Geslaagde opvoering van Rossini door Renato Capecchi FAMILIEBERICHTEN CHEF SECRETARIAAT Traditie en vernieuwing in muzikaal amateurisme Oxford emancipeert Opstoppingen door deelnemers aan ralley ALLEEN HOE DICHTER IK NADER GEMEENTELIJKE DIENST HERHUISVESTING AMSTERDAM TROIVT /KWARTET MAANDAG 19 Jl'M 1972 Binnenland T6 K8 C_D OS. j »*N Ucri door R. N. DEGENS AMSTERDAM Naar goed vaderlands gebruik eindigde de amateur- manifestatie zaterdagavond in het Amsterdamse Concertgebouw met samenzang, maar in plaats van de gezagsgetrouwe klanken die daarin doorgaans worden vernomen, ging het nu tegen 'het gezag'. Zeg maar dag met je handje tegen het gezag, zong het publiek in koor. ter wijl Hans Hamstra in een witte dood kist door vier zwarte 'bidders' lang zaam over het rode pluche van de Concertgebouw podiumtrap de zaal werd uitgedragen. Ruim een half uur lang had hij daarvóór, op gezag van Mjcs Bouhuys die de tekst verzon, en van Bernard van Beurden die de muziek schreef, een caricatuur van een hoofdonderwijzer gegeven die zijn klas zo nodig in de schoonheid van de muziek moet 'inwijden'. Als Mies Bouhuys wat royaler in naar tekst had geschrapt en als Bernard van Beurden wat meer pikante vondsten in zijn citaten-compositie had ver werkt. zou het zeker minder dilletan- tisch geworden en nog voldoende amateuristisch gebleven zijn. Want deze 'Legon macabre", die wil laten horen en zien hoe verkeerd het met het brengen van cultuur op de meeste scholen gaat, schoot zijn doel voorbij tn een al te gechargeerde en teveel gedetailleerde (ver)tekening; waarin de leuke vondsten echt niet ontbra ken, en die vooral fijn was voor de kinderen die zakjes chips vanaf de balkons in de zaal mochten legggooi- «n. maar die toch bijna een 'legon macabre' werd van hoe het óók niet moet. VERNIEUWEND Inmiddels hadden de amateurgezel- «chappen die aan deze avond mee werkten en die dit slotnummer geza menlijk o.l.v. Bernard van Beurden uitvoerden, in hun individuele bijdra gen toch wel laten horen dat 'ama teurs wel degelijk over de middelen beschikken om een wezenlijke en ver nieuwende bijdrage te leveren aan het muziekleven.' zoals Van Beurden in zijn programma-voorwoord zegt. Ik dacht dat dit het sterkst naar voren kwam in de uitvoering van 'The ma gie of music' van Ton de Leeuw. Het R.K. Hoofdstadkoor en de 'Operette Zangers Groep zongen dit gezamen lijk. elk door eigen dirigent geleid. De 'gekke' geluiden die de zangers in dit werk moeten maken, kwamen bij het grootste deel van het publiek ook inderdaad nog als gek en lachwek kend over. Maar de uitvoerenden, die met dit werk lang bezig zijn geweest, hebben daardoor ongetwijfeld ontdekt dat met deze manier van stemgebruik een eno.me uitbreiding aan de ex- pressiemogelijkheden van de koorzang gegeven kan worden. En iedereen is vrij om het gek, of mooi of lelijk te vinden, en om maar liever naar bijvoorbeeld het openings- koor uit 'De verkochte bruid' van Smetana te luisteren (dat er direct op volgde), of naar het zeer aparte ge luid van Wessel Dekkers Tokkelor- kest. dat overigens ook al verrassende nieuwe mogelijkheden liet horen in een stuk van Willem Breuker of naar de 'sound' van de Popgroep 'Beautiful Idaho' die in een suggestie ve 'Muziek voor 3000 kippen en pop groep' (met lichtbeelden en sterk ver grote geluiden uit een kippenfarm) tegen de kip-consumptie-maatschappij te keer ging; of naar de Franciscus (drum)band die met twee nieuwe werken van zijn eigen dirigent (Ruud Mourik) kwam. SPELLETJE Het was, zoals u begrepen zult heb ben. een overvolle avond, met nog als een soort muzikaal gezelschapsspel het 'Daaglijks' van Bernard van Beur den. waarin het publiek moet reage- reti op de verrichtingen van vier groepen blazers (uit 'Jong Excelsior' van Willem de Buijzer) en waardoor op een niet-traditionele manier het 'luisteren' gescherpt wordt. Kortom, er viel te consstateren dat traditie en vernieuwing het in het muzikale amateurisme best samen kunnen vinden. Dat is niet wereld schokkend; het is integendeel gerust stellend voor zowel de behoudenden als de vooruitstrevenden die zich met het amateurisme bezighouden. door R. N. DEGENS DEN HAAG Renato Capecchi, die tijdens de openingsavond van het Holland Festival zijn publiek al in verrukking had gebracht met een programma van negentiende eeuwse smartlappen (dat hij in een vorig festival al eens had gegeven) had zich vrijdagavond in het Haag se Diligentia en zaterdag in de kleine zaal van het Amsterdamse Con certgebouw in de Robe de Chambre van Rossini gestoken. Met het Nederlands Kamerkoor van Felix de Nobel (die zich deze avond tot de pianobegeleidingen beperkte) en met de Duitse sopraan Barbara Vo gel, presenteerde hij een soort soirée musicale zoals bij Rossini thuis veel vuldig gebeurde. Capecchi had daar toe een keuze gedaan uit de liederen, duetten en koorwerkjes die Rossini, nadat hij zijn laatste opera had ge- schrevcn, in grote hoeveelheden com- ëoneerde. maar nooit publiceerde, '-r komt de laatste tijd meer en meer belangstelling voor deze 'zonden van de ouderdom' zoals de componist ze zedf noemde. Maar niemand weet al thans de vocale werkjes daarvan met zoveel begrip voor sfeer en stijl te brengen als de bariton Renato Capec chi. Hij is in de manier waarop hij daarbij het visuele element een rol laat spelen helemaal op de toer van het moderne muziektheater In zijn enscenering van dit programma zit hij ln een pjepklein kamertje terzijde van heit podium, tikt een brief op een schrijfmachine, heeft een grammofoon aan staan die zachtjes muziek van Ros sini speelt en is met dat alles druk doende 'terwijl het publiek de zaal binnenkomt Op een bijzonder ongedwongen ma- OXFORD (AP) Na een schriftelij ke stemming is besloten, dat vijf vermaarde 'college's die deel uitma ken van de universiteit van Oxford, voor het eerst vrouwelijke studenten zullen toelaten. Het zijn Brasenose (gesticht in 1509). Jesus (1371) Wad ham (1612). Hertford (1874 en St. Catherine's (1962) Tegen de beslis sing stemden de 'colleges' van Oxford waar uitsluitend vrouwen en meisjes studeren. nier blijft hij daarna de hele avond in de dubbelrol van de zanger Capecchi en van die van Maistro Rossini, ver telt annecdotes. leidt de te zingen stukken in en weet op een meester lijke manier de sfeer van een negen- tiende-eeuwse muzikale soirée op te roepen zonder daarbij de figuurlijke knipoogjes te vergeten die het geheel toch duidelijk in het heden plaatsen. Het Nederlands Kamerkoor acteerde willig mee, geïnspireerd door Capec chi, die met zijn keuze van de compo sities en met zijn regie van het geheel en, uiteraard door de uitstekende mu zikale medewerking die hij ook van de sopraan Barbara Vogel kreeg, een stuk negentiende-eeuwse muziekcultuur op een even vermakelijke als vertederen de manier tot leven heeft weten te brengen. Van een verslaggever VLISSINGEN Een autorally van de AVRO heeft zaterdag in Vlissingen ernstige stagnaties veroorzaakt bij het veer Vlissingen-Breskens. Vakantie gangers en Zeeuwen moesten enkele uren wachten door het grote aanbod van auto's. Ook deelnemers aan de rally zijn uren opgehouden. De wedstrijdleiding stippelde een rou te uit, waarbij de deelnemers twee keer de Westerschelde moesten over steken. eenmaal bij Vlissingen naar Breskens en op de terugweg van Krumingen naar Parkpolder. Deelne mers aan de rally, die om drie uur moesten aankomen bij het eindpunt Het Turfschip in Breda stonden om één uur nog bij de veerpont in Vlissingen. DAGBOEK VOOR PERSOONLIJKE MEDITATIE Schnttwoocoen ovecden- «ingon en gebeden een •costelijk boek voo» bei etgen geloofsleven. Vtrt,rt/QDf n M 113.50 ZOMER KEUNING WAGENINGEN Df HELMUT THiELICKi De hoofdwaarheden «BB het christelijk ^teengezet aan de hand van de Apostolische GelucAl belijdenis Sm sprenkelend boefc f 18.90 Verknjgba» In de boekhandel ZOMER KEUNIN8 WAGENINGEN Dr. C. Gilhuis Gesprekken over het ouder worden 14« druk f9.90 Vêrivijffboaf In di botkhond* ZOMER KEUNINQ WAGENINGEN Wat vindt u van de kerkdienst? V>suwe geiu'oen ovw ae use* 3'snst zoets dte en zou «unnen zun Iwaaii auteurs up serecnHtende nemen D» u Dekker Dt. C. Graatiano Os A j Hoorn. Prot. Dt. H. Jonker D van Katwijk. Proi D» G N Lammens Os. J Overdmn Ds R. J. ven Pagée. Entten Pruim Prot. Dr. P. Smits Hennen Ver beek en Ds H A Visser. ervaringen mz'chten idealen suggesties uturgie. pree». sacrementsbe- diening nuisd>enst ieugddiens< ai ol niet exoenmentee en aitematiei aiies com' aan dt orde >n dit interessante Doek da' veie persoecneven opem oaoeroack f 3.90 Vfkn/gDoa je ooeKhonoe ZOMER ft KEUNING WAGENINGEN Op rond»* ïf juni 1S7J hoopt onzt radar, dt heer Jan Fleur dt gedenkwaardigt leeftijd ran 100 jaar Zijn kinderen ■ucfasrwtienertnc <w» I'll u en receptie ren 121 i fteombursh Zaanetraa* 151 Lelden. Ferdinand Louis van Nierop en Johanna Maria Schoch 17 JutM 1S72 le Heimercstraat 181 I. Amsterdam op Gods be loften ging van ons heen. na een moedig gedragen lijden, zacht en kalm. onze geliefde Vrouw. Zuster., Behuwdzuster en Tante Jacoba van Nes-Smal op de leefUjd van 66 Jaar. A. J van Nes Gelegenheid tot bezoek aan huis dinsdag a.s. van 15—17 en van 1921 uur. De begrafenis zal plaatsheb ben woensdag 21 juni a s. op de Algemene Begraafplaats om 13 uur. Vooraf zal er een rouwdienst gehouden worden in de Mor- gensterkerk (Sterrenburg). Na a/loop van de begrafenis is er gelegenheid tot condo leren m de ontvangkamer ran de aula. VASTE ROTS VAN MIJN BEHOUD Heden nam de Heere tot Zich mijn geliefde, on vergetelijke Man, onze zorgzame Vader en Groot vader Pieter Cornelis Biemond echtgenoot van Cornelia Terlouw eerder weduwnaar van Maria Johanna Alwine Ludlage op de leeftijd van 64 Jaar. Zij die hem gekend hebben, weten wat wij in hem verliezen. Abbenes: Buitenkaag: C. Biemond-Terlouw J. Biemond J. Th. Biemond-Musegaas Peter Hans F. J. H. Biemond E. Biemond-Wijnhout Marlies P. C. Biemond W. de Haan Abbenes, 16 juni 1972. Hoeve „Poot's Akkerleven". Hoofdweg 1942 De rouwdienst zal plaatsvinden dinsdag 20 juni a.s. in de Hervormde Kerk te Abbenes des na middags 2 uur, waarna de teraardebestelling op de Hervormde Begraafplaats aldaar plm. 2.45 u. n.m. Gelegenheid tot condoleren hedenavond van 7-9 uur. Hoofdweg 1942, Abbenes. Geen bloemen Geen toespraken Na een rijk gezegend leven nam de Here in volle zekerheid des geloofs tot Zich, Zijn kind, onze lieve en zorgzame Man, Vader en Opa Zandrie Valkman in de leeftijd van bijna 70 jaar. En hij heeft tot mij gezegd: „Mijn genade is U genoeg5' 2 Cor. 12 9a Hardenberg: Bergentheim: Hardenberg: Hengelo (O): Bergentheim: Amersfoort: Almelo: Harderwijk: Mep pel: J. Valkman-Vosjan Z. J. Hofman-Valkman J. Hofman E. Borneman-Valkman G. Borneman M. M Bolks-Valkman H. J. Bolks J. F. Adams-Valkman P. Adams M. Y. Wiersma-Valkman J. Wiersma Y. L. Valkman M. J. F. Valkman L. M. Valkman en kleinkinderen Hardenberg, 17 juni 1972. Burg. Schuitestraat 7. De begrafenis zal plaatshebben woensdag 21 juni op de begraafplaats aan de Bruchterweg te Har denberg om 14.15 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Hardenberg, aanvang 13.30 uur. Voor de dienst gelegenheid tot condoleren. Liever geen bezoek Geen toespraken - Geen bloemen Wat is mijn enige troost beide in leven cn sterven? Dat ik met lichaam en ziel het eigendom ben van Jezus Christus. Zondag 1 (H.C.) Heden nam God op in Zijn Eeuwige Heerlijkheid Zijn kind. mijn dierbare Vrouw, der kinderen zeer beminde Moeder, Oma, Zuster, Schoonzuster, Tante, Nicht en Vriendin Leuntje Groen-Baak op de leeftijd van 66 jaar. Kostelijk is in de ogen des Heeren de dood Zijner gunstgenoten Psalm 116 15 Scheveningen: Stellendam: N. Groen J. de Blok-Groen Joh. de Blok Bas, Klaas, Eliane Alkmaar: M. Oost-Groen L. J. Oost Ide Leersum: E. Groen J. J. Groen-den Daas Berry, Stephan Scheveningen, 17 juni 1972. Dr. Lelykade 320. Condolancebezoek van 24 en van 79 uur. Geen bloemen De rouwdienst zal gehouden worden woensdag 21 juni te 11.00 uur in wijkgebouw „Thabor", Van Boetzelaerlaan 268, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben in het familiegraf op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan, aankomst bij de aula op de begraafplaats te 12.00 uur. „Mijn genade is U genoeg" Het behaagde de Here uit ons midden weg te ne men, mijn lieve Man, onze zorgzame Vader en Opa, Broer, Zwager en Oom Hendrik Sasburg in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam: C. Sasburg-Peet Leiden. 17 juni 1972. Rijndijkstraat 43. Geen bloemen. De overledene is opgebaard in de rouwkamer „Eenvoud" van Ingen Schenau, Hogewoerd 84. Bezoek aan de rouwkamer: dinsdagavond a.s. van 7.00—8.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 21 juni a.s. te 12.00 uur op de Algemene Begraafplaats „Rhijnhof". Na we begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraaf plaats. Voor Uw deelneming, betoond na het overlijden van mijn Man. onze Vader, Groot- en Overgrootvader Vincentinus Johannes Knyven koven zeggen wij U hartelijk dank. Het weten, gedragen te worden door Uw medeleven en gebed, heeft ons zeer getróóst Uit aller naam: J. J. Kuyvenhoven-Fuykschol Pijnacker, juni 1972, Margrietstraat L „Want wij weten, dat, zoo ons aardsche huize dezes tabernakels gebroken wordt, wij een gebouw van God hebben, een huis niet met handen gemaakt, maar eeuwig in de hemelen" 2 Kor. 5 1 In de gezegende leeftijd van 86 jaar heeft God thuisgehaald onze lieve Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Johannes Korpelshoek weduwnaar van L. A. Minnee Katwijk: C. Korpelshoek A. M. VoJker-Korpelshoek C Volker J. Korpelshoek A. Korpelshoek-Jonker C. van Leeuwen- Korpelshoek A. van Leeuwen Oegstgeest: L. A. van der Jagt- Korpelshoek A. R. van der Jagt J. Reedijk-Korpelshoek L. Ketting-Berkman A. A. Ketting Kleinkinderen en achterkleinkinderen Katwijk aan den Rijn, 16 juni 1972. Sandtlaan 22. Gelegenheid tot condoleancebezoek maandag- en dinsdagavond van 7.309.00 uur. De rouwdienst is bepaald op woensdag 21 juni a.s. om 3.00 uur in de Ned. Herv. Kerk aan de Kerk- laan te Katwijk aan den Rijn, waarna de begra fenis zal plaatsvinden op de begraafplaats aldaar. Voorschoten: Achterveld: In Jezus ontslapen onze geliefde Zwager Johannes Korpelshoek op de leeftijd van 86 jaar. Katwijk: Chr. J. Minnee A. B. Minnee-Meyering Putten (Gld.): D. M. de Jager-Minnee Bloemendaal: A. M. Schaap-Minnee Katwijk: A. M. Minnee J. Minnee J. Minnee A. Minnee-Siderius De Here heeft tot Zich genomen na een lang lij den onze geliefde Zuster, Schoonzuster en Tante Gré van Noort-van der Ploeg Bussum: Soest: Meggen (Zw.): Zwijndrecht: Zwijndrecht: Zwolle: Bussum, 17 juni 1972. P. Haspels-van der Ploeg W. van der Ploeg- van den Berg L. van der Ploeg-Zwart M. van der Ploeg- van der Laan W. van der Ploeg-Kraayeveld K. van der Ploeg B. van der PIoeg-Reitsma en kinderen. Tot onze diepe droefheid heeft de Heere heden uit ons midden weggenomen mijn innig geliefde Man, onze lieve, zorgzame Vader, Broer, Zwager en Oom Leendert Oosterom echtgenoot van Neeltje Blom op de leeftijd van 51 jaar. N. Oosterom-Blom Leny, Janny en Wim Utrecht, 17 juni 1972. Keulsekade 11. Geen bloemen - Geen toespraken Woensdag 21 juni a.s. zal om 10.45 uur de teraardebestelling plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats „Daelwijck" aan de Floridadreef te Utrecht. Vertrek van Keulsekade 11 omstreeks 10.15 uur. Na afloop van de plechtigheid gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer op de begraaf plaats. Het Hoofdbestuur van de Christelijke Bedrijfs groepencentrale Unitas geeft met grote ontstelte nis kennis van het plotseling overlijden van haar sekretaris de Heer L. Oosterom op de leeftijd van 51 jaar. Met dankbaarheid gedenken wij de.grote toewij ding en liefde, waarmede hij vele jaren zijn ga ven en krachten in dienst stelde van de Christe lijke vakbeweging. Trooste God zijn vrouw en kinderen. Namens het Hoofdbestuur: J. Schotman, voorzitter J. Spoelstra, sekretaris. L. R. A. Ester, penningmeester. Den Haag, 17 juni 1972. ,,'k Zal dan gedurig bij U zijn" Heden nam de Here nog onverwacht tot Zich in Zijn heerlijkheid onze geliefde Zuster, Behuwd zuster, Tante en Huisgenote Elizabeth Leentje van Staalduinen in de ouderdom van 76 jaar. Naaldwijk: 's-Gravenzande: M. J. van Staalduinen van der Hout T. K. van Staalduinen-Boers M. van Staalduinen-Mostert H. van Staalduinen C. A. van Staalduinen van der Spek N. van Otterlo-van der Kaaij J. G. van der Kaaij en verdere familie 's-Gravenzande, 17 juni 1972. Meidoornstraat 10. Gelegenheid tot condoleantie van 3-5 en van 7-9 uur n.m. De rouwdienst zal worden gehouden op dinsdag 20 juni a.s. des namiddags 2 uur in de aula op de Algemene Begraafplaats te 's-Gravenzande, waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaats vinden. De schoolgemeenschap „Het Christelijk Lyceum" te Almelo geeft met ontroering kennis van het plotseling overlijden van het bestuurslid P. Nijkuis Vanaf 1970 heeft hij als bestuurslid en als voor zitter van de bouwcommissie veel voor onze school betekend. G. Braraer, voorzitter Dr. D. H. Groen, rector Almelo, 16 juni 1972. ln plaats van kaarten In volle zekerheid des geloofs ontsliep heden onze geliefde, zorgzame Zuster Johanna Cornelia Francken in de ouderdom van 77 jaar. Zondag 1 Heidelbergs Catechismus Als familie zijn we van uw belangstelling en medeleven overtuigd. Fam. Francken Gouda, 15 juni 1972. Huize „Juüana", Kon. Wilhelminaweg 25L Wegens familie-omstandigheden geen bezoek Na een moedig en geduldig gedragen lijden heeft God in Zijn Heerlijkheid opgenomen onze lieve Zoon, Broer, Zwager en Oom Menno de Vries geliefde echtgenoot van K. Togeretz op de leeftijd van 49 jaar. Amersfoort, 16 juni 1972. Heid. cat. zondag 1. Groningen: Joh's de Vries K. de Vries-Schipper D. de Vries C. E. de Vries-Wierenga W. de Vries B. de Vries-Harms Jac. de Vries G. G. de Vries-Elting Delfzijl: S. de Vries-van Dalen W. van Dalen neven nichten De rouwdienst zal worden gehouden dinsdag 20 juni om 19.00 uur in de Oosterkerk, Magelhaen- straat, Amersfoort. De begrafenis zal in stilte plaatsvinden. Enige kennisgeving Heden is nog plotseling in haar Heer ontslapen onze lieve Zuster en Tante Jantina Gesina Elzenga in de ouderdom van 84 jaar. Namens de familie: H. Elzenga. Kampen, 16 juni 1972. Huize „Myosotis". Burgwal 49. Correspondentie-adres: Boelestraat 23, Kampen. Onze Zuster en Tante is opgebaard in de aula van het Stadsziekenhuis „De Engelenbergstich ting" te Kampen. Gelegenheid tot afscheid nemen en tekenen van het condoleanceregister aldaar dinsdag 20 juni a.s. van 19.3020.00 uur, ingang le Ebbingestr. De begrafenis is bepaald woensdag 21 juni op de Algemene Begraafplaats van Kampen te IJssel- muiden. Vertrek vanaf de aula van het Stadsziekenhuis om 14 uur. Heden behaagde het de Here uit ons midden weg te nemen, na een geduldig ge dragen lijden, in de hope des eeuwigen levens, onze geliefde Dochter. Zuster. Schoonzuster en Tante Neeltje Geertruida Oosthoek echtgenote van w. V. Jarigsma in de leeftijd van 47 Jaar. F. A Oosthoek H E. Oosthoek-Hofman J. H. Oosthoek H. Oosthoek-Moerman A. Krijgsman G. Krijgsman-Ruitenbeek Na een kortstondige ziekte is onverwachts van mij heen gegaan mijn innig geliefde Man Hermen Teunis van Bree op de leeftijd van 76 jaar Psalm 73 12-13 Uil aller naam: N. van Bree- van der Heijden Gelegenheid lol condoleren in de aula van het bejaarden tehuis Vreedonk op dinsdag 20 juni van 19 tot 19 30 uur De begrafenis zal plaatsvin den op woensdag 21 juni op de Algemene Begraafplaats om 11.30 uur Bij de afdeling Algemeen Beheer van de Gemeentelijke Dienst Herhuis vesting te Amsterdam kan geplaatst worden een medewerker in de func tie van Het secretariaat is nog grotendeels in opbouw. Aan de opbouw zal de aan te stellen functionaris een belangrijke bijdrage moeten leveren. Het secretariaat omvat de volgende onderdelen: a. correspondentie b. registratie, indicateur en archief c. schrijfkamer d. interne voorlichting e. directie secretariaat Kandidaten dienen tenminste in het bezit te zijn van een diploma middel bare school. Een verdere opleiding met betrekking tot genoemde onder» delen is gewenst. Tevens is ervaring in leiding geven een vereiste. Voorkeur genieten zij die een juridische opleiding hebben genoten. Salarisgrenzen afhankelijk van leeftijd en ervaring tussen ƒ1.822,en 2.549,bruto per maand. Vakantietoelage 7 De AOW/AWW-premie komt voor rekening van de Gemeente. Een psychologisch onderzoek vormt een onderdeel van de selectieproce dure. Sollicitaties te zendeD aan de Directeur van de Dienst der Gemeentelijke Personeelsvoorziening. Jan Luijkenstraat 94, .Amsterdam-Zuid, onder ver melding van no. X2623.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8