhoud van de drama's uit de Ramayana en de Mahabbarta kent. Zij zijn bedoeld voor een oosters publiek, dat van jongs af met die verhalen vertrouwd is. Voor de westerse toeschouwer blijven het boeiende trommelspel, de strakke dansfiguren met hun krachtige bewe gingen, ondersteund door gerinkel van enkelschellen en de heel mooie costuums. Een sprookje, dat eigenlijk niet thuis hoort op een schouwburgto neel maar onder tropisch geboomte ln de hof van een heersende radja. De Chhau-dansers komen vanavond in Enschede, woensdag in Arnhem, 22 juni in Groningen, 23 juni in Rotter dam en 24 juli in het Scheveningse Circus-Theater. BREDA Op plaatsen in de Biesbosch die eind 1970 met olie ver ontreinigd werden toen een olietank van de Provinciale Noord brabantse Electriöteitsmaatschappij in Geertruidenberg scheurde, blijken geen planten te ontkiemen. Dit is gebleken bij het onderzoek dat wordt ingesteld naar de gevolgen van deze olieramp. Van vissterfte is bij het onderzoek nog niets gebleken. Naar schatting zijn ongeveer 8000 vogels omgekomen, voornamelijk ganzen, kleine zwanen en Dodaars. Het permanent onderzoek waaraan on dermeer wordt deelgenomen door Rijkswaterstaat, RIZA, het Delta-Insti tuut te Ierseke en Staatsbosbeheer, zal vermoedelijk nog wel enige tijd in beslagnemen. Het onderzoek wordt gedaan in proef- bakken waarvan een deel niét is schoongemaakt van olie. Het is duide lijk geworden dat de olie maar heel langzaam door een natuurlijk proces wordt afgebroken. Volgens de deskundigen zal ook dit jaar nog olie in de Biesbosch worden aangetroffen. De aantasting van de vogelstand lijkt niet onherstelbaar, omdat na de ramp de jacht tijdelijk gesloten is. Het herstel is moeilijk na te gaan omdat de verandering van het getij door de afsluiting door het Ha ringvliet en de verandering hierdoor van het natuurlijk milieu bijna sa menvielen met de olieramp. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Van Agt (justitie) acht de kans groot dat er op de begroting voor 1973 geld vrijkomt voor de instelling van een hulpfonds voor slachtoffers van geweldmisdrijven. De minister verklaarde dit gisteren ln het radioprogramma 'Praten met de minister'. Kort geleden verklaarde de minister echter in antwoord op vragen vanuit de Kamer, weinig mogelijkheden te zien om het fonds al in 1973 te reali seren. 'De minister is wat optimisti scher geworden, nadat er nu al een maand aan de nieuwe begroting wordt gewerkt,' lichtte een woordvoerder van justitie to* ASSEN De Nederlander blijft mik ken op eigen vervoer. In 1971 werden 900.000 nieuwe fietsen gekocht (170.000.000 gulden), 250.000 nieuwe bromfietsen (ook 170.000.000 gulden) en 403.000 nieuwe auto's (3,3 miljard gulden). De voorkeur voor eigen vervoer blijkt niet alleen uit deze aankopen, maar ook uit het floreren van winkelcentra die met eigen vervoer te bereiken zijn. De cijfers werden vrijdag genoemd door de voorzitter van de KNAC, jhr. W. van Andringa de Kempenaer, op de algemene ledenvergadering te As sen. Hij meende dat alle zeilen bijge zet zullen moeten worden om het bereikte peil van vrijheid van bewe ging en comfort te han ^aven. Daar toe zal het openbaar vervoer een hogere graad van dienstverlening moeten bereiken en men zal naar zijn mening beter tegemoet moeten komen aan de duidelijke wens van het pu bliek een eigen vervoermiddel te ge bruiken DEN HAAG De actie voor hulp verlening in Bangladesj heeft zondag avond ongeveer zeven miljoen gulden opgebracht De stichting 'Nederlands comité vluchtelingenhulp 1971' heeft dit onder het nodige voorbehoud ge concludeerd aan de hand van een aan tal steekproeven, die maandagochtend op verschillende plaatsen in het land zijn genomen. Hoewel het zondagavond zeer êlecht weer was, hebben na de oproep via de televisie toch vele Ne derlanders giften gebracht naar kerk gebouwen of geld in een enveloppe met het nummer 999 in een brieven bus gedeponeerd. Het blijft mogelijk giften op dit nummer te storten. Nagekomen familieberichten Nog onverwacht nam dc Heer tot Zich mijn ge liefde man, onze vader en grootvader Jan Mulder op de leeftijd van 75 jaar „Indien wij dan met Christus gestorven zijn, geloven wij, dat wij ook met Hem zullen leven." Baarn: Baarn: A. Mulder-Visser J. Voskuilen-Mulder J. H. Voskuilen Rien Anka Jan-Arjen Baarn, 19 juni 1972. Troelstralaan 1-k. 338. De rouwdienst wordt gehouden donderdag 22 juni a.s. in de aula van „Santvoorde" om 14.00 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden om 15.00 uur op de Nieuwe Algemene Begraafplaats te Baarn. Liever geen bloemen. Geen bezoek. Horizontaal: 1. voorwereldlijke olifant 2. bloedhuis - Myth, firguur - Oriënt Express (afk.) 3. pookijzer - soort kabeljauw 4. vast deel van een boom - plaats in Drente 5. plaats in Zeeland - lange nekharen van dieren 6. streek op de grens van N.Br. en Limburg - rund - plechtige gelofte 7. peulvrucht - open plek in een bos - scheik.ele- ment 8. meisjesnaam - verharde huid - lidwoord 9. insektenverterende plant - muzieknoot Verticaal: 1. amandelbrood 2. gewoon terecht (Ind.) - plaats in N.Br. 3. zware zoete wijn - vaarwel - kraan 4. graantrechter - watering 5. gekheid uitgestorven vogelsoort - voegwoord 6. torenkraai (gew.) - spil van een wiel - zangstem 7. eiland van Estland - bont soort 8. knopje op een priktol - Euro peaan - muzieknoot 9. het tegenover gestelde. Oplossing vorige puzzel: Hor. 1. part, 5. oker, 9. serpent, 11. massa 13. retor, 15. pret, 17. Vere, 18. tin. 19. materie, 21. pikol, 22. adelaar, 24. rib, 26. anna, 27. Lena, 28. lekas, 30. model, 31. etalage, 32. Eist 33. tent Vert 2. Assen, 3. rest, 4. tra, 5. oer. 6. knevel, 7. etter, 8. empt, 10. kree, 12. Ariadne, 14. origine, 16. Dakar, 19 Mia, 20. tor 21. plaats, 22. aalt, 23, enkel, 24. reden, 25. balk, 27. loge, 29. S.A.T., 30. mat. De Here heeft tot Zich genomen Zijn vermoeid kind, onze lieve en zorgzame man, vader en groot vader Eduard Albcrtus Bosman op de leeftijd van 82 jaar Gez. 87 (Geref. bundel) J. B. Bosman-Wiggers Aalten: Canada: G. II. Kuiperij-Bosman H. W. Kuiperij Enschede: J. B. Bent-Bosman H. A. Bent Canada: J. B. Bosman H. F. Bosman-Kraayenbrink Canada: II. W. Wikkerink-Bo6man R. G. Wikkerink en kleinkinderen Aalten. 18 juni 1972. Damstraat 47. De rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag 23 juni om 13 uur in de Westerkerk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats „Berkenhove". Degenen die de overledene de laatste eer willen bewijzen worden hierbij uit genodigd. Tot onze grote droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze lieve Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Kuintje de Man weduwe van Arie Teuling op de leeftijd van 85 jaar. „Als ik omringd door tegenspoed, bezwijken moet, schenkt Gij bij leven" Psalm 138 4 (oude ber.) Arnhem, 16 juni 1972. Verpleeghuis „Sonsbeekzicht", Zijpendaalseweg 41. Correspondentie-adres Burg. Bloemersweg 20, Arnhem. Leerdam: J. Teuling-Bogerd Arnhem: C. Verbaan-Teuling A. H. Verbaan Leerdam: K. Verwoert-Teuling W. Verwoert W. Teuling A. Teuling A. Teuling-v.d. Kooy C. J. Eeltink-Verbaan W. J. Eeltink K. Verbaan en achterkleinkinderen De overledene is opgebaard in de rouwkamer. Noordwal 44 te Leerdam. Vandaar zal D.V. de teraardebestelling plaatsvinden op woensdag 21 juni om 11.30 uur op de Algem. Begraafplaats te Leerdam, ingang Populierstraat. Vooraf zal een korte rouwdienst worden gehou den in de rouwkamer, aanvang 10.45 uur, terwijl na de begrafenis aldaar gelegenheid is voor condoleantie. Voor de vele blijken van medeleven zowel schriftelijk als persoonlijk betoond na het ongeval en de begrafenis van ons lieve Zoontje en Broertje .Andre zeggen wij bij deze leder hartelijk dank. Mede namens de kinderen: P. van Zessen J. van Zessen-Hazendonk Juni 1972. Laak 26. Lexmond. Elke WERKDAG (behalve zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familie berichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020-220383. Ook op ZONDAGAVOND Is dit mogelijk, maar dan van 7 tot 8.30 uur. Eventueel kunnen elke WERKDAG (bebalve 's zaterdags) gedu rende de avonduren tot 8 uur ook andere advertenties opgegeven worden. Deze advertenties kunnen echter niet in ons blad van de volgende dag worden geplaatst. Na bovenstaande tijdstippen kunnen geen advertenties meer wor den opgegeven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9