Reddingswerk na Franse treinramp lijdensweg Allende wijzigt kabinet 'Vredes-gesprek spoedig hervat' eoeo Bernadette Devlin roept op tot bestand Auto op verkeerde rijbaan: twee doden en vijf gewonden Meinhof-aanhang zou vliegtuig willen kapen Veel doden bij een ramp in Hongkong McGovern was in oorlog niet 'laf' Starfighter verliest bom Gaullistische reuzenkruis ingewijd Aftocht generaal Rabin verwacht Strijd om opvolging van premier Sato Brandweerlieden omgekomen Irak beloont Frankrijk SLAPERS NAAR DE KERK Stakingsverbod 2 4 1 9 8 9 1 1 7 ■pT 1 22 29 10 51 1 n 32 33 TROUW /KWARTET MAANDAG 19 JUNI 1972 Buitenland/Binnenland T5 Vermoedelijk honderd do den in tunnel bij Soissons SOISSONS (Reuter, UPI) Red ders hebben gisteren nog twee overlevenden tevoorschijn ge haald uit de wrakstukken van twee treinen die vrijdagavond in botsing waren gekomen in een tunnel bij de Noordfranse stad Soissons. Dit spoorwegongeluk heeft vermoedelijk aan ongeveer honderd Fransen het leven gekost. Gisteravond toen ergens in de chaos van puin en verwrongen metaal nog zwak gekreun was te horen hadden de reddingsploe gen 62 lijken geborgen en onge veer zeventig gewonden bevrijd. Een van de gewonden die pas giste ren, veertig uur na de botsing, wer den gered, de 30-jarige mevrouw Ma rie Lise Tagnier. is later in een Parijs ziekenhuis overleden. Haar bevrijding uit de brokstukken was een schier eindeloze lijdensweg geweest. Alleen al om een van haar handen vrij te maken, hadden de redders drie uur nodig gehad. Het had hun negentig minuten gekost om de vrouw van de piek waar ze was gevonden, naar het uiteinde van de 1.4 km lange tunnel te vervoeren. De andere gewonde die gisteren werd bevrijd, was een 22- jange jongeman, die op enkele meters van mevrouw Tagnier klem zat. De oorzaak van de treinramp was gisteravond nog steeds niet helemaal duidelijk. Niet met zekerheid bekend was bij voorbeeld, of het dak van de tunnel is ingestort voordat of nadat het door een van de treinen de expresse Parijs-Laon was geraakt. Deze trein vloog uit de rails. Kort daarop boorde zich de trein Laon- Parijs in de ontspoorde wagons. Jongeren Deze treinen zijn doorgaans nogal Brandweerlieden en andere redders temidden van de chaos van puin en staal die in de tunnel bij Sois sons werd aangetroffen, nadat daar een trein die op een steenhoop was gereden, met een andere trein in botsing was gekomen. leeg, maar op vrijdagavond vervoer den ze ongeveer vijfhonderd mensen. De ene bracht studenten en andere jongeren voor het weekeinde naar huis; in de andere zaten voornamelijk Fransen die het weekeinde in Parijs wilden doorbrengen. Ook zouden nog al wat militairen-met-verlof onder de passagiers zijn geweest. Het reddingswerk, waaraan 700 man deelnam, van wie er overigens maar 200 tegelijk in de tunnel konden wer ken, werd belemmerd door vrees voor explosies, die zich konden voordoen, wanneer de her en der verspreide brandstof van de treinen vlam zou vatten. Er moest ook rekening wor den gehouden met het gevaar van nieuwe instortingen in de 110 jaar oude tunnel. Met het oog daarop konden de redders geen zwaar materi aal gebruiken om zich een weg te banen door de berg van steen, cement en staal die de tunnel versperde. De reddingsploegen hadden gisteravond één van de wagons nog steeds niet weten te bereiken. BONN (UPI, Reuter, DPA) De Westduitse politie heeft tijdens het weekeinde haar veiligheidsmaatregelen op vliegvelden verscherpt nadat zij een waarschuwing had ontvangen, dat Arabische commando's van plan zou den zijn een passagiersvliegtuig te kapen om de vrijlating af te dwingen van gearresteerde leden van de zgn. Baader-Meinhof-groep. Van de zijde van de politie weigerde men commentaar te geven op de be richten, als zouden nog maar arresta ties zijn verricht aan de hand van een notitieboekje, dat in bezit was van Ulrike Meinhof, die in Hannover werd gearresteerd. In Frankfort alleen zou den 150 mensen voor ondervraging zijn aangehouden. Ulrike Meinhof zou ook een brief hebben ontvangen van de 31-jarige domineesdochter Gudrun Ensslin. die op 7 juna in Hamburg werd gegrepen. Daarin zou Gudrun Ensslin hebben gevraagd een 'promi nente figuur' te kidnappen om vrij lating te verkrijgen van de gevangen genomen leden van de groep. Ulrike Meinhof werd vrijdag aange houden op aanwijzingen van de In Hannover wonende onderwijzer Frlt2 Rodenwald. Deze had van een kennis 't verzoek gekregen of in een door hem gehuurde maar niet bewoonde flat enige mensen mochten overnachten. Rodenwald vond dit een vreemd ver zoek en had de politie gewaarschuwd. De Westberlijjise politie heeft twer jaar geleden 10.000 mark uitgeloofd voor inlichtingen, die tot aanhouding HONGKONG (AP) De storm en hevige regen die zondag in Hongkong woedden, leidde tot een bergverschui- ving met als gevolg enorme vernielin gen in een woongebied, heeft tot nu toe het leven gekost aan meer dan 100 mensen. Honderden anderen zijn als vermist opgegeven. Naar men zegt zouden in het rampge bied 400 425 mensen hebben ge woond. De berg ging schuiven nadat er in drie dagen 58 centimeter regen was gevallen en honderden huizen werden weggevaagd door stenen, mod der en water. SANTIAGO (Reuter) President Salvador Allende van Chili heeft zijn kabinet ingrijpend gewijzigd. Van de vijftien ministers hebben er slechts negen hun portefeuille behouden. De belangrijkste verandering ls de vervanging van de tweede man na Allende. minister van economische za ken Pedro Vuskovic die het program voor de naasting van enige grote ondernemingen had opgezet. Deze so cialist wordt opgevolgd door zijn par tijgenoot Carlos Matus, tot dusverre directeur van de staatsmaatschappij Pacific. Waarnemers in Santiago menen, dat de koers van Vuskovic zal worden voortgezet, zij het misschien in wat gematigder vorm. Vele gematigde le den van de Chileense regeringscoalitie vinden, dat nu minder het accent moet leggen op voortzetting van het socialiseringsproces dan op consolide ring van al uitgevoerde hervormin gen. Behoedzaamheid in dezen wordt vooral gepreekt door de Chileense communisten, die in radicaliteit on derdoen voor de socialisten. Gewijzigd wordt ook de leiding van het ministerie van arbeid: Americo Zorrilla, een communist, wordt daar vervangen door zijn partijgenote Mi- reya Baltra. de veertigjarige leidster van de vakbond van krantenverko pers, wier familie zich al generaties lang bezighoudt met het venten van dagbladen (de man van mevrouw Bal tra heeft een kiosk in het centrum van Santiago). Op Financiën maakt Jose Ayarca plaats voor een andere communist, Orlando Millas. De enige militair in de regering, generaal Pe dro Palacios, verdwijnt als minister van mijnbouw en wordt (tijdelijk) opgevolgd door het plaatsvervangend hoofd van de kopermaatschappij Co- delco, Jorge Arrate. President Allende heeft zaterdag ook de vorming bekendgemaakt van een uitvoerend economisch comité, dat zich zal ontfermen over de centrale bank. he< planbureau en de diensten voor de begroting en de buitenlandse handel. Voorzitter van dit comité is Allende zelf; tweede man de afgetre den minister Vuskovic, die de rang van minister van staat krijgt. Pod<iorui na bezoek aan Hano O CALCUTTA, SAIGON, HONGKONG (Reuter. UPI, AP, AFP) De president van de Sowjet-Unie, Nicolai Podgorni, heeft gisteren in Calcutta verklaard dat de afgebroken vredesonderhandelingen over Vietnam in Parijs spoedig hervat zullen worden. Podgorni kwam uit Hanoi, waar hij twee da gen besprekingen had gevoerd met de Noordvietnamese leiders. Hij is later naar Moskou doorge reisd. NEW YORK (Reuter) Senator George McGovern, de man die rechtstreeks op de DemocraUsche kandidatuur voor het Witte Huls UJkt af te stevenen, heeft de be schuldiging wetei. te weerleggen, dat hij In de tweede wereldoorlog 'laf zou zijn geweest. Een blad van d ultra-rechtse John Birch Society had McGovern ver weten, dat hij geweigerd had. als piloot mee te gaan op de laatste vlucht van zijn B-24-bommenwer per. Hij zou daarom van zijn com mando ontheven en berispt lijn. McGoverns vroegere bemanning is hem echter te hulp geschoten. De drie schutters van de B-24 hebben unaniem verklaard, dat McGovern op die laatste vlucht op 25 april 1945 boven Llnx in Oostenrijk wel de stuurknuppel hanteerde. Enkele dagen geleden zei president Nixon nog dat Amerika pas naar de conferentietafel terug zal gaan. als de tegenpartij bereid is serieuze bespre kingen tc voeren. Vandaag wordt zijn speciale adviseur voor veiligheids vraagstukken, Henry Kissinger, in Pe king verwacht. Deze zal confereren met de Chinese leiders. Kissingers (vijfdaagse) bezoek aan Peking volgt onmiddellijk op dat van Le Due Tho, lid van het Noordvietnamese Politbu ro en speciaal adviseur van de onder handelingsdelegatie van zijn land in Parijs. Podgorni zei dat de Sowjet-Unie zal trachten al het mogelijke bij te dra gen tot het succes van de besprekin gen in de Franse hoofdstad. Op de vraag of hij van plan is naar China te gaan in verband met de ontwikkelin gen in Vietnam, verklaarde Podgorni: 'Als men mij uitnodigt, ga ik er heen'. Hij repte verder met geen woord over hetgeen hij in Hanoi had besproken. Ook de Noordvietnamese leiders hebben geweigerd commentaar te geven op de uitlating van de Russische president over spoedige hervatting van het vredesoverleg in Parijs. Initiatief Volgens waarnemers in India kan een Russisch vredesinitiatief worden ver wacht. Zij menen dat de reis van Podgorni ondernomen is met voorken nis van de Amerikaanse regering. Ten dele zou zij bedoeld zijn om bij Hanoi misverstanden weg te nemen over de overeenkomsten, die tijdens het be zoek van president Nixon in Moskou zijn afgesloten. Bovendien zouden de Gematigd minister in Z.-Afrika treedt af JOHANNESBURG (UPI) Het af- treden van de Zuidafrikaanse minister van binnenlandse zaken, Theo Gerde- ner, is volgens de meeste politieke waarnemers in Johannesburg een te ken van de toenemende invloed van rechts in de regerende Nationale par tij. Gerdener, die als een gematigd man wordt beschouwd, verklaarde bij zijn aftreden, dat hij zich wilde gaan wij den aan de verbetering van de betrek kingen tussen de rassen in zijn land. Hoewel de ex-minister dat zelf ont kent. is hij volgens waarnemers mede afgetreden, omdat hij afwijzend staat tegenover de jongste ontwikkeling in de Nationale partij en tegenover het harde optreden van de politie tegen Engelssprekende blanke studenten. HANNOVER (DPA) De Westduitse luchtmacht zocht gisteren naar een proefbom die een Starfighter van de Luftwaffe boven Nedersaksen verlo ren had. Eventuele vinders is aangera den, de helblauwe bom niet aan te raken. traag Podgorni Chinezen opnieuw bijzondere zijn bij het doorzenden van hulpgoe deren uit de Sowjet-Unie en andere socialistische landen, die als gevolg van de blokkade van de Noordvietna mese havens over Chinees grondge bied aangevoerd moeten worden. Ook zouden schepen met wapens en voed sel opgehouden worden in Chinese havens. Le Due Tho, die van Parijs via Mos kou naar Peking was gereisd, had gisteren een onderhoud met premier Tsjoe En-lai. Kort daarna vertrok hij naar Hanoi. Over het besprokene wer den geen bijzonderheden verstrekt. De bekende Russische journalist Vic tor Louis, die correspondent is van het Londense blad Evening News, heeft gemeld dat het bezoek van Pod gorni aan Hanoi ten doel had, de vijandelijkheden aan alle fronten in Vietnam te doen ophouden, zodat een afkoelingsperiode kan ontstaan, die tot een referendum of nieuwe verkie zingen in Zuid-Vietnam kunnen lei den. Van Louis wordt gezegd dat hij vaak precies weet wat men in het Kremlin denkt. Naar zijn mening zou president Nixon de Russische leiders de indruk hebben gegeven, dat hij een eind wil maken aan de strijd in Vietnam. Volgens Louis is 'de hou ding van China nog niet bekend, evenmin als die van de pro-Chinese leiders in Hanoi'. vens van Noord-Vietnam opheft en de bombardementen op doelen in dit land staakt Intussen hebben drie bataljons Zuid- Vietnamese mariniérs een nieuwe ope ratie uitgevoerd in de provincie Quang Tri, die door de Noordvietna- mezen is bezet. De aanval werd voor afgegaan door een intensief bombar dement van Amerikaanse achtmotori- ge straalbommenwerpers en artillerie. Van zeer grote hoogte hebben andere Amerikaanse vliegtuigen Noordvietna mese stellingen bestookt zowel in Noord- als in Zuid-Vietnam. Amerika heeft zaterdag de laatste in fanteriebrigade in Zuid-Vietnam 'ge- deactiveerd' en daarmee zijn rol in de strijd op de grond officiëel beëindigd. Ongeveer 100.000 Amerikanen van luchtmacht en marine blijven echter actief aan de strijd deelnemen. (Reuter) Ongeveer 20.000 gaul listen hebben gisteren een pelgri mage ondernomen naar de woon plaats van wijlen generaal de Gaul le, om er de inwijding bij te wonen van een gigantisch kruis van Lotharingen dat ter nagedach tenis aan de generaal in Colombey- les-deus-Eglises is opgericht. In een geëmotioneerde toespraak aan de voet van het 43 meter hoge granieten kruis symbool van de strijdkrachten der vrije Fransen in de tweede wereldoorlog zei pre sident Pompidou: 'De dood is, zo als u weet, generaal, slechts een begin. Uw legende ls haar vlucht nog maar nauwelijks begonnen en reeds strekt de schaduw harer vleugelen zich over gans Frankrijk uit'. Het kruis een kolos van 15.000 ton op een heuvel bij het dorp is helemaal bekostigd uit onder particulieren ingezamelde gelden. De giften (tot een totaal van ruim zeven miljoen frank) kwamen uit 62 landen, waaronder Afghanistan en Zambia. Het monument zelf heeft nauwelijks de helft van dat bedrag gekost; de rest zal worden besteed aan onderhoud en aan het kopen van land rondom het kruis dit laatste om te voorkomen, dat commerciële belangen de pas torale sfeer rondom de heuveltop verstoren. Kissinger De reis van Kissinger naar Peking heeft de geruchten over hervatting van de vredesbesprekingen in Parijs eveneens nieuw leven ingeblazen. On danks de opmerking van premier Tsjoe tegenover enkele Amerikanen (onder wie de bekende columnist van de New York Times. Harrison Salis bury) dat hij geen akkoorden meer zal sluiten als die van 1954 in Genève, welke leidden tot verdeling van Viet nam en Amerikaanse inmenging, wordt aangenomen dat Peking toch belang heeft bij beëindiging van het Vietnamese conflict door middel van onderhandelingen. De Chinese leiders zouden echter als voorwaarde stellen, dat Amerika de blokkade van de ha- Druk op 'Provisionals' ran IRA neemt toe DUBLIN (UPI) Bernadette Devlin, vertegenwoordigster van de Noordierse rooms-katholieken in het Britse Lagerhuis, heeft gisteren via de Ierse radio de radicale vleugel van het verboden Ierse republi keinse leger (IRA) opgeroepen, een bestand van zeven dagen af te kondigen. Tijdens dit bestand zouden de radica len (de 'provisionals' oftewel de voor lopige vleugel van de IRA) hun eisen aan de Britse staatssecretaris voor Noord-Ierland, Whitelaw, moeten her halen. Vorige week boden de 'Provisi onals' zelf een bestand van een week aan, op voorwaarde dat Whitelaw met hen besprekingen zou voeren over mogelijkheden om het Noordierse conflict op te lossen. Whitelaw wei gerde met de mededeling, dat hij geen boodschap had aan terroristen. Kort daarop hadden rooms-katholieke politici van de sociaal-democratische SDLP voor het eerst sinds Whitelaws optreden in zijn huidige functie een onderhoud met hem, om op herzie ning van zijn beslissing aan te dringen. In de radiotoespraak waarin zij op haar beurt druk op de 'Provisionals' oefende, zei Bernadette Devlin o.m.: 'Ik meen dat het in dit stadium in het belang van de Provisionals zelf en in dat van de gemeenschap zou zijn. als zij hun kracht op een ander dan militair gebied zochten, omdat ze niet altijd kunnen doorgaan met hun mili taire campagne'. VERDEELDHEID Inmiddels is in kringen van de Provi sionals heftig ontkend, dat (zoals kranten in Dublin hadden bericht) hun beweging ernstig verdeeld zou zijn over de kwestie van een bestand. BARENDRECHT Een auto-ongeluk heeft in de nacht van zater op zondag onder de gemeente Barendrecht het leven gekost aan ti personen, terwijl vijf personen licht- tot zwaargewond raakten. Het ongeluk gebeurde toen een auto. waarschijnlijk bestuurd door me vrouw C. Vissr uit Hasselt in Over ijssel, de verkeerde tunnelbuis van de Heinenoordtunnel in de verbinding Rotterdam-Zeeland in was gereden. Bij het verlaten van de tunnel botste de auto frontaa' tegen een tegemoet komende wagen. Mevrouw Visser overleed kort nadat zij in het zieken huis was opgenomen. Mevrouw Borglo. eveneens uit Hasselt, bezweek zondag aan haar verwondingen. De andere inzittenden van beide wagens werden licht tot zeer zwaar gewond. HOOFDDORP Bi; een frontale bot sing, die vrijdag op de Schipholweg in de gemeente Haarlemmermeer filaatsvond, hebben twee personen het even verloren. De ber Jfc Ier van één van de twee auto'c ■jT54-iange c. Franken uit Boesine'-^ de in cIp gemeente Haarlemmermeer overleed zaterdag in het ziekenhuis. Zijn 19- jarlge dochter Gezina was ter plaatse overleden. NIEUW-DORDRECHT Twee inzit tenden van een te water geraakte personenauto zijn gisteren in Nieuw- Dordrecht (gem. Emmen) verdron ken. Een derde inzittende wist zich te redden. De auto is waarschijnlijk te water geraakt nadat hij als gevolg van een te hoge snelheid geslipt was. Hij heeft eerst nog een boom geraakt. De slachtoffers zijn de 18-jarige W. Kla- sen uit Klazienaveen en de 16-jan.ge P. Wisman uit Nieuw-Dordoecht. UTRECHT Gistermiddag is in IJs- selstein de 18-jarige H. van Arkel uit Montfoort om het leven gekomen, toen de auto waarin hij meereed uit de bocht vloog en tegen een boom botste. De bestuurder van de auto werd licht gewond, terwijl een derde inzittende met zware verwondingen in het zieken huis is opgenomen. UTRECHT In het academisch zie- JERUZALEM (Reuter) Israels am bassadeur in Washington, generaal Rabin, zal in de komende maanden huiswaarts worden geroepen, zo is uit politieke bron in Jeruzalem vernomen. Rabin, die tijdens de zesdaagse oorlog opperbevelhebber van het Israëlische leger was, kwam vorige week (niet voor het eerst) in opspraak wegens een radio-interview. Wat hij daarin zei werd door velen uitgelegd als een blijk van Israëlitische steun voor Nixon in diens presidentiële verkiezingscampag ne In Cairo is gisteren gemeld, dat Pa lestijnse guerrilla's zaterdag een olie raffinaderij in de Israëlische havenstad Haifa in brand hebben gestoken. In Gaza hebben gisteren twee Arabieren onder wie een jongen van zestien, le venslang gekregen, omdat ze als leden van een organisatie genaamd 'Hitier' dertien Arabische 'collaborateurs' had den vermoord. TOKIO (AP) Kort nadat Eisakoe Sato had aangekondigd te zullen aftre den als premier van Japan en hoofd van de Liberaal-demokratische partij, hebben zich vier kandidaten voor het premierschap gemeld. Het zijn: de minister van buitenland se zaken, Takeo Foekoeda. 67 jaar; de minister voor de internationale han del en industrie, Kakoeei Tanaka, 54 jaar; en twee oud-ministers van bui tenlandse zaken de 62-jarige Masajosji Tsjiri. en de 65-jarige Takeo Miki. Deze lëatste was altijd de felste be strijder van het beleid van premier Sato geweest. Men verwacht dat zich nog een vijfde kandidaat zal melden, de 34-jarige Jasoehiro Nakasone, oud-directeur van de nationale verdediging. BOSTON (UPI) Zaterdag zijn ne gen brandweerlieden om het leven gekomen toen een deel van het hon derd jaar oude hotel Vendome in Boston instortte tijdens een brand, die het gebouw in de as legde. Ten minste tien brandweerlieden hebben verwondingen opgelopen. Het ver woeste hotel telde zes verdiepingen en was gelegen in een deftige wijk van Boston. Bernadette Devlin David O'Connell, de voornaamste tac ticus van de 'Provisionals', sprak in een telefoongesprek met de BBC te gen. dat hij Sean Macstiofain zou zijn opgevolgd als chef-staf van de voorlo pige vleugel van de IRA. om een bestand mogelijk te maken. In de Noordierse hoofdstad Belfast, zijn zaterdag twee café's door bom aanslagen verwoest: in een tapperij in een protestantse wijk raakten acht tien mensen gewond, in een bar in een roomskatholieke buurt zeven. kenhuis in Utrecht is zaterdag o«vi den het tweejarig jongetje Christ de Boer uit Vleuten. Hij was vrij in zijn woonplaats zwaargewond raakt toen hij plotseling de weg liep en door een auto werd aang den. WAGENINGEN Vrijdagavond 17-jarige Martinus van de Berg slachtoffer geworde' van een a; ding. Hij werd, toen hij met bromfiets op de V.erweg reed, at reden door een motorrijder. De jo man overleed later in het ziek huis. FALMOUTH De 35-jarige B. Po« Den Haag is zaterdag in het Eng graafschap Cornwall om het 1 gekomen, toen zijn auto slipte en de weg afraakte. Een bevriend Et echtpaar, dat bii hem in de auto liep lichte verwondingen op. DRIEBERGEN De 91-jarige Bos uit Driebergen is zaterdag in ziekenhuis in Zeist overleden, it hij bij het station in zijn woonp was aangereden door een auto. stak plotseling de weg over. ROOSENDAAL De 19-jarige A Habets uit Roosendaal werd i nacht van vrijdag op zaterdag ai reden door een autc, toen hij op bromfiets vanaf een rijwielpad de opreed. Hij overleed zondagochtei PARIJS (UPI) Frankrijk zal komende tien jaar 23.75 procent de onlangs genaaste olie van kunnen kopen tegen dezelfde prij vóór het naastingsbesluit van 1 gold. Een akkoord hierover is i ren in Parijs ondertekend. Begin deze maand nationalisf Irak de International Petroleum pany (IPEC), waarin Franse, B Nederlandse cn Amerikaanse maatschappijen samenwerkten. Iraakse regering beloofde toen, Frankrijk een gunstige compensa geling te treffen (een beloning Frankrijks pro-arabische houdin het Midden-Oosten-conflict). Het centage van 23.75 dat in het gis gesloten akkoord wordt ver komt overeen met het Franse aai in IPPC). Van de olie die Fran invoert, komt 14.2 procent uit Ir r (ADVERTENTIE) De Parkkerk gaat open voor de delparkslapers. Lees erover iri nieuwe nummer van Herv. Neden ADRES: PLAATS: GIRONUMMER: Abonnementsprijs 16,per hall 32,per jaar. Abonnementen nen elk ogenblik ingaan. Bon - ingevuld in BLOKLETTER L envelop (zonder postzegel) veraj n aan: Hervormd Nederland, Antwoordnummer 1776, Den IIa> Vervolg van pagina 1 een officiële verklaring van de Vereni ging van Britse verkeersvliegers wordt gezegd dat zij tevreden is over de-maatregelen van de Britse regering ter beveiliging van de burger luchtvaart. Zij voegde eraan toe dat er geen administratieve maatregelen genomen zullen worden tegen ver keersvliegers, die vandaag wel staken. Ook Japan, Indonesië, Portugal, Au stralië, Perzië, Hongarije en de Arabi sche landen doen niet mee. De Arabi sche Transportbond heeft een beroep gedaan op de Internationale vereni ging van verkeersvliegers, de staking af te gelasten 'als zij niet de indruk wil vestigen, te handelen onder impe rialistische of zionistische druk'. De Sowjet-Unie overwoog gisteravond nog steeds, op welke wtjze zij sympa thie kon tonen voor de proteststaking. Officieel is het onmogelijk, dat bur gers van de Sowjet-Unie in staking gaan. Zij kunnen daar geen reden voor hebben. Misschien zal de ver- keersvllegers op internationale vluch ten worden toegestaan, korte tijd de cockpit te verlaten om sympathie te betuigen met stakers op buitenlandse vliegvelden. 3 7 II 12 U 15 ,6 18 '9 20 ■pi 23 26 28 slang, 11. groot aantal, 13. r,etfcJ 15. plezier, 17. plaats in Zeelafl |e metaalsoort, 19. onderwerp, 21. c wicht, 22. vogel, 24. gebogen bee tlle vreemde munt, 27. meisjesnaai vlug, 30. vorm, 31. uitstalkast,^ plaats in Gelderland, 33. kraam. ch Verticaal: 2. plaats in Drente, 3. blijfsel, 4. baan voor balspel, 5. n( soort, 6. lipbaard, 7. wondvo^< mier (gew.), 10. oprolbaar scherm, 12. Myth, figuur, 14. sprong, 16. stad in W. Afi meisjesnaam, 20. kever, 21. koemestvocht, 23. deel van de v< oorzaak, 25. keper, 27. rang I schouwburg, 29. wereldbond beiders esperantisten (afk.), 30. Oplossing van vrijdag jije, 1. el, 2. gel, 3. egel, 4. leges, 5.1 6. stengel, 7. lengte, 8. lente, 9. 10. net, 11. en. uj, I

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6